Mu Blikgroenten NIEUWS UIT DE KERKEN GEMEENTEBESTUREN SPREKEN OVER 5 MEI-VIERING Kloosterbalsem WALCHEREN BURGEMEESTER DREGMANS HIELD NIEUWJAARSREDE WRIGLEY FUSIE LANDBOUWVERENIGING EN C.B.T.B. IN 0. Z.-VLAANDEREN DINSDAG 8 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 OP 23 FEBRUARI Vragen van Vlissingse raadsleden Het Nationaal Comité voor de vie ring van de bevrijdingsdag 5 Mei 1955 (onder voorzitterschap van de heer M. A. Reinalda, oud-Commissaris der Koningin in Utrecht) heeft het plan in elke provincie van Nederland een contactbijeenkomst met de gemeente besturen le beleggen om de viering van de bevrijdingsdag te bespreken. Het comité heeft een serie richtlijnen opgesteld, welke het waardevol acht voor de feestviering en waarop het Advertentie. SP/Tin de RUG Uw lenden. Flink wrijven met Akkers Kloosterbalsem, waar- ^.1/ van de warmtcopwekkendc be standdelen de pijn snel verjagen: WKjjjïmcï.in.mj.Mcï.Tnva Ritthem Vergadering „Ritthemse IJsclub". De „Ritthemse IJsclub" te Ritthem hield in „Ons Dorpsleven" een leden vergadering. Na het openingswoord van de heer J. J. de Meij, voorzitter, en het financieel verslag van de pen ningmeester. werden tot bestuursle den gekozen de heren W. Cevaal Abrz. en A. M. Dellebeke. Hierna werd de mogelijkheid besproken om een ijs baan aan te leggen. Op voordelige voorwaarden kon men vhn de gemeen te een gedeelte van het sportterrein krijgen. Er werd hierop niet ingegaan, omdat men de bodemgesteldheid van het bedoelde terrein hiervoor niet ge schikt achtte. De voorzitter deelde mede, dat van de Polder Walcheren toestemming was' verkregen om eventueel een gedeelte van ae water gang als ijsbaan in te richten, ter wijl ook de W.M.Z. toestemming gaf om het baanvak met zoetwater te overspuiten tot het verkrijgen van beter ijs. Vervolgens las de voorzitter een ontwerp van reglement voor, dat na enige wijzigingen werd aangenomen. Besloten werd de volgende kaarten uit te reiken: ledenkaarten 1, ge- zinskaarten a 2 (voor echtpaar en kinderen tot 16 jaar), adspirantle- denkaarten a 0.50 voor personen tot 16 jaar. Westkapelle Meisjesvereniging „Dorcas" Te Westkapelle vierde de meisjes vereniging „Dorcas", met haar on derafdelingen en in tegenwoordig heid van haar begunstigers. Vrijdag het 71-jarig bestaan in het Hervormd Jeugdgebouw. Ds. Oosthoek leidde deze avond; de ouderen voerden het lekenspel „Ester" op en de jongeren het sprookje „Pechvogel en geluks- Wef kind". Het programma voorts zang en declamatie. omvatte desgewenst een toelichting zal geven aan de gemeentebesturen, van wie verwacht wordt, dat ze bij de viering van de bevrijdingsdag leiding geven. Voor Zeeland is deze bijeenkomst vastgesteld op 23 Februari a.s. te Mid- delburg. Inmiddels vernemen wij, dat een tweetal Vlissingse raadsleden, de he ren J. van Wagtendonk en J. Koops, aan het college van B. en W. van Vlis- singen schriftelijke vragen hebben ge steld over de plannen in deze stad. Zij wijzen er daarbij op, dat op hoog ni veau is besloten, dat op de 5e Mei aan alle werknemers, voor zover het open bare leven dit toelaat, vrijaf wordt ge ven. De suggestie wordt geuit om de besturen van alle culturele verenigin gen (muziek, zang, toneel, volksdans, sport) en van middenstandsorganisa ties, alsmede hoofden van scholen, jeugdleiders, bond van buurtvereni gingen e.a. bijeen te roepen voor de voorbereiding van en actieve mede werking aan deze 5-Mei viering. Ten slotte wordt gevraagd in hoeverre voor Vlissingen de plannen voor de feest viering zijn gevorderd. Vrachtauto ramde gevel in Heinkenszand In de Dorpsstraat te Heinkenszand had een ernstige aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's, welke won der boven wonder alleen grote mate riële schade tengevolge had. Een der auto's, komende uit de richting 's-Heer Arendskerke, wilde een rechts van de weg geparkeerde wagen passeren. Vermoedelijk door dat de chauffeur een tegenliggende vrachtauto te 'aat opmerkte, ge raakten de beide auto s met elkaar in botsing, waarbij de van de rich ting 's-Heerenhoek komende auto te gen de gevel van perceel A 157, be woond door de fam. A. K., werd ge- drukt. Niet alleen dat de beide auto's zware materiële schade opliepen; ook de voorgevel van het perceel be gaf het. De bewoners, die zich in de woonkamer aan de voorzijde bevon den, kwamen met de schrik vrij. In een half jaar tijds is dit de tweede maal .dat de voorgevel van dit per ceel het moest ontgelden! De beide chauffeurs, de heren J. V. uit Lewe- dorp en J. H. uit Wemeldinge, kwa men met de sch.lk vrij, waarbij eerstgenoemde achter het stuur zat beklemd, zodat hij uit zijn benarde positie moest worden bevrijd. De schade wordt geschat op enkele dui zenden guldens. Gedurende enkele uren werd het verkeer omgelegd. Middelburg Raad komt bijeen De gemeenteraad van Middelburg komt Dinsdag 15 Februari a.s. des namiddags om twee uur in openbare vergadering bijeen. Verbetering verlichting op de Markt B. en W. van Middelburg leggen de raad een plan voor tot verbete ring van de straatverlichting op het Marktplein. Het ligt in de bedoeling de bestaande lantaarns aan de trot toirzijde te laten vervallen en nieuwe twee-armige lantaarns te plaatsen aan de andere zijde van de verkeers weg, aan de rand van het midden gedeelte der Markt. Op deze manier zal de verlichting van dit midden gedeelte zoals metingen hebben aangetoond belangrijk worden verbeterd. Het college verzoekt de ontrui mingstermijn van 23 onbewoonbaar verklaarde woningen met een jaar te verlengen, omdat aan de bewoners geen andere woningen ter beschik king gesteld kunnen worden. Ouderavond CJ.M.V. In de bovenzaal van het C.J.M.V.- gebouw aan de Singelstraat te Mid delburg, werd Zondagavond door de C.J.M.V. een avond voor de ouders van de leden gegeven. De druk be zochte bijenkomst stond onder leiding van de voorzitter, de heer C. Hame link. Na een openingswoord werd een serie lichtbeelden vertoond, betrek king hebbend op de bevrijding van Walcheren en van Middelburg, op de inundatie van het eiland, enz. Deze lichtbeelden, oorspronkelijk foto-opnamen van de heer F. P. G. RAAD KOUDEKERKE Te weinig bouwvolume Aan diegenen, die hun vacantie in Koudekerke willen doorbrengen, wordt een service geboden, welke ve le badgemeenten tot voorbeeld kan worden gesteld. Juist deze diensten hebben menige vacantieganger naar onze gemeente gelokt". Dit verklaar de Maandagmiddag de burgemeester van Koudekerke, de heer J. L. Dregmans, in zijn openingsrede tij dens de zitting van de gemeente raad. Hij wees er op, dat in het afge lopen jaar op velerlei terrein 'n grote activiteit werd ontwikkeld. In het komende jaar heeft men ook weer verschillende openbare werken op het programma staan. Uit de mededelingen van de voor zitter bleek, dat er in 1954 drie zo merwoningen werden gebouwd. Voorts verrezen er twee woningen en werden er veertig bouwvergunnin gen afgegeven. Een loffelijk getuigenis het spre ker horen over het gemeenteperso- neel. De bevolking ging slechts met 2 zielen vooruit, wat, aldus de voorzit ter, te wijten is aan het feit, dat de gemeente het nodige bouwvolume wordt onthouden. Namens de raadsleden beantwoord de de heer J. Jasperse de nieuwjaars toespraak van de voorzitter. Hij maakte zich tot tolk van de geme'en- tenaren, toen hij de heer Dregmans een voortreffelijk burgemeester noemde, die „niet achter de lessenaar blijft zitten", doch een veelzijdige ac tiviteit ontplooit. AGENDA. In een snel tempo werkte de raad vervolgens dg agenda af. Zonder dat een der ra-aasleden het woord ver langde en zonder stemming werden, overeenkomstig de adviezen van B. en W., de verhoging van de jaarwed den van de gemeente-secretaris, ,de ontvanger en de ambtenaar van de burgerlijke stand, aanvaard. Ook de jaarwedde-verhogingen van het ove rig gemeente-personeel en een wijzi ging van de bezoldigings-verordening der gemeente Koudekerke werden aangenomen. Overeenkomstig het gunstig ad vies van B. en W. werd aan een aan tal besturen van bijzondere scholen, ingevolge de L.O.-wet van 1920, sub sidie toegekend. De raad verklaarde zich accoord met het voorstel van B. en W. op de aanvraag om subsidie van het Hu manistisch Thuisfront afwijzend te beschikken. Wel werd subsidie ver leend aan de „Commissie voor de hygiene van het kind in Zeeland", ten behoeve yan de exploitatie van een consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters. Na enige discussie werd het voorstel betreffende het in dienen van een bezwaarschrift bij de Herverkavelingscommissie Walche ren aangenomen. DISCUSSIE. Enige discussie ontstond over het voorstel van B. en W. om enige per celen grond aan te kopen, teneinde te komen tot verbreding van de Middel burgsestraat, welke in het belang van het verkeer werd geacht. De heer P. Flipse verklaarde zich accoord met de aankoop van een per ceel ten bedrage van f 1000.doch vond de aankoop van een perceel, groot 21 vierkante meter, van de heer J. dë Kroo, ten bedrage van f 84 overbodig. Wethouder J. de Kroo, bestreed de mening van de heer Flipse. Hij zet te de zaak nog eens uitvoerig uiteen, doch kon de raad niet overtuigen. Verschillende raadsleden noemden de aankoop van dit perceel nutteloos. Op advies van de burgemeester ver klaarde de raad er zieli mede ac coord, dat B. en W. het terug namen opdat B. en W. zich nader over de kwestie konden beraden. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. W. Christiaansen (G.B.) of er geen verbeteringen konden worden aange bracht aan het dak van de muziek tent. Bij storm wordt dit dak her haaldelijk beschadigd. De toezegging van de voorzitter, dat opnieuw een zending leien voor de reparatie van het dak is gearriveerd, stelde de vra gensteller niet tevreden. Het blijkt, dat de leien niet voldoen, zeide hij, er moet ander materiaal gebruikt wor den. De heer P. Flipse informeerde er naar of de stenen, welke nu reeds vier jaar de Biggekerkseweg ontsie ren, nog eens zullen verdwijnen. Dit behoort tot de competentie van het wegschap. Nadat nog enkele vragen stellers waren ingelicht, sloot de voorzitter de vergadering. Bollen, welke door het gemeentebe stuur welwillend beschikbaar waren gesteld, werden door de heer Bollen toegelicht. Vervolgens werden lichtbeelden ver toond van de, thans voltooide, weder opbouw van Middelburg. De heer Hamelink sloot met een dankwoord aan de aanwezige leden van de Commissie van Toezicht, de heren A. Germing en L. Koole. als mede aan de heer Bollen voor diens causerie. Na afloop van deze bijeenkomst ble ven de aanwezigen in de benedenzalen nog enige tijd gezellig bijeen. Veere „Vier-eeuwen feest" in Veere Maandagavond was in de raads zaal van Veere een aantal ingezete nen samengekomen, in verband met het op 22 en 23 Juli a.s. te vieren „Vier-eeuwen feest" van het markie- zaat Veere. De heer en mevrouw Abeleven-Labberton bespraken het door hen geschreven historische spel „Een sprookje in de historie", dat ter gelegenheid van het feest in de Grote Kerk zal worden opgevoerd. Nadat de aard van het spel aldus uit voerig was toegelicht, zette de bur- femeester van Veere, jhr. I. F. den eer Poortugael, uiteen, waarom juist op dit stuk de keuze was geval len. Bijna alle aanwezigen gaven zich hierna spontaan als medewerker op. De geanimeerde bijeenkomst werd door de voorzitter, burgemeester de Beer van Poortugael, die ook een openingswoord had gesproken, ge sloten. Van onze adverteerders Sinds Maandag hanteert kapper B. Baljé, Paspoortstraat 16 te Oost- Souburg. weer kwast en schaar, want na een gedwongen sluiting van zijn bedrijf van bijna twee maanden, waartoe hdoor ziekte genoodzaakt was, kan hij nu weer aan de slag. Kapper BaTjé, die reeds meer dan veertig jaar de Souburgers „onder het mes" neemt, is zijn loopbaan in Vlissingen begonnen. Hij maakte toen een 106-urige werkweek tegen een weekloon van 25 cent Mannen die „gezien" zijn preferen BRYLCREEM Iedereen ziet er gr&ac welverzorgd uit. Daarom wordt Brylcreem door meer mannen gebruikt dan enige andere hair- dressing ter wereld. Neem de proef en zie zelf hoe prachtig gla n - zend, hoe keurig „in vorm" Uw haar de hele dag blijft. Mas seer elke dag met Brylcreem; de heil zame bestanddelen houden Uw hoofd huid fris en vrij van roos. Geen droog, stug haar meer' 's werelds meest verkochte hairdressing County Laboratories Ltd., Btanmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam Waterschap Wolphaartsdijk weigert verantwoordelijkheid Na de jongste storm In café Ossenaardc tc Wolphaarts- dyk werd Zaterdag onder leiding van dijkgraaf J Goetheer een spoed eisende vergadering gehouden van ingelanden van het waterschap Oud- Wolphaartsdijk. De voorzitter van het waterschap deelde mede. dat het bestuur zich nief langer verantwoor delijk durft te stellen voor de situa tie in verband met de nieuwe düken na de storm van 23 December j.l. Opgemerkt werd, dat in dit water schap twee gedeelten van de bebouw de kom liggen, n.l. Oostkerke en Oud-Sabbinge. Met de herstelwerk zaamheden dient zo spoedig mogelijk te worden begonnen. Volgens de des kundigen is net enig afdoende het aanbrengen van twee meter beton nen blokken, te beginnen aan de voet van de dijk. Met algemene stemmen werd dit voorstel door de vergade ring aangenomen. Het werk werd bij onderhandse aanbesteding gegund aan de laagste inschrijver, de neer Hogesteger te Wemeldinge voor de som van f 33.878. Het werk zal binnen twee maanden moeten yvorden opgeleverd. Met algemene stemmen werd voorts besloten een strookje grond aan de gemeente te verkopen, dat toef" zal geven tot het gemeente-badJ Verbouwing en verwarming Concert- en Gehoorzaal Voorslel B. en W. Middelburg aan de raad B. en VV. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor, accoord te gaan met de verlening van credie- ïen van 12.300 en 23.000 aan de stichting Concert- en Gehoorzaal 1945, respectievelijk ter financie ring van verbouwingskosten en de aanleg van centrale verwarming. Een bedrag van f 5700 zal gemoeid zijn met het geschikt maken van de Concert- en Gehoorzaal voor de lessen van de Zeeuwse Muziek school. De stichting wil echter van de gelegenheid gebruikmaken om ook andere lokalen centraal te ver warmen. De huur, welke de gemeente za betalen voor het gebruik van loka liteiten ten behoeve van de Zeeuw se Muziekschool, wordt geraamd op 2600 per jaar. Voor de inrichting van de Mid delburgse dependance der Zeeuwse Muziekschool, vraagt het college van B. en W een aanvullend cre- diet van 9250. Reeds eerder werd een bedrag van 2000 toegestaan, maar gebleken is, dat dit ver be neden de werkelijke kosten is. De inrichting van het instrumentarium wordt geraamd op 7850, terwijl de meubilering 3364,25 zal ver gen. Een crediet van 6000 vragen B. en W. voor de opstelling van een verplaatsbare transformatorset op het erf van de boerderij Noordweg 139. Deze voorziening is nodig ter verbetering van de spanning op de Noordweg en de omgeving van de Klarenbeeklaan. Vo,or 2500 denken B. en W. te kunnen deelnemen aan de provin ciale stand op de a.s. zomer te Rot terdam te houden expositie „E 55". Het college verzoekt de raad dan ook, zich met een crediet tot dit be drag dat ruimschoots voldoende zal zijn te verenigen. Tenslotte wil de gemeente een tweede zandstrooier aanschaffen om de gladheid van de weg in de winter doelmatiger te kunnen be strijden. *B. en W. stellen de raad voor, hun college voor dit doel een crediet te verstrekken van 1500. NATIONALE BLIKGROENTEN WEEK Ds. J. Kalshoven 80 jaar Zondag 13 Februari a.s. zal ds. J. Kalshoven te Rhenen, emeritus predikant van de Ned. Herv. kerk tachtig jaar worden. Ds. Kalshoven werd op 13 Febru ari 1875 in de Hervormde pastorie van Ede geboren, bezocht het gym nasium te Zwolle en studeerde ver volgens aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat candidaat Kalshoven op 12 Mei 1905 door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland was toege- gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 26 Januari van het daaropvolgend jaar door wijlen zijn vader te Hoogeloon (classis Eindhoven) in het ambt be vestigd. Twee jaar later verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Kootwijk (classis Harderwijk), vanwaar hij in 1921 naar Ovezande en Driewegen vertrok. Op 28 April 1929 deed hij zijn intree in zjjn vier de en laatste gemeente Hien en Do- dewaard (classis Tiel), waar hem Voor top-prestaties ™k°°m bij sport en speI 0cW toond met ingang van 30 December 1943 op ruim 68-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Daarna vestigde hij zich te Rhenen. Ds. A. Gruppen overleden In het ziekenhuis te Middelburg is Zaterdagavond overleden ds A. Grup- gen, Chr. Gereformeerd predikant te iapelle-Biezelinge. Ds Gruppen was reeds geruime tijd ziek. De heer Gruppen werd 23 April 1886 te Zuidwolde (Dr.) geboren. Van 1919 tot 1923 stond ds Grup pen te Steenwnk en nadien van 1923 tot 1926 in Vlissingen, van 1926 tot 1935 in Zwaagwesteinde, van 1935 tot 1942 in Eindhoven, van 1942 tot 1947 in Elburg en sindsdien in Ka- pelle-Biezelinge. Ds Gruppen heeft in de Chr. Geref. kerk een vooraanstaande plaats in genomen. Hij was lid van de Genera le Synode en curator van de Theolo gische school te Apeldoorn. Ook was hij curator van het Chr. Lyceum te Goes. Oecumenische jeugdraad Een grote groep van Gereformeer de jongeren (bijna 10 procent van het aantal deelnemers) heeft na af loop van de conferentie van de oecu- rpedische jeugdraad in Nederland, de wens uitgesproken dat op de komende fenerale synode van de Gereformeer- e kerken, de zaak van de toetreding van de Gereformeerde kerk tot de wereldraad van Kerken nader bij ge bracht zou worden en dat de gedach te der oecumenische toenadering door steeds meer leden der Gereformeerde kerken zou worden gedragen. H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft Zondagmorgen een gedeelte van de conferentie te Utrecht bijgewoond, i Coöp. aan- en verkoopver. per 1 Juni 1955 Na uitgebreide discussie heeft de afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen der C.B.T.B. in een te Axel gehouden vergadering met 71 tegen 8 stemmen besloten tot een fusie met de coöp. Iandbouwverenigïng „Oost Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen. Dit is me de gebeurd op aandrang van 't Cen traal Bureau der C.B.T.B. te Rotter dam. De fusie komt neer op de stich ting van een coöperatieve aan- er verkoopvereniging voor O. Zeeuwsch- Vlaanderen, met als plaats van ves tiging Terneuzen. Jeugdtournooi Vlissingen op 5 Juni a.s. De datum van het jaarlijkse jeugdtournooi van de V.C. „Vlissin gen om de wisselbeker van „Het Vrije Volk", is vastgesteld op 5 Ju ni. Het jaarlijkse juniorentournooi zal worden gespeeld op 23 Mei. Corn BoysDe Zeeuwen 3—1 Corn Boys begon met sterke aan vallen voor het bezoekersdoel te bren gen, maar De Zeeuwen-verdediging zette alle zeilen bij, waardoor de aan vallen op niets uitliepen. Integendeel, het waren de bezoekers, die bg een uitval de Corn Boys-verdediging uit positie speelden, waardoor hun linksbuiten kalm kon inschieten (0— 1). Corn Boys bleef echter aanhou den en toen tien minuten later mid- voor Verhelst een goed voorgegeven bal keihard inzond, greep de bezoe kers-doelman naast (11). Met nog vele aanvallen, nu ook voor het doel van de thuisclub, die slecht werden afgewerkt, kwam met deze stand de rust. Maar toen Corn Boys ook na rust stevig aanpakte, ontstond er reeds 10 minuten later door linksbuiten Smit een Com Boys-voorsprong (21). En toen linksbuiten Smit een kwartier later bijna alleen voor het bezoekers- doel verscheen, schroomde hij niet om Corn Boys een nog veiliger voor sprong te bezorgen. Met hevige aan vallen aan weerszijden, welke werden onderschept, kwam met deze stand het einde. Officiële publicaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat hij verhinderd is Woensdag a.s. spreekuur te houden. Marktberichten VEENLARKT ROTTERDAM. 7 Febr. Aanvoer in totaal 1854. Vette koeien en ossen 1233; varkens 621. Vette koeien per kg. in et. le kw. 254— 270, 2e kw. 224—242, 3e kw. 190—200; var kens (lev. gew.) per kg in ct. le kw 190. 2e kw. 188, 3e kw. 186. Vette koeien aanvoer korter, handel slepend, prijzen lager, enkele prima's bo ven notering; exportvarkens aanvoer als !ge week. handel kalm, prijzen voorai niet hoger. GR.4ANBEURS ROTTERDAM. Febr. Binnenlandse granen, officleuzt noleringen per 100 kg. franco Rotter dam. Tarwe, rode op voehtconditie tor f 27.60. Voedergranen, zomergerst, kalm prijshoudend, naar kwaliteit en vochtge halte f 27.5029.75; geschoonde gedroogde tot f 38.25: haver zeer kalm en nauwelijks prijshoudend, naar kleur en vochtgehalte f 25.5026.50; extra blanke daarboven; rogge doorsneekwallteit t 22.50—23.00: bakrogge tot I 24.00; peulvruchten bijna zonder zaken waardoor groene erwten niet genoteerd. Schokkers flauw tot f 110.00: bruine bonen, flauw, tot f 55.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Febr. Klelaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f il.00—13.50: Bin tjes f 7.00—7.75; Alpha f 6.25—6.75; Beve landers f 12.00—12,50: Furore 9,50— 10.00; Meerlanders geen notering; IJselster f 6.75—7.00. Zandaardappelen geen notering. Voeraardappelen f 3=25—3 75, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERE 7 Febr. Export garnalen, aanvoer 307, prijs per kg 227. Schar 50, 29—40. Bot 7. 30—34. Het bestuur van deze vereniging zal bestaan uit tien leden, van wie er drie door de C.B.T.B. zijn aangewe zen, en wel de heren J. Dieleman- Dekker (Zaamslag), W. J. Dieleman (Sluiskil) en C. A. de Kraker (Zaam slag). In de te vormen commissie van toe zicht, die uit vijf leden zal bestaan, werden voor de CJ3.T.E. twee leden aangewezen en wel de heren L. Huys- sen (Terneuzen) en A. de Feyter (Axel). De fusie zal 1 Juni 1955 van kracht worden. De financiële consequenties houden oon. de overname in van dé gebouwen en vaste goederen der C. B.T.B. en het overgaan tegen nomi nale waarde van de 150 aandelen in de graansilo. De zaakwaarnemer der C.B.T.B., de heer Veldkamp, zal worden over geplaatst naar het Centraal Bureau in Rotterdam, ^e overige personeels leden zullen naar de niéuwe coöpera tie overgaan. De in Axel gehouden vergadering stond onder leiding van de voorzitter der afd. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de CJ3.T.B., de heer C. de Putter. „Valentijn-hulde" aan 3 Zeeuwen Maandag 14 Februari a.s. Va- Ientijndag zal aan 82 Nederlanders onder wie 3 Zeeuwen, een bloemen hulde worden aangeboden op grond van verdiensten in het afgelopen jaar met betrekking tot naastenliefde, op offeringsgezindheid en goede bur gerzin. Dit zal geschieden door de Vereni ging „De Nederlandse Bloemisterij", die zich daartoe heeft laten advise ren door een jury, waarin zitting ha.dden een vertegenwoordiger van T ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, een journalist en een vertegenwoordiger van de vere niging. De jury stelde zich hierbij op het standpunt, dat de vertolking van de Valentijn-gedachte allerminst tot spectaculaire voorbeelden beperkt is. Juist de kleine gevallen, die van dag tot dag zoveel leed kunnen verzach ten, verdienen de grootst mogelijke aanmoediging. Bij de beoordeling van de opgaven werd er dan ook steeds van uitgegaan, dat de monnik Va- lentrjn, die van 230—270 in Italië leefde en na wiens dood de Valentrjn- dag in vele landen is ontstaan, zijn bloemengeschenken evenmin ont hield aan diegenen, wier naasten liefde niet op de voorgrond trad. Onder de 82 Nederlanders bevin den zich drie Zeeuwen, namelijk 1. de heer A. G. Wagensveld, Middel burg, ontwerper en stuwende kracht van miniatuur-Walcheren. In hem worden ook de "ele medewerkers ge huldigd, die belangeloos aan dit pro ject nebben gewerkt; 2. mevrouw T. Mijnsbergen-Torbijn. Zij nam een ouderloos gezin (5 kinderen beneden de 20 jaar) onder haar hoede en brengt tevens vreugde in het leven van ouden n dagen; en 3. de heer M. J. Verburg, Goes. Gedurende één jaar oefende Hij geheel belangeloos 't toezicht uit op de bouw van 19 wo ningen door Noorwegen aan Stave- nisse geschonken, waardoor hij in belangrijke mate was betrokken bij het herstel van Stavenisse. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde Man en Vader JACOBUS PUYPE op de leeftijd van 38 jaar. Uit aller naam: M. PUYPE— BOSSCHAART. Oost en West-Souburg, 7 Februari 1955. De Deckerestraat 18. Verhuisd: M. POLAK Sr. in Gortstraat 53 nqay Olmenlaan 2, Middelburg. •lefoonuummer blijft X 1180—2804

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3