Het onderwijs aan de Junior High School van Shaker Heights f^ccit meez een andez OOK U KUNT 100.000 WINNEN ENGELSE HUISVROUWEN BOOS OVER TE HOGE THEEPRIJZEN HET RIJK ZAL IN PRINCIPE ALLE KOSTEN DRAGEN Zwitsalettei 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 DE SCHOOL IN AMERIKA Voor 1300 leerlingen zijn er 66 leerkrachten (Door J. Stevens) Daar ik zelf werkzaam ben aan een „Junior High School" van Shaker Heights, een van de voorsteden van Cleveland (V.S.)» kan ik de lezers van dit blad een vrü nauwkeurige beschrijving geven van het onderwijs en het leven aan deze onderwijsinrichting. Shaker Heights, met een eigen ge meentebestuur en een inwonertal van ongeveer 27.000, is een van de mooi ste voorsteden van Cleveland. Het bezit enige schitterende winkelcentra, terwijl het overige gedeelte van de stad bestaat uit boomrijke lanen met fraaie huizen en mooie tuinen. Vooral in de zomer is het goed wonen in Shaker Heights; het is dan het beste te vergelijken met Bloemendaal of Baarn in ons land. De school, waaraan ik les geef, is gelegen in een bosrijke omgeving. Zjj heeft de beschikking over enkele fraaie sportvelden, zowel voor meis jes als voor jongens. Ongeveer 1300 leerlingen jongens en meisjes bezoeken de school. Evenredig met het aantal leerlingen is het aantal leraren. Aan het hoofd van de school staat de „Principal", bijgestaan door een „Assistant Principal", één raad gever voor de meisjes en één raadge ver voor de jongens. Er zijn 66 do centen, van wie 30 vrouwelijke. Voorts zijn er twee bibliothecarissen, vier dames op kantoor, een telefonis te en een dame, die aan het hoofd staat van een staf personeel, dat de „Cafetaria" verzorgt. Een dergelijke school vergt uiter aard een doeltreffende organisatie. De directeur en onder-directeur heb ben daarom zelf geen klas, zodat zy zich geheel kunnen wijden aan de or ganisatorische werkzaamheden, waar aan zij dan ook de handen vol hebben. De schooldagen lopen van Maandag tot en met vrijdag, zodat men dus de Zaterdag vrij is. Een vrije (Woens dag) middag kent men dus in Ameri ka niet; daarvoor krygt men de Za terdagmorgen vrij. De Junior High School in Shaker Heights heeft drie klassen, die een voortzetting vormen van de Elemen tary school, want de nummering der klassen gaat gewoon door, nl. 7, 8 en 9. Men kan de school het beste ver gelijken met de eerste drie klassen van de HBS in ons land. Een toela tingsexamen wordt niet vereist, evenmin wordt er een eind-examen gehouden. PARALLELKLASSEN Daar de Junior High School alle leerlingen ontvangt van de topklas sen van de negen lagere scholen, is het dus te verklaren, dat deze school zo groot is. Zoals reeds gezegd zijn er alleen maar zevende, achtste en ne gende klassen, waardoor men vele parallelklassen kent, zoals 7a, 7b, 7c enz. De leerlingen van deze parallel klassen worden weer op een andere w\jze verdeeld in „Home-rooms". Het kan op deze manier voorkomen, dat twee leerlingen behoren tot klasse 7b, maar dat zjj niet zijn ingedeeld bij dezelfde „home-room". Deze „home rooms" worden alleen gevormd vóór aanvang van de lessen en na afloop van de schooltijd. Een voordeel is, dat leerlingen, die gedurende de gehele schooltijd bij elkaar zitten, tijdens de ze „home-room"-periodes kennis ma ken met leerlingen van een andere parallelklas. De leerlingen moeten om 8.10 uur op school zijn, waarna zij zich naar hun „home-room" begeven. De „ho me-room"-periode duurt van 8-15 tot 8 45 (Woensdag tot 9 uur) en daarin krijgen de leerlingen gelegenheid bi bliotheekboeken in te ruilen, vragen te stellen betreffende hun werk, teams samen te stellen voor te hou den sportwedstrijden enz. Vervolgens gaan de leerlingen naar de verschil lende plaatsen m de school voor hun „activities". Iedere morgen worden de leerlin gen namelijk in de gelegenheid gesteld zich te wijden aan him liefhebberijen en hobbies en wel van 8.45 tot 9.35 uur (Woensdag van 9 tot 9.35 uur). Sommige leer lingen houden zich bezig met het maken van affiches voor komende sportwedstrijden, men kent een toneelgroep, radiogroep, postze gelclub EHBO-groêp, enz. enz. Alles staat onder leiding van een leraar. Na deze activities beginnen de eigen lijke lessen, die 50 minuten duren. De laatste les eindigt om 15.10 uur, waarna de sportwedstrijden van „ho me-room" tegen „home-room" begin nen, volleybal, basketbal, footbal en basebal door de jongens en volleybal, een soort trefbal en soccer (voetbal) door de meisjes. Voetbal wordt hier het mag wat vreemd in onze oren klinken alleen door meisjes ge speeld. De idee van de Utrechtse jon gedames zou dus in Amerika zeker weerklank vinden! NAAR SCHOOL De leerlingen komen op verschil lende wijze naar school. De één komt te voet, anderen evenals de voet gangers een kleine groep per fiets, een grotere groep wordt met de auto van pa of ma naar school gebracht, maar verreweg de meeste leerlingen arriveren met de schoolbus. Deze bus sen zijn eigendom van de school en nemen de leerlingen in verschillende verzamelplaatsen op. Sportuitwisseling tussen Middelburg en Folkestone Tegenbezoek van Engelsen van 20 tot en met 28 Juli Naar wij vernemen, staat thans vast, dat dit jaar de sportlieden uit de En gelse badplaats Folkestone hun Mid delburgse collega's dit jaar een tegen bezoek zullen brengen. De data, tij dens welke deze sportuitwisseling in de Zeeuwse hoofdstad wordt gehou den zijn Woensdag 20 tot en met 28 Juli a.s. Het programma, waarop wij deze week nader terugkomen, ver meldt naast de verschillende wed strijden o.a. een „All English Night" en een ontvangst op het Mid delburgse stadhuis. Hoe groot het con tingent Engelse sportbeoefenaren zal zijn, is nog niet bekend. ZWEMMEN Demuth vestigde een nieuw 3 x 100 m wisselslagrecord De Utrechtse zwemmer Anton De muth, lid van „Zwemlust" en z.g. „buitenlid" van de Robben, is er op nieuw in geslaagd een persoonlijk Ne derlands wisselslagrecord te verbete ren. Na zijn geslaagde poging op de 4 x 100 meter verleden week, brak hij Zaterdagavond in het zwembad aan de Kapelstraat in Hilversum het Ne derlands record op de 3 x 100 meter wisselslag. Dit stond op naam van Nijs Korevaar met 4 min. 7,5 sec. De- muth's nieuwe recortijd bedraagt 4 min. 5,7 sec. Hij zwom de 100 meter rugslag in 1.15.2, de schoolslag in 1.34.1 en de vrije slag in 1.16.4. Zy hebben in het verkeer een grote voorrang: stopt een schoolbus voor in- en uitstappen van leerlingen, dan moet al het andere verkeer stoppen en wel op een afstand van ongeveer 15 meter. Ovetredingen worden met een zware geldboete gestraft. Dat is zeker geen overbodige maat regel in een land met zulk een inten sief verkeer als Amerika. De kinde ren genieten op deze wijze een bij zondere bescherming. Trouwens, op gevaarlijke kruispunten in de buurt van de school doen enkele leerlingen dienst als verkeersagent, om de me deleerlingen bij het oversteken be hulpzaam te zijn. De automobilisten hebben zich aan deze jeugdige agen ten te onderwerpen. j,Ontmoeting der werelden was nu werkelijk present Een zucht van verlichting steeg op in de grote zaal van Krasnapolsky toen Zaterdagmiddag alle lichten uit gingen en de eerste klanken van de Olympische hymne het begin van de film „Ontmoeting der werelden", het filmverhaal van de Olympische Spe len 1952 in Helsinki, aankondigden. Geen van de honderden aanwezigen was nog het échec van eind Decem ber van het vorige jaar vergeten, toen men ook naar Amsterdam was geto gen op uitnodiging van het N.O.C. en de Amsterdamse Sportraad en de di recteur van het N.O.C. de treurige mededeling moest doen, dat de film zoek was Nu fungeerde alleen de hoofdstede lijke sportraad als gastheer en met meer succes. Bestuurders van sport bonden, deelnemers aan Olympische Spelen te Helsinki, journalisten en niet te vergeten de mogelijke uitver korenen voor Melbourne en andere prominente sportfiguren hebben gedu rende 110 minuten genoten van de in zwart-wit gefilmde prestaties in Fin land. De cineasten nebben het daar soms niet gemakkelijk gehad. Zoals bij de openingsplechtigheid, waarbij de regen neer stroomde, maar zij heb ben op vakkundige wijze gebruik ge maakt van alle mogelijkheden, die de camera biedt, zoals de vertraagde op namen, waardoor het deskundige pu- Advertentle. De gemiddelde shagroller in Nederland roli per jaar 7300 sigaretten, dus in nog geen 14 jaar honderdduizend. Laat al die 100.000 zo lekker mogelijk zijn. Dat kan! Als U niet alleen Uw shag met zorg kiest, maar ook Uw vloei! Vraag daarom Uw winkelier uitdrukkelijk om Mascotte-vloei. Dan kunt U honderd duizend keer alles uit Uw shag halen, wat er aan kwaliteit in zit. ATHLETIEK Yuri Sergeiev, de Russische sprintspe cialist, die tijdens de wedstrijden op de wonderhaan te Alma Ata het wereldre cord op de 500 meter op 40.8 sec. had gebracht, trachtte op de Olympische baan te Cortina d'Ampezzo dit record nogmaals te yerbeteren. Hoewel deze baan ook als zeer snel bekend staat, slaagde de Rus niet in zijn poging. Met 41,2 sec. bleef hij 0,3 sec. boven zijn tijd van Alma Ata. bliek een uitstekend beeld kreeg van de techniek van vele deelnemers. Eigenlijk is er slechts een ding aan te merken op de film en dat is het Duitse commentaar. Het publiek be loonde de commentator met hoonge lach, toen hij, nadat, men de Brazi liaan Adheima Ferreira da Silva de hink-stap-sprong had zien winnen en daarna diens bokkesprongen over het middenterrein had gezien, mededeel de, dat Da Silva Olympische kam pioen was geworden, omdat hij door een Duitser getraind is GROTE VRAAGNAAR THEE Neemt de tussenhandel te veel „Thee wordt steeds meer populair. Wanneer de vraag het aanbod begint te overtreffen, dan gaan de wereldmarktprijzen nu eenmaal omhoog. Af gezien daarvan, geloof ik, dat de tussenhandel de voornaamste oorzaak is van de stijging der theepryzen in Groot-Brittannië. Men probeert nu wel Ceylon de schuld» te geven, maar wij hebben niets anders gedaan dan de theeproducten van ons eiland een extra-belasting op te leggen. Met die belasting treffen wij de producenten en niet de consumenten in Engeland". Dit verklaarde Sir John Kotelawa- la, premier van Ceylon, die na te Londen de gemenebestconferentie te hebben bijgewoond, thans ons land bezoekt. Enkele dagen geleden bracht hij vreugde in de harten der Britse huisvrouwen en ergernis onder de theehandelaren door te verklaren, dat de theeprjjzen in Engeland „vervloekt belachelijk" waren. De Britse natio- Advertentie. STURMEY ARCHER nale drank is de laatste tijd sterk in prijs gestegen. Hij verklaarde, dat de handelaars in Ceylon de thee aan de markt bren gen tegen 3 tot 4 shilling per pound, welke thee in Engeland wordt ver kocht tegen meer dan 7 shilling per pound. In de Engelse pers werd deze verklaring ontvangen met koppen als het „theepot-schandaal" e.d. De „Financial Times" is van me ning, dat de veronderstelling, welke de eerste minister deed, dat het ver schil tussen de prijzen te Colombo en Londen is toe te schrijven aan een zwarte markt, op zyn zachtst uitge drukt „dwaasheid" is. De „Dailv Sketch" zeide: „Zwen delde hier iemand en trekt hij er pro fijt van of niet? Wanneer dit zo is, beklagen wij hem wanneer de huis vrouwen hem te pakken krijgen". De „Daily Express" drong er bij de Britse huisvrouwen op aan om. minder thee te gebruiken. De in vloed op de prijzen zou „opzienba rend" zijn( aldus het blad. De „Daily Telegraph" deelde mede dat de cijfers, opgegeven door sir John Kotejawala, verkeerd zijn en niet het exportrecht omvatten. WETSONTWERP KLEUTERONDERWIJS Toelatingsleeftijd: 4 jaar De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft aan de Tweede Kamer het wetsontwerp toegezonden betreffende het kleuteron derwijs. In zijn toelichting herinnert de minister eraan, dat er talrijke bezwaren waren tegen het in 1950 ingediende ontwerp. Dit droeg sterk het stempel van, de financiële positie van het land in 1950. Het bedoelde een eerste stap te zijn in de richting van een volledige sanering van het kleuteronder wijs. De kosten voor het Rijk werden destijds geraamd op 11.500.000. Thans is een groter bedrag mogelijk en daarom heeft de regering ge meend een nieuw wetsontwerp in te moeten dienen. Daarbij is uitgegaan van de ge dachte der volledige financiële ge lijkstelling. In principe zal het rijk alle kosten van het kleuteronder wijs voor zijn rekening nemen. Op de gemeentebesturen wordt de plicht gelegd zorg te dragen voor de stichting van een voldoend aantal openbare kleuterscholen. Is de plaat selijke overheid nalatig, dan kunnen de ouders van een voldoend aantal kleuters te weten 30, 60 of 90 kleuters, naar gelang het een ge meente met minder dan 50.000, 50.000 100.000 of meer dan 100.000 inge zetenen betreft de stichting van zulk een school vragen. De kosten der bijzondere scholen zullen volgens dezelfde maatstaven vergoed worden. Leerlingenschaal De leerlingenschaal wordt op 40 gesteld. Verwacht wordt, dat de ge middelde klassebezetting 35 zal zyn. Voor de leid.ters der openbare en bijzondere kleuterscholen zal dezelf de salarisregeling gelden. Voor toelating tot een kleuter school wordt een leeftyd van drie en een half jaar het meest wenselijk ge acht. Deze leeftijd is dan ook in arti kel 15 van het wetsontwerp vastge legd. Voorlopig zal evenwel een leef tijd van vier jaren moeten worden aangehouden, omdat er van deze wet een stimulerende invloed zal uitgaan op het stichten van nieuwe kleuter scholen, terwijl de uitbreiding van bestaande en de bouw van nieuwe kleuterscholen, gelet op de spannin gen op de bouwmarkt, voorlopig niet m onbeperkte mate mogelijk moet worden geacht. Schoolgeld Als bydrage in de kosten, aan het ontwerp verbonden en om te voorko men, dat ouders hun niet-leerplichti- ge kleuters op de scholen laten in schrijven, zonder dat zy voornemens zijn deze regelmatig de school te doen bezoeken, wordt het heffen van een schoolgeld nodig geoordeeld. Ouders, wier inkomen beneden een bepaalde grens ligt, zullen geen schoolgeld verschuldigd zijn, terwijl reductie zal worden gegeven voor ouders, van wie twee of meer kleu ters de school bezoeken. De kosten van deze voorzieningen zijn geraamd op 51.120.000. Hierte- fenover staat een geraamde op- rengst der schoolgelden van 2.500.000. Bovendien worden de kosten van deze wet ten dele gecom penseerd door een herziening van de uitkeringen aan de gemeenten uit het gemeentefonds tot een bedrag van naar raming- 28.4 millioen, zodat, met inachtneming van de kosten der opleidingsscholen, welke op 600.000 moeten worden gesteld, uiteindelijk met deze voorzieningen een bedrag van 20.800.000 zal zijn gemoeid. De Jong en Keiler leiden m De uitslagen van de partijen, die het afgelopen weekeinde werden ge speeld in de vierde en vijfde ronde van het tournooi om het persoonlyk damkampioenschap van Nederland luidden: Verhoeven (Dev.ïBeeke (Weesp) 02. Haasdonk (Den HaagBom (Rotterdam) 11, De Graag (Heus- den)Ansems (Amsterdam) 11, Laros (IJmuiden)Keiler (Amster dam) 11, Van Dijk (Wageningen) Noorman (Groningen) 11, De Jong (Haarlem)Bergsma (Wartena) 1 1, De Graag—Verhoeven 20, Laros Kinnegen 20. De JongBom 20, BergsmaAnsems 11, Noor manKeiler 02. De stand na de vierde ronde luidt: 1. en 2. De Jong en Keiler, ieder 6 pnt.; 3. Bergsma 5pnt.; 4. t.m. 8. La ros, Beeke, Bom, Van Dijk en Ansems, ieder 4 pnt.; 9. en 10. Haasdonk en De Graag, ieder 3 pnt.; 11. en 12. Kinnegen en Noorman, ieder 2 pnt.; 13. Verhoeven 1 pnt. (Advertentie.) Tegen KOU, GRIEP, KOORTS: i-cÜIL Lfclüi\_ 63 Joyce maakte zich geen illlusies over haar stiefzuster, want deze had haar vroeger heel wat laten verduren. Anderzijds was het volkomen nutte loos, boos op haar te worden. Elsie wès nu eenmaal zo; elke echte, spon tane aandoening was haar vreemd. O men kon haar niet opzettelijk wreed or hardvochtig noemen, maar de ge voelens van anderen lieten haar vol komen onverschillig... indien ze die al opmerkte. Als haar niets in de weg werd ge legd, kon Elsie erg lief en aardig zijn. Waarschijnlijk zou Clifford haar nog niet doorgrond hebben, want Elsie zou dit wel zo lang mogelijk beletten en lever als onschuldige beledigde vrouw op een echtscheiding aansturen dan hem ronduit vertellen, dat zij vrfl wil de zijn. „Het pad is moeilijk begaanbaar", zei Clifford eensklaps toen Joyce over een afhangende braamtak struikelde. „Geef me maar een arm". En Joyce bedacht met enige weemoed, dat ze hem natuurlijk onverschillig had ge laten, omdat ze destijds d.w.z. drie jaar geleden maar een groot, nog al plomp en tamelyk links kind was geweest. Ze had noch in schoonheid, noch in vrouwelijke bekoorlijkheid met Elsie kunnen wedijveren. Was 't wonder, dat Clifford haar nooit had opgemerkt, tenzij dan als Elsie's jon-' gere zusje Zij, Joyce, had beseft, dat hij als man by haar paste, maar ze had moeten toezien, dat Elsie hem het hoofd op hol bracht. „Enfin, ik heb het overleefd", dacht Joyce wijsge rig, „maar ik had toch niet hier moe ten komen". „Is dit de splitsing?" vroeg Monk eensklaps. „Ja en als een van ons ze vindt, moet hy roepen tot de ander ant woordt. Ik behoef je niet te zeggen, dat je ook naar Sharon moet uitkijken, nietwaar?" zei Clifford knorrig. Ze zal er wel niet aan gedacht hebben, een lantaarn mee te nemen en ze loopt vermoedelijk in een kringetje rond. Sharon had nooit veel gezond verstand". Die opmerking klonk allerminst door 1AN TEMPEST alsof hij nog op Sharon verliefd was. Maar was hij wel ooit op haar ver liefd geweest? Vermoedely'k niet; an ders zou Elsie hem niet zo gemakke lijk hebben weggekaapt. Zeker, Elsie was veel slimmer dan Sharon, maar deze was veel natuurlijker, echt onge kunsteld lief, heel wat anders dan El sie's zorgvuldig bestudeerde lievig heid. „Bestaat er iets tussen die twee?" vroeg Joyce, toen Monk linksaf was /Wat bedoel je? Tussen welke twee?" „Sharon en Monk". „Ik weet het niet. Hij schijnt erg op haai- gesteldmaar", hier kuchte Clifford verlegen „Sharon is vroe ger op my verliefd geweest en ik ge loof, dat we samen getrouwd zouden zijn, als ik Elsie niet had ontmoet. Ik hield veel van Sharon". „Heus? Ze is een heel lief meisje, vind je niet? En knap ook". „Daardoor is ze ook met Monk de Newlyn in aanraking gekomen. Ze heeft als model gewerkt als je dat wérken kunt noemen en hij is fo tograaf van beroep. De denk, dat het een knap meisje als Sharon gauw naar het hoofd slaat". „O, dat geloof ik niet! Als model werken is een baantje als een ander. Ik meen, dat ik foto's van Sharon op de omslagen van modetijdschriften heb gezien. Werkt ze niet voor Home Makers' Weekly?" „Ik zou het je niet kunnen zeggen". Nadat ze een paar minuten zwygend waren voortgelopen, zei Clifford enigszins aarzelend: „Toen ik daar even in de keuken de lantaarns schoonmaakte, hoorde ik onwillekeu rig wat jij en Elsie zeiden". „Och", zei Joyce vergoelijkend, „je moet wat Elsie beweerde niet al te ernstig opvatten. Ze was wat over stuur". „Neen, voor de verandering sprak ze de waarheid", hernam hij wrevelig. „Al haar verhalen over te weinig geld en gebrek aan comfort op de boerderij waren maar doekjes voor het bloe den. De waarheid is, dat ze niet van kinderen houdt en er geen wil heb ben". „Nu, als ze niet wat je noemt een moedertype is, zal het misschien maar beter zijn, dat jullie ook geen kinderen krijgen". „Ja, maar wat heeft het voor zin, een eigen boerdery te willen hebben en er een modelboerderij van te ma ken, als je vrouw er geen belang in stelt en je geen opvolgers hebt?" vroeg Clifford somber. Die kleine Bil ly heeft IR® doen inzien, wat ik mis te. Hij is dol óp de boerdery en hy weet er meer van dan Elsie, hoe jong hij ook is". „Elsie is een stadsmeisje. Ze houdt niet van buiten; dat kan ze niet hel pen". „Waarom is ze dan in vredesnaam met een boer getrouwd Ze moet toch hebben geweten, dat ik niet in een stad zou kunnen aarden". „Als jy het geld van je tante had geërfd, had je een heel moderne boer derij kunnen hebben". „O, juist. Dus het was om het geld te doen?" „Waarom vraag je my dat? Het is iets, dat jou en Elsie aangaat". „Sharon heeft zo ongeveer hetzelf de gezegd. Ze heeft Elsie nooit mogen lijden, maar ze wilde ook geen kwaad van haar spreken. Ik wist niet, dat vrouwen elkaar zo de hand boven het hoofd hielden". „Och, ik geloof niet, dat dit eigen lijk onze bedoeling is, maai- beschouw het maar als een kwestie van eigen waarde. Ik zou me beschaamd en ver nederd voelen, als ik, alleen omdat ik van een man hield, probeerde tussen hem en zijn vrouw te stoken. En zo denkt Sharon er blykba-.r ook over". „Met dit verschil, dat Sharon me niet meer liefheeft", zei Clifford hef tig. „Ik deiik niet, dat zij, als ik nu vry man was, nog met me zou willen trouwen. Ze vindt me, geloof ik, erg saai. Vervelend, zoals Elsie het uit drukte". „Onzin. Je bent helemaal niet ver velend, behalve voor iemand als El sie, die het land heeft aan het leven op de boerderij. Een man moet van zijn werk houden en als hij dat doet, spreekt hij er ook graag over". „Elsie zei gisteravond, dat ze nooit ofte nimmer op de boerderij zou terug komen", zei Clifford. „Toén geloofde ik haar niet, want ik dacht, dat ze jaloers op Sharon was, maar ik ben een uilskuiken geweest", zei Clifford droevig. Ze heeft Sharon juist hier la ten komen in de hoop, dat ze mij op die manier kon kwytraken. Een pret tige situatie, nietwaar?" „Ja", zei Joyce, terwyl. ze hartelijk haar arm tegen de zyne drukte, „ik vind het vreselijk naar voor je, Cliff, maar je moet het je niet te veel aan trekken". „Ik weet niet wat ik doen moet. Natuurlijk ben ik erg van geschrok ken, want ik wist niet, dat Elsie zo over my dacht." Het klonk zo kinderlijk verdrietig en ontsteld, dat Joyce onwillekeurig haar gebaar van daareven herhaalde. „Kop op, Cliff!" riep ze. „Je zult er wel overheen komen. Jij en Elsie zijt allebei jong en als jullie huwelijk niét geslaagd is, doe je verstandig met je verlies te nemen e i opnieuw te be ginnen". „Maar hoe? Ik heb een afkeer van echtscheiding en zou zeker niet wil len, dat een vrouw van wie ik hield erin betrokken werd". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6