/^ccit meet een aniïez Tweetal projecten in de Chr. Kweekschool voor Zeeland FROM HERETO ETERNITY" WERD GEPROLONGEERD EERSTE TITa VOOR RENESSE DOOR ZEGE OP DREISCHOR (5-4) PHILIPS LAMPEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 FEBRUARI 1955 ONDERWIJSVERNIEUWING KREEG GESTALTE „Tentoonstellingen" aan de wand Wie momenteel het gebouw van de Chr. Kweekschool voor Zeeland aan de Middelburgse Herengracht binnengaat, kan daar aanschouwen hoe de onderwijsvernieuwing ook in dit instituut gestalte krijgt. Grote delen van de gangmuren zijn namelijk thans in beslag genomen door een tweetal pro jecten van de leerlingen der beide parallel-derde klassen. Het interessant ste en „experimentele" van deze projecten is, dat zij door de leerlingen geheel zelf zijn uitgewerkt. Het enige dat van de zijde der docenten werd gedaan, was het stellen van de betrokkenen voor een keuze tussen een viertal onderwerpen. De ene klas wijdde zich aan „De bevolking van Mid delburg", de andere nam de taak op zich het onderwerp „Middelburg als cultuurcentrum" te bestuderen. De resultaten zijn niet minder dan ver bluffend: twee fraaie staaltjes van zelfwerkzaamheid, enthousiasme en sa menwerking, met smaak gevormd tot „tentoonstellingen" aan de wand, die een aanmerkelijk meer dan globale indruk geven over de titels van de opgaven. Om dit te bereiken hebben de kwe kelingen veel werk verzet. Nadat iedere klasse een soort van „bestuur" had gevormd, bestaande uit een voor zitter en een secretaris, toog men aan de arbeid. De taken werden verdeeld, ieder kreeg een bepaald facet te be lichten, maar samen met een ander, zodat duo's werden gevormd. Deze tweetallen nu hebben uit eigen aan schouwing en ondervinding het mate riaal bij elkaar gezocht voor hun uit eindelijke bijdrage tot het project. Zij» die de bevolking van Middelburg tot onderwerp hadden, hebben daarin een veelzijdigheid ondervonden, die hen voor veel werk stelde. Niet alleen, dat zij cijfers opspoorden over de loop van deze bevolking gedurende een be paalde periode of over de politieke en godsdienstige samenstelling, maar ook hadden zij zich tot taak gesteld een beschrijving te geven van alle reli gieuze en politieke richtingen! Daar in is veel tijd gestoken, maar dat kon, want voor dit project hadden beide klassen een vrije week gekregen. In die week hebben vele autori teiten op kerkelijk en politiek ge bied zulk een duo bij zich op be zoek gehad om hen te „intervie wen". Er werd honderduit ge vraagd door de één, terwijl de an der de antwoorden noteerde. Op deze wijze kwamen beknopte sa menvattingen op velerlei gebied tot stand, die men aan de muren kan lezen, een en ander nog voor zien van grafieken, tekeningen en zelfs van foto's, gedeeltelijk door een „eigen foto-technische dienst" vervaardigd Middelburg sloeg Push op fraaie wijze met 3—2 Middelburg heeft in zijn thuiswed strijd tegen het Bredase Push 2 een 32 zege in de wacht weten te sle pen. Beide elftallen traden met en kele invallers in het veld, waardoor het spelpeil beneden normaal bleef. Na 7 minuten opende P. Vos, die een voortreffelijke wedstrijd speelde, de score voor de thuiselub (1—9) uit een strafcorner. Push herstelde zich snel. maar het volgende succes kwam toch aan de andere zijde, toen Sandberg een voorzet gaf en een Push-back de bal van richting veranderde, die juist buiten bereik van de keeper beland de (20). Voor rust nog, wist de Bre dase midvoor de achterstand met een keihard schot te verkleinen (21). Direct na de thee kwam Push op enigszins fortuinlijke wijze aan de ge lijkmaker (22). Middelburg bracht daarna zijn veldmeerderheid tot uit drukking: Raad benutte een voorzet van rechts en schoot onhoudbaar in (3-2). Middelburg II smaakte eveneens het genoegen een overwinning te beha len. De hoofdstedelijke reserves ver sloegen Push V met 31. Na een ge- lijkopgaand begin scoorde Revière voor Middelburg in de 20e minuut. Twee minuten later vergrootte dezelfde speler de Middelburgse voorsprong tot 20. Na rust zette Push een offen sief op, hetgeen in een tegenpunt werd uitgedrukt (21). Het was weer Ri viere, die de overwinning veilig stel de voor Middelburg, dat daarmee iets meer kreeg dan het verdiende. Jeugd: MiddelburgPush A 50. De kleinere Middelburgers moesten in de Bredanaren hun meerderen erken nen. Met rust was het reeds 03 voor de gasten en in de tweede helft kwa men er nog twee doelpunten bij. De uitslagen luidden: tweede klasse A: Waranda—Were Di af.; Zwart Wit III—Cadetten 2—0; Breda II—Zwart Wit II 2—1; MiddelburgPush II 3 —2. „Middelburg als cultuurcentrum" te benaderen en te beschrijven was ook allerminst een lichte taak. Min der door „interviews" en meer door „naslagwerk" kwam dit niet min der fris uitziende project tot stand. Veel medewerking werd daarbij on dervonden van de Provinciale Biblio theek en Rijksarchief. Hier vindt men o.a. een en ander over de geschiedenis van de cultuur in Middelburg, over figuren uit het verleden, stromingen uit de voorbije tijd, hedendaagse in stellingen en verenigingen op cultu reel gebied en omtrent levende „cul tuurdragers". Gingen de werkers aan het eerste project naar een gemeen teraadszitting en naar de fractielei ders van partijen, naar leden van Ged. Staten, zij, die met het tweede pro ject aan de gang waren, hebben auto riteiten op cultureel gebied bezocht. De heer J. A. van Bennekom, di recteur der school, gaf op dit expe riment, zowel voor ons docenten als voor de leerlingen, zoals hij zei, een kleine toelichting. De directeur ver klaarde daarbij, dat het de bedc...ng van de nieuwe methoden is om te ac centueren, dat de onderwijzer meer midden in de wereld moet komen te staan en minder van zijn „boekjes wijsheid" uit moet gaan. De heer N. Verboon, een der lera ren, legde uit, dat deze onderwijsver nieuwing gebaseerd is op nieuwere psychologie Het onderwijs richt zich sterker op de vorming, zelfstandigheid wordt aangekweekt, zodat een vrijheid in gebondenheid ontstaat. De leerlin gen hebben van die vrijheid zeker geen misbruik gemaakt. Integendeel, de indruk heerst, dat zij in die vrije week harder hebben gewerkt dan ge durende een „gewone" week. Aardig te vermelden, is, dat aan dit project zo goed als geen Middelbur gers deelnamen, waardoor uiteraard ieder zeer veel over de Zeeuwse hoofdstad heeft geleerd. In dit ver band is het ook niet verwonderlijk, dat enkele Goessenaren, nog een spe ciale „peroratie" aan het project „cul tureel centrum" hebben toegevoegd, waarin zij uitvoerig uiteenzetten, hoe de Goesse concurrentie zich ontwik kelt en waarom Middelburg zich daar tegen niet zal kunnen handhaven Vermeldenswaard is eveneens, dat alle „geïnterviewden" een uitnodiging hebben gekregen het project te ko men bezichtigen. Over hun medewer king is men overigens vol lof! De ouders van de vervaardigsters en vervaardigers komen ook kijken en wie verder wildie kan deze „exposities", die beide brokjes socia le- en karaktervorming vertegenwoor digen, eveneens in ogenschouw ne men. Zulks dient dan te geschieden op de volgende uren: Woensdag van 16.1518 uur, Donderdag van 1718.30 uur en Vrijdag van 16.1518 uur. FILMS IN ZEELAND Tweemaal Michel Simon in Donderdag-program De bekroonde en reeds uitvoerig be sproken film „From here tot eternity" naar de gelijknamige roman van James Jones werd zowel in AL- HAMBRA (Vlissingen) als in ELEC TRO (Middelburg) geprolongeerd, terwijl GRAND (Goes) het Cinema- Scope product „Demetrius en de gla diatoren" nog op het programma hield. Zoals in deze rubriek reeds opge merkt, kan „From here to eternity'^, gerekend worden tot één der beste films van de laatste tijd, waarin over het algemeen bijzonder knap spel wordt te zien gegeven, met name ook door Frank Sinatra. De vervaardi gers van de film hielden zich ook niet strikt aan de inhoud van de roman, hetgeen vooral in de romantisering van het soldatenleven tot uiting kwam. Een bezwaar dat overigens weinig afdoet aan de kwaliteiten van deze film. De kwaliteiten van „Demetrius en de gladiatoren", een niet bijster goed geslaagd vervolg op „The Robe", wer den reeds herhaaldelijk belicht. In „Parijs bij nacht" (Luxor, Vlis- singen) is het zaak de dwaze inhoud op de koop toe te nemen. Het gaat na melijk om een eerbiedwaardige hoe veelheid nonsens, in deze geschiedenis, waarin twee Amerikaanse touristen in het Parijse nachtleven op zoek gaan naar een revue-girl met de letters M. S. op het rechterbeen getatoueerd... Die juffrouw is namelijk, zonder het zelf te weten, erfgename van enkele millioenen. Ralph Baum regisseerde dit opgewekte brokje onzin, waarin show, muziek en dans voorname plaatsen innemen. DONDERDAG In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Grand (Goes) nog eens „Monsieur Taxi", waarin Michel Simon kostelijk de (hoofd)rol vervult van de Parijse taxichauffeur, die in vele verwikke lingen verward raakt. Deze verwik kelingen, alsmede het gezinsleven van de chauffeur zijn luchtig, maar raak f etekend en de sfeer in deze Franse ilm is bijzonder goed getroffen. Als uitstekend amusement van harte aan bevolen! Belangrijk minder „luchtig" is de ver filming van William Shakespeare's Uitslag voetbalwedstrijd De uitslag van de wedstrijd Hans- weertse Boys I's Heer Arendskerke I in de le klasse B. eindigde gelijk (22) en niet met de stana 31, zo als gemeld. DAMMEN Anderson speelde remise tegen Strooband De partijen in de diverse klassen om het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland werden voortge zet. De uitslagen waren: Hoofdklasse: H. de VliegerW. Heydra 02, J. StroobandL. An derson 11, N. CorstanjeJ. Sinke 02, L. DavidseJ. Blom 02, H. de VliegerD. Davidse 1—1. le klas: W. KootstraO. Scherp 0—2, C. J. Hollestelle—C. Stange 0— 2, J. C. NijssenP. van Sorge Wz. 20, P. van BovenI. Vinke 11, C. W. van DammeW. Kootstra 2 0, J. A. IngelseJah. v. d. Berge 0 Jeugdklasse: Joh. LereC. van Rijswijk 02, P. LouwerseJoh. Le re 02, F. BlaasG. Meerman 20 A. GeldofG. Gorsse 0—2, L. Boo gaardJ. Loir rev se 11. Punten reglementair toegewezen, wegens niet opkomen van G. Meer man. De „experimentele tentoonstelling in de kweekschool te Middelburg is de moeite van het aanschouwen alleszins waard. (Foto: P.Z.C.) TAFELTENNIS Weer een nederlaag van Vlissings Wilno De Vlissingse tafeltennisclub Wilno heeft het ook niet tot punten weten te brengen in de landelijke overgangs klasse. In eigen huis werd met 2—8 verloren van V.V.V. De uitslagen wa ren: SzoszkiewiczZalme 2110, 8 21, 6—21; Groch—Van Rijn 21—23,18 —21; Winter—Schrader 14—21, 21— 15, 8—21; Groch—Zalme 12—21, 12— 21; SzoszkiewiczSchrader 2114, 21—8; Winter—Van Rijn 9—21, 14— 21; Groch—Schrader 21—9,11—21,12 21; Szoskiewicz en GrochZalme en Van Rijn 821, 921. (Advertentie) KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thermogènede weldadige warmte verjaagt ver koudheid. #/ERM0GÈN£ „De koopman van Venetië" (Electro, Middelburg), waarin Michel Simon eveneens de hoofdrol vertolkt. De ge schiedenis van Shylock, de woekeraar, mag bekend worden verondersteld; voldoende zij, dat de filmversie onder regie van Pierre Billon tot stand ge komen, zeer aannemelijk werd en dat Michel'Simon van zijn rol als Shylock een creatie maakte, welke indrukwek kend genaamd kan worden. Alhambra, Vlissingen) tenslotte brengt Donderdagavond „De onverge telijke melodie", een van de werkelijk heid wel een ietwat vertekend, maar niettemin boeiend beeld gevend- van het leven van Chopin. De muziek van deze grote componist neemt in deze film uiteraard een belangrijke plaats in. Charles Vidor was aansprakelijk voor de regie; de hoof rollen worden vertolkt door Paul Muni, Merle Obe- ron (als George Sand) en Cornel Wilde als Frédéric Chopin. Aan Cho pin's vriendschap met Liszt werd in deze film een ruime plaats gegeven. AFDELINGSVOETBALOVERZICHT Enkele kopploegen beten in het zand Dit weekeinde is de eerste kampioen van de afdelingscompetitie bekend geworden. Het is Renesse, dat ongeslagen de titel van de le klasse C be haalde, door Dreïschor in die gemeente met 45 te verslaan. De mannen uit de Westhoek werden daardoor met hun 18 punten onbereikbaar voor de andere ploegen van deze kleine groep. Overigens vielen op deze eerste speeldag na een „overwintering" enkele verrassingen te noteren. Zo riep Middelburg in de 2e klasse A Zuidzande een halt toe en ook de kopploeg in de 2e klasse B, Axel in, beet in het zand, namelijk tegen Hansweertse Boys II. Het belangrijke duel Hansweertse Boys's-Heet Arendskerke is in een 22 puntenverdeling geresulteerd, zodat de nek- aan-nek-race van deze ploegen onverminderd voortduurt. In de le klasse A ontging Schoon- dijke de verwachte zege op Sluis niet (82). Walcheren slaagde er in IJzen- dijke net even voor te blijven (01). Daardoor is nu de stand: Noormannen Domburg Schoondijke Walcheren IJzendijke Groede Retranchement Sluis 14 10 2 2 22 49—19 11 8 0 3 16 54—17 10 8 0 2 16 44—18 11 7 1 3 15 38—17 12 6 1 5 13 25—31 11 3 1 7 7 22—50 14 2 1 11 5 22—55 13 1 0 12 2 23—70 Het treffen Hansweertse Boys 's-Heer Arendskerke in de le klasse B werd reeds gememoreerd. Kruinin- gen haalde de volle winst tegen Kwa- dendamme, hetgeen zeker een goede prestatie is. Volharding gaf Rapen burg een 20 nederlaag mee, waar door de laatste een plaatsje zakte, ge tuige de volgende ranglijst: Hansw. Boys 11 9 2 0 20 6811 's-H. Arendskerke 11 8 3 0 19 4117 Robur 9 5 1 3 11 21—22 Vogelwaarde 9 4 2 3 10 2122 Lewed. Boys Kwadendamme Kruiningen Rapenburg Graauw Volharding 8 3 2 3 8 27—23 10 2 4 4 8 13—34 10 3 2 5 8 21—; 10 2 2 6 6 19—34 10 2 0 8 4 14—44 10 1 2 7 4 11—24 Behalve het feit, dat Renesse in de le klasse C met vlag en wimpel kam pioen werd, deden de reserves van Burgh en Zierikzee het met een ge lijk spel af, waardoor de volgende stand werd bereikt: Renesse 9 9 0 0 18 4615 Burgh II 9 2 2 5 6 13—31 Zierikzee II 9 1 2 4 4 16—23 Dreischor 5 0 2 3 0 9—11 Advertentie. DEN HAAG, Zater dag. Reeds vaker hebben wij gewaar schuwd tegen slechte verlichting (met een zgn. „gloeiende spijker") Een inwoonster van on ze stad is er gister avond het slachtoffer van geworden. Zij strui kelde op de slecht ver lichte overloop over een vuilnisemmer. Met een verstuikte enkel zal zij enige dagen het bed moeten houden. Dit zijn de bloemen van de leden van haar wan delclub. En dit Is de les: Op keldertrappen, overlo pen en zolders, in gangen, trappenhuizen, schuren e.d. goed licht van Philips lam pen. Om de kosten hoeft niemand het te laten. Op deze punten worden lam pen Immers maar weinig gebruikt. Bovendien zijn de Philips lampen uiterst zui nig en laag in prijs. Möir LICHT voor WEINIG QELOt In de reserve le klasse zette Vlis singen Hl de race naar de titel voort door een 14 overwinning bij E.M. M. II. De Zeeuwen III moest het lood je leggen tegen Middelburg III (0—5), dat daardoor het niet spelende Bier vliet passeerde en nu tweede staat. Aardenburg II haalde het eerste winstpuntje binnen door een gelijk spel (33 tegen Oostburg H. Steen II zegevierde in de reserve le klasse B bij en op Luctor met gering verschil (1—2). Hulst II ver pletterde Sluiskil II met de gigan tische cijfers 120 en kroop daardoor op naar de tweede plaats achter Steen. ANDERE KLASSEN. In de 2e klasse A kreeg Zuidzande dus klop van Middelburg IV (60). Deze laatste ploeg steeg daardoor een plaatsje, terwijl Noormannen II, dat Vlissingen IV geen kans gaf (53) Zuidzande tot op één puntje naderde en er zelfs relatief beter voorstaat dan de Zeeuwsch-Vlamingen. 2e klasse B: Het enige duel was hier Hansweertse Boys II—Axel III. Verrassenderwijs wonnen de Boys» daarmee in de kaart spelend van Clin- ge, dat met twee wedstrijden min der gespeeld thans slechts één punt van Axel is verwijderd. 2e klasse C: Dreischor n kreeg op eigen terrein een stevige 27 neder laag van Renesse II te slikken. Zon- nemaire verloor in eigen huis van Zierikzee's derde ploeg (34), die daardoor het niet spelende Brouwers haven passeerde. 3e klasse B: 's-Heer Arendskerke II bleek geen moeite te hebben met de Rapenburg-reserves (4—0). Com Boys III hield Koewacht II op stevige wij ze onder zich op de lijst (82). Steen III werd niets wijzer van het bezoek aan Goes, waar Robur met 21 won en daardoor een plaats klom. Hoe de junioren speelden De uitslagen van de in het afgelo pen weekeinde gespeelde wedstrijden van de juniorencompetitie KNVB af deling Zeeland, luidden: groep A I: RCS A IArnemuiden A I 12; groep B I: RCS B I—Vlissingen B I 132, Zeelandia B IBreskens B I afgelast; groep B II: RCS BI—Mid delburg B HI 12, Middelburg B n —RCS B n 5—0, Vlissingen B m— Serooskerke B I 02, Zeelandia B II Nieuwland B I 61; groep B III: Goes B ILewed. Boys B I 160. FüUILLbiOi .door JAN TEMPEST „Dacht je? Zeker als we allebei grijs en sufferig zijn! Ik wil nü, terwijl ik nog jong en krachtig ben, van het leven genieten" „Als je maar verstandig belang wilde stellen in de boerderij, zou je er heel anders over denken". „Goed, maar dat kan ik nu een maal niet. Dat is niet het leven, zoals ik het me voorstel en ik ben het beu, nog langer te veinzen. Kijk me maar niet zo nijdig aan! Waarom zou ik mezelf tot sloof maken, opdat jij plezier kunt heb ben met het vergroten van je vee stapel?" „Wanneer je mij vooraf had ge waarschuwd, dat je het land had aan het boerenleven..." „Wanneer ik geweten had, dat je dom genoeg zou zijn, je tante's geld te verspelen..." „Wanneer je me niet voor de gek had gehouden..." „wanneer je maar had beseft, dat ik niet geschikt was als een stuk landbouwwerktuig te dienen Beiden schreeuwden het bijna uit. De aderen op Clifford's slapen stonden strak gespannen en zijn donkere ogen schoten vuur. Elsie's polsen klopten hevig en de jaren lang opgehoopte wrok, die zich nu een uitweg baande, deed haar stem schril en hoog klinken. „Als ik maar zo verstandig was geweest, met Sharon te trouwen "Bij het horen van Sharon's naam, kwam Elsie's drift langzaam tot bedaren. Het had geen zin, zich nu zo op te winden. De ontberingen, het ongemak en de teleurstellingen van het huwelijk liepen ten einde. Ze had haar doel ten naaste bij be reikt en het was gemakkelijker ge gaan dan ze had verwacht. Achter af beschouwd had ze niet zo listig behoeven te handelen, want op rechtheid had meer resultaat gehad dan list waar het Clifford betrof. Heel koeltjes repliceerde ze: „Nu, waarom doe je het dan niet?" „Waarom ik niet... wat bedoel je?" „Met Sharon trouwen". „Hoe dan?" „Neem haar mee naar de boer derij. Ik zal dan een verzoek tot echtscheiding indienen en als je er niet tegen op komt, zal alles heel stilletjes in zijn werk gaan". „Je schijnt het allemaal vooruit te hebben bedacht", merkte Clifford argwanend op, „maar ik kan Sha ron niet in zoiets gaan betrekken". „O, ze zal het niet erg vinden, want ze is dol op je. De hemel mag weten waarom, maar ze is het. Ze zal alles doen om je als man te krijgen". „En jij zeker alles om me kwijt te raken?" „Alles wat redelijk is. Ik ben niet van plan, jou de echtscheiding te la ten aanvragen. Als Sharon je hebben wil, moet ze de consequenties ook aandurven". „Ik zou een ploert zijn als ik er haar in betrok". „Doe wat je wilt. Ik heb er genoeg van. Nooit ga ik naar die ellendige boerderij tenig", zei Elsie kalm en beslist. „Laat Sharon maar proberen, hoe het haar bevalt!" Plotseling ontspanden zich Clif ford's woedende gelaatstrekken tot een tamelijk schaapachtige glimlach. „Nu begrijp ik waar de schoen wringt, kindlief: Je bent jaloers op Sharon", zei hg op een toon van ie mand, die iets geweldigs heeft ont dekt. „Daarom praat je zo boos. Je verbeeldt ie, dat er iets tussen haar en mij bestaat". „Nu, doet het dat dan niet?" „Er bestaat niets, dat je idee van echtscheiding rechtvaardigt. En er zal ook niets zijn. Ik zou Sharon voor geen geld in zulk een ellendige positie willen brengen". „Als je met haar wilt trouwen, zul je m\j toch het nodige bewijsmateriaal moeten verschaffen". „Ik zie niet in waarom. Tenslotte ben je opzettelijk tussen Sharon en mij gekomen en hebt mij overgehaald, met jou te trouwen. Wanneer je daar spijt over hebt, staat het aan jou, mij de kans op echtscheiding te geven", merkte Clifford op. „Onzin! Als het er om gaat, een hu welijk ongedaan te maken, spreekt het van zelf, dat de man de schuld op zich neemt". „Dat ben ik niet met je eens. Wan neer ons huwelijk niet geslaagd is, heb jij dat op je geweten. Je had je niet moeten opdringen om met mij te trou wen". zei Clifford koppig. „Boven dien zou ik, als jij als eiseres optrad, je een jaarlijkse uitkering moeten doen en dat kan ik niet betalen". „De verkoop van dit huis en een deel van de inboedel zal je immers wat geld opbrengen". „Ja, maar elke penny daarvan zal ik nodig hebben als ik me stamboek vee wil aanschaffen. In het najaar hoop ik een nieuwe boerderij te be trekken en als ik er geen kan huren zal ik er een moeten kopen. Wanneer ik 'n deel van de koopprijs contant be taal. zal ik voor de rest hypotheek kunnen krijgen". Elsie had het wel kunnen uit schreeuwen. Op het ogenblik, dat ze zichzelf reeds gelukwenste, Clifford te hebben doen inzien dat hun huwelijk een mislukking was, had zijn harts tocht voor de boerderij alles weer be dorven. Schier wanhopig riep ze: „Als je Sharon liefhebt, als je met haar wilt trouwen, moet je je voor haar wat opofferingen getroosten". „Ik houd erg veel van Sharon, dat spreekt vanzelf, maar ik houd ook van jou, Tcindlief". „O, draai er niet omheen! Wie wil je liever: mij of Sharon?" „Ik zou graag een modelboerderij en stamboekvee hebben" antwoordde Clifford nogal naïef. „Sharon is erg lief en ze zou prachtig zijn voor de kippenhouderij', maar jij bent een pri ma keukenmeid en huisvrouw". „Bedankt voor het compliment!" zei Elsie. „Ik begrijp wel. dat iemand niet al les kan hebben", zei Clifford wijsgerig. „De kwestie is maar, wat je het lief ste hebt. Ronduit gezegd, zou het be ter geweest zijn als ik met Sharon was getrouwd, maar ze heeft me zelf gezegd, dat het nu te laat is, om daar over na te kaarten". ,,'t Is niet te laat. Ze heeft je nog altijd lief". „Dat weet ik, maar een man voelt zich niet op zijn gemak als twee vrou wen om hem gaan harrewarren. Tot dit weekeinde toe waren jij en ik heel gelukkig en als Sharon weer naar Londen is, komen we weer opnieuw in ons oude doen. Laat die malle jaloe zie varen, kindlief. Tenslotte ben ik met jou getrouwd en dus heb je geen enkele reden, om jaloers op Sharon te zijn". „Ik heb gezegd, dat ik met jou en de boerderij had afgedaan". „Zeker. lieveling en dat heeft me een ogenblik erg verdrietig gemaakt, nu ik zie wat er achter zit. Vandaag ben je jezelf niet; je jaloezie op Sha ron heeft je totaal uit je evenwicht gebracht", hernam Clifford met een :oegevende glimlach. „Ik erken, dat het ontdekken van je opzettelijke tus senkomst om mij en Sharon van elk aar te scheiden, me 'n schok heeft ge geven. maar ik kan onmogelijk gelo ven, dat het vooruitzicht op tante Charlotte's geld er een rol bij heeft gespeeld. Zo'n soort vrouw ben je niet". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6