LAATSTE OPROEP BRAAKMAN EN NOORDOOSTPOLDER WALCHEREN MARKTBERICHTEN Nop; dit jaar een nieuwe O.L.S. te Vlissingen PREDIKBEURTEN7 ZATERDAG 22 JANUARI 1955 PROVINCIALE Z E E V W8B COURANT HERVERKAVEUNGSNIEUWS Zeeuwen hebben nu nog voorrang Dezer dagen is een officiële open bare kennisgeving van de Herverka- velingseommissïe Zeeland verschenen waarin gegadigden werden opgeroe pen voor vertrek naar de Noordoost- polder of de Braakmanpolder. Deze gelegenheid tot aanmelden voor grondgebruikers uit de herverkave- fingsgebieden, zal onherroepelijk de laatste zijn. Allen, die nog van deze voor Zeeland uitzonderlijke kans ge bruik willen maken, zullen zich dus nü moeten melden. De oproep is vroeger verschenen dan die van vorig jaar, daar de voor bereidingstijd voor de belangrijke be slissingen, die genomen moeten wor den, te kort was. Zoals bekend, stelt de Staat gronden beschikbaar in de N.O. polder en de Braakmanpolder ten behoeve van de vergroting van te kleine bedrijven in de Herverkave- lingsgebieden en mede voor de ver vanging van bij de ramp verloren ge- gane gronden. De werkzaamheden zullen in enkele streken tegen het einde van dit jaar zover gevorderd zijn, dat het noodzakelijk is een over zicht te hebben van de totale hoe veelheid grond, die bij de Herverka veling kan worden ingeleverd. Daar om dient ook tegen het eind van dit jaar bekend te zyn, wfe er nog naar elders zullen kunnen vertrekken. Me de om deze reden is de aanmelding dit jaar vroeger gesteld dan vorig jaar. Op deze wijze kan inderdaad bereikt worden, dat de afwikkeling van de groep vroeger voltooid is dan in 1954. Velen zullen wellicht menen, dat zy nu nog niet kunnen beslissen over een verhuizing, die pas volgend jaar zal kunnen geschieden. Temeer daar nog niet bekend is, welke bedrijven Handwerken worden op 11 en 12 Mei in Middelburg geëxposeerd De jaarlijkse tentoonstelling van vrouwelijke handwerken zal in 1955 gehouden worden op Woensdag 11 en Donderdag 12 Mei in de Middelburg se Statenzaal. Aan deze expositie, die, zoals bekend, voor een liefdadig ka rakter is, is ook thans een loterij ver bonden, met 1500 loten. De opbrengst van een en ander komt ten goede aan verschillende nuttige doeleinden. De tentoonstelling wordt ook dit jaar weer georganiseerd door het co mité, bestaande uit de dames S. C. de CasembrootBaronesse van der Feltz, Schorer, Van der Weel en Storm van 's Gravezande. De leden van dit comité hopen vele inzendin gen in ontvangst te mogen nemen. Zij zullen eveneens gaarne prijzen in ont vangst nemen. Examens De dames S. van Cadsand, J. Dieleman. M. Murre cn I. de Ruyter te Axel be haalden het Unie-praktijkdiploma machi- neschryven. Benoeming De heer J. Rottier, hulpbesteller bij de P.T.T. te Yerseke is benoemd tot besteller in vaste dienst. Sint Laurens „Wees een 2egen" bijeen De Geref. Meisjesvereniging „Wees een zegen" in St. Laurens hield Don derdagavond onder leiding van mej. S. Hillebrand een werkavond. Naast een Bijbelinleiding door mej. J. Fran- cke en een boëkbespreking door mej. A. Willemse was er samenzang en spel. Ds. C. Boon sloot de bijeenkomst met dankgebed. VOLLEYBAL Damescompetitie gaat vandaag van. start Het is gelukt om nog dit seizoen met een dames volleybal-competitie te doen beginnen. Er zijn zes teams, die deelnemen. De wedstrijden wor den gespeeld in de R.H.B.S. te Vlis- singen. Vandaag worden reeds de eerste wedstrijden gespeeld. Het programma: Dames-competitie: MarathonU. O.C. II; Zuidwesters E.V.V.C. H; U.O.C. I—E.V.V.C. I; E.V.V.C. II— Marathon; E.V.V.C. I—U.O.C. H; ZuidwestersU.O.C. I. Heren le klasse B: U.O.C. IHoa Moa I. Heren 2e klasse: E.V.V.C. III— Marathon. U.O.C. II—M.V.C. II; Ma rathonZuidwesters II; M.V.C. H— V.C.U. II; M. de Ruyter IIMara thon; Zuidwesters II—M.V.C. H. volgend jaar op de Domeingronden beschikbaar worden gesteld. Men zal echter dienen te bedenken, dat aan melding geenszins inhoudt, dat men ook inderdaad naar elders zal moeten vertrekken. Zjj, die door de autoritei ten als pachters van een domeinbe- drijf worden aanvaard, zullen eerst dan hebben te beslissen of zij het be drijf accepteren. De N.O.F. is thans bijna geheel in cultuur gebracht. Er zullen nog slechts enkele jaren met „vrije uit gifte" volgen; Voor de weinige nog resterende bedryven zyn vele lief hebbers. De Zeeuwen uit do Herver- kavelingsgebieden hebben echter dit jaar nog een kleine voorsprong. Deze kans dient men niet onbenut te la ten. Het zal nog vele jaren duren voor ons land weer nieuwe vruchtba re polders hoopt aan te snjjden. De mogelijkheid om in het kader van een herverkaveling het oude bedrijf in te ruilen tegen een der veel begeerde bedryven in Nederlands beste polders zal tegen die tyd niet meer bestaan. Geen „influenza-B-epidemie" Het feit, dat een twintigtal leerlin- fen van de „De Ruyterschool" te lissingen Donderdag en Vrijdag met al dan niet lichte griep te bea lag, deed een gerucht over een „influen za B-epidemie" ontstaan. Hiervan is evenwel geen sprake, zo vernamen wij van bevoegae zijde. Ook in Zee land zijn momenteel vrij veel zieken tengevolge van griep of zware ver koudheid en in een enkel geval kan van „influenza B" worden gesproken, maar van een „epidemie" is geen sprake. Afscheid burgemeester A. A. Elenbaas Buitengewone raadsvergadering op 31 Januari. In een Maandag 31 Januari a.s, om half drie te houden buitengewone openbare vergadering van de raad van 's-Heer Arendskerke, zal afscheid worden genomen van burgemeester A. A. Elenbaas, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, per 1 Februari a.s. eervol ontslag uit zijn ambt heeft verkregen. Na afloop van deze vergadering zal er tussen vijf en halfzes gelegenheid bestaan om afscheid te nemen. Middelburg Causerie over reis naar Californië Voor de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de sprak Donderdagavond in café restaurant Wöhler te Middelburg, ir. J. H. Riemens over zijn reis naar Californië. By afwezigheid van de voorzitter, de heer A. Lokker, sprak de heer C. Sanderse, algemeen ad junct, een openingswoord, waarin hij de vrij talrijke aanwezigen welkom heette. Vervolgens was het woord aan de inleider van de avond, die een uit voerige beschrijving gaf van zyn reis naar de States. Op boeiende en vaak humoristische wijze vertelde spr. over de levenswijze der Ameri kanen, waarbij hij met nadruk wees op het hoge werktempo. Sprekende over Californië, zeide ir. Riemens, dat deze staat in ver band met het -altijd zomerse kli maat vele toeristen trekt. Het kli maat in Californië, aldus spr., is het beste te vergelijken met dat in Zuid- Frankrijk. Voorts noemde ir. Rie mens talrijke producten, die op Ca- lifornische bodem worden gekweekt. De aanwezigen kregen daarbij een goede indruk van de enorme hoe veelheden fruit en groenten, die daar worden verwerkt. Na de pauze werd een kleuren film vertoond over de reis van ir. Riemens naar Californië, welke door de aanwezigen zeer werd gewaar deerd. In zijn slotwoord dankte de heer Sanderse de inleider voor zijn interessante en leerzame causerie. Vormingscursussen De predikanten van de Hervormde gemeente in Middelburg hebben een vormingscursus georganiseerd voor leden der gemeente. De eerste vier avonden zullen bestemd zijn voor de voortzetting van de in het kader van „De Grote Trek" gehouden Bijbel kringen. Deze avonden zijn dus in de eerste plaats bestemd voor de lei ders van de bijbelkringen in de vijf wijk-gemeenten van de Hervormde gemeente. De eerste vormingscursus werd Donderdag in het Kerkcentrum onder leiding van ds. E. Sneller ge houden. Opvoering „Sint Paulus" De Middelburgse rooms katholieke toneelvereniging „St. Paulus" heeft met de opvoering van Mc. Kinlay Kan- tor's bekende stuk „De beste jaren van ons leven" een goede, maar verre van gemakkelijke keuze gedaan. Over de inhoud van het stuk kunnen wij kort zijn: Het bedoelt een indruk te geven van de moeilijkheden, waarme de de uit de oorlog teruggekomen mi litairen bij hun pogingen om zich op nieuw aan het burgerleven aan te passen, te maken krijgen. Drie mi litairen zijn hier de hoofdpersonen, een onderofficier van de landmacht, een matroos en een luitenant van de luchtmacht. Men ziet hen in dit stuk worstelen met het veelvoud van pro blemen, die op de gedemobiliseerde afstormen, zodra hij het uniform uit trekt. Het behoeft dus geen betoog dat de schrille tegenstellingen in dit toneel spel bijzonder veel van het kunnen der spelers en speelsters eisen. Het dient gezegd te worden, dat „St. Pau lus" van deze opvoering een alleszins aanvaardbare heeft gemaakt. Uiteraard waren er zwakke momen- VEELING GOES 21 Jan. Groenten. Spruiten AI 3643, All 28-40. BI 18—31, afw. 24. Witlof Al 51-62, BI 3244. Rode kool AH 26—28. BI 20. Gr sav. kooi 23—26. afw. 15—17 Boerenkool 19—20. Witte Kool 15. Peen 15. Uien 3—15. Prei 26—31. Andijvie afw 44—48. Koolrapen 5 Knolselderij 511. Bosselderij 10 VEILING MIDDELBURG 21 Jan. Aardappelen. Blauwe Eigenhei mers 9,20. Bintjes 3.20—8.20. Furore 8.10 -41.30. Appels, Jonathan I 17—38. K 3—21. Goudi- reinetten A 29. C 21. B 24. I 17—32. K 14— 25. Groninger Kroon K 3. Golden Deli cious II 16. K 12—33 Peren. St. Rémy 1 20—21. K 14—18. Zw, wijnpeer IC 5. Conference R 12—25. Gie- ser Wildeman I 32-42. IC 21. Groenten. Bloemkool A 46. B 23. Sav. kool 8—29. Rode kool 15—34. Witte kool 1322. Boerenkool 1017. Andijvie 5986 Prei 1128. Spruiten ongesch. 1547. Spruiten schoon 1772. Peen per kg 518. Waspeen 2741. Rapen per kg 4—15. Veld sla 37—137. Witlof 39—63. Uien per leg 4- 20. Boskroten 8. Kroten per kg 23—41. Sla C 3—6. VISMIJN VEERE 21 Jan. Export garnalen, aanvoer 246 prijs per kg 315. Sohar 16. 464.6 Bot 20, 38. Scharden 189, 2630. Ongesorteerde vis 4. 20. Officiële publicaties VLISSINGEN. ONTWERP TOT HERZIENING VAN HET „UITBREIDINGSPLAN VLISSINGEN 1953". Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare ken nis, dat een ontwerp tot herziening van het „Uitbreidingsplan Vlissingen 1953" gedurende een tijdvak van vier weken, aanvangende 25 Januari a.s., voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter ge meente-secretarie, 2e afdeling (Kamer 1). Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad be zwaren indienen. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag 28 Ja nuari 1055, des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden ge'houden. ten, doch er waren ook ogenblikken waarop een te waarderen peil werd bereikt. Vermelding verdienen dan ook zeker de rollen van de drie mili tairen, achtereenvolgens gespeeld door de heren L. Castenmiller, P. van der Horst en M. van Elzinga. Het spel van dit drietal bepaalde de kwaliteit van deze opvoering. Ook de vertolksters van de vrouwelijke rollen, de dames H. R. Jellema en W. Goverde kunnen op een geslaagd optreden terugzien. De bijrollen tenslotte, waren in goede handen bij Mej. E. de Groot en de heren J. Wever en L. van Hecke. Het talrijke publiek dankte de to neelgroep dan ook terecht na afloop met een langdurig applaus. De heer R. A. Verschoore voerde de regie. Plattelandsvrouwen hielden bijeenkomst Donderdag hield de afdeling Mid delburg en omstreken van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen een gezellige bijeenkomst in het Mid delburgse Schuttershof, waartoe ook de echtgenoten der leden waren uit genodigd en waai-voor veel belangstel ling bestond. Tevens waren vele le den van de Z.P.M. en van de L.J.G. aanwezig. De presidente, mevrouw Volkers Vos, heette in haar openingswoord speciaal welkom ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L.M., die als spre ker van de bijeenkomst optrad. Ir. Geuze vertelde over zyn reisindruk ken van het platteland van Scandina vië en Finland. Aan de hand van een aantal lichtbeelden gaf spr. zijn ge hoor een duidelijk beeld van het har- dé leven in deze Noordelijke landen, waar een minimum aan zonnewarm te is en een zeer grote koude heerst. In het bijzonder de Finnen verdienen de bewondering voor het vele, dat zij, na twee oorlogen weer hebben weten te bereiken. Het programma werd telkenmale afgewisseld door het optreden van het L.J.G.-orkestje, dat grote waardering ondervond. Aan het einde dankte de presidente allen voor hun medewer king, waarna de leerzame en gezelli ge avond met liet zingen van het Zeeuwse Volkslied werd besloten. Supportersfeestavond De Supportersvereniging „Middel burg" organiseert op Zaterdagavond 29 Januari een feestavond in het Mid delburgse Schuttershof. Er zal dan een revue ten tonele worden gevoerd, getiteld „Luister 's even", waaraan medewerken Wiesje Bouwmeester, Paul Ostra, Tonny Huurdeman, Jan Vogel en Nicky Noble. Inlichtingen gevraagd De Middelburgse politie verzoekt twee jongens, die tussen 21.15 uur en 21.30 uur Donderdagavond het ont staan van de brand in het Armeni- aans Schuitvlot hebben gemeld, zich aap haar bureau te melden voor het geven van inlichtingen, Vlissingen Bedrijfsarts „De Schelde" Met ingang van 1 Januari j.l. werd tot bedrijfsarts van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen benoemd de heer J. Stum- phius. Woningdienst naar P.T.T.-gebouw De gemeentelijke woningdienst te Vlissingen werd „dakloos", na het slopen van het gebouw der voormali ge Amsterdamse Bank aan de Gra- vestraat, waarin de kantoren van de woningdienst waren gevestigd. Dit slopen was noodzakelijk in ver band met de bouw van 41 woningen. De P.T.T. is thans bereid enkele kamers van het P.T.T.-gebouw aan de Stenenbeer te verhuren ten behoe ve van de woningdienst. B. en W. stellen de raad voor hiertoe over te gaan. Geslaagd Geslaagd voor het examen scheeps- wcrktuïgkundïge A, de heer L. Janse te Vlissingen, leerling der „De Ruyter school". Afscheid bij De Vey Mestdagh In de versierde werkplaats van de N.V. v.h. De Vey Mestdagh te Vlissin gen werd Donderdagmorgen afscheid genomen van de drukkerij-binder, de heer G. J. Waterman, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De jarige, die vergezeld was van zijn vrouw, werd op de werkplaats ont vangen en o.m. toegesproken door de heer D. Kulk, die de scheidende prees voor zijn grote ijver en plichtsbetrach ting gedurende de 35 jaren die hij op het bedrijf werkzaam was. De schei dende werden verschillende bewijzen van erkenning voor zijn werk geschon ken, waarvoor hij hartelijk dank zeg de. Ook ontvingen hij en zijn vrouw van diverse instanties bloemen en ca-; deaux. Is negenjarige aanstichter van brand in Middelburg Aanvankelijk afgelegde bekentenis werd later weer ingetrokken Was het een negenjarige knaap, die veroorzaakte, dat de kleding van acht meisjes Woensdagmiddag in de Middelburgse Bogardzaal vlam vat te, mot het gevolg, dat vier van hen met brandwonden in het Gasthuis moesten worden opgenomen Voor deze vraag ziet zich thans de Middelburgse recherche gesteld, nu de jongeman in kwestie, J. de W., eerst een bekentenis aflegde en deze later introk. Zoals men weet, speel de een en ander zich af tijdens een receptie ter ere van het luiwelijk van een der onderwijzeressen van de kleu terschool aan de Vlasmarkt. De ge wonde meisjes waren leerlingen van deze school. De negenjarige, op wiens spoor de recherche na tal van naspeuringen kwam, legde Vrijdagmiddag een vol ledige bekentenis af. Deze luidde, dat hy en zyn 7-jarig vriendje Ch. de M. die echter part noch aeel aan deze daad zou hebben eerst op de Markt bij het stadhuis de drukte, die met huwelijkssluiting gepaard gaat, had den aanschouwd. Daar zij wisten welk huwelijk het hier betrof en waar de receptie zou zijn, trokken zij daar na naar de Bogardzaal. De W. heeft daar steeds nog volgens zijn be kentenis twee lucifers afgestreken, waardoor de kleding van één der meisjes vlam vatte. De twee jongens zijn toen zeer geschrokken en zij hol den de zaal uit. In het tumult bleef dit onopgemerkt. Reeds eerder, zo blijkt uit andere verklaringen, had men De W. in de stad gezien, spelende met lucifers. Tegenover de politie zei hij deze te hebben gevonden, maar vermoed wordt, dat zulks niet het geval is. Later op do middag heeft dc jeug dige De W. alles ontkend wat hij eer der had bekend, zodat (leze zaak nog niet „rond" ls. Welke dame zag knaapje met brandende lucifer In verband met de brand in de Middelburgse Bogardzaal, waarbij zoals bekenjl de kleding van acht meisjes vlam vatte, verzoekt de Com missaris van Politie te Middelburg aandacht voor het volgende: Donderdagmorgen omstreeks 11 uur zou een dame in een slagerswinkel aan de Koudekerkseweg verteld heb ben hoe zij gezien had, dat een jon gen een lucifer afstak en daarna hard wegholde. In verband met het poli- tie-onderzoek zou het zeer op prijs gesteld worden, indien deze onbe kende dame zich voor het geven van nadere inlichtingen aan hét politie bureau in Middelburg zou willen ver voegen. Onderwijsvoorstellen B. en W. van Vlissingen stellen de femeenteraad, die volgende week rijdag des middags om twee uur in openbare vergadering bijeen komt, voor over te gaan tot de bouw van een nieuwe lagere school met zes lo kalen. Voorts om als plaats van ves tiging voor deze school in beginsel een terrein aan te wijzen, gelegen ten Noorden van de President Roosevelt- laan, tussen de Bloemenlaan en de Irislaan. In een toelichting merken B. en W. o.m. op, dat uit een prognose aan de hand van ue geboortecijfers over 1948 tot en met 1954 reeds is geble ken, dat het aantal leerlingen der openbare scholen in de eerstvolgende jaren geleidelijk zal toenemen. In de huidige omstandigheden zal de be schikbare lokaalruimte in de aanwe zige openbare lagere scholen met ingang van het schooljaar 1955/1956 onvoldoende zijn om alle leerlingen te huisvesten. In overleg met de inspec teur van het lagere onderwijs is tot de minister van onderwijs het ver zoek gericht om Vlissingen voor het jaar 1955 alsnog bouwvolume te ver lenen voor de bouw van een openbare lagere school met zes lokalen. Op de agenda voor de a.s. vergade ring van de Vlissingse gemeenteraad komt een vrij groot aantal onderwijs voorstellen voor. Zo stellen B. en W. voor aan de heer J. H. E. Wessels op diens verzoek eervol ontslag te ver lenen als hoofd van de openbare U.L.- O.-school, wegens benoeming tot hoofd van een U.L.O^school in Den Haag. Voorts om tot tijdelijk lerares in naaldvakken aan de gemeentelijke huishoud- en industrieschool te be noemen mej. L. Volmer uit Middel burg voor het tijdvak 1 Dec. 1954—1 Aug. 1955, en mevrouw Y. Akkerman- Bestelauto in de sloof Te Aagtekerlce geraakte Vrydag- middag een bestelauto van de fa. B. uit VhsBingen in een langs-de weg gelegen sloot. Er deden zich g< persoonlijke ongevallen voor. Met takelwagen werd de auto, die lichte materiële'schade had opgelopen weer op het droge gebracht. Het ongeval ontstond vermoedelijk doordat de chauffeur van de bestel auto te laat een uit de richting Mid delburg naderende vrachtauto van de fa B. uit Grypskerke opmerkte. De bestelauto moest plotseling naar links uitwijken en kwam in de sloot te recht. Mooie gift De kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente te Goes ontving door bemid deling van een der predikanten, een gift van 1000 onder de letters N. O., ter aflossing van de schuld inzake de verwarmingsinstallatie der Grote Kerk te Goes. Walcheren ZONDAG 23 JANUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. v. Willenswaard, 2.30 ds. Theu- nissen; Arnemulden 10 ds. Don, 2.30 en 6 de heer Oskam; Biggekerke 9.30 (H.A) en 2 (H.A.) ds. Abbing; Domburg 10 ds. Theimissen, 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 (H.A.) ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 en 7 ds. Durkstra (H.A. en Dankz.), 10 jeugdkerk; Vliss. str. 2.30 vïc. Lingen; Melisker- ke 2.30 ds. Maas; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. Woerden, 5 ds. Don; Oostkerk 10 ds. Aalders; Electro Bioscoop 10 ds. Sneller (jeugdkerk); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West- Souburg 9 en 11 ds. van Duyne (H. A.), 7 ds. Haitjema (Dankz.) 9.30 jeugdkerk in „Concordia"; Oostka- Selle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- lem 10 H.A. en 2.30 (H.A. en Dank zegging) ds. van 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds, v. d. Wind; St. Lau rens 10 ds. Kalkman (voorb. H.A.), 2.30 ds. v. d. Lelie; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. de Gevonden voorwerpen Bij het bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: enige kinderwanten, herenshawl, enige huis sleutels, alpinomuts. bruine portefeuille, lederen riem, kettinkje, sehoolétui, kin- dersandaaïtje. damesring, enige hand schoenen, ceintuur, rode portefeuille, ijzeren pijp, enige rijwielen, handbescher mer, twee zilverbons, teddy meisjeskapje, vulpen in étui, oorbel, kinderportemon- naie, damesh.sehoen. zeeverkennersbaret, ebonieten plaat, nyl'on damesregenjas, pa- rapluiehoes, damesportemonnaie, gebrei de das, portefeuille met inhoud. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 20/1 Strijpe van Antwerpen. 21/1 Ameland van Antwerpen. Karl Erik van Gent. Zwerver van Ant werpen. Volonta van Antwerpen. Vlissingen vertrokken. 20/1 Ebro (slb.) naar Maassluis. Witte Zee (slb.) met sleep naar Pakistan. Aegir naar Ply mouth. 21/1 Strijpe naar Boulogne. Zwerver naar Zee. Gepasseerd naar Antwerpen. 20/1 Start van Zee. Merak N van Hamburg. Aaltje van R'dam/Gent. Pr. Wilhelmina van Rot terdam. 21/1 Maartje van R'dam. Kolga van Par. Astra van Londen. Servus van R'dam. Zijpe van Londen. Vivo van Rot terdam. Fivel van A'dam. Di..na V van Londen. Uni S van Lïverpool/Gent. Esao Den Haag van Ras Tanura. Gepasseerd van Antwerpen. 20/1 Stad Maastricht naar R'dam. Isis naar Londen Bloemfontein naar A'dam. Mare Liberum naar Cardiff. Markab N naar A'dam. 21/1 Oosterburgh naar R'dam. Maashaven n. Rio de Janeiro. Monica naar Zeebrugge. Frema naar Londen. Lutterkerk naar Rot terdam. Albret Willem naar Cork. Groot, 5 ds. Kloosterman; Haven- dorp 10 ds. Kloosterman; Noorder kapel 9.30 en 10.45 dr. v. d. Linde (voorb. HA), 7 ds. de Groot; Vrou wenpolder 2 ds. de Boer; Westka- pelle 9.30 (H.A.) en 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 vic. Lingen, 2.30 ds. Wagener. Zevendedags Adventisten. Zater dag 22 Januari Middelburg-Vlissin- gen (Doopsgez. kerk) 9.15 ds. de Raad. 10.15 Bijbelstudie. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk. Middelburg (Hof- pleinkerk) 9.30 ds. van Til, 2 ds. van der Schaaf; 5 ds. van Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. Meister (Bed. H.A.); 5 ds. Meister, (Dankz. H.A.); Rusthuis 2.30 ds. Meister, (Bed. H. A.); Luth. Kerk 7.15 Arne- muiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. van Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grypskerke 9.30 en 2.30 ds. Gouma- re (Bed. H.A. en Dankz.)Koude kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me- liskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; Souburg 9.30 en 5 uur ds. Bre- derveld; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon. Voormiddag voorb. HA.; Vee- re 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager; Westkapelle 10 2.30 ds. Breder- veld. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. van Riet; Zoutelan de 10.30 en 2.30 ds. van Riet. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.: Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Verhage; Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. v. d. Wall. Ver. v. Vrijzinnig Herv. en Remon- str. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. Goorhuis. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Vlissingen 10 heil,dienst, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen kazerne „Willem HE" 10 en 5 ds. van Weizen. ZONDAGSDIENST ARTSEN. In Vlissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer R. Grippeling, arts. Bad huisstraat 121, tel. 2190. In Middelburg is te bereiken de heer J. Z. S. Pel, arts, Rouaanse Kaal 11, tel. 2585. In Koude kerke, Westkapelle en Zoutelande ls te bereiken de heer L. Sloos. arts te Kou dekerke, Mid<" ilburgsestraat 1, tel. K 1185 —231. In Veere. Serooskerke (W.) en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorpsstraat 2 tel. K 1188—276. Apotheken Middelburg: Van Pien- broek, Markt 69. tel. 2134; Vlissingen; W. J. Plihsinga, Walstraat 54, tel. 2010. De Leeuw te Vlissingen voor het tijd vak' 11 Nov. '541 Aug. '55. Ook stelt het college voor mej. A. C. Blokland, lerares aan deze school, met ingang van 1 Jan. 1955 tot wederopzegging aan te wijzen als adjunct-directrice. B. en W. verzoeken de raad verder als zijn oordeel uit te spreken, dat de uitbreiding van het leerplan der huis houd- en industrieschool met een op leiding voor huishoudkundige (en de instandhouding van een dergelijke op leiding aan deze school) nodig wordt geoordeeld. Ook stellen B. en W. nog voor de bestaande, uit 1907 daterende verorde ning op het openbaar lager onderwijs te doen vervangen door een nieuwe verordening, welke is aangepast aan de gewijzigde omstandigheden en wel door de verordening tot regeling van openbaar voorbereidend lager-, ge woon lager-, voortgezet gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs. 's-GravenpoIderse notaris zal niet worden vervolgd Uit gerechtelijk onderzoek geen strafbare handelingen gebleken Naar wij vernemen zal tegen nota ris O., uit 's-Gra ven polder geen ge rechtelijk onderzoek worden inge steld. Zoals wjj in September 1954 meldden, werd notaris O. toen aange houden als verdacht van onregelma tigheden bij grondtransaeties. Nog in diezelfde maaiul werd de heer O. in vrijheid gesteid, hangende het onder zoek. Daaruit is echter niet gebleken, dat hem enig strafbaar feit tenlaste gelegd kon worden. Het parket van de Middelburgse rechtbank heeft dan ook besloten, dat notaris O. niet zal worden vervolgd. Verwacht wordt, dat dc notaris binnenkort zijn werk zaamheden zal hervatten. Naar men weet betrof het hier on regelmatigheden, die gepleegd zou den zijn bij de verkoop van grond on der de gemeente Borsscle. Notaris O. was destijds, na het overlijden van de toenmalige eigenaar, belast met de bewindvoering. Hij zou deze grond later verkocht hebben aan een land bouwbedrijf in Rilland-Bath, waar voor hem boven de koopsom gelden zouden zijn gegeven, die niet aan de erfgenaam waren doorbetaald. Het zou hier gaan om een bedrag van f 12.000.— f 18.000.—. De zaak werd aanhangig gemaakt door de economische controledienst uit 's Her togenbosch. Uit een diepgaand onderzoek is echter gebleken, dat er geen redenen bestaan om notaris O strafbare fei ten tenlaste te leggen. We] bleek, dat hij een kleine economische overtre ding had begaan reeds enkele ja ren geleden maar deze werd op de gebruikelijke wijze geschikt. Zoals gemeld, heeft men zich !n September 1954 in brede kring afge vraagd. hoe het mogelijk kon zrjn, dat een notaris, die bij zijn collega's als een uiterst bekwaam man bekend stond, in zulke moeilijkheden zou zijn geraakt. Met de waarneming van het 's-Gravenpolderse notariaat werd destijds belast candidaat-notaris D. Botje uit Middelburg. Liftplaatsen voor militairen Ook voor de in Zeeland gelegerde militairen is thans verbetering ge komen in de ligging van de aange wezen liftplaatsen. Aan de lijst van opneemplaatsen zijn toegevoegd in Middelburg de Kanaalweg nabij het station en te Vlissingen de uitwijk plaats op de Nieuwe Vlissingse weg 200 meter Noord van de Keersluis brug. Heden overleed na een smartelijk geduldig gedragen lijden, na voorzier te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Papa, ADRIANUS THEUNE Weduwnaar van M. C. VAN OMBERGEN op de leeftijd van ruim 58 jaar. Uit aller naam: A. C. M. THEUNE Vlissingen, 21 Januari 1955. Anjelierenlaan 103. De gezongen uitvaart dienst zal plaats heb ben op Dinsdag 25 Ja nuari te 9 uur in de OX.V, Kerk. gevolgd door de begrafenis op het RK Kerkhof. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.L. Sacramenten der Stervenden, in de ouderdom van bijna 75 jaar, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIANUS MARTINUS VAN BEERS. Uit aller naam: C. VAN BEERS— HEYGEN Vlissingen, 21 Januan 1955. Singel 26c. De Gezongen Lüt- vaartdienst zal plaats hebben op Maancfag 24 Januari, om 9 uur in de Parochiekerk van OA. Vrouw van de H. Ro zenkrans, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3