BINNENKORT BESLISSING OVER UITVALSWEG NAAR MIDDELBURG WALCHEREN MEER VRIJSTELLINGEN VAN VERMAKELIJKHEIDSBELASTING OOK IN ARNEMUIDEN GEBREK AAN BOUWVOLUME HANDICAP ZATERDAG 29 JANUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD VLISSINGEN Vrij lange agenda werd practisch zonder discussie afgewerkt De Vlissingse gemeenteraad heeft Vrijdagmiddag zonder veel discussie een vrij lange raadsagenda afgewerkt. Zelfs de punten, waarvan verwacht mocht worden, dat raadsleden hierover hun licht wilden laten schijnen, wer den afgedaan, zonder dat ook maar iemand het woord vroeg. Ze werd niet gediscussieerd over de brief van de Stichting Nieuw Walcheren over een nieuw plan voor een rijksweg op Walcheren. Overeenkomstig het voorstel vanJB. en W. werd besloten aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijks waterstaat te berichten, dat de aanleg van een rechtstreekse verbinding NieuwlandVlissingen verre de voorkeur verdient en dat een andere op lossing tot de onmogelijkheden behoort. Wel werd gesproken over de aanwij zing van het terrein voor de lagere technische school, omdat tegen de plaats enkele bezwaren waren gere zen. Zij werden vertolkt door de heer van Rooijen (C.H.), die o.m. meende, dat het terrein Van Dishoeckstraat— Koopmansweg niet representatief ge noeg was voor een dergelijke school. Bovendien zijn hier aannemers- en garagebedrijven in de omgeving, zo dat het niet onmogelijk is, dat de les sen gestoord worden door het lawaai dat in dergelijke bedrijven nu een maal wordt gemaakt. Wethouder W. Poppe zette uiteen, hoe men tot deze plaats was gekomen na ovei-leg met de' directeur en de commissie van toezicht op het N.O. Met het depar tement zal bovendien nog overleg ge pleegd worden. Z.h.s. werd het voor stel aanvaard. Op een vraag van de heer H. B. J. Knoop (V.V.D.), zijdelings met deze aangelegenheid verband houdend, deelde de burgemeester, mr. B. Kolff mede, dat deze week nog overlegd was met de supervisor over de plaats van de nieuwe uitvalsweg richting Middelburg. Daarbij bleek, dat de su pervisor blijft aandringen op het tot standkomen van deze weg. Er zijn echter bezwaren uit een oogpunt van verkeer, vooral bij het kruispunt, dat bij de Paul Krugerstraat zal ontstaan. Hierover zal met de Commissaris van Politie worden overlegd. Overigens is het gewenst, dat binnenkort een uit spraak over deze weg zal worden ge daan, omdat er een bouwaanvrage is binnengekomen. Zoals bekend zullen bij eventuele aanleg enkele huizen die nen te verdwijnen. Een crediet werd beschikbaar ge steld voor de bouw van een bushalte bij het kruispunt Paul Krugerstraat SingelBloemenlaan. De heer J. Ph. Ventevogel (C.H.) vroeg enkele inlichtingen naar aan leiding van het jaarverslag van de woningdienst. Uit dit verslag bleek namelijk, dat een evaué op de lijst van woningzoekenden sinds 1948 voorkwam en dat enkele bewoners van noodwoningen sinds 1947 om een permanente woning hadden verzocht, zonder dat aan deze verzoeken kon worden voldaan. De voorzitter, bur- femeester mr. B. Kolff. zette uiteen, at het hier meestal gegadigden be trof met zeer speciale wensen, waar aan niet direct kon worden voldaan. Hij zegde bovendien een onderzoek toe. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot de bouw van een nieuwe openbare school ten Noorden van de President Rooseveltlaan, tus sen de Bloemenlaan en de Irislaan, verzocht de heer M. J. van Poelje (P. v.d.A.) om een zo modern mogelijke school te doen bouwen, zo mogelijk met een gymnastiek- en een handenar- beidlokaal. Wethouder W. Poppe ant woordde, dat men overweegt een hal- school te stichten, inderdaad met een gymnastiek- en een handenarbeidlo- kaal, behoudens de toestemming van de bouwkundig inspecteur van het on derwijs. De raad krijgt echter nog ge legenheid om zich over de plannen uit te spreken. In principe werd tot bouw besloten. Tot tijdelijk lerares in de naaldvak ken aan de Gemeentelijke Industrie- en Huishoudschool werden benoemd mej. L. Volmer, Middelburg en me vrouw J. Akkerman-De Leeuw, Vlis singen. Tot adjunct-directrice van de ze school werd aangewezen de lera res mej. A. C. Blokland. De raad sprak als zijn mening uit, dat het leer plan van de Industrie- en Huishoud school dient te worden uitgebreid met een opleiding voor huishoudkundige. Aan de „Vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting" werd 2305 m2 grond aan de Beatrixlaan en de President Rooseveltlaan verkocht voor een som van f 47.776,10. Er zul len op dit terrein 40 woningen worden gebouwd, waartoe door de raad aan deze vereniging een grondvoorschot van ten hoogste f 50.000 en een bouw- voorschot van ten hoogste f 490.000 werd verstrekt. Aan de heer J. H. E. Wessels werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als hoofd van de openbare ulo school. Voor deelneming aan de tentoon stelling E 55 werd een crediet van f 2400 verleend. Herbenoemd werden een tweetal le den in het College van Regenten over het Burgerweeshuis, namelijk me vrouw M. A. Niemeijer-Van Alteren en de heer J- H. E. Wessels. Tot lid van de commissie van'beheer over het fonds der zeemans- en vissersbeurs werd benoemd de heer H. P. Rekkers. De heer M. A. J. Bil werd benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het M.O. De heer J. Looise werd be noemd tot tijdelijk leraar aan de ge meentelijke dagschool voor de nijver heid. Voorlopig geen reductie van Goesse gasprijzen In een vorige vergadering van de Goesse raad werd o.m. de aandacht gevraagd voor de zgn. vergeten groe pen in verband met het onlangs inge voerde vastrecht tarief voor het gas. B. en W. van Goes delen thans mede, dat de nadelige verschillen, omgere- kand over een opname-periode, zo mi niem zijn, dat zij het minder juist ach ten thans een voorstel te doen, dat zou kunnen leiden tot het vaststellen van een reductie-regeling. Bovendien zou den B. en W. gaarne wat meer in zicht ontvangen in de betreffende materie en daarom eerst eens erva ring opdoen. Na verloop van tijd, bijv. 1 jaar, kunnen dan aan de hand van de practijk eventueel nadere besluiten worden genomen. In het schrijven aan de raad wordt o.m. opgemerkt, dat by een jaarver bruik van 29 m3 tot met 265 m3 het oude tarief iets voordeliger is dan het nieuwe. De oude prijs bedroeg nl. 0.19 per m3, met een minimum af name van 78 m3 per jaar, dus 14.82. Bij de invoering van de nieuwe gas- pnjzen is de minimum afname ad 78 m3 vervallen en vervangen door een vastrechtbedrag van 0.65 per maand dus 7.80 per jaar. Uitgaande van een oude calorische waarde van 3600 kcal. en een nieuwe waarde van 5260 kcal. blijkt ook nu bij afname van 28 m3 of minder gas per jaar, de nieuwe regeling financieel voordeliger dan de oude. Het grootste nadelige verschil tus sen oude en nieuwe prijs ligt bij een verbruik beneden 100 m3 per jaar, terwijl dit verschil bij meerverbruik steeds geringer wordt, om bij een ver bruik van 266 m3 of meer per jaar te veranderen in een voordelig verschil. Officiële publicaties B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat het Stedelijk Mu seum aan het Beilamypark voor het pu bliek zal zijn gesloten van Zondag 30 Ja nuari tot en met Zaterdag 5 Februari 1955. Waar zijn onze schepen? Akkrumdijk 27 te New Orleans Alwalci 28 te Antwerpen Andijk 28 te Antwerpen Bloemfontein 23 te Bremen Johan van Oldenbarnevelt 26 te Soerabaja Laertes 25 rede Singapore Riouw 25 te Vancouver Algenib 27 v. Las Palmas n. Recife Amerskerk 27 te Bilbao Appingedijk 27 nm te Montevideo Arendskerk 26 nm v. Singapore naar Bangkok Indrapoera 27 te Aden Java 29 Singapore verwacht Kota Inten 28 te Belawan Langkoeas 26 nm v. Charleston naar Galveston Lemsterkerk 28 te Kuwait Lissekerk 27 v. Suez naar Bahrein Aldabi p 27 St. Vincent k.v., n. Rio de Janeiro Almkerk 28 te Montevideo Altair 28 te Montevideo Axeldijk 28 te Montevideo Hydra 27 v. New York n. Pt. Au Prince Ivoorkust p 27 1210 u. Vliss.-Antwerpen- Bordeaux. Jagersfontein 27 400 m n. St. Helena naar Kaapstad Larenberg 28 te Rotterdam Laurenskerk. 23 van Genua n. Port Saïd Lekkerkerk 28 te Rotterdam Limburg verm. 29 van Rotterdam Bremen. Loenerkerk 27 te Rotterdam Lombok 28 Alexandria verwacht Maas 28 te Bremen Mitra 28 te Curagao Modjokerto 29 0700 u. te Bahrein verw. Molenkerk 28 te Djibouti Muiderkerk 28 te Aden Noordwijk 27 te Jucaro Polyphemus 27 v. Halifax naar Boston Prins Frederik Hendrik 27 van Huil n. Rotterdam Prins Frederik Willem p 28 Quessant naar Santa Cruz Rijnkerk p 27 Dakar n. Las Palmas Sibajak verm. 28 15.30 u. van Rotterdam naar Sydney. Sliedrecht 28 v. Aden n. Mena Al Ahmadl Tara verm. 7-2 van Hamburg naar R'dam Tarakan 27 van Suez naar Djeddah Tawali 25 te New York Ternate 28 van Genua naar Port Said Tero verm. 31 v. Mardelpïata n. Europa. Woensdrecht 28 v. Piraeus n. Port Saïd Wonogiri verm. 23 12.00 u. van Liverpool 30 vra. Le Havre verwacht Wonosari 28 vm van Manilla naar San Francisco. Zuiderkruis 27 170 m. N. Kp. Blanco naar Walvisbaai. Middelburg Onderwijsbénoeming Met ingang van 1 September a.s. werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Burgerschool in de Singel straat in Middelburg, de heer J. I. de Boo, thans te Terneuzen. Middelburger in Generale Synode N.H. Kerk benoemd De Generale Synode van de Ne derlands Hei-vormde Kerk benoem de in haar dezer dagen gehouden vergadering tot lid van het Breed Moderamen van die Synode, de heer D. Botje, candidaat-notaris te Mid delburg. Benoeming moderamen In de gehouden vergadering van de Centrale Kerkeraad van de Neder lands Hervormde Gemeente werden in Middelburg tot leden van het Mode ramen (bestuur) benoemd, de heren ds. F. Don, ds. E. Sneller, J. Jonker, P. J. Doets, A. Sorber en J. de Kuij- per. Oogst van de straat Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende, in het tijdvak van 18 tot en met 26 Januari, gevonden voorwerpen: wanten en handschoenen, sleutels, por- temonnaie's (met en zonder inhoud), da mes regenmantel, schroevendraaier, bei ge damesschoen, schakelarmband, wollen shawl, blauwe ballpointpen, grijze vulpen, grijze shawl, groene vulpen, leren sport riem, herdershond, dubbele rijwieltas, witte gymnastiekschoen, goud kettinkje, passer, blauwe alpinomuts, werkbroekje, lap plastic, blauw met witte das, militaire baret, rugzak met inhoud, gebreide kin dermuts, damesvest, groen vulpotlood, bruine kindermuts, rood vulpotlood, wit te zakdoek, vulpotlood, toiletspiegel, bruine shawl, kinderbril, zwarte vulpen, stel speelkaarten, kussen, zakmesje, zak mes, hondenriem. Vrouwenpolder Oranjevereniging hield bijeenkomst Onder voorzitterschap van de heer M. v. d. Broeken, kwam de Oranje vereniging te Vrouwenpolder in jaar vergadering bijeen. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek dat het ledenaantal gunstig is te noemen. Ook de penningmeester liet een opti mistisch geluid horen. Tijdens de be stuursverkiezing werd de voorzitter met grote meerderheid van stemmen herkozen. Het bestuur zal verder be staan uit de heren: H. Maljaars, C. Joziasse, W. Dekker en W. Jobse, Het komende bevrijdingsfeest vorm de een punt van bespreking. Met dankgebed werd de avond besloten. Oostkapelle Een kookfestijn In de lokalen van de Bewaarschool te Oostkapelle, werd een door de Z. L.M. georganiseerde kookcursus, on der leiding van mejuffrouw Van der Leeden, gehouden. De cursusleidster heette aan het diner, dat na de kookpartij volgde, 't gezelschap welkom. Zij richtte in het bijzonder enkele vriendelijke woor den tot de burgemeester van Oostka- Stoffelijk overschot aangetroffen In zijn woning aan het Schoolplein te Terneuzen, werd door faminlieleden aangetroffen het stoffelijk overschot van de 66-jarige, alleen wonende R. H. De man is waarschijnlijk tengevol ge van hartverlamming overleden. pelle, de heer F. G. Sprenger, de heer A. Cevaal, voorzitter van de kring Walcheren der Z.L.M., en de voorzit ter van de commissie landbouwhuis- houdonderwijs der Z.L.M., de heer K. de Buck. Verschillende sprekers sta ken hun bewondering voor de bereik te resultaten, waarvan zij het smake lijke bewijs geleverd zagen, niet on der stoelen en banken. Namens de cuisinières dankte mejuffrouw E. de Vries de leidster voor de aangename wijze, waarop zij les had gegeven. Burgemeester Sprenger reikte hierna een veertiental getuigschriften uit. Domburg Varkenshouders kozen nieuw bestuur De bestuursverkiezing vormde een belangrijk programmapunt van de de zer dagen te Domburg gehouden jaarvergadering van het varkens fonds. Herkozen werden de heren A. Pro voost Pzn., A. Trieier en I. Minder- houd. De heer J. Schoe werd be noemd tot lid van de kascontrole- commissie. Besloten werd het inen ten der varkens tegen vlekziekte ver plicht te stellen. Hoofdambtenaren op bezoek op Schouwen- Duiveland Donderdag hebben op uitnodiging van een aantal burgemeesters van Schouwen-Duiveland enkele hoofd ambtenaren van verschillende mini steries eén bezoek aan het eiland ge bracht. Doel van deze excursie was het ter plaatse behandelen van de ge meentelijke schade-objecten en het verstevigen van contact tussen ge meentebesturen en hoofden van dienst. Burgemeester A. A. van Eeten uit Nieuwerkerk leidde de tocht over het eiland. Een bezoek werd gebracht aan Sir- jansland, Kerkwerve, Ouwerkerk, Nieuwerkerk en de Schelphoek. Aan de excursie namen deel de heren C. L. de Bruyn, hoofd bureau financie ring wederopbouw publiekrechtelijke lichamen; K. van Geel, hoofd van het contactbureau publiekrechtelijke li chamen van het Departement van Wederopbouw; K. A. Nap, directeur financiën binnenlands bestuur Mini sterie Binnenlandse Zaken en H. Wei ter, afdelingschef wederopbouw pu bliekrechtelijke lichamen. Voorstel van B. en W. van Goes B. en \V. van Goes stellen de raad voor, uitvoeringen, welke op een boog artistiek en cultureel peil staan, als mede uitvoeringen van plaatselijke verenigingen, voor zover zij door de leden der verenigingen zelf verzorgd worden, voortaan vrij te stellen van vermakelijkheidsbelasting. Ook ten toonstellingen, voor zover daaraan geen andere vermakelijkheden zijn verbonden, zou het college willen vrijstellen. Het aantal belastingvrije voorstellingen zal dan aanmerkelijk toenemen. Afgezien van bioscoopvoor stellingen en sporluitvoeringen, blij ven dan in hoofdzaak nog belast, bais, variété- en cabaretvoorstellingen, re vue's e.d. Om de hierdoor te verwach ten daling van de belastingopbrengst enigszins op te vangen, wordt voorge steld het algemeen tarief van 20 pet. tot 25 pet. te verhogen. Niettemin wordt nog een verminderde belasting opbrengst van ongeveer f 2000 per jaar geschat. NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER IN RAAD Geen bijval voor suggestie van „Nieuw Walcheren" voor ander traject Rijksweg SloedamVlissingen Tijdens een Nieuwjaarsrede in de Vrijdagmiddag gehouden raadsver gadering, heeft burgemeester W. H. van der Heide van Arnemuiden ver klaard, dat 1954 een belangrijk jaar veor de gemeente was. Er werden vele belangrijke besluiten genomen, waarvan de uitvoering dit jaar haar beslag zal krijgen. In dit verband kon de burgemeester mededelen, dat de aanbesteding van de rioolzuive ringsinstallatie binnen enkele weken zal geschieden. „De woningsïtuatie is voor Arnemuiden een grote han dicap", zo betoogde de heer Van der Heide. „Er is meer bouwvolume no dig en ondanks de steun, die G.S. g< ven zal er toch gestreden moeten worden om zulks te verkrijgen. Al leen dan kan een einde worden ge maakt aan de ongewenste samenwo ning." In het verdere verloop van zijn re de vestigde burgemeester Van der Heide er de aandacht op, dat in 1955 ook maatregelen genomen dienen te worden in het belang van een be tere vrijetijdsbesteding van de Arne- muidse jeugd. Verder deelde hij mee, dat B. en W. over het door ir. De Ranitz ontworpen saneringsplan een bespreking met dhr M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-directeur van de We deropbouw in Zeeland, hebben gehad. Dit plan zal in het college nu een ernstig onderwerp van studie uitma ken. Het uitbreidingsplan ligt thans ter goedkeuring bij G.S. en het plan voor de bouw van de nieuwe open bare school met gymnastieklokaal dat dit jaar mag worden verwezen lijkt is nu bij het college van B. en W. Voorts is machtiging verleend tot het aanleggen van een gedeelte van de riolering in de Spoorsloot en het ter plaatse zetten van een afras tering wanneer de sloot gedempt is. Na ziin rede gaf de burgemeester een kort verslag van de bespreking, die de betrokken gemeentebesturen ZATERDAG 29 JANUARI Vlissingen (Engelse kerk) 7.308 u. Interk. avondgebed. ZONDAG 30 JANUARI. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden 10 en 6 dhr. Matze, 2.30 ds. Pijnacker Hordijk. Biggekerke 9.30 ds. Van 't Hof 2 ds. Abbing (H.D.). Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard. Gapinge 2 vic. v. d. Lely. Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. v. d. Wind. Klevers- kerke 2 vic. Don. Koudekerke 10 ds. Aalders, 10 jeugdkerk, 7 ds. Oosten- lijk; Vliss. str. 2.30 ds. Durkstra. 't Zand 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugd kerk, 7 vic. Lingen (afscheid). Melis- kerke 2.30 ds. Wagener. Middelburg Nw. kerk 10 ds. v. d. Linde, 5 ds. Aal ders. Oóstkerk 10 vic. Lingen (jeugd dienst). Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker Hordijk, 7 (jeugdd.) ds. Metselaar Oostkapelle 10 dr. Richard, 2.30 ds. De Boer; O.- en W.-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Woer den (jeugdd.)9.30 jeugdkerk in „Con cordia".. Ritthem 10 ds. Abbing, 2.30 ds. Van 't Hof. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Wisse. St. Laurens 10 ds. Kalkman (H.A.). 2.30 ds. v. d. Lelie (dankz.) Veere 10 vic. Don. Vlis singen, St. Jacobskerk 10 ds. Kloos terman (H.D.), 5 ds. Maas, Engelse kerk 9.30 Kerk voor jongeren, Noor derkapel 9.30 en 10.45 (H.A.) ds. De Groot, 7 ds. Kloosterman. Havendorp 10 ds. Maas. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 ds. Wage ner. 2.30 ds. De Groot. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'eglise mennonite monsieur le Pasteur Risseeuw. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Zevencledags Adventisten. Zaterdag 29 Jan. Vlissingen (Doopsgez. kerk) 9.15 ds. v. Drongelen, 10.15 Bjjbelstu- Geref. Kerk: Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds Meister; 2 ds van Oos trum; 5 ds van Oostrum; (Noorder- kerk) 9.30 ds van Oostrum; 5 ds Meister; Luth. Kerk 7.15 ds van Wouwe; Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veldhuizen; Domburg 10 Leesdienst; 2.30 eand. Boswijk; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoelstra; Grijpskerke 9.30 ds Goumare, 2.30 drs Verschoor; Koude kerke 9.30 en 2.30 ds Elshout; Melis- kerke 9.30 en 2.30 ds van Nes: Oost kapelle 10 en 2.30 ds Dercksen; Se rooskerke 10 en 2.30 ds van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds Brederveld; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon, Bed. H. Av. en Dankz.; Veere 10 en 2.30 ds Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs Jager; Westkapelle 10 cand. Boswijk. 2.30 ds Goumare. Geref. kerk (Art. 31) Middelburg 8.30 en 4.30 ds Hoekstra; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds Hoekstra. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Dinsdag 1 Februari (Bo gaardzaal Middelburg) ds v. d. Kette rij; Vrijdag 4 Februari 7.30 ds Aan- geenbrug; Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6 ds Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. kerk: Arnemuiden 6.15 ds Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds Slag boom; Vlissingen 9.30 en 5 ds de Vuyst. Ver. van Vrijz. Hervormden: Middel burg geen dienst; Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds v. d. Wall Evang. Lutherse Gem.: Middelburg 10.30 ds Johannes; Vlissingen 5 ds Johannes. Doopsgezinde Gem.: Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds de Boer. Hersteld Apostolische Zendincseem.: Vlissingen Bakkersgang 10 én" 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen Kasteelstr. 5 10 en 5 Evang. Leunen. Leger des Heils: Vlissingen 7.30 Ver- loss. samenkomst o.l. v. kapt. Einke- naar. Evang. Ver. op G.G.: Vlissingen (Ka zerne Willem IH) 10 en 5 dhr v. d. Ent; Donderdag 3 Februari 7.30 ds Woutwijk. hebben gehouden inzake de sugges tie van „Nieuw Walcheren" voor een nieuw traject van de rijksweg op Walcheren. B. en W. van Arnemuiden kunnen het idee niet toejuichen. De weg, die ten Noorden van de gemeente zou moeten komen, is door de aanwezig heid van enkele spoorwegovergangen A'oor de Arnemuidenaren te moeilijk te benaderen. De plannen van de Rijkswaterstaat zijn er op gericht een weg aan te leggen via het Oude Gat. Het college vindt zulks voor Ar nemuiden zeer zeker niet ongunstig. Na enige discussie kon de raad zich met dit standpunt verenigen. Het overige deel van de age: werd vlot afgewerkt. Besloten werd de openbare lagere school in Kle- verskerke in stand te houden. Dit besluit dient elke drie jaar te worden genomen. De raad betreurde het ech ter, dat 't leerlingental thans slechts 10 bedraagt. De voorzitter deelde bij de behandeling van enkele begro tingswijzigingen, die aangenomen werden, nog mee, dat G.S. de be groting voor 1955 hebben goedge keurd. Het voorstel tot verhoging der bezoldiging van secretaris, ontvan ger en ambtenaar van "de burgerlijke stand verwierf goedkeuring. De le den der beide commissies tot wering van schoolverzuim werden herbe noemd, behalve de heer W. Martenn, in wiens plaats de heer C. Marteijn komt. Bij de rondvraag kreeg de heer J. Allaart (P.v.d.A.) desgevraagd ten antwoord, dat B. en W. inderdaad overwegen de bevrijdingsdag dit jaar op enigerlei wijze te doen vieren. De verdere agendapunten gingen zonder meer onder de hamer door. Marktberichten VISMIJN TE VEERE, 28 Jan. Export .garnalen 221 kg., 3,11, Schar 11 kg., 0,36, Bot 18 kg., 0.16. VEILING „WALCHEREN" MIDDELBURG 28 Jan. Aardappelen: Koopmans blauwe 7.G0—7.70, Meerlanders 6.90, Furore 6.50, Bintjes 6.50, BI. Eigenheimers 8.709.10. Appelen: Goudreinetten A 21, idem I 20 —29, idem K 14—23, Jonathans I 19—31, II 8, idem IC 4—24, Golden Delie. I 43. Peren: St. Rémy I lö^idem K 11—14, Conference K 25, Zwijndr. Wijnpeer K 5, Comtesse de Paris 1516. Groenten: Bloemkool B 22—38, idem C 18—21, Savoyekool 7—23, Rodekool 11— 28, Wittekool 9—21, Boerenkool 6—13, An dijvie 55—84, Witlof 43—52, Peen, per kg., 314, Waspeen 1431, Rapen, per kg,, 2 15, Spruiten 1547, Spruiten (schoon) 21 71, Prei 1028, Uien, per kg., 216, Veldsla 21143, Kroten, per kg., 2216, Sla, per kg., 99—125, Sla, per stuk, C 16., VEILING „ZUID -BEVELAND", GOES. 28 Jan. Groenten. Spruiten A I 48, A n 28 —38, B I 27—32, afw. 23: Witlof A n 50— 52, B I 41; Rodekool A n 24—27, B I 16— 26, afw. 12; Gr. Sav.kool A 1 27, A II 23— 24, afw. 10—14: BPerenkooJ 26, afw. 16— 20; Wittekool 17: Peen 6—11; Uien 4—4; Prei 28—34; Andijvie 46—67, afw. 16: Ra pen 2—6; Knolselderij 5—5; Veldsla 10— 36; Bosselderij 68. ZONDAGSDIENST ARTSEN In Vlissingen is bij spoedgevallen te be reiken de heer C. C. Sluijter, arts. Bad huisstraat 70, tel. 2225. In Middelburg is te bereiken de heer A. Boerwinkel, arts, Noordweg 20, St. Laurens, tel. 2460. In Koudekerke, Westkapelle en Zoutelan de is te bereiken de heer H. Frima. arts te Zoutelande, Duinweg 59, tel. K 1186 282. In Veere, Serooskerke en Oostkapel le is te bereiken de heer feijnders Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstraat 46, tel, K 1189—212. Apotheken Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12. tel. 2789; Vlissin gen: J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066. 30 Januari: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 31 Januari: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P 5.50 2,00 Ü.+NAF. 18.20 1,97 6.22 2,16 18.49 2,14 0.16 6.49 2,29 19.24 2,27 0.50 7.09 1,33 19.40 1,48 0.29 7.32 1,55 19.56 1,69 0.53 6.38 1,86 19.17 1,79 0.36 7.08 2,03 19.43 1,97 1.02 7.35 2,16 20.17 2,09 1.34 7.53 1,29 20.32 1,42 1.19 8.16 1,49 20.49 1,61 1.39 U.—JN.A.P. U.—IN.A.P. 12.56 2,'ll 13.28 2,37 12.59 1,70 13.20 1,97 B. en W. merken verder nog op, dat reeds geruime tijd de behoefte werd gevoeld aan een verruiming van de vrijstellingsbepahngen. In de laatste tijd worden herhaaldelijk pogingen aangewend om in deze gemeente uit voeringen op hoog artistiek en cultu reel peil te brengen, waarbij de toe gangsprijs zo laag mogelijk wordt gehouden. Desondanks is er vaak nog een aanzienlijk tekort, hetwelk nog verhoogd wordt door de vermakelijk heidsbelasting. Ook de uitvoeringen van plaatselij ke verenigingen achten B. en W. van veel belang voor de bevordering van de zelfwerkzaamheid der bevolking op cultureel gebied. Dezt verenigin gen hebben vaak met financiële moei lijkheden te kampen. Gezien het karakter van de verma kelijkheden. welke aan de belasting onderworpen blijven, achten B. en W. een verhoging van de belasting van 20 tot 25 pet. hiervoor geen bezwaar. Daardoor komt tevens het verschil tussen de gewone bioscoopvoorstellin gen en de andere vermakelijkheden te vervallen. Voor sportuitvoeringen zouden B. en W. het tarief op 20 pet. willen bandhaven, teneinde de sport beoefening niet te bemoeilijken. Ook het tarief voor de vertoning van zg. cultureel gekeurde films wil men op 20 pet. handhaven. B. en W. stellen voor een en ander vast te leggen in een geheel nieuwe verordening, waarin dan tegelijk op enkele andere punten enige redactie verbetering worden aangebracht. Voor de oppervlaktetarieven stellen B. en W. een verhoging voor over de gehele linie, aangezien deze in vergelijking met de andere gemeenten bijzonder laag zijn. Dit onderdeel der belasting brengt slechts weinig op. (Advertentie) Dit is een aanbieding, waar door U tientallen guldens bij het wassen van ontbijt- en tafellakens kunt sparen en toch bij elke maaltijd een brandschoon ontbijtlaken op de tafel kunt toveren. Wij kochten een fabrieks- voorraad ontbijtlakens, crème ondoorzichtige ontbijtlakens, met frisse bloemdessins in de maat 110x140 cm. Laat Jantje of Pietje nu maar morsen, want met één streek van een natte doek is Uw ontbijtlaken weer als nieuw. Wilt U een beter bewijs hoe goedkoop U via onze post orderafdeling uit bent dan met dit laken, dat nergens onder de drie gulden verkocht wordt Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub, waarna U rege'mahg diverse aanbiedingen per post krijgt toegezonden) deze plastic ontbijtlakens met bloemmotieven in blauw, bruin of rood, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG m TEL. K 1800 - 117680 R'DAM 13.17 1,94 13.43 2.07 14.14 2,24 13.52 1,62 14.09 1.89 1 Een bonzend hoofd van pijn (iii? maur geen eind» ri.vmi Een snel maar zeker werkend middel om I er in tien minuten af te zijnneem één of twee I AKKERTJES ...die helpen direct! J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3