Beslissing over beperking van cadeaustelsel uitgesteld Ook de Kerk is nauw betrokken bij de herverkaveling KLANKBORD S BEENDEREN VAN ECHTGENOTE VAN KAREL DE STOUTE ZOEK ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZRBlfWSB COURANT 8 STAATSSECRETARIS IN MOEILIJKHEDEN Het Wereldgebeuren Meningsverschil over bedoeling en. letter van de wet (Van onze parlementaire redacteur) De Staatssecretaris van Economische Zaken, dr Veldkamp, die Vrijdag middag in de Tweede Kamer het wetsontwerp op do beperking van het cadeaustelsel verdedigde, kwam aan het slot van de behandeling van deze materie zodanig in de knoop te zitten, dat de voorzitter mr Kortenhorst besloot om de stemming over het wetsartikel, dat de moeilijkheden had veroorzaakt, tot Dinsdag a.s. uit te stellen. Trouwens.: dan zal ook over de andere artikelen en over het wetsontwerp in zijn geheel beslist worden. Tot Dinsdag heeft dr Veldkamp dus de tyd om na te denken over het al of niet juiste van de bezwaren, die prof. Gerbrandy (AR) tegen het eerste lid van artikel 2 had ingebracht. „Het is verboden", zo luidt dit artikel, „in verband met het uitoefenen van een bedryf geschenken aan te bieden en te verstrekken in de vorm van goederen, tenzij deze van dezelfde soort zyn als goederen, welke bij het uitoefenen van dat bedrijf tegen betaling plegen te worden verstrekt". Prof. Gerbrandy hield hardnekkig vol, dat het op grond van de bewoor dingen van dit artikel aan een mar- -'arinefabrikant verboden is aan kïn- Jeren van zyn personeelsleden een ge boortelepel ten geschenke te geven. „Natuurlijk mag hij dat wel doen", meende de Staatssecretaris, „de wet heeft allerminst de bedoeling om een dergelijk verbod uit te vaardigen". „U heeft die bedoeling misschien niet", repliceerde prof. Gerbrandy, „en de minister ook niet. Doch het gaat niet om uw bedoelingen maar om de tekst van de wet, die uw amb tenaren en eventueel de rechter zul len hebben uit te leggen". Prof. Gerbrandy gaf zich niet ge makkelijk gewonnen. Hij beval de Staatssecretaris aan, om alle twijfel weg te nemen, door een andere for mulering te kiezen. WIJZIGINGEN De Staatssecretaris had nog Vrijdag middag bij de aanvang van de verga dering een nota van wijziging aange boden, waarin hij o.a. zogenaamde consumptieverwante goederen van de beperking van het cadeaustelsel uit sloot, mits „het geschonken goed voor zien is van een bij normaal gebruik in het oog vallend onuitwisbaar ken merk, dat daaraan een duidelijke re clamekarakter geeft". Als bijvoorbeeld een kop en scho tel cadeau gedaan wordt bij een pond koffie, dan mag het reclamemerk niet onder op het schoteltje staan, doch be hoort het duidelijk zichtbaar te zijn. „Daarmede wordt nu het plezier vergald", vond prof, Gerbrandy en hij stelde dus bij amendement voor, om de desbetreffende clausule te doen vervallen. Dinsdag stemt de Kamer daarover. Bij nota van wijziging had de Staatssecretaris ook „geschenken in de vorm van kleinigheden van gerin ge waarde" aan het verbod onttrok ken. HOUDING VAN DE S.E.R. Overigens deelt de Staatssecretaris bij de verdediging van het ontwerp o.a. mee, dat de Sociaal Economische Raad in meerderheid een regeling van het cadeaustelsel gewenst acht, doch niet bij de wet. Voor het geval de re gering toch tot een wettelijke rege ling mocht besluiten, had de S.ER. waardevolle suggesties verstrekt, zo als de toelating van branche-eigen cadeaus, wat de grondslag is gewor den. Commissie Woningbouw Van Maatschappij voor Nijverheid en Handel Door het hoofdbestuur van de Ne derlandse maatschappij voor Nijver heid en Handel is een commissie in gesteld, die zich bezig zal houden met de woningbouw. De commissie heeft tot taak te onderzoeken in hoe verre tegemoet te komen is -aan de behoefte van de industrie aan een grotere hoeveelheid woningen in de centra, waar deze industrie geves tigd is, en voorts of toepassing van de geïndustrialiseerde woningbouw een van de middelen hiertoe zou kun nen zijn. Aan dj commissie wordt overge laten in hoeverre zij bij haar onder zoek stedebouwkundige en aestheti- sche aspecten wenst te betrekken. MOEDGEVEND. De meeste Nobel prijswinnaars zijn behale knappe ook bescheiden mensen. Statistiekliefheb bers'hebben nagegaan hoeveel Nobel prijswinnaars reeds op school bolle bozen waren. Het bleek, dat onge veer 40 procent van de Nobelprijs winnaars het op school niet zo op perbest deed. Ze verklaarden van zichzelf, dat ze op school maar heel middelmatig waren en dat het hen niet zoveel kon schelen!! MET MUZIEK. Enlcele vrijmoedi ge jongelieden in Teo:as (Verenigde Stalenhadden blijkbaar behoefte aan wat muziek in hun trieste le ven. Ze stalen een gramofoon niet 100 •platen uit het huis van mevrouw Hadsell. Deze dame vraagt zich nu af wat de dieven met de platen wil len doenEr staan namelijk al lemaal Griekse liedjes op, waarvoor vrijwel niemand in de Verenigde Sta ten belangstelling heeft!! DE HELFT. De filmster Rhonda Fleming (31 jaar) te Hollywood is uit haar woning gegaan. Ze heeft een ho telkamer betrokken, Tn haar woning vertoeft haar echtgenoot, met wie ze herrie heeft. Die echtgenoot beweer de, dat de helft van al het meubilair aan hem toebehoordedaarom nam hij de helft van Rhonda's bed weg en ook de halve deur van haar kleed kamer.... Dr. Veldkamp concludeerde hieruit, dat de afgevaardigden, die meenden, dat de S.E.R. tegen deze regeling is, ongelijk hadden. Het onderbrengen van het korting stelsel in de wet, waarop vooral de heren Cornelissen (V.VD.) en Haken (C.P.N.) hadden aangedrongen, wees hij af, omdat het geen prijsversluie- ring inhoudt. Bij de replieken bleek, dat dr. Veld kamp lang niet ieder van de nood zakelijkheid van dit wetsontwerp overtuigd had. De heer Cornelissen verklaarde, dat de V.V.D.-fractie te gen zou stemmen. De heren Weiter (K.N.P.), Gerbrandy (A.R.) en Ha ken (C.P.N.) moesten er evenmin veel van hebben. Dinsdag kunnen dus interessante be slissingen in de Kamer verwacht wor den. De aanneming van het wetsont werp lijkt intussen wel verzekerd. Aangenomen mag tenmiste worden, dat het de stemmen van de fracties der K.V.P. en P.v.d.A. zal verwerven. A.N.W.B. veroordeelt plan van N. S. Een plan van de N.S. om aan over wegen een voorseïn voor macliinis- ten te koppelen, waardoor de wacht tijden voor het wegverkeer aanzien lijk kunnen worden vergroot, heeft in kringen van verkeer en vervoer nog al wat opzien verwekt. De heer A. G. M. Boost, directeur wegen en verkeer van de A.N.W.B. wees er op, dat ondanks de verdrie voudiging van het wegverkeer se dert 1939 het aantal aanrijdingen met spoorbomen aanzienlijk is te ruggelopen. In 1939 vonden 129 aan rijdingen plaats tegen 88 in 1954. De verbeterde aanduiding van de bomen bij dag en nacht droeg tot die ver mindering veel bij. Natuurlijk is door de jaren heen aangedrongen om, in algemene zin, de sluitingstijden zo kort mogelijk te houden. Het moet echter onredelijk worden geacht het wegverkeer met extra oponthoud te belasten, naar aanleiding van plichtsverzaking van overwegwachters. Deze maatregelen in verband brengen met gebrek aan verkeersdiscipline van weggebrui kers acht de heer Boost irrelevant. Naar zijn mening moeten de onge- Irjkvloerse kruisingen uit de lands- middelen worden betaald. Niet slechts de weggebruikers, die voor deze en andere voorzieningen ruim schoots bijdragen, hebben hier recht op, maar tevens eist een doelmatig wegverkeer als onderdeel van ons so ciaal-economische bestel deze verbe teringen. In dit verband, aldus de heer Boost, is het betreurenswaardig, dat einde loze onderhandelingen tussen rijk, provincies, gemeenten, en N.S. wor den gevoerd over de juiste verdeling van de kosten volgens de richtlijn 1:4:1. Dit leidt tot onverantwoord- de stagnatie. OP DE VUILNISBELT.... Onbedachtzaamheid van arbeiders Door een onbedachtzaamheid van arbeiders, zijn delen van het skelet van de Engelse prinses Margaretha van York, die van 1477 tot 1503 de gemalin was van Karei de Stoute en toen in Mechelen verbleef, op de vuilnisbelt terecht gekomen. Men is thans doende het stadsvuil te ze ven en hoopt het kostbare gebeente van de prinses nog terug te kunnen winnen, aldus „Het Laatste Nieuws'. Arbeiders, die werkzaam waren in de Oude Minderbroederkerk te Meche len, vonden bij het graven van een put, juist in het midden van het koor, een loden kist, die menselijke over blijfselen bevatte. De stadsarchivaris, die van de vondst op de hoogte werd gesteld, verklaarde onmiddellijk dat het hier het graf van Margaretha van York moest betreffen. Oorspron kelijk bevond zich een zerk op het graf doch deze moet in de 16e eeuw door de beeldenstormers vernield zijn. Reeds in 1936 werden opsporingen verricht naar het graf doch deze ble ven vruchteloos. De loden kist, die thans bij toeval werd ontdekt, was beschadigd door de houwelen der ar beiders en bij het verder openen er van werden slechts een schedel en enkele beenderen gevonden. Hoewel eerst werd aangenomen dat de kist reeds vroeger door beeldenstormers geopend werd, is inmiddels gebleken dat de arbeiders, die zich aanvanke lijk geen rekenschap gaven van de betekenis van hun vondst, een aantal Bij het Gouvernementsgebouw te Haarlem heeft de heer A. C. Ronhov- deur in ons land aan 21/ militairen en de in ons land aan 21/ militairen en burgers, die hebben behoord tot het voormalige Nederlands Detachement Verenigde Naties de Bronzen Ster uitgereikt. Foto: Een overzicht tij dens het défilé, dat in aansluiting op de overhandiging van de onder scheidingen werd gehouden. Het défi lé werd afgenomen door de onder scheidenen. beenderen hebben meegenomen, die uiteindelijk met de vuilnisman werden meegegeven. De schedel is intussen naar de an- thropologisehe dienst te Brussel ge zonden waar men heeft vastgesteld dat deze afkomstig moet. zijn van een 60-jarige vrouw, ongeveer de leeftijd van Margaretha van York, toen zij stierf. Deze dienst heeft dan ook ter plaatse een onderzoek ingesteld. Al les zou erop wijzen dat men hier in derdaad de stoffelijke resten van de vrouw van Karei de Stoute heeft te ruggevonden. Intussen is de gemeen tereiniging van Mechelen druk bezig met het opsporen van sleutel-, dy- en andere beenderen van de prinses. Opperrechters in de Sowjet-Unie ontslagen Radio-Moskou heeft medegedeeld, dat zes leden van het Sowjetrussi- sche oppergerecht van hun functie zyn ontheven. De ontslagen rechters zijn: I. Deti- stow; L. D. Dimitriew; I. D. Zarianow P. T. Klopow; I. D. Matoelewitsj en P. P. Pavlenko. Het desbetreffende decreet was ge dateerd op 7 Februari. In het zelfde decreet worden zeven opvolgers ge noemd. Het is goedgekeurd door de inmiddels verdaagde Opperste Sow- jet. 1-Iet Sowjetrussische oppergerechts- hof is een groot orgaan van meer dan 70 leden en 35 „volksassessoren". Het huidige gerechtshof werd voor vijf jaar benoemd door de Opperste Sowjet en wel in Maart 1951. De r^euw benoemde leden zijn: V. V. Bo- risoglebsky; I. G. Worobjew; I. A. Jasjxn; A. A. Doloftsew; P. A. Lïchat- jew; B. S. Stepanowen; B. S. Tser- sjew; B linsky. 0 De Verenigde Staten zullen niet deel nemen aan de voorjaarsbeurs, die van 22 tot 31 Maart te Utrecht wordt gehou den. Het is echter niet onmogelijk dat de V.S. op de najaarsbeurs met een inzen ding zullen komen. In de Cineac aan het Damrak in Am sterdam ging Donderdagavond, even als in verschillende andere steden van Nederland, de première van de nieuwe Nederlandse speelfilm ..Het loonderlijke leven van Willem Pure!" in wélke film Wim Sonneveld de titel rol vervult. Foto boven: Een beeld van de gro te drukte voor de Cineac. Foto onder: Een artistieke groep voor een draaiorgel in de Cineac.. V. l.n.r.: Hans Kaart, Joop Doder er, Wim Sonneveld, Dolf v. d. Linden, Peronne Hosang, Gerard Rutten, de regisseur, Femke Talma en camera- man Bos Crispijn. Eén dode bij ongeval op onbewaakte overweg Een luxe-auto, bestuurd door de 34-jarige keurmeester H. Boksma, uit Zutphen is gisteren op een onbe waakte overweg te Doetinchem door een dieseltrein gegrepen. De heer Boksma werd op slag gedood. De wagen werd van rechts door een uit Arnhem komende trein ge grepen en 150 meter meegesleurd. De trein werd aan de voorzijde in gedeukt, terwyl de koppeling bescha digd werd. Hij kon op eigen kracht later verder rijden. Het treinverkeer heeft drie kwartier vertraging onder vonden. STEMMEN UIT DE KERKEN „Een moeilijke tijd staat voor de deur" Deze week zijn er een paar vergaderingen gehouden over de herverkave ling, die in de zogenaamde „Zak" van Zuid-Beveland reeds is begonnen. „Grote veranderingen zijn er op til, welke diep zullen ingrijpen in leven en werken van de daar woonachtige grondgebruikers". 4500 ha land zijn hier- by betrokken. Ir. Appelman, die op deze vergaderingen de leiding had, waarschuwde, volgens het verslag dat we lazen: „Een moeilyke tyd staat voor de deur". Een paar weken voordien zyn de ambtsdragers van de ring Borssele van de Ned. Herv. Kerk, in welke ring de genoemde 4500 ha land liggen, te Ovezande bijeen geweest, eveneens om te spreken over de veran deringen die in de eerstkomende jaren op til zijn. Aangezien de 10 gemeen ten van deze ring, landbouwgemeenten zijn, zyn vele van de diakenen, ou derlingen en kerkvoogden, persoonlyk bij die herverkaveling betrokken. We kunnen dit ook zeggen van de predikanten, zij het dan iets anders. Wat de zielen van him gemeenteleden beweegt, moet ook hen ter harte gaan. Het gaat trouwens bij een herverkaveling om de toekomst van de gemeenten, waarover zij als herder en leraar gesteld zijn. Op die vergadering is gesproken over Kerk en Herverkaveling. Aan dit onderwerp had zich gewaagd wika Val, die in deze ring de zorg heeft voor het jeugdwerk. Ware deze klei ne jonge wika een man geweest en had haar gehoor niet bestaan uit lou ter eerwaarde en weleerwaarde man nen, dan zouden we haar hebben kun nen vergelijken met Daniël in de leeu wenkuil. Gewend aan een plattelands gemeente. weten we nu zo langzamer hand wel, dat de gedachte aan de her verkaveling de gemoederen nogal be roert en er de oorzaak van is, dat woorden menigmaal heftiger klinken dan de bedoeling- was. Al bijna 20 jaar worden in de ring Borssele geregeld ambtsdragersvergaderingen gehouden en de stemming is er altijd goed. Maar deze keer was de stemming toch anders. We bedoelen niet slecht, maar meer direct geïnteresseerd. Een paar maal hoorden we de vraag: Wat moet die wika ons nu voor nieuws vertellen over de herverkaveling? Zij, die deze vraag stelden, hebben waarschijnlijk niet verder gedacht dan de technische en economische zijde van het zeer ingrijpende werk. Daar mee heeft de Kerk slechts zijdelings te maken. De herverkaveling heeft echter ook een geestelijke kant7 waar mee de Kerk wèl direct te maken heeft. Voor de dorpen in „De Zak" van Zuid-Beveland, of van die van Schouwen, of waar er ook een herver kaveling mag komen, is deze niet al leen een kwestie van andere wegen en watergangen; van een betere wa terbeheersing en een andere indeling van het land. maar ook van een an dere geestelijke instelling. Zij, die er mee te maken hebben, zullen zich geestelijk moeten kunnen omschake len, anders worden de verbeteringen door de herverkaveling niet uitgebuit en zijn de grote kapitalen die er in worden gestoken, voor een belangrijk gedeelte verloren. Zo ongeveer luidde een uitspraak die we hoorden uit de mond van iemand die met de herver kaveling het een en ander te maken heeft gehad. Langzaam maar zeker zal de dorpsgemeenschap veranderen. Ben van de economische voorde len van de herverkaveling moet immers zijn, dat het land gemak kelijker mechanisch bewerkt kan worden. Er wordt ook naar ge streefd, de bedrijven niet onder een bepaalde maat te laten ko men. Het land moet zoveel moge lijk komen te liggen rondom de boerderij. ,,In de hoek", waar tot nu toe geen of weinig bedrijfsge bouwen stonden, zullen er worden gebouwd. In dit alles zit ook een geestelijke factor. Voor een be drijf van 8-10 ha is een andere instelling nodig dan voor een van 3-4 ha. De mechanisatie is niet al leen een materiële, maar ook een geestelijke zaait. Het wonen „in de hoek" zal voor iedereen niet even aanlokkelijk wezen, ook ai is het huis daar nieuwer en rui mer dan op het dorp. En dan de financiële zijde van de herverka veling. Financiën zijn waarlijk niet alleen matexieel. Heel de dorpsgemeenschap zal zich moe ten aanpassen. Meer mensen zui len hun dagelijks werk moeten zoeken buiten het dorp. Wat kunnen en moeten de kerke- raadsleden in dezen nu doen? Mogen ze mee gaan kankeren? Moeten ze al leen maar kyken naar de nadelen, die dichtbij voor het grijpen zyn? Of moeten ze zien naar een verdere toe komst, waarin zal blijken, dat de ge nomen maatregelen, hoe ingrijpend dan ook, voor een bepaalde streek noodzakelijk waren? „Een moeilyke tijd staat voor de deur", waarschuwt ir. Appelman. Juist in moeilijke tyd moeten de kerkcraden klaar staan met hun dienst. Zij moeten zeker niet meedoen aan het ontsteken van ze venklappers van ruzie. Zy moeten Geen familiebijeenkomst Menzïes, minister-president van Australië, veteraan van het Britse gemenebest, heeft net ditmaal niet getroffen met de bijeen komst van de premiers te Londen. „Uit zes hoeken van de wereld komen we altijd naar Londen", zo vertrouw de hij aan zijn vrienden toe, „om een speech aan te horen van Winston Churchill. Op zichzelf al een bijzonde re ervaring. Als Winston is uitge- praat, wendt hij zich tot Eden met de vraag: „Wil jij nog iets zeggen...... Dan gaat alles zyn gewone gang. Ik maak een paar opmerkingen oyer de politieke situatieEn als wij aldus de wereldproblemen hebben opgelost, komt er een communiqué. Wij rede twisten wat over de stijl van dit com muniqué. Winston zegt: „Ik ben het toch niet helemaal eens met deze in terpretatieEn daarna gaan we naar huis". Maar ditmaal v/as het anders tot kennelijk verdriet van veteraan Menzies. Nehroe bleek de druk ste en meest gezochte man van de Lor.dense conferentie. Eden vleide hem, diplomatieke vertegenwoordi gers uit Bircna en Indonesië hadden belangrijke zaken met hem te bespre ken. Er was een geregeld contact met de Chinese vertegenwoordiging en de -Amerikaanse ambassadeur Winthrop Aldrich kreeg een volledige uiteen zetting van Nehroe's visie op het pro- bleem-Formosa. Het kwam neer op een betoog aangaande de onmisken bare rechten van rood China op For mosa en een verwijt aan de V.S., dat zij zich met binnenlandse aangelegen heden bemoeien. Dank zij al dit druk ke geconfereer. waarbij dus in de eerste plaats Nehroe betrokken was, bleef er van de anders zo huiselijke sfeer op de gemenebest-conferentie te Londen niet veel meer over. Churchïll had somber nieuws over de waterstofbom, die alles in de schaduw stelde wat er op dit gebied tot dusver beleefd was. „Hit- Ier was gek én slecht", zeide de oude staatsman, „maar de Russen zijn al leen maar slecht. Zij zijn verstandig genoeg om geen atoomoorlog te ont ketenen, die tot hun eigen vernieti ging zou leiden". Nehroe bepleitte de totale afschaffing van alle atomische wapens en experimenten. Temidden van deze problemen sprak de conferentie óók over Formosa, waarbij opnieuw Neh roe het woord voerde. Hy is van me ning, dat de Ver. Naties eenvoudig weg de Chinese nationalisten moeteh verwijderen. Maar de andere premiers ondersteunden, zij het met enige wij zigingen, het plan van Eden, die de eilanden onmiddellijk onder de Chine se kust wil ontruimen. Peking een er kenning bezorgen door de Verenigde Naties in ruil voor een staakt-het-vu- ren en voorts een aanvaarden door de communisten van een geneutrali seerd Formosa. Eden wordt in zijn mening versterkt omdat hij gelooft, dat ook Washing ton neigt naar een neutralisatie. Overigens waren alle ministers het er wel over eens, dat Formosa niet bepaald een zaak is om voor te vech ten. Zij behoeven de Verenigde Staten niet als het ware automatisch te hulp te komen. Maar Eden erkende, dat éls er eenmaal oorlog zou komen, Groot- Brittannïë er in betrokken zou wor den. Neen, bepaald een familiebijeen komst was het ditmaal niet. En nu is het wachten maar op de uitwerking van de bemiddelingspo gingen van Nehroe. waarvan aller minst vast staat of zij wel gelukkig zullen uitvallen. Hij gaat immers uit van het onbetwistbare recht van rood China op Formosa. Maar zijn collegae op de gemenebestconferentie vinden, dat er tenminste een periode moet zijn van 20 jaar voor een onafhankelijk heid onder bescherming van de Ver enigde Naties. klaar staan voor degenen, die kenne lijk zitten met de gevolgen van deze landelijke omwenteling. Aan het slot van de vergadering te Ovezande. is voorgesteld, een schry- ven te richten aan de Prov. Kerkver gadering van Zeeland, waarin de wen- selijkheid is uitgesproken van een kerkelijke adviescommissie voor de herverkaveling, tot wie kerkeraden zich kunnen wenden met de moeilyk- heden, die dus niet van technische en economische aard zijn. Na de vergadering in de ring Bors sele, is er een nieuw nummer ver schenen van Diaconia, het goed gere digeerde maandblad ten dienste van het diaconaat in de Ned. Herv. Kerk. Daarin stond een artikel over „Ruil verkaveling en Maatschappelijk werk" van A. M. Frederikse. die ver bonden is aan een ruilverkavelings- dienst. In dit artikel wordt betoogd, dat de Kerkefi in de gebieden, die voor de herverkaveling zyn aangewe zen, agrarisch ingestelde maatschap pelijke werksters i.n dienst zouden moeten nemen. Die maatschappelijke werksters zouden moeten komen, liefst uit de streek die herverkaveld wordt. In ieder geval moeten ze de aard van de bevolking kennen. Ze moeten zich „volkomen kunnen inle ven in de geestelijke en godsdienstige gesteldheid van de bewoners van het platteland", waar zich zeden cn ge woonten hebben gehandhaafd, „die voor de bevolking nog zeer levend en waardevol zijn". Met grote instemming haalt hij aan uit een studie van ir. S. Hcnveijer en ïr. M. Trouws: „Juist nu de ruilverka veling evolueert tot een algeheel agra risch ontwikkelingsplan voor platte landsgebieden.. zou liet zeer moeten worden betreurd, indien men van de zyde van de voorlichtende diensten, de particuliere organisaties, de Ker ken en de humanitaire verenigingen, een zekere lauwheid zou ervaren. Het zal ook zeker voor de Kerken nog veel beraad en studie vereisen, alvo rens zij zich wat dit onderdeel be treft van de meer diaconale sfeer hebben omgebouwd en uitgebouwd naar de hulp op maatschappelijk ter rein". Daarom vraagt dc heer "Frede rikse dat de diaconieën worden voor gelicht in woord en geschrift, dat er een kerkelijke adviescommissie kome en dat maatschappelijke werksters, zoals hier nodig zijn, worden opge leid. H.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 9