KAPPIG EN DE JUWELENROOF GROTE OEFENING TE GOES VAN RODE KRUIS EN E.H.B.0. WALCHEREN LAATSTE NIEUWS Pflimlin geeft het op Burgerlijke Stand VERKOOPLOKAAL VOOR VLEES VAN N00DSLACHTINGEN ZUID-BEVELAND MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEBUWBE COURANT T ONVOORBEREID EN GESLAAGD „Ontploffing in chemische fabriek" Precies om half drie ratelde Zaterdagmiddag de telefoon in het McVseh Centrum te Goes: er kwam een melding binnen, dat zich in een chemische fabriek een ontploffing had voorgedaan, waarbjj een groot aantal mensen was „gewond". Zo begon de grote oefening, die de afdeling Zuid-Beveland West van het Nederlandse Rode Kruis in samenwerking met de Goesse afdelingen van de E.H.B.O. organiseerde. De oefening was onvoorbereid, maar werd op zulk een voortreffelijke wijze uitgevoerd, dat na afloop de staf-chef van het Rode Kruis in Zeeland, dokter H. Frima uit Zoutelande, er zijn grote voldoening over uitsprak. Terwijl de helpsters van het Rode Kruis in allerijl alles in gereedheid brachten om de „patiënten" in het Noodhospitaal te kunnen verplegen, reden de colonnewagens en de ambu lancewagen van het Rode Kruis en de E.H.B.O. in snelle vaart naar de plaats des onheils. Nog voor de auto's op het plein van de wasserij „de Zon" helemaal tot stilstand waren geko men snelden de mensen van de E.H. B.O. „de fabriek" binnen. Onder leiding van de heer L. T. Wassenaar wera de „patiënten" eerste hulp verleend, waarna zij werden overgebracht naar de verzamelplaats voor gewonden. Dokter J. B. Weiten controleerde hier de aangebrachte verbanden en reeds drie kwartier na dat de melding was binnengekomen bracht de ambulance wagen de eerste vier patiënten in het Noodhospitaal. Op de bovenverdieping van de was serij bleken ook nog acht „slachtof fers" aanwezig te zijn, maar omdat de ontploffing de trap finaal had ver nield moest voor het vervoer een an dere mogelijkheid worden gezocht. In korte tijd liet de leider van de trans portafdeling, de heer J. Viergever, een glijslee aanbrengen van materiaal, dat eerst in de fabriek moest worden op gezocht en tegen half vijf reed de laatste van de twintig patiënten naar het Noodhospitaal dat inmiddels in het Medisch Centrum was ingericht. Hier hadden de helpsters en helpers Autobus ramde carrier Zaterdagmiddag kwam op de Ro zengracht te Vlissingen ter hoogte van de houten brug, een autobus van de N.V. „Stoomtram Walcheren" in botsing met een motorcarrrier, be stuurd door de petroleumventer Van H. De motorcarrier liep lichte scha de op. De autobus werd ernstiger be schadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. RAAD GRIJPSKERKE N i euw j aarsrede burgemeester Onder voorzitterschap van burge meester H. U. Bouwman kwam ,de raad der gemeente Grijpskerke in openbare zitting' bijeen. De voorzittre releveerde in zijn nieuwjaarsrede de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar, waarin een veelzijdige activiteit werd ontplooid/ Dé nieuwe verbindingsweg van Mid delburg over Grijpskerke en Aagte- kerke naar Westkapelle en Domburg werd voltooid door de verbetering van de in de kom van het dorp gelegen, Schuitvlotstraat. Het straatbeeld kreeg een ander aanzien door het ge reedkomen van het eerste trottoir in Grijpskerke. Met de riolering van de Gasthuisstraat werden goede vorde ringen gemaakt. Binnenkort is nage noeg de gehele kom der gemeente op de zuiveringsinstallatie aangesloten. Wanneer de herbestrating van de Gasthuisstraat gereed is, zal de West zijde van het Kerkplein worden lier- bestraat. De rijweg zal worden ver breed en van trottoirs worden voor zien. Ook de hulsnummering en de straatnamen zullen ter hand worden genomen. In 1955 zullen er waarschijnlijk 5 woningen door de Christelijke Wo ningstichting te Souburg worden ge bouwd, 2 herbouwplichtwoningen door de gemeente, tevens een ambtswoning met hefbouwplicht voor de burge meester en door particulieren 2 wo ningen met herbouwplicht. In de gemeente staan nog 15 krot woningen. welke onbewoonbaar moe ten worden verklaard. In 1954 verrezen vier boerderijen en é«5n is er nog in aanbouw. Op de plaats, waar het voormalige Ambone zenkamp heeft gestaan, zal de ambts woning van de burgemeester worden gebouwd. Het is voorts van groot be lang, der er een grenswijziging tot stand komt tussen Grijpskerke en St. Laurens. Burgemeester Bouwman sprak de hoop uit, dat met de electrificatie van de buurtschappen Molenbaix en Hoge- lande kan worden begonnen. Tot lid van de commissie woon- ruimtewet werd de heer W. Blok ge kozen. Op een subsidieverzoek van het „Wit-Gele Kruis" werd afwijzend beschikt, hetgeen eveneens het geval was met een verzoek om subsidie van het Humanistisch Thuisfront. Overeenkomstig een schrijven van Gedeputeerde Staten werd de be zoldiging van de wethouders ver hoogd tot 375 per jaaV, De raad ging accoord met een overeenkomst met de polder Walche ren om de Westzijde van het Kerk plein te herbestraten en daarbij de rijbreedte te vergroten tot 5 meter. Er zal in de kom van de gemeente, in de verbrede Schuitvlotstraat, een stopverbod worden ingesteld. Voor de Westzijde van de Jacob Catsstraat tussen de Nieuwstraat en het Kerk plein zal een wachtverbod worden in gesteld. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de Christelijke Woningstich ting to Souburg een voorlopig voor schot ten bedrage van 56.000 toe te wijzen en om medewerking te verle nen aan de aanvrage tot steun üit 's R\)ks kas op grond van de woning wet. Tijdens de rondvraag vroegen en kele leden, waarom naar aanleiding Van het bezoek van H. M. de Koningin aan Grijpskerke aan de schooljeugd geen herinneringsbekers zijn uit: reikt. De voorzitter antwoordde, deze uitgave door B. en W. niet ver antwoord werd geacht, daar er mi nimaal 500 van deze bekers besteld moesten worden, terwijl er behoefte bestond aan slechts circa 150 bekers. Tenslotte werd de gladheidsbestrij- ding besproken. van het Rode Kruis twee ziekenzalen ingericht, waar de „gewonden" wer den gesorteerd in polikliniekpatiën ten, terwijl diegenen, die er het ergst aan toe waren voor directe zieken huis-opname gereed werden gemaakt. Aan deze oefening namen vjjf ploe gen van de E.H.B.O. te Goes, leden van het Rode Kruis Goes en het de tachement Borssele, deed. De algemene leiding berustte bij dokter R. A. Vermeer uit Goes. Bijbelstudieweek-end In het verenigingsgebouw te'Kloe- tinge hield het Provinciaal Meisjes- verbond C.J.V.F. onder leiding van wika De Vlieger uit Goes Zaterdag en Zondag een Bijbelstudie-week-end. Zondagmorgen werd de kerkdienst bijgewoond in de Ned. Herv. kerk te Kloetinge. Tevens werd verslag uit- Jebracht van de Oecumenische eugdraad-conferentie, welke vorige week in Utrecht is gehouden en wel ke ook van groot belang was voor onze provincie. Wika De Vlieger behandelde het onderwerp „Wij en de machten", waarop een algemene bespreking volgde. Aansluitend daarop volgde een gesprek over het gebed. Zaterdagavond hield mevrouw H. E. van der Hoop van Slochteren uit Driewegen de dagsluiting en Zondag- werd de geslaagde bijeenkomst ge sloten door mevrouw J. A. Jebbink- Paap uit Kapelle. „Dolfijn" afgekeurd Het Nederlandse douanevaartuig „Dolfijn" uit Hellevoetsluis, dat vo rige week strandde bij Brouwers haven en voor reparatie naai* Brui- nisse werd gebracht, is dermate be schadigd, dat hte voor de Rijksdienst werd afgekeurd. Jongensbinneridag Enige honderden leden van de jon gensclubs aangesloten bij de ring Wal cheren van de C.J.M.V. namen Za terdagmiddag in het Hervormd Jeugd- gebouw in Westkapelle deel aan een „Jongensbinnendag". De bijeenkomst stond onder leiding van de heer Th. J. Wijtman uit Middelburg, die een openingswoord sprak. Het programma werd begonnen met zang en muziek door een jongenskoor uit Westkapel le. Een tekenwedstrijd, waaraan werd deelgenomen door enkele leden van aangesloten groepen, bleek een groot succes. De lekespelleider, Will Bar nard uit Meliskerke, vertoonde hierna een poppenspel. Tenslotte was er o.a. nog samenzang met muzikale bege leiding van de afdeling Westkapelle en een wedstrijd. Met deze „Jongens binnendag" kan de ring der C.J.M.V. op een geslaagd evenement terugzien. Classicale vergadering van Nederlands Hervormde Kerk De Classicale vergadering der Ne derlands Hervormde Kerk op Walche ren zal worden gehouden op Woens dag 23 Februari a.s. in de bovenzaal van het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. Het belangrijkste punt van de agenda is het voorstel van de Generale Synode tot toelating van de vrouw tot het ambt. Middelburg Onderwijsbenoemmgen Bij beschikking van de staatsse cretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen-zijn voor de cursus 1954—1955 benoemd tot tijdelijk le raar aan de R.H.B.S. en de daaraan Verbanden Rijks middelbare school voor meisjes te Middelburg de he ren H. J. ten Hacken te Vlissingen en L. R. Hendriks te Amsterdam. Herbenoemd zijn de heren ir. M. van der Graaf, F. J. Plaat en B. J. P. Schiffer. Tot uiterlijk 31 Maart is benoemd mr. R. Roovers te Vlissin gen. Districtsvergadering K.N.A.U. De jaarlijkse districtsvergadering van de KNAU-Zeeland zal worden ge houden op 20 Februari a.s. te Middel burg. Naast de gebruikelijke punten vermeldt de agenda een reorganisatie van bestuur en DTC. Vlissingen Jaarvergadering „St Eloy" Vrijdag hield de R.K. Metaalbe- werkersbond „Sint Eloy" zijn jaar vergadering in het Ariënsgebouw te Vlissingen. Dé voorzitter, de heer P. Wanst, deelde de leden mede, dat hg als voorzitter wenste af te treden, doch eventueel welbereid was nog een bestuursfunctie te blijven ver vullen. Hij heette, de geestelijke ad viseur welkom, evenals de districts bestuurder, de heer Rijke. Hij memo reerde een en ander uit het afgelo pen jaar en drong er bij de leden op aan vooral het vakblad te lezen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Het ledental is hetzelfde gebleven. De kascontröle-commissie verklaar-' de boeken en bescheiden in orde. De voorzitter deelde mede, dat 17 Juli en volgende dagen het bonds raadcongres wordt gehouden. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Dit waren de heren P. Wanst, De Groot en Van Eekelen. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Bielok, voorheen secretaris. Hierna bracht de heer Wanst zijn dank aan de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld. De geestelijk adviseur sprak een propagandistisch woord voor de Cre do Pugno-club. Dist-rictsbestuurder Rijke dankte de scheidende voorzitter voor hetgeen hij 23 jaar lang in het belang van de organisatie heeft ge daan. De heer Rijke hield hierna een uitvoerig betoog over de werkzaam heden van de bedrijfsbond. Ledenvergadering Volksonderwijs De afdeling Vlissingen van de ver eniging voor Volksonderwijs kwam Vrijdag in het Concertgebouw in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Oosterling, die o.m. de federatiebestuurdei', de heer J. Boon uit Goes, welkom heette. Hij deelde mede, dat eind December het 500ste lid van de afdeling werd in geschreven. Dit lid ontving een boe kenbom De voorzitter gaf een uiteenzetting over de plannen voor een kleuter school benoorden de Singel, welke reeds in vergevorderd stadium zijn. Er wordt nog naar een geschikte plaats gezocht. Men tracht ook in de oude stad een kleuterschool te stichten. Een nieuwe openbare school zal binnen afzienbare tijd verrazen aan de Irislaan nabij het sportveld. De aftredende bestuursleden wer den alle herbenoemd en de penning- meesteresse werd gedéchargeerd. Me degedeeld werd nog, dat de Onderwij zerstoneelvereniging op 24 en 25 Maart het stuk „Om 7 uur thuis" zal opvoeren. Tenslotte werd de Volksonderwijs-film vertoond, In de afgelopen nacht deelde het Franse persbureau A.F.P. mede, dat de volksrepublikein Pflimlin zijn pogingen om een nieuwe Franse regering te vormen heeft opgege- Oost- en West-Souburg „Astrow" turnde stijlvol in gebouw „De Zwaan" Enkele honderden gymnastieklief- hebbers, die, ondanks liet barre win terweek, Zaterdagavond de tocht naar het gebouw „De Zwaan" te Oost-Souburg hadden ondernomen, werd door de Souburgse gymnas tiekvereniging „Astrow een stijlvol programma turnen aangeboden. In zijn openingswoord betreurde voorzitter J. Hamelink het samen vallen van de „Zebra-ontmoeting" in Vlissingen en de jaarlijkse uitvoe ring van „Astrow". Met een fikse mars door de Signaal-afdeling, onder leiding van de heer S. Kastelijn, werd de avond ingezet. Met een sneltrein vaartje werkten daarna de dames en heren het afwisselende programma af. De jonge meisjes toonden zich in een grappige baloefening heel wat „mans", waarna de oudere dames bij het paardspringen hun gymnastische vorderingen demonstreerden. Hoe spectaculair de oefeningen aan de ringen, welke door een groep heren bijna feilloos werden uitgevoerd, ook waren, het succes van de avond was zonder twijfel de oefening, die de da mes-B aan de „brug met ongelijke leggers" ten beste gaven. Vooral me juffrouw L. Besuyen leverde een bui tengewone prestatie. Een demonstratie aan de even- Wichtsbalk van de dames-A vormde eveneens één van de stijlvolle pro grammapunten, waaraan deze uit voering rijk was. De algehele leiding berustte by de heer R. Besuyen. De heer J. W. de Hollander droeg aan de piano zorg voor een passende mu zikale begeleiding. Na afloop was er een geanimeerd bal, waarbij het ensemble De Hol lander voor de muzikale noot zorgde. Domburg Raad vergadert De Domburgse gemeenteraad zal vandaag, Maandag, om 19.30 uur in het gemeentehuis vergaderen. De agenda vermeldt voorstellen tot het indienen van een bezwaarschrift te gen toedeling van gronden door de Herverkavelingscommissie, tot be noeming van een hoofd der o.l. school en tot ontslag aan de heer P. H. de Munck 'als onderwijzer aan de o.l. school. VLISSINGEN Bevallen: G. Gilde-Vader, z.; P. J. B. Schipper-Pleijte, z.; A. M. v. d. Velden- Kopmels, z.; J. M. S. Denaijere-Van Beek, z.; E. E. Manusams-De Willigen, z.; E. Goossen-Neyt, z.; C. C. M. d. Nijs-Heme- laar, d.; P. W. Clarisse-Huijps, d.; J. v. d. Brink-Daane, d.: M. M. de Ruyter-v. Dyke, d.; C. L. v. d. Velde-v. Splunder, d.; C. F. Jobse-Mol, z.; F. Queljoe-Pl- cauly, z.; I. J. Izeboud-Dirven, z.; W. J. H. v. Buschbach-v. Groen, d.; P. W. Schel- kers-De Haas, d.; F. J. Snoodijk-v. d. Pijl, z.; I. zyi-Jager, d.; C. P. v. Akkeren- Francke, z. Bevailen: E. v. Duin—De Jonge, d.; E. G. van BovenBleijenberg, z.; C. Vos Engelen, d.; J. J. v. d. KetteryMeer man, d.; P. LuitwielerSchutte, z. Ondertrouwd: A. Janse 26 jr. en W. J. v. d. Zwaan 21 jr.; B. Grootjans 22 jr. en H. Kriek 19 j.; J. Kempe 26 j en L. Louws 26 jr.; P. Smeerdyk 23 jr. en P. Swen- nen, 20 jr.; D. Basting 32 jr. en C. W. Notebaart 24 jr.: J. J. Goor 29 jr. en J. A. Corveleijn 26 jr. Ondertrouwd: J. Jasperse, 46 j. en N. Hoogesteger, 39 j.; M. de Graaf, 28 j, en A. P. van As, 22 j.; H. Hengeveld, 24 j. en A. W. Meulblok, 23 j.; L. Platteeuw, 23 j. en W. F. Visser, 21 j.; W. R. K. Gaal, 23 j. en A. de Lege, 22 j. Getrouwd: A. Mastenbroek 31 jr. en J. Meulmeester 33 jr.; W. Luwema 24 jr. en J. A. Ardewijn 20 jr.: J. C. Marcusse 22 jr. en K. Schroevers 24 jr. M. Verhage 29 jr. en C. Klaassen 20 jr. J. M. Dunnes 24 jr. en J. M. Bosschaart 19 jr.; G. van Kortenhoef 18 jr. en M. de Nooljer 17 jr.; M. C. Laban 24 jr. en J. A. Snoodyk 23 jr.; H. A. v. Doesum 20 jr. en A. F. J. Jansen 2G jr.; C. Gunter 25 jr. en A. Kip 23 jr.; J. Weststrate 25 jr. en J. A. E. v. Gessel 23 jr. Getrouwd: W. Marlissa, 26 j. en P. wykhuisen, 24 j.; A. A. Janse, 26 j. en W. J. v. d. Zwaan, 21 j.; G. B. Pel, 30 j. en C. F. M. Meyer, 25 j. Overleden: A. H. van Beers 74 jr. echt- gen, van C. Heygen; A. Theune 58 jr. wedn. van M. C. v. Omsbergen; C. Rot- mans 36 jr. echtg. van M. Rens; J. W. Korf 81 jr. echtg. v. A. W. Baart; L. de Kam 82 jr wed. van W. Bok; K. de Jonge 77 jr. echtg. v. F. Pierens. Overleden: J. Buurman, 70 j., e. v. M. C. v. d. Putte; P. de Keyzer, 85 j., wed. van W. Anker. MIDDELBURG. Bevallen: A. N. Gabriëlse—Hoogeste ger, z.; G. M. ReverseSchippers, d.; J. L. MeijlerDriessens, z.; J. C. Koeman Nortier, d.; D. Cornu—De Nooijer, z.; E. C. de BoksSnoep, d.; M. J. Pieterse Maas, d.; D. P. F. van Splunter—De Vos, <L; J. S. de Groot—Lous, z. Ondertrouwd: N. van den Bróeke, 24 j. en M. Schoe, 23 j.; J. M. van Loen- hout, 25 J. en W. de Veij, 22 j.; A. E. N. Buma, 24 j. en J. F. Tilroe, 25 j.; J. H. Se- meijn, 29 j. en A. L. de Kam, 24 j.; W. Hoogesteger, 22 j. en F. L. W. Friesema, 24 j. Getrouwd: F. H. Dirven, 22 j. en A. van der Graaf, 20 j.; D. Schipper, 23 j. en W. F. van Verre, 23 j. Overleden: E. Pouwelse, 68 j., geh. met L. Riemens; M. van Burgh, 54 j., geh. met J. de' Korte: J. H, van der Linden, 82 j„ wedn. van M. A. D. van der Steen; J. Minderhoud, 84 j., wedn. van P. Roose; C. C. H. van Goor den Oosterlingh, 51 j., geh. met E. Tonkes; A. Wattel, 68 j., geh. met J. E. Gideonse; M. J. Bonnewei, 80 j., geh. met P. Hendrikse: L. J. Adriaanse, 68 j., geh. met C. Wouters; P. Ch. Zee- veld, 71 j., geh. met J. Vinke; W. Adri aanse, 90 j., wed. van A. Verhage; D. J. de Graaf, 72 j., geh. met K. Nleuwüorp. GRIJPSKERKE. Bevallen: M. de Voogd—Van Oosten, 2 z.; E, RiemensWisse, z. Overleden: J. Wisse, 77 j., echtgenote van H. Coppoolse. AAGTEKERKE. Bevallen: C. J. PeperDe Visser, d. Getrouwd: P. Brouwer, 23 j. en M. T. de Visser, 24 j. Overleden: W. Dekker, 61 j., echtgenote an Jac. de Visser, RAAD OOST- EN WEST-SOUBURG Langdurige discussie over „schoorsteenprobleem" De raad der gemeente Oost- en West-Souburg, die vorige week in openbare vergadering bijeenkwam onder voorzitterschap van burge meester A. H. S. Stemerding, heclit- te zijn goedkeuring aan een voor stel van lï. en W. tot verbouwing van de woning Oranjeplein 12 tot' verkooplokaal voor vlees van nood- slachtingen. De lieer Ufkes vreesde, dat hierdoor de belangen van de plaatselijke slagers zouden worden geschaad. Hij achtte voorts de kos ten (ongeveer 5000) nogal hoog. De heer B. Koole (A.R.) daarente gen juichte het voorstel van harte toe en vond steun bij de heren A. W. Bouff en I*. den Boer (JP.v.d.A.). Het voorstel werd aangenomen, evenals dat tot aankoop van ge noemd pand. Naar aanleiding van het voorstel tot het verlenen van medewerking Westkapelle Vergadering C.H. kiesvereniging De Christelijk Historische Kiesver eniging vergaderde onder voorzitter schap van de heer A. H. de Vree. De heer A. J. Kaland, C.H.-raadslid van Middelburg, sprak over: „Waarom doen wij aan Christelijk Historische, politiek? Na een algemeen overzicht van het ontstaan en streven der poli tieke groeperingen, kenschetste hij de Christelijk Historische politiek. Enkele vragen werden nog door spreker beantwoord. Als penningmeester werd herkozen de heer P. Lievense Cz. De heer Kaland eindigde met dank gebed. Goes J aarvergadering „Luctor et Emergo" Zaterdagmiddag hield de Studie- Club Schilders „Luctor et Emergo" «aar achtste jaarvergadering in het „Slot Ostende" te Goes, onder voor zitterschap van de heer W. Wisse. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de club de kleine inzinking van verleden jaar weer volkomen te o?«e^ls' Thans bedraagt het ledental 219. De aftredende bestuursleden, de heren K. Mulder, A. Franse en P Schner werden met grote meerder heid van stemmen herkozen. De pen ningmeester deelde mede, dat er thans een batig saldo is van f 42116 zodat de S.C.S. het nieuwe vereni gingsjaar op gezonde basis kan be ginnen. Betreffende de activiteiten werd medegedeeld dat in 1954 tien bijeenkomsten werden gehouden waarvan enkele voor het publiek toe gankelijk waren. Bij de rondvraag lankte de heer J. de Graaff namens alle leden het bestuur voor het goede hLï!het ,vt!.e nutü&e wei*. a* het heeft verricht. Kapelle Jonge Kerk bijeen „week vergaderde de afde ling Kapelle van de Jonge Kerk on- ^J0,0r2i^rschap van ds. E, P. j. Jebbink. Na een bijbelbespreking te Rebben gehouden naar aanleiding van Matth. 10 516, sprak wika GSi»s over "Eur°Pa. ons pote vaderland waarover na af loop een filmstrook werd vertoond aan de bouw van een nieuwe School met den Bijbel, vroeg de heer Bouff de voorzitter met het bestuur van deze schoolvereniging overleg te plegen om de school bij de geprojec teerde openbare school en het gym nastieklokaal te bouwen. De voor zitter deelde mede, dat dit overleg heeft plaatsgevonden, maar dat het terrein onvoldoende is om al deze gebouwen bij elkaar te zetten. Vrij lang heeft de raad zich bezig gehouden met een voorstel van B. en W. tot handhaving van de aan schrijving tot verbetering van de schoorsteen in pand Nieuwe Vlis- singseweg 49. Het gaat er hier om de gehele schoorsteen te doen ver vangen, omdat deze niet aan de eisen voldoet. Vele raadsleden voer den hierbij het woord en over het algemeen was men bevreesd door dit ingrijpen van het gemeentebe stuur een „schoorstenenlawine" te ontketenen. Het voorstel werd aan genomen. echter met dien verstan de, dat de termijn, binnen welke de verbetering moet zijn geschied, na der zal worden bezien. De heer W. Huson (A.R.) opper de bedenkingen tegen het voorstel van B. en W. tot aankoop van een aanhangwagen voor de kleine mo torspuit. Hij vroeg zich af, of deze aanhangwagen inderdaad nodig was en voorts of er ook standaardnor men voor de uitrusting van de brandweer bestonden. Dc voorzitter zette uiteen, dat door de brandweer commandant overleg is gepleegd met de Rijksinspectie over de aan te schaffen aanhangwagen en dat er dus -niet lichtvaardig wordt ge handeld. De heer M. Urkes (M.P.) was van mening, dat in het belang van de gemeente niets mocht wor den nagelaten. Nadat de heer G. J. Janse (P.v.d.A.) tenslotte nog had gewezen op het feit, dat op de teke ning geen rem stond aangegeven en dat deze wel noodzakelijk is, werd het voorstel aangenomen. De kwes tie van de rem zal nog nader wor den bezien. In de rondvraag informeerde de heer Huson er naar, of er dit jaar nog iets komt van het speelterrein. De voorzitter antwoordde hierop, dat de goedkeuring voor het plan juist was binnengekomen, maar dat men er tot dusver niet in was ge slaagd graszoden te bemachtigen. Er zal dus moeten worden ingezaaid en dan zal het terrein dit jaar in derdaad niet meer kunnen worden gebruikt. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: C. G. Schinkel—Dane, d.; K AltingNanghka, z.; P. Kouwenhovén— Klopmeijer, d.; C. Jacobse—Sturm, z.; J. A. Verhage—Boogaard, z.; E. van der Meer—Burgers, z.; E. Marys—Jansen, z.; D. L. Scherp—Dorleijn, d.; M. Reininga— Mulder, z.; J. M. Sanders—De Rooij. 2 z.; L. van Dam—Van der Meer, d.; A. P. Sturm—Van der Est, d.; A. Louwerse— Koch, d. Getrouwd: C. Timmer. 25 j. en C J P Contant, 20 j.; J. Marijs. 21 j. en Jan sen, 19 j.; G. J. Veldhorst, 23 j. en C. E. Dieleman, 23 fc; A. Verhage, 24 j. en M. M. van der Meer, 19 J.; M. J. C. van den Dorpel, 22 j. en A. Jobse, 23 j. Overleden: j. Bijkse, 82 j„ wed.van J. c. van Splunder; j. Dorland, 19 j.; j. e. Bazen, 71- j.; c. Schippers, 75 j.. echtg! van K. Versluis; M. de Witte, 75 j., wed. van F. Wielemaker; M. van Burgh, 54 j.; M. van der Klooster, 92 j., wed. van D. Fonse; A. Nagelkerke, 73 j„ echtg. van M. van Loo. DOMBURG. Bevallen: W. van de Woestyne—De Wolf z.; A. LousKesteloo, z. Getrouwd: J. de Pagter, 28 j. en P. C. Jobse, 22 j. Overleden: S. Passenier, 50 j.; S. Lou werse, 68 j., echtgenoot van N. Vader. 40. Zodra de Kraak aan de kade lag, ging Kapple van boord om het warenhuis Azet op te bellen. „Ik zal ze vragen een vrachtwagen te sturen, om hun étalagepoppen op te halenl" riep de Maat toe. Let jy intussen goed op, dat er niemand aan boord komt. Haal de loopplank maar in, dat is veiliger!" „Duivels!" bromde Bas de Kruik, uit zyn schuilplaats glurend, „we hebben geen tijd en gelegenheid meer om die poppen te onderzoeken, vóór de vrachtwagen komt. Wat nu? Hoe krijgen we on ze buit terug?" „Laten we het proberen, nadat de vrachtwagen is gekomen", oppérdè Peukie. „Klets geen onzin", snauwde Bas de Kruik, „die auto komt om de poppen in te laden en als dat gebeurd Is, is onze kans verkeken! Nee. we moeten direct Hij zweeg opeens en wreef peinzend over tyn ruwe kin „Drommels", mompelde hij verbaasd, „je hebt me warempel op een idee gebracht...»" „O ja?" zei Peukie dommelig, „wel, da's fyn Wat wil je doen?" „Wacht maar a£', antwoordde Bas. „We blijven Benoemingen Bij beschikking van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zijn voor het jaar 1955 o.a. be noemd tot plaatsvervangende leden in de commissie, belast met het afne men van de examens ter verkrijging van een diploma als scheepswerktuig- kundige aan boord van zeeschepen, de heren J. W. van de Burgh t en K. Faa- se, beiden leraren aan de „De Ruyter- school" te Vlissingen. Tot leden in de commissie, welke in 1955 de examens zal afnemen ter ver krijging van de nijverheidsonderwijs- acte N I en het paedagogisch getuig schrift voor het nijverheidsonderwijs, werden benoemd de heren M. Braak, mr. A. C. van Epeahuysen, ir. D. C. Stoppelenburg en C. W. Verplanke, te Vlissingen. Einde mosselseizoen in zicht Nu de voorraad consumptiemosse len uitgeput raakt, hebben de hande laren aan het Bedrijfschap voorge steld. de laatste aahvoerdag te be palen op 26 Maart a.s. De verzending zal daarna nog 14 dagen worden voortgezet. Benoeming advies commissie Arbeidsbureaux Bij beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid zijn herbenoemd tot 1960 als voorzitters en leden van de commis sie van advies voor de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Goes: de heren mr. H. B. Bouwman, voorzitter, C. Duvekot, P. J. Geysen, A. Hoogesteger, H. Koetsveld, J. L. Lukaart en P. Scheelde de Putter, leden; voor het nevenbureau te Krui- ningen: A. Schipper, voorzitter, A. de Bel, C. M. van Oeffelen, H. A. Ossewaarde, P. H. A. Polderman, J. A. Poleij en A. Weststrate, leden; voor het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelburg: A. J. Berenpas, voor zitter,- A. Flipse, J. M. Geljon, J. W. Hupkes, G. A. Kammeraad, J. C. Limonard en H. Wiersma, leden; voor het nevenbureau te Vlissingen: J. Post, voorzitter, J. A. Bak, D. Bijl F. Mijs, F. Prins, J. Wagten- donk en P. Want, leden; voor het Gewestelijk Arbeidsbureau te Ter- neuzen: mr. P. H. W. F. Teilegen, voorzitter, N. F. Dieleman, W. de Feijter, F. B. G. de Meijer, S. J. Mielen, C. J. Schiedam en J. F. van de Voorde, leden; voor het nevenbu reau te Hulst: F. A. M. G. de Meu- richy, voorzitter, N. F. Dieleman, H. Everaard, B. J. Knieriem, A. Staal, L. Stroecken en J. de Waal Bisschop, leden; voor het nevenbu reau te Oostburg: A. P. Modde, voorzitter, J. Eecu, I. dc Bliek, K. B. Buijze, J. J. Leenhouts, A. Lu- teijn en E. Steijaert, leden; voor het nevenbureau te Sas van Gent: A. C. J. C. van Zantbeek, voorzitter, M de Groff, ir. C. A. L. Horstman, H. Kerckhaert, P. de Kraker, E. Sar- neel en ir. M. van Tittelboom, leden; voor het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zierikzee: A. M. den Boer, voor zitter, M. Doeleman, C. Hoek, P. L Krepel, B. Leydekker, J. M. Moel- ker en M Hegoort, leden, en voor het nevenbureau te Tholen: A. de Heer, voorzitter, H. M. Boogaart, M. J. van Dijke. J. E. van Gorsei, C. J. Kooyman D. van de Velde en J. Vos, leden. Benoemd zijn tot 1960 als voor zitter en leden van de commissie van advies voor de directeur van de Rijkswerkplaats voor Vakontwik keling te Middelburg, de heren J. C Limonard, voorzitter, D. M. Geuze, J. M. Goedemondt, J. van der Hout, II. Koetsveld, L. B. C. Scheers en Tn. J. Schuitemaker, leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3