Pféisdeshag! Goud-gele Virginia! Honderden Plattelands jongeren in Axel bijeen Noors schip bij Bath aan de grond gelopen VAN TOT ZiM'iiHJii' Almanak Loeiende sirene verwekte enige opschudding Studiedagen der L.J.G. te Vlissingen besloten DIT JAAR ALLE SCHOLEN TE KAPELLE VERNIEUWD Verbeterde dienst van de S.B.M. Mattheus-Passion te Hulst op 20 Maart NIEUWE TARIEVEN BIJ DE STOOMTRAM „WALCHEREN" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 31 JANUARI 1955 WINTERTOOGDAG WERD EEN SUCCES Commissaris der Koningin gaf van zijn belangstelling blijk Honderden plattelandsjongeren nit alle delen van de provincie hieven Zaterdagmiddag in hotel „Het Centrum" te Axel uit volle borst het Zeeuw se volkslied aan, en onderstreepten daarmede het regionale karakter van de gecombineerde Wintertoogdag, die de Christelijke Plattelands Meisjes Bond en de Christelijke Jonge Boeren- en Tuindersbond aldaar hielden. Deze toogdag werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Zee land, jhr mr A. F. C. de Casembroot. Des ochtends hadden de dames en heren afzonderlijk vergaderd. Op de samenkomst der C.P.M.B. hield mej. A. M. Hoekendijk uit Heemstede een boeiend betoog over het reclasserings- werk in donker Amsterdam. Haar toespraak, welke getiteld was „Meis jes van de zelfkant", vormde de hoofdschotel van deze vergadering, waar mej. T. Geelhoed de voorzitters hamer hanteerde. De C.J.B.T.B. kwam bijeen onder leiding van drs J. J. Knibbe. Er wer den o.a. enkele landbouwfilms over de hooi- en weidebouw vertoond, wel ke door ir P. R. Bouman te Axel van commentaar werden voorzien. Verder vermeldde het ochtend-programma van beide organisaties bestuursverkie zingen. Zowel de presidente van de C.P.M.B., als de voorzitter van de C.J.B.T.B., werden herkozen. Des middags ontmoetten de circa vijfhonderd toogdaggangers elkaar in de grote zaal, om te lüisteren naar de landelijke bondsvoorzitter der C.J.B.T.B., de heer Joh. de Jong uit Alphen aan de Rijn. De heer De Jong sprak, over „Jeugd en jeugdleven". Hij schetste uitvoerig de verschillen tus sen de' jongeren van nu en van vo rige generati.es, en wees er op, dat de plattelandsjeugd, dank zij de voort schrijdende techniek en de algemene matériële vooruitgang, uit haar isole ment is verlost. „Desondanks heeft het gezin zijn beschermende en op voedende taak behouden, en de ouders mogen niet verworden tot randbewoners van het gezin". Kapitein weigerde assistentie Zondagmorgen is omstreeks zeven uur het 2500 ton metende Noorse motorvrachtschip „Bamse", geladen met staal en op weg van Antwerpen naar zee, nabij Bath aan de grond gelopen. Zondagavond waren vijf sleepboten uit Antwerpen tor as sistentie hanwezig, doch de kapitein wilde blijkbaar geen hulp ontvangen, •vermoedelijk menende dat liij zijn schip op eigen kracht kon vlot krij gen. Na het hoogtij zat het schip ech ter nog steeds vast. De kapitein zal vermoedelijk vandaag bij hoogtij as sistentie moeten vragen, wil het schip vlot Itomen. Spreker bepleitte een frisse aanpak van de jeugdproblemen en een moder ne onderwijs-methodiek, waarin het aanschouwelijk element een grote plaats moet innemen. Daarnaast achtte spreker de reli gieuze vorming en de cultureel-aes- tetische vorming uitermate gewichtig. De heer De Jong beklemtoonde het belang van de Christelijke school en van de jeugdorganisaties. Helaas heeft onze jeugd te weinig belangstelling voor het schone, aldus spreker. „Wij moeten", zo besloot hij zijn belangwekkende toespraak, „de jeugd vrijheid verlenen, doch een vrijheid in gebondenheid, daar de jongeren zelf beslist leiding nodig hebben en eigenlijk ook wel wensen". De Commissaris Nadat een onder leiding van de heer P. Hamelink gevormd bandje een potpourri van streekliederen had ge speeld, nam de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, het woord. In een pakkende toespraak be lichtte hij de nauwe band die er be staat tussen Zeeland en het Oranje huis, en wekte de jeugd op er tegen te strijden, dat de ontkerstening in Zeeland en geheel Nederland voort schrijdt. Na de pauze, waarin de toogdag- bezoekers een kijkje gingen nemen bij de tentoongestelde gebaksartike len, welke door afdelingen uit heel Zeeland waren ingezonden, volgde het „luchtige" deel van de middag. De heer J. Smies zwaaide de dirigeer stok over een programma van samen zang, er werd nog wat gemusiceerd en een zestal leden voerde het toneel spel „De huistyran" op. Deze twee- acter van Godfried Bomans werd on der regie van de heer A. de Feijter vlot vertolkt. Van de velen, die de reis naar „Het Centrum" hadden ondernomen, noe men we, naast de Commissaris der Koningin en zijn echtgenote, de heer C. Hamelink, lid van Ged. Staten, een aantal vertegenwoordigers van Chris telijke lagere landbouwscholen en een groot aantal genodigden. Ook de bur gemeester van Axel, de heer L. P. D. J. van Oeveren, en zijn echtgenote woonden de vergadering bij. De Belgische rivierloodsenstaking De staking der Belgische rivier- loodsen, welke in de nacht van Vrijdag en Zaterdag is begonnen, duurt nog steeds voort. Heden (Maandag) middag zullen de sta kende loodsen in Antwerpen een re ferendum houden over de vraag of de staking voor bepaalde of onbe paalde tijd zal duren. In afwach ting van het verdere verloop hou den de zeeloodsen zich strikt aan hun richtlijnen, zodat door hen geen werk van de rivierloodsen wordt overgenomen. De scheepvaart op de Wester- schelde heeft Zondag weinig vertra ging ondervonden. Het aantal op beloodsing wachtende schepen kwam niet boven de zeven. Antwer pen ondervindt veel nadeel van de actie, omdat voor deze haven be stemde schepen hun goederen elders lossen. 'JOUf VERKEERSOPVOEDING. Niet minder dan 65 deelnemers zijn er in Groede ingeschreven voor de cursus „verkeersopvoeding". Het is iets anders dan een gewone ver- keerscursus: men leert er niet al leen de verkeersregels, zoals deze door de wetgever worden vastge steld, maar men zal zich ook bezig houden met de ethiek van het ver keer! De avondcursus wordt ge volgd door 45 heren en de middag- cursus door 20 dames; wachtmees ter Van Ooyen geeft het begeerde onderricht. Burgemeester J. C. Eve raars sprak zijn voldoening er over uit, dat de belangstelling dermate groot was, en noemde het een uni cum, dat in Groede met een mïd- dagcursus voor dames kon worden begonnen. KIEVITEN. Eén vroege zwaluw maakt nog geen zomer, zegt men wel eens, en terecht, want men mag wat dat be treft niet ó,l te optimistisch zijn. STOKMAN In alle stilte heeft Zondag in Mid delburg. de 78-jarige J. Poortvliet voor de laatste maal de werlczaain- heden verricht, behorende bij zijn functie vanstokman. Vvjf-en- veertig jaar is het geleden, dat de heer Poortvliet als stokman in dienst trad, in een •periode derhalve, dat stokmannen in de kerken nog tot de gebruikelijke verschijnselen" be hoorden. Zij hadden o.m. tot taak de jeugdige kerkbezoekers door middel van een stole zo nodig enig ontzag in te boezemen; naderhand kwamen andere benamingen voor stokman" in zwang, zoals „kosterbecliende", en in deze dagen leent men over het al gemeen nog slechts de hulpkoster. Stokman Poortvliet begon zijn taak in de Oostkerk, waar aanvankelijk twee stokmannen dienst deden; in de Nieuwe Kerk waren er maar liefst drie en in de Koorkerk was er één. In 1985 is de heer Poortvliet bij zijn zilveren jubileum in de con sistorie van de Nieuwe Kerk officieel gehuldigdthans heeft hij dus, na in de loop der jaren ook nog in de Koorkerk als stokman gevlerkt te hebben, als zodanig afscheid geno men. Men mag wel aannemen, dat de heer Poortvliet behoorde tot een der laatste vertegenwoordigers van het gilde der stokmannen. De benaming „stokman" is min of meer in onbruik geraakt, weshalve de geschiedenis er van bij deze gelegenheid nog even ts opgehaald! Maar in de Wilhelminapolder bij Kattendijke werden dezer dagen veertien kieviten waargenomen. Misschien zegt dat ook nog niets, doch het is toch nog wel wat vroeg in het jaar voor deze vogels. Schre ven we niet reeds, dat iemand de koekoek reeds heeft horen roe pen BRANDWEERGARAGE. Er komt een brandweergarage in Oud-Vossemeer. Dat is op zichzelf geen nieuws, maar het gaat er nu naar uitzien, dat het niet lang meer zal duren eer het gebouw er staat. Dinsdag 15 Februari a.s. besteedt het architectenbureau Wesseio van Van Voorst te Bussem de bouw er van aan. BRANDWEER TRAD OP. In de buurtschap Kapellebrug on der Sint-Jansteen moest de Steense brandweer in actie komen, toen brand ontstond in het vlasturbine- bedrijf van de heer Cyr. de Kindt. Het bedrijf was evenwel niet meer te redden, zodat men zich moest be perken tot het nathouden van de aangrenzende percelen. Door kranig optreden wist men deze te vrijwa ren en aldus uitbreiding van het vuur te voorkomen. VIOOLCONCERT. Het Rotterdams Kamerorkest komt naar Aardenburg! Donderdag 24 Februari a.s. geeft dit orkest on der leiding van Piet Ketting en met solistische medewerking van de vio list Jo Juda in de Sint Baafskerk een uitvoering van een vioolconcert van Ludwig von Beethoven. GEVAARLIJK SPEL. Enkele Axelse jongelieden speel den een uiterst gevaarlijk spelletje door in ed zogenaamde „Bontjes Putten" het „vlotje varen" te be oefenen. De gevolgen bleven niet uit: het 12-jarige meisje H. viel in het water, maar kon gelukkig on gedeerd aan wal worden gebracht. Met de schrik in de benen en natte kleren aan het lijf werd zij rillend van de kou naai' huis gebracht. VLAM IN DE PAN. Onfortuinlijker kwam mevrouw L. G.de J. te Driewegen er af. Zij had een pan met vet op het vuur staan, waar plotseling de vlam in sloeg. De vrouw trachtte het brand je met water te blussen, wat tot ge volg had, dat het juist nog hoger oplaaide. Zij werd aan het gelaat en de armen gewondn en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Het fornuis, waarop de pan stond, bevond zich buitenshuis, zodat de schade beperkt bleef. Te Kapalle werd de geheel vernieuw? de openbare lagere school in gébruik gesteld. Nadat Jannie Huissoon (mid den), dochtertje van - de voorzitter der oudercommissie, de sleutel van het gebouw aan burgemeester H. G-. van Suylekom rechts) had overhan digd, droeg deze op zijn beurt dit voorwerp 'over aan het hoofd der school, de heer C. L. Duininck (links) (Foto: P.Z.C.) Brandje in salonwagen te Oostkapelle In de nacht van Zaterdag op Zon dag is de brandweer in Oostkapelle gealarmeerd voor een brandje, dat was uitgebroken in een door de fa milie V. bewoonde salonwagen in de duinen, nabij huize „Roodkapje". Bij aankomst van de brandweerlie den, bleken omwonenden er intus sen echter in te zijn geslaagd het vuur te doven. Er ontstond mate- riële schade. Het echtpaar V. ontdekte de brand doordat de baby zich onrus tig toonde. Vermoedelijk heeft de kap van de wagen, waarin een ka chel brandde, vlam gevat. De loeiende brandweersirene ver oorzaakte in het rustende dorp nog al enige onrust en zelfs niet alleen in Oostkapelle. In Serooskerke ruk te de brandweer namelijk eveneens uit, omdat men in de mening ver keerde, dat daar de sirene geloeid had! Het volume van de Oostkap- pelse alarmsirene schijnt vrij aan zienlijk te zijn! c Na nog dank te hebben gebracht aan het provinciaal bestuur, maakte burgemeester Van Suylekom van de aanwezigheid van een lid van Ged. Staten gebruik, om te wijzen op het gebrek aan bouwvolume in zijn ge meente. Vier-en-twintïg particulieren zouden graag willen bouwen, doch er is geen volume beschikbaar. SYMBOLISCHE OVERDRACHT. Na zich tot het schoolhoofd, de heer C. L. - Duininck, en zijnleerkrachten te hebben gericht, drpeg de burge meester daarop de school aan hun zorgen over. Jannie Huissoon, doch tertje van de voorzitter van de ouder commissie, bood de sleutel van het gebouw de burgemeester aan, die hem op zijn beurt aan de heer Duininck overhandigde. Het schoolhoofd, de heer Duininck, gaf daarna uiting over zijn blijdschap thans een modern schoolgebouw te be zitten, na een lang verblijf in nood- lokaliteiten. ,,Na veertig weken ronddolen in de huisvestingswoestijn, zijn we in het beloofde land aangekomen". Hij vond het alleen jammer, dat er geen gym nastieklokaal aan de school kon wor- Litteraire causerie en poppenspel De drie Vlissingse van de Landbouw Jongeren Ger meenschap Zeeland zijn Zaterdag morgen op waardige wijze afgeslo ten. Het bestuur had voor deze laatste morgen uitgenodigd de heer Will Barnard, die een en ander ver telde over de hoer in de litteratuur, vroeger en nu, en vervolgens twee poppenspelen „Idylle" van M. Nijhoff en „Pierrot aan de lan taarn" van dezelfde schrijver vertoonde. Spreker nam stelling tegen het moedwillig op de achtergrond drin gen van de term „boer" en het steeds meer in zwang komende woord „landbouwer". Hij zag in de ze beide uitdrukkingen een essen tieel verschil: de boer immers is de voortzetter en de instandhouder van de schepping; hij onderhoudt dage lijks het directe contact met de na tuur en dit typeert ook zijn ganse bestaan. De landbouwer is evenwel zonder meer de voedselproducent, de schakel tusen de vruchtbare ak ker en de welgevulde voorraadschu ren. Omdat dan in het woord boer zulk een gemeenschap met de na tuur verborgen ligt, zag de heer Barnard het hoogst ongaarne uit het taalgebruik verdwijnen; hij noemde het zelfs eeii onvervangba re Uitdrukkingswijze. Als voorbeeld van een moderne „pastorale" behandelde spreker Fe lix Timmermans' roman „Boeren psalm", welke hij aan een korte analyse onderwierp en waaruit hij een enkele passage declameerde. Vervolgens gaf hij een summiere uiteenzetting over het poppenspel in het algemeen en over de beide poppenspelen, welke hij ging op voeren, ih het bijzonder. Vooral het aardige spel „Pierrot aan de lan taarn/' oogstte succes. Met deze interessante morgen was een einde gekomen aan drie druk bezette studiedagen. Jammer was het, lat van de ongeveer 800 L.J.G.- leder. slechts een klein dertigtal was opgekomen. Dit doet echter aan het welslagen van deze studiedagen weinig af. den toegevoegd. Met de gang naar het centrale gymnastieklokaal aan het Vroonland zal straks veel tijd verlo ren gaan. ONDERWIJS GEEN STIEFKIND Officiële heropening Openbare School te Kapelle Wanneer nog dit jaar de Hervormde school te Biezelinge een grondige verbouwing zal hebben ondergaan, zal de gemeente Kapelle geen enkele oude school meer bezitten. Di»t kon burgemeester H. G. van Suylekom Zaterdagmorgen met een gerechtvaardigde trots mededelen bij de officiële heropening van de geheel vernieuwde openbare lagere school te Kapelle. „Zoiets kan lang niet iedere gemeente zeggen", beaamde ook het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout uit Vlissingen, die vol lof was over de uit voering en inrichting van dit schoolgebouw. In het bovenlokaal van de keurig uitgevoerde zesklassige school reeds eerder schreven wij over de indeling sprak burgemeester Van Suylekom een welkomstwoord tot de talrijke ge nodigden en schetste de grote bete kenis van het onderwijs. Voor de lo cale overheid is daarbij ook een be langrijke taak weggelegd. In Kapelle is gelukkig op het gebied van het on derwijs veel gebeurd. In de na-oorlog- se jaren werden enkele tonnen uit gegeven voor nieuwbouw en verbou wing van de diverse scholen in de kommen Schore, Kapelle en Biezelin ge. Alle lagere scholen zullen dit jaar vernieuwd zijn. Daarnaast is er een nieuwe kleuterschool te Biezelinge in wording, waarwa nog de verbetering van de kleuterschool te Kapelle rest. Ook hoopt men dit jaar de reeds op gestelde plannen voor een centraal gymnastieklokaal aan het Vroonland te kunnen realiseren. Met waardering memoreerde de bur gemeester ten aanzien van de ver nieuwing van de openbare school, de activiteit van de oudercommissie. Voorts dankte spreker de ontwerper, het oud-districtshoofd van de C.D.B., de heer M. C. Duynhouwer, alsmede de aannemers. Bij de verbouwing van de oude school handelde men tegen het advies van de onderwijs-inspectie, die een nieuwe school beter achtte. Thans kon echter f 50.000 bezuinigd worden, van v/elk bedrag wellicht de school te Biezelinge verbouwd kan worden. Gezien de sterke evolutie, ook op onderwijsgebied, achtte de raad het niet meer nodig een school gebouw voor een eeuw te stichten. Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, vertolkte de voldoening van het provinciaal bestuur, dat thans weer een nieuwe school wordt ge opend. Het verblijf in een dergelijk gebouw is een stimulans voor leer krachten en leerlingen om hun best te doen. Het is voor de overheid moei lijk thans iedere school een gymnas tieklokaal te geven. Eerst moeten er voldoende scholen komen. Wanneer er. echter een begin wordt gemaakt met een centraal gymnastieklokaal, zullen misschien in de toekomst ook de wensen voor een eigen lokaal ver vuld kunnen worden. En wat het bouwvolume betreft, waarover burgemeester Van Suyle kom even had gesproken, merkte de heer Schout op: „Laten we daarover thans niet praten! Het is ook voor ons een nachtmerrie. Er is maar één middel: In Den Haag laten zien, dat het met deze methode van verdeling niét verder kan gaan". Vele sprekers en spreeksters voer den hierna nog het woord om hun blijdschap uit te spreken over het tot stand komen van dit practisch geheel nieuwe schoolgebouw. De heer J. M. Huissoon deed dit als voorzitter van de oudercommissie en de heer I. J. Drever, hoofd van de school te Schore, namens de collega's. Voorts spraken achtereenvolgens de heer H. v. d. Veen uit Goes namens het federatiebestuur van Volksonder wijs, dat ook met een bloemetje van zijn belangstelling blijk gaf, ds E. P. J. Jebbink voor de kerkeraad van de Ned. Herv. kerk te Kapelle, ds L. Schellevis namens de Herv. school te Biezelinge, mevr. W. J. Beenakker- Ten gerieve van pensiongasten in Juli en Augustus Door de S.B.M. zal bij wijze van proef in de maanden Juli en Augus tus 1955 een late verbinding ver zorgd worden tussen de Belgische kust en het veer VlissingenBres- kens. Deze bus zal om 21.50 uit Knokke vertrekken en via Potjes-Nieuwvliet- Groede aansluiting geven op de boot, die om 22.55 uit Breskens vertrekt. Deze bus zal ook aansluiting geven op de boot, die om 22.25 uit Vlissin gen vertrekt en doorrijden via Schoon- dijke, Oostbürg naar Aardenburg, met een zijverbinding naar Sluis. De busdienst zal het mogelijk ma ken, dat de pensiongasten, die des zo mers in het recreatiegebied Cadzand- Nieuwvliet-Groede en zelfs ook op Walcheren verblijven nog van een la te verbinding met de Belgische Kust gebruik kunnen maken. Tevens kunnen de inwoners van West-Zeeuwscli-Vlaanderen nog van een latere boot gebruikmaken om van de „overkant" huiswaarts te ke ren. De jaarlijkse Matthaus-Passion- uitvoering te Hulst zal dit jaar wor den gehouden op Zondag 20 Maart. Opnieuw is de uitvoering toever trouwd aan het Rotterdams Philhar- monisch Koor en -Orkest onder lei ding van Eduard Flipse. Als solisten treden op Heinz Marten, tenor; Cor- rie Bijster, sopraan; Annie Hermes, alt; Laurens Bogtman, bas; John v. Kesteren, tenor; Leo Ketelaars, bas; Hans Schouwman, clavecimbel; Piet van de Kerkhoff, orgel. Hatersel als lid van Volksonderwijs, de heer P. Oele, die namens de Ver eniging van oud-leerlingen een fraaie smeedijzeren gong en twee grote fo to's van het gebouw voor en na de verbouwing aanbood en namens de vereniging „Floralia" bloemen en planten voor de leslokalen. Ook mevr. v. d. Hooft uit Goes als tijdelijk on derwijzeres kwam met eer. geschenk, terwijl voorts nog de heer M. Nieu- wenhuize als oud-hoofd van de school zijn gelukwensen uitsprak. Het schoolhoofd, de heer C. L. Dui ninck, sprak een dankwoord en bood namens Volksonderwijs de oudercom missie een theeservies aan. MET INGANG VAN 1 FEBRUARI Prijzen stijgen vrijwel over de gehele linie Met ingang van Dinsdag 1 Febru ari a.s. (morgen) worden bij de N.V. Stoomtram „Walcheren" nieuwe ta rieven van kracht voor het reizen met de bussen van deze onderneming. De directeur, de heer C. Bruins, ver klaarde tijdens een persconferentie, dat de N.V. zich genoodzaakt zag, 'n hernieuwde tarietvaststelling bij de betrokken instanties aan te vragen, teneinde de exploitatie lonend te doen blijven. Op dit verzoek werd gunstig beschikt. De factoren die de exploita tie-uitkomsten belangryk beïnvloed den, waren de drie Ioonronden en de stijging van revisie- en onderhouds kosten van het materieel. De prijzen van een enkele reis en een retour MiddelburgVlissingen, zowel over Oost- als over West-Sou burg, blijven respectievelijk 35 en 60 cent. De prijs van de vijfrittenkaart op deze lijnen stijgt van f 1.25 tot f 1.40, weekkaarten van f 2.10 tot f 2.45. Op de ringlijn (Middelburg Westkapelle) stijgen enkele reis en retour achtereenvolgens van 85 tot 90 cent en van f 1.45 tot f 1.55. De prijzen van een enkele reis en een re tour MiddelburgGoes stijgen ach tereenvolgens van 80 tot 90 cent en van f 1,35 tot f 1.55. Een weekkaart op deze route wordt van f 4.80: f 5.40. De prijs van de lijn VlissingenStati ën bleef ongewijzigd. De vaste aanslag voor een enkele reis blijft tien cent, maar de kilome- terprjjs komt van 3 cent op 3,3 cent. Dit heeft op sommige lijnen een stij ging van de enkele reisprijs tenge volge. Voor het retour blijft de verme- nivuldigingsfactor 1,7 x enkele reis, hetgeen toch met zich brengt, dat op bijna alle diensten de prijs niet onbe langrijk stygt. De scholierenweek kaart wordt eveneens vrijwel over de gehele lijn duurder. Ook de weekkaarten stijgen in prijs; hier is de vermenigvuldigingsfactor 7 x enkele reis. Wat deze kaarten be treft, werden ook na de nieuwe ta riefvaststelling van 1 Maart 1953 nog enkele reducties gegeven, die niet lan ger te motiveren bleken. Daarbij was de factor slechts 6. Bij de huidige nieuwe tarief vaststelling wordt de factor overal 7. De maandabonnementen stijgen in prijs, door de duurdere enkele reis, maar bovendien doordat hier de fac tor van 30 op 35 werd gebracht. Tot dit laatste werd besloten op grond van het veelvuldig gebruik, dat van deze kaarten werd gemaakt. Daar door was de prijs onjuist ten opzichte van de normale weekkaarttarieven. Het dagabonnement op alle lij nen blijft gehandhaafd op een prijs van f 2.50. De minimumtarieven van 15 cent enkele reis en 25 cent re tour blijven onveranderd. VANDAAG: Middelburg Electro: „From here to eternity", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Kinderen der liefde", (18 jaar), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie oude muziekinstrumenten, 9—18 uur. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2