Zuivelfabriek in Zierikzee nu officieel geopend m VAN BELGISCHE LOODSEN DOOR MINISTER AFGEWEZEN YAN uitvin Hf TOT Chefarine 4 Ja, stil nu maar, ik ben niet een van de snug- gersten. Maar neem toch van mij maar aan: CABALLERO da's constante kwaliteit! Tracteer U zelf eens koop morgen 'n pakje DE ZEEUWSE JEUGDHERBERGEN IN HET NATTE SEIZOEN 1954 Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 3 FEBRUARI 1955. ONDER GROTE BELANGSTELLING Door Commissaris der Koningin Woensdag wapperde van talrijke huizen in Zierikzee de nationale drie kleur ter gelegenheid van het in gebruik nemen van de nieuwe zuivelfabriek „De Duif", welke in de plaats is gekomen van het tijdens de watersnood verwoeste gelijknamige bedrijf in Nieuwerkerk. In aanwezigheid van de directie en de president-commissaris van de N.V. Fabriek van Melkproduc ten der Verenigde Zuivelbereiders te Rotterdam, in welke opdracht het nieuwe fabriekscomplex is gebouwd, werd de officiële ingebruikstelling verricht door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot. Gelukwensen De president-commissaris van de Verenigde Zuivelfabrieken te Rotter dam, de heer J. Noordam Sr, sprak een kort welkomstwoord tot de vele genodigden uit bestuurs- en bedrijfs- kringen. „Tweemaal door het zeewa ter overspoeld, is „De Duif" in een nieuwe gestalte herrezen", aldus spre ker. De algemeen-directeur, de heer J. Noordam Jr, herinnerde aan de evacuatietijd van 1944, tóen de be- drijfsinventaris te Nieuwerkerk op auto's werd geladen en op dezelfde wijze na de bevrijding weer werd te ruggebracht. De Februari-ramp maak te echter algehele herbouw noodzake lijk. Niet alleen commerciële oogmer ken speelden hierbij een rol, maar vooral het gevoel de strijd niet te wil len verliezen. Toen in het Rotterdam se bedrijf de modder nog duimendik lag, werd reeds op papier met de „operatie Zierikzee" een aanvang ge maakt. ,.Op Schouwen-Duiveland is nog veel werk", aldus spreker, „maar nu de melkfabriek er is, staat niets de gewenste veestapel-uitbreiding in de weg. Moge zij een belangrijke schakel zijn in de economische ont wikkeling van Schouwen-Duiveland", zo besloot de heer Noordam. Jhr De Casembroot dacht terug aan de donkere 2e Februari 1953, de dag waarop prinses YVilhelmina het ge schonden Zierikzee bezocht. Het ver heugde hem daarom uitermate, dat thans een zo belangrijk bedrijf reeds in gebruik kon worden genomen. „Moge de tijd aanbreken, dat de vee stapel herleefd is en de fabriek op volle toeren kan draaien. Deze fabriek kan medewerken aan de meerdere welvaart van Schouwen-Duiveland", aldus jhr De Casembroot, die de wens uitsprak, dat tot in lengte van dagen dit zuivelbedrijf tot het welzijn van Zeeland zal bijdragen. Na het officieel in werking stellen van de machines waarbij door een kleine storing met gebroken melkfles sen gedacht kon worden aan scherven die geluk brengen nam de heer D. Eveieens, voorzitter van de C.M. M.C., het woord, die het aanvankelij ke wantrouwen van de boer tegenover de fabriek belichtte. „Wanneer er nu van weerskanten vertrouwen is, kan veel bereikt worden. Dan brengt de boer zonder aarzelen zijn melk naar de fabriek, een product dat zeker in de toekomst onder meer door stalver- betering in waarde zal stijgen. We zullen ons best doen de achterstand in de veestapel in te halen", aldus spreker. Aan de daarop volgende lunch wen ste als eerste de burgemeester van Zierikzee, jhr mr J. Schuurbeque Boeije, namens het gemeentebestuur geluk. Een lange rij sprekers uit be- drijfs- en landbouwkringen bracht eveneens blijken van waardering over de nieuwe aanwinst voor het eiland, met dit moderne, door de firma Tiem- stra te Nijmegen uitgevoerde fabrieks complex. Ir B. van Dam, voorzitter van het Bedrijfschap Zuivel, sprak de hoop uit, dat met deze opening in Zierikzee de victorie mag beginnen en dat het experiment een succes zal blijken te zijn. Het woord werden Verder gevoerd door o.a. de heren: G. J. Blink, namens de verening voor zuivelindustrie en melkhygiëne, bur gemeester A. A. van Eeten van Nieu werkerk, in welke gemeente het oude bedrijf tot aan de ramp gevestigd was, ir J. D. Dorst, voorzitter van de Zeeuwse Melkfederatie, de architect R. de Roos. ir W. Harmsen, zuivelcon- sulent. de heer C. Zee, adviseur van de C.M.M.C., I. Hage, bestuurslid van de C.M.H.C., J. M. Lodewijk namens de vakslijters en de aannemer, de heer Tiemstra Jr. Tenslotte feliciteerde uit naam van de gehele Nederlandse melkhandel de heer D. Boone, onder aanbieding van een schilderij. Een bijzondere atten tie verleende de architect, door de ijzeren duif, die uit het bedrijf te Nieuwerkerk gered kon worden, a3n de directie van de Zierikzeese V.Z. af te staan. In het nieuwe gebouw zal deze duif als aandenken een blijven de plaats vinden; als symbool van wat verloren ging, maar ook van de grote vlucht, welke de nieuwe fa briek ongetwijfeld zal nemen. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, stelde gisteren in Zierikzee officieel de nieuwe zuivelfabriek gebruik. STAKING DUURT VOORT Scheepvaartvereniging wil hoge schadevergoeding Eerste-minister Van Acker heeft een afvaardiging der Belgische ri- vierloodsen doen weten, dat hy hun eis tot uitbetaling van een compen satie voor de drukke periode van 1 Januari 1951 tot 30 Juni 1953 niet kan inwilligen, aangezien dit een precedent zou scheppen voor andere categorieën arbeiders. De rivierlood- sen hebben hierop, zoals gemeld, na een vergadering te Antwerpen beslo ten de staking voort te zetten. Inmiddels heeft de Antwerpse Scheepvaartvereniging by de rege ring aangedrongen op een spoedige beëindiging van de staking. De ver eniging wyst er op dat de reders der schepen, die in Antwerpen worden vastgehouden, voornemens zyn een By de P.Z.E.M. in Sluiskil is dezer dagen het zilveren jubileum gevierd van de heer H. Dijkstra, technisch hoofdambtenaar le klas. Sinds 1937 is de heer Dijkstra in Zeeuwsch- Vlaanderen werkzaam, en hoewel hij de wens te kennen had gegeven voor een officiële huldiging „gespaard" te mogen blijven, ging de jubileum dag toch niet onopgemerkt voorbij! Het personeel bood een blijvend aan denken aan en mevrouw Dijkstra kreeg een bloemenhulde. De hoofdin genieur ir. R. Froyen, wenste de ju bilaris te zijnen huize geluk en bracht namens directie en bestuur de dank over voor de belangrijke diensten, welke de heer Dijkstra het bedrijf in de afgelopen vijfentwintig jaar heeft bewezen. Het traditionele stof felijk blijk van waardering, de enve loppe met inhoud, ontbrak niet en tenslotte mocht de heer Dijkstra ook van de personeelsvereniging een ge schenk in ontvangst nemen HUWELIJK Kinderen vinden vaak plezierige ontspanning door ouderen te imiteren. Zij hullen zichzelf dan in een droom wereld van volwassenheid, waarbij het huwelijk nogal eens een voorname plaats wil innemen. 't Zusje, dat temidden van een ver zameling kleuters in Oostburg de rol van bruid vervulde, deed liet met over gave. De bruidegom deed in rolvast heid overigens niet voor haar onder en ook de bijrollen waren goed bezet, zodat 't stuk alle aandacht verdiende... 't Werd een ■miniatuur-huwelijks- plechtigheid in optima forma, waarbij zich vooral bij de bruid een drang naar volkomenheid manifesteerde. Toen 't gezelschap in de denkbeeldige kerk had plaats genomen, merkte ze ten minste op: „Denk er om, er moet nog gezongen worden I" De bruidegom knikte ernstig. Hij kon er inkomen. Ook b[j hem leefde klaarblijkelijk de wens om het geheel volgens alle regelen der kunst te doen verlopen. 't Lukte bijna. Niet hélemaal, want de bruidegom, van huis-uit vermoedelijk meer op de Vara dan op NCRV ingeschoten, hief in volledige overgave aan 't forse ,fKomt, socialisten, sluit de rijen1' Maar ,;t huwelijkf is tóch gesloten. Over doorbraakgesproken BEGIN Het begin is er in St. Philipsland, want daar werd de eerste nieuwge bouwde woning met landbouwschuur na de ramp opgeleverd. De man, die zich de gelukkige bezitter van dit gloednieuwe bedrijf mag noemen, zal er ongetwijfeld met vreugde zijn in trek nemen! MOSSELEN In Januari werden door Brulnisser kwekers uit de Waddenzee 3750 ton nen mosselen en van de Zeeuwse per celen 8300 tonnen afgeleverd. Uit de ze aantallen blijkt, dat vorst en mist de leveringen uit ae Waddenzee zienlijk belemmerden. De reserve- voorraad mosselen in de Zeeuwse Stromen is wel van groot belang voor een goed functionneren van de han del ZELDEN ALLEEN Een ongeluk komt zelden alleen, zo luidt het gezegde en „vry ver taald" blijkt dit ook uit de onge valletjes, die zich voordeden in Hein- kenszand, St. Annaland en Bruinisse. In Heinkenszand brak mevr. M. o. 't H. een been, toen zij op weg van de schuur naar haar woning uitgleed. Na eerste hulp moest zij naar een ziekenhuis in Goes worden overge bracht. In St. Annaland bracht de metselaar J. B. bij een val een enkel. Na in het ziekenhuis te Bergen op Zoom, waar heen hy werd vervoerd, behandeld te zijn, kon B. naar huis terugkeren. In Bruinisse tenslotte kwam me vrouw H. H.-de W. uit Rotterdam bij een val ook al erg ongelukkig terecht. de arm re Met een g< in het ziekenhuis wordeir opgenomen. moest zij Noordgouwe Advertentie. 4 krachtige middelen legen griep in t tablet Chefarine „4" bevai 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van :orgl dal, ondanks de zeer krachtige verking, ook een zwakke maag niei an streek raakt. m t> 'n jt^éje doet wonderen.' zeer hoge schadevergoeding van de Belgische regering te eisen, indien hun schepen niet in de gelegenheid worden gesteld zee te kiezen. „De Gazet van Antwerpen" schrijft, dat de eis der Belgische loodsen steunt op een persoonlijke belofte van de vorige katholieke minister van verkeerswezen Segers. De huidi- fe socialistische minister van ver- eerswezen Anseele, acht zich ech ter niet gebonden door deze toezeg ging en hij zegt, dat zijn voorgan ger geen enkele maatregel'heeft ge nomen om zijn belofte door het kabi net te doen bekrachtigen. De Gazet van Antwerpen merkt op. dat in ieder geval de toenmalige eerste-minister er mee accoord was gegaan, dat de rivierloodsen voor hun prestaties in de afgelopen jaren een vergoeding zouden ontvangen. De bond van'ri vierloodsen te Antwerpen ontving dan ook een schriftelijke bevestiging in die zin. Het is jammer, zo schrijft het blad, dat de wisselvalligheden van het politieke leven minister Segers niet meer in de gelegenheid hebben gesteld het betreffende besluit zelf te ondertekenen. De Gazet van Antwer pen schryft tenslotte: „Het feit dat de huidige minister van verkeerswe zen Anseele de verantwoordelijkheid voor het conflict met de rivierlood sen in de schoenen van zijn voorgan ger schuift, die reeds in April 1954 is afgetreden, is een hatelijke manoeu vre". Klein kappersconcours te Middelburg Bergen op Zoom haalde de buit binnen Twintig kappers en kapsters uit Ber gen op Zoom en van Walcheren heb ben Dinsdagavond in de kleine zaal van 't „Schuttershof" te Middelburg, de kam en schaar er in gezet om elkander de hoogste kapperseer te betwisten. In beide aldelingen bleek, dat Bergen op Zoom de sterkste was. In het herenvak was weliswaar slechts een klein verschil de Ber- genaren wonnen met 973 tegen 962 punten maar in het damesvak ga ven zy blyk van een ruim overwicht: 1378 tegen 1141 punten. Daarmede gingen dan drie bekers en een „vak"- boek naar Brabant. De ontmoeting was ditmaal geor ganiseerd door de Walcherse Techni sche Kappersclub. De voorzitter van deze club, de heer F. ter Poorten, richtte voor de aanvang van de wed strijd een kort woord tot de actieve en passieve deelnemers. Een kleine te leurstelling kon hy daarin toch niet verbergen. Het speet hem namelijk, dat de afdeling Terneuzen niet van de partij kon zijn, omdat die plaats nog altyd een verschil van middag- sluiting heeft. De opkomst voor het kleine con cours was niet groot, maar zij, die er aan hebben deelgenomen, hebben waarlijk met volledig enthousiasme gewerkt, getuige de hoge waarderin gen. welke werden behaald. Ir. M. A. Geuze, commissaris van N.V. Grontmij. In de buitengewone algemene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Grontmij te Zwolle, werden de navolgende heren tot commissaris be noemd: A. W Biewenga Wzn., ir. M. Geuze, ir. G '-Torsmans. Universeel examen Voor het examen electrotechnisch ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer P. L. ^chuerman te Ovezande. Vijftig jaar Christelijke Nationale Werkmansbond Feestelijke viering op Maandag 14 Februari Vandaag, 3 Februari, is het 50 jaar geleden, dat te Zierikzee een afde ling van de Christelijke Nationale Werkmansbond werd opgericht, van welke bond de bekende staatsman dr De Visser de stichter was. Kort na de tweede wereldoorlog heeft de bond een naamswijziging ondergaan en werd het werk voortgezet onder de naam mannenvereniging „In dienst der Kerk". Reeds kort na haar oprichting nam de vereniging actief deel aan het so ciale leven in Zierikzee en stichtte een ziekenfonds, waaruit een weke lijkse uitkering aan belanghebbenden werd verstrekt. Het fonds heeft zich gehandhaafd totdat de overheid een wettelijke regeling in het leven riep. Vervolgens werd een informatie-bu reau gevormd, waar, tegen een gerin ge vergoeding, inlichtingen werden ■.verstrekt. Toen later aan dit bureau nog een belasting-adviesbureau werd toegevoegd, nam deze afdeling een zo danige vlucht, dat zij moest worden overgedragen aan een particulier. Tevens hielp de vereniging mede aan de oprichting van de Christelijke Landarbeidersbond en de Christelijke Besturen Bond in Zierikzee. In No vember 1929 nam zij mede het initia tief om te komen tot oprichting van de „Vereniging tot steunverlening bij ziekenhuisverpleging", welke vereni ging in 1947 samengesmolten werd met de „Maatschappij Ziekenfonds". Ook de tuingrondverhuring had de aandacht van de jubilerende bond, en hoewel door de ramp dit werk tijde lijk is lamgelegd, is er nog voldoende land aanwezig om straks het werk weer te hervatten. Maandag 14 Februari Z3i het' jubi leum op feestelijke wijze worden ge vierd. Vlissingse Nutsspaarbank over Januari 1955 Bij de verschillende diensten van de Vlissingse Nutsspaarbank werd over de maand Januari 1955 in totaal in gelegd f 733.747,17 en terugbetaald f 547.364,77, zodat het tegoed met f 186.382,40 steeg tot f 11.771.257,97. De bedragen van inleg en terugbe taling bedroegen bij de onderscheiden afdelingen respectievelijk: hoofdkan toor: f 452.043,91 en f 333.578,60; af- haaldienstf 6180,25 en f6277,17; Sou burg: f 34.938,47 en f 26.018,62; Goes: f 151.606,78 en f 122.269,38; Wolfaarts- dijk: f 32.449,19 en f 24.748.44; Ter- neuzen: f 38.055,82 en f 25.065,55; Zaamslagf 8873,58 en f 4723,75Axel f 9599,17 en f 4683,26. Het totale aantal rekeningen ver meerderde met 121 en bedroeg aan het einde van de maand 20.247. AMVWMMM Met zalmnetten op de hazenjacht De leden van de afdeling 's Hertogenbosch van de Kon. Ned. Jagersvereniging hebben Woensdag op de Weiplaat on der Spykenisse een hyzondere jacht op hazen gehouden. Met behulp van zalmnetten heeft men 39 levende hazen gevan gen, welke voorbestemd zijn om de hazenstand op Schou wen-Duiveland, "en in de Bies- bosch weer op peil te brengen-. Na de watersnood van Febru ari 1953 waren in deze gebie den vrijwel alle hazen verdwe nen. De Welplaat is bestemd voor industrieterrein, zodat de ha zen hier mogen verdwijnen. Van de 39 gevangen hazen zullen 14 moeren en 7 rammen op Schouwen-Duiveland „ge plaatst" worden. vvwww*vwv\*\*www* Advertentie. Burgemeester in televisie programma Dinsdagavond werd de burgemees ter van Zierikzee, jhr. mr. J. Schuur beque Boeije, voor het A.V.R.O.-tele- visie-programma geïnterviewd door Siebe van der Zee. Dit onderhoud was opgenomen in het programma, waar in de ramp van 1 Februari 1953 werd herdacht. Rector v. d. Togt verlaat St. Josephziekenhuis Vrijdag a.s. zal de heer M. H. v. d. Togt, rector van het St. Josephzieken huis te Vlissingen, deze instelling ver laten. Rector v. d. Togt zal in een Trappistenklooster zijn intrede doen en verkreeg op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn huidige functie. Hij werd in 1928 tot priester gewijd en na enige jaren geleden reeds als ka pelaan te Vlissingen gewerkt te heb ben mocht hij daar in de functie van rector, van het St. Josephzieken huis in 1951 terugkeren. Wie zijn opvolger zal worden is nog niet bekend, doch voorlopig wordt zijn taak waargenomen door pater Majella van de orde der Capucïjnen te Rilland- Bath. Tuinbouwdag in Bergen op Zoom Donderdag 10 Februari a.s. zal in de Hollandse Tuin te Bergen op Zoom een Tuinbouwdag worden gehouden. Als sprekers zullen optredendr H, J. A, Slits, Rijkstuinbouwconsulent, de heer J. P. W. Broeken, leraar R.T. V.D. en de heer H. G. A. van Roos malen. hoofdassistent R.T.V.D. BIJNA TIENDUIZEND OVERNACHTINGEN Voor 1955 kwamen reeds tal van boekingen binnen De jeugdherbergen in Zeeland hebben vrywel alle in enige mate een on gunstige invloed ondervonden van de wel buitengewoon natte zomer. Een uitzondering hierop maakt de jeugdherberg „Nieuw Walcheren" te Dom burg, welke 2000 overnachtingen meer boekte dan in 1953 en 1000 meer dan in het daaraan voorafgaande jaar, het jaar van de officiële opening. Dit mag voor een niet onbelangryk deel worden toegeschreven aan de grote aantrekkingskracht, welke de tentoonstelling „Miniatuur Walcheren" in Middelburg uitoefende. De Domburgse jeugdherberg be reikte «ook het hoogste aantal over nachtingen van alle Zeeuwse met een cijfer, dat de 4300 iets te boven gaat. In Augustus alleen reeds werden hier 2200 overnachtingen geboekt, waarvan 1900 door drie Duitse groe pen. Op de tweede plaats komt dan 'De Scheldestroom" te Vlissingen met 3459 overnachtingen: 1308 Nederlan ders en 2151 buitenlanders, als volgt onderverdeeld: 589 Duitsers, 474 En gelsen. 414 Belgen. 326 Fransen, 67 Amerikanen, 50 Schotten, 44 Denen, 33 Australiërs, 26 Zuidafrikanen, 23 Zwitsers, 21 Zweden. 16 Oostenrijkers, 14 Nieuwzeelanders, 12 Noren, 10 Ie ren, 8 Italianen, 5 Canadezen, 4 Lu xemburgers, 3 Indonesiërs, 2 Colum- bianen, 2 Spanjaarden, 1 Israëliër, 1 Portugees en 1 Noord-Ier. In ..Die Bleye Haghe" te Axel over nachtten 873 Nederlanders en 1037 personen van andere nationaliteiten, in totaal dus 1910. Uit het buitenland kwamen: 604 Engelsen, 371 Belgen, 41 Duitsers, 3 Fransen. 4 Luxemburgers, 3 Amerikanen, 2 Noren, 1 Deen, 1 Schot en 1 Fin. Tenslotte bracht ook een aantal per sonen de nacht door in de K.V.C. jeugdherberg „Arneburch" te Middel burg. Deze jeugdherberg heeft een ca paciteit van 40 bedden en wordt voor namelijk bezocht door trekkers van de Katholieke Vacantiehuizen- en jeugdherbergen Centrale. Nagenoe'g alle West-Europese nationaliteiten waren er vertegenwoordigd onder wie een groep studenten uit Barce lona en ook uit de Verenigde Sta ten werden enkele overnachtingen ge boekt. Voor het komende seizoen werden te Avel reeds meer dan 3000 over nachtingen besproken door Engelse gasten, zodat de verwachting voor de ze jeugdherberg reeds belangrijk gun stiger is dan in het afgelopen jaar. Ook „Scheldestroom" in Vlissingen ontving reeds aanvragen o.m. voor de Paasdagen van Engelse en Franse scholen, twee groepen van de Nederlandse reisvereniging en een groep van een Nederlandse middel bare school. De zeeweringen in Zeeland CIRCULAIRE VAN GED. STATEN Zoals wij reeds meldden werd er te Middelburg een bespreking gehouden over de voorzieningen aan de zwakke plaatsen in de zeeweringen van Zee land. Van officiële zyde wordt ons thans medegedeeld, dat Ged. Staten op korte termijn een algemenecir culaire tot de polderbesturen zullen richten, waarin zij enerzijds zullen worden ingelicht over de aanwezig heid van deze zwakke plaatsen en anderzijds worden uitgenodigd, aan Ged. Staten mededeling te doen van andere zwakke plaatsen in hun zee weringen. Modern aardappelkoelhuis in Oostburg geopend Capaciteit voor 700.000 kg Te Oostburg is officieel geopend 't nieuwe aardappelkoelhuis van de fir ma J. Oosterbaan en Zonen, in tegen woordigheid van o.a. het college van B. en W. van Oostburg, de heer Th. Wieringa, inspecteur der V.B.N.A., en ir. B. Hagreis, directeur van de „Stichting Aardappelbewaring" te Wageningen. De burgemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema, zeide onder meer dat het hier één van de modernste koel huizen van Zeeland betreft. Het is geheel gebouwd volgens het ontwerp uit Wageningen en wordt automa tisch gekoeld. Het koelhuis kan onge veer 700.000 kilo aardappelen bevat ten, die tot Mei voor de export ge schikt blijven, waardoor werkgele genheid voor velen is geschapen. Mr. Hoekzema prees het initiatief van de heer Oosterbaan, die de eerste han delaar in West Zeeuwsch-Vlaandex-en is, die deze onderneming heeft aan gedurfd en daarmede een der groot ste bedrijven in West Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gesticht. De heer Hagreis voegde aan zijn gelukwensen enige interessante me dedelingen toe. Er zijn nu in Neder land ongeveer duizend bewaarplaat sen voor aardappelen, met een geza menlijke capaciteit van 300.000 ton. Het totaal hierin geïnvesteerde kapi taal bedraagt 140.000.000. Vijftig procent van deze koelhuizen wordt benut voor pootaardappelen en vyf- tig procent voor consumptie-aardap pelen. De heer J. Oosterbaan dankte aan het slot voor de belangstelling en bracht aan ir. J. Barendrégt en aan het aannemersbedrijf Cliristiaansen zijn dank over voor de goede zorgen aan de bouw van het koelhuis be steed. Auto slipte en kwam in de sloot terecht Woensdagmiddag omstreeks 12 uur is te Groede een D.K.W.-personen- auto met twee inzittenden in een bocht van de weg geslipt, tegen een telefoonpaal gereden en in een sloot terechtgekomen. De beide inzitten den, die uit de wagen geslingerd wer den, kwamen er met "lichte verwon dingen af. Het waren uit Den Haag en Amersfoort afkomstige vertegen woordigers van de D.K.W.-fabrieken. Nadat de beschadigde auto met be hulp van een takelwagen op het dro ge was gebracht, werd het vervoer middel naar een garage gesleept. Er was met vrij grote snelheid ge reden; na de slippartij belandde de auto in de berm aan de rechterzijde van de weg. kruiste de st-aat, botste tegen een telefoonpaal en wam ten slotte in de sloot terecht. VANDAAG: Middelburg - Electro: „De koopman van Venetië", (14 jaar). 19 en 21.15 uur; Kunstzaal Van Bent hem en Jutting: tentoonstelling oude muziekinstru menten, 9—13 uur met rondleiding 19.4521.30 uur. Vlissingen Alhambra: „De onvergete lijke melodie", (alle leeftijden), 19 en 21- uur; Luxor: „Parijs bij nacht", (18 jaar), 20 uur; Concertgebouw: In- dra en Siera, telepaath en helderzien de, 20 uur „Monsieur Taxi", (18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2