Positie Nederlandse landbouw in een veranderende wereld ZWITSAL HET JEUGDVRAAGSTUK OP SCHOUWEN-DUIVELAND Uvin olijfje Imwm Almanak Gezonde Babies PERSONENAUTO OP OVERWEG DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN RAAD ZIERIKZEE HERDACHT OVERLEDEN WETHOUDER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 FEBRUARI 1955 IR. J. D. DORST SPRAK OVER Bedrijfsvoorlichting O.Z.-Beveland koos een nieuwe voorzitter De enorme veranderingen, welke zich de laatste decennia aan de wereld voltrekken, hebben ook de landbouw niet onberoerd gelaten. In een inte ressante causerie voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting O. Zuid- Beveland heeft ir. J. D. Dorst Woensdagmiddag in „de Korenbeurs" te Kruiningen, de positie van de Nederlandse landbouw in vergelijking met vroeger geschetst en daarby zyn visie op enkele actuele agrarische vraag stukken gegeven. Voordien werden eerst de huishoudelijke zaken afgehandeld, waarbij de heer I. Smallegange uit Krabbendyke de voorzittershamer overdroeg aan de heer C. van Gorsel uit Rilland-Bath, na de vereniging sedert de oprich ting in 1948 te hebben geleid. Verschillende sprekers hebben de scheidende voorzitter hiervoor hulde en dank gebracht. In zijn openingswoord merkte de heer Smallegange o.m. op, dat de vereniging in de afgelopen zeven jaar met alleen in ledental (van 23 tot 162) doch ook in innerlijke kracht is gegroeid. De vijf werkgroepen le veren een grote bijdrage om de leden „bij" te doen blijven. Voor de door de ramp getroffen leden is reeds veel hersteld, doch de moeilijkheden zijn voor hen echter nog niet volledig op gelost. Bij de ingekomen stukken kwam een schrijven van de Landbouwvoor- lichtingsraad in bespreking. Over eenkomstig landelijke voorschriften, komen de vrije verenigingen voor be- drijsvoorlichting onder voogdijschap van de voorlichtingsraden. Tegen de bepaling dat tweederde van het aan tal bestuursleden door de voorlich tingsraad zouden moeten worden aangewezen, liad de vergadering ernstige bezwaren. Het bestuur werd gemach tigd over een en ander een bespre king met de Prov. Raad te voeren. Slechts in uiterste noodzaak wil men er zich bij neerleggen dat een derde deel van het aantal bestuursleden door de standsorganisaties wordt aangewezen. De rekening van de penningmees ter, de heer H. C. Poleij, Kruiningen, sloot met een batig saldo van bijna 150, dank zij een gift van 500 van een zustervereniging in de Wierin- germeer. Besloten werd de contribu tie van 0.25 op 0.40 per ha te brengen. Bestuursverkiezing By de bestuursverkiezing werden in de plaats van de aftredende he ren I. Smallegange, Krabbendyke en H. C. Poley, Kruiningen gekozen de heren C. van Gorsel, Rilland en W. Lenshoek, Kloetinge. Met overgrote meerderheid werd vervolgens de heer Van Gorsel in de functie van voorzit ter gekozen. Bij monde van de vice-voorzitter, de heer W. J. Bierens, Schore werd de afgetreden voorzitter dank ge bracht voor het vele werk dat hy voor de vereniging deed. De heer P. Scheele-de Putter deed dit als voor zitter van de Kring O. Z.-Beveland van de Z.L.M. en bracht daarbij te vens hulde aan de bedrijfsvereniging voor haar werk waarvan de gehele streek profiteert. Op voorstel van de nieuwe voor zitter, de heer Van Gorsel, werd de heer Smallegange tot lid van verdienste benoemd. De rijksland- bouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. C. van Bee- kom, stelde vast, dat de vereni ging onder leiding van de heer Smallegange haar bestaansrecht heeft bewezen. Zij bracht de voor lichting dichter by de praktijk. Na de rondvraag was daarop het woord aan ir. J. D. Dorst voor zijn causerie over „De Landbouw in een veranderende wereld". Vergeleken met enkele tientallen jaren geleden is de positie van de boer beduidend in betekenis en aanzien toegenomen. Dit is vooral te danken aan het bete re onderwijs, de organisatie en de ontwikkeling. Landarbeidersprobleem By een bespreking van de huidige situatie, bracht ir. Dorst ook het landarbeidersprobleem ter sprake. Het beroep van landarbeider is wei nig gewaardeerd, omdat men hem beschouwt als te staan op de onder ste sport van de maatschappelijke ladder. Volgens spr. wreekt zich hier ook de positie van de landarbeider van 20 jaar geleden. „Er zit nog wat oud zeer". In de eerstvolgende jaren zal men volgens spr. ook op een te kort aan landarbeiders moeten reke nen. Anderzijds moet men niet ver helen, aldus ir. Dorst, dat de land bouw het armst is in de landen waar de meeste mensen in de landbouw werken. Daarom kan de vraag wor den gesteld, of de industrialisatie voor de landbouw wel zö verkeerd is, als men vaak geneigd is te denken. Zou het voor de boer misschien niet beter zijn het te zoeken in extensi vering, rationalisatie en mechanisa tie? Hoewel een stijging van de lonen z.i. niet tegen te houden is, zou naar de mening van spreker een verdere stijging, met name voor de landbouw funest zijn, daar de prijzen van de producten aan het dalen zijn. Na gewezen te hebben op het gro te belang van een goede organisatie, gaf ir. Dorst een indruk van de ge weldige ontwikkeling welke bijv. de landbouw in de zandstreken door het gebruik van kunstmest te zien heeft gegeven. Uitvoerig schetste hij ook ae tietekenis van de export èn de ge varen welke voor ons dreigen, nu net buitenland steeds meer de eigen markten gaat beschermen. Actuele zaken Bij zy'n bespreking van enkele an dere actuele landbouwproblemen merkte ir. Dorst o.m. op, dat het slechte weer de twaalf suikerfabrie ken totaal 17 millioen nadeel heeft bezorgd. De uitzaai van wintertarwe is in vergelijking tot in 1953, per Dec. 1954 sterk teruggelopen, n.l. van 91.000 tot bijna 39.000 ha, waarvan 10.680 ha in Zeeland. Bij de aardap pelen vlot de export niet erg, waar door met name de Bintjes met de prijs in verdrukking komen. Tenslot te besprak ir. Dorst nog het vraag stuk van de kostprijsverschillen. Hij verwachtte dat er voor het gehele land een gemiddelde zal komen, dat voor het Z.W. deel nog niet zo on gunstig zal zijn. Ir. Dorst besloot zijn betoog met te wijzen op de dalende conjunctuur voor de landbouw. Het zal daarom van belang zijn, de bedrijven zo goed mogelijk in te richten, opdat aan de korhende minder gunstige tijden het hoofd kan worden geboden. Een en ander gaf nog stof tot een geani meerde gedachtenwisseling. (Slot van pag. 1) de levensbeschouwingen gevestigd zyn, is het bijzonder moeilijk om tot een vruchtbare samenwerking te ko men. Reeds zyn er door verschillende instellingen afzonderlijke plannen voor de bouw van jeugdlokalen ontworpen en velen vrezen, dat deze verdeeldheid de jeugd van Schouvven-Duiveland niet ten goe de zal komen. Incidenteel werden niettemin wel goede resultaten bereikt: het Leger aes Heils nam in Zierikzee een prij zenswaardig initiatief en ook de pad vinders in de Westhoek doen goed werk. Daarnaast is er grote belang stelling voor de instuifavonden, wel ke in Nieuwerkerk zelfs op interker kelijke basis worden gehouden. Geen materiaal Een algemene klacjit is, dat het spelmateriaal uitblijft; onmiddellijk na de ramp zijn door het Rampen fonds grote bedragen toegezegd, doch tot nu toe werd hiervan nog niets VAN TOT KIKKER RIT De tot dusver tweemaal gehouden „Kikkerrit van de Motor- en Auto club te Axel, „M.A.C.A.", heeft reeds wijd in de omtrek bekendheid ver worven, hetgeen zeker niet in de laatste plaats te danken zal zijn aan de uitstekende organisatie van deze ritten. Voor de derde achtereenvol gende maal zal de rit ook binnenkort weer worden gehouden en wel op 7 Mei aanstaande. HET ZWIN Burgemeester Lippens van Knocke heeft zijn strijd om de versterking van de internationale dyk in Belgisch en Nederlands Vlaanderen nog aller- VERMIST De dame, die met grote voortvarend heid de veerboot op het traject Krui ningenPerkpolder bestormdehad iets onrustigs ii. huur oogopslag. Ge jaagd keek ze om zich heen, de ove rige passagiers stuk voor stuk nauw keurig monsterend. Ze zócht iets, dat ivas duidelijk. Even later bleek wat ze zocht. Haar man. De hofmeester kreeg een nauwkeu rig signalement van de gezochte, maar 't was vergeefs. De man luis terde geduldig, maar kon geen ophel_ dering verschaffen. „Misschien is ie overboord gesprongensprak hij wrang. Mevrouw kon deze opmerking geens zins waarderen en snelde heen, van koffiekamer naar wandéldek, en weer terug van rijdek naar koffiekamer. Trap op, trap af. Op zoek naar haar wederhelft. Eerst toen de boot in de haven van Perkpolder meerde, werden man en vrouw herenigd. ,Jlij" had al die tijd rustig in z'n auto gezeten! had voortdurend in een ande re auto, met dezelfde kleur als 's mans wagen, naar manlief gezocht. Maar die auto was léég minst opgegeven, hetgeen trouwens ook niet in ae lijn der verwachtingen lag. De burgemeester heeft dezer da gen voor de Belgische televisie een uiteenzetting gegeven over het Zwin, een en ander toegelicht met foto's en film. Hij gaf als zijn mening te ken nen, dat eerder genoemde dijk moet worden versterkt, zodat de Zwingeul open kan blijven. NIET IN VEERE. Nee, de heer K. Blokpoel, die gis teren in deze rubriek ter sprake kwam in verband met een zeer klein ei, door één zijner „Barnevelders" ge produceerd, woont niet in Veere. De eer is aan Middelburg, waar de heer Blokpoel domicili houdt aan d« Veer- sesingel. AANGENAME TAAK. Op burgemeester H. J. J. Derckx van Heinkenszand rust de aangena me taak om Vrijdag a.s. splinter nieuwe uniformen uit te reiken aan de muzikanten van de verdienstelijke vereniging „Euterpe". In de loop van het vorige jaar werden tal van acties gevoerd om de benodigde gelden voor deze kledij bijeen te krijgen en tij dens een Vrijdag te houden feest avond zal dan de overdracht geschie den. ZIJ VERDWIJNEN. De huizen aan de Langestraat en de Kerkring te Sint-Annaland wer den sedert enige tyd via ondergrond se leidingen van electrische stroom voorzien en daarom zijn de palen, welke de bovengrondse leidingen heb ben gedragen, overbodig geworden; reden waarom zij thans verdwijnen. Men is druk bezig met het verwijde ren van deze oud-gedienden en het straatbeeld wordt er niet minder om. Advertentie Uitsluitend_bjj Apothekers en Proflisten gerealiseerd. Voor de jeugdleiders wordt dit uitermate demoraliserend geacht en men hoopt, dat de provin ciale adviescommissie, .waarvan het' secretariaat berust bij de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maat schap op weten te vinden. Resumerend kan men concluderen, dat de algemene situatie rond de tweede hinderpaal wordt gevormd door gebrek aan ervaren leiders. lappelijk Werk, voor deze kwestie korte termijn een oplossing zal Jaarverslag N.V. Vlismar te Rotterdam over 1954 Uit het verslag over het zeven en twintigste boekjaar, 1954, van de N. V. Vlismar te Rotterdam blijkt, dat het oliebunkerstation van deze N.V. aan de Buitenhaven te Vlissingen 'n boekwaarde heeft per 31 Dec. '54 van totaal f 1.tegen een verze- keringswaarde van f 3.125.000. Voor de walinstallatie was de verzeke ringsschatting f 2.085.000 en voor 't meerschip f 1.040.000. De winst over 1954, vermeerderd met het onverdeeld winstsaldo over 1953, bedroeg f 281.975,12, waarvan werd gereserveerd voor belasting f 91.000. Van het overblijvende be drag zal f 148.080 aan dividend en f 17.701,41 aan tantièmes worden uitgekeerd, aldus het voorstel aan de aandeelhouders van de N.V. Verrukkelijke pepermuntsmaak COLGATE - DE MEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD TRAGISCH ONGEVAL TE BORSSELE Wethouder K. Wouterse uit S. Laurens gedood Woensdagmiddag omstreeks tien minuten over half twee is op de on bewaakte spoorwegovergang van de Lange Zuidweg te Borssele een per sonenauto, bestuurd door wethouder K. Wouterse uit St. Laurens, door een diesel-electrische locomotief gegre pen en ruim negentig meter meege sleurd. De gevolgen W3ren ontzettend. De auto werd aan de linkerzijde vol komen in elkaar gedrukt. Behalve de heer Wouterse bevond zich ook diens buurman, de landbouwer J. Willemse ïn de wagen. Beiden werden in zorg wekkende toestand naar het Gasthuis te Goes vervoerd. De heer Wouterse is daar enkele uren later, zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, aan de verwondingen bezweken. De toe stand van de heer Willemse was Woensdagavond nog steeds zeer ern stig. Juist op het moment, dat de loco motief de overweg naderde, kwam vanuit de Lange Zuidweg de perso nenauto. Hoewel de bestuurder een ruim uitzicht op de spoorlijn had, moet hij de naderende locomotief toch niet tijdig hebben opgemerkt. Toen deze de overweg passeerde, werd de auto door de buffers van de loco motief gegrepen. Direct nadat de lo comotief, na ongeveer negentig me ter, tot stilstand was gekomen, heeft de machinist de twee zwaargewonde inzittenden uit de vernielde auto ge haald. Dokter P. Kiviet uit Borssele verleende de eerste hulp. Het ongeval geschiedde op een baanvak, dat uiterst ongeregeld wordt gebruikt. De locomotief was van Vlis singen op weg naar Driewegen om een goederentrein op te halen, waarvan de locomotief defect was geraakt. Juist bij de vorige onbewaakte overweg had de machinist nog moeten stoppen voor een voetganger,, die zich tussen de rails bevond. De machinist had daarbij reeds veelvuldig fluitsignalen gegeven. Voor het Gereformeerd jeugdgebouw te Scharendijke is dezer dagen een geschenkzending meubilair uit Zwe den aangekomen, wat voor het inte rieur een bijzondere verfraaiing bete kent. Naast het gebouw worden voor de kleuters een tweetal zandbakken aangelegd. Benoemingen bij Waterschappen Bij K.B. zijn benoemd in de provin cie Zeeland: tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de cala- miteuze Leendert-Abrahampolder, J. S. de Regt, te Kats (gemeente Kort- gene); Met ingang van 9 Februari 1955 tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van het waterschap de Bathpolders, J. J. Nieuwenhuyse te Krabbendijke Tot gezworene van het waterschap St. Annaland, A. Kodde te St. Annaland. Aan G. Lindenbergh, te Wilhelmina- dorp is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zyn functie van lid van het bestuur van de waterkering van de calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina. Kern-weekend „Jeugd en Evangelie" te Middelburg Het district Zeeland van de werk gemeenschap „Jeugd en Evangelie" houdt op Zaterdag 26 en Zondag 27 Februari zijn jaarlijkse kern-weekend in het Geref. Jeugdgebouw aan de Singelstraat te Middelburg. Het pro- famma vermeldt Zaterdagavond om uur een inleiding door ds. E. Snel ler, Hei-v. predikant te Middelburg. Zondagmorgen om 11.30 uur een huishoudelijke vergadering en des middags een inleiding door ds. Pon tier, Geref. predikant. De broodmaal tijd wordt Zondagavond door de deel nemers gezamenlijk genuttigd, waar na een gezellige avond wordt gehou den. Gemeente-ontvanger benoemd in Sas van Gent In de Woensdagavond te Sas van Gent gehouden raadsvergadering, on der voorzitterschap van burgemees ter R. A. J. den Boer, is met algeme ne stemmen tot gemeente-ontvanger benoemd de heer C. J. Notté. De heer Notté, die zijn functie 1 Maart a,s. zal aanvaarden, was sinds 1 Februari 1940 werkzaam als com mies ter secretarie van Sas van Gent. Hij werd intussen reeds benoemd tot gemeente-ontvanger van Koewacht. Tot bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd, eveneens met algemene stemmen, benoemd de heer R. Slock. De raad besloot voorts het voorstel van B. en W. over de bouw van vijf middenstandswoningen aan te hou den tot een volgende vergadering. Tot dit besluit kwam men, nadat men in besloten zitting was geweest. Poortvliet opgeschrikt door wilde rijder In Poortvliet heeft de automobilist W. uit Nieuw-Vossemeer ontsteltenis teweeg gebracht, door rijdend met vrij grote snelheid enige woningen te rammen. In de Stoofstraat, waar W. klaarblijkelijk de macht over het stuur verloor, reed de wagen tegen de woning van de heer C. v. A., waar van een gedeelte van een muur en een deurpost het moesten ontgelden. Een tweede muur kon W. niet meer ontwijken, maar hij zag nog kans met grote snelheid door te rijden, tot grote schrik van een aantal voetgan gers! In een café kon even later proces verbaal tegen W. worden opgemaakt. Daar ïn de nabijheid van de auto een wegenkaart van Zuid-Beveland is gevonden, houdt de politie rekening met de mogelijkheid, dat de inzitten den zich juist oriënteerden. Op dezelfde overweg heeft zich ver leden week het ongeval met een land- bouwtractor voorgedaan, waarbij een aanhangwagen werd vernield. GROTE VERSLAGENHEID. Wethouder Wouterse had juist Woensdagmorgen nog een vergadering van het college van B. en W. van St. Laurens bijgewoond. De thans overledene werd geboren op 13 October 1917 in Biggekerke en bereikte dus de leeftijd van 38 jaar. In 1946 werd de heer Wouterse voor het eerst raadslid, in welke kwaliteit hij de Christelijk Historische Unie vertegenwoordigde. Datzelfde jaar nog werd hij tot wethouder gekozen. Als vertegenwoordiger van zijn gemeente had hij zitting in het College van Be heer van het Waterschap Wegschap Walcheren, sinds dit college in 1954 werd geïnstalleerd. De heer Wouterse bekleedde voorts een groot aantal functies in het ver enigingsleven van St. Laurens. Zo was hij o.a. secretaris van de plaat selijke Z.L.M.-afdeling sinds 1946, be stuurslid van de Coöperatieve Werk tuigenvereniging in St. Laurens, plaatsvervangend bestuurslid van de Coöperatieve Boerenleenbank in St. Laurens en vice-voorzitter van de plaatselijke C.H.U.-Kieskring. De heer Wouterse was in St. Laurens een zeer gezien man. Het bericht van zijn over lijden heeft dan ook allerwege grote verslagenheid gewekt. Lagere Tuinbouwschool te Kapelle wordt geopend De onlangs gereedgekomen nieuwe Lagere Tuinbouwschool der Z.L.M. te Kapelle zal op Maandag 21 Fe bruari des middags om twee uur of ficieel worden geopend. De Direc teur-Generaal van de Landbouw, ir. A \Y'. v. d. Plassche, zal de opening verrichten. Woensdagmorgen werd aan de Adriaen Coortlaan te Vlissingen de nieuwe lagere R.K. „St. Pauhisschool" officieel geopend. Pastoor C. A. Ouwendyk uit Rijp-Wetering tijdens het uitspreken van zijn openingstoe- (Foto: P.Z.O. IN SPECIALE ZITTING Vele verdiensten gememoreerd Tijdens een speciale zitting heeft de gemeenteraad van Zierikzee Woensdagavond zijn overleden wet houder M. R. Gerritsen herdacht. De trouwzaal van het raadhuis, waarin deze bijzondere zitting werd gehouden, was geheel gevuld met belangstellenden, onder wie vele ge meente-ambtenaren, oud-radasleden, hoofden van dienst en persoonlijke vrienden. Nadat de echtgenote en schoon dochter van wijlen de heer Gerritsen naar haar plaatsen waren geleid, nam bürgemeester jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije het woord, de mens Gerritsen in herinnering bren gend door zijn verdiensten voor de stad Zierikzee dqpkbaar te memore ren. Met hoofd en hart, aldus spreker, heeft hij Zierikzee geholpen. Nog vanaf zijn ziekbed maakte hij plan nen. Door zijn heider inzicht wist hij steeds een oplossing te vinden. Zeer velen in de gemeente, van welke overtuiging ook, heeft hij ge holpen met zijn warme vriendschap. Zierikzee dankte hem door de toe kenning van haar ere-penning, maar nu staat zijn naam voor altijd in de historie geschreven. De dames Gerritsen wenste spre ker sterkte toe in deze moeilijke da gen en kracht om te berusten. Na de toespraak van de burge meester verkregen verscheidene raadsleden het woord om hun mede leven te betuigen. Als eerste sprak de plaatsvervangend wethouder, de heer J. Catshoek, die de dank uit sprak voor alles wat in de loop der jaren door de overledene is verricht. „Ik had steeds de grootste bewon dering voor zijn initiatieven en door tastendheid", aldus spreker. Wethouder A. M. den Boer, na mens de A.R.-fractic sprekend, noem de het leven één grote jacht, waarin alles spoedig de gewone gang her neemt. Spreker wenste de nabestaan den Gods kracht toe. Namens de P.v.d.A.-fractie, waar van wijlen de heer Gerritsen deel uitmaakte, noemde de heer C. Hoek de overledene een waar magistraat Speciaal het vele werk in de afde lingsbesturen van de partij roemend, herdacht spreker 'het heengaan van een warm voelend mens. Uit naam van de K.V.P.-fractie dacht de heer J. G. L. Simmers'aan wethouder Gerritsen als aan de voor- C.H.U.-kring komt bijeen De Kamerkring Middelburg (Zee land) van de C.H.U. houdt Zaterdag 19 Februari a.s. haar jaarvergade ring in de „Prins van Oranje te Goes. In deze vergadering zal o.m. aan de orde komen de mogelijkheid van verjonging van de Christelijk Hi storische Ünie. Voorts heeft de voor zitter der kring, mr. W. F. E. baron van der Feltz te Middelburg, zich niet meer als zodanig herkiesbaar ge steld. vechter bij de bouw van de de Cor- nelis-stichting en het Rooms Katho liek ziekenhuis. Mr. C. J. B. de Kroo (V.V.D.), die meer dan 20 jaar met de overledene samenwerkte, herinnerde zich hem als een groot mens, die ook in zijn eenvoud nog groot was; een man met een brede visie. De heer A. Groenendijk vertolkte tenslotte de gevoelens van meeleven van de C.H.-fractie. De vergadering werd bijgewoond door alle raadsleden, met uitzonde ring van de heer J. W. van der Doel. De begrafenis van de lieer Gerrit sen zal Vrijdagmiddag om 2 uur te Zierikzee plaats hebben. Coöp. Landbouwvereniging en C.B.T.B. fuseren Tijdens een Woensdag in het Luxor- theater te Terneuzen onder voorzit terschap van de heer F. Dekker ge houden ledenvergadering van de Coöperatieve Landbouwvereniging „Zeeuwsch Vlaanderen" G.A. wera, na enige bespreking, besloten tot fu sie met de gewestelijke afdeling van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond te Axel over te gaan. Deze fusie houdt in de overname van het graanbedrijf van de C.B.TH., met inbegrip van de gebouwen, de machinerieën, te Axel Magrette, van het aandelenkapitaal van de C.B.T.B. en de graansilo te Axel Sassing door de coöperatieve landbouwvereniging. De gewestelijke afdeling van de C.B.T.B. zal buitendien echter nor maal blyven bestaan. Reeds eerder werd door de coöpe ratieve landbouwvereniging over de ze aangelegenheid een vergadering gehouden doch daar toen het vereis te ledental niet aanwezig was, moest een nieuwe vergadering worden uit geschreven. Zoals bekend keurde de gewestelijke afdeling van de C.B.T.B. tydens een te Axel gehouden leden vergadering de fusie reeds eerder goed. Advertentie Dastvan zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. VANDAAG. Vlissingen - Alhambra: „Clochemerle", (18 jr.j, 19 en 21 uur; Luxor: „Vol maakt alibi', (18 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Clochemerle", (18 jr.), 20 uur; De Prins van Oranje: Het Rot terdams Kamerorkest, 20 uur. Middelburg Electro: „Er kwam een vreemdeling", (18 Jr.). 19 en 21.15 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie oude muziekinstrumenten, 9 —18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2