K WENHEKER ZmSAUNE Samenvattend boekje over de afsluiting der zeegaten SPORT STEUNT ZONNEVELD" BOOD FRAAI GESCHENK AAN Immv Almanak Oude Proever GASFABRIEK OOSTBURG OPENDE NIEUW PAND INSTELLING GEZONDHEIDSRAAD IN ZEELAND 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 -bJUMtuovriJL xaoy „MOBILISATIE VAN DE PUBLIEKE OPINIE" Nieuwe publicatie van drs. M. C. Verburg De directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, heeft een boekje gepubliceerd, waarin een samenvat ting wordt gegeven van alles, wat tot dusver is verschenen in officiële rapporten, artikelen enz. over het Deltaplan. „By ons volk blykt een grote belangstelling te bestaan voor het project, dat men Deltaplan noemt", zo zegt de scliryver in zijn voorwoord, „Men vindt haar terug in alle geledin gen: kerken, onderwijs, vakbeweging', middenstand, ondernemerswereld, politieke partyen en de jeugdbeweging. Voor een zo grote onderneming is deze interesse levensnoodzaak. De uiteindelyke beslissing zal namelijk door het gehele Nederlandse volk moeten worden gedragen, zoals het leed van de ramp in 1953 door het gehele volle is gedragen. Het is dan ook drin gend noodzakelijk de publieke opinie verder te mobiliseren". Uit deze woorden blijkt duidelijk de instelling van drs. Verburg ten op zichte van dit grote project, een instelling, die aan het slot van het boekje kort en bondig is geformuleerd: „Voor de veiligheid is het Deltaplan nood zakelijk en door de economische voordelen ervan, verdienen wij verreweg het grootste gedeelte terug". Wat er sinds de instelling van de Deltacommissie over de afsluiting van de zeegaten is geschreven en ge rapporteerd, is niet zo maar één-twee drie te noemen: een lawine van rap porten en publicaties, lezingen en ar tikelen, waarin allerlei aspecten van dit project werden belicht'. En zeer terecht zegt drs. Verburg daarvan: „Men mag niet verwachten, dat ve len deze literatuur lezen". Dat is im mers bijna ondoenlijk voor iemand, die niet rechtstreeks bij het plan is betrokken en daarom is deze samen vatting inderdaad een werkje, dat in een behoefte voorziet. Zij is on danks alle beknoptheid zo volle dig mogelijk en er is practisch geen facet, dat niet wordt aangeroerd. Zo wordt gesproken over de geologische vorming van het Deltagebied, over de bedijking, over de rampen, die Zuid- West Nederland trof, de veiligheid, de verkeersverbindingen, de bevol kingsgroei, de landbouw, het vreem delingenverkeer, de middenstand, de industrie, de visserij, de maatschap pelijke veranderingen en het kosten- vraagstuk. En hoewel dit boekje dus een samenvatting is van zaken, die reeds eerder waren gepubliceerd, toch worden enkele opmerkingen ge maakt, waaruit ook de gezindheid van de schrijver zelf spreekt. Hierbo ven zinspeelden wij er al op. Het ge hele project wordt steeds bekeken vanuit het Zeeuwse standpunt. Dat blijkt o.m. uit de uitvoerige behandeling, die aan de visserij wordt gegeven, hoewel uit het voorgaande te begrijpen is, dat het standpunt van de visserij: £één afsluiting maar dykver- oging, door drs. Verbrug niet wordt gedeeld. Maar hij zegt: „Aan de vissers zal volkomen Advertentie. "Huidklachten Jf geneest U goed en snel I met DÊBRALINE (geen J vlekken, geen gaas of pleisters!) en wassen met DÉBRAL1NE-HUlDZEEP Hovervet en ontsmettend). recht moeten geschieden. Wij zul len niet mogen vergeten, dat het uiteindelijk om de mens gaat. Zee land en Nederland zullen zich de historische verdiensten van de visserij de oorspronkelijke bron van de Nederlandse commerce te zyner tyd weten te herinneren". Vanzelfsprekend wordt ook naar ■oren gebracht de op"" Verburg met betrek] keersverbindingen, zoals die reeds enige tijd geleden werd gepubliceerd in Economisch-Statistische Berich ten: „Nog aantrekkelijker zou het worden, wanneer Noord-Beveland door een dijk met Zierikzee wordt verbonden. De afstanden worden dan VlissingenRotterdam 90 km en GoesRoterdam 70 km. Dit zou voor het verkeer zulke besparingen ople veren, dat daaruit de jaarlijkse kos ten van de genoemde dijk gemakke lijk kunnen worden bestreden. Om verkeers-economische redenen dient dus tussen Noord-Beveland en Zie rikzee een extra dijk te worden ge legd". aanhangers Zelfs ir. A. G. Maris bracht het in zijn recente rede voor het Neder lands Verkeersinstituut ter spra ke. Het boekje, dat 50 pagina's telt en voorzien is van enkele kaarten, is juist nu gepubliceerd, omdat het vraagstuk van het Deltaplan aan zijn nadere uitwerking toe is. Het ligt immers in de verwachting, dat er in het rapporteren een adempauze is ingetreden, „die het einde van het eerste stadium markeert", zoals wordt opgemerkt. Het werd door de fa. G. W. den Boer, Middelburg, keu rig uitgegeven. ZWANENBERG's vleesconserven in glas Verhoging tarieven Gasthuis in Goes In verband met de salarisverhogin gen van leerling-, gediplomeerde- en hoofdverpleegsters per 1 Januari j.l., stellen B. en W. van Goes de raad voor de verpleegtarieven in het Gast huis uitgezonderd de baby-tarieven 2e en 3e klasse met ingang van 1 Januari 1955 te verhogen met 50 cent per verpleegdag. Onderscheiding. Bij K. B. is verlof verleend aan de heer W. H. van Ballegoijen de Jong, dirigerend officier der Rijkspolitie 3e klasse, wonende te Domburg, tot het aannemen van de benoeming tot Rid der in de Orde van St. Olav van Noor wegen. Drs. M. C. Verburg, Het Deltaplan, Verleden, heden en toekomst van het Deltagebied. Uitgave fa. G. W. den Boer, Middelburg. 7? VOOR DE TWEEDE MAAL Geluidsfilmprojector voor zeehospitium In een daartoe speciaal belegde bij eenkomst is Donderdagavond in het zeehospitum „Zonneveld" 'te Oostka- pelle de geluidsfilmprojector ge schenk van het comité „Sport steunt Zonneveld" aan het bestuur van „Zonneveld" overgedragen. In zijn dankwoord zei de heer W. L. J. de Grooff, voorzitter, o.m.: „On ze patiëntjes rusten momenteel, maar als ze wisten wat zich hier heeft af gespeeld, zouden ze zeker uit hun bedjes stappen om u een dikke nacht zoen te geven!" De heer De Grooff wees er verder op, dat dit geschenk niet slechts van therapeutische, maar ook van instructieve en culturele waarde is. Hij noemde de wijze waar op de Zeeuwse sportlieden zich sa menwerkend in dienst hebben gesteld van de patiëntjes van „Zonneveld" voorbeeldig en bracht met name ook dank aan de secretaris-penningmees ter van. het comité, de heer H. L. Plompen uit Middelburg, voor diens onvermoeid en enthousiast ijveren. Namens de kinderen sprak vervol gens de arts, mevrouw N. C. Lamai- son v. d. Berg-Pondman, een dank woord voor dit fraaie geschenk, VAN :mn TOT De commissie ter bevordering van de productiviteit in Zeeland zal deze maand een drietal filmavonden hou den, welke verzorgd zullen worden door het Technisch Filmcentrum te Den Haag. Hoewel deze avonden spe ciaal bedoeld zijn voor de leden van de discussiegroepen, zullen de bijeen komsten openbaar zijn. Het programma omvat o.m. een korte inleiding over het technisch filmcentrum, demonstratie van een filmstrook en de vertoning van een film over intern transport. De films zullen worden vertoond in Middelburg, Hulst en Goes en wel op resp. 14, 15 en 18 Februari a.s. EERVOD ONTSLAG. Eervol ontslag is thans verleend aan de heer C. van Langevelde te Krabbendijke, als besteller le klasse PAARD... De groenteman, die in de Vlissing- se Badhuisstraat opgexoekt voortwan- delde, in de mening, dat paard en kar zoals alt\jd wel zouden volgen, kwam bedrogen uit. 't Paard kwam niet. 't Paard kreeg plotseling ezel-nei gingen en bleef koppig, de vier benen stevig op de straatstenen geplant, staan. Het wilde geen hoef meer ver zetten. Waarop de groenteman op zijn schreden terugkeerde om het met overreding te proberenmaar 't baatte niet. De huisvrouio, aan wie de groente man zojuist enige tuinbouwproducten had afgeleverd, bezag het incident nadenkend, verdween plotseling in haar woning, om kort daarop weer te rug te keren Voorzien van een kaakje. Van „het kaakje eigenlijk, want 't v:as een tra ditie geworden, dat haar dochtertje het paard van de groenteman elke ochtend van een kaakje voorzag, tot vreugde van zowel de kleuter als het paard! Maar 't dochtertje was ziek en daarom kwam het kaakje die morgen aanvankelijk niet. Weshalve 't paard staakte Na 't kaakje genuttigd te hebben vervolgde het zijn weg. Zo tevreden als een groentemans- paard maar zijn kan! der P.T.T. In en buiten de gemeente is de heer Van Langevelde een zeer geziene figuur, die bij velen hoog staat aangeschreven. In Mei van het vorig jaar was hij veertig jaar in dienst van de P.T.T. Aan de oorkon de, welke hij toen mocht ontvangen, zijn thans een afscheidspenning en een fraaie kalender toegevoegd, hem na een hartelijke toespraak overhandigd door de directeur van het P.T.T.-kantoor uit Goes. WEER AAN DE SLAG. Nu „de vorst uit de grond is", zo als men dat soms pleegt te zeggen, zijn o.m. in Oosterland op Schouwen- Duiveland de wederopbouwwerk zaamheden weer hei-vat. De bouw vakarbeiders van elders hebben hun posten weer ingenomen en men hoopt nu maar op hét voortduren wan een „zachte winter". Ook de herverkave lingswerkzaamheden zijn weer be gonnen. ANDER GELUID. Een ander, minder prettig geluid, komt eveneens uit Oosterland. Waar enerzijds dus geijverd wordt voor het herstel, wordt anderzijds ergerlijke vernielzucht gedemonstreerd. Een aantal, vorig jaar aan de Rijksweg geplante boompjes, is namelijk ver nield. Men vermoedt, dat de daders onder de jeugd gezocht moeten wor den. Nu velen zich elders in den lande inspannen om SchouwenrDuiveland weer van jong groen te voorzien, wordt het wel zeer betreurd, dat de- inspanning op deze wyze wordt innnreprd"! „gehonoreerd" INSTRUMENTEN. Ter versteviging van het vrijwel uitgeputte instrumentenfonds orga niseert de Chr. fanfare „Hosanna" te Axel een grote loterij. Men hoopt van de netto-opbrengst de noodzakelijke nieuwe instrumenten te kunnen aan schaffen, zodat straks een ieder zijn partij weer waardig zal kunnen mee- bla^pn! Op de in Maart te geven jaarlijkse uitvoering zal de trekking worden gehouden. waarmede zoals zij opmerkte een hartewens vervuld was. Tevoren had de voorzitter van het comité „Sport steunt Zonneveld", de heer C. L. Westerweel, met een toe passelijk woord het geschenk aange boden, waarbij hij o.m. de wens uit sprak, dat de kinderen van „Zonne veld" er veel plezier van zouden heb- en. De geluldsfilmprojector kon ge schonken worden, mede dank zij een bijdrage, groot 500, van de Stichting „Nieuw Walcheren". Het was de tweede maal, dat „Sport steunt Zon neveld" aan het zeehospitum een ge schenk kon aanbiedenvorig jaar kon een bibliotheek worden gegeven. Rechtzaak mosselvissers zes weken verdaagd De kwestie over het verzoekschrift tot schadevergoeding van een aantal mosselvissers aan het ministerie van waterstaat diende Donderdagmorgen, nadat 8 December tot aanhouding be sloten was, wederom voor de kanton rechter te Zierikzee. Op de eerste zitting werd getracht door bespreking en overleg tot over eenstemming te komen over de gele den schade aan de mosselpercelen, veroorzaakt door werkzaamheden van de Dienst Dijkherstel. Hoewel hierna wederzijds rapporten zijn uitgebracht, heeft tussen het betrokken departe ment en de eisers nog geen monde ling contact plaats gevonden. Daar ook de kantonrechter de mening was toegedaan dat deze zaak onderling ge schikt kan worden, werd nogmaals tot zes weken uitstel besloten. Uienhandel is zeer traag. Op de uienmarkt is de aanvoer de laatste tijd sterk toegenomen tenge volge van het zachte weer. Bovendien is de houdbaarheid in vele gevallen niet best en dit werkt het aanbod in de hand. De handel blijft echter zeer traag en van de verwachte opleving is tot op heden geen sprake. Bij een aanvoer van rond 225 ton op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden daalde Dinsdag de prijs tot rond 15 cent per kg voor de export geschikte middel kwaliteit. Dit is on geveer 10 tot 13 cent per kg minder dan enkele weken geleden werd be taald. Er was over de gehele linie sprake van een dalende markt. West Duits land geeft op het ogenblik de voorkeur aan Duitse uien. Op de Engelse markt wordt zeer veel concurrentie onder vonden van uien uit Spanje. Aanrijding Op de hoek GeraniumstraatRo zenstraat te Terneuzen ontstond Don derdagmorgen een aanrijding tussen een Volkswagen, bestuurd door L. J. S. en een vrachtauto, bestuurd door D. V., welke laatste geen voorrang verleende. De personenauto werd aanzienlijk en de vrachtauto licht beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Voorz. Chr. Middenstandsver. In de Woensdag te Vlissingen ge houden ledenvergadering van de Chr. Middenstandsvereniging is de heer Joh. P. Ventevogel tot voorzitter ge kozen, in de vacature, ontstaan door het overlyden van de heer P. La- bruyère. Examen Voor het examen kantoorstenograaf slaagde te Middelburg, de heer W. Van- dael te Aardenburg. „Landbouwvoorlichting" over arbeidersvraagstuk In de laatste vergadering van de Provinciale Raad voor de Landbouw voorlichting werd medegedeeld, dat de Zeeuwse Landbouw Maatsohappij, de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond in Zeeland en de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond in principe hun medewerking toegezegd hebben om te komen tot de oprich ting van een Onderzoekcentrum. Voorts kwam in deze vergadering het landarbeidersvraagstuk aan de orde. Het rapport van het Landbouw Economisch Instituut vormde het uit gangspunt. Voor de provincie Zeeland moet er rekening mee worden gehou den, dat de toestand door de uitvoe ring van verschillende grote werken veel ongunstiger is geworden dan tij dens het samenstellen van het rap port. Uitvoerig werden de mogelijk heden besproken om in de huidige precaire situatie verbetering te bren gen. Ook de mobiliteit van de Rijkstand en tuinbouwvoorlichtingsdiensten vormde een punt van brede bespre king. Voor Noord-Beveland acht het bestuur van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting een snelle verplaat singsmogelijkheid van de assistent van het grootste belang. De ervaring, die men daar met een scooter heeft opgedaan, is zeer gunstig. De raad wenste zich eerst nog breder te oriën teren, alvorens voorstellen te doen. Classis Zierikzee Geref. Kerken vergaderde De classis Zierikzee van de Gere formeerde kerken, waar Schouwen- Duiveland en Noord-Beveland onder ressorteren, hebben Woensdag ter be spreking van enkele belangrijke pun ten te Zierikzee vergaderd. Na ope ning werd het moderamen samenge steld uit ds H. L. van Aller, praeses, ds D. Bremmer, scriba, ds W. Foklcens, assessor. Nadat de zendingsrapporten waren uitgebracht stelde de kerk van Zierikzee voor, een vorig besluit van de classis betreffende de samenwer king tussen de Nederlands Hervormde gemeente van Eikerzee en de Gere formeerde kerk van Scharendijke op de agenda voor de eerstvolgende par ticuliere synode te plaatsen. Na lan ge discussie werd dit voorstel una niem aangenomen. Eveneens werd lang gesproken over de predikants- tractementen. Voortaan zijn deze aan een minimum bedrag van f 4500, met de gebruikelijke toelagen, gebonden. De scheidende predikanten, ds W. Fokkens te Wissekerke en ds H. M. Kuitert, werden hartelijk door de voorzitter toegesproken. Ds H. L. van Aller wordt consulent van Wisseker ke en ds P. L. Schuddebeurs consu lent van Haamstede, gedurende de tyd dat ds J. H. Meyer in militaire dienst verblijft. Advertentie Periode van herstel is thans afgesloten Op 3 Februari 1939 werd een con tract getekend tussen de gemeente Oostburg en de heer L. J. Metz, waar door het gasbedrijf in particuliere ex ploitatie kwam. Donderdag 3 Februari 1955 kreeg het herstel, van na de oor log met het gereedkomen van het nieuwe pand in de Brouwerijstraat, waar de toonkamers, kantoren en ma gazijnen van het bedrijf gevestigd zijn, zijn definitieve beslag, waarmede een periode van zestien jaar van op- bouw-werkzaamheden werd afgeslo ten. Het nieuwe pand werd Donderdag middag officieel geopend, in tegen woordigheid van de voltallige ge meenteraad van Oostburg en het col lege van B. en W. van Oostburg en Zuidzande, de architect, ir W. J. Bruijnooge, de aannemers, de heren B. Christiaansen en J. Barendregt, de directeur van Bouw- en Woningtoe- ZEER, OUDE GENEVER Knaapje uit Scherpenisse na aanrijding overleden Ook verkeersongevallen onder Nieuwvliet en Veere Te Scherpenisse is Donderdagmor gen om ongeveer 11 uur het zevenja rig zoontje van de familie C. T. aan gereden door een vrachtauto met aan hangwagen uit Giesendara. Het knaapje moest ernstig gewond wor den vervoerd naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom, waar het enkele uren na aankomst is overleden. Het ongeluk gebeurde, toen de vrachtauto de Kerkdreef uitreed. De politie stelt naar de oorzaak er van eerionderzoek in. Donderdagmiddag omstreeks drie ar geraakte op de Veèrseweg een personenauto, komende uit de rich ting Middelburg, in de .berm van de weg. De auto kantelde en van de drie inzittenden, een hotelhouder uit Lu xemburg en de heer O. uit Middel burg met zijn schoondochter, geraak te de schoondochter vrij ernstig ge wond. Nadat eerste hulp was ver leend, is zij naar het ziekenhuis in Middelburg overgebracht Met behulp van omstanders werd de auto recht gezet en konden de in zittenden er uit geholpen worden. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur is de vishandelaar M. van K. uit Bres- kens op de provinciale weg tussen Nieuwvliet en Potjes aangereden door een passerende personenauto, be stuurd door A. D. uit Groede. De Wiel rijder moest met gebroken benen naar het ziekenhuis in Oostburg worden overgebracht, nadat eerste hulp was verleend. De oorzaak van het ongeval was te wijten aan het feit, dat Van K. zon der voldoende op te letten, het rijwiel pad verliet en de grote weg opreed. Een aanrijding was toen niet meer te vermijden. Het rijwiel werd gro tendeels vernield. Wacht op nieuwe wet (Slot van pag li in het leven geroepen bureaux. De raad heeft voorts districts-kinder- artsen in dienst. Het bureau zorgt ervoor, dat uit voering wordt gegeven aan de beslui ten van de Raad, het verzorgt de fi nanciële administratie en is ook het administratiekantoor van de diverse commissies. Voor de tuberculose en rheumabestryding zijn over de ge hele provincie districtsbureaux ge opend, er is een studiecommissie kankerbestryding. er is een commis sie voor de geestelijke volksgezond heid, er bestaat een sociaal-hygiëni sche stage voor doctorandi in de ge neeskunde, een andere commissie zorgt voor de schooltandverzorging, de kinderhygiëne, de geslachtsziek- tenbestrijding, de rheuma-bestrijding, de revalidatie en de t.b.-bestrijding. Dit vele en veelomvattende werk in het belang van de volksgezondheid, zou zonder Provinciale Raad of in het geheel niet of gebrekkig kunnen wor den gedaan. Hoewel de provinciale raden, zoals die thans in liet wetsontwerp zijn voorgesteld, op een andere basis werken, zal er in de praktijk veel JANSENc TILANUS, Bijna 100 jaar maken wij lakens en slopen, nog steeds kunt U geen betere kopen. overeenkomst zijn met het werk zoals dat thans in Gelderland ge beurt. Aan de particuliere instellin gen, die op het gebied van de volks gezondheid werken, Wordt bovendien door deze wet de garantie gegeven, dat tussen hen en de overheid een permanente samenwerking tot stand komt. Nu heeft het in Zeeland daar aan wel niet ontbroken, maar toch zal ook hier een Gezondheidsraad eminent werk kunnen doen. Belgische zeeloodsen nemen stelling Nederlandse laak bij beloodsing aangeven Naar wij vernemen hebben de Bel gische zeeloodsen Donderdag, in ver band met de nog voortdurende sta king der rivïerloodsen, besloten de werkzaamheden normaal voort te zet ten, voorzover deze beperkt kunnen blijven tot de werkzaamheden, om schreven in een overeenkomst van 15 Juli 1950 omtrent het loodswezen op de Schelde, tussen België en Neder land. Dit houdt in, dat de Nederlandse loodsen voor van Antwerpen komen de schepen niet boven de in het ver drag omschreven taak werkzaam mo gen zijn. Indien dus tengevolge van de staking der rivierloodsen een bij zonder groot aantal schepen vanuit Antwerpen beloodst moet worden, zouden zo blijkt uit dit besluit de Belgische zeeloodsen protest aan tekenen tegen overname van schepen door Nederlandse loodsen. zicht, de heer C. M. Zuijdweg, de di recteur van het filiaal der Amster- damsche Bank, de heer J A. van der Laan en talrijke andere genodigden. In de met een groot aantal bloem stukken versierde toonzaal, vertelde de heer L. J. Metz uit Amsterdam, enkele bijzonderheden over de gas- voorziening in .Oostburg. Vlak na de overname in 1939 rezen de eerste moeilijkheden. Het gasverbruik nam toe, doch het apparaat werd reeds spoedig te klein .Het einde van de oorlog bracht de vernietiging van de gasfabriek. Van September 1944 tot 1 November 1945 stond het bedrijf ge heel stil. Op verzoek van het gemeen tebestuur begon men met een nood- gashouder, van 90 kubieke meter. Na dat de eerste noodwoningen verrezen waren, werd ook deze gashouder on toereikend. Uit Hellevoetsluis werd vervolgens een gashouder betrokken, die echter slecht en onvoldoende gas leverde. Het aantal aansluitingen op 1 Jan. 1954 bedroeg 986. In 1939 waren er 597 aansluitingen. In 1938 werd 320.000 kubieke meter gas verbruikt, in 1954 was het gasverbruik reeds gestegen tot G35.000 kubieke meter. Spreker dankte het personeel en in het bijzonder de heer P. Schot, die in 1951 zijn 25-jarig jubileum bij het gasbedrijf vierde. Ondanks het feit dat de gastarieven lager liggen dan het landsgemiddelde, is het bedrijf thans rendabel. Burgemeester mr K .Hoekzema van Oostburg deelde mede, dat het ge meentebestuur, daar het hier een ge meenschapsbedrijf betreft, een bloem stuk naar het gasbedrijf had gezonden en noemde het een uitzondering dat het gehele gemeentebestuur bij de opening van een bedrijf aanwezig is. Hij wees op het belang van het be drijf voor de zich uitbreidende ge meente. Nadat burgemeester D. M. Ver met van Zuidzande, ook namens het gemeentebestuur, zijn gelukwensen had uitgesproken, waarbij hij opmerk te dat in zijn gemeente in alle open bare gebouwen gas wordt gebruikt, bood de heer J. Le Clercq uit Amster-r dam "namens de firma Van der Meu- len een fraaie klok aan. De heer Metz sprak woorden van dank, waarna men nog geruime tijd bijeen bleef. Raad voor Zeeland van het Landbouwschap Naar wij vernemen zal de secretaris van het Landbouwschap, ir G. P. F. Royackers, op Vrijdag 11 Februari des morgens te 10 uur in hotel „De Ko renbeurs" te Goes de gewestelijke raad van Zeeland van het Landbouw schap installeren. waarschuwen legen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er fan af te komen. S3 van de 100 personen lukte het: u kimt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw Inge wanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 Der flacon. 52 WINTER.en toch MOOIE HANDEN VANDAAG: Vlissingen Alhambra: „Vergeef mij". (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Zet 'fn op George", (alle leeftijden), 20 uur; Concertgebouw: jaarfeest M.T. S.-bond, 20 uur. Goes Grand: „From here to eternity", (18 jaar), 20 uur; De Prins van Oran je: kringvergadering West Zuid-Be veland van de Z.L.M., 13.30 uur. Middelburg Schouwburg: „De banne ling van Ballantrae", (14 jaar). 20 uur; Electro: „Puntje en Anton", (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur; Con cert- en Gehoorzaal: „Tussen Wenen en Parijs", lezing door de heer C. H. Groen, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2