Nederlands Bonds elftal wist Reims met 4-0 te verslaan Belastingverlaging 500 millioen in totaal Een BOEK van SPORTIEF FOLKESTONE BRENGT TEGENBEZOEK IN MIDDELBURG Van ouds de lekkerste NEDERLANDSE SCHAATSENRIJDERS TRAINEN IN DYNAMOSTADION KLAMEN ur de AETHER 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 FEBRUARI 1955 GLORIEUZE OVERWINNING Doelpunten gescoord door Van der Gijp, De Harder, Lenstra en Timmermans Woensdag heeft het Nederlands Bondselftal een glorieuze overwinning weten te boeken op Reims. De wedstrijd, die gespeeld werd in het Olym pisch Stadion te Amsterdam, eindigde in een 40 zege voor het Neder landse Bondsteam. Het eerste doelpunt werd gescoord door Cor van der Gijp, De Harder nam het tweede doelpunt voor zyn rekening, Lenstra maakte er nummer drie van en Timmermans bracht de stand op 40. Reeds in de eerste minuut na de aftrap door de Fransen loste j Lenstra na een handige pass van Van der Gijp een keihard schot, dat over de lat ging. Nog geen 20 secon den later had Sinibaldi de handen vol aan een schot van Lenstra en mocht hij van geluk spreken, dat Dillen een van zijn beroemde goals precies zijn handen deed belanden. Het bleef daar niet bij. Timmer mans zag zich de weg naar het doel versperd door de voet van links-back Siatka, die op de lijn redding bracht. Het was duidelijk, dat de Nederlan ders de beste kansen hadden om de score te öpenen, want de Franse voorhoede kon geen behoorlijk schot lossen. Het fundament voor het eerste doelpunt werd gelegd door De Har der. De eerste de beste keer dat hfl de bal goed onder controle kreeg volgde een afgemeten trekbal, die Cor van der Gijp niet meer kon mis sen. Tussen de Franse backs door doorboorde hij het doel (10). Reeds klonk het „Abe, Abe" door het stadi on, toen de Fries in volle run met de linkervoet een schot loste dat net naast ging. Na twintig minuten spe len begonnen de Fransen op te drin- fen en rechtsbinnen Clowacki kreeg kansen vlak na elkaar, waarvan hij de eerste op een afstand van zeker niet meer dan 9 meter van het doel, beslist niet had mogen missen. Toen het Franse offensief langzaam weg ebde, volgden nog enige gevaarlijke Hollandse aanvallen. Dillen schoot knalhard tegen de knieën van Sini baldi, Van der Pijp zag de bal voor het doel langsgaan en Dillen, die merkwaardig genoeg bij de laatste twee oefenwedstrijden niet naar vo ren is gekomen, schoot nog eens ach ter. Even voor rust kreeg de kleine Franse rechtsbuiten Prodocini een fraaie kans om gelijk te maken, maar hij faalde jammerlijk. Na de hervatting kon De Harder zich beter ontplooien. Met een pass van Lenstra streed de Hagenaar zij aan zij met Siatka. die inmiddels naar rechts was verhuisd, terwijl zijn plaats was ingenomen door Girando, een duel, dat De Harder met enkele centimeters won. Sinibaldi was naar de rechterhoek gekomen, klaar om een schot van De Harder op te van gen. Het werd echter geen schot maar een zachte schuiver, net buiten het bereik van de doelman, die tot zijn ontzetting de bal in de verste hoek zag rollen. 2—0 NA 4 MIN. SPELEN. Het spel golfde nu heen en weer, waarbij de Nederlandse voorhoede het gevaarlijkste was. Prodocini kreeg weer een kans op één meter voor open doel, maar blijkbaar waren de zenuwen deze amateur de baas, ook nu miste hij. VAN DER GIJP GEBLESSEERD. Na 18 minuten spelen werd Cor van der Gijp wegens een lichte dij- blessure door Roosenburg vervangen en al kon de Sneker zich op het glad de veld niet zo goed roeren als Van (Advertentie) RHEUMATIEK... Uw tergende wlnterkwaal legt het af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogene. HERBERT WENDT. Ik zocht Adam. Ned. bew. van Jan Vrijman. W. de Haan N.V., Utrecht. Dit kloeke en fraai uitgevoerde boek is een bewerking naar het Duits en de vrucht van het doorle zen van veel moderne en ook oudere wetenschappelijke geschriften, alles in verband mot het onderzoek naar de prae-historische mens. Zoals prof. von Koeningswald het in zijn voorwoord kernachtig zegt, (deze heeft immers in het schier on doordringbare tropische oerwoud ge werkt), „de schrijver heeft ziph een weg gehakt" door de veelheid van geschriften en meningen, en daarbij nu eens de mening van de een, dan weer van de ander voorrang gege ven. Hij heeft zich blijkbaar een voorstelling gevormd, die bij zijn vi sie en gedachtengang past. Daar de stijl van de schrijver ongetwijfeld boeiend is, maakt dit het wenselijk de inhoud voorzichtig te henaderen. Deze geschiedenis van het zoeken naar Adam is eigenlijk geworden een zoeken geheel los van Adam, eerder een zoeken naar een gemeen schappelijke stamboom van mens en dier onder algehele ontkenning van de Scheppingsdaad. Het is tevens de geschiedenis ge worden van een eeuwenlange strijd in het wetenschappelijke kamp met daarnaast de strijd tussen Weten schap en Kerk en van de hitte, waar mee deze strijd steeds is en nog wordt gevoerd. Als zodanig geeft dit tocli de ontwikkelde leek belangrijke inlichtingen over de huidige inzich ten t.a.v. de betekenis van gevon den fossiele resten en prae-historl- sclie tekeningen in grotten, zaken die ongetwijfeld betrekking hebben op de verspreiding van de mensheid over de aardbodem. Z. der Gijp, de schotvaardigheid van de Nederlander was er niet minder om. Dillen probeerde het weer eens en schoot tegen Sinibaldi op. Daarop werd de bal door Lenstra en De Har dér weer naar voren gebracht, maar Roosenburg schoot al glijdende naast. Sinibaldi moest herhaaldelijk in actie komen. Aan de andere kant verdedigde Frans de Munck voor zover nodig op spectaculaire wijze zijn heiligdom. Met kattensprongen griste hij de bal voor de voeten van Prodocini weg en de verre schoten van de rechts-nalf Penveme kregen bij hem geen kans. Na schoten van Timmermans en Len stra te hebben gekeerd, moest Sini baldi het in de 3oe minuut afleggen tegen de handigheid van Abe. Uit een verre trap van Van Schyndel be landde de bal bij De Harder, die hem meteen handig doorschoot naar de vrijstaande Lenstra. Deze rende recht op de doelman af, tikte op het be slissende moment de bal iets op zij en liep toen met bal en al in het aoel. (30). Timmermans testte nogmaals de Franse doelman, doch zonder succes. Ook een gloeiende kogel van Lenstra werd door hem weggewerkt. Maar tien minuten voor het einde moest hij nogmaals zwichten. De Harder §af de bal met een zachte pass naar innen, waar Roosenburg de eer aan de beter opgestelde Timmermans liet, die nu zijn kans goed benutte, en het vierde doelpunt scoorde. (40). VAN 22 TOT EN MET 30 JULI Uitgebreid programma Zoals reeds In het kort gemeld, zullen de sportslieden uit Folkestone in Juli van dit jaar hun Middelburgse collega's een tegenbezoek brengen in het kader van de sportuitwisseling, die nu reeds jaren tussen beide steden wordt onderhouden. Als data voor deze vierde ontmoeting zijn vastgesteld Vrijdag 22 tot en met Zaterdag 30 Juli. De Middelburgse Sportadviescommis- sie, die dit evenement organiseert, heeft Woensdag op een persconferentie bij monde van haar voorzitter, de heer D. A. Huijsse, het voorlopig programma bekendgemaakt. Daaruit blijkt, dat de Zeeuwse hoofdstad in Juli een tien tal drukke dagen te wachten staat.. Het programma is namelijk even aan trekkelijk als uitgebreid. Hoeveel Folkestoners naar Middel burg zullen komen is thans nog niet nauwkeurig te zeggen. Toen de Mid delburgers vorig jaar in de Engelse badplaats verbleven, is hun wel ge bleken, dat de belangstelling voor een tegenbezoek zeer groot is. In 1952 kwamen er 258 sportslieden uit Fol kestone, maar de commissie heeft zich thans genoodzaakt gezien een maxi mum van 170 vast te stellen. Anderen, die willen komen, zullen als „paying guests" in hotels worden onderge bracht. De sportslieden logeren uiteraard bij Middelburgse collega's. Vrijdag de 22e is voor de Engelsen de reisdag. Zij zullen ongeveer 20 uur op de Markt in Middelburg aan komen, waarna de verdere avond ge heel - besteed wordt aan de kennisma king op het adres, waar zij te gast zijn. Een kleine deputatie uit de Zeeuwse hoofdstad zal de gasten tot Ostende tegemoet reizen, terwijl van Vlissingen af de bussen door motorrij ders van Middelburgse motorclubs worden geëscorteerd. Het officiële programma begint Za terdagmorgen om 10 uur, met een ont vangst door het gemeentebestuur in de Burgerzaal van het stadhuis. Het eerste sportevenement bestaat uit de zwemwedstrijden, die om 14 uur aan vangen in het nieuwe zwembad aan de Poeledaelesingel. Verder is er die dag om 19 uur een voetbalwed strijd op het Nadorstterrein, waar een team van Engelse amateurs tegen een „Middelburgs elftal" zal uitkomen. Zondag 24 Juli is er 's morgens een kerkdienst, die men hoopt te houden in de Engelse kerk, het geen zeer toepasselijk zou zijn. Het is echter nog niet bekend of dit godshuis dat thans gerestau reerd wordt dan gereed zal zijn. Op deze dag zijn tal van sportevene menten geprojecteerd. Getracht zal worden op de Domburgse golflinks, die dan hopelijk gereed zijn, wedstrij den te organiseren. Verder zijn er tenniswedstrijden in het tennispark „De Veste", terwijl op de gemeente lijke sportvelden mixed hockey zal worden gespeeld. Daar zullen die middag ook de athleten van beide ste den elkaar ontmoeten. Het plan is aan dit programma ook een bowlingwed strijd te verbinden. Hiervoor wordt echter in Middelburg nog naar tegen standers gezocht. Een bijzonder aantrekkelijk evene ment wordt als de plannen door gaan een motorbehendigheidswed- strijd, in Engeland „gymlötana" ge naamd. Men hoopt ook deze gebeurte nis op Zondagmiddag te organiseren. Een trip rond het eiland vormt het voornaamste programmapunt voor Maandag 25 Juli. Onderweg zullen de hengelaars worden afgezet bij Vrou wenpolder voor een wedstrijd op het strand. Dinsdag 26 Juli is een vrije dag. De gasten uit Folkestone kunnen dan een trip naar verkiezing maken: of naar Brussel dan wel naar Rotter dam, met een bezoek aan de „E55". Woensdagmiddag 27 Juli worden in het Schuttershof de tafeltenniswed strijden gehouden en om 20 uur be gint, eveneens in dit gebouw, één van de hoogtepunten van het bezoek, na melijk de „All English Night". Op de ze avond zullen <le Engelsen met een programma voor de dag komen, dat nog niet geheel bekend is. Misschien zal o.a. een balletgroep hieraan me dewerken. De Donderdagmiddag vrijwel alle ochtenden zijn „vrij" wordt besteed aan het bezoek aan de weekmarkt en aan de Z.R.V.-jubileumringrijderij, die juist die dag wordt gehouden. 's- Avonds, om 19 uur, is er op de Na dorst weer een voetbalwedstrijd van de Engelse amateurploeg tegen een nog nader aan te zoeken partij. Later op de avond wordt een herhaling gegeven van de „All English Night". Het programma wordt dan aangevuld met gym nastiek en folklore te verzorgen door Middelburgse verenigingen. Opdat een zo groot mogelijk pu bliek van deze tweede avond zal kunnen genieten, wordt dit evene ment in de openlucht gehouden. Drie plaatsen komen daarvoor in aanmerking: „Miniatuur Walche ren" het nieuwe openluchttheater in „Toorenvliedt" of de Markt. Hierover is men nog in onderhan- ling. 1 - - Vrijdag 29 Juli is althans overdag geheel vrij. 's Avonds wordt in het Schuttershof de afscheidsavond gehou den, waarop o.a. weer de internationa le danscompetitie FolkestoneDen Haag te aanschouwen zal zijn. De strijd gaat dan tussen de dansgroepen van achtereenvolgens de heren Molin en Constandse. Zaterdagmorgen ver trekken de Engelse gasten weer. Te vermelden is nog;- dat van Mid delburgse zijde pogingen worden on dernomen om de sportuitwisseling uit te breiden met dammen, schaken en bridge en dat er een korfbaldemon stratie gegeven zal worden en vermoe delijk ook een handbaldemonstratie. F.C. Folkestone wil duels met Zeeuwse tegenstanders De Football Club Folkestone, uit de gelijknamige Engelse badplaats, bekend door de traditionele sportuit wisseling met Middelburg, heeft de Middelburgse Sportadviescommissie medegedeeld, dat men in Mei of Juni gaarne met twee elftallen verschil lende wedstrijden in Zeeland wil spe len. De sportadviescommissie heeft dit verzoek doorgegeven ter behan deling aan de organisatiecommissie van de K.V.B. afdeling Zeeland. De ze commissie zal binnenkort hier over een beslissing nemen, zodat thans nog niet bekend is welke te genstanders voor de F.C. Folkestone aangezocht zullen worden. Het is de bedoeling van de Engelsen, die ook een bezoek aan Frankrijk en België zullen brengen, dat het verblijf in Zeeland ongeveer een week zal du ren. Tijdens deze week zullen dan 2 of drie wedstrijden worden ge speeld. BOKSEN Om de amateurstitels A-klasse Zuid-Holland Op Maandag 21 Februari beginnen in gebouw Odeon te Rotterdam de A-klasse amateur-kampioenschappen boksen 1955 van het district Zuid- Holland. Er zijn 27 inschrijvers uit Rotterdam, Den Haag, Vlissingen en Dordrecht, o.a.: Toon Schuurmans, Frans Kouwijzer, Bob Bouwhuizen, Jo Mohr, A. Hessing, D. Koops, J. Verhagen, Piet Diesen, Toon v. d. Berg, F. v. d. Holst, A. Pantekoek, Hans Lubig, Leen Kleine, L. Groen, F. Gunter, J. Bisot, P. Keus, J. v. d. Bosch, Henk Dik, Rinus Ritico, B. Donlcs, J. de Jonge, A. Verkade, C. Leenheer, A. de Graaf, C. Drie- linger en J. Wurms. De finalisten van deze districts kampioenschappen zullen deelnemen aan de Nederlandse kampioenschap pen, waaruit dan de gegadigden ge kozen worden voor de a.s. Europese kampioenschappen, die in Mei van dit jaar in Berlijn zullen worden ge houden. VOETBAL Middelburg-VIissingen 5 Mei jaarijks duel Voor „Sport Steunt Zonneveld" Tijdens een vergadering, die dezer dagen werd gehouden, zijn de bestu ren van Middelburg en Vlissingen overeengekomen jaarlijks een wed strijd tussen de eerste elftallen van beide clubs te doen spelen ten bate van „Sport Steunt Zonneveld". Ge tracht zal worden dit duel tevens te houden in het kader van de bevry- digsdag 5 Mei. De eerste wedstrijd die een begin met de nieuwe traditie zal maken, is dan ook vastgesteld op Donderdag 5 Mei. By loting werd Vlissingen als plaats bepaald. Het evenement zal worden voorafgegaan door een ont moeting tussen de veteranenploegen van beide verenigingen. Rotterdamsche Bank N.V. In de gistermiddag gehouden jaar vergadering van de Rotterdamse Bank N.V., waar 2865 aandeelhouders ver tegenwoordigd waren, is allereerst de overleden directeur L. W. Wilder- vanck herdacht. De jaarstukken werden goedgekeurd en het dividend bepaald op 10 pet. De aftredende commissaris dr. H. M. Hirschfield, werd herkozen, terwijl in de plaats van Mr. R. H. Erdmann, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer H. Stout, directeur van de Intematio, werd benoemd. Het begin van de nieuwe serie Ameri kaanse atoomproeven in Nevada is Woensdag opnieuw voor 24 uur uitgesteld wegens de ongunstige weersomstandighe den. onzen en halve ponden NIEMEIIERS TABAK - TABAK OP Z"N BEST! Bondsdagcommissie keurt verdragen goed De Bondsdagcommissie van buiten landse zaken heeft met 19 tegen 9 stemmen Westduitslands toetreding tot de Navo en de Westeuropese Unie goedgekeurd. Vandaag wordt gestemd over het laatste deel van de Paryse verdragen de S aarovereenkomst tussen Frankrijk en Duitsland. Voorts keurde de commissie de conventies goed die een einde maken aan de bezetting, alsmede het ver drag dat andere landen het recht geeft troepen in Duitsland te station neren. De Bondsdag zal volgende week de verdragen in twr- - - behandelen. weede en derde lezing WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE MOSKOU Ontvangst yan Russische zijde was voortreffelijk (Van een speciale verslaggever). MOSKOU, Woensdagavond. „Het is Hollands ijs, keihard maar goed", riep Kees Broekman ons toe, toen hij Woensdagavond op de baan van het reusachtige Dynamostadión te Moskou enkele snelle rondjes trok. Klaas Schenk stond aan de kant tijd op te nemen. Twee rondjes van 40 seconden drukte hij voor Broekman af. Hard natuurijs, zoals wij dat in eigen land kennen van een grijswitte kleur, waarop met scherp geslepen schaatsen moet woorden gereden, zo luidde na afloop het oordeel van Broekman, Maarse en De Graaff. Na een uur ijstraining werd het hotel weer opgezocht, dat slechts en kele minuten van het Dynamosta dion is gelegen en waar ook de Ame rikanen, de Japanners en de Tsje chen zijn ondergebracht. De ontvangst van Russische zijde was voortreffelijk. Toen het extra vliegtuig door de Russische sport- autoriteiten ter beschikking gesteld, Dinsdagavond laat op het 30 km van Moskou gelegen vliegveld arri veerde, waren talrijke Russische officials ter verwelkoming van de Nederlanders en de Noren aanwezig. De tocht van Helsinki naar Moskou met de tussenlanding in Leningrad, waar een avondmaaltijd werd ge serveerd, was in de beste stemming verlopen. Kees Broekman ondervond reeds grote belangstelling van de zijde van de Russische .pers. Voor het beken de sportblad „Sowjet-Sport" heeft hij een artikel geschreven en door een journalist van een van de Mos- kouse dagbladen werd hem toen ge vraagd, wie volgens hem de meeste kans had om het wereldkampioen schap te winnen. En prompt had Broekman geantwoord: „Een van de Russische rijders en misschien Sig- ge Ericsson, als die zich weer hele maal fit voelt". Helicopterverbinding Rotterdam-Knokke De Sabena heeft het voornemen deze zomer een helicopterverbinding te openen tussen Rotterdam en de Belgische badplaats Knokke. Oeg ANTWOORD AAN EERSTE KAMER Ook voor de ongehuwden De minister van financiën en de staatssecretaris van zijn departement lieb- •;en gisteren in de Eerste Kamer geantwoord op de opmerkingen betreffen de de Rijksbegroting 1955. Daarbij werd o.a. medegedeeld, dat de verlaging van de inkomstenbelasting zal bestaan uit verhoging van de belastingvrije voet en een vermindering van progressie over de gehele lijn zonder de limitering van 1953. Ongehuw den zullen niet minder worden verlaagd dan gehuwden. Wat de vermogensbelasting betreft, zullen de belastingvrije minima wor den verhoogd en voorts zullen maatregelen getroffen worden, die de strek king hebben andere belastingbetalers tegemoet te komen. De nieuwe dcfensieuitgaven zullen meebrengen verlaging van de vennoot schapsbelasting, de vermogensbelasting, de motorrijtuigenbelasting en de successierechten. Het totaal van de belastingverlagingen zal f 500 millioen bedragen. Bij belastingverlaging Kan men nu genmaal niet uitsluitend economisch en conjunctureel praten, aldus de mi nister. Een begrip als b.v rechtvaar digheidszin speelt hierbij ook een gró te rol en dit vond spreker een van de belangrijkste aspecten van de voorge nomen belastingverlagingen. Dat brochures, boeken enz. uitgege- ven door de overheid veel geld koster},, kan spr. in het algemeen niet beamen. Hij noemde in dit verband het grote succes van de publicaties van de par lementaire enquête-commissie en- de uitgave Van'een nieuwe woordenlijst': Verlaging van het staats-uitgavenni- veau is moeilijk, omdat het niet een voudig is aan te geven, hoeveel en waar bezuinigd zou moeten worden. Volgens de minister is bet uitgaven niveau wel hoog, maar niet onredelijk hoog. Volgens de minister zijn door over heidsmaatregelen geen inflatoire ef fecten teweeg gebracht. Wel is er ech ter een prijsinflatie door invloeden van buitenlandse inflatie. Dit laatste moet leiden tot grote behoedzaamheid en zal toekomstig bestel en beleid ten zeerste beïnvloeden. „Wij moeten hét lonen- en prijzenstelsel sterk in de hand houden en voorkomen dat we in de noodlottige spiraal terechtkomen", aldus de bewindsman. Spreker is bang voor een discussie van revaluatie-problemen door 't Ne derlandse volk op markten en pleinen. Dit kan ernstige repercussies hebben in het buitenland en de indruk wek ken, dat de Nederlandse gulden gere valueerd zal worden. Men moet ver mijden dat er een soort stemming zal ontstaan waar men haast niet tegenop kan, terwijl toch revaluatie voor ons verwerpelijk is. „Men moet met de munteenheid even voorzichtig omgaan als met de reputatie van een mooie vrouw: men moet ze niet onnodig in opspraak brengen", aldus minister Van de Kieft. Wat betreft het beheersinstituut zei- de spreker, dat het aantal personeels leden eind 1953 beliep 639 en eind 1954: 388. Dit is een belangrijke terug gang. Het bereiken van convertibiliteit is voor ons land hoogst wenselijk. We groeien een eind in deze richting en versteviging van de Europese beta lingsunie 2al convertibiliteit bevorde ren. De monetaire politiek is afge stemd geweest op de vier grondslagen die de minister ook reeds in de Twee de Kamer heeft genoemd: spoedige af lossing van de buitenlandse schuld, af lossing van de boelcschuld bij de Ned. Bank, versteviging van de geldmarkt en vermindering van de vlottende schuld. Hij zal zonder twijfel proberen deze politiek voort te zetten en een zo groot mogelijke werkgelegenheid trachten te creëren. j VRIJDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM L 402 m. 746 kc./s. 7.00 VA RA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.,8 Gram. 8.45 V. d Huisvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw, 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 „Avonturen met kin deren", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. kleuters. 10.40 Luit muziek. 11.00 Voordracht. 11.20 Gram. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Amusements mu ziek. 12.30 Land- en tuinbouw mededelin gen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram, 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Amusements muziek. 13.55 Koersen. 14.00 Kamerkoor. 14.15 Boekbespreking. 14.35 Cello en piano. 15.00 Gram. 15.15 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Muzik. cau serie. 18,00 Nieuws, 18.15 Actualiteiten. .20 Lichte muziek. 18.45 „De strijd voor ser welvaart", causerie. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Gitaarens. en solist. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 „Deep River" stemmenspel. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.KJ Pianorecital. 20.30 „Europa één", causerie. 20.40 „Leven in de cultuur", caus. VARA:-21.00 Amuse ments muziek. 21.35 Buitenlands week overzicht. 21.50 Spaanse volksliederen en dansen. 22.20 Lichte muziek. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM D. 298 m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Gewijde muziek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws en weerbe richt. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. huisvrouw. 9.35 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interker kelijk Thuisfront. 13.20 Promenade ork., solist, en koor. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 ICamerork. en solist. 15,25 Voordr. 15.45 Gram. 16.00 Rep. 16.15 Gram. 16.30 Instr. trio. 17.00 Voordracht, 17.20 Sopr., bas- bariton en piano. 17.40 Beursber. 17.45 Stemmen van overzee. 18.00 Gram. 18.10 Een goed woord voor een goede zaak. 18.15 Gram. 18.25 Rep. 19.00 Nieuws. IS.10 Regeringsuitz.r Verklaring en toelichting waarin opgenomen: 1. enige aspecten van de nieuwe rechtsorde in het Koninkrijk der Nederlanden, door Dr. A. Jonkers, chef van de Directie Suriname, Nederl. Antillen van het Ministerie van Overzee se Rijksdelen, 2. te plm. 19.20 emigratie praatje door H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 „De jeugd vliegt uit", hoorspel. 21,.00 „Mozes en Aaron", opera. 21.50 Fluit en clave- cimbel. 22.00 Weense muziek. 22.30 Vo caal ens. 22.45 Avendoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Kunstrubriek, 23.45—24.00 Gram. Officiële publicaties Met ingang van 18 Februari zullen de afdelingen hoger onderwijs en. weten schappen en lichamelijke opvoeding en sport- van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevestigd zijn het gebouw der Billiton Mij., Mau- ritskade 39, 's-Gravenhage, tel. 185090. Voorts zullen in dit gebouw gevestigd zijn: het bureau van de bouwkundig hoofdinspecteur en het secretariaat der commissie van voorbereiding voor de 2e technische hogeschool. De afdelingen vorming buiten school verband en voorbereidend noger- en mid delbaar onderwijs van genoemd ministe rie blijven gehuisvest op het huidige adres Prinsessegracht resp. 19—20 en 22. Het bureau organisatie congressen blijft gevestigd op het huidige adres Lange Voorhout 50. tel. 116040. De andere afdelingen van het ministe rie blijven gehuisvest in het hoofdgebouw Nieuwe Uitleg 1-Prinsessegraeht 15, tel. Volgens scheepvaartkringen in Ham burg is de Griekse reder Onassis bereid 45 tankschepen, die tezamen ongeveer één millioen ton meten, aan Saoedi Arabië te verkopen. Onassis zou hebben voorgesteld einde Februari in EL Riad over deze transactie onderhandelingen, te voeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8