KAPPie EN DE JUWELENROOF VOETBALCLUB „VLISSINGEN" HANDHAAFT AMATEUR STATUS WALCHEREN RIOLERINGS- en BESTRATINGS PLANNEN GOEDGEKEURD Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 18 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE Z E E UW 8 E OOURANT EERSTE TWEEDE KLASSER SPRAK ZICH UIT Geen Vlissings elftal met Paasdagen naar Bromley? De Voetbal Club „Vlissingen" zal zijn amateurstatus bandhaven. Dit besluit is gevallen tijdens de Woens dagavond in bet Concertgebouw ge houden jaarlijkse ledenvergadering. De club uit de Scheldestad was daar mee de eerste Zeeuwse tweede klas- ser, die zich over dit probleem uit sprak. Het bestuur had een serieus onderzoek ingesteld naar de mogelijk heid om tot betaald voetbal over te gaan. Hierbij was men van twee voor waarden uitgegaan: een eventuele vergoeding aan de spelers zou „in eigen beheer" dienen te blijven en betaling zou in geen geval mogen veroorzaken, dat lagere of junioren elftallen het veld moeten ruimen. De voorzitter, de heer A. W. Le vering, bracht uitvoerig verslag uit over dit onderzoek. Men kwam tot de conclusie, dat betaald voetbal voor de V.C. „Vlissingen" onmogelijk zal zijn. Het bestuur had deze gevolg trekking reeds gemaakt zonder dat het de vorige week bekendgemaakte voorwaarden van de K.N.V.B. voor betaald voetbal kende. Z.h.s. besloot de vergadering hierna, dat Vlissingen amateuristisch zal blijven. De voorzitter gaf in zijn openings woord een overzicht van 't bestuurs beleid. Hij merkte op, dat de techni sche commissie een grotere zelfstan digheid bezit en dat haar taak thans veelomvattender is. Het jeugdwerk zal op een nieuwe leest worden ge schoeid. Het clubblad gaat om de twee maanden verschijnen en er zal een re dactiecommissie worden benoemd Een commissie, bestaande uit de he ren J. Verhage, P. Roose en E. Boo- gerd zal een nieuw reglement samen stellen. De betrekkingen met de sup portersvereniging werden verbeterd, terwjjl naar samenwerking met an dere plaatselijke sportverenigingen wordt gestreefd. Aan de sportuitwisseling met Scar borough zal medewerking worden verleend, evenals aan die met Brom ley. Aangenaam mag worden, dat het voorgenomen tegenbezoek van een Vlissings elftal aan Bromley tij dens de komende Paasdagen niet zal kunnen worden verwezenlijkt in ver band met de stagnatie in de compe titie. De onlangs ln het leven geroepen Stichting Sportbelangen noemde spr. een verheugend bewijs, dat de Vlis- singse overheid het goed met de sport meent. Te betreuren valt echter, dat men bij de samenstelling niet meer deskundigen heeft aangezocht. Niet temin wacht men met vertrouwen het werk van deze Stichting af. Bond van Plattelands vrouwen te Goes bijeen De Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Zeeland, organiseerde Woensdag in „De Prins van Oranje" te Goes een kaderdag Voor de afdelings-'oe- stuursleden. In haar openingswoord richtte de presidente, mevrouw L. N. Huijsman-Griep, een speciaal wel komstwoord tot mej. Aafje Top, die deze middag een inleiding verzorgde over het onderwerp „Hoe overwin ik mijn spreekangst". Hiervoor zijn twee nunten noodzakelijk, aldus mej. Top, men moet zich vrij kunnen be wegen en goed kunnen concentreren. Nadat de inleidster enkele dames oefeningen in vrije beweging had la ten uitvoeren, kregen zij een spreek beurt van tien minuten over een be paald onderwerp te vervullen. De da mes bleken de inleiding zo goed be grepen te hebben, dat de tijdslimiet van tien minuten haast te kort bleek te zijn. Voorts werd in deze bijeenkomst afscheid genomen van de vroegere presidente en hoofdbestuurslid, me vrouw F. Kostense-Kraalc uit Krul- ningen in verband met haar vertrek naar de Noord-Oost Polder. Mevrouw L. N. Huijsman-Griep memoreerde in een hartelijk afscheidswoord het vele werk, dat mevrouw Kostense, vooral kort na de oorlog, voor de bond heeft gedaan. Als blijk van waardering werd haar een boekwerk van de Zeeuwse dichter mr J. C. van Scha- gen aangeboden, alsmede een leren boekomslag, vervaardigd door de le den van de afdeling Yerseke. Visserijdagen Breskens op 13,14 en 15 Augustus De Vissorijdagen te Breskens zul len dit jaar gehouden worden op 13, 14 en 15 Augustus. Daar een deel van de Protestantse bevolking tegen de feestvoering op Zondag is, heeft het comité gemeend, ook het Proteatantee deel van de be volking ter wille te moeten zijn en heeft men er een derde dag aan toe gevoegd, zodat ook dat deel van de ievolking twee dagen feest kan vie ren. Vlissingen Brandje in woonwagen Woensdagmorgen omstreeks 11 uur moest de brandweer te Vlissingen uitrukken voor een brandje in een woonwagen in de omgeving van de Anjelierenlaan. Vrijwel onmiddellijk na de melding was de brandweer ter plaatse; de vlammen sloegen reeds uit de wagen, maar door snel hande len en dank zij het moderne materieel was liet vuur spoedig bedwongen. Het slaapvertrek van de woonwagen brandde echter vrijwel geheel uit en er ontstond schade aan kleding, bed- degoed, enz. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 9 tot en met 15 Februari 1955 de navol gende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: diverse rijwielen, diverse wanten, sleu tels, diverse steppen, diverse handschoe nen, capuchon, pijp, kindertasje, kinder- portemonnaie, oorbel, shawl, wieldop, bek ken van weegschaal', en dat aan zijn bu reau inlichtingen zijn te bekomen om trent de adressen der vinders der na volgende voorwerpen: Diverse wanten, fietspomp] e, lederen riem, mand, mutsje, hangertje, diverse handschoenen, boodschappentasje, das sen. rolschaatssleutel, shawl, diverse sleu tels, polshorloge. Examen Voor het theoretisch gedeelte van het examen eerste stuurman G.H.V. slaagde de heer P. van den Driest. Het diploma BI seheepswerktuigkun- de werd behaald door de heren C. van Offenbeek en L. C. Maas en het diplo ma scheepswerktuigkunde Bil door de heer A. de Klejjn. Allen zijn leer lingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. K.A.V. vierde carnaval De afdeling Vlissingen van de K.A.V. vierde Donderdagavond in gebouw Ariëns te Vlissingen carnaval. In haar openingswoord deelde de voorzitster, mevr. KlntPicavet, o.m. mede, dat er op 31 Maart a.s. een bijeenkomst wordt gehouden, welke in het teken zal staan van „Kleur en fleur in onze woning". Mevrouw Henny SmitGoe man uit Den Haag zal een inleiding houden over woninginrichting. Onder groot enthousiasme van de talrijke aanwezigen werd vervolgens Prins Carnaval ingehaald. De hoge bezoeker sprak een kort speechje uit, waarna een vrolijke polonaise volgde. Met zang, dans en muziek werd het programma opgevuld. Voor leden met kinderen tot vijf jaar werd nog een verloting van kin derkleding gehouden, hetgeen bijzon der op prijs werd gesteld. Veere A.R.-bijeenkomst De A.R.-kiesvereniging te Veere hield een met de ARJOS gecombineer de vergadering, onder voorzitterschap van de heer A. P. Kasse. Als spreker trad op de heer Hom mes uit Nieuwdorp, die het onder werp „De komende oudedagsvoor ziening" behandelde. Op deze drukbe zochte vergadering voerden ook nog andoren het woord. De heer C, M. Douw werd als nieuw bestuurslid gekozen. Middenstandsvereniging opgericht In een Woensdagavond te Veere door de V.V.V. en de Veerse zaken lieden gehouden bijeenkomst, is beslo ten tot oprichting van een midden standsvereniging. De bijeenkomst was belegd met het oog op do viering van het vier eeuwen- feest op 22 en 23 Juli a.s. De heer W. Abeleven, die de vergadering opende, deed de suggestie om gedurende deze beide feestdagen het te verwachten talrijke publiek gelegenheid te bieden tot het gebruiken van consumpties. Men verwacht namelijk, dat de twee daartoe in aanmerking komende za ken in Veere de drukte niet zullen kunnen verwerken. Men overweegt om terrasjes in te richten, met versier de geveltjes, zodat het geheel het ka rakter kan krijgen van een braderie. Een bierbrouwerij zou tafeltjes, stoe len en glazen beschikbaar willen stellen. Nadat tot oprichting van de mid- denstandsvei'cnlging was besloten, werd de bijeenkomst gesloten. Middelburg Belangwekkende filmavond van „Nederland Frankrijk" De afdeling Zeeland van het Ge nootschap NederlandFrankrijk heeft Woensdagavond in één der za len van het Middelburgse Schutters hof een bijeenkomst gehouden, tijdens welke een vijftal belangwekkende Franse films werd vertoond, en waar voor veel belangstelling bestond. Zo voerde de rolprent „Versailles" de toeschouwer mee op een tocht door het beroemde koningsslot en het park, dat er om heen ligt. Tevens leerde -men iets van de geschiedenis, die hieraan is verbonden. In „Les hom mes et la Montagne" werd een uit stekende reportage gegeven van het hedendaagse alpinisme en met name over de techniek van bestijging in het hooggebergte. „La Cathédrale" bevatte indrukken van de oude stad Chartres, waarbij vooral aandacht werd besteed aan haar voornaamste monument, de befaamde kathedraal. De hoofdschotel van het programma na 'n pauze vormde de vertoning van de op 't filmfestival in Cannes van 1953 bekroonde film „Crin Blanc, ou le cheval sauvage." In dit voortreffe lijke filmwerk met zijn suggestieve muziek worden de hoofdrollen ver vuld dooi- een jongStje en een wild paard, Crin Blanc geheten. De knaap weet het vertrouwen van het uiterst mensenschuwe en steeds opgejaagde dier te winnen. Tegelijkertijd geeft deze rolprent fraaie opnamen van de Franse steppenstreek de Camargue. Tenslotte werd nog gedraaid „Au fil de la Charente", een filmische repor tage van de Charente, een rivier in Zuidwest-Frankrijk en de streek aan beide zijden van deze stroom. Filmavond De Middelburgse Aquariumvereni ging „Barbus Conchonius" hield Woensdag in restaurant Wöhler een druk bezochte filmavond. Vertoond werd een vijftal rolprenten: „De Bit- tervoorn", „De Kamsalamander", „De Watersoin", „De Strandkrab" en „Oerwoudverkenning in Suriname", die stuk voor stuk zeer interessant en leerzaam waren. De heer M. Minder- houd, die de leiding van deze avond had, zorgde voor een vlotte explica tie. Hierna werd onder de titel „Bespre king Liefhebberij" een discussie ge houden, waarin verschillende proble men, die het houden van een aquari um met zich brengt, aan de orde kwamen. Uit de vergadering kwam in verband hiermee de vraag naar vo ren of het wenselijk zou zijn een ap paratuur aan te schaffen om de hard heid en de zuurgraad van het water in de auquaria te onderzoeken. Het bestuur zal deze kwestie in overwe ging nemen. Botsing bij Stationsbrug Een personenauto, bestuurd door A. v. d. S. uit Schiedam botste Don derdagmorgen bij de Middelburgse Stationsbrug aan de achterzijde te gen de wagen van J. P. R. uit Aar denburg. Beide voertuigen reden van de Kanaalweg in de richting van de brug. Toen R. de bocht naar de brug nam moest hij plotseling stoppen voor een vrachtauto met aanhang wagen, die de brug verliet. Doordat V. d. S. niet snel genoeg reageerde en mede tengevolge van de gladde weg, kwam zijn auto in aanraking me die van R. Het eerstgenoemde voertuig liep lichte schade op. Ring Walcheren van Chr. Plattelandsvrouwen bijeen De ring-Walcheren van de Chr. Plattelandsvrouwen kwam in Middel burg ln vergadering bijeen. Uit het jaarverslag bleek, dat de ring tharts 72 leden telt. Aan de hand van een film vertelde ds. P. F. Th. Aalders, Nederlands Hervormd predikant te Middelburg, over het vluchtelingen werk. Voor dit doel gemaakte pak ketten werden verkocht. Dit bracht f 60 op. Biljartwedstrijd De Middelburgse biljartvereniging „Onder Ons" en „S.D.O." kwamen Woensdagavond in café Wöhler in een wedstrijd uit. Van de 8 gespeelde partijen wist „S.D.O." er 5 te winnen, hetgeen dus 10 winstpunten opleverde. „Onder Ons" verzamelde 6 winstpun ten Het grootste gemiddelde luidde bij .„S.D.O." 3,52, de hoogste serie 15. Bij „Onder Ons" waren deze getallen achtereenvolgens 2.40 en 10. Woens dag 23 Februari a.s. jiouden beide ver enigingen in restaurant „De Een dracht" een revanchewedstrijd. Begroetingsavond „Jonge Kerk" De afdeling Middelburg van „De Jonge Kerk" hield Woensdagavond in het Hervormde Kerkcentrum aan het Koorkerkhof een begroetingsavond voor de zojuist aangekomen militai ren van de C.O.A.K. De grote zaal van het Kerkcentrum was geheel gevuld met militairen en leden van „De Jon ge Kerk". De secretaris van „De Jon ge Kerk", de heer Joop van den Brink, opende de bijeenkomst en verwelkom de in het bijzonder, de majoor J. Pot- teboom, commandant C.O.A.K. Na een inleidend woord van de voorzitter van „De Jonge Kerk", ds. P. F. Th. Aalders, die de leiding van de avond had, sprak het lid van „De Jonge Kerk", de heer René G. E. Mensink, leider van „Kinderzorg" over het bewapeningsvraagstuk, waarna majoor Potteboom dit vraag stuk als militair, tevens lid van ae Hervormde gemeente, belichtte. In de hieropvolgende pauze werd thee geserveerd en was er gelegenheid voor de (nieuwe) COAK-ers om in contact te komen met de heren- en damesleden van „De Jonge Kerk". Na de pauze werd een groot aan tal vragen van aanwezige militairen en leden van „De Jonge Kerk" door de voorzitter beantwoord. Nadat staande het tweede couplet van het Wilhelmus was gezongen en nadat de voorzitter de militairen had opge wekt het contact met „De Jonge Kerk" aan te houden, sloot deze ae zeer geslaagde by eenkomst. Sint Laurens Spoedeisende vergadering raad St. Laurens De gemeenteraad van St. Laurens is tegen hedenmiddag, Vrijdag, om 15 uur in een spoedeisende vergade ring bijeengeroepen. Tijdens deze bij eenkomst. die op het gemeentehuis wordt gehouden, zal het overlijden van wethouder K. Wouterse worden herdacht. „Brigdamme" vergaderde De buurtvereniging „Brigdamme" te St. Laurens vergaderde onder voor zitterschap van de heer J. J. Snoep, die in zijn openingswoord dank bracht aan degenen, die zich hebben inge spannen voor het organiseren van de feestavonden. Na het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Vaane, volg de het verslag van de penningmeester de heer P. Polderman, dat een goed slot van 6.76 vermeldde. De voorzitter en de secretaris wer den herkozen. Medegedeeld werd, dat getracht zal worden evenals vorig jaar een feestmiddag en -avond te doen geven door en voor kinderen. Van het stuk Daav w->s i"epn meisje loos" zal zo mogelijk een heropvoering worden gegeven. Oostkapelle Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van mevrouw Lantsheer— Hoeufft. De medewerksters voor de Hebreeuwse Evangelisatie, Zr. G. de Koek en Zr. J. Goedhart, werden har telijk welkom geheten. Zij maken êen rondreis door Zeeland en zullen op verschillende bijeenkomsten spreken over de evangelisatie onder het Oude Bondsvolk „Israël". Zij deden daarbij het eerst Oostkapelle aan. Grote aan dacht werd geschonken aan het her- Stel van Israël en beide spreeksters wekten hun aandachtig gehoor op tot gebed en daadwerkelijke medeleven met Gods oude Bondsvolk. voorzit- ;em. „Onderlinge Hulp" Het ondersteuningsfonds „Onder linge hulp" te Oostkapelle kwam in jaarvergadering bjjeen onder vo14 terschap van de heer C. Wondergf De jaarverslagen werden uit bracht, waarby de penningmeester over 1954 een nadelig saldo meldde. De aftredende bestuursleden, de heren J. Roelse en F. C. de Roo wer den herkozen. Het ledental bleef sta biel, terwfll in 9 gevallen uitkering plaats vond. Gapinge Ledenvergadering Z.L.M. De afdeling Gapinge van de Z.L.M. hield in het Verenigingsgebouw een ledenvergadering. Als sprekers traden op ir J. Bos, adjunct-secretaris van de maatschappy en de heer Sinke van Z.L.M. Zij behandelden verschillen de aspecten van de landbouw. Na af loop daarvan werd een tweetal films vertoond, over de zuivelindustrie en over de oestercultuur. De voorzitter, de heer M. Arendse, dankte voor het gebodene en voor de belangstelling. N.C.V.B. bijeen De afdeling Gapinge van de N.C.V B. hield Dinsdag haar maandelijkse vergadering, waarin de heer J. Hek huls, muziekleraar uit Vrouwenpolder sprak over „Ons kerkelijk lied Hij belichtte daarby de betekenis van het lied in het Oude en Nieuwe Testa ment en vervolgens die van het kerk lied in de tegenwoordige eredienst. Na de pauze volgde een geanimeerde bespreking, waarin de spreker nog iets over de zg. soutérliedekens ver telde. Westkapelle Geslaagde ouderavond Dinsdagavond werd een ouderavond gehouden in de School met den By- bel te Westkapelle, welke zeer druk was bezocht. Na gemeenschappelijk gezang en gebed, hield de voorzitter, de heer H. Wouters, een inleiding over het onderwerp: „Verwonderde, zorgvuldige en gelovige ouders". Door de Ambonese leerlingen der school werden enkele Maleise liede ren gezongen. Voorts was er declamatie en zang met fluitbegeleiding, o.l.v. de onderwyzer A. Stringer. Het hoofd der school, de heer A. H. de Vree, sprak over school- en beroepskeuze en aan de hand van een film over: „Vondsten bij de Doode Zee". In de pauze was er gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. De Ned. Herv. Kerk voor Minia tuur Walcheren trok grote aandacht. Het hoofd der school sloot deze avond met dankgebed. Nieuw- en Sint Joosland Jaarfeest „Ora et Labora" Woensdagavond hield de C.J.M.V. „Ora et Labora" in Nieuw en St. Joosland haar jaarfeest in zaal Pluy- mers. Het erelid M. de Visser opende met het lezen van Prediker 12 en gebed. Daarna werd het blyspel: „De Nieu we Veearts" opgevoerd. De spelers zetten hun beste beentje voor én oogstten daarvoor een dankbaar ap plaus. Na de pauze werd een ernstig spel opgevoerd, n.l. „Een schip Vaart uit". Ook deze spelers oogstten succes, hetgeen te merken was aan de span ning, die er heerste in de tjokvolle zaal. De heer De Visser sloot deze geslaagde avond met dankgebed. RAAD KRU1NINGEN Boekwerk „De Dijken" voor zilveren raadslid Dn vergadering van de gemeente raad Krulningcn, welke Donderdag avond werd gehouden, droeg een enigszins feestelijk karakter. De heer J. Witte vierde nameiyk zUn 25-jarig jubileum uls raadslid. Een bloemstuk van het secretarie-personeel on het personeel van Openbare Werken sier de zyu lessenaar. Burgemeester A. Schipper sprak ln hartelijke bewoordingen het zilve ren raadslid toe. Hy merkte op, dat het raadslidmaatschap ln Krulningcn, veel tyd cn energie vergt on noemde de heer Witte een man, die nooit, te gen het dragen van verantwoorde lijkheid heeft opgezien. Als aanden ken bood hy namens de gemeente het boekwerk „Do Dykon" aan. De heer J. van Ballcgooyen Sr. fe liciteerde de heer Witte namens de raadsleden. Daarop dankte de jubi- leris de sprekers en het secretarie- personeel nartciyk. De raad had een beslissing te ne men over de beschikbaarstelling van een credlet voor het riolerings- en beBtratingsplan waarmede een be drag van 750.000 gemoeid is. De voorzitter zegde toe, dat ln een volgende vergadering de heer J. P. Heederik van het technisch advies bureau van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten te Amersfoort een uitvoerige toelichting zal geven. Na een omvangryk debat werd tot het toestaan van een cradiet beslo ten. De heer J. Witte (Vrye Lijst) had echter bezwaar tegen een riolerings belasting, die naar zijn oordeel de bevolking te zwaar zal drukken. De voorzitter betreurde het, dat Hansweert niet in dit plan kan wor- Inbraak bij arbeidsbureau in Middelburg Geld opgemaakt In café's te Vlissingen Een tweetal Middelburgers, de 21- jarlge J. C. M. en do 26-jarige D. G., heeft zich Dinsdagavond om onge veer 19 uur toegang weten te ver schaffen tot het kantoor van het Ge westelijk Arbeids Bureau (G.A.B.). De bult van deze insluipers bedroeg een zakje met los geld centen en een aantal muntbiljetten. Het ge heel vertegenwoordigt een tamelijk gering bedrag. M. en G. hebben het geld besteed aan café-bezoek in Vlis singen, De inbraak werd Woensdagmor gen door het personeel van het G.A. B. ontdekt. Men waarschuwde on middellijk de politie en de recherche slaagde er in, dezelfde ochtend beide daders, die werkloos bleken te zijn, aan te houden. Zy legden een volle dige bekentenis af. Nadat zy het geld bemachtigd had den, hebben G. en M. die avond goe de sier gemaakt in Vlissingse café's. Daarby gedroegen zy zich niet be paald als normale bezoekers. Hun „feest" duurde tot diep in de nacht, totdat zij plotseling beseften, dat er geen verbinding met Middelburg meer was. Geld voor een taxi hadden zij niet. Waarschynlyk .met het oog op de koude nacht stalen zy uit een café een leren jas, waarna zy in de nabij heid van een ander café in een schuurtje een fiets ontdekten. Met dit karretje werd de terugtocht naar de Zeeuwse hoofdstad aanvaard. M. is een bekende van de politie. Belden zyn in verzekerde bewaring gesteld. Heden worden zij voor de of ficier van justitie geleid. den opgenomen. Het rampgebied heeft echter voorrang. Dit gaf de heer W. J. Pouwcr (CH) aanleiding om te Informeren of een rioleringsbelasting ook Hansweert zal gelden, hetgeen hy niet biliyk achtte. De heer A. Weststrate (P.v. d.A.) oordeelde een algehele heffing by de wet juist, omdat de huiseige naren in het rampgebied toch al zwaar genoeg getroffen zyn. Gew. Vrouwenzoet) P.y.d.A. vergaderde te Goes Evert Vermeer besprak de huidige politiek De Gewestelijke Vrouwengroep Zeeland van de Parti'- van de Arbeid hield Donderdag haar jaarlijkse be stuursvergadering ln „de Prins van Oranje" te Goes. Nadat de gewesteiyk voorzitster, mevrouw C. Gcldof-Gcer- se een openingswoord had gesproken, brachten de verschillende afdelingen verslag uit over de werkzaamheden in hét afgelopen jaar. Uit deze ver slagen blijkt, dat In de afdelingen een goede activiteit te bespeuren valt, wat tot uiting komt in het stijgende ledental. De afdeling Vlissingen telt momen teel reeds '155 leden. Vervolgens be sprak mevrouw dr. De Bruyn-Ouboter het moeiiyke werk van de bestuurs leden. Bij de aanwyzingen, welke zy gaf, wees zy op een goede taakverde ling en het organiseren van gezellige vergaderingen, wat de geest van het afdelingslever. zeer ten goede komt. In de middagvergadering hield de heer Evert Vermeer, waarnemend voorzitter van de Party van de Ar beid en lid van de Tweede Kamer, een inleiding over de wereldpolitiek. Spreker meende, dat de woorden van de voorzitter van de Labour Party in Engeland. Clement Attlee, „Eén we reld cf geen wereld" ook van toepas sing zfn op de landen van Europa. De tyd, waarin iedere provincie een zelfstandig gebied was met een zelf standig beleid, ligt ver achter ons, aldus de heer Vermeer. Wy moeten tot eenheid komen, zy het eenheid in verscheidenheid. Slechts op vreedza me wyze kan Europa ae politieke kracht, welke zy vroeger bezat, her overen. Na de economische positie van Nederland uitvoerig te bobben be sproken, gaf de heer Vermeer zyn vi sie op de mandementsk'vor.Me. Spre ker achtte het mandement nog steeds grievend voor de Party van de Ar beid, daar hierin punten zijn ver meld, waarvoor de Party geen ver antwoording heeft, zoals de toene mende onkerkelijkheid. De Party ver heugt zich niet over de onkerkelyk- heid, daar het terugvallen tot nihilis me een gevaar inhoudt voor dd demo cratie. Na afloop van zfln betoog be antwoordde de heer Vermeer nog en kele vragen, waarna de vergadering werd besloten. KERKNIEUWS. Toegelaten tot bediening yan Evangelie in Hervormde Kerk Na gehouden colloöquium doctum is tot de Evangeliebediening in de Her vormde Kerk toegelaten de heer Fr. Don Jr. uit Middelburg. Kerkvoogden bijeen De algemene vergadering van de vereniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Hevormde kerk zal Vrydag 13 en Zaterdag 14 Mei te Utrecht worden gehouden. Aan de orde komt o.m. de verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur wegens periodieke af treding van de heren B. J. van Oeve- ren te Poortvliet, J. ter Steege te Groningen en G. van Steenbeek te 's Gravenhage, die allen herkiesbaar zyn. Albireo 15-2 Kaap Verdisehe eilanden. Andljk 13-2 te Havanna. Amsterdijk 11-2 v. Newport Man. te Lon den. Delft 14-2 v. Callao. Larensberg 15-2 660 W.Z.W. v. Fayal. Leopoldskerk 13-2 v. Rotterdam te Ant- werpen. Luttèrkerk 16-2 v. Londen n. Rotterdam MaetsUycker 15-2. 300 m. NJSLW. v. Geraldton. Muiderkerk 16 te Duinkerken. Mijdrecht 15-2 300 m. W.Z.W v. Fayai Ridderkerk 17-2 Mozambique verw Schiedijk 12-2 te Victoria. Statute of Liberty 15-2 Ras Madzak. Westland 16-2 Montevideo. Van Waerwljck 15-2 250 m. Z. v. Ceyiöfi Zaan 15-2 v. Hull n. Malta. Aagtekerk 15-2 v. Alexandrië. Bali 16-2 te Djedda. Benlnhust 16 Quessant n. Dakar. Johan v. Oldenbamevelt 16-2 160 m. Z.Z. O, Kreta n. Amsterdam. Macoma 15-2 375 m. WJ4.W. v. Kaapstad LieVevrouwekerk 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Teiresias 16-2 v. Aden. Utrecht 17 v. Kuwait n. Damman. Weltevreden 16 Malta n. Alexandrië. Zuiderkruis 16 190 m. Z, Monrovia n. Las Palmas. Almdijk 15-2 v. Londen n. Bremen. Elmina 15-2 v. Kribi te Dagos. Heemskerk 12-2 v. Sydney te Newcastle N.S.W. Japari 13-2 te Singapore. Mataram 15-2 100 mijl W. v Djedda. Rotula 15-2 v. Stanlow te Thames Haven. Sarangan 15-2 v. Mombasa n, Vancouver. via Djibouti. SChótlten 15-2 150 m, O. v. Tourane. Tjibodas 15-2 v. Moji n. Kobe. Tjimenteng 10-2 900 m. N.O.T.O. v. Honkong. Tegelberg 16-2 v. Buenos Aires n, Yoko hama, via Montevideo. Triton 15-2 220 m. N.O. v. Curagao. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: J. SapuleteLewerissa, d.; M. LagaceBakker, z.; S. Weelandde Kam, z.; C. W. GommersTuinder, z.: M. Roo- denbergBaaren, z.; N. M. Hityahubessy —Waas, z.; M. P. Pydyn—de Pagter. z.; F. S. Kuijk—v. Minnen, d.; C. de Bree— Davidse, d.: J. J. v. d. BergBuenk, z.; C. van Borren Louws, z.; J SmitDek ker, d.; K H. P. SchietekatteWilbrink, z.; M. C. Janssen—van Wijnen, d.; W. T. GoedefMm' Neufégiise. z.: E. J. Die- rikx-dr Grnot. d. Ondertrouwd; M. izeboud. 23 j. en L. Pieren?. 20 J.. A. A. Versprille, 22 j. en J. Gnedcgobure, 21 J,; J. Vader, 32 j. en G. v. d. Brink, 25 j. Gehuwd- G A. Geelhoed, 26 J. en D. C. Schot. 23 j.; D. Basting, 32 J. en C. W. Notebaart. 24 j.: B. Grootjans, 22 j. en H. Kriek. 19 j,; W. R. K. Gaal, 23 j. en A. de Lege. 22 1, Overleden: R, F. v. d. Velden 2 weken; C. de Vos, 82 jaar, echtg. v. D. Gunst; P. Koolwijk, 69 jr.: C. M. v. Zweeden, 69 j., echtg. v. L. Pereboom. 44. Bas dë Kruik had het zwaar te verduren onder de klappen, die hij van de wild spartelende Peukie op liep. „Hou op!" snauwde hij, „zit stil! Zo kan ik niet stu ren". „Ik kan 't niet hel pen!" hijgde Peukie tussen enkele gierbuien door, „het kriebelt zo! Ik kan er niet tegen! Laat hem ophouden". „Ik houd pas Op, als jullie stoppen!" riep Kappie. „Nooit!" grauwde Bas de Kruik, terwijl hij de gas pedaal nog verder indrukte. „Als we een ongeluk krij gen, ben jij er ook bij!". Het was gevaarlijk spel; de zwaar gehinderde bestuur der kon het voertuig nog maar nauwelijks op de weg houden. Gelukkig waren zij inmiddels buiten de stad gekomen, zodat de slinge rende wagen geen ongeluk ken veroorzaakte. Wel raak ten zij bijna een motor met zijspan van twee agenten, die nog op het nippertje kon ontwijken. „Blikskaters!" Wat een woesteling!" riep de agent, die in het zijspan zat, terwijl hij de slingerende auto verbolgen naoogde. „Gauw! Er achter aan! Die slin geren we op de bon!" „Dat zullen we zeker", beaamde zyn metgezel grimmig. Hij keerde de motor en Joeg ln suizende vaart achter de vrachtwagen aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15