KAPPtë EN DE JUWELENROOF „VERDORVEN JEUGD"; BOEIEND MAAR NIET OVERTUIGEND WALCHEREN VERONGELUKTE PILOOT BL0MME TER AARDE BESTELD DINSDAG 25 JANUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FILMS IN ZEELAND Gevarieerd program voor Donderdag Het contrast tussen de natuurop namen, liet zuivere Zwitserse land- schapsschoon, en de handel en wan del van de meisjes in een „deftig" pensionaat is in de film „Verdorven jeugd" (Electro, Middelburg) wel erg groot. Deze tegenstelling is vermoe delijk niet met opzet geschapen, maar het resultaat is er niet minder ge slaagd om. Deze rolprent beoogt immers een beeld te geven van een meisjeskost school in Zwitserland, een exclusief pensionaat, zoals er in feite ook be staan zouden hebben. Het is niet zo'n best pensionaat; de meisjes gemeten er grote vryheden en de (dikwijls mooie) benen zrjn niet altijd sterk ge noeg om al die weelde te kunnen dragen. Er geschiedt zo het een en ander, dat niet bepaald door de beu gel kan, er komt een vleugje liefde aan te pas, véél romantiek en over het algemeen goed spel, met name van Anna Maria Ferrero, die de hoofdrol vertolkte. De geschiedenis werd vaardig ver filmd en zo werd „Verdorven jeugd" een boeiende, zij het niet altijd over tuigende rolprent. In het overige deel van het film programma neemt het avontuurlij ke element weer een grote plaats in; zo gaat het in „Morphine-smokkel" (Alhambra, Vlissingen) om opwin dende gebeurtenissen rond heden, die met het smokkelen van genoemd ver dovingsmiddel aan de kost trachten te komen. Fred Macmurray eh Claire Trevor vei-vullen de hoofdrollen in dit spannend ontspanningsproduct uit Hollywoods filmkeuken, waarin' de revolvers wederom duidelijke taal spreken! De Western „De duivel van Diablo" (Grand, Goes) is niet minder span nend en vervaardigd naar het be kende recept: gevechten, lieve meis? jes en ditmaal veedieven. Met koste lijk spel overigens van Dan Duryea als een enigszins „halfzachte" misda diger. Dezelfde Dan Duryea heeft ook een groot aandeel in „De stad zonder wet" (Luxor, Vlissingen), waarin hij tezamen met John Payne en Maria Blanchard de hoofdrollen vertolkt. De stad zonder wet ligt (uiteraard) in het Wilde Westen. De avonturen spe len zich af rond een rijk en gevreesd man, eigenaar van café's en speelza len (Dan Duryea), en er moet heel wat geschieden alvorens de rust in de wetteloze stad terugkeert. Wederom: romantiek en avontuur. DONDERDAG. In de serie Donderdagavondvoor stellingen bren.'t (Grand, Goes) „Ont moeting met 't geluk"; een charmante Franse film, met Daniele Delorme en Henri Guisol in de hoofdrollen. Een menselijke geschiedenis, van een Markiezaatsherdenking in Veere op 22 en 23 Juli a.s. De herdenking van het feit, dat Veere dit jaar vier eeuwen geleden een Markiezaat werd, zal niet zo als gemeld op 15 en 16 Juli wor den gehouden, doch op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Juli. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling eerstgenoemde data te kiezen, maar na overleg met verschillende instanties achtte het Veerse gemeen tebestuur het beter de herdenking een week op te schuiven. De kosten van de tentoonstelling „Vier eeuwen Markiezaat Veere en Vlissingen", een der onderdelen van de herdenking, bedragen voor Veere f 900.voor Vlissingen f 1300.de baten voor beide gemeenten f 200.—, een en ander volgens de begroting. Het te verwachten tekort zal dus voor Veere f 700.bedragen. De ge meente Veere zal daarvan 1/3 bij dragen aan de organisatoren, de Cul turele Commissie van de Stichting Schotse Huizen. Bovendien hebben beide gemeenten in de geraamde te korten een bijdrage .gevraagd van de minister van O.K. en W. en van de provincie. Wat het spel „Het sprookje in de historie" betreft, dat twee maal in de Grote Kerk zal worden opgevoerd, zij nog vermeld, dat hieraan onge veer 150 personen zullen medewer ken. Behalve met de reeds genoemde medewerkenden heeft de heer Wim Abeleven, die als organisator en ont werper optreedt, contact opgenomen met het Middelburgs Mannenkoor. Het is de bedoeling, dat dit koor lie deren van Valerius uitvoert. In dit spel zal men o.a. aanschouwen de laatste regeringsdaad van Karei V, namelijk de uitreiking van de „ver heffende giftbrief" aan Maximiliaan van Bourgondië, waarbij deze van Heer van Veere tot Markies van Vee re werd verheven'Dit geschiedde op 21 October 1555. Het spel wordt twee maal opge voerd; telkenmale kunnen 1000 per sonen in het schip van de kerk de op voering bywonen. Een eventueel te kort op het, spel zal tot een ma ximum van f 5000.voor 2/3 door een aantal particuliere garanten wor den gedekt en voor het overige door de gemeente Veere, Vakbekwaamheid chauffeurs Dezer dagen werden bij de A.M.Z. chauffeursexamens afgenomen. Er werd geëxamineerd in de vakken autotechnische kennis, kennis van verkeersvoorschriften, rijvaardig heid, algemene vervoerskennis en administratieve kennis. Voor het A-diploma slaagden de heren J. Joosen, C. P. Karelse, J. Westdorp, J. Noussen, I. P. Bouterse, M. C. Potter, P. G. de Haze, W. Wal- hout, P. van Hanegem en C. Schot. Twee candidaten werden afgewezen. Voor het B-diploma slaagden de heren A. W. Bruinooge, P. Grim, J. C. Pairoux, J. Traas, C. Karelse, A. M. Bramsen, M. J. Leendertse, M. Bruynooge, C. P. Karelse, J. Joosen, P. Meerman, A. Lous. A. Rottier en G. J. J. Peperzak. Ook voor dit examen werden twee candidaten afgewezen. kantoormannetje, dat in zijn leven niet al te veel geluk kent. Juist wan neer hij denkt liet te vinden, ontgaat het hem weer, Regisseur Entile E. Reinert wist het broze gegeven over het algemeen aanvaardbaar uit te werken; een enkele kleine ontsporing vergeeft ge hem gaarne. Alhambra (Vlissingen) brengt thans René Claire's kostelijke come- dic „Les Belles de Nuit", met in de hoofdrollen Gerard Pltitipe en Marti- ne Carol. Een luchtige, sprankelende, met verfrissende humor gelardeerde rolprent, waarin René Claire zijn on miskenbare talenten weer eens toon de. Deze droom van een muziekleraar uit een provinciestadje, voortreffelijk gespeeld door Gerard Philipe, dit speelse goochelen met de Tijd, groei de uit tot een verrukkelijk geheel! „Onsterfelijke melodie" (Electro, Middelburg) tenslotte is een -muziek film, waarin de levensgeschiedenis wordt verhaald van de componist Pie- tro Mascagni. Een boeiende, hoewel soms te sterk geromantiseerde film, met zang van de tenor Mario del Mo naco, die o.m. aria's uit „Cavalleria Rusticana" ten gehore brengt. Projector voor „Zonneveld" Zoals reeds gemeld, zal het Zeehos pitium „Zonneveld" in Oostkapelle door het ijveren van het comité „Sport Steunt Zonneveld" in bezit worden gesteld van een geluidsfilm? projector. Het lag in de bedoeling de officiële overdracht van dit apparaat ap Maandag 31 Januari te doen ge? schieden. Dit plan zal inderdaad doorgang vinden tijdens een bijeen komst, die 's avonds in één der zalen van het zeehospitium zal worden ge? houden. De projector zal dan tevens worden gedemonstreerd. Zoals be? kend, werd het geld voor dit ge? schenk bijeengebracht door een groot aantal sportverenigingen en sportor? ganisaties. Veerdiensten voeren vrijwel normaal Ondanks het feit, dat Maandag in sommige plaatsen in Zeeland een vrij dichte mist hing, hebben de veerbo? ten van de Provinciale Stoomboot- dienst vrijwel normaal gevaren. Al? leen op het veer Vlissingen-Breskens vielen twee diensten uit, nl. die van 11.55 en 12,55 uit Vlissingen. Universitair examen Aan de R.K. Universiteit te Nij? megen slaagde voor het doctoraal? examen klassieke talen (cum laude) de heer J. Ysebaert te Terneuzen. Middelburg Dr Voute sprak over „Insec ticiden en insectenplagen" Voor het Natuurkundig Gezelschap sprak dr A. D. Voüte van het Insti tuut voor Toegepast Biologisch On- dex-zoek uit Arnhem dezer dagen in het Schuttershof te Middelburg over „Insecticiden en insectenplagen". Spreker verklaarde, dat er in de na tuur een aantal regulerende krach ten optreden, die er voor zorgen, dat, wat het aantal dieren betreft, een ze ker evenwicht gehandhaafd blijft. Zo kan een vlinder wel een grote hoe veelheid eitjes leggen, maar het aan tal nakomelingen is beperkt, doordat er velen sterven, voordat zij tot ont wikkeling zijn gekomen. De oorza ken, dat het aantal insecten op een bepaald niveau blijft, zijn het kli maat, de beperkte hoeveelheid voed sel en de vijanden. Zou immer de hoeveelheid van een bepaalde soort sterk toenemen, dan is het mogelijk, dat er een tekort aan voedsel ont staat. Bovendien zal het aantal be strijders, sluipwespen, vliegen enz. sterk stijgen, daar deze dieren volop eten vinden- Tengevolge daarvan weer, neemt het aantal sterk af, maar ook dat van de vijanden daalt weer, omdat er dan gebrek aan voed sel ontstaat. Alleen wanneer de omstandigheden voor een bepaald dier blijvend gun stig zijn, zal het zich sterk vermeer deren, echter toch ook weer tot een zekere grens. Om een insectenplaag te bestrijden worden dan ook vaak biologische middelen aangewend, d.w. z. men maakte gebruik van de para siet, die het betrokken insect aan tast. Tevens bestaan er kunstmatige bestrijdingsmiddelen, de zg. insec- tiden. Dr Voüte wees er op, dat hiertegen ook bezwaren kunnen worden aan gevoerd. Het komt namelijk voor, dat zich insecten ontwikkelen, die een grote resistentie vertonen. Bovendien is een middel gewoonlijk niet alleen dodelijk voor één insect, maar ook voor andere insectensoorten of para sieten, zodat dan het evenwicht weer op de een of andere manier verstoord kan worden. Een studie van de even wichtstoestanden in de natuur is dan ook dringend nodig, zo besloot spr. zijn causerie. De kerkbouw op 't Zand Men schrijft ons: In het verslag van de op Het Zand gehouden vergadering der Hervormde Gemeente aldaar over de plannen tot de bouw van een kerk centrum, is o.m. medegedeeld, hoe een bankdirecteur een financierings schema had uitgewerkt. Dit zou de indruk kunnen wekken alsof de bouwcommissie zelf geen financie- ringssehema had opgesteld. Vanzelfsprekend had ook het bouwfonds een dergelijk schema, dat uitging van dezelfde cijfers. De uitwerking daarvan was echter an ders en de conclusies minder pessi mistisch. Uitgaande niet van het gemiddelde doch van de aflopende schaal der synodale subsidie, kwam men tot de berekening dat er voor 6 jaar voldoende financiële moge lijkheden waren voor rente en af lossing. Voor de volgende 44 jaar zou het tekort grotendeels worden opgevangen door de stadsuitbrei ding, welke eveneens een uitbrei ding der kerkelijke gemeente zou betekenen. Door deze berekening zouden de offers, die van de ge meente gevraagd dienden te wor den, veel kleiner zijn dan in de an dere berekening wordt verwacht. Het is juist, als aanvulling op be doeld verslag, ook deze visie mede te delen. Bert Wevers biljartte zeer sterk in Middelburg De Enschedese biljarter Bert We vers, Europees kampioen driebanden 1950 en tweevoudig Nederlands titel houder in deze spelsoort, heeft Maan dagavond in het Nederlands Koffie huis te Middelburg, enltele staaltjes van zijn kunnen getoond in partijen tegen verschillende prominente Wal- cherse spelers. Met grote overmacht won de Twen tenaar, die bijzonder goed op dreef bleek, in cadre 38/2 van de Vlissin- ger F. Verhulst, die door hem was uitgedaagd- De uitslag luidde: Wevers, 600, 6, 285, 100; Verhulst, 82, 6, 52, 13.66. Tegen Dr. A. Snethlage uit Mid delburg speelde Wevers een party driebanden. Hiervan luidde de uit slag: Wevers 30, 26, 4, 1,15; Sneth lage 10, 26, 3, 0.38. In een tweede partij driebanden vond Wevers als zijn tegenstander P. Ryckenburg. Ook deze partij wist Wevers te winnen. De uitslag was: Wevers 30, 42, 5; Ryckenberg 17, 42, 5. Tenslotte voerde Wevers een aan tal spectaculaire kunststoten uit. Voor dit biljartevenement bestond zeer grote belangstelling. Jaarvergadering „Swift" Onder voorzitterschap van de heer H. G. Bruggeman hield de korfbal vereniging „Swift" Zaterdag haar jaarvergadering in het Middelburgse Schuttershof. De gebruikelijke jaar verslagen, meldden een goede gang van zaken in de vereniging en een succesvol 1954. Het ledental bereikte een ongekende hoogte. Betreurd wordt, dat er voor de vele twaalftal len niet meer oefen- en speelavonden beschikbaar zijn. De jaarrekening toonde een nadelig saldo aan; men hoopt het tekort te dekken door vrij willige bijdragen van de leden. Voor 1955 werd het bestuur samen gesteld uit de heer H. G. Bruggeman, voorzitter, de dames A. Bruggeman, secretaresse en V. Strubbe, penning- mèesteresse en de heren A. van Mo lenbroek, P. Eiff, A. van Ek en M. Dagevos, leden. De twaalftalcommis sie zal bestaan uit mej. T. van Dalen, en de heren J. Wisse en H. Brugge man, met als adviserende leden F. Luinstra en A. Geelhoed. Medegedeeld werd voorts, dat „Swift" ook dit jaar op Hemelvaartsdag, Don derdag 19 Mei, een groot tournooi zal houden. Tevens werd besloten met zo veel mogelijk senioren- en adspiran- tenploegen aan enkele- tournooien bui ten de provincie deel te nemen. Verkeersforum „Scheldegouwen" Zaterdagavond houdt de M.A.C. „Scheldegouwen" in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg een club avond. Op deze avond zal een forum, bestaande uit de heren J. Hendrikse, leraar aan een autorijschool te Mid delburg en J. Schrier, lid van de ver- keersgroep van de gemeentepolitie te Middelburg, vragen op verkeersge bied beantwoorden. Een lid van de pers- en propagandacommissie van „Scheldegouwen" zal als voorzitter fungeren. Op deze avond zal tevens een loop-vossenjacht worden gehou den. „Nieuwjaarsvisite" Zaterdag hield de vereniging van Groningers uit Middelburg en omge ving haar traditionele „Nieuwjaars visite" in één der zalen van restau rant Wöhler. Vele leden droegen hun deel bij tot de gezelligheid, onder het gebruik van echt Groningse versna peringen, zoals te doen gebruikelijk. Het horen en spreken van eigen taal verschafte de ruim 70 aanwezige Groningers dan ook veel genoegen. De voorzitter noemde in zijn slot woord de bijeenkomst terecht zeer Vlissingen Jeugdige inbrekers aangehouden De politie in Vlissingen heeft Maan dag drie jongens, van 14, 15 en 16 jaar, aangehouden, die in het in aan bouw zynde hotel „Britannia" een deur hadden opengebroken en in het gebouw baldadigheden hadden uitge haald. Hierna was het drietal naar de H.B.S. getogen, waar het er even eens in slaagde een deur te forceren. Binnen gekomen eigenden de jongens zich sigaretten en sigaren van de le raren toe, die zij oprookten. Voorts namen zij nog potloden en pennen weg. Toen zij een politieagent zagen, gooiden zij het gestolen goed in het water. Contact-avond S.W.G. Donderdagavond a.s, wordt in het Scheldekwartier te Vlissingen, een contactavond gehouden voor de ver schillende diensten van het instituut „Steunt Wettig Gezag". Het samen zijn, dat zal worden geopend door burgemeester mr. B. Kolff, wordt verder verzorgd dóór het cabaret van de Nationale Reserve, oefenverband Vlissingen. Examens De heren E. Blommaert en R. J. Rie- mens, leerlingen van de „De Ruyter- school" behaalden respectievelijk het scheepswerktuigkundig diploma A en het diploma voor motordrijver. Sint Laurens Vergadering N.C.V.B. Voor de afdeling St. Laurens van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond sprak mej. W- Sinke, maat schappelijk werkster uit Middelburg, over Gezinszorg en gezinsverzor ging". Hierbij veroonde de heer D. Botje uit Middelburg een tweetal films, dat de opleiding en de practijk van de gezinsverzorgsters in beeld bracht. Er traden vier nieuwe leden toe, zodat de afdeling thans 49 leden telt. Vierde lustrum C.B.T.B. Onder voorzitterschap van de heer J. Koole Mz hield de afdeling St. Laurens van de C.B.T.B. haar 20e jaarvergadering. Evenals de heer C. Ton was de voor zitter al die jaren bestuurslid. De se cretaris-penningmeester, de heer M. Gilde, gaf ter gelegenheid van dit vierde lustrum een historisch over? zicht van de werkzaamheden der af deling. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. v. d. Bosse en C. Ton herkozen. Ir S. G. Brummel, leraar aan de Chr. Landbouwschool in Middelburg, hield daarna een interessante lezing over veefokkerij, die geïllustreerd werd met lichtbeelden. Eind Februari zal de volgende vergadering worden gehouden, waarop, indien mogelijk, drs J, J. Knibbe uit Goes, secretaris van de Zeeuwse C.E.T,B„ een lezing zal houden. RiWhem Vergadering melkcontrole- vereniging De melkcontrólevereniging „Ver betering zij ons Doel" te Rïtthem hield onder voorzitterschap van de heer W. J. Cevaal haar jaarvergade ring. Het verslag over 1954 wera uit gebracht door de heer A. Barentse. Het bleek, dat de beste eerste kalfs- koe een productie van 5026 kg melk had geleverd met een vetopbrengst van 2221 kg. Als controleur werd aangesteld de heer A. Barentse. In het oestuur werden gekozen de heren W. J. Cevaal en P. Dieleman. De hoofdcontroleur, de heer Schoo, gaf nog enige toelichting. Vrouwenpolder Jaarvergadering Z.L.M. Onder voorzitterschap van de heer H. Maljaars hield de afdeling Vrou wenpolder van de Z.L.M. haar jaar vergadering. De voorzitter wenste al len een voorspoedig 1955 en liet het afgelopen jaar in zijn rede de revue passeren. Het bleek, dat het ledental van de afdeling op peil blijft. De jaar rekening van de penningmeester toonde een goed slot van 39.26. De secretaris, de heer M. J. de Vlieger, werd met algemene stemmen herko zen. De heer Maljaars werd benoemd tot afgevaardigde "naar de algemene vergadering van de Z.L.M. De heer Jac Louwerse stelde zich wederom als bode ter beschikking. Besloten werd voorts om voor de te houden veekeu ring een toelage beschikbaar te stel len. GROTE BELANGSTELLING Plechtigheid in Biervliet Onder grote belangstelling Is Maan dagmiddag het stoffelijk overschot van de Donderdag j.l. to Biervliet bij een vliegtuigongeval om hot leven gekomen sergeant-vlieger Th. F. Blornme van de Belgische Lucht macht, met militaire eer te Biervliet ten grave gedragen. Zaterdagmiddag was het stoffelijk overschot overgebracht naar het ge meentehuis, waar het werd opge baard in de raadszaal. De kist was gedekt met de Belgische driekleur, waarop de tuniek en de uniformpet lagen. De dodenwacht werd gehouden door Nederlandse vliegers van de basis Woensdrecht en door leden van de Belgische luchtmacht. Om ongeveer kwart over drie Maandagmiddag werd het stoffelrjk overschot met een lijkauto, voorafge gaan door twee Nederlandse MJP.'s en geëscorteerd door leden van de M.P. van de Belgische luchtmacht uit Brussel, van het'gemeentehuis ver voerd naar de begraafplaats. De auto was bedolven onder de vele bloemen en kransen van de familie, Belgische en Nederlandse autoriteiten en vrien den. Voor de ouderlijke woning waren opgesteld het vuurpeloton van de Belgische luchtmacht en de militai ren van de Nederlandse luchtmacht, die de dodenwacht hadden gehouden. Bij het passeren van het stoffelijk overschot gaven de militaire groepen de eerbewijzen. Hierna werd de stoet opgesteld. Bij de begraafplaats werd de kist op de schouders genomen van 8 M. P.'s van de luchtmacht Brussel, de vele bloemstukken werden door de Successen pluimveefokkers Op de nationale pluimveetentoon stelling „Ornis" in Amsterdam be haalden leden van de pluimveehou dersvereniging „Middelburg en Om streken" de volgende successen: J. J. Antheunisse met Zwart Java kriel hen (oud) G; B. Mulder met Rood schild Pauwstaart duif jong 1 Z.Z.G. met Oud Holl. Meeuw geel duif (oud) 2 Z.G., met Oud. Holl. Meeuw Blauw- zilver duif (oud) 1 Z.Z.G,; P. Simpe laar met wit Wyandotte krielhaan (jong) G en met Oud Holl. Meeuw Rood Zilver 1 Z.G, Meliskerke Uitvoering „Con Amore" Dezer dagen gaf de Christelijke Zangvereniging „Con Amore" te Me liskerke een tweetal uitvoeringen in „Ons Huis". De eerste avond werd geopend door de burgemeester van Mejiskerke, de heer A. J. Huijsman, die zijn vreugde over de goede op? komst uitsprak. Ér was voor deze avond een programma opgesteld van achttien nummers, die over het alge meen een goede vertolking kregen. Veel bijval oogstte vooral mej. J. Riemens, die een aantal soli zong. Aan het eind van de eerste uitvoering sprak de heer Barnard een slotwoord. Na de tweede uitvoering besloot de voorzitter, de heer P. Davidse de avond- De vereniging ,;Con Amore" kan, ondanks de niet overgrote be zetting, op een geslaagde uitvoering terugzien. Weslkapelle P.v.d.A,-afdeling opgericht De afdeling Domburg van de Party van de Arbeid hield in Westkapelle in „Het Kasteel van Batavia" een vergadering. Nadat de voorzitter, de heer C. Geldof, de bijeenkomst had geopend, hield de gewestelijke secre taris van de P. v. d. A„ de heer A. J. Berenpas uit Middelburg, een toe spraak, waarin hij het ontstaan van de Partij van de Arbeid en haar be ginselen uiteenzette. Na enige discussie werd tot op richting van een afdeling in Westka pelle besloten. Een en twintig leden traden toe. waaronder de drie leden van de Arbeiderskiesvereniging, die zitting hebben in de gemeenteraad van Westkapelle. Tot bestuursleden werden gekozen de heren P. Verhage, voorzitter; L. Huibregtse Azn., secretaris; A. Starrenburg. penningmeester en H. Rooyen en Westerbeke, leden. groep van Bevekom naar de groeve Het vuurpeloton en ae Ne derlandse luchtmachtgroen werden achter de groeve opgesteld. Onder het openen van de ban door trompet geschal daalde het «stoffel Uk over schot in het graf. De predikant van de Vrij-Evangeiisclie Gemeente te Cadzand, ds. E. van de Vrie, sprak een kort woord en besloot met het „Onze Vader". De familie, vrienden en bekenden brachten een laatste groet, waarop de „last post" werd geblazen. Uit geheel West-Zeeuwsch-Vlaan- deren waren de belangstellenden sa mengestroomd. Onder nen, die bij de groeve de laatste eer betuigden wa ren o.a. majoor-vlieger Kreps van de basis Bevekom. majoor Lagneau van het opleidingscentrum Belgische Luchtmacht, majoor "^e Bruin van de vliegbasis Woensdrecht. overste Kor net. garnizoenscommandant Middel burg, B. en W. van Biervliet, burge meester J. Leenhouts van Cadzand, kapitein De Haas van de Kon. Mare chaussee te Terreuzen, kapitein L. Stoorvogel van de rijkspolitie Hulst, studievrienden van de H.B.S. te Ter- neuzen en ir. W. Tooreman, leraar H.B.S. te Terneuzen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 22 Jan.: Mas cotte van Rotterdam, Antares van Cork, 23 Jan.: Zosianne van Emden, James Mon roe van Antwerpen. Olwe van Colchester. Jonan van Antwerpen, Kiruna van Gent. Ludwigshafen van Bremen, 24 Jan.: Jan van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 22 Jan.: Hink naar Port Talbot. Thalia naar Rostock, 23 Jan.: James Monroe naar Mexico, An tares naar Gent, Ameland naar Montrose, Annia naar Plymouth. Mijdrecht naar Perzische Golf, Zosianne naar Hampton Roads, Jonan naar Kioge, Kiruna naar Narvik. Gepasseerd van Antwerpen 23 Jan.: Monica naar Zeebrugge, Marie naar Glasgow, Alhena naar Rotterdam, Heem raadssingel naar Irvine, May naar Duin kerken, Diana V naar Londen. Astra naat Londen, Prinses Wilhelmina naar Wiek- low, Trompenberg naar Houston, Bali naar Southampton, Start naar Londen, Silvaplana naar Kopenhagen. Marktberichten GRAANBEL'RS ROTTERDAM Rotterdam. 24 Jan Binr.enlsndse gra nen. officieuze noteringen per 100 kg fran co Rotterdam Tarwe: rode op voehteonpltle tot l 27.45: Zomergersi vast naar kwaliteit en vochtgehalte i 27.529.75, geschoonde gedroogde daarboven: Haver, nauwelijks prtjr.noudend. naar kleur en vochtgehalte I 25.50—27.50, ex tra blanke tct 1 28.—: Rogge, doorsneekwalJUHt i 22,50-?! 23.-; Bakrogge 24.— 25.— Peulvruchten zeei flauw groene erw ten tot f 90.— scnokkers tot 120. bruine bonen tot 75.— AARDAfPELPEURS ROTTERDAM Rotterdam, 24 Jan Kleiaardappelen 35 mm opwaarts, eigenheimers 12.00— :4j00. bintjes 8.— alpna 7.—. beve landers t 12,00i 12.50, furore 10.50— 11.—, meerlanders 9 Zarujaaröappelen: Libertas 7.00 -IjOO Voeraardappelen i 3.254.00. Prijzen berekend per 100 kg en op handelsvoor- waarden vastgesteld voor oi verkoop van consumptieaardappelen op v^gon, schip ol auto. VEEMARKT ROTTERDAM 24 Jan. Aanvoer in vi-aai 1302. Vette koelen en ossen 1102 Varkens 700. Prijs in cents per kg. Vette koelen: le kw 260—274, 2e kw. 230—250, 3e kw. 200 210. Varkens, lev. gew if- kw. 189, 2e kw. 187, 3e kw. 185. Vette koeien, prijzen, aver, hoger, pri ma's boven notering; Var tens (lev gew.) stijgende prijzen, enige prui.a's boven no tering. VEILING BERGEN OP ZOOM. 24 Jan. Pre; 2133. kroten 33, savoye kool 1120, gele kool 27—2d. spruiten A 56—76. idem 6*32—36, rode kooi 30—41. witte kool 1820, ooerenkooj 17—25 wit lof 3856 koolraap 15.0 Appelen: Jonathan 1328, Golden De licious 30, Lombarte CalvJUi 26—29. Peren: St. Remy 15—18, Comtesse de Paris 21. KERKNIEUWS. Gen. Synode van Ned. Herv. Kerk De generale synode van de Ned. Herv. Kerk is Maandagmorgen on Woudschoten geopend door het oud ste lid in jaren. ds. C. M. Luteyn te Groningen. Tot praeses werd herkozen ds. H. J. F. Wesseldijk; tot assessor ds. L. Kievit, terwijl tot secundus assessor ds. Q, de Ru, tot tertius assessor ds. P. J. van Leeuwen, werden gekozen. In het breed moderamen benoemde de syode voorts: G. A. Leeuwin, Den Bosch; C. Kleywegt, Nijmegen; J. van Antwerpen. Meppel: D. Botje. Middelburg;"E. Buringh. Elijham; A. A. Elzinga. Amsterdam; ds. C. M. Luteyn, Groningen. Ds. C. E. van Voorthuysen, Breda stelde zich niet herkiesbaar. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Meliskerke. J. B. Bel te Krabendijke: te Tholen. M. Blok te Rotterdam-C. GEREF. KERKEN Ds. H. M. Kuitert, Gereformeerd predikant te Scharendijke heeft het beroep naar Amsterdam, voor de ar beid onder de studenten aangenomen. NAGEKOMEN ADVERTENTIE 23. Zo snel zij konden, ren den Bas de Kruik en Peulcie ..r de ligplaats van de Kraak, Maar ondanks hun haast kwamen zij toch te laat aan: het sleepbootje was juist vertrokken. „Daar gaat onze buit.." iei Peukie, de Kraak na ogend, „pech gehad." „Niks pech gehad," snauw de Bas. „Zie je die ophaal brug daar in de verte? Daar ■noet die schuit straks on derdoor. We moeten zorgen dat wé daar het eerst zijn!' Moeten we dat hele eind .•ennen?" vroeg Peukie be nauwd. „Niet rennenRIJ DEN!" antwoordde Bas „Kijk. daar staat een mo torfiets. Die lenen we even" Met een volslagen gebrek aan gevoel voor mjjn er. dijn, sprong de geharde boef op het onbeheerd staande motorrijwiel. Peu kie klom achterop en het volgend ogenblik stoven zij onder luid geronk heen Dit golum deeo ae eigenaa: van de motorfiets naar buiten snellen. „Mijn motor!" jammerde hij, „houdt de dieven!" blaar de dieven .varen reeas een neel erna weg. Met roekeloze vaart reden zij naar de ophaalbrug, waar zij de Kraak hoopten te kunnen enteren. met een sinistere Heden overleed, na een geduldig gedragen lij. den, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, mijn innig geliefde, zorgzame Man JACOBUS WILHELMUS KORFF, in de ouderdom van ruim 81 jaar. A. M. KORFF— BAART Vlissingen, 24 Jan. '55. Paardenstraat 13. De gezongen uitvaart dienst zal plaats heb ben op Vrijdag 28 Ja nuari a.s., om 9 uur in de O.L.V. Kerk te Vlts. singen, waarna de ter aardebestelling zal plaats vinden op de R.K. Begraafplaats al daar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7