Muziekschool, verhuiskosten en Marktverlichting aan de orde J3.WÏ ^doe meer met Ka«IS| Dameshanden wricleyUi*" Imww Almanak Agenda DE HEER A. LOKKER WORDT BURGEMEESTER VAN WAARDE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A N WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 UITVOERIGE DISCUSSIES IN MIDDELBURGS RAAD Door sanering gedupeerde huurders krijgen tegemoetkoming van f 200 De discussies, die in de Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering van Middelburg werden gehouden, hadden hoofdzakelijk betrekking op een drietal belangrijke aangelegenheden. De voorstellen tot het verstrekken van een lening aan de Stichting „Concert- en Gehoorzaal" om het gebouw van deze instelling geschikt te maken voor huisvesting van de Zeeuwse Muziekschool en tot het verlenen van een crediet voor de inrichting van de afdeling Middelburg van deze school, leidden er toe, dat van verschil lende zijden het te betalen lesgeld onder de loupe werd genomen. Uitvoe riger nog werd gesproken over het voorstel tot het verlenen van een tege moetkoming aan de bewoners van de Segeerstraat, die tengevolge van het saneringsplan moeten verhuizen of dit nog zullen doen. In dit debat werd de waag aan de orde gesteld of men door dit besluit te nemen, in de toe komst bij verdere saneringen voor soortgelijke tegemoetkomingen zal wor den gesteld. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met 163 stemmen. De derde kwestie, die vele raadsleden het woord deed voe ren, was het plan voor de Markt-verlichting. Er werd een groot aantal be zwaren geopperd tegen de twee-armige lantaarns, die B. en W. aan de rand van het. middenterrein willen doen plaatsen. Het voorstel haalde dan ook maar juist de eindstreep: de stemverhouding luidde 10 vóór en 9 tegen. dat de mogelijkheid tot vermindering of vrijstelling van dit bedrag, in be paalde gevallen aanwezig is. Hij deel de nog mee, dat het aantal aanmel dingen in Middelburg tot dusver zeer bevredigend is. Opmerkelijk is, dat zich in de Zeeuwse hoofdstad slechts één vioolleerling meldde, tegen grote aantallen in Goes en Vlissingen. Bei de voorstellen werden hierna z.h.s. aangenomen. Eert precedent Omtrent het voorstel tot tegemoet koming in verhuiskosten aan bewo ners der Segeerstraat, die door de sanering gedupeerd zijn, stelde de commissie van financiën in haar rap port voor de in het voorstel genoem de 200 per huurder, te vervangen door ten hoogste 300. Mr. Bolke- stein verklaarde, dat het college be slist niet verder dan 200 wil gaan, waarna de heer A. J. Kaland (C.H. U.) een pleidooi hield voor het verle nen van een tegemoetkoming naar evenredigheid van de huurwaarde der betrokken panden. De heer B. A. Hesselink (V.V.D.) merkte op, dat aan zulk een systeem te veel moeilijkheden kleven, zoals in het verleden reeds is gebleken. Dit raadslid steunde het voorstel van B. en W. Drs. Th. J. Westerhout (P.v.d. A.) drong aan op het nemen van maatregelen, opdat bij toekomstige saneringen tegemoetkomingen als deze vermeden kunnen worden. Ook hij gaf 7-Ti"n stem aan het. voorstel. Op de moeilijkheden, die in de toekomst terzake 'kunnen worden verwacht wees ook de heer L. A. Schenk (V.V. D.), 'die zich verder afvroeg, waarom, eventuele onderhuurders niet in het voorstel worden genoemd. De heer Hubregtse verklaarde het eens te zijn met de suggestie van de commissie van financiën en de heer Van Loo deelde de mening van B. en W. De voorzitter betoogde met grote nadruk, dat uit dit besluit voort zal vloeien, dat tegemoetkomingen bij toekomstige saneringen niet te ver mijden zijn, zodat dus een precedent geschapen wordt. Nogmaals zette mr. Bolkestein het standpunt van B. en W. uiteen, volgens hetwelk hier niet van een recht gesproken kan worden, dat de betrokkenen bezitten. Aan het begin van de vergadering sprak de voorzitter, burgemeester mi', dr. N. Bolkestein, zijn traditio nele Nieuwjaarsrede uit, waarover men elders kan lezen. Deze toe spraak werd beantwoord namens de raad door het oudste lid. de heer I. J. van Loo (P.v.d.A.), die mr. Bol kestein gelukwenste met diens her stel na een langdurige ziekte. Spr. merkte op. dat deze gedocumenteer de Nieuwjaarsrede getuigt van een scherp inzicht. Hij dankte de burge meester voor diens vele initiatieven en voor de grote kennis van zaken, waarmee de verschillende levende problemen werden belicht. De discussie over de vooi'stellen be treffende de muziekschool werd geo pend door de heer M. A. L. Hubregt se (P.v.d.A.), die zei te betreuren, dat het oorspronkelijke principe van het heffen van lesgeld naar draag- dracht in een glijdende schaal was losgelaten. Naar zijn mening zal het huidige lesgeld voor „de gewone arbeider" te hoog zijn. Spr. verzocht B. en W. hieromtrent met de muziek school contact op te willen hemen. De opmerkingen van de heer. Hu bregtse werden ten dele reeds beant woord door mr. P. van Empel, die opmerkte, dat een van de grote voor delen van de muziekschool gevormd wordt door het feit, dat men hier een centraal lichaam bezit, dat het mu ziekonderwijs kan verzorgen. Naar zijn mening mogen de kosten voor de gemeente niet al te hoog liggen. Het is moeilijk een zodanige schaal op te stellen, zonder dat hét de gemeente op nog hogere subsidie komt te staan. Mr. Van Empel had vérder de indruk, dat een en ander in de prae- tijk wel mee zal vallen. De wethouder van Kunstzaken, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer gaf een korte uiteenzetting betreffende de lesgelden, waarbij liij er nog op wees, Advertentie. yTogen UniYIER VAN TOT Advertentie. Tob niet la*9*||j§pi irhnnM ÏT... -B verhoogt Uw werklust. VericwjJc e„ '""«'der, U„ "US'e" (Advet tentje.) ZEER KLEIN EI. Het is ditmaal iets uit de wereld der kleine dingen, waarvan melding kan worden gemaakt, zij het dan bij hoge uitzondering. Het „ei", dat de heer K. Blokpoel te Veere uit zijn kippenren te voorschijn haalde, was wel bijzonder aan de minimale kant, wat afmetingen betreft. Het product van een „Barnevelder" mat van „top tot teen" niet meer dan 24 mil limeter. „Niet de moeite om op te eten", vond de heer Blokpoel en hij is dan ook van plan deze curositeit te bewaren. MOOI SUCCES. De eerste prijs met lof van de ju- STOEL Voor de publieke veiling, welke on langs in een der Zeeuwse steden werd gehouden, bestond grote be langstelling. Velen waren naar het veilinglokaal getrokken om te trach ten iets van hun gading te bemachti gen en er werd dan ook een levendi ge handel gedreven! Onder de kooplustigen bevonden zich een gedistingeerde mama met een even gedistingeerde dochter en beiden liepen plotseling warm voor een stoeldie ten verkoop werd aan geboden. „O, moeder kyk eens! Wat een leu ke stoel voor de serre!" Moeder was onmiddellijk enthou siast. en veerde strijdlustig op van haar stoel om een bod te doen. „Ja", riep ze luid en intussen pleegden moe der en dochter uitvoerig overleg over de „verbouwing" van de stoel, met geruite kussentjes en lintjes, tot een aantrekkelijke serre-stoei. ,?Ja", riep mama dan telkens weerwanneer er geboden moest worden,/Ja", en zo naderde het ogenblik waarop het ge stoelte haar eigendom zou worden. 't Werd het niet. Want plotseling riep de dochter, bleek van schrik: „O, moeder kijk es goed. Kijlc es wat er ónder die stoel zit!" Mama sprong geschrokken overeind, kéék. en gildem plaats van Ja", „nee, nee"! Er hing onder het gestoelte name lijk een gebruiksvoorwerpdat wel nuttig maar niet bepaald decoratief genoemd kon worden ry behaalde de heer C. de Smit uit IJzendijke in de superieure afdeling van de te Roosendaal gehouden so listenconcours. De lieer Smit is lid van de muziekvereniging „Geduld Overwint" te IJzendijke en voerde een „Concert voor Hobo" van Haydn uit. DUBBEL JUBILEUM. „Opper Witte", zoals hij in de volksmond heet, te Oud-Vossemeer vierde Zaterdag j.l. een dubbel jubi leum. Het was namelijk 30 jaar ge leden. dat de heer M. de Witte in dienst; trad bij de Rijkspolitie en te vens was het 30 jaar geleden, dat hij in het huwelijk trad. De collega's van de groep Tholen der Rijkspolitie heb ben er voor gezorgd, dat beide feiten niet onopgemerkt voorbij gingen I KLOOSTERFEEST. De zusters Chrisostina en Petra vierden Zondag in het ziekenhuis te Sluiskil hun zilveren kloosterjubi leum. De uitgebreide belangstelling, welke voor de receptie bestond, be wijst hoezeer de zusters door de be volking worden gewaardeerd. ONGEBRUIKELIJK. Te Sluiskil vonden enkele perso nen, die waarschijnlijk overvloedig alcoholica hadden genoten, in de nacht van Zaterdag op Zondag een cafédeur gesloten. Zij namen toen de ongebruikelijke weg naar binnen door één van de ramen. De caféhouder, die ijlings op het lawaai afkwam, vond zijn etablissement verlaten. De scha de, welke door de verzekering wordt gedekt, bedraagt omstreeks driehon derd gulden. MEDAILLE. Tijdens een ledenvergadering van de Vrijwillige Brandweer te 's Heer Arendskerke werd aan de heer J. Beenhakker, oud-brandmeester, een medaille met oorkonde uitgereikt voor twaalf en een half jaar trouwe dienst. De suggestie van de heer Kaland ontneemt het sociaal element aan de ze tegemoetkoming: de een zal dan meer ontvangen dan de ander en- dit vond spr. niet nodig. Hij adviseerde de raad, of het gehele voorstel te ver werpen dan wel het goed te keuren. In het laatste geval belandt men echter op een hellend vlak. De heer Schenk kreeg nog ten antwoord, dat bezien zal worden wat voör eventue le onderverhuurders kan worden ge daan. Nadat verschillende leden nog in tweede instantie het woord hadden gevoerd en wethouder Schorer had verklaard alleen zijn stem te willen geven wanneer met het besluit geen precedent werd geschapen, wera tot stemming overgegaan. Hierbij ble ken de heren J. S. Hoek (A.R.), Hu bregtse en Schenk tegen. De Markt Het waren o.a. de heren M. Wattel (A.R.), Hesselink en Westerhout, die zich kantten tegen het plan voor de verlichting van de Markt. Zij merkj. ten op, dat hèt aanzien van dit plein zal worden geschaad door de licht masten, die naar hun mening onaes- thetische blikvangers zullen worden. Bovendien vonden zij het niet nodig het middenterrein van meer verlich ting te voorzien. Van de zijde der voorstanders uitten zich onder meer de heren Hubregtse en L. J. Breel (P.v.d.A.), die het juist van belang vonden, dat het gehele Marktplein een betere verlichting zal bezitten. Mevrouw A. J. P. C. de Vlieger-de Vlieger (P.v.d.A.) en de heren ir. H. Steur (A.R.), Westerhout, Hoek, Van Empel, Wattel en Van Loo stemden tegen en zoals boven gemeld, bleek de kleinst mogelijke meerderheid vóór. Het voorstel tot herziening van het Reglement van Orde voor de raadsvergadering, werd in handen van B. en W. gesteld voor een prae- advies, nadat hieromtrent door mid del van een stemming was beslist. De heren Schenk, Hubregtse, Hesse link, Schot, Wattel en Hoek waren tegen. Naar aanleiding van een medede- Dr. Mes over waterleiding en aanleg van sportvelden Vereniging Burgemeesters en Secretarissen bijeen In een te Zierlkzee gehouden ver gadering van de Vereniging van bur gemeesters en secretarissen op Schtyiwen-Duiveland heeft. mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, een tweetal pun ten behandeld, die voor de gemeente besturen op dit eiland oorzaak zyn van veel zorg en voor veel bewoners een brandend vraagstuk betekenen, namelijk de waterleiding en de sport velden. Nu de herverkaveling op Schou- wen-Duiveland aan de orde is, kan tegelijkertijd de waterleiding worden verlegd of op afgelegen plaatsen worden aangesloten. Door de Dienst Herverkaveling is nu in samenwer king met verschillende regeringsin stanties een regeling ontworpen, om het gehele eiland van een waterlei ding te voorzien. Hiermede zijn ech ter enorme bedragen gemoeid. De werkelijke investeringskosten voor één perceel zijn op circa 2100 gulden beraamd. De belanghebbende zal 500 gulden per aansluiting betalen, plus 50 gulden per hectare. Van de pro vincie en de gemeenten, eventueel ook van het Rijk, zal een suppletie moeten komen. De provincie kan, A. LOKKER interesse voor landbouw.... ling in verband met genomen ver keersmaatregelen, merkte de heer Hubregtse op, dat naar zijn mening de instelling van jeugdverkeersbriga- des, met name bij de nieuwe uitvals weg, aanbeveling verdient. B. en W. zullen terzake contact opnemen met hoofden van scholen en de politie. Openluchttheater Bij de behandeling van het voorstel tot oprichting van een Stichting „Openluchttheater", die het theater in „Toorenvliedt" zal exploiteren, ontstond een principiële discussie omtrent de taak van de overheid ten opzichte van de cultuurbevordering. De heren Hoek en A. J. Schot (S.G. P.) verklaarden zich tegen de stich ting, waarna de voorzitter opmerkte, dat dit zeker geen ideale oplossing is, maar toch wel een zeer aannemelij ke. Men ging tenslotte z.h.s. met een en ander accoord, waarbij de heren Hoek en Schot de aantekening kre gen, dat zij tegen waren. Het voorstel tot restauratie van de Seïsmolen, dat een crediet van 47.500 vraagt, ontmoette enige be denkingen bij de heer Kaland, die vond, dat de huisvesting primair diende te worden gesteld, in ieder geval boyen de verfraaiing van het uiterlijk schoon der stad. De heer Van Loo wees er op, dat restauratie en nieuwbouw geheel onafhankelijk van elkaar staan. Het een oefent geen invloed uit op het ander. Mr. Bolkestein sloot zich daarbij aan, ter wijl hij opmerkte, dat restauraties voor een stad als Middelburg van zeer groot belang zijn. De tijd ervoor is bovendien gunstig, zodat men nu het ijzer moet smeden. Het voorstel verwierf z.h.s. goedkeuring, evenals dat voor restauratie van de Gildehui- zen in de Kuiperspoort tot een cre diet van 60.000. Het college zal na gaan of er voor deze gebouwen een nuttige bestemming te vinden is. Voor deelname aan de E-55 ten toonstelling in Rotterdam werd een crediet van 2500 toegestaan. Wet houder Schorer deelde hierbij nog mee, dat de inzending van Middel burg voornamelijk de aandacht zal vestigen op de stad als toeristisch centrum en op Middelburgs monu- mentenbezit. Zo zal onder meer het stadhuis worden uitgebeeld, maar ook de industrie zal vertegenwoor digd zijn. wanneer de leden van het provinciaal bestuur dit goedkeuren, vijf procent bijdragen. De gemeenten worden dan voor tien procent per perceel aange slagen. Waar dit voor 550 niet aangeslo ten percelen op ongeveer 1.200.000 gulden wordt berekend, zullen de ge meenteraden op Sehouwen-Duive- land over dit onderwerp zeker nog vele woorden wisselen. Op een zelfde basis zal worden ge tracht geheel het eiland van electri- citeit te voorzien. De kosten hiervan liggen aanmerkelijk hoger. De sportvelden moeten zo econo misch mogelijk worden geprojec teerd, betoogde dr. Mes. Vooral in verband met de agrarische belangen is aan te bevelen een aangelegd sportveld voor een zo groot mogelij ke sportbeoefening dienstbaar te maken. Samenwerking tussen gemeenten is, mede door hun excentrische lig ging, voorshands onmogelijk. Thans hoofdcommies te Vlissingen Bij Kon. Besluit van 12 Februari 1955 is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot burgemeester-secretaris van Waarde, de heer A. Lokker, thans hoofdcommies ter secretarie te Vlissingen. De heer Lokker, die een ruime er varing heeft op het terrein der ge- meente-adminigtratie, verklaarde zijn benoeming met vreugde te aanvaar den. Hij stamt uit een landbouwers familie en heeft nog altijd grote be langstelling voor de landbouw en, zo zeide de heer Lokker, speciaal ook de problemen op dit gebied zullen zijn aandacht hebben. Zoals bekend, speelt thans ook in Waarde de lier- verkaveling een grote rol en de heer Lokker realiseert zich zulks reeds ten volle. De nieuwbenoemde burgemeester werd 27 September 1S97 te Den Bom mel (Flaklcee) geboren en is thans dus 57 jaar oud. Hij is gehuwd en heeft één zoon. De heer Lokker is Nederlands Hervormd en lid van de C.H.U. Na in Rotterdam de H.B.S. met driejarige cursus te hebben bezocht, kwam de heer Lokker als volontair ter secretarie van Sommelsdijk, waarna hij 1 Mei 1915 benoemd werd tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie in Emmen. Van 1 Jan. 1916 tot 1 Mei 1920 was hij vervolgens werkzaam als 3e en nadien als 2e ambtenaar ter secretarie te Coevorden en op laatstgenoemde datum volgde zijn Wethouder Gerritsen van Zierikzee overleden Dinsdagmorgen is te Breda, na een langdurige ziekte overleden, de heer R. Gerritsen, wethouder van Zierik zee. Met hem ging een uitstekend be stuurder en zeer geacht mens heen en van zijn overlijden werd in brede kring met bewogenheid kennis geno men. Reinier Gerritsen werd 20 Juli 1888 te Zutpheu geboren. Geldersman van afkomst, was hij gedurende zijn ruim dertigjarig verblijf in Zierikzee een voorvechter van de belangen van de ze stad. Tijdens de ramp toonde hij zich een waar gemeentebestuurder. Bi vele besturen had de heer Ger ritsen zitting; op velerlei terrein werd een beroep op zijn gaven ge daan. We noemen van zijn functies o.m. voorzitter van de Waterleiding- maatschappq „Schouwen-Duiveland", lid van de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschapelijk Werk, voorzitter „Kunst en Eer", voorzitter van de „Slavenkas", voorzitter van de Zierikzeese paar denloterij, sinds 1930 hoofdingeland van het water schap Schouwen, thesaurier van de Nutsspaarbank, bestuurslid van de kleuterschoolverenigïng. In vele be sturen van organisaties van de Partij van de Arbeid had de overledene eveneens zitting. De begrafenis- zal te Zierikzee plaats vinden. De gemeenteraad van Zierikzee zal Woensdagavond om 8 uur in een bij zondere, spoedeisende vergadering bijeenkomen, ter herdenking van de heer R. Gerritsen. Drs. Th. J. Westerhout naar Pakistan Opbouw van het maatschappelijk werk Naar wij vernemen is drs. Th. J, Westerhout, planoloog bö de JProvïn- ciale Planologische Dienst voor Zee land, door het ministerie van maat schappelijk werk uitgenodigd voor enige tijd naar Pakistan te gaan. Het is de bedoeling, dat de heer Wester hout daar zal optreden als assistent van dr. J. F. de Jongh, directeur van de school voor maatschappelijk werk te Amsterdam, die reeds in Pakistan verblijft. Dr. De Jongh is belast met de opbouw van het maatschappelijk werk in deze staat. Drs. Westerhout heeft de uitnodiging aanvaard en zal waarschijnlijk begin Maart vertrek ken. Onderwijsbenoemingen Aan de afdeling R.H.B.S. van het Koningin Wilhelm ina Lyceum te Oostburg zijn benoemd tot leraar in vaste dienst dr. E. J., van der Waag, tijdelijk leraar; tot leraar en lerares in vaste- dienst in een volledige be trekking de heer IC. de Wit en me vrouw M. S. A. Luweraa; tot tijdelijk leraar mr. W. Ie Mair te Sluis en we derom tot tijdelijk leraar de heren C. W. Catsman, J. Cramer, ir. C. Pol ling en C. Scheen. benoeming tot adjunct-commies te Rheden (De Steeg). Hier was de heer Lokker op diverse afdelingen werk zaam tot 1 April 1939, toen hij be noemd werd tot commies ter secre tarie in Vlissingen, als chef van de afdeling bevolking en als ambtenaar van de burgerlijke stand. Op 1 Octo ber 1947 werd de heer Lokker bevor derd tot hoofdcommies 2e klasse en op 1 April 1954 volgde zijn benoe ming tot hoofdcommies. Tijdens de oorlog had de heer Lok ker een leidende functie in het ver zet, zowel in Vlissingen als in geheel Zeeland. Wegens zijn activiteiten moest hij een jaar onderduiken en ook werd hij enige tijd geïnterneerd in het Oranje-Hotel cê Scheveningen. Zijn vrouw zat toen gevangen in het concentratiekamp te Vught. Evenals in Rheden nam de heer Lokker ook op Walcheren deel aan het maatschappelijk leven en zo was hij gedurende enige jaren voorzitter van de afd. Walcheren der ICon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, diaken (scribent) der Ned. Hervorm de Kerk en gedurende vijf jaar belast met de administratie van de afd. Gezinszorg der Ned. Hervormde Kerk in vlissingen. Voorts was de heer Lokker secretaris van deplaat- selijke afdeling van „Steun Wettig Gezag" en bestuurslid van het Chr. Militair Tehuis. „Waarde is een mooi dorp", zo verzekerde de heer Lokker, die zijn toekomstige gemeente eens bezocht en er thans nog enthousiast een le vendige beschrijving van kan geven! KUNST „Sabrina" Concertgebouw, Vlissingen; Toneelgroep „Theater". DE NAAM „SABRINA" is, vooral ook door 't optreden van Audrey Hep burn in de gelijknamige film, in korte tijd bijna een begrip geworden. Een begrip voor enkele uren kostelijke ont spanning. Maar piet alleen dank zij Audrey Hepburn. Ook de toneelgroep „Theater", die dit blijspel van Sa muel Taylor in Nederland voor het voetlicht brengt, heeft aanzienlijk bij gedragen tot het ontstaan van dit be grip. „Theater" immers heeft de Ne derlandse toneelliefhebbers in kennis gebracht met een blijspel, dat gerust een juweeltje genoemd mag worden onder de blijspelen; een vederlicht ge beuren, fris, vrolijk en soms ont wapenend openhartig. De geschiedenis van het Amerikaan se chauffeurs-dochtertje, dat zich na enkele Parijse jaren eerst na enige moeite weer kan aanpassen aan haar vroegere omgeving, heeft iets van een Assepoes-verhaal in een moderne ver sie; een charmant sprookje, waarin Samuel Taylor een aantal hedendaag se, vaak verrukkelijke typen plaatste. En wie beluistert, of in dit geval ziet niet graag een sprookje? Een sprookje over rijke mensen en een arm meisje, dat bovendien niet eens arm blijkt te zijn»...? En, niet te ver geten, dat haar prins vindt! Wanneer zulk een sprookje dan bo vendien nog gegarneerd is met vele geestige dialogen, dan, wel dan is er een blijspel geboren zoals Samuel Tay lor het schreef en waarvan men, soms zelfs vertederd, kan genieten. Hetgeen gisteravond ongetwijfeld velen gedaan hebben, die in het vrij wel tot de laatste plaats bezette Con certgebouw te Vlissingen de voorstel ling bijwoonden, gegeven onder auspi ciën van de Z.V.U. en van het Depar tement Vlissingen van ,,'t Nut". De to neelgroep „Theater" bracht „Sabrina" ook nu vaardig voor het voetlicht, met een vlotte, charmante Sabrina van Lies Franken, die van deze hoofdrol een tot in details rake creatie maakte. Kostelijk was daarnaast gast-acteur Ko Arnoldi als vader Larrabee en niet minder geslaagd vertolkte Hetty Beck de rol vair" de flegmatieke tante Julia. De vrouw des huizes van Mieke Ver- straete had iets meer distinctie kun nen hebben; Johan Walhein om dan maar even bij de bezwaren te blijven maakte een te onervaren, te jeugdige indruk om als de levenslusti ge David Larrabee te kunnen overtui gen. Kees Brusse daarentegen gaf als de zakelijke, nuchtere junior sterk spel te zien; Jo Sternheim gaf de be ginselvaste chauffeur goed^ gestalte en Jan Verhoeven voldeed uitstekend als de Fransman Paul d'Argenson. De bijrollen, gespeeld door Annie Lan- genaken, Marijke Bakker, Jan Ver hoeven, Mia Goossen en Karin-Else Sluizer, bleken eveneens in goede handen. De regie had Ko Arnoldi. Eén bedenking nog ten aanzien van deze, overigens uitstekende opvoering een rustiger tempo, vooral in de dialo gen, zou aan deze opvoering, waarin nu door tè snel spreken wel eens iets van de tekst verloren ging, nog ten goede zijn gekomen. Het publiek toonde zich evenwel uiterst dankbaar en deze dank kwam mede naar voren in een bloemenhulde voor de actrices. v. B. Hoofding. van „De Schelde'' ernstig gewond bij ongeluk Met chauffeur in ziekenhuis opgenomen na hevige botsing Dinsdagmiddag omstreeks half vijf is ing. B. B. Louis, hoofdingenieur bij de N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen, evenals de chauffeur v. d. B. uit Vlissingen, ernstig gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de Rijksweg BredaRoosendaal. Beiden moesten in bewusteloze toestand wor den overgebracht naar het Charitas- ziekenhuis te Roosendaal. Laat in de avond herkregen zij het bewustzijn. De heer Louis bevond zich in een personenauto, welke uit de richting Breda kwam en die bij het passe ren van eeri andere wagen in aan raking kwam met een vrachtauto, wel ke naderde uit de tegenovergestelde richting. Van den B. heeft toen ver moedelijk de macht over het stuur verloren. Met vrij grote snelheid reed de auto tegen een boom en werd vrij wel geheel vernield. (Advertentie) Rheumatische Pijnen maken U ond vóór ïïw tijd. Laat het zo ver niet komen begin bijtijds. Uw Kruschen kuur. Iedere morgen de kleine dagelijkse dosis zo veel als er op een stuiver gaat en ge voelt U al gauw een heel ander mens. Dat doet Kruschen's bloedzui verende werking, een ware stimulans voor lever, nieren en ingewanden. Een heerlijk middel; Kruschen Salts smakeloos in Uw morgen kopje thee. VANDAAG. .Middelburg Electro: „Er kwam een vreemdeling". (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Kunstzaal Van Ben them en Jutting: Expositie oude muziekinstrumenten, 9—18 uur. Vlissingen: Alhambra: „Robinson Crusoe en Co", (a. 1.) 19 en 21 u.; Luxor: „Volmaakt alibi" (18 jr.), 20 uur. Goes: Grand: „Staatsvijand no. 1", (a. 1.), 20 uur. (fa TêorjjAM Specialiteit: Abrikozenjam 82 cent per pot. BENOEMD PER 1 MAART A.S.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2