KAPPIE EN DE JUWELENROOF ,PUNKTCHEN UND ANTON", ONOPGESMUKT FILMWERK WALCHEREN P R IMMTyMiLJïlTiEM INLEIDINGEN OVER BOUWPLAN 1955 EN DELTAPLAN Met VEL PO SI zie je er geen barst van! 'AKKERTJES ZATERDAG 5 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE O O d tt A N FILMS IN ZEELAND Met gezonde humor. Een genoeglijke, vriendelijke en soms hartverwarmende geschiedenis schreef Erich Kastuer onder de titel „Pünktchen und Anton" (ELECTRO, Middelburg) en de verfilmers wisten onder regie van Thomas Engel de sfeer ook op het witte doek uit stekend te handhaven. Dit verhaal over het dochtertje, van een rijke kou senfabrikant en een arm jongetje biedt enkele uren prettige ontspan ning! Het dochtertje, „Puntje" en het knaapje Anton, beide rollen opmer kelijk goed vertolkt door de jeugdige acteurs Sabine Eggerth en Peter Feldt, beleven samen tal van avontu ren, die aanleiding geven tot vele vrolijke en soms ook ontroerende ogenbliltken. Een zuiver filmwerk, onopge smukt en tintelend van veel gezonde humor. Een geheel andere sfeer ademt de Italiaanse film „Vergeef mij" (Al- hambra, Vlissingen), waarin een nogal zwaarwichtig familiedrama aan de orde komt. Het gaat om het geluk van een jong echtpaar, een ge luk, dat bedreigd wordt door een moord-affaire. Onder regie van Mario Costa werd het gegeven over het algemeen boei end en aanvaardbaar uitgewerkt, waarbij de regisseur ook kon steu nen op de voortreffelijke acteer-ta- lenten van de hoofdrolvertolkers, Raf Vallone en Antonella Lualdi. Bo vendien krijgt men ook in deze rol prent ongedwongen vertolkingen van enkele kmderrollen te aanschouwen. Costa wist daarnaast een dankbaar en verantwoord gebruik te maken van de mogelijkheden, die de haven plaats Genua als decor biedt. Helaas wist hü z'n schepping niet altijd te behoeden voor een overdaad aan sen timenten. Grand (Goes) brengt thans de in deze rubriek reeds uitvoerig bespro ken film „From here to eternity", welke gerekend ';an woi'den te beho ren tot een der beste films van de laatste t\jd en waarin met name ook door Frank Sinatra bijzonder knap snel te zien wordt gegeven. De Volleybalprogramma. Het programma voor a.s. Zaterdag ziet er als volgt uit: Heren eerste klasse: M.T.S. IIU.- O.C. I; Hoa Moa I—M.T.S. II; Zuid westers I—E.V.V.C. I; M.T.S. I—Zuid westers. Heren tweede klasse: M.V,C, III Marathon; E.V.V.C. II—M.V.C. III; M.V.C. Ill—V.C.U.. Damescompetitie: E.V.V.C. IMara thon; U.O.C. II—U.O.C. I; E.V.V.C. II —E.V.V.C. I; U.O.C.II—Zuidwesters U.O.C. IMarathon; E.V.V.C. IZuid westers. vervaardigers van de film hielden zich niet strikt aan de inhoud van James Jones' gelijknamige roman, hetgeen vooral in de romantZuring van het soldatenleven tot uiting komt, maar dit bezwaar doet weinig af aan de kwaliteiten van deze film. Zondagmiddag draait in Grand „De vergeten patrouille", een Wild- West, met in de hoofdrol Randolph Scott. Men weet het: avontuur en ro mantiek, knallende geweren en alles ook Donna Reed in technicolor. George Formby doet weer gezellig dom in de oude bekende „Zet 'm op George" (Luxor, Vlissingen), waarin hij als een nogal onbeholpen jockey op een vurig paard over het witte doek draaft. Een filmklucht van het .klassieke" genre, met aardig gooi- :n smijtwerk en als pretentieloos ontspanningsproduct zeker niet on aanvaardbaar. In de Schouwburgbioscoop (Mid delburg) tenslotte valt Errol Flynn in een van zijn ook al vertrouwd gewor den creaties te bewonderen, namelijk die van de stoere, onverzettelijke man. Ook in „De banneling van Bal- lantrae" is Errol voor geen kleintje vervaard en de avonturen zijn boven dien bijzonder spannend. Het geheel, ook de romantiek, in kleuren, wes halve wij wederom de vraag zouden willen stellen: wat wilt ge meer? Nieuwe vereniging in de oesterwereld Naast de 4 reeds bestaande vere nigingen in de oesterbranche zal nog een vijfde worden opgericht. Op ini tiatief van enkele betrokkenen, die zich met de gang van zaken in de oesterhandel niet kunnen verenigen, zal volgende week de oprichtings vergadering worden gehouden. Als voorlopig voorzitter fungeert de heer J. van Dordt uit Bergen op Zoom. Als secretaris zal een neutrale figuur worden aangezooht. Een 20-tal be langstellenden traden reeds toe als lid, niet alleen kwekers maar ook exporteurs. Door middel van deze vereniging wil men trachten de verordening van het Bedrijfschap te bestrijden en een einde te maken aan de minder goede verhoudingen, die er in de oesterbranehe bestaan. Door de onenigheid worden grote belan gen, zoals Drie-eilandenplan, Delta plan enz. vergeten. Dr. A. H. Oussoren preekt te Middelburg Dr. A. H. Oussoren is in Middel burg geen onbekende. Zeventien jaar lang stond hij als Gereformeerd pre dikant te Middelburg, tot hij vier jaar geleden naar de Verenigde Staten vertrok. De predikant is thans be roepen in Canada, doch hij zal, alvo rens daarheen te vertrekken, nog eenmaal onder zijn Middelburgse vrienden vertoeven en op 13 Maart a.s. aldaar in beide kerken een pre dikbeurt vervullen. Op 18 Maart gaat dr. Oussoren als emigrantenpredikant scheep op de „Grote Beer". Middelburg „Tussen Wenen en Parijs" voor Z.V.U. en N.R.V. Voor de leden van de Zeeuwse Volksuniversiteit en de Nederlandse Reisvereniging heeft de heer C. H. Groen Vrijdagavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een interes sante causerie met film gehouden, ge titeld „Tussen Wenen en Parijs". Voor deze avond bestond bijzonder veel belangstelling en de grote zaal aan de Singelstraat was dan ook vrij wel tot de laatste plaats bezet. Men heeft waar voor zijn geld ge had! Op uitermate smakelijke wijze vertelde de heer Groen over de werk wijze en het doel van de N.R.V. en geen moment ging de aandacht van zijn uitgebreid gehoor verloren. De kleurenfilm „Tussen Wenen en Parijs" nam de honderden toeschou wers tijdens een reis, welke nog geen twee uren duurde, mee langs de scho ne steden en landstreken, die tussen de in de titel genoemde wereldsteden liggen. Het was de cineast niet moge lijk in een zo kort tijdsbestek meer aandacht te schenken aan iedere plaats afzonderlijk en dat was misschien jammer; men kreeg eigenlijk iets te veel te verwerken. Een reis van min der dan twee uur langs ongeveer tachtig plaatsen is immers altijd hoe goed zij ook geredigeerd mag zijn wel wat vermoeiend. Niettemin hebben de honderden toeschouwers onmiskenbaar genoten, zowel van de film als van het commentaar, dat de Walcheren ZONDAG 6 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk: Zaterdag 5 Febr: Vlissingen (En gelse Kerk) 7.308 Interkerk, avond gebed. Biggelcerke 9.30 en 2 ds, Abbing; Domburg 10 ds. v. Willenswaard, 7 vic. v. d. Lelie; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 vic. Don; Koudekerke 10 jeugdkerk, 10 vic. Lin- gen, 2.30 ds Oostenrijk, Vliss.str. 7 ds Van 't Hof; 't Zand 10.15 jeugdkerk, 10 ds. Maas, 7 ds. Kloosterman; Melis- kerke 2.30 ds. Durkstra; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. Woerden (H.D.), 5 ds. Don, Oostkerk 10 ds. Sneller, Electro-bioscoop 10 ds. v. d. Linde; Nw.- en St. Joosland 10 en 2.30 (HJD.) ds. Pijnacker Hordijk; O.- en W.-Sou- burg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Haitjema, 9.30 jeugdkerk in Concor dia; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Ri chard; Ritthem 10 ds. Van 't Hof, 7 ds. De Boer (jeugdd.); Serooskerke 10 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie, 2.30 ds. v. Willenswaard; Veere 20 vic. Don; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds; Haitjema, 7 ds. Maas (jeugdd.). Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Kloosterman, 7 ds. De Groot, Ha vendorp 10 ds. De Groot; Westkapel- le 9.30 en 2.30 (H.D.) ds Oosthoek. Zevendedags Adventisten. Vlissin- fen (Doopsgez. Kerk) Zaterdag5Fe- ruari 09.15 ds. De Raad, 10.15 Bijbel studie. Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. Volten, 2 ds. van Til, 5 ds. van Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til, 5 ds. Volten; Luth. kerk 7.15 drs Jager; Arnemuiden 10.45 ds Wièrsinga, 3 ds VeldhuijzenDomburg 10 en 2.30 Gapinge 9.30 en 2 ds Dercksen; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melislcerke 9.30 leesd., 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Spoelstra; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld (voorb. H.A.) St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. v. d. Schaaf; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v- d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager; Westkapelle 10 ds. van Nes, 2.30 ds. Streefkerk. Geref. Kerk (art. 81). Middelburg 8.30 ds. Zomer (bev. ds. Trimp), 5 ds. Trimp (intrede)Zoutelande geen dienst. Geref. Gem. Aagtckerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 9.30 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 (H. A.) en 5 (dankz.) ds. de Vuyst. Ver. v. Vrijz. Herv. Middelburg ds. Metz. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 7 ds. Metz. Evangelisch Lut. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10,30 mej. dr Bakker; Vlissingen 10 da de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heïls. Middelburg 10 heil, dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. van Greven; Vlissingen 10 heil, dienst, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen ka zerne „Willem III" 10 en 5 ds. Wout- wijk. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. ZONDAGSDIENST ARTSEN. In Vlissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer J. Vader, arts, Bad huisstraat 106. telefoon 2472. In Middel burg is te bereiken de heer C. F. Fru- mau, arts, Groenmarkt VI, telefoon 2635. In Koudekerke, Westkapelle en Zoutelan de is te bereiken de heer L. Sloos, arts te Koudekerke, Middelburgsestraat 1, te lefoon K 1185—231. In Veere, Seroos kerke en Oostkapelle Is te bereiken de heer M. A. v. d. Sluys, arts te Veere, telefoon K 1181—271. Apotheken Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, telefoon 2538; Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, telefoon 2025. heer Groen er bij leverde. Voor beide instellingen, Zeeuwse Volksuniversi teit en Nederlandse Reisvereniging, geldt, dat zij haar leden wederom een avond van verantwoorde ontspanning en voorlichting hebben geboden, wel ke in alle opzichten geslaagd mag worden genoemd. Verkeer Herenbrug Aangezien door het in gebruik ne men van de Herenbrug te Middel burg het verkeer uit het centrum van Middelburg naar de Sandberglaan en omgekeerd voortaan in hoofdzaak via Volderijlaagte en Klein Vlaanderen zal gaan, maakt de Commissaris van Politie de weggebruikers er op attent dat het langzame verkeer o.a. rij wielen, bromfietsen, handkarren en bespannen wagens geen andere dan de voor dit verkeer rechts gele gen buitenste rijbaan mag volgen. Al leen bestuurders van motorrijtuigen mogen ook de middenbaan volgen. Bevestiging en intrede Zondag a.s. zal ds. C. Trimp zijn intrede doen bij de Geref. Kerk, on- derh. Artikel 31 K.O. te Middelburg. In de morgendienst wordt hij beves tigd door ds. G. Zomer. Project Kweekschool De „experimentele tentoonstelling" in de kweekschool te Middelburgs waar wij onlangs een artikel aan wijdden, trekt bijzonder veel belang stelling. Men heeft dan ook besloten liet prpject. ook volgende week nog voor bezichtiging, liefst na schooltijd, „vrij te houden Vlissingen Feestavond M.T.S.-bond Vrijdagavond hield de Vlissingse M.T.S.-bónd in het Concertgebouw haar jaarlijkse feestavond, waaraan medewerking werd verleend door het cabaretgezelschap „Klaveren vijf" uit Roosendaal. De avond werd geopend door de voorzitter van de bond, de heer Chr. Raad, die een speciaal woord van welkom richtte tot het be stuur van de „De Ruyterschool" in het lerarencorps. Hierna was het woord aan „Klaveren vijf", die met de nieuwe revue „Tempo" de vele aanwezigen enkele uurtjes prettig heeft beziggehouden. Vooral het op treden van de jeugdige accordeonnis- te viel zeer in de smaak. Na afloop van de revue bleven d< M.T.S.-ers nog enige tijd gezellig bij een. De avond werd o.a. bijgewoond door de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe. Pastoor Kossen geïnstalleerd Tijdens een korte, doch indrukwek kende plechtigheid, werd Vrijdag avond pastoor Kossen, voorheen ka pelaan te Dordrecht, tot pastoor der parochie Vlissingen gewijd. De in wijding geschiedde in de parochiale kerk te Vlissingen. Na de installatie celebreerde de' nieuw benoemde pastoor, geassisteerd door de kapelaans H. van der Eng en C. J. van Haastert, een kort lof. De hoogeerwaarde deken sprak pastoor Kossen toe en wenste hem geluk met zijn nieuwe parochie. Met het zingen van het „Dominum, salvum fac" werd de dienst besloten. RAAD WESTKAPELLE Bezwaren tegen toedeling percelen. Te Westkapelle vergaderde de ge meenteraad voltallig, onder voorzit terschap van burgemeester mr. M. Tijdeman. Verzoeken van het Zeeuw se Wit-Gele Kruis en het Humanis tisch Thuisfront om subsidie werden afgewezen. Van ds. Oosthoek was een schrijven ontvangen waarin de wens werd uitgesproken, naamsteen- tjes op de graven te plaatsen en voorts enige verbeteringen op de be graafplaats aan te brengen. Een en ander had intussen reeds do aandacht van B. en W. Met 6 stemmen voor en 1 blanco werd de heer H. v. Rooijen wederom gekozen in de Stichting „Westka pelle Hen-ijst". Een premie voor wo ningverbetering werd toegestaan voor een pand aan 't Noordkerkepad. 1-Iet binnenterrein gelegen tussen de Noordstraat en Zuidstraat zal aan enkele gegadigden worden verkocht. De heer J. de Pagter maakte hier tegen ernstig bezwaar. Zijns inziens diende de gemeente dit terrein te be houden voor de bouw van een tehuis voor ouden van dagen of iets der gelijks. Medegedeeld werd, dat de plannen voor aankoop van een nieuwe brandspuit dit jaar, vastere vormen aannemen. Bij de behandeling van de gemeentebegroting 1955 had name lijk de heer P. K. v. Rooijen de na druk gelegd op de noodzakelijkheid hiervan. Aan de heer J. Jobse te Domburg zal onderhands een nood woning worden verkocht. De Her- i verkavelïngscommissie Walcheren had een aantal percelen aan de ge meente toegewezen. Hiertegen wer den enkele bezwaren gemaakt door de Raad. Het hoekje tegen het Kerk hof (vroeger weg, thans beplant) is b.v. aan de gemeente toegedeeld. Daar het kerkhof eigendom is van de Hervormde Kerk, was de P^aad van mening, dat ook dit perceeltje aan de kerk moet worden toegewe zen. De Kreek in de huidige toestand vraagt nog verbetering aan de oevers, alvorens toedeling aanvaard kan wor den. Een kavel tussen de Jacob Brasserstraat en De Kreek werd toegewezen aan de heer L. Roelse, Kringvergadering Z.LM. te Goes (Slot van pag. 2) Spreker gaf een aantal normen aan. aan de hand waarvan de mogelijkhe den tot het afzwakken van arbeids- toppen kunnen worden nagegaan. Vervolgens gaf hij mede aan de hand van proefveld-ervaringen een uitvoerig overzicht van de voor Zee land meest gewenste rassen van di verse gewassen. Over de veel voorko mende voetziekte in de erwten, deel de dr ir Van Beekom mede, dat thans wel gebleken is, dat deze ziekte door een virus %vordt veroorzaakt. De schimmel-aantasting is meer secun dair. Voor hen die contracterwten verbouwen, gaf spreker, het advies, in verband met de veel voorkomende topvergeling opgave te verlangen van het ras. Bij uien waarschuwde de heer Van Beekom nog tegen het zaal- en van buitenlandse rassen, daar de ze gezien de andere klimatologische omstandigheden, teleurstellingen ge ven. Over een en ander ontspon zich een geanimeerde discussie. Deltaplan Als laatste spreker verkreeg daar op drs M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., het woord die op de van hem bekende vlotte en deskundige wijze een aantal facetten van het Del ta-plan belichtte. De bij afsluiting van de zee-a rmen te verkrijgen voordelen van waterbeheersing, zouden volgens spreker vooral ook van belang zijn voor Zuid-Beveland. Volgens een rapport zou de ophef fing van de verdroging voor dc land bouw in Zuid-Beveland oen produc tie-vermeerdering van circa 0,7 mil- lioen gulden betekenen, terwijl de op heffing van de verzilting een meer dere productie van 2 millioen gulden zou geven. Daarnaast /.uilen ook de verkeersverbeteringen van belang zijn voor de landbouw Zoals bekend zijn de voordelen van uitvoering van het Delta-plan voor Zeeland berekend op plm- 800 millioen gulden. Voor Zuid-Beveland raamde spreker deze op ongeveer 160 millioen gulden, d.i. 6 millioen gulden per jaar. Daar het verlies van de visserij op plm. 60 mil lioen gulden wordt berekend, d.i, ruim 2 millioen gulden per jaar, zou men dus geneigd zijn aan de landbouw de voorkeur te moeten geven. Tot slot wees drs Verburg op de wenselijkheid, dat de Zeeuwse bevol king zich reeds nu bezint op de grote veranderingen welke zich bij uitvoe ring van het plan in deze provincie zullen voltrekken behoort aan de gemeente te worden toegewezen, zoals dit met de omlig gende percelen gebeurd is. Ook de beplanting tussen de Ca- sembrootsteaat en De Kreek is niet volgens afspraak aangebracht. Deze bezwaren zullen ter kennis van de Herverkaveling worden gebracht. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Minderhoud aandacht voor sneeuw ruimen. Voorts wilde hij een lan taarnpaal Lussen P. de Witte en het Noordervroon. Gapinge Ouderavond Dezer dagen hield de Christelijke nationale school te Gapinge een ouderavond, waarop de bezoekers het tentoongestelde werk der leerlingen konden bezichtigen. De heer Benne- kom belichtte de betekenis der Christelijke school, en gaf een indruk van de moeilijkheden, waarmede bij zondere scholen in het buitenland te kampen hebben. Enkele bezoekers stelden hierover een aantal vragen. Oranje-vereniging gaat feestvieren De Oranje-vereniging te Gapinge zal op 8 Februari een toneelavond houden in het verenigingsgebouw. Opgevoerd zullen worden „Als het koren rijpt" door de Gereformeerde jongclings- cn meisjesvereniging en „Het vrouwtje van Stavoren", dat de Hervormde jeugdclub voor zijn re kening neemt. Eerste trainingsrit Scheldemond. De Vlissingse wielerclub „Schelde mond", houdt Zondag haar eerste trainingsrit in dit seizoen. Het par cours loopt langs de President Roose- veltlaan, van Woelderenlaan, Vondel laan en Vredehoflaan en de start is om half drie. Onder de deelnemers bevin den zich Van Wijngen. Rentmeester, De Kok, Huissoon en Wouters. (Advertentie.) ¥raag de juiste soort Een opgewekt en in sierlijke kledij gestoken groepje! Het zijn de leden van een dansgroep, die optraden tij dens de contactavond der personeels vereniging van de gemeente Middel burg. Het zijn v.l.n.r.: de heer O. Dhuij, mevr. M. v. d. Linde, de heer H. Moor, mevr. A. 8chuitemaker, mevr. J. Dhuij en de heer Th. J. Schuitemaker. Waarom toch? helpen direct Data kampioenschappen Zeeuwse Ringrijdersvereniging De bestuursraad Walcheren van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging stel de de data vast voor de kampioens wedstrijden. De eerste klasse kampi oenschappen worden verreden op 18 Juni te Arnemuiden, cle tweede klas se op 25 Juni te Aagtekerke, de der de klasse tevens jubileumwed strijd ter gelegenheid van het vijfja rig- bestaan op 28 Juli te Middel burg. De aftredende bestuursleden P. Brasser te Kleverskerke en L. Dour- lein te Domburg werden herkozen. In plaats van ae heer D. Kluyfhout te Koudekerke, die zich niet herkies baar stelde, werd gekozen de heer D. v. d. Voorde te Koudekerke. Het aan tal bestuursleden werd van 7 op 9 ge bracht. In de aldus ontstane vacatu res werden gekozen de heren J. Nijs- se te Kleverskerke en P. Lamper te Groot-Valkenisse (Biggekerke) Veere Twee leerkrachten in het zilver In de bovenzaal van „De Schotse Huizen" te Veere herdachten Vrijdag middag twee leerkrachten der Chris telijk Nationale School te Veere het feit, dat zij precies een kwart eeuw aan deze school verbonden waren. Het betrof hier mejuffrouw M. van Leeuwen en de heer C. M. Douw, die hartelijk werden gehuldigd. In een gezellig samenzijn wees de inspecteur van het onderwijs, de heer J. A. van Bennekom, op het grote ver loop in de onderwijswereld en noem de de twee jubilarissen een voorbeeld van trouw, die een bewarende kracht hebben verleend. He hoofd der school, de heer J. L, van der Zwan, prees eveneens de kwaliteiten van de „zilveren" leer krachten, die, naar hij zeide, in hun dagelijkse arbeid een prijzenswaardi ge energie aan de dag leggen. Mejuffrouw Van Leeuwen kreeg vervolgens een pick-up met radio-ta fel aangeboden. De heer Douw ont ving een fraaie ronde tafel en een schemerlamp. Een schat van bloemen zette het jubileum luister bij. Een groot aantal ouders van leerlingen, oud-leerlingen en leerlingen gaven uiting aan hun genegenheid voor „juf frouw" Van Leeuwen en „meester" Douw. .33. Nadat de Meester de schade aan de pijp en de mast had gerepareerd, ver volgde de Kraak zijn tocht door het kanaal. „Dat is alweer goed af gelopen", zei de Meester. „Ik was eerst werkelijk bang, dat onze schuit onder cle brug gekraakt zou wor den. Wat wilden die boeven eigenlijk van ons?" „Ze zochten iets tussen de poppenlading", antwoordde Kappie, „ik heb gezien, dat Bas de Kruik in de jaszak ken van de étalagepoppen snuffelde, maar ik heb geen flauw idee. wat hij hebben wilde. „Zou hij het nog gevon den hebben: wat het dan ook is?" vroeg de Meester. ,Jk denk van niet", ant woordde Kappie. „hij werd gestoord, toen Jelle Kniep opeens kwam opdagen. Maar we zullen het gauw ge noeg merken, want die Bas de Kruik is een boef, die niet gauw iets opgeeft" Daar had Kappie groot gelijk ln. want op dat mo ment smeedde pas de Kruik opnieuw duistere plan nen, om weer in het bezit van de juwelenbuit te komen. Hij stopte de gestolen motorfiets bij een kleine binnensluis en stapte af. „Kom mee, Peukie", zei hij, „we moeten de sluis wachter overrompelen. Als straks dan die kriel- kapitein met ce Kraak aankomt, zullen we hem warm ontvangen". Van onze adverteerders De heer J. van der Welle opende Donderdagmiddag te Middelburg zijn nieuwe showroom in sanitair, welke gevestigd is in de Langeviele 58—60. De belangstelling voor dit moderne pand was uiteraard groot en velen lieten zich de mogelijkheid niet ont gaan om het fraaie resultaat van kleuren en techniek, dat hier werd bereikt, in zich op te nemen. Een uit gezochte collectie van demonstratie middelen stelt een ieder in de gele genheid een welhaast onbeperkte keus te maken. Het interieur is voorts van een uiterst hygiënische betegeling voorzien. Vanzelfsprekend ontbrak het deze eerste dag niet aan de gebruikelijke bloemstukken. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 4 Febr. Aardappelen: Meerlanders 6— 6,10; Furore 67,70: Koopmans Blauwe 9,10—9.70; IJselster 7: Bintjes 3,70—7,30; Blauwe Eigenheimers 8.80- Appelen: Jonathan I 15—26: II 37; keuken 415; Goudrelnette 2:28; keu ken 1725; Golden Delicious I 3850; II 24; keuken 20—37; Lombart Calville 1 27—34: Cox Orange Pippin 2733; keu ken 2914; Ellisons Orange I 27—33; n 12; keuken 32. Peren: Conference keuken 15—28; St Remy I 1416; II 9—10: keuken 11; Com- tesse de Paris I 8—14; II 5; Gieser Wil deman I 31—41; Kleipeer t 12—18; keu ken 6—8. Groenten: Boerenkool 3—16; Savoye kool 18—35: Rode kool i2—28; Andijvie 70—97; Witlof '39—49; Prei i2—29; Sprui ten 15—61; Idem (schoon) 32—65: Rapen per kg 2—9; Kroten per Kg 52—57: Peen per kg 8—15; Sla per kg 66—107; Veldsla 3—107; Sla per stuk 10—13; Uien per kg 416; Waspeen 729. VISMIJN VEERE. 4 Febr. Aangevoerd: 351 Kg exportgar nalen 1.69—1,93. VOORLOPIG BERICHT. Notaris VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 16 Februari 1955 te 13 uur t. v.v. de heer P Dieleman te ElIewoutsdijJ; op diens hof stede wegens verrtek, ln het openbaar k contant vei len: zijn gedeeltelijke land- bouwersinspan. Nader te adverteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3