<3.ijpe Ook 's Gravenpolder woningprobleem kent een TERAARDEBESTELLING WIJLEN DS. F. J. DIELEMAN Zeeuwse NIEUWE OPSTELLING AUTO'S BIJ VLISSINGEN-BRESKENS Met VELPON zie ie er geen barst van! RESA-HILVERSUM Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 GESPREK MET BURGEMEESTER Arrestantenlokaal in Nisse verbouwd tot wachthuisje.... 's Gravenpolder staat er financieel niet ongunstig voor met zijn royaal sluitende begroting. De herbouw van de door oorlogsgeweld vernielde wo ningen is geheel achter de rug, maar toch valt er nog wel een en ander te verbeteren. Burgemeester J. D. Jansen vertelde ons er over in het gemeen tehuis van Nisse, omdat hij te 's Gravenpolder niet over een eigen kamer bescliikt. Maar, en dit geldt trouwens ook voor verscliillende andere wer ken, wanneer de goedkeuring op de begroting zal zyn verkregen, komt er in het torentje van het gemeentehuis een vertrek voor de burgemeester. Geleidelijk worden dus ook in deze gemeente aan alle nog bestaande wensen voldaan. 's Gravenpolder zou geen Zeeuwse gemeente zyn, wanneer er geen wo ningtekort zou zyn. Er is een toewij zing van 5 woningen voor drie jaar, terwijl er voor bepaalde doeleinden nog 3 extra werden ontvangen. De behoefte is echter groter. Na de ramp vestigde zich hier een carrosse- riebedrijf uit Schouwen. Er werken daar momenteel 4 man, doch men zou er hoognodig 10 arbeiders moe ten hebben. Tekort aan woonruimte staat het aantrekken van werkkrach ten echter in de weg. Verschillende pogingen, met medewerking van het E.T.I.. werden reeds ondernomen, doch tot dusver zonder resultaat. Daarnaast is er nog een wachtlijst met ongeveer twintig gegadigden uit de gemeente zelf. Zo op het oog een gering aantal, doch voor een dorp met plm. 350 woningen, is dit tekort niet onaanzienlijk. Hoewel dus geen grote activiteit op het gebied van de woningbouw ont plooid kon worden, werden andere zaken aangepakt. Er kwam bijv. een nieuwe brandweerauto, terwijl de B. B. reeds vorig jaar geheel was uitge rust en geoefend. Dit jaar hoopt men met deze dienst meer naar buiten te treden. Er moeten nog enkele brand- Eutten worden geboord, doch in ver and met de hoge kosten is dit werk voorlopig aangehouden. Een belangrijk werk dat thans on derhanden is, vormt de verbetering van de Langeweg, welke de Zak van Zuid-Beveland verbindt met de rijks weg onder Kapelle. Het laatste deel van deze verbinding is eigendom van het Waterschap. Voor het verkeer is het te liopen, dat er een oplossing zal worden gevonden om ook dit wegge deelte te kunnen verbreden en ver zwaren. Verder wil men dit jaar komen tot aanleg van het H.P.L.-verlichting op de doorgangswegen in het dorp. Ook ligt het in de bedoeling de Schuitweg te bestraten tot aan de Ambachts straat, waarmee dan het gehele uit breidingsplan bestraat zal zijn. De onhygiënische sloot aan het eind van de Raadhuisstraat zal worden ge dempt en achter het gemeentehuis wordt er ten behoeve van de B.B. en de gemeentewerkman een magazijn gebouwd. Wensen Of er verder nog wensen zijn? Ze ker! In het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven" dat in een behoefte voor ziet, is nog steeds de kleuterschool fehuisvest. Geen ideale toestand, zo- at met belangstelling wordt uitge zien naar de rijksregeling voor het kleuteronderwijs. Na het bekend wor den van deze regeling wil men de mo gelijkheid onder ogen zien, om te ko- t"$\; -hoest, KeolpU» en catarrh* men tot bouw van een kleuterschool, annex badhuis. Zodra begonnen wordt met de restauratie van de kerk, waarvoor de gemeente 10 in de kosten bijdraagt, zal nagegaan worden of ook de toren herstel be hoeft. Dan is er nog het gevaarlijke weg- Sedeelte tussen 's Gravenpolder en toedekenskerke. De daar langs de weg staande bo men zijn levensgevaarlijk. Mede om deze bomen te sparen, zou burge meester Jansen prefereren, dat er een oplossing gevonden zou kunnen worden, waarbij het verkeer geheel uit dit bochtige weggedeelte wordt gehaald. En voorts Is er nog het moeilijk oplosbare probleem van de electrmcatie dor buitenwijken. Nisse en s-Heer Abtskerke Van 's Gravenpolder naar Nisse en 's Heer Abtskerke is in dit gesprek niet moeilijk, want burgemeester Jansen is ook het hoofd van deze bei de gemeenten. De rustige ligging in het Poellandschap heeft ook haar stempel op deze dorpen gedrukt. De problemen zijn er niet zo groot, hoe wel Nisse reeds lang met een krap sluitende begroting worstelt. Ver schillende werken moesten hierdoor noodgedwongen op uitvoering blijven wachten. Het uitgebreide wegenstel sel (7 km) heeft deze gemeente zwa re lasten opgelegd. Men beschikte bijv. eerst niet over de middelen om de weg Ovezande's Gravenpolder over te dragen, doch dank zij een ex tra rijksbijdrage is dit thans wel mo gelijk. Bovendien kan nu ook de weg naar Heinkenszand geteerd worden. Woningen zou men m Nisse nog wel enkele kunnen gebruiken, temeer daar er veel slechte woningen zyn. Hoe vredig het er op Nisse toe- f aat, wordt geïllustreerd door het eit, dat het vroegere arrestanten lokaal bij de kerk, tot wachthuis je voor de buspassagiers kon wor den verbouwd! 's Heer Abtskerke dat er financieel gunstig voorstaat, is nog druk bezig met de torenrestauratie. Gelukkig hebben zich hierbij geen onaangena me verrassingen voorgedaan, hoewel het herstel nu ook weer geenszins overbodig was. En wanneer straks de toren geheel gereed zal zijn, zullen de twee klokken- in het vervolg elec- trisch geluid worden. Vier woningen zou men op 's Heer Abtskerke nog kunnen gebruiken, terwijl tenslotte als plannen nog te vermelden zijn, de bouw van een schuur voor de B.B. en de gemeente-werkman, alsmede de verbetering van de weg van het dorp naar de provinciale weg. Dit laatste in samenwerking met de gemeente Kloetinge. Artsenjubileum dokter J. A. Ross Zaterdag 19 Februari a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer J.A. Ross, controlerend geneesheer van de Rijks verzekeringsbank te Vlissingen, tot arts werd bevorderd. De heer Ross, die sinds 1945 als con trolerend arts in Zeeland werkzaam is, werd in Goes geboren, bezocht het gymnasium te Middelburg en was na zijn universitaire studie aan de Ge meentelijke Universiteit van Amster dam enige tijd werkzaam als scheeps arts. Daarna vestigde hij zich als huis arts te Blokzijl en vervolgens te Zwartsluis, waarna hij in 1936 werd benoemd tot adjunct-directeur van het Psychopathenasyl in Balkbrug. In 1938 verbond hij zich aan de Rijksverze keringsbank met als standplaats Am sterdam. Vandaar kwam hij naar Vlissingen, waar zijn dienstkring zich uitstrekt tot Zeeuwsch-Vlaanderen, de Bevelanden en Walcheren. Opening kleuterschool Ouwerkerk De kleuterschool te Ouwerkerk, 'n geschenk van de Round Table, zal 16 April officieel in gebruik worden genomen. Het meubilair zal door de Zweedse vereniging „Redt de Kinde ren" worden geschonken. Het ligt in de bedoeling t.z.t. de school, die voor lopig door de kleuterschoolvereniging wordt beheerd, aan de gemeente over te doen. Onder overweldigende belangstel ling werd Vrijdagmiddag in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Yerseke een rouwdienst gehouden, in verband met het overlijden van ds F. J. Dieleman, in leven predikant van de Gereformeerde gemeente te Yerse ke. Uit geheel de provincie en uit Moercapelle, waarheen ds Dieleman binnenkort wilde vertrekken, waren tal van belangstellenden gekomen, teneinde bij de teraardebestelling aanwezig te zyn. Ds A. Verhage uit Kampen leidde de rouwdienst en vroeg de gemeente de verzen 8 en 9 van Psalm 103 te zin gen waarna hij zijn gehoor bepaalde tot het schriftgedeelte Job 14 1:12 „De mens, uit een vrouw geboren is kort van dagen en zat van onrust". Ds Verhage sprak hierna woorden van troost tot mevrouw Dieleman. In de hoedanigheid van consulent sprak vervolgens ds J. B. Bel uit Krabbendijke over de kortstondigheid van het leven, uitgaande van Psalm 103, waarna hij Psalm 89 vers 19 las. VAN TOT STR&-FEEST. Een folkloristisch gebeuren op Schouwen en Duiveland, dat immer veel toeschouwers trekt, is het tra ditionele strk-feest. Maandag wordt dit wederom te Renesse gehouden. In de voormiddag worden de paarden door het dorp geleid en vervolgens zet men koers naar het strand, waar de paarden dan ver het water in lo pen. Zoals gebruikelijk geeft de mu- zielcvereniging die ook des mor gens reeds van de partij is des avonds een uitvoering. Daarbij zal EEN LIFT De gast, die in het hotel te Hulst om de nota vroeg en dus klaarblijke lijk wilde vertrekken, genoot de volle belangstelling van een zijner mede gasten. Spoedig bleek waar deze bijzondere interesse uit voortvloeidede man moest naar Perkpolder en hij zag in de vertrekkende „lift-mogelijkheden". Op zijn vraag of hij kon meerijden, antwoordde de vertrekkende gast wel vallend, dat hij hiertegen geen énkel bezwaar had. Waarop de adspirant-lifter jas en hoe l pakte en een uitvoerige dankbe tuiging begon op te zeggen. ,yEen ogenblik"onderbrak de gast. ,.U kunt wat mij betreft meerijden, maar de chauffeur zult u toch moeten betalen. Ik ga namelijk met de bus".. De dankbetuiging werd niet afge maakt o.m. worden opgevoerd het toneel stuk „De Floddermadam" in Zuid- Bevelands dialect. FORUM. In Middelburg en Vlissingen wer den respectievelijk Woensdag- en Donderdagavond zogenaamde forum avonden gehouden door de coöpera tieve verbruikersvereniging „De Broederband". Achter de tafel zaten de hoofdbestuurster mevrouw Blö- ken-Blaas, de heren J. Drucker en J. van Amstel uit Amsterdam en de voorzitter van „De Broederband", de heer S. de Graaf, die verschillende vragen over het coöperatiewezen te beantwoorden kregen. Na de pauze werd nog een filmprogramma ver toond. SCHOORSTEEN. In het meubelmagazijn van de fir ma Beukelaar te Tholen ontstond Donderdagavond een schoorsteen brandje. De brandweer was er snel by, zodat de schade tot het minimum beperkt bleef. CURSUSSEN. By voldoende deelname zal in het nieuwe wykgebouw van het Groene Kruis te Axel een cursus in kraam- verzorging worden georganiseerd, waarvan de leiding berust bij de wijk- verpleegster, mejuffrouw Op 't Land. Een dergelijke cursus zal op 23 Februari in Biervliet worden aange vangen, namelijk in zuigelingen- en kleuterzorg. De leiding berust hier bij zuster Wij na. Namens de classis sprak ds L. Ry'k- sen uit Middelburg, die herinnerde aan de grote werkkracht, waarmede ds Dieleman zijn gemeente diende. Voor de nabestaanden vroeg hij Gods troost en hulp in het verdere leven, waarna hij de dienst met dankgebed sloot. Hierna verenigden de aanwezi gen zich achter de baar en begaf de indrukwekkende stoet zich naar de begraafplaats. By de groeve voerde als eerste spreker ds Verhage het woord, waarna namens het curatori um van de Theologische school door ds H. Ligtenberg uit Rotterdam werd gesproken. Burgemeester A. C. Willemsen vertegenwoordigde de gemeente Yer seke. Spreker memoreerde de warme sympathie, welke altijd van ds Diele man uitging en waardoor deze in Yer seke zeer gezien was. Hij hoopte dat God mevrouw Dieleman en haar gezin wijsheid en kracht zou geven in het verdere leven. De oudste ouderling van de Gereformeerde gemeente, de heer J. C. Waverijn, voerde tenslotte het woord namens de kerkelijke ge meente, de kerkeraad en het. school bestuur. „God heeft onze predikant in zijn Eeuwigheid opgenomen", aldus de heer Waverijn, ,/Wat zal de mens spreken als God heeft gesproken. On ze troost ligt in het woord: Zalig zij, die in den Here sterven". Hierna werd de aanwezigen verzocht de oude berijming van het eerste vers van Psalm 98 te zingen. De heer Dekker uit Hoek, een fa milielid van de overledene dankte de aanwezigen hierna voor de belang stelling en liet betoonde medeleven, waarbij hij de hoop uitsprak dat dit Bij verkeersongeval gedood Dr. Van Leeuwen ernstig gewond In de beruchte s-bocht in de weg Leeuwarden Meppel te Tuk bij Steenwijk, is gisteren een auto, be stuurd door dr. A. Th. van Leeuwen, zendingspredikant van de classis Goes der Ned. Herv. kerk, geslipt en tegen de gevel van drogisterij Potberg en Kranendonk gereden. De auto nader de van de Friese kant. De gevolgen waren zeer ernstig. Het 6-jarig dochtertje van de predi kant, die naast haar vader zat, werd op slag gedood. Dr. Van Leeuwen werd ernstig aan het gelaat gewond. Hij werd door dok ter Brouwer naar diens woning mede genomen en daar verbonden. Mevr. Van Leeuwen kreeg een shock. Zij zat met haar twee andere kinderen, één van twee jaar en één van twee maan den achter in de auto. Zij hebben slechts licht letsel gekregen. Dr. Van Leeuwen zou op 21 Fe bruari naar Djakarta terugkeren. Zon dag j.l. hield hij zijn afscheidspredi- katie te Goes. Advertentie Daar wilt U meer van weten! Wat weet U over de kreukvrije piissé-rok en over de nieuwe lijn in lingerie? Twee geïllustreerde artikelen in Libelle van 19 Februari zullen U daar alles over vertellen! De jongste foto's van onze Koninklijke Benjamin prinses Marijke en een unieke fotoserie over het kinderbal van Milaan, ten huize van Maestro Toscanini, maken bovendien het doorkijken van dit damesweekblad met de gevarieerdste inhoud tot een aller genoeglijkste tijdpassering. En dan zijn nog slechts enkele hoofd zaken genoemd! KbeHe - Nassauplein 7 - Haarlem nooit een kreukelt)© Nog eens: de koekoek Het verblijdt ons voorlopig te kun nen mededelen, dat de vroege mel dingen van koekoeksroepen door en kele binnengekomen waarnemingen ten sterkste worden bevestigd. Na voltooid onderzoek zullen we zeer vei'rassende mededelingen kunnen doen. Er behoeft dus geen vrees meer te bestaan, dat men zich door een al te vroege melding belachelijk maakt. Nog eens, aller hulp is ge wenst. Ook is opnieuw het overwinteren van een „paardewachtertje", een witte kwikstaart, gesignaleerd. BAREND ZWERFMANS. Scheepyaarlbeweging De scheepvaartbeweging op het kanaal TerneuzenGent gedurende de maand Januari was als volgt: Zeevaart. Geschut voor opvaart 185 schepen, 252.357 b.r.t., geschut voor afvaart 183 schepen, 250.771 b.r.t. Daarvan hebben te Terneuzen gelost of geladen 11 schepen, 10.259 b.r.t. en te Sluiskil 6 schepen, 13.260 b.r.t. Binnenvaart. Geschut voor opvaart 1260 schepen 398.325 ton, geschut voor afvaart 1360 schepen, 514.851 ton. Daarvan hebben te Terneuzen gelost of geladen 142 schepen, 35.994 ton, te Sluiskil 204 schepen, 110.296 ton en te Sas van Gent 104 schepen,. 26.201 ton. Gew. Raad Zeeland van Landbouwschap geïnstalleerd (Slot van pag. 1) men) Jac. Wattel, Gapinge (plv. J. de Jager, Kapelle). Weritnemersver tegenwoordigers P. W. v. d. Bos, Nieuwerkerk, (plv. M. C. Visser, Burgh)W. Faas. Zaam- slag, (plv. A. Vergauwe, Nieuwvliet), R. Hiel, Kloosterzande (plv. C. de Smit, Hoofdplaat), M. D. den Hollan der, Goes. (plv. R. van Wensen, Moer dijk), J. Hubregtse, Breskens (plv. I. Michielse, Biervliet), J. L. Lukaart, Goes, (plv. A. v. d. Kuyl, Goes), P. Kenter, Goes (plv. W. Raas, 's Heerenhoek), C. Maas, Krabbendy- ke (plv. A. L. Jacobse, Koudekerke) C. Priem, Ovezande (plv. L. Traas, 's Heerenhoek), F. de Roo, Goes, (plv. G. W. Biersteker, Wolphaartsdijk)P. Slager, Haamstede (plv. C. J. de Smidt, Wissekerke), L. P. Wolse, Kortgene (plv. A. Geelhoed, Colijns- plaat). Voor het dagelijks bestuur, dat zal bestaan uit 2 vertegenwoordigers van de Z.L.M., 1 C.B.T.B., 1 L.T.B./N.C. B., 2 A.N.A.B., 1 N.C.L.B. en 1 N.K. L.B., zullen ter benoeming aan het Landbouwschap worden voorgedra gen de heren ir M. A. Geuze (plv. P. J. J. Dekker), J. B. Becu (plv. W. de Buck), G. J. de Jager (plv. Jac. Wat- tel), G. van Waes (plv. M. Steijn- Goense, die namens L.T.B. als toe hoorder de bestuursvergadering zal bijwonen), J. L. Lukaart (plv. L. P. Wolse)i F. de Roo (plv. P. W. v. d. Bos), M. D. den Hollander (plv. R. van Wensen), P. Kenter (plv. C. Priem) Aan het dagelijks bestuur werd op- dracht gegeven de vorming van een -/aantal commissies voor te bereiden. In principe werd besloten tot het in stellen van een sociale commissie een technische commissie alsmede com missies voor grondgebruik en voor de tuinbouw. Ook sprak men zich uit voor handhaving van de districts- en plaatselijke commissies. Over de frequentie van vergaderin gen e.d. zal het bestuur zich nader beraden. Aan het Prov. bestuur en prov. instellingen als E.T.I., P.P.D. e.d., waarin de Stichting vertegen woordigd was, zal bericht worden, ,dat de gewestelijke raad prijsstelt op contact. Als vaste adviseurs zullen aan de raad verbonden worden ir J. D. Dorst en dr ir C. W. C. van Beekom, terwijl andere adviseurs slechts dan zullen worden aangetrokken, wanneer er onderwerpen op hun terrein aan de orde zijn. Nadat nog de arbeidsvoorziening op St. Philipsland aan de orde was ge weest, kwam tenslotte een schrijven van de Commissie Waterbeheersing en Verzilting aan de orde. Deze com missie sprak haar bezorgdheid uit over de rechtsgrond van haar perso neel, nu de Stichting v. d. Landbouw opgehouden heeft te bestaan. Bericht zal worden, dat voor een en ander een oplossing zal worden gezocht. Henk van de Langenberg plotseling overleden Donderdag is te Breda plotseling overleden de bekende midvoor voor de tweede klasse-vereniging „Baro nie", Henk van de Langenberg. Tijdens de training had Van de Langenberg geklaagd over zware hoofdpijn en na de training was zijn toestand dusdanig, dat men het ge wenst achtte hem naar het zieken huis over te brengen. Op weg daar heen is Van de Langenberg overle den. De voetballer speelde vroegef in B.V.V. en N.A.C. en was een der be kendste goalgetters van de Neder landse voetbalcompetitie. Hij laat een gezin met vier kinderen na. O Af BESCHADIGING TE VOORKOMEN Proef begint Maandag Met ingang van Maandag aan staande zal er te Vlissingen en Bres kens een proef worclcn genomen niet een nieuwe opstelling van de auto's, die met Je veerboten „Prins Bern- hard" en „Koningin Juliana" over gezet moeten worden. Men zal daar toe Maandag bij de aanlegplaatsen borden aanbrengen, waarop instruc ties voor de automobilisten zijn ver meld. De bedoeling is meer eenheid te scheppen in het laden van de boten en daarbij scheiding toe te passen tussen grote en kleine wagens, ten einde klachten over beschadigingen enz. zoveel mogelijk te beperken. De kleine auto's, zowel kleine personen- als bestelwagens, zullen van Maan dag af uitsluitend overgezet worden in de zijgangen van de „Prins Bern- hard" en de „Koningin Juliana", ter wijl het grote rijdek gereserveerd blijft voor grotere typen personen auto's en voor vrachtwagens. Er zal Net verspeeld door te grote vangst Ter hoogte van Breskens hebben de, Schevenjngse span-vissers van de rederij N.V. Frank Vrolijk bij hun tweede trék hun - „a.toomnet',' ver speeld. Na een enigszins 'teleurstel lend begin in de eerste nacht toen de schepen alles bij elkaar slechts een paar kantjes haring van een mindere kwaliteit binnenhaalden, was er de tweede nacht zoveel haring, dat 't net onder de enorme last bezweek. De lijnen, waarmee het net aan de twee schepen was bevestigd, knapten af onder het gewicht van de vangst, die het experiment tot een verbluf fend succes had kunnen maken, aldus „Het Parool", Dit net was speciaal voor deze proef vervaardigd. Het werd bij het vissen door de twee schepen gesleept, waarbij de haring dan min of meer werd overvallen en geschept. De schippers hebben onmiddellijk opdracht gekregen koers te zetten naar Oostende in deze Belgische haven hebben ze een nieuw net aan boord genomen om weer hun geluk te gaan beproeven. Ouwerkerk geïsoleerd Door de modder Ouwerkerk is practisch geïsoleerd. Deze keer niet door het water, maar door modder en klei. De hoofdtoe gangsweg tot 't dorp is wegens werk zaamheden aan de riolering afgeslo ten en de z.g. Achterweg is door vele vrachtwagens stukgereden. Thans, na enkele dagen kleivervoer, is er een modderlaag ontstaan die op sommige plaatsen vier of vijf decimeter dik is. Bezoekers van het dorp stallen hun auto's buiten de bebouwde kom en gaan te voet zo mogelijk gelaarsd op weg naar Ouwerkerk. Met wat zand en puin wordt steeds getracht een weggetje vrij te houden, maar na het voorbijrijden van één vrachtwagen bestaat de weg niet meer. De bevolking neemt de toestand nogal gemoedelijk op. „Liever mod der, dan water", is hun berustend ant woord op de vele ongemakken, die riolering nu eenmaal met zich brengt. Auto's slipten te Rilland-Bath Vrijdagmorgen vroeg slipte door de gladheid van het wegdek een zware vrachtauto naby wachtpost 10 op de Rijksweg te Rilland-Bath en kwam in de sloot terecht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Met twee andere vrachtwagens wist men later op de dag de auto uit de sloot te trekken. Omstreeks twaalf uur 0. slipte een personenauto door de glad heid van het wegdek op de Rijksweg ter hoogte van Rilland-Bath. De auto. ging rakelings langs een boom en kwam vervolgens met de wielen naar boven in een sloot terecht. De beide inzittenden waren afgevaardigden der Geref. gemeente te Leerdam, die op weg waren naar Yerseke. Ondanks de capriolen, welke de auto had ge maakt, kwamen beide inzittenden met Advertentie Vritag de juiste soort de schrik vrij. Langs één der achter deuren van de auto wisten zij er uit te kruipen. Omstreeks 4 uur is de ge deukte auto met een takelwagen uit de sloot gehaald. Oesterverzending in Januari De oesterverzending over de maand Januari 1955 heeft bedragen: Nederland 109.114 stuks (v.j. 93.529)België 1.737.943 stuks (v.j. 684.745); Engeland 62.100 stuks (v. j. 6.900): Duitsland 49.880 stuks (v. j. 59.950); Diversen 28.050 stuks (v. j. 24.169)Totaal 1.987.087 stuks (v. j. 1.869.293). Bevordering bij de N.S. De heer C. J. van der Dussen, hoofd commies le klasse ter inspectie Gro ningen van de Nederlandse Spoorwe gen, werd met ingang van 1 Febru ari j.l. benoemd tot inspecteur 2e klasse ter zelfde inspectie. Tot voor enkele jaren was de lieer Van der Dussen op de inspectie Breda werk zaam, in welke functie zijn terrein ook Zeeland omvatte.' hieraan strikt de hand worden ge houden cn het bootpersoneel heeft opdracht gekregen niet toe te staan, dat automobilisten hun wagens op een andere plaats zetten, ook al zou den ze er zelf om verzoeken. Teneinde een vlotte gang van za ken te bevorderen is de opstelling aan de wal nu zo geregeld, dat te Vlissingen na het kaartenhokje de kleine auto's de rechtse rijbaan moe ten nemen, d.w.z. de wagens, die in de zijgangen van de boot komen, terwijl de grote typen personen auto's en de vrachtwagens links worden opgesteld. Zonodig zullen door de politie of door het personeel van de Stoombootdiensten aanwij zingen worden gegeven, die strikt moeten worden opgevolgd. In Bres kens zal een zelfde regeling worden toegepast, dus kleine wagens rechts, grote links. STAATSEXAMEN^ Gymn.) De kortste en voordeligste opleiding: (Bekende Schriftelijke Cursus) Bromfietser door auto aangereden Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur is de bromfietsberijder V. uit Wemel- dinge op de Voorstad te Goes aange reden door een personenauto, be stuurd door zekere K. uit Biezelinge. De aanrijding ontstond op het mo ment dat v. de J. A. Blanckstraat wilde inrijden en daartoe naar links afzwenkte. De auto reed in de rich ting van de Steenenbrug. V. kwam onder de auto terecht en kon eerst bevryd worden, nadat de wagen was opgelicht. Nadat dokter Kleinepier de eerst hulp had ver leend. is de man. die vermoedelijk 'n dubbele armbreuk heeft opgelopen, naar het ziekenhuis Oostwai over gebracht. Hervormde kerk Kerkwerve wordt gerestaureerd In de Ned. Herv. kerk te Kerkwer ve is men dezer dagen begonnen met het herstel van de schade, die is ont staan tengevolge van de overstro ming. Het gebouw zelf, dat dateert uit het jaar 1900, heeft door zyn ho ge ligging niet veel schade opgelo pen. Dc meeste beschadigingen be treffen de vloeren, die onder water hebben gestaan, en een deel van de inventaris. Ook het orgel heeft ten gevolge van de vochtige omgeving ernstig geleden en is niet meer bruik baar. Men heeft besloten uit een be staand fonds een nieuw orgel aan te kopen; in de kerkelijke gemeenten Wemeldinge, Haamstede en Burgh zijn voor dit doel collecten gehouden. Zodra het gebouw is hersteld, zullen de kerkdiensten, welke tot dusver worden gehouden in de achter de kerk liggende consistoriekamer, weer in de kerk kunnen worden gehouden. VANDAAG Middelburg Electro: „Hans Christian Andersen", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Demetrius en de gla diatoren", (18 jr.), cinemascope), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie oude muziekinstru menten, 918 uur. Vlissingen: Alhambra: „Berlijn, Oost- zóne", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Het monster van de Amazone", (14 jaar), 19 en 21 uur; Concertgebouw: Stedenontmoeting Zebra, 20 uur. Goes Grand: „Berlijn, Oostzone", (18 jaar), 19 en 21 uur; Prins van Oran je: Lezingen Christelijke Emigratie- Centrale, 14.30 uur. MORGEN Middelburg Electro: „Hans Christian Andersen", (a.l.), 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Demetrius en de gladiatoren" (18 jaar). 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Berlijn, Oost- zóne", (18 jaar), 15, 19 en 21 uur; Luxor: „Het monster van de Amazo ne", (14 jaar), 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Staatsvijand no. 1" (al le leeftijden), 15 uur, „Berlijn, Oost- zóne", (18 jaar), 19 en 21- uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2