Middelburg en Vlissingen mogen thans enig optimisme koesteren SPORT- _jïï ZWTSMINE /Sióöil meet een anèez KRAB NUT KRABBENDIJKE MOET WINNEN VOOR BEHOUD DERDE PLAATS kaleidoscoop 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 18 FEBRUARI 195S LEIDENDE PLOEGEN IN 4 G HEBBEN HET NIET LASTIG R.C.S. en Hulst duelleren in Souburg Axel „lachende derde"? HET is de hopen, dat de voetbalvelden zich Zondag hersteld zullen heb ben van de door sneeuw en vorst opgelopen schade, zodat de voetbalsup porters, wier belangstelling bij een rustperiode vlug dreigt te verflauwen, weer aan hun trek kunnen komen. In de tweede klasse staan slechts drie wedstrijden op het programma. Aan dit feit zal het carnavalsfeest, naar we menen, niet geheel vreemd zyn. Zowel Middelburg als Vlissingen mo gen met enig optimisme hun komende wedstrijd tegemoet zien. In de derde klasse D richt zich de belangstelling op het duel in Souburg, waar R.C.S. en Hulst elkaar het leven zuur moeten maken. Axel zou hier voor de zo veelste maal wel eens de .lachende derde" kunnen zijn. De leidende ploe gen in de vierde klasse G hebben het niet al te lastig en zowel Steen als Clinge achten we goed voor de volle winst. Middelburg II heeft competitie- rust. In de res. tweede klasse vrezen we voor R.C.S. II, dat hun laatste kansje tegen Goes H om zeep zal worden geholpen. Voor de bezetting van de laatste plaats is de uitslag van Zeelandia nDe Zeeuwen n van veel betekenis. Vlissingen heeft o.i. in de uitwed strijd tegen Rood Wit voldoende ge legenheid om M.O.C. op de ranglgst te passeren, al zal natuurlijk van be gin af hard aangepakt moeten wor den. Middelburg zou zich door een overwinning op Internos heel wat vei liger kunnen stellen en dit zou zeker het geval zijn als Vlissingen daarbij een handje kon helpen door in St. Willebrord te winnen. De uitslag van BaronieRoosendaal is trouwens eveneens van veel belang en de rang lijst zou Zondag, vooral in de lagere regionen, wel eens flinke verschui vingen kunnen ondergaan. DERDE KLASSE C. VirtusR.W.B. is een sprong in het duister al zal de uitslag wel dicht bij een gelijk spel blijven. D< w zich zeker V.E.S. van het lijf weten te houden, maar W.V.O. krijgt de handen vol aan het bezoekende B.S. C. Voor Odio is er veel aan gelegen winst te behalen uit het treffen tegen D.H.V. in welk geval Zierikzee, dat tegen Baardwijk kansloos is, nog be roerder komt te staan. Hero zal voor leider Voab een erg harde noot blij ken te zijn. DERDE KLASSE D. Voor Biervliet zit er tegen Honte- nisse mogelijk iets in, al vrezen we voor de Westelijken dat het zover niet gaat komen. De derby in Nieuw Borgvliet, waar de club van die naam tegen Meto speelt, is voor de thuis club geen gemakkelijke karwei. R.K. F.C. heeft het in ieder geval heel wat gemakkelijker al zullen de Bergena- ren er goed aan doen Com Boys niet te onderschatten. Van uitermate be lang is de uitslag van R.C.S.Hulst. De Souburgers hebben niet alleen iets goed te maken na de in Hulst ge leden nederlaag, maar ze vechten bo vendien voor hun laatste kans. Een gelijk spel zit er o.i. voor de thuis club zeker in. Temeuzen treedt als gastheer op van De Zeeuwen, waar bij de bezoekers zich op een volgende nederlaag zullen moeten prepareren. VIERDE KLASSE F. Halsteren zal hard aan moeten pak ken om Burgh met lege handen weg te kunnen sturen en we verwachten minstens een gelijk spel van de be zoekers. R.K.V.V.U.—R.S.V. is goed voor een gelijk spel, terwijl Kaaische Boys waarschijnlijk een nederlaag te gemoet gaat tegen De Schutters. Veteranen" van E.M.M. en Marathon binden strijd aan. Een wedstrijd tussen oud-EMM en oud-Marathon zal Zaterdagavond bij zondere luister bijzetten aan het zaal- handbalprogrammia, dat dan in de Middelburgse veilinghal wordt afge werkt. Beide clubs zullen een aantal „veteranen" in het veld brengen, sportlieden, die er aan hebben mede gewerkt en er nog toe bijdragen dat de handbalsport in onze provincie tot grotere bloei kwam. Voor de gewone competitie worden gespeeld: dames A: Marathon-Wal- cheren, EMMDe Zeeuwen; dames B: Volharding— Olympus; dames ju nioren: De ZeeuwenMarathon; he ren B: Marathon 2Tonido 2; heren C: VolhardingOlympus 2; heren ju nioren: EMM-Marathon. In de uitslagen, zoals deze Maan dag werden vermeld, is een onjuist heid geslopen. De uitslag dames A: LuctorDe Zeeuwen 0-2 dient te zgn Luctor-Walcheren 0-2. VIERDE KLASSE G. Sluiskil zal de winst wel aan het bezoekende Yerseke moeten laten en dus in moeilijkheden blijven. Oost burg zal zeker niet in staat blijken Steen de voet dwars te zetten, voor Luctor zit er tegen Koewacht wel een kansje in. We zijn benieuwd of het herstel van Ria reeds zover is ge vorderd dat Hoofdplaat op eigen grond kan worden geklopt. Clinge moet in staat zijn, Aardenburg „niet thuis" te geven. Het zou ons verwon deren als E.M.M. enige winst kon be machtigen tegen net bezoekende Breskens, RES. EERSTE KLASSE Middelburg II mag werkeloos toe zien hoe de concurrenten het er af brengen. Noad n krijgt het van De Valk II niet cadeau. De derby in Tilburg zal wel in het voordeel van de tricolores worden beslist. Taxan- dria II mag niet al te veel hoop koes teren nu Eindhoven n op visite komt. N.A.C. n heeft tegen B.V.V. H ook niet veel kans op puntenwinst. RES. TWEEDE KLASSE C Breskens II moet oppassen om door Temeuzen H niet verrast te worden. Com Boys II zal vrij zeker de beide punten naar Vlissingen zien Advertentie. gaan. We vermoeden dat Hontenisse H nog moeite genoeg zal hebben zich de Axel-reserves van het lijf te houden. Zeelandia II zou zich een flink eind in veiligheid brengen in dien de winst tegen hekkesluiter De Zeeuwen n in de wacht kon worden gesleept. Mocht R.C.S. II er in sla gen van Goes n te winnen, eefi mo gelijkheid die we vrijwel uitsluiten, dan keert de spanning nog wat te rug. HANDBAL Comp etitieprogramma Het veldhandbalprogramma van de afdeling Zeeland van het N.H.V. voor a.s. Zondag luidt als volgt: dames le klasse A: De Zeeuwen 2-Marathon 3, Olympus-Walcheren; dames le klasse B: Volharding-Hellas 2, Kloosterzan- de-O.D.I., Luctor 2-Luctor 1; dames junioren A: Walcheren-De Zeeuwen; dames junioren B: Hellas-Volharding, Luctor-Kloosterzande. van kwaad tot erger, als U gekweld wordt door jeuk. Maak een eind aan die plaag en ontsmet Uw huid met Acht landen komen naar de Gymnajuvanta in Rotterdam Voor de „Gymnajuventa", het in ternationale jeugdgymnastiekfesti- val, dat van 5 tot en met 9 Juli 1955 te Rotterdam gehouden zal worden, hebben zich thans de volgende landen aangemeld: België, Duitsland, Egyp te, Engeland, Oostenrijk, Portugal, Zweden en Nederland. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat alsnog enkele landen zullen inschrijven. De „Gymnajuventa" zal een groot aantal zaaldemonstraties en twee stadionuitvoeringen omvatten en bo vendien een aantal lezingen, welke gehouden zullen worden door Neder landse en buitenlandse deskundigen op het terrein der lichamelijke opvoe ding. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE Gaaf Kats in 2 C froon beklimmen Het programma van de Zaterdagcompetitie in de afdeling Zeeland K.N.- V.B., dat hopelijk ditmaal afgewerkt zal kunnen worden, vermeldt slechts enkele interessante ontmoetingen. Zo dient Krabbendjjke er in de le klasse voor te zorgen, dat het in Nieuwdorp de volle buit haalt uit de wedstrijd tegen de club van die naam. Dat is nodig om de derde plaats te blijven bezetten. Want Terneuzense Boys, dat Mevo op bezoeli krijgt en Colijns- plaatse Boys, dat Kapelle ontvangt, zullen daarbjj zeker geen fouten ma ken. Bovendien loeren Arnemuiden een uitwedstrijd tegen Wolfaarts- djjlc en Wemeldlnge dat naar RUlandia trekt op een kansje om hoger te komen. Hoger komen, dat wil ook Kats in 2 C. De mogelijkheid, dat de Noordbevelanders na de ontmoeting met Goes 4 de eerste plaats bezetten, is niet uitgesloten. Kats staat namelijk slechts 2 punten achter op S.V.D., dat niet speelt en het heeft minder wedstrijden achter de rug. In de 2e klasse A zal koploper Ar nemuiden 2 zich zeker het bezoeken de Wolfaartsdjjk 2 van het lijf weten te houden. Nieuwdorp 2 laat zich de nog aanwezige tltelkansen bij de We- meldinge-reserves niet ontnemen. V.- C.K. 2 moet, gezien de ranglijst, in staat zijn Colrjnsplaatse Boys te klop pen, terwijl Kapelle 2Mevo 2 een open strijd is, waaruit de thuisclub misschien het bekende voordeel weet te putten. Voor Veere, dat op de troon van 2 B zetelt, is de uitwedstrijd tegen B'eve- landers geen gemakkelijke opgave. (Advertentie) JANSEN' TILANUS Wij geven U een goede raad: Koop onze lakens en slopen, die zijn royaal van maat. CRACKS NEMEN AFSCHEID. Het is betreurenswaardig maar waar: volgend jaar wordt een afscheidsjaar van de schaatscracks. Niet alleen Kees Broekman gaat voor de schaatssport en voor Neder land verloren, maar ook Ge rard Maarse. Na afloop van de drielandenwedstrijd in het Fin se Tiirkü hebben beiden dit medegedeeld: ,Nog één seizoen, dan houden wij er mee op, al thans met de zware wedstrijd sport". Beiden willen graag de Olympische Winterspelen in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo nog meemaken. ,jDat wordt dan mijn tiende wedstrjjdsei- zoen. En wat voor seizoenen zo zei Broekman. „Want een seizoen duurt, hoe gek het ook mag klinken, 'tegenwoordig een geheel jaar, dat heb ik nu ook weer gemerkt. Pas in Septem ber beu ik met de conditie trai ning begonnen, veel te laat oty- getwijfeld. VoorCortina" ga ik in Mei of Juni met de oefenin gen beginnen. Ik zal mij dan. volkomen specialiseren op de 5000 en 10.000 m. Maar ook dan zal het niet gemakkelijk zijn een medaille mee naar huis te nemen, zo hoog is het niveau bij de steeds verder gaande specialisatie reeds gestegen Gerard Maarse, die het in Mos kou zwaar zal krijgen, want hij wil een plaats in het eindklas sement behalen, zal in Cortina trachten een eervolle plaats op de 500 en 1500 m te bereiken. Hopelijk doet ook Wim van der Voort dan weer mee, dan kan Nederland nog enige hoop koes teren. Wat er na Cortina moet gebeuren is uiteraard een grote vraag. Daarvoor ziet zich dan de K.N.S.B, gesteld. De vraag luidt: Moet de jaarlijkse trai ning in Hamar worden voort gezet? Het wordt overigens niet alleen een Nederlands af scheid. Ook Roald Aas en Sver- re Haugli, achtereenvolgens Zweed en Noor, staken de wed strijdsport, eveneens na de Win terspelen.... BRUISEND ACTIEF. De door de minister van O. K. en W. voor de sportwereld in het uitzicht gestelde rijkssub sidie voor de Nederlandse sport wereld in totaal ongeveer 250.000 was één van de on- derwerpen, die in de vergade ring van de bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Korf bal Bond ter sprake kwamen, 't Ziet er naar uit, dat de K. N. K. B. dit geld goed zal beste den. Het hoofdbestuur heeft althans medegedeeld, dat de subsidie hoofdzakelijk ten goe de zal komen aan het jeugd werk, door een jeugdleider aan te stéllen, cursussen voor jeugd- en technisch kader die ook nu reeds worden gehouden te financieren, het kaderblad uit te breiden en de aandacht voor de K.N.KJ3.-jeugdkampen te stimuleren. Micro-korfbal, een uiterst aantrekkelijke vorm van de korfbalsport, die reeds veel in den lande wordt beoefend, zal verder ontplooid dienen te worden. In dit ver band heeft de bondsraad de technische commissie verzocht te blijven zoeken naar een vorm van micro-korfbal, die ook in de gymnastieklokalen kan worden beoefend. Nederland is de ba kermat van de korfbalsport. De K.N.K.B. tracht reeds lang deze sport te verbreiden en met name België is een korfbal- land'r geworden, terwijl ook in Engeland het spél van bal en korf doordringtVoor de finan ciering van de buitenlandse propaganda zal nu een „Broék- huysen-fonds" worden gesticht, dat dus de naam van de schep per van de sport doet voortle ven. Uit dit fonds, waarvoor onder de leden van de bond in gezameld zal worden, dienen o. a. ook de dit jaar te houden korfbaldemonstraties in Zwe- den, Noorwegen, Zwitserland en Oostenrijk te worden be taald. Men ziet: de Nederlandse korfbalwereld bruist van activi teit TOP VAN DE TOPSCORERS. Het is een enkele keer wel eens aardig een lijst op te stellen van de eerstéklassevoet- ballers, die hoog genoteerd staan op het gebied van doel- puntenfabricage. Zondag wer den slechts tien wedstrijden ge speeld, waarin echter een groot aantal doelpunten naar ver houding werd gescoord. Vooral Koen Dillen van het Eindhovense P. S. V. weet in elke wedstrijd wel één of twee keer het vijandelijk net te treffen. Zondag deed hij dat driemaal achtereen: een hattrick dus. Dillen prijkt dan ook bovenaan de lijst, met 16 doelpunten. Maar Jan van Roessel van het Tilburgse Willem II liep iets op de Eind- hovenaar in. Hij scoorde name lijk vier doelpunten van de 8 tegen Rigtersbleek en bezet met IS punten de tweede plaats op de lijst. Bjj het bestuderen van de volgorde moet men ech ter wel in het oog houden, dat deze vrijwel nooit geheel zuiver kan zijn. De spelers behoren namelijk tot clubs, die een uit eenlopend aantal wedstrijden hebben gespeeld. Hier is de stand van het ogenblik: 1. Dil len (PSV) 16; 2. Van Roessel (Willem II) IS; 3. Burgers (Ajax) en De Jong (Willem II) 10; 1/. Lenstra (Heerenveen) en Schouten (Hólland Sport) 10; 5. Boot (Sparta), De Harder (Hólland Sport) en Van Hout Longa9; 6. Ehlen Sittar- dia), Van 't Hoofd (Mvv Luppens (Stormvogels), Van Pelt (SW) en Rutten (Roda Sport) 8. Wij vermelden slechts de top van de topscorersi anders wordt de lijst te lang. WARMTE VOOR DE VURIGEN. Voor vurige sportliefhebbers is het vaak éen beproeving de wedstrijd van hun favoriete club b{j te iconen in de barre Hollandse winterkou. Voor deze vurigen die alleen van binnen warm zijn is er tegenwoordig uitkomst door middel van warmte, voor de handen en de voeten. Dit apparaatje is een Japanse uitvinding. Een nikke len doosje van 7 x 10 cm, ter dikte van slechts één cm, dat is alles. Wie van de warmte wil genieten steekt de benzine aan met een lucifer of een aanste ker. De brandstof kan dan maximaal 2/f uur gloeien. Men kan deze warmtebron in de zak steken of naar verkiezing onder hoed of pet. Misschien ook wél in de schoen. Vólgens de aanprijzingen moet het een voudig héérlijk zijn, hoewel men ook op andere eveneens nette manier warm kan wor den, bijv. door de beroemde kop hete koffie in de rust en na de wedstrijd Toch nemen wij niet aan, dat de Vee- renaren zullen struikelen. Seroosker- ke, dat er relatief zeer gunstig voor staat, trekt naar Zoutelande, waar het De Meeuwen wel baas zal blijven. E.M.M.4 moet Nieuwland kimnen kloppen in Vlissingen. Of het vierde van R.C.S. Middelburg 5 zijn wil op weet te leggen is nog een grote vraag. Onaantastbaar A.Z.V.V. Behlave het reeds genoemde duel KatsGoes 4, vermeldt het program ma voor 2 C 's-Heer Hendrikskinde renCortgene en WissekerkeKloe- tinge. Voor de eerste Noordbeveland- se club ligt de winst wel gereed, maar voor de tweede is dit niet het geval. Serooskerke 2 krijgt het in 2 D moeiijlk tegen het bezoekende Ar nemuiden 3 en de punten zullen dan ook wel in het bezit van de gasten ko men. Een interessante ontmoeting is Kloetinge 2S.V.D. 2, twee clubs met een gelijk aantal punten. Hier is voor spellen moeilijk. A.Z.V.V., dat in de 2e klasse F een vrijwel onaantastbare positie inneemt, behoeft van hekkensluiter Hoek geen gevaar te vrezen. Zaamslag kon in riewegen wel eens op moeilijkheden stuiten, zodat een gelijkspel hier niet onmogelijk is. In 2 F is maar één wedstrijd: Zaam slag 2Beren. De Baarlanders, die de derde plaats bezetten, kimnen er winst uit peuren. Ronde van Nederland De route van Brasschaet naar Roosendaal De Ronde van Nederland, die 28 April begint, start te Brasschaet bij Antwerpen en gaat over St. Nikolaas, Gent, Eeckloo, Maldegem, Brugge, Ostende, Knokke, Zoute, Oosthoek, Retranchement, Potjes en Zuidzande naar Oostburg. Hier rijden de deel nemers via de Oude Stad naar het eindpunt op de Kroonwijksingel. Zo als bekend rijden vier Nederlandse ploegen mee, een Belgische, een Ita liaanse. een Zwitserse en een Franse. Om het geheel luister bij te zetten, zal op het Kroonwijkparcours een amateurscours verreden worden on der bekende Nederlandse, Belgische en Luxemburgse renners. Op 29 April wordt een z.g. „loze" rit gemaakt van Oostburg naar Mid delburg waarvoor een speciale boot van Breskens naar Vlissingen de ren- neners zal overbrengen. In Middel burg start men dan voor de tijdrit naar Roosendaal. Examens. Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de 3e graad Jiu Jitsu: W. Füpse uit Middel burg; voor de Blauwe Band Judo W. Flipse, Middelburg; voor de groene Band Judo: J. Heeren, Middelburg; H. v. d. Berg en P. Zwartepoorte, Middelburg; voor de Oranje Band Judo: J. de Nooljer, Arnemuiden en J. Vlieger, Grijpskerke; voor de Gele Band Judo: A. Kuijl, Mid delburg. WINTER.en toch MOOIE HANDEN FEUILLETON. .door JAN TEMPEST 67 „Lieve hemel!" riep Sharon verwon derd. „Als je nog altijdHier zweeg Joyce veelbetekenend. „O, neen en hij gelooft toch niet, dat ikWant zie je, dat zou niet kloppen. Ik heb hem niet lief." „In orde, hoor: hij begrijpt het best", hernam Joyce vlug. „Laat mij nu je haar wat opmaken. Monk zal er wel nifet veel naar kijken, maar als je dat prettiger vindt, zal ik 't wat naar achteren kammen." „Wat bedoel je? Waarom zal hij er niet veel naar kijken „Hij zal m.i. te blij zijn, dat je weer opzit en verstandig kan praten, dan dat hij er op zal letten of je haar wel in orde is." „Watblief? Heb ik dan onzin ge praat?" vroeg Sharon angstig. „Wat zei ik wel?" t „Niets begrijpelijks. Meestal vroeg ie iemand, je met rust te laten." „O, hemeltje. Neen ikik wil Monk nu niet zien." „Maar waarom met? Hg is een door-en-door goed mens." „Dat vond hij van jou ook." „En verder?" „Hg denkt, dat ik hier kwam om Cliff te ontmoeten." „Dat denkt hij niet. Hij weet, dat Elsie je hierheen heeft gelokt. Cliff heeft gehoord, dat Elsie het mij ver telde en wierp het haar ronduit voor de voeten. Jammer dat je dat tafe reeltje gemist heeft". „Ik houd niet van zulke tonelen." „Maar ze kunnen hun nut hebben. Soms is een ferme storm nodig om de lucht te zuiveren. En na het toneel van Maandagavond zullen noch Cliff noch Elsie veel spijt hebben, dat ze uit elkaar zgn gegaan. Dat betekent nogal wat, nietwaar?" Sharon knikte verstrooid. Nog kort geleden zou ze zich opgewonden en verheugd hebben over 't feit. dat Clif ford eindelijk Elsie had doorzien en ze bij hem had afgedaan. Nu scheen 't van geen belang meer, tenzij Clifford zich bij wijze van troost tot haar, Sharon, zou wenden. Niet op haar gemak,, herinnerde zij zich, hoe hg Zondagavond in de kamer van nicht Charlotte had gesproken. Ze had ge tracht hem het zwggen op te leggen, had hem herhaaldelijk verteld, dat het te laat was. Zou hij dat hebben begrepen? Of dacht hij soms, dat zij, Sharon, maar al te blij zou zijn, Elsie te kunnen opvolgen? „Kgk nu eens! Dat ziet er beter uit", zei Joyce goedkeurend. „Joycewacht nog even!" riep Sharon, maar Joyce lachte slechts en snelde de kamer uit. Een beetje bevend lag Sharon weer achterover. Haar hart klopte veel te snel en ze was op het punt, in tra nen uit te barsten. Het was immers zo ellendig, dat zij had gefaald en Joyce en Monk voor haar moesten zorgen. Ze had Monk willen tonen, dat ze even goed, zo niet buer kon koken,'t huishouden doen en op de tweelingen letten. In plaats daaiwan had ze hier in een soort bewusteloos heid gelegen en aan Joyce al het werk overgelaten. Zou het zo'n wonder zijn indien Monk op de komst van Joyce zou re ageren zoals Elsie 't gehoopt had Wanneer 't hem slechts om een flinke vrouw en moeder voor de tweelingen te doen was, zou geen meisje beter bg hem passen dan Joyce, want deze was ontegenzeglijk heel practisch en ferm; bovendien aardig, opgewekt en onzelfzuchtig. Op Elsie leek ze niet in 't minst. Joyce was oprecht recht-door-zee; geen komediante geen avonturierster. Ze zou voor ie dere man een goede vrouw zgn. De deur ging open en Monk kwam kalmpjes bmnen. Sharon keek hem even aan, maar toen weer voor zich uit, terwijl ze de deken zenuwachtig tussen haar vingers klemde. Er was geen twijfel meer: het wilde kloppen van haar hart betekende niet meer of minder dan dat ze Monk liefhad, zo diep en onherroepelijk als nooit met Clifford het geval was geweest. O, waarom had ze dat weken geleden in Londen niet begrepen? Waarom thans eerst, nu het te laat was Monk ging rustig in de door Joyce verlaten leuningstoel zitten. „Wel, kindlief", plaagde hij, „eindelgk wak ker? Ik vroeg me al af, of je soms een tweede Schone Slaapster was ge worden." Sharon voelde, dat ze een kleur kreeg toen ze er zacht en moeilijk uitbracht: „Kindlief! Ja, je vindt me een kind, nietwaar? Een domme, on nozele gans." „Neen, ik vind je een heldin. Nooit zal lk vergeten, dat je het leven van de kinderen hebt gered. Als jij hen toen niet had gevonden, zouden ze bijna zeker in dat ellendige moeras verongelukt zgn." „Bertha was de heldin ik niet. De hond vond hen en sleepte Brian er uit". „De hond kon allebei niet tot in het oneindige hebben vastgehouden; ja zou hen zelfs nooit hebben bereikt, als jij het dier niet uit de schuur had gelaten en achter hen aan had ge stuurd. Ik behoef je toch zeker niet te vertellen, hoe dankbaar ik je ben, wel?" Noch de woorden, noch de toon waarop ze werden geuit, schenen af komstig- van de Monk, die ze kende. Er was iets formeels en stijfs in, dat koud op het lijf viel. Wilde hij soms zo tactvol mogelijk te kennen geven dat hij haar niets anders dan dank baarheid had te bieden „Je behoeft me niet dankbaar te zgn, Monk", sprak ze dof. „Dank baarheid is iets, dat beide partgen maar verlegen maakt." „Neem me niet kwalijk. Ik wilde je niet verlegen maken." Op deze woorden volgde een korte, gespannen stilte. Sharon durfde hem niet aankijken, uit vrees, dat hg te veel in haar ogen zou lezen. Ten slot te bracht ze er met moeite uit: „Ik heb gehoord, dat Elsie er vandoor is; dat ze Clifford voorgoed heeft ver laten." „Ja en ik geloof, dat hij kan wor- Vaarmee? Dat hg Elsie kwijt is?" „Ja zeker. Hij en Elsie pasten ab soluut niet bij elkaar." De volgende keer zal hg 't heel wat beter treffen." De volgende keer? Wat bedoelde Monk daarmee? Meende hij soms, dat zij, Sharon, zodra Clifford weer vrij man was met hem zou trouwen? „Ik ben bang, dat Elsie zichzelf overschat heeft. Je moet op ander mans kosten niet al te slim willen zgn", ging Monk peinzend voort. „Ze liet die knappe jonge advocaat ver zoeken, of hij haar naar Carlisle wil de rijden, opdat ze daar een sneltrein naar huis zou kunnen nemen. Na tuurlijk dacht ze. dat hij haar ridder lijk zou bijstaan maar hg scheen niet erg gesticht over haar bagage." „Over haar bagage?" „Ja, het was heus erg grappig. Hg scheen het verhaal over Clifford's wangedrag, dat haar noodzaakte hem te verlaten, nog te slikken, maar zgn zaakwaamemersmoraal kwain in op stand tegen haar aandringen om ver schillende dingen, die aan Clifford's tante hadden toebehoord, mee te ne men." „O!" „Ik was in de hall en hielp haar be zittingen wegbrengen, want Clifford was naar de boerderij gegaan. Mis schien kun je je voorstellen, dat ik moeite had, mijn gezicht in de plooi te houden, toen ik een paarlemoeren handwerkdoos, een mand vol porse lein en een stapel uitgezochte klad schildergen" in Kerris' luxueuze auto laadde. Kei-ris werd erg opgewonden en 't scheelde niet veel, of hjj had haar beschuldigd, zich de huisinboedel toe te eigenen, maar ze wilde de gevon den schat niet prijsgeven." (Slot volgt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4