Chefarine 4 LEZERS SCHRIJVEN ZWITSARüb 1IMMY op het onbekende eiland WAS ENQUETE OP VROUWELIJK PERSONEEL NIET VOLLEDIG WALCHEREN VERZET IN DRONKENSCHAP TEGEN DE POLITIE WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER VAN MIDDELBURG Pleidooi voor weg Rotter- dam-Duiveland-Walcheren (Slot van pag. 1) „De andere ministers vragen ge regeld woningen voor hun hier ge plaatste ambtenaren, maar denken er niet aan. hiervoor bouwvolume ter beschikking te stellen, hetgeen van eenzijdigheid niet is vrij te pleiten", aldus de burgemeester. Ter versterking van de stadhuis- toren wordt zoals reeds gemeld een betonmanchet om de voet aange bracht. Er is nog steeds verschil van mening over de pinakels boven de beelden aan de voorgevel van 't stad huis. Het is niet zeker of de restaura tie van het gehele complex op de streefdatum 31 December 1956 zal zijn voltooid. Dit vindt zijn oor zaak in het tekort aan werkkrachten. Spr. hoopte, dat de restauratie van de Lange Jan binnenkort gereed zal zijn. Carillon en speelwerk zijn nog niet geheel in orde en ook nog niet opge leverd. „Enige ergernis", zo zei mr. Bolkesteïn, „is hierdoor langzamer hand wel ontstaan". De restauraties van Gasthuis- en Engelse kerk zullen, zo wordt gehoopt, dit jaar gereed ko men. De eerste is voor gereed, de tweede voor y4. Over eèn begin van restauratie van de Oostkerk is niets bekend, ofschoon de gemeente de Kerkvoogdij voorfinanciering heeft aangeboden. Het grondwerk voor twee voetbal velden kwam gereed. Eén der velden van het nieuwe terreinencomplex aan de Nadorst is ingezaaid voor tijde lijke ingebruikneming. Er werd aan gevangen met het maken van de staantribunes. Voor de nieuwe kleed kamers moeten nog plannen worden gemaakt. Naar de mening van mr. Bolkestein ligt hier een taak voor de sportverenigingen. Beeldhouwwerk bij brug Met het bouwen van de gymnas tiekzaal aan de b.Lo.-school op 't Zand is het probleem van het tekort aan zalen niet opgelost. Ontwerp en begroting voor een moderne turnhal aan de Bachten Steene zijn in een ver gevorderde staat van voorbereiding. Uitvoering in dit jaar vond spr. drin gend gewenst, ondanks de hoge kos ten 230.000. Bij de Vlissingse brug, die in 1954 gereed kwam, zal, zo deelde mr. Bol kestein mee, een beeldhouwwerk wor den aangebracht, dat zal zijn geïnspi reerd op de nabijheid van de Stads- schuur, waar gemeentewerken zetelt. Er wordt voorts gewerkt aan een plan voor een nieuwe Langevielebin- nenbrug. Het ligt in de bedoeling hieromtrent in de eerste helft van 1955 een besluit te doen nemen. Na de seïzoendrukte kan dan met de uit voering worden begonnen. Het ont ruimen van de woningen aan de Westzijde van de Segeerstraat, die af gebroken zal worden, maakt goede voortgang. Op korte termijn naar wij vernemen niet vóór half Maart, red. PZC zal met de afbraak wor den begonnen. De voor de restauratie van het Mi litair hospitaal „Kloveniersdoelen" en de aanbouw van een vleugel bij dit gebouw, waarin het Stedelijk Gymnasium wordt gevestigd, inge stelde commissie, begon haar arbeid. Door bezoek aan nieuwe scholen el ders zal men zich op de hoogte stel len van de eisen, waaraan een kleine, maar moderne school dient te vol doen. Men streeft ernaar, dit jaar met de voorbereiding gereed te ko men om dan volgend jaar met de res tauratie en nieuwbouw te beginnen. Zoutgehalte te hoog Spr. merkte op, dat het zoutgehalte van het water in de prise d'eau bij Oranjezon nog steeds te hoog is. Aan het eind van 1954 werd daar een pompinstallatie met bijbehorende lei ding opgesteld aan de uitmonding van het kanaal, teneinde water naar zee te kunnen spuien. Begin 1955 kwam de installatie in bedrijf. Voorlopig blijft Middelburg op het gebied van watervoorziening voor een groot deel afhankelijk van de leveringen der Waterleidingmaatschappij „Midden Zeeland". Aan de minister van Binnenlandse Zaken werd een verzoek gericht tot uitbreiding van het politiecorps met zes agenten, een administratieve en een vrouwelijke kracht. Wat de laat ste twee functies betreft, werd dit verzoek ingewilligd. Het aantal agen ten mag echter slechts met één wor den uitgebreid, het aantal inspecteurs moet met; één worden ingekrompen. Een nieuw politiebureau staat op de urgentielijst. Het huidige gebouw vol doet niet meer aan de eisen. „Maar er staat zoveel op de urgentielijst", al dus spr. „Korte tijd geleden", zo zei spr. „is de mening verkondigd, dat er op Wal cheren ook plaats zóu zijn voor indu strieën, die vooral vrouwelijke ar beidskrachten gebruiken. Deze me ning zou zelfs berusten op een daar toe ingestelde enquête. Indien er een enquête is gehouden, dan is deze niet zeer volledig geweest. Het is mij be kend, dat een vooraanstaande in Mid delburg gevestigde onderneming, die vooral werkt met vrouwelijke arbeids krachten, daaraan een ernstig tekort heeft, zodat zij haar uitbreidingen niet op Walcheren, maar elders tot stand bracht. Deze onderneming is niet in de gehouden enquête betrok ken geweest". Hetzelfde geldt naar spr. mening voor instellingen als „Kinderzorg" en „Verpleeg- en Rusthuizen Walche ren". Mr. Bolkestein achtte het zeer goed mogelijk, dat vestiging van mot vrouwelijke arbeidskrachten werken de industrieën op Walcheren geen scheppen, maar slechts verplaatsen van werkgelegenheid en welvaart zou betekenen. Een volledig onderzoek te dezer zake leek de burgemeester niet ongewenst. Mr. Bolkestein wees er met gro te nadruk op, dat plannen tot af sluiting van de zeegaten een groot deel van hun waarde verliezen, wanneer daarin niet is opgenomen een weg Rotterdam-Overflakkee- Duiveland-Noord-Beveland-Wal- cheren - West-Zeeuwsch-Vlaande- ren en verder naar de Belgische en Franse kust. Naar zijn mening past in deze ge dachte geen brug over of een tunnel onder de Schelde in de buurt van het verdronken land van Saeftinge. Zulks zou alleen voor Oost Zeeuwsch-Vlaan deren van nut zijn. Een brug of een tunnel tussen Vlissingen en Breskens achtte hij de enige oplossing. yJZoveeljarenplan" Mr. Bolkestein zei in beginsel voor stander te zijn van een urgentiepro gram, een soort „zoveel-jaren-plan". De raad zou een lijst van werken ïn volgorde van urgentie kunnen opstel len. Deze lijst zou een officiële status krijgen en ook formeel moeten wor den gewijzigd. De huidige volgorde der werken wordt beïnvloed door de financiële toestand, de goedkeuringen van hogere instanties, en de voorkeur, die men in Den Haag heeft. Zodoende is een opportunistisch standpunt het enig mogelijke, gezien de vele veran deringen, die telkenmale optreden. Een reden waarom 'n „zoveel-jaren- plan" betrekkelijke waarde heeft, noemde mr. Bolkestein nog het feit, dat een schoolbestuur plotseling een nieuw schoolgebouw kan eisen. Alleen al om financiële redenen komt er dan een wijziging in het plan. Door het systeem van de betrokken wet raakt het openbaar onderwijs achterop. De burgemeester vroeg zich dan ook af of het misschien overwe ging zou verdienen, om aan 'n buiten het gemeentebestuur staande instel ling bijv. de vereniging „Volkson derwijs" dezelfde rechten toe te kennen als de schoolbesturen bezit ten. „Na Middelburg heeft ook Vlis singen verklaard, dat oprichting en instandhouding van een uitge breid technische school nodig wordt geoordeeld", zo zei mr .Bol kestein. „Zoiets gebeurt in deze provincie wel vaker. Middelburg neemt, na ampele overweging, een besluit en daarna komt een andere gemeente plotseling met dezelfde idee. De vraag kan rijzen, of die figuur wel zo gewenst is". 'Na met waardering over het begin van de Zeeuwse Muziekschool te heb ben gespróken, zei de burgemeester, het niet uitgesloten te achten, dat het object „nieuwe Schouwburg" naar boven zal verschuiven op de urgentie lijst, evenals de kleuterscholen. De financiële positie is thans gun stiger geworden, maar over de toe komst valt weinig te zeggen. En in dit verband merkte spr op, dat het onderwijs in Middelburg zuinig wordt behandeld, dat er aan sociaal werk buiten het wettelijk voorgeschrevene niet veel wordt gedaan en dat de sub sidies voor culturele doeleinden laag zijn. Tenslotte verklaarde mr. Bolke stein, dat wanneer men wil, dat ver schillende grotere werken van de ur gentielijst en vele noodzakelijke klei nere werken tot stand komen binnen afzienbare tyd, in de volgende begro tingen niet zal kunnen worden vol staan met 30.000 voor de eerste ter mijn van kapitaalswerken. Dit bete kent- namelijk, dat hoogstens voor een bedrag van een half millioen verwerkt kan worden. Middelburg Openbare les van „Modern Klassiek" Pleidooi voor ballet De eerste openbare les van de bal letcursus „Modern Klassiek", die Dinsdagavond in de Middelburgse Schouwburg werd gegeven, onder lei ding van mevrouw G. M. Soesman- Huffenreuter, is een met overtuiging voorgedragen pleidooi geworden voor verdere ontwikkeling van het ballet in Zeeland. Er werden weliswaar foutjes gemaakt, er waren onvolko menheden en choreografie en muziek gingen niet altijd hand in hand, maar dat alles viel minder op, wanneer men zich realiseerde wat hier in kor te tijd is bereikt. Wie immers enige jaren geleden zou hebben voorspeld, dat leerlingen van een Zeeuwse baT- letcursus „pointes" zouden demon streren op de planken van de Mid delburgse schouwburg, exercises zou den hebben getoond aan de barre, dat kleuters een vlotte „pas de deux" zouden laten zien, och dan zou men een dergelijk profeet meewarig hebben aangestaard. Jawel, een klom pendans was wel mogelijk, maar bal let En toch is nu deze kunst ook tot de Zeeuwse landen doorgedron gen en Dinsdagavond werd duidelijk, dat hier vele enthousiaste volgelingen van Terpsichore wonen. Het was een pretentieloze, maar niettemin uiterst waardevolle avond, niet alleen door het optreden van de leerlingen, maar ook door de onderhoudende toelich ting van de heer R. L. Soesman. Hij vertelde iets van de klassieke opvat tingen bij het ballet en behandelde in korte trekken de moderne scholen, o.a. van Rudolf von Laban en diens leerling Kurt Jooss, hij zette uiteen, waarom de maillot zo bij uitstek ge schikt is voor de ballerina, kortom de heer Soesman gaf allerlei wetens waardigheden, die daarop werden ge ïllustreerd door de leerlingen van de cursus. Er waren o.a. aardige hart- veroverende oefeningen van de kleu ters, stijloefeningen, enz. van de gro tere meisjes en optreden van de da mesklasse, alles in zeer verzorgde costumes. Het was een openbare les en géén uitvoering. Het zou dan ook onjuist zijn om op deze plaats een critiscn en gedetailleerd verslag uit te brengen. Moge worden volstaan met de mede deling, dat mevrouw Soesman er in slaagde voor het talrijke en belang stellende publiek een bijzonder attrac tieve avond te geven, die bewees, dat op deze cursus hard en goed wordt gewerkt! Maar toch zij één detail vermeld: namelijk het uitstekende Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlage van L. Cyvat om vergunning tot het uitbreiden van de li- monadefabriek door plaatsing van 3 elec- tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van 4,2 P.K. in het perceel Flessen- straat 13/17. Gedurende tien dagen, te rekenen van 12 Februari 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 1 Maart a.s., des voormiddags 10.00 uur, ten Gemeente huize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvra ger van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is .verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. B. en W. van Vlisisngen maken be kend dat het gemeente-archief vanaf heden wederom voor het publiek ge opend is. werk van de beide assistenten van mevrouw Soesman, zij hadden een groot aandeel in het welslagen van deze les. De heer Soesman deed bij de aan vang van de avond een beroep op de autoriteiten om dit werk zoveel mo gelijk te steunen en wekte voorts mannelijke dans-enthousiasten op zich aan te sluiten. Er is namelijk groot gebrek aan adspirant-dansers. Ver meld zij nog, dat de pianobegeleiding werd verzorgd door mevrouw L. W. S. M. I. van Schagen-Dalman, die aan het einde van de avond terecht in een bloemenhulde deelde, die verder be stemd was voor mevrouw Soesman en haar beide assistenten. Samenspreking met Geref. Bond De centrale kerkeraad van de Her vormde gemeente van Middelburg heeft in zijn laatstgehouden vergade ring besloten, niet in te gaan op het verzoek van de plaatselijke afdeling van de Geref. Bond om uitbreiding van de vanwege die Bond te houden kerkdiensten. Besloten werd, dat het moderamen van de kerkeraad een sa menspreking met genoemde afdeling zal hebben. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Beroepen te Amstelveen, O. Jager, te Vrouwenpolder. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Zuidwolde (Dr.), L. Douw, cand. te Zoutelande. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Deventer, J. de Vuyst te Vlissingen. GEREF. 'GEMEENTEN. Aangenomen naar Nieuw Beier land, J. B. Bel te Krabbendijke. Bedankt voor Meliskerke, J. B. Bel te Krabbendijke. Marktberichten VEILING „WALCHEREN", MIDDELBURG 15 Febr. Aardappelen: Bintjes 6—7.20; IJselster 66.20; Koopmans Blauwe 7.30 8; Meerl'anders 67; Appelen: Goudreinetten X 1931, idem K 15—22; Jonathan I 16—36, idem n 5— 9. idem K 428; Cox Oranje Pippin I 26 —48, idem K 11—23; Golden Delïe. I 40, idem K 14—27; Lombart Calville I 33— 34, idem K 15—21. Peren: St. Remy I 12—14, idem II 11, idem K 12—13; Comt. de Paris II 5. Groenten: Boerekool 21—32, Savoye- kool 19—36; Rodekool 13—30; Witlof 32— 45; Andijvie 60—116; Spruiten 37—53; idem (schoon) 36—70; Kroten, per kg, 1844; Uien, per kg, 212; Sla, per kg, 161—191; Veldsla 9—110; Prei 33—56; Peen, per kg. 415, Waspeen 1729; Koolrapen, per kg, 2-8. VISMIJN TE VEERE. 15 Februari. Exportgarnalen 66 kg., 192; Schar 14 kg., 41. 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet Chefarine „4" brengen baat waar andere middelen (alen. Tezamen werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig. m n 'n /flje doet wonderen BRIDGE Paar Eeckelaar-v. d. Poel kampioen hoofdklasse B Aangezien de leiders van afdeling B, F. Remery—Ranschaert, zeer slecht uit de bus kwamen, konden de heren Eeckelaar en v. d. Poel, die na 3 zit tingen op de 7e plaats stonden, net de le plaats bereiken. In de le klasse I maakten mevr. Maat en de heer Boerman een eind aan de onzeker heid en werden met een mooie score in de laatste wedstrijd kampioen. De heren VoorhansMeulenberg waren minder gelukkig in afdeling A II. Met 1 punt legden ze het loodje tegen de heren BelderokBogaert uit Oost burg, die na slechts 1 jaar in de le klasse te hebben gespeeld naar de Hoofdklasse promoveren. Uitslagen en standen waren als volgt Hoofdklasse: 1 H.H. Eeckelaarv. d. Poel, 49 p.; 2 D. D. Jurry—Tho- maes, 46 p.; 3 H. H. WageYsebaert, 4% p.; 4 H!, H. Meurichyv. d. Riet 4% p. I H.H. Eeckelaarv. d. Poel 269 2 H.H. Meurichy—v. d. Riet 267; 3 H.H. RanschaertRemery 265%4 H.H. Jur ryVerstraeten 263%; 5 DJ). Jurry Thomaes 252; 6 HF. WageYsebaert 245; 7 Mevr. Meurichydhr. Boel 227%; 8 D.D. Jurrvv. Pienbroek 226%. le., klasse I: 1 Mevr. Maatdhr. Boerman 52 p.; 2 HF. v. d. Linden Toussaint 47',p.; 3 HF. F. de Smet Verstraete 45 p. 1 Mevr. Maatdhr. Boerman 280; 2 H.H. v. d. LindenToussaint 268%; 3 H.H. F. de SmetVerstraete 268; 4 H.H. v. d. Meer—Tazelaar 263; 5 D.D. BelderókOosterbaan 2376 H.H. Gunterv. Dongen 237; 7 D.D. v. d. DriesDe Vries 233%; 8 Echtp. Drok 229. le klasse n-. 1 HF. BelderokBo gaert 50%; 2 Echtp. Mulder 49; 3 Cat- toirYsebaert 46%. 1 H.H. Belderok—Bogaert 284%; 2 H.H. VoorhansMeulenberg 283%; 3 H.H. Cattoir—Ysebaert 260; 4 H.H. Overmeirenv. Poppel 252; 5 H.H. VergouwenYsebaert 252; 6 Echtp. Mulder 241%; 7 HF. De Zeeuw Quaghebeur 239%8 H JI. Belderokv. Prooyen 203. VOOR DE POLITIERECHTER Fikse straffen en waarschuwingen voor drie Middelburgers In de nacht van 11 op 12 Januari jl. was er nogal enige onrust in een ca fé op de Boulevard üankert te Vlissingen. De politie kwam er aan te pas en bulten deze vermaaksgelegenheid ging het nog even door, waarbij er zelfs in dronkenschap verzet werd geboden tegen de wettelijke macht. De Middelburger J. P. L., die thans 5 weken in voorarrest zit, had zich giste ren te verantwoorden voor de Politierechter in de Zeeuwse hoofdstad, mr. P. van Empel. „Dit mag dan in andere streken van ons land aan de orde van de dag zijn", zo zeide de Politierechter, „gelukkig is het in Zeeland door de band rustig in de café's en dat dient zo te blyven". Het vonnis tegen L„ die als 15 veroordelingen op zijn strafblad heeft, waar onder ook economische overtredingen, luidde: zes weken onvoorwaardelijk met aftrek en 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar onder toezicht van de Prot. Ohr. reclasseringsvereniging alsmede een psychiatri sche behandeling en een z.g. refusal-kuur. Verdachte had deze escapade on dernomen in gezelschap van nog twee Middelburgers, M. P. V. en R„ die even later terecht stonden. De direc te aanleiding tot het wangedrag was het verdriet om een veroordeling des morgens opgelegd door de Politie rechter. L. ging op stap en trachtte zjjn moeilijkheden door de drank te vergeten, daarbij terzijde gestaan door zijn employé M. P. V. en later nog vergezeld door de chauffeur R. De agent van de Vlissingse politie A. J. P. kwam zich eens op de hoogte stellen wat er gebeurde. Aanvanke lijk gingen alle drie naar buiten maar eenmaal op de straat begon het lieve leven weer. Verdachte L. kon zich blijkbaar weinig meer van het gebeu ren herinneren. „Ik was wat lastig", verklaarde hij. Tenslotte liep hij een klap op met de gummistok en werd hij opgebracht naar het politiebureau. De agent ge tuigde, dat verdachte midden op de dansvloer stond, nadat er al een bier glas gesneuveld was. R. bemoeide zich er mee maar het gelukte de wets- dienaar de mannen naar buiten te loodsen. Volgens de agent hebben zij buiten ook nog bierglazen als wapen gebruikt. L. viel hem aan, R. nam bovendien nog een fiets als wapen en al met al was de agent verheugd, dat er assistentie kwam, omdat het er nogal benauwd uitzag. Blijft de vraag: waar kwamen buiten de bierglazen vandaan? De agent veronderstelde, dat de mannen ze in de jaszak verborgen hadden. Tijdens het vernoor bleek, dat L. in zijn goede ogenblikken veel met zijn gezin op heeft. Maar hij is niet be paald kieskeurig in zijn gezelschap. „Ik heb het nooit geweten", aldus ver dachte, toen dit laatste ter sprake kwam. Maar de politierechter hield hem voor, dat dit niet voor het eerst was, dat hij aldus op stap ging. De Officier van Justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, wees er in zijn requisitoir op, dat na een onderzoek naar de psy chische toestand van verdachte, hij wel niet voor de volle honderd pro- Het Vierde Prinsenland Het werk, dat „Het Vierde Prin senkind" verricht onder duizenden kinderen, die tengevolge van oorlog of watersnood vaderloos werden, of beide ouders verloren, geniet in steeds stijgende mate de sympathie van ons gehele volk. In het bijzonder geldt dit voor de vacantie-zorg ten behoeve van de lichamelijk door de oorlog getroffen jeugd. Sinds 1947 werd aan ruim 30.000 jeugdige oorlogsslachtoffers van alle gezindten een gratis vacantie gebo den, die uitgroeide tot een festijn, een symphonie van vreugde, van goe de ontspanning en morele steun. Openbare collectes waren nimmer nodig. Een enkele oproep in de pers was voldoende de fondsen bijeen te brengen, die benodigd waren om ieder jaar duizenden kinaeren over wier hoofd de rampspoed van de oorlog ging, te onttrekken aan de zorgen- sfeer van iedere dag-. De jeugd bleef niet achter. Inte- fendeel, op de verjaardag van H.KJEt. rinses Marijke, die 't symbool werd van de nationale zorg voor oorlogs weesjes en oorlogsinvalide kinderen, offerde ieder schoolkind één stuiver van zelfverdiend- of van zakgeld voor kinderen, die tengevolge van de oorlog in de schaduw staan. A.s. Vrijdag zal op alle scholen weer het appèl van „Het Vierde Prinsen kind"'worden voorgelezen. Het zal zijn uitwerking niet missen. Het bestuur van „Het Vierde Prin senkind" hoopt echter, dat niet alleen de jeugd, maar ook iedere volwassene een enkel moment zijn gedachten zal willen bepalen bij het leed, dat de oorlog bracht aan de „kinderen van ons volk." HET BESTUUR. Karei de Stoute (1433-1477) De heer G. L. C. v. d. Heijde te Vlissingen vestigt er terecht onze aandacht op, dat het door het A.N.P. ontleende bericht aan „Het Laatste Nieuws" betreffende Karei de Stoute, niet juist is. Vermeld was, dat de Engelse prinses Margaretha van York van 1477 tot 1503 gemalin was van Karei de Stoute. In zijn schooljaren leerde de heer v. d. Heijde, dat deze Bourgondische hertog in 1477 bij Nancy sneuvelde. Hij leefde van 1433—1477; dit laat ste jaartal heeft blijkbaar tot deze vergissing geleid. HOOG EN LAAG WATER 17 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 9.39 1.25 10.00 10.22 10.42 10.58 1.43 1.62 0.90 1.08 22.27 22.52 23.14 23.35 23.52 1.18 1.36 1.55 0.90 1.09 U.JN.AJ?. 3.13 1.24 3.36 1.36 1.54 1.20 1.41 4.02 4.15 4.09 16.05 16.27 16.55 16.54 1.32 1.44 1.62 1.34 cent verantwoordelijk gesteld kan worden, doch voor een zeer belangrijk deel wel. Hij eiste zes maanden ge vangenisstraf, waarvan 4 voorwaar delijk en twee maanden onvoorwaar delijk met aftrek. Bovendien verlang de hg een onder toezicht stellen bij ae Prot. Chr. reclasseringsvereniging voor de tijd van drie jaar met bij zondere bepalingen. Wat overdreven Voor de raadsman van L. is de ge hele ruzie in Vlissingen wel wat over dreven voorgesteld. Jhr. mr. Ch. F. J. J. M. van Nispen tot Sevenaer zocht het meer in de achtergrond van de vele moeilijkheden voor verdachte op dit moment. Een verhaal als zou L. omgeven, zijn door twee andere ver dachten als een soort lijfwacht is verzonnen. De mannen zijn vrijwillig naar buiten gegaan en de kwestie van het gebruik van bierglazen buiten het lokaal is voor de verdediger een groot vraagteken. De rapporten over ver dachte noemde spreker het belang rijkste in deze gehele zaak. Hier is sprake van een erfelijke aanleg en een verminderde toerekenbaarheid. Ofschoon een handig zakenman heeft L. vele moeilijkheden gehad, o.a. fail lissement e.d. Hij bepleitte tenslotte clementie voor verdachte, temeer daar hij nu al vijf weken in voor arrest zit. De Politierechter sprak vervolgens het reeds vermelde vonnis uit. De beide andere verdachten konden zich al evenmin veel herinneren van de juiste toedracht van het gebeuren. De Officier van Justitie noemde het een flinke waarschuwing, dat beiden preventief hebben gezeten. Er loopt tegen V. nog een voorwaardelijke straf. Hierover zal men zich nader moeten beraden. De eis luidde: 1 maand onvoorwaardelijk met aftrek. Mr. P. C. Adriaanse sloot zich bij zijn confrater aan, wat betreft de in druk van de ruzie te Vlissingen. Hij toonde zich niet ingenomen met de eis van een onvoorwaardelijke straf. Van die vjjf weken werden er vier in af zondering doorgebracht en de ernst van het voorval is tot beide verdach ten voldoende doorgedrongen. Indien er een voorwaardelijke straf wordt op gelegd, dan behoeft die andere straf niet ten uitvoer te worden gelegd. Na een ernstige vermaning wees de Politierechter vonnis conform de eis. Beide verdachten werden onmiddellijk in vrijheid gesteld. Advertentie) Verkouden kinderen? Genezende warmte door wrijven met cu. Het was tegen het einde van cle ochtend, dat Jim my een vreemde ontdekking deed. Hij stuitte op het wrak van een schip. Het lag een paar honderd meter uit de kust op een zandbank. Helemaal scheef gezakt cn klaarblijkelijk zwaar gehavend door de storm, die het hier had neergesmakt. Het schip kwam hem bekend voor, maar hij was r te ver vandaan, om de naam te kunnen lezen. Door langs een landtong te lopen, zou hij er dichter bij kunnen komenJimmy klauterde verder en eindelijk was hij het wrak zo dicht gena derd, dat hij op de scheef liggende achtersteven de naam kon lezen. Hij zette zijn handen boven zijn ogen en toen wist hij de naam van het schip „DE VOOR SPOED" Amsterdam, stond er op die achtersteven. Het was een naam, die hem hééi bekend voor kwam. De Voorspoed uit AmsterdamJimmy dacht diep na' „Ik wou dat ik dat vervelende doffe gedoe uit m'n hoofd maar eens kwijt kon raken" dacht hij. „De Voorspoed" uit Amsterdam. Natuurlijk dat moest het schip van kapitein Brulboei zjjn Dat was hier gestrand en de kapitein was hier ergens aangespoeldnet als hij zelf en de anderen, wantwant zij waren natuurlijk ook op dat schip geweest. Dat móést wel, want hoe zouden zij hier anders terecht zijn gekomen„Dit zou veel kunnen verklaren", mompelde Jimmy, „Maar het vreemde is, dat ik mij helemaal niet kan herinne ren, dat wij op dat .-chip hebben gezeten Waar zijn onze schepen? Wij verzoeken abonné's, die prijsstelten op de vermelding van een bepaald schip in de ru briek scheepvaartberichten, daarvan opgave te doen aan de redactie. Vóór contröle is het gewenst, dat ook zij, die reeds eerder zo'n verzoek deden dit herhalen, opdat wij kunnen nagaan welke schepen even tueel niet meer vermeld' behoe ven te worden. Lieve Vrouwkerk, 15 R'dam verw. Utrecht 14 te Kuwait. Aagiekerk 15 te Alexandrië. Beninkust 15 v. Antwerpen n. Dakar. Laurenskerk 15 te Karachi. Weltevreden p. 14 Gibraltar n. Alexandrië. Albireo 31-1 van Buenos Aires n. Gdynia. 13-2 490 m. Z. v. St. Vincent C.V. Andijk 13-2 te Havana. Amsteldijk 11-2 v. Newport te Londen. Delft 12-2 te Callao. Larensberg 13-2 180 m. W.Z.W. v. FayaL Leopoldskerk 13-2 v. R'dam te Antwerpen. Lutterskerk 10-2 v. Bremen te Londen. Maet Suycker 10-2 v. Djakarta n. Fre- mantle. Muiderkerk 13-2 Kaap St. Vincent. Mijdrecht 13-2 183 mijl O.Z.O. v. Ponta Delgada. Ridderkerk 4-2 v. A'dam te Beira. Schiedijk 11-2 te Victoria. Statute of Liberty 12-2 Mena al Ahmadi n. Suez. Westland 8-2 v. A'dam te Buenos Aires. Zaan 13-2 v. Amsterdam te Huil. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Op 14 Februari over leed te Nisse, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze feliefde Zuster, Be- uwdzuster en Tante, SARA JOHANNA HOOGESTEGER— LOOY, in de ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. FAM. LOOY. Eindhoven Ellewoutsdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3