Kamer aanvaardt het wetsontwerp beperking cadeaustelsel mimoRD) /Vóóit meet een anèez TEMMER DOOR VIJF LEEUWEN AANGEVALLEN EN GEDOOD NIEUW KANTOOR IN HOOFDSTAD OFFICIEEL GEOPEND WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A t' T 8 WELDRA BEKENDMAKING OVER STORMSCHADE Begroting van minister Cals werd sterk becritiseerd Binnenkort, waarschijnlijk reeds volgende week, zal de vaste commissie voor de watersnood, uit de Tweede Kamer opening van zaken geven om trent de resultaten, waartoe het overleg tussen commissie en regering over de gevolgen van de laatste zware stormen, met name in de Biesbosch, heeft geleid. Met 71 tegen 11 stemmen heeft de Kamer Dinsdagmiddag het wetsontwerp tot beperking van het cadeaustelsel aangenomen. Tegen stemden de K.N.P., de C.P.N., professor Gerbrandy (A.R.) en van de V.V. D. de heren Korthals, Zegering Hadders, Van Leeuwen en Ritmeester. De heer Cornelissen van de V.V.D. Het mededelen, dat hij bij vergissing voor gestemd had. Een geheel herstelde mr. Cals, mi nister van O., K. en W., zat Dinsdag middag in de Tweede Kamer met staats-secretaris mejuffrouw dr. De Waal, achter de regeringstafel om aan te horen, wat de afgevaardigden over zijn plannen en zijn beleid te zeggen hadden. Behalve de begroting van O., K. en W. kwamen twee nota's van de mi nister ter tafel over het tekort aan leerkrachten bij het lager onderwijs en over de middelen, die hij denkt aan te wenden om in dit tekort te voorzien. De eerste nota was van begin Sep tember 1954, de tweede van 31 Janu ari j.l. Mevrouw Fortanier de Wit (VVD) toonde zich voorstandster van de ge dachte om zes-jarige kinderen nog een jaar verplicht kleuteronderwijs te geven en toonde zich dankbaar voor de voorlopige vrijstelling van 800 on derwijzers van de militaire dienst. In het algemeen wasvmevrouw For- Coördinatie van de Iandbouw-politiek Conclusies van de Benelux- commissie Eind vorig jaar werd door de spe ciale Benelux-commissie aan de re geringen van de drie Benelux-landen een advies uitgebracht inzake de co ördinatie van de landbouwpolitiek in het kader van de Benelux. De speci ale Benelux-commissie, welke is in gesteld ingevolge afspraken, ge maakt tijdens de ministersconferen tie van 14: October 1952 te Knokke, bestaat uit vertegenwoordigers van het bedrijfsleven van België, Luxem burg en Nederland. Nadat eerst uitvoerig melding wordt gemaakt van de standpunten van de vertegenwoordigers van de landbouw in de commissie, trekt de speciale commissie aan het slot van haar advies een aantal conclusies. Deze hebben in hoofdzaak betrek king op de verhouding BelgiëNe derland. Opmerkelijk is, dat deze con clusies van een eensgezind stand punt van de commissie blijk geven. Direct al komt de commissie tot de belangrijke uitspraak, dat de ver schillen tussen België en Nederland inzake vruchtbaarheid, kümatologi- sche omstandigheden en andere tech nische productievoorwaarden, niet van wezenlijke aard zijn en dienten gevolge geen belemmering voor de instelling van een gemeenschappelij ke markt vormen. Als zodanig worden wel aange merkt het gebrek aan harmoniëring van de kostprijzen door een nog on voldoende coördinatie der algemene economische politiek in de Benelux- landen en het ontbreken van over eenstemming over het als Benelux- landen gezamenlijk te voeren agrari sche marktbeleid. In dit verband wordt een bestude ring aanbevolen van een gemeen schappelijk Benelux-marktbeleïd voor de agrarische sector, waarvoor ver schillende aanbevelingen worden ge daan. GEEN ROMAN. Dé schrijver Leslie Charteris heeft heel wat op zijn gewe ten. Hij pleegde een serie boeken, waarin een soort 'misdadiger-detectie- ve, de „Saint", de hoofdrol speelt. Kort geleden werd in een huis ergens in Engeland ingebroken en later vond de politie een visitekaartje, waarop stond „Saint"Hierdoor niet in het minst ontmoedigd spoorde de politie snel de 26-jarige Dennis Newton op, die be kende, dat hij de inbreker was ge weest en dat de buit slechts zeven pond suiker had bedragenZijn Saint-carrière was al direct mislukt. LIEF MEISJE. De rechter in Rat- zeburg (Duitsland) is heel boos ge weest op een erg schattig meisje. Hij legde haar ongeveer 10 gulden boete op. Het honneponnige poesje had als verpleegster gewerkt in een zieken huis. Toen een oudere patiënt 's mor gens niet snel genoeg wakker werd, ontwaakte in het schattige meisje een grote drift. Ze wierp de slaper zijn kopje hete morgenkoffie in het (suffe) gelaat'.!! WEG MET DE NAALD. De 27-jarige kleermaker, Ernest Smeeton in Not tingham (Engeland) heeft er genoeg van. Hij heeft naald en draad ver van zich geworpen. Met 70 pond sterling op zak ving hij een reis om de wereld aan. Toen hij destijds in dienst moest, rekende hij op een plaatsing in Brits Indië, maar het werd een stil dorpje in Schotland. Nu zal hij dan wandelen de naar Brits Indië gaan. Zij vrouw blijft thuis.ze heeft platvoeten ÏNKEER. Nooit is het te laat om tot inkeer tet komen. Zo dachten ook de 82-jarige heer Olive en mevr. J. Good- by (in Amerika) er over. Ze waren in 1898 gescheiden en nu hebben ze dan eindelijk een reparatie-huwelijk ge sloten. tanier de Wit teleurgesteld over het beleid van de minister. Met name wat betreft het tekort aan onderwij^fers en het lange uitblijven van het wetsont werp voorbereidend hoger onderwijs, Ook was zij teleurgestéld over het wetsontwerp op het kleuteronderwijs. De minister, aldus de liberale afge vaardigde, handhaaft de kleuteronder wijzeressen als er behoefte aan be staat en zet ze aan de dijk als zij niet meer nodig zijn. Mevrouw Fortanier de Wit pleitte voor betere onderwijssalarissen en sprak er haar spijt over uit, dat men wat de spelling van de Nederlandse taal betreft, nog steeds niet weet waar men aan toe is. Soortgelijke verlangens hadden ook de andere leden. De heer Kropman (KVP) oordeelde wat milder over het beleid van de minister. Regeling van het kleuteron derwijs achtte hij het meest urgent, eveneens verruiming van de leer plicht. Hij besteedde aandacht aan de op leiding van leraren, herziening van de eindexamens, en voor het M.O. een uitbreiding van de mogelijkheden voor begaafde kinderen, wier ouders het niet kunnen betalen. De heer Roosjen (AR) vestigde er de aandacht op, dat het niet alleen de schuld van deze minister is, dat nog steeds verschillende onderwijsvraag stukken om een oplossing vragen, doch van het kabinet. Meer waardering voor het onderwij- zersambt verwachtte hij o.a. van een betere salariëring. Hij vroeg eveneens Australische premier in ons land De minister-president van Austra lië de heer Robert Gordon Menzies is gisteren voor een driedaags be zoek aan ons land op Schiphol aan gekómen. Na de eerste begroeting begaf de Australische premier zich naar de ontvangkamer, waar hij werd opge wacht door de vertegenwoordigers van de commonwealth in Nederland. Tot de pers zei de heer Menzies: „Ik kom hier niets speciaals doen. Wij zullen wel zien wat zich voor doet. Ik kom vóór alles de heer Stir ling bezoeken. Ik kom altijd naar Nederland, als ik in Europa ben. de aandacht voor de te lage „hoof- den-marge". Hij verheugde zich er over dat de minister het heilloze plan om kleuteronderwijzeressen voor het L.O. op te leiden, had laten varen. Het kleuteronderwijs zou erdoor gedesor ganiseerd worden. Het ULO wilde de afgevaardigde wettelijk losmaken van het L.O. De heer De Ruiter *(CH) voelde meer voor kleuterleidsters bij het la ger onderwijs. Hij prefereerde kleu terscholen boven gymnastiekzalen. Hij klaagde er over dat het aantal bezit ters van bij-acten geregeld vermin dert, daar dit onvoldoende gehono reerd wordt. De vergadering werd daarna verdaagd tot vandaag. VERGEEFSE REDDINGSPOGING Moedige Nederlander Op afschuwelijke wijze is een 27- jarige Franse leeuwentemmer, René Ruellot, om het leven gekomen, toen hij in een kooi door vyf leeuwen werd aangevallen. Het ongeluk gebeurde in het stadje Oundle, in Zuid-West Engeland, waar het circus waaraan Ruellot was verbonden zijn winter kwartier heeft. Ruellot, die pas vier dagen aan het circus verbonden was, wilde enige nummers met de leeuwen repeteren. Hij begaf zich in de kooi, terwijl zijn verloofde, de Nederlandse mej. Van der Spek en een 24-jarige dierenver- Zes jaar geeist tegen doodslag op landbouwer In hoger beroep is gisteren wegens doodslag 6 jaar met aftrek van het voorarrest plus daarna voorwaarde lijke terbeschikkingstelling geëist te gen de 26-jarige koopman P. van der H. uit Vinkeveen, die hiervoor in eer ste aanleg door de Utrechtse recht bank tot 10 jaar met aftrek was ver oordeeld. Deze verdachte werd schuldig be vonden aan doodslag op de 64-jarige landbouwer A. S. uit Mijdrecht. Op de avond van 29 Januari 1954 was hij op het erf van de betrekkelijk afgele gen boerderij van S. met deze in ge vecht geraakt en had hem daarna bewusteloos in de vrieskou laten lig gen. Eerst de volgende ochtend trof een nicht het slachtoffer, die zich naar de boerderij begaf, hem voor zijn woning op het grint aan. Hij leefde nog, doch was deels bevroren. Op vragen van wachtmeesters of hij was aangevallen, antwoordde hij ont kennend. Een week later overleed hij in een ziekenhuis te Utrecht aan vet- emboHe in het bloed. zorger, Huitema, eveneens van Ne derlandse afkomst, buiten bleven en zijn verichtingen gadesloegen. Gedu rende een half uur gebeurde er niets bijzonders en kon Ruellot vlot met de dieren werken. Daarna kwam er een dressuurproef, die Ruellot be schouwde als de climax van zijn num mer. Hij riep de drie jaar oude leeuwin Diane. Deze kwam gehoorzaam naar hem toe en legde zich aan zijn voe ten. Ruellot hief voorzichtig de voet op en plantte die in de nek van de leeuwin. Maar plotseling sloeg Diane met haar klauw, Ruellot sprong ach teruit, struikelde en viel, waarop on middellijk Diane en de vier andere leeuwen zich op hem stortten. Huitema, die nog nooit in een leeu- wenkooi was geweest, aarzelde des ondanks geen ogenblik. Hij greep een stok en begaf zich in de kooi. Vier leeuwen wist hij terug te drijven, maar hg kon niet verhinderen, dat de leeuw Diane de temmer dodelijk verwondde. Op het lawaai kwamen andere leden van het circus toesnel len, waarna een collega van Ruellot erin slaagde ook Diane terug te drij ven. Ruellot overleed korte tijd later. De vijf leeuwen waren alle in gevan genschap geboren en golden als be trekkelijk tam. Boven de afbeelding van een D.C.-6 van deSabena", die vermist wordt, v.l. n.r.: gezagvoerder Stephane Stolz, de le officier Patrick McNamara en de stewardess G. Groetaerts. Op de berg Vettore in Centraal Italië heeft men het wrak van een vliegtuig ontdekt. Het is niet uitgesloten, dat het het vermiste Sabena-toestel is. Financiële discussie in Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft gisteren de financiële aspecten van de Rijks begroting over 1955 onder de loupe genomen. Vanochtend zal minister van de Kieft de verschillende sprekers be antwoorden. Het gaat dit jaar slechts om een verlaging van een procent van het nationale inkomen en in het alge meen vonden de voorstellen tot be lastingverlaging wel instemming in de Kamer. Wel werd gewaarschuwd tegen de inflatoire tendenzen. De revaluatie van de gulden werd met vrijwel aller instemming verworpen. Aangedrongen werd op een be perking van de overheidsuitgaven. Ook werd gewezen op het feit, dat tien jaar na de bevrijding het Be heersinstituut nog steeds met 500 mensen werkt cn zelfs al pensioen- maatregelen voor zijn mensen neemt. FEESTELIJKE DAG VOOR CEBUCO Doelmatig adverteren Het Wereldgebeuren De burgemeester van Amsterdam heeft gisteren officieel het nieuwe kantoor (Vondelstraaf 69) geopend van drie organisaties der „Vereniging de Nederlandse Dagbladpers 1945" (N.D.P.), n.L het centraalbureau voor courantenpubliciteit (Cebuco), het bureau voor budgetten controle (B. B.C.) en de recognltiedienst. Deze bureaux zijn onlangs uit Den Haag naar de hoofdstad overge bracht, teneinde nauwer contact te kunnen onderhouden met de organi saties, advertentiebureaux etc., die nagenoeg alle in Amsterdam hun ze tel hebben: De heer J. W. Henny, voorzitter van de dagbladpers, deed zgn geluk wensen vergezeld gaan door een ge schenk: de aankleding van de direc tiekamer. Namens de bond van adverteerders schonk de heer A. van Bruggen met zijn felicitaties een fraaie ets - een Amsterdamse gracht van Rooden- burg, Cebuco gaat er van uit dat doel matig adverteren grondige kennis De gevolgen van de dijkval bij Scha- rendijke blijken tot geruststelling van de bewoners niet ernstig. Toch blijft Rijkswaterstaat op zijn hoede. Ach ter de geschonden zeewering wordt uit alle macht gewerkt om een nood- dijk aan te leggen. (Foto: P.Z.C.) vereist omtrent de reclame media en de marktsituatie en dat wetenschap pelijke hantering dier gegevens nodiR is. De belangrijkheid van het adver teren blijkt o.m. uit het bedrag n.L 84 milüoen gulden dat in 1954 door de grote adverteerders en de advertentiebureaux daarin is geïn vesteerd. Cebuco verleent als informatiecen trum service aan alle adverteerders. Het geeft een „tarievenboek" uit waarin alle gegevens der Nederland se dagbladen zijn opgenomen en waarvan het voortdurend alle wijzi gingen aan de (tot heden) 450 bin nen- en 50 buitenlandse abonné's verstrekt. Het bureau voor budgetten contró- le verzamelt en verstrekt gegevens omtrent landelijke en regionale ad vertentiecampagnes. Van 1200 adverteerders worden dagelijks uit 400 exemplaren van 154 Nederlandse dagbladen de onderwer pen geknipt, de eegevens geput en genoteerd, de statistieken gemaakt. Sinds de oorlog heeft dit B.B.C. 90.000 advertentie werkt. De recognitiedienst waakt tegen misbruik, in het bijzonder door over heidsinstanties, van de nieuwskolom men der dagbladen voor mededelin gen die eigenlijk, minstens goeddeels, onder de advertenties moeten worden gerangschikt, en dus, eventueel vol gens een speciaal tarief, moeten wor den betaald. ïtiecampagnes ver- FEUILLETON. .door JAN TEMPEST 65 Plotseling werd een koude neus te gen haar kin gedrukt, zodat ze krampachtig overeind schrok. Toen likte een warme tong haar keel en werd Bertha's zijde achtige vacht te gen haar aangedrukt. Bertha ben je teruggekomen... vroeg ze zwakjes. „Maarwaar is de baas?" Bertha blafte en het licht kwam naderbij. „Sharon! Sharon! Ben je daar?" Dat was Monk's stem. Neen, het was geen droombeeld en Sharon snik te van verademing. „Monk, Monk! We zijn hier! Maarpas op het moeras. Loop langs de kant" riep ze dringend. „O. Monk Nu viel het Hcht op haar. Ze knip perde met de ogen, trachtte zich te be wegen, maar 't scheen, dat haar lede maten aan de grond zaten vastgevro ren. Toen knielde Monk naast haar en nam haar in de armen. „O, lieveling, ben je in orde?" „Ja, maarmaar het is zo koud. En ik wist niet zeker of Bertha je zou zoeken." Ze klappertandde zo, dat haar woor den nauwelijks verstaanbaar waren. Ze trachtte tegen hem te glimlachen, maar haar lippen trokken zich kramp achtig samen. „Je bent bevroren", riep Monk be zorgd. „Waarom heb je in 's hemels naam je mantel uitgetrokken, malle meid?" „De tweelingen waren nat, bemod- derd en huiverig. Ik was bang, dat ze longontsteking zouden krijgen. Nu zijn ze warmer. Kijk maar! Ze sla pen." „Ja. Houd ze nog een paar minuten goed vast. He moet de anderen roe pen." „Welke anderen?" „Clifford en Joyce Elsie's zuster zgn ook naar jullie aan 't zoeken. Joyce schijnt me een goed mens toe." ..Ja. dat is ze ook", gaf Sharon toe, ofschoon ze even iets als jaloezie bij zich voelde opkomen. Had Elsie's lis tigheid succes opgeleverd en was Monk al half-en-half op Joyce ver liefd? Hij stond op, zwaaide de lantaarn boven zijn hoofd en riep zo luid hg kon. De tweelingen bewogen zich en zaten eensklaps, nog erg slaperig, overeind. „Alles is in orde, jongens. Oom Monk is hier en we gaan naar huis", zei Sharon op zwakke toon en toen de twee stevige kinderlichaampjes uit haar armen werden genomen, had ze 't van smart wel kunnen uitschreeu wen. Brian en Billy, nu weer klaar wakker, drukten zich heftig tegen Monk aan. Sharon trachtte zich ook van de grond te verheffen, maar haar benen waren niet in staat haar te dra gen. „Ze hebben ons gehoord; ze ko men", zei Monk, terwijl hij verstrooid de kinderen op hun schouders klopte. „Doe die mantel aan, lieveling." Sharon trachtte de mantel over haar schouders te halen, maar de krachtsinspanning om haar verstijfde armen op te lichten was te veel voor haar. Ze hoorde zichzelf een kreet ge venen toen werd alles duisternis. Toen ze weer de ogen opende, lagen Joyce en Monk naast haar geknield, bezig met kracht haar armen en be nen te wrijven, terwijl Clifford hen met de lantaarn bijlichtte. „Het spijt me", fluisterde ze. „Ik... o, laat dat! Jullie doet me pijn." Meteen barstteze, tot haar groot ver driet, in tranen uit, terwijl Monk en Joyce elkaar veelbetekenend aanke ken. „Zouden jij en Clifford de kinderen kunnen nemen, terwijl ik Sharon draag vroeg Monk kortaf. „Ja, natuurlijk. Als we eenmaal op betrekkelijk vlak terrein zijn, kunnen we ze gemakkelijk dragen" antwoord de Joyce geruststellend. „Vooruit dan! Hoe eerder ze in bed gestopt zijn, des te beter." Sharon slaakte een kreet van pro test, toen Monk haar optilde en in zijn armen nam. „Zet me neer, Monk, je kunt me onmogelijk die steile helling opdragen. ik öen grotendeels vallende naar beneden gekomen." „O, het gaat wel, als je me stevig vasthoudt." „Maarmaar... de kinderen..." „Daar zullen Clifford en Joyce voor zorgen." Zenuwachtig in zichzelf lachend, vond Sharon het een spookachtige optocht. Voorop liep Clifford, die Bil ly en een van de lantaarns droeg. Od hem volgde Joyce met Brian aan de hand en de tweede lantaarn in de an dere. Daarna kwam Bertha, haar baas luid blaffend aanmoedigend, terwijl De geest in Europa Ongetwijfeld is het voor een goed deel aan de Marshall-hulp te dan ken, dat het oude West-Europa er zo betrekkelijk snel na de tweede we reldoorlog economisch weer bovenop kwam. Er is thans zelfs sprake van een be trekkelijk welvaren, mede ook door de hoge productiviteit en de wilskracht, om bepaalde voordelen te bereiken. De regeringen kunnen dus tevreden zijn en het volk zou tevreden moeten zijn. Maar is dit inderdaad zo? Ondergaan de mensen in dit Europa de huidige materiële vrij voorspoedige gang van <aken ook in een stemming van een opgewekt uitzien naar nóg betere zaken in een goed vertrouwen op dg toekomst? Uit het land van Uncle Sam be kend om zijn ondernemingslust en hard, daadwerkelijk optimis me komen andere geluiden. Ervarin gen van reizigers, die naar het oude Europa trokken en er niet alleen maar deden aan wat sightseeing doch hun ogen en oren de kost gaven. Die ervaringen zijn niet opgewekt. Men vergeet zo gauw achter de be richtgeving over de voornemens en moeilijkheden van de regeringen de „man in the street." De eenvoudige burger om wie het tenslotte allemaal begonnen is. Welnu, die Amerikaanse reizigers berichten over een klaarblij kelijk nieuwe levenslust, wel ke echter niet meer zoals vroeger, met name bij de Middellandse zee-volken, spontaan en direct naar voren treedt. Veeleer is zij omhangen met de sluier van duistere ervaringen. Men vreest zelfs, dat deze ervaringen zich zullen herhalen. Voor echter dit „misschien" een feit wordt, wil men uit het le- ven voorlopig nog putten, wat er voor genoegens uit te halen valt. De ge dachte aan een dergelijk „misschien" bestaat in alle Europese landen. In Frankrijk hoort men van de eer ste de beste taxichauffeur, dat de overwinning van het communisme onafwendbaar is. In een corresponden tie in de „Frankfurter Allgem. Zei- tung" wordt daarvan getuigd. De Fransman heeft niet meer zijn oude brut aal-opgewekte Gallische dap perheid. Hij voelt zich ingesloten tus sen drie superieure machten: Duits land, de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten, die hij in wezen geen van alle vertrouwt. Voor de buitenlanders is het leven in Frankrijk niet meer dat van de ple zierige en veilige existentie, welke de Derde Republiek hun bood. Ook over Engeland, waar het uiter- terlijk beeld nog meer dan in Frankrijk is veranderd, hangen schaduwen. Uit het Engeland van George V, ge lijkend op een door niets in zijn zelf vertrouwen geschokte zeeman, is een kleine burgerman géworden met een versleten blauwe uniform. Er is in Engeland een ondergrondse spanning waarneembaar, die er aan doet twijfelen of de oude kracht van de „battle of Britain" nog wel aanwe zig is. Wellicht werpt de kwetsbaar heid van het eiland voor de moderne atoomwapens, een schaduw over het land. Uit Duitsland komen verschillende berichten. Op economisch terrein luiden die uit de Bondsrepubliek het gunstigst, maar zo zeggen de Amerikaanse reizigers de stemming •is er veel gespletener dan in Berlijn en Wenen. In het Duitsland leeft hartstochtelijk de wens naar vergeten van het verleden. Alles wat vóór 1945 ligt, wordt als een soort archaeologie beschouwd, die alleen voor de vak man van belang is. Merkt men op, dat Duitsland zijn vrijheid niet in 1945 maar in 1933 ver loor, dan vinden vele Duitsers dit een weinig delicate opmerking. Vrijwel elke Duitser meent, dat het nationaai- socialisme geen kans meer maakt, maar toch merken de bezoekers arg wanend het feit op, dat van Von Sa lomon's „Der Fragebogen" al een kwart millioen exemplaren verkocht zijn. Ook het vertrouwen in de nieuwe bureaucratie is niet groot, omdat de ze al te zeer met de vroegere Nazi's is doordrongen. Geen enkele waarnemer verzuimt te berichten, dat in al deze landen een sterke afkeer van de militaire dienst bestaat. 10.000 kaarten voor Nederland-Denemarken uitgeloot In ongeveer één uur tijds zijn 10.000 voetballiefhebbers Dinsdagochtend een kaartje rijk geworden voor de inter landwedstrijd NederlandDenemar ken, welke op 13 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld. Zij hadden dat te danken aan Vrouwe Fortuna, die no taris B. Grootenboer bij aet rekking van de loterij van de 10.000 plaatsbe wijzen, welke de K.N.V.B. naar men weet voor het Rode Kruis beschik baar stelde, juist hun nummer uit de hoed liet nemen. Tienduizend enthousiasten van de 30.000 die een aanvraag hadden in gezonden voeren dus wel bij deze unieke distributie van toegangskaar ten voor een landenduel. Het Rode Kruis trouwens ook. Na aftrek van de administratie- en andere kosten zal er een bedrag van ongeveer f 12.000,in de kas van deze organisatie vloeien. Monk met Sharon in de armen de ach terhoede vormde. De tocht langs het moeras en te gen de helling op ging langzaam en moeilgk. Joyce hijgde, Brian kreun de en toen ze boven waren sloeg Monks hart als een voorhamer. Hg had haar niet moeten dragen, ik ben te zwaar, dacht Sharon dof, maar ze had geen kracht meer om zich te ver zetten. Ten slotte was het erg prettig, zo in Monk's armen te rusten, met haar kille, vochtige gezicht tegen zijn hals gedrukt. Zijn huid was even vochtig als de hare, maar voelde heer lijk warm aan. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5