JIMMY op het onbekende eiland AANTREKKELIJK PROGRAMMA METBELANGRIJKE WEDSTRIJDEN WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES BINNENKORT AANBESTEDING ZUIVERINGSINSTALLATIE Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 4 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ZATERDAGVOETBAL Treffen tussen Tem. Boys en Colijnspl. Boys. In de 1ste klasse van de Zaterdagmiddagcompetitie hebben de beide koplo pers Tern. Boys en Colynspl. Boys een op het oog niet zo lastige uilwed strijd voor de boeg tegen resp. Kapelle en Rillandia. Het'komt ons voor, dat de jongens uit Colijnsplaat toch op him tellen moeten passen. Mevo zal op eigen grond wel niet sterk genoeg zyn om Krabbendyke met lege handen te laten vertrekken. Voor VCK zit er tegen het op een misstap van de concurrenten loerend Arnemuiden niet veel perspectief in. Wolfaarts- dijk zal tegen Wemeldinge wel niet tot zyn eerste overwinning kunnen komen. In de tweede klasse A gaat Mevo 2 met een goede kans op de volle winst naar Krabbendijke 2 op visite. Wat voor de grote broers van het eerste geldt, is ook van toepassing by de reserves van Wolfaartsdijk, want tegen Wemeldinge zit er geen kans in voor de hekkensluiter. Ka pelle 2 moet in staat zijn beide pun ten tegen Colynspl. Boys 2 in df wacht te slepen. Hoewel VCK 2 flink van zich af zal bijten, geloven we niet dat de reserves van Nieuwdorp zich thuis zullen laten verrassen. In de 2e klasse B staan enkele aantrekkelijke wedstrijden op het programma. Voor leider veere schuilt er nog wel enig gevaar in het bezoek van het plots zo schotvaardi- ge Middelburg 5. Met dit voor ogen zal Serooskerke er goed aan doen tegen EMM 4 niet te struikelen, want de eerstvolgende misstap van Veere brengt de Serooskerkenaren onmiddellijk in de voorste linie. De Meeuwen krygt een harde dobber aan de Bevelanders, terwijl Oostka- pelle het tegen RCS 4 ook niet zo heel gemakkelijk zal hebben. In de tweede klasse C is er voor SVD tegen 's-Heer Hendrikskinderen geen vuiltje aan de lucht, maar ook Onderwijsbenoemingen. Met ingang van 1 Februari is aan dr. A. M. van der Giezen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar in vaste dienst aan de R. H. B. S. en de R. M. M. S. te Middel burg. Dr. Van der Giezen werd met ingang van dezelfde datum benoemd in vaste dienst aan de R.H.B.S. te Vlissingen. Voor de cursus 1954-1955 werd per 1 Februari wederom benoemd tot tij delijk leraar aan de R.H.B.S. te Vlissingen, de heer H. W. J. Linde man. De heer Lindeman werd tevens gedetacheerd als tijdelijk leraar aan de R.H.B.S. en de R.M.M.S. te Mid delburg. Oostkapelle L.J.G.-uitvoering. De L.J.G.-Oostkapelle en omstre ken hield in samenwerking met de L.J.G. en Z.P.M. van Serooskerke en omstreken haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Grijpskerke. De bijeenkomst stond onder voorzitter schap van J. Poppe Kz. De hoofd schotel van deze avond was wel de opvoering van het toneelstuk „Het wentelend rad" door K. Bergsma, on der regie van de heer E. Wedts de Swart. Dit spel werd op vlotte wijze voor het voetlicht gebracht. Verder bestond het programma uit muziek en een propagandaschetsje. In de pauze werd een verloting ge houden. Goes 4 komt wel over de Kloetinge- hindernis. Kats moet in staat zijn Wissekerke van zich af te schudden. In de tweede klasse D, waar Yer- seke reeds lang de titel in zijn zak heeft, is de spanning in de onderste regionen nog lang met geweken. Ar nemuiden 3 wint vanzelfsprekend van SVD 2. Heel wat lastiger is het de winnaar bij Kloetinge 2—Seroosker ke 2 te voorspellen. We houden het op een puntenverdeling. De laatste kans voor Spui 1 in de (dubbele) competitie van de 2e klas se E ligt in een overwinning op AZ- VV. We zien het echter zo ver niet komen. Voor Hoek 1 zal er na de waarschijnlijke nederlaag tegen Drie wegen niet veel uitzicht meer zijn de dans te ontspringen. In de 2e klasse F ten slotte kan leider Tern. Boys 2 zijde spinnen bij de uitslag van de wedstrijd Beren 1 .Driewegen 2. De Boys hebben na tuurlijk geen moeite met AZW 2. Zaamslag 2 kan mogelijk het terrein voordeel uitbuiten tegen Spui 2. KERKNIEUWS. Ds. D. Faber te Arnhem 50 jaar predikant. Zaterdag 5 Februari a.s. viert D. Faber te Arnhem zijn gouden ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. kerk. Ds Faber werd op 9 Maart 1878 ge boren en in 1904 door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk. Op 5 Februari van het daaropvolgend jaar deed candidaat Faber zijn intrede in zijn eerste ge meente NoordwyR* (classis Gronin gen) en stond daarna achtereenvol gens nog te Wasperveen 1909-1912; Gasselte 1912-1914; Andijk 1914-1918; Tilburg-1918-1926; Nieuwendam 1926- 1930; Oostbui'g (classis IJzendijke) 1930-1939 en tenslotte nog ruim 4 jaar te Oostwold in het Westerkwartier (classis Groningen), waar hem met ingang van 15 October 1943 op ruim 65 jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. LAATSTE NIEUWS Ketel ontplofte op Costaricaans schip Er zouden vele gewonden zijn Naar het A.N.P. verneemt is aan boord van het Costaricaanse schip „Darnel" de ketel ontploft. Volgens de eerste berichten zijn er vele zwaar gewonden. Het schip bevond zich on geveer 330 mijl ten Westen van Kaap Finisterre. Vlissingen Pastoor C. A. Ouwendijk nam afscheid van zyn parochie Onder grote belangstelling heeft Donderdagavond pastoor O. A. Ouwendijk, die sedert 1949 de geeste lijke verzorging in de parochie leidde, in het Katholiek Militair Tehuis te Vlissingen afscheid genomen. Pastoor Ouwendijk is benoemd tot pastoor te Rijp-Wetering. In de grote zaal van het K.M.T. hield kapelaan H. Kroon een korte toespraak, waarna de scheidende pastoor, vergezeld van de kapelaans Van der Eng en C. J. van Haastert binnentrad. Het dameskoor „Sint Caecilia", onder leiding van de heer Burm, zong enige liederen. Namens het afscheidscomité sprak kapelaan Van der Eng enkele woor den van afscheid, waarin hy de lei derscapaciteiten van pastoor Ouwen dijk onderstreepte. Ook overhandigde hij het afscheidsgeschenk van de pa rochianen. -Een lange rij sprekers voerde ver volgens het woord. Namens het kerk bestuur sprak de secretaris, de heer Sehroote en uit naam van het paro chiaal armbestuur en het ziekenhuis bestuur de heer Nieuwland. De wethouder van onderwijs te Vlissingen, de heer J. Poppe, roemde de kwaliteiten van pastoor Ouwen dijk, welke o.m. in zyn hoedanigheid van voorzitter van het schoolbestuur duidelijk zyn gebleken. Voorts voerden het woord de heer VLISSINGEN Vergoeding stormvloed. De Burgemeester der gemeente Vlis singen brengt ter kennis van belangheb benden, dat het bestuur van het Nat. Rampenfonds heeft besloten, degenen die als gevolg van de stormvloed in Dec. 1954 waterschade hebben geleden aan parti culiere inboedels, met inbegrip van kle ding en textielgoederen, op dezelfde wij ze tegemoet te komen als de slachtoffers van de watersnood in Febr. 1953. Zij, die voor een dergelijke vergoeding in aanmerking wensen te komen, kunnen hiervoor aanvrage doen op speciaal bij het Rampschadebureau, Koepoortstraat 6 te Middelburg, verkrijgbare formulieren. Voorschotten in spoedgevallen kunnen mondeling zowel als schriftelijk bij de indiening van het aangifteformulier wor den aangevraagd. Vlissingen, 3 Februari 1955. VLISSINGEN Aangifte van hondenbelasting Belastingjaar 1955. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op 28 Januari 1955 aan de bekende houders van honden een aanslagbiljet Hondenbelasting is uitgereikt. De aandacht wordt er even wel' op gevestigd, dat houders van één of meer honden, die geen aanslagbiljet heb ben ontvangen, niettemin verplicht zijn daarvan alsnog binnen 14 dagen na he den opgave te doen ter gemeentesecreta rie, (Afd. Financiën, Stadhuis, kamer 2). Eenzelfde aangifte dient te worden ge daan bij aanschaffing van één of meer honden in de loop van het belastingjaar, zulks binnen 14 dagen na het tijdstip van de aanschaffing. Nlet-voldoening aan de aangifte-plicht kan worden gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300. Vlissingen. 2 Februari 1055. VLISSINGEN Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen in 1955 in deze gemeente zitting zal wor den gehouden in één der beneden-lokali teiten van de R.K.-school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Glacis- straat no. 109, alhier en wel als volgt: op Dinsdag 15 Februari a.s. van 9%12 en van 13—14 uur voor apothekers, apo- theekhoudende geneeskundigen, handela ren in edele metalen, parels, edelgesteen ten of munten: op Dinsdag 15 Februari a.s. van 14 15',J uur voor verkopers van nieuwe ma ten. gewichten en meetwerktuigen; op Dinsdag 15 Februari a.s. van 15%— 16% uur en op Woensdag 16 Februari a.s. van 9%—11 uur voor grote partijen, wel ker eigenaars van de zijde van het ijk- kantoor schriftelijk worden opgeroepen; op Woensdag 16 Februari a.s. van 11 12 en van 1316 uur voor hen. wier naam of firma-naam begint met één der let ters B, C en D; op Donderdag 17 Februari a.s. van 9*4 12 en van 13—15% uur voor hen. wier. naam of firma-naam begint met één der letters A, E, F. G, H, I en J; op Vrijdag 13 Februari a.s. van 9%12 en van 1316 uur voor hen, wier naam of firma-naam begint met één der letters K, L. M, N, O en P; op Maandag 21 Februari a.s. van 9.30 12 en van 1315 uur voor hen. wier naam of firma-naam begint met één der letters Q, R, S. T. U, V, W, X, Y en Z; op Dinsdag 22 Februari a.s. van 9%11) en van 1316% uur voor de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde". Voorts wordt er de herijkplichtigen op gewezen: le. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worden: dat ijzeren maten van binnen en van bui ten geverfd dienen te zijn, koperen ge wichten afgewassen en ook de gaten ge reinigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1956 gestempeld moeten zijn met de letter W en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijk- kantoor te Middelburg op de tweede DONDERDAG en de daaropvolgende Vrij- van elke maand; dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden terug gebracht; 4e. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten (ju- steerloon) en 5e. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijk- kantoor herijkt kunnen worden (De ge zegelde enveloppe, afgegeven bij de vo rige verificatie moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeen komende met de som van 20 cent. voor elk gewicht moet zijn ingesloten. Dit be drag kan ook op postrekening no. 425038 van IJkkantoor Middelburg worden ge stort). Vlissingen, 2 Februari 1955. Goedemond, voorzitter van de „Sint Vincentiusvereniging" en kapelaan H. Kroon. Het parochiaal zangkoor on der leiding van de heer Van der Theu- nissen. verleende na de pauze vocale medewerking. Talrijke Vlissingers gaven vervolgens van hun genegen heid voor pastoor Ouwendijk blijk. We noemen o.a. de waarnemend-voor zitter van de plaatselijke K.A.B.-af- deling, de heer Adriaansen, mevrouw Schreuder, presidente van „Het Gil de", mevrouw Kint-Picavet, presiden te van de K.A.V., de heer Ch. Tour- nooij, voorzitter van het R.K. zang koor en talrijke vooraanstaande figu ren op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Mat een geestig toespraakje dankte de vertrekkende voorganger voor de talrijke vriendelijke woorden. Hierna drukten tientallen parochianen voor het laatst „hun" pastoor de hand. De indrukwekkende avond werd beslo ten met het Zeeuwse volkslied en het „Dominum, solvam fac". „Een zomerzotheid" voor Ulo-scholieren. Honderden bezoekers van de jaar lijkse feestavond der openbare Ulo school Vhssingen hebben Woensdag avond genoten van de opvoering van het bekende verhaal van Cissy van Marxveldt: „Een zomerzotheid", dat door de leerlingen, onder regie van de heer J. H. E. Wessels, op aantrekkelijke wijze werd vertolkt. Voordat de U.O.C.-tonelisten op de planken kwamen, had het schoof- muziek-ensemble „Amusemento", on der directie van de heer N. Houtza ger, met populaire liedjes in de goed gevulde zaal een gezellige stemming gebracht. Met enkele vriendelijke woorden verwelkomde de presidente van U.O. C., mejuffrouw Ineke Kosten, de aan wezigen. Speciaal de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe en zyn echtgenote, alsmede de directeur der school, de heer J. H. E. Wessels, die eveneens was vergezeld van zijn echt genote, heette zij hartelijk welkom. Na afloop van de voorstelling hul digde de directeur de jeugdige to neelspelers, die er blijk van hadden gegeven over goede toneel-capacitei ten te beschikken. Het ball-room orkest onder leiding van de heer L. Zietse deed de leerlin gen nog enkele uren op de dansvloer alle schoolverwikkelingcn vergeten. Watersportvereniging vierde feest. De vereniging voor watertoerisme „Schelde" te Vlissingen hield in „Concordia" te Vlissingen een feest avond ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan der vereniging. De voor zitter memoreerde in zijn openings woord het wel en wee der vereniging in de afgesloten periode. Spreker her dacht het werk van wijlen de heer Van Oppen en van de heren Jilleba en Kooning sr. Het deed hem een groot genoegen te kunnen mededelen, dat dank zij de onvermoeide arbeid van verschillende instanties en de sponta ne medewerking van het gemeentebe stuur en de Rijkswaterstaat, op 3 Jan. met de bouw van de nieuwe jachtha ven kon worden begonnen. Het is te verwachten, dat deze haven aan het eind van het seizoen gereed zal zijn. Hierna Werd door een groepje ama teurs een programma aangeboden van zang, muziek en toneel, afgewisseld met conferences, dat door de aanwe zigen op hoge prijs werd gesteld. Een onzer oudste leden, de heer L. v. d. Steen, bood in verband met het X aan het be- :f vervaardigd aquarel aan, ter verfraaiing van het nieuwe clubgebouw, welk geschenk in dank door het bectuur werd aan vaard. Na het officiële gedeelte van deze avond, werd nog gedanst. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie te Vlissin gen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: heren handschoenen en kinderwantjes, diverse steppen, shawls, dames- en herenrijwie- len, ring met sleutels, rijwielsleuteltje, lipssleutel, schoen, parapluie-house, di verse dames- en herenhandschoenen en kinderwantjes, shalws, horloge's, sleu tels, portemonnaie's. pak wasgoed, zilver bon, alpinomuts. vulpen "in étui. kolen schop, kinderkapje en bal. Korte Sprintjes De bekende P. S. V.'er, Berend Scholtens, die ruim 17 jaar deel uit maakte van het eerste elftal, heeft be sloten zijn voetballoopbaan te beëindi gen. Minister Cals meent, dat met het gevraagde bedrag van f 250.000 voor subsidering der landelijke organisaties op het gebied van de lichamelijkop voeding en de sport een redelijk be gin kan worden gemaakt. Het staat nog niet vastwelke organisaties van het bedrag zullen profiteren. Het is de bedoeling, dat in het bijzonder de jeugd agn 'haar trek zal komen. Dit heeft de minister aan de Tweede Ka mer medegedeeld. De mening van en kele Kamerleden, dat de sport onthei liging van de Zondag met zich brengt, kan de minister niet delen. Overigens blijkt uit het antwoord van de minister de snelle groei wél ke de sportbeoefening in ons land heeft doorgemaakt. (1930: 179.000; 191(6: 611.000; 1953: 1.003.000 geor ganiseerde sportbeoefenaren). Met een forse hamerklap op de met voetbal-attributen bezaaide bestuurs tafel is Donderdagavond het geno men besluit bekrachtigd tot oprich ting van de tweede Utrechtse dames voetbalclub. De minister van onderwijs, is voor nemens, een subsidie-aanvrage van 't Nederlands Olympisch Comité voor uitzending van een Nederlandse ver- tegenwoortliging naar de spelen te Melbourne, in gunstige overweging te nemen. Dit blijkt uit de thans versche nen memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, betreffende de begro ting voor 1955. Op de begroting was een bedrag van 250.000 gulden uitge trokken ter ondersteuning van lande lijke organisaties op het gebied van de lichamelijke opvoeding en de sport. Hoewel bij het te volgen subsidiebeleid in eerste aanleg de belangen van de jeugd in het oog zullen worden gehou den en hoewel de minister meent, in het algemeen geen subsidies te moe ten verlenen voor activiteiten, welke direct verband houden met wedstrijd- sportbeoefening of gericht op het ver hogen van de topprestaties, van een kleine categorie, is hij bereid een uit zondering op deze regel te maken. Met de door het N.O.C. te verzorgen uit zending naar Melbourne, worden naar de mening van de minister ook andere belangen Biljartwedstrijd P.Z.E.M. In het recreatie-zaaltje van de Cen trale Vlissingen der P.Z.E.M., werd Woensdagavond een biljartwedstrijd gespeeld tussen de biljartclub P.Z.E. M. te Middelburg en de biljartclub P. Z.E.M. te Vlissingen. Er werden 8 par tijen gespeeld, waarvan er 5 door Vlis singen en 3 door Middelburg werden gewonnen, zodat de eindstand luidde: Vlissingen 10 punten, Middelburg 6 punten. Wedstrijd A.B.C.- A.L.N. 4-2. In café Verhulst te Vlissingen werd de wedstrijd tussen A.B.C. en A.L.N. gespeeld, met als resultaat 42. De uitslagen waren als volgt: Verhulst 350—10—54—35; Rijken- berg 127—70—41—12,70. Harting 190—17—35—11,17; Gabriël- se 183—17—57—10,76. Schout 91—22—18—4,13; Verhage 160 .22—30—7,27. Er werd gespeeld cadre 382. RAAD ARNEMUIDEN Grens bebouwde kom wordt gewijzigd Don erdagavond heeft de gemeen teraad van Arnemuiden onder voor zitterschap van burgemeester W. H. van der Heide, in een spoedeisende vergadering besloten de grens van de bebouwde kom te wyzigen. Deze p' selinge grenswijziging houdt band met'de aanvraag tot het bou wen van een woning, welke een der ingezeténen van Arnemuiden heeft ingediend. Teneinde de betreffende persoon, die binnenkort de leeftijdsgrens zal bereiken waarop hy niet meer in aan merking komt voor de rijkspremie, alsnog in staat te stellen van deze premie gebruik te maken, besloot de raad de opening in de Landsheerweg binnen de bebouwde kom te trekken. Deze opening was bestemd voor een nog te projecteren straatweg, welke echter in verband met het nieuwe uitbreidingsplan toch als zodanig kwam te vervallen. Het tweede en laatste punt van de agenda betrof het verlenen van een crediet voor de bouw van een zuive ringsinstallatie. Nadat de voorzitter Examen Geslaagd voor scheepswerktuigkundige, diploma C I (nieuw), de heer D. H. de Bruijne, leerling der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Marktberichten VISMIJN VEERE. 3 Febr. Aangevoerd: 703 kg exportgar nalen 270273; 125 kg schar 4043; 51 kg bot 18—27; 36 kg schol 24. Arendskerk 3 te Manilla. Baud 2 v. Singapore n. Belawan. Leopoldskerk 2 te R'aam. Merwede 2 te Brownsville. Metula (t.) 2 v. Miri n. Yokohama. Molenkerk 2 v. Pt. Said n. Alexandrië. Nieuw Amsterdam 2 v. Havana n. New York. Rijpkerk 2 Finisterre gepass. n. Antw. Schouten 2 v. Yokohama n. Nagoya. Statue of Liberty (t.) 2 te Pt. Said. Willemstad p. 2 Fibres Azoren n. Eng. Aalsdijk 2 v. Antwerpen n. Vlissingen. Alcyone 3 te R'dam. Alnati 2 te Santos. Alwaki 2 v. R'dam n. Rio de Janeiro. Arnedijk 2 te Antwerpen. Bloemfontein 2 nm. v. Hamburg n. Antw. Boissevain 2 v. Singapore n. Manilla. Grootckcrk 3 nm. tc Hamburg. Indrapoera p. 2 Brothers Rode Zee n. Pt. Said. Jagersfontein 2 v. Kaapstad n. Pt, Eliza beth. Lutterkerk 3 te Hamburg. (Advertentie) KALOPERMA GELEE mWM maakt handen zacht als fluweel Mariekerk 3 te Pt. Said verw. Oranjestad 2 750 m. NO. Trinidad n. Tri nidad. Ridderkerk 2 v. Lorencomarques n. Beira. Sliedrêcht (t.) 3 te Mena al Ahmadi. Teiresias 3 te Alexandrië. Aludra 2 v. Madras n. Colombo. Kofovina p. 3 Cochin n. Geelong. Larenberg 3 v. A'dam n. sV. Indië. Limburg 2 7.00 u. te Hamburg. Aileireo 1 21 m. OtN v. Lobos eil. Aardijk 31 te Antw. Abbekerè 2 te Tsingtao. Alchiba 2 v. R'dam te Buenos Aires. Almkerk 1 v. Sydney te R'dam. Bali 1 v. A'dam n. Hollandia via Port Said. Blitar 1 v. Mombasa te A'dam. Gaasterkerk 4 te Melbourne verw. Hestia 1 v. Grenada n. Morrisville. Hydra 1 v. New York te Port au Prince. Laagkerk 1 v. Genua. Laurenskerk 2 te Port Said Leuvekerk 1 v. Karachi. Loppersum 1 dwars v. Lands End. Loenerkerk 2 v. R'dam n. Calcutta, via Genua. Mataram 2 te Buitenhulzen. Muiderkerk 1 v. Suez. Nestor 1 v. Cindad Trujillo n. Miragoane. Perna i v. Monrovia n. Abidjan. Polydorus p. 1 Kaap St. Vincent. Sloterdijk 1 v. Norfolk n. New York. Tjibodas 2 te Belawan. Tjimenteng 1 v. Yokohama te Kobe. Waterman 31 te Papeete. Telamon 2 v. New York te Port au Prince een korte uiteenzetting had c keurde de raad ook dit voorstel g Bij het ontwerpen van het plan voor deze installatie heeft men nauwkeu rig rekening gehouden met het nieu we uitbreidingsplan. De zuiverings installatie zelf zal op de zogenaamde Vesteweide .worden gebouwd, terwijl het pompstation in ae nabijheid van het station zal verrijzen. Met de Ne derlandse Spoorwegen is men tot overeenstemming gekomen over een kleine persleiding onder de spoorlijn door, hetgeen een aanzienlijke kos tenbesparing inhoudt. Tijdens de rondvraag informeerde de heer J. Al- laart (P.v.d.A.) of by de bouwplan nen voor de openbare school rekening was gehouden met de mogelijkheid van een artistieke decoratie zoals een febrandschilderd raam of een beeld- ouwwerk, daar de rijkstoelage hier in voorziet. Hierop deelde de voorzit ter mede dat dit mderdaad het geval was maar aangezien hierover nog be sprekingen gehouden moeten worden, zullen hierover later nadere medede lingen worden gedaan. Burgerlijke Stand. KOUDEKERKS Bevallen: M. N. van Donge-Zachariasse, d.; L. R. Noordhoek-Franke, z.; C. M. Poppe-De Potter, z.; L. Wcsdorp-De Ron de, d.; K. Izeboud-Davidse, d.; J. Keste- loo-Van de Vijver, z. Getrouwd: j. Koole 23 Jr. en M. T. Hillebrand 23 jr. Overleden: L. Marijs 82 jr.; M. Bos- schaart 73 jr.; P. dé Snoo 72 jr.; A. Breel 85 jr.; W. Huïssoon 90 jr.; J. Meliefste 89 Jr.; W. F. A. I. Vaarzon Morel 86 Jr.; M. Danielse 82 jr. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Bevallen: L. Moens-Peene, z. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: E. M. Christiaanse-Dekker, z.; T. Willeboordse-Dingemanse d.; Getrouwd: S. van den Broeke 29 jr. en P. S. Meijers 24 jr. Overleden: Paulus Melis 3 mnd. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze geliefde Moeder. Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw MAATJE VAN HOUTE, Weduwe van LAURUS MELIO in'de ouderdom van 71 jaar. Hoedekenskerke L. C. KRUYSVOOR- BERGEMELIO J. KRUY SV OOR- BERGE. Heinkenszand; M. J. MELIO. M. A. MELIO— KARELSE. en Kleinkinderen. Baarlana, 2 Februari 1955. De begrafenis zal plaats hebben op Za terdag 5 Februari a.s. des middags 12 uur op de algemene begraaf plaats te Baarland. 15. Toen jimmy /our de voeten van Ras Kassibu was neergestort, haalde deze een klein étui tc- voor schijn, waarin hij iets zorgvuldig wegborg. Hij wierp een korte bilk op Jimmy en boog zich toen over hem heen. ..'t Spijt me, ouwe jongen", bromde hij. „Je heb', me moedig geholpen, maar nu is 't toch beter voor je als je een paar uurtjes gaat slapen Jullie moeten var, elkaar niet weten, wat er nu precies aan de hand is.." Ras Kassibo ging de hut van kapitein Brulboei in en nam daar snel even poolshoogte Hetzelfde deed hij daarna in de hutten van Jackie en Miebet. Hij scheen tevreden te zijn met hetgeen hij daar had aan getroffen: allemaal diep slapende mensen.. Ras Kassi- do ging daarna aens insp -teren wat e. van de red dingsboot was overgeb'even Het viel hem mee Er zaten wel een paar planken' las, maar met behulp van een hamer en wat spijkers was dat gauw genoeg ver holpen. Hij werkte de reddingssloep buitenboord, zodat hij hem alleen nog behoefde te laten zakken. Ras Kas sibo liep naar Jimmy Brown, pakte hem stevig vast legde hem over zijn schouder en droeg hem daarna naar de readingsboot als gold het maar een licht vrachtje. Als Jimmy dit gezien had zou hij zich bij zonder over de kracht van de dwerg hebben verwon derd. Maar J:mmy bemerkte er niets van Het scheen, dat hij in een diepe slaap was gedompeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3