Diefstal en slopen van auto's en oplichting van verzekering Zeeuwse Almanak 'join MOSSELVISSERIJ IN 1954 NIET ONGUNSTIG DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. IfsJ-- Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG Ti JANUAK1 1U56 DRIE MUSKETIERS UIT ZEEUWSCH-VLAANDEREN Vreemde historie voor de Middelburgse rechtbank Drie musketiers noemde de verdediger, mr. J. Tichelman, de twee ver dachten en een getuige, die gisteren in de zittingszaal verschenen van de Middelburgse rechtbank. Maar dan toch drie musketiers, die in Zeeuwsch- Vlaanderen en met name in Uzendijke wonderlijke capriolen hebben uitge haald met auto's. De vroegere wielrenner J. M. van G. uit Westdorpe, thans leerling-bank werker „baby-face", zei zyn advocaat was volgens deze raadsman niet schuldig aan de poging tot diefstal van de auto van dokter B. in IJzen- dyke. De Officier van Justitie, die aanvankelijk acht maanden tegen hem eiste bij verstek, wijzigde dit naderhand op grond van dè terechtzitting „noodgedwongen in vrijspraak".. Maar tegen de 24-jarige vlashandelaar M. O. uit ÏJzendijke waren de eisen in deze „knoeiboel" wegens poging tot diefstal 1 jaar met aftrek en wegens valsheid in geschrifte en poging tot oplichting 1 jaar en drie maan den. Deze A'erdachte, die alles ontkende, betitelde mr. Tichelman als „de dappere" en de getuige, de autohandelaar T. O. P., eveneens uit Uzendijke werd „de slimme" genoemd. Een aardige typering, die de ver houding tussen de drie mannen in een nogal ingewikkelde zaak wel goed weergaf. Mr. G. J. B. van der Dussen, de Of ficier van Justitie, achtte de feiten, waarvoor M. C. terecht stond zeer ernstig. Er zijn bovendien nog andere verdenkingen tegen hem als de dief stal van een Ford Consul in Uzendij ke en een gelddiefstal. Het begon er mede, dat dokter B., die op 14 Oct, van het vorige jaar zijn auto in ÏJzendijke in een garage had gezet tot de ontdekking kwam op Maandag 18 Oct., dat er geknoeid was aan het contact. De opperwachtmeester V. van de Rijkspolitie stelde een onderzoek in. In de auto was een schroeven draaier achtergelaten. De autohande laar P. herkende deze als het eigen dom van M. C. De Rijkspolitie ver hoorde hem, nadat zijn Belgische ver loofde aan zijn vader had verteld, dat P. erg zenuwachtig was over een dief stal van een auto, waarop de vader dit op zijn beurt aan de politie door gaf. Vier dagen werd P. vastgehou den en toen vertelde hij het verhaal. Op Zaterdag 16 Oct. jl. zat hij te kaarten in een café te Uzendijke toen J. M. van G. binnenkwam. Die zeide hem, dat „ze" of „we" daarvan was getuige niet geheel meer zeker bezig waren de auto te stelen. Een tien minuten later lïwam M. C. bin nen. Met zijn drieën gingen zij aan een tafeltje zitten, maar P. weigerde zich met de zaak In te laten. J. M. van G. beweert, dat hij welis waar al de gehele avond met C, was opgetrokken maar niet was ingegaan op zjjn voorstel om de auto te stelen. Omdat hij niet naar huis kon, keerde Van G. maar terug naar het café, waar hij de autohandelaar op de hoog te stelde van het voornemen i de dief stal te plegen. De heren visten dat de schroevendraaier in de wagen was achtergelaten. Het andere geval. M. C. ontkent hardnekkig zich aan deze poging tot diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het andere geval betrof een auto, die hij van een Bel gische familie op de markt te Oost burg zou hebben gekocht voor 2500. Deze koop werd nooit bewezen maar om die wagen langs legale weg in Ne derland te krijgen, had C. een ander chassisnummer enz. nodig. Hij kocht van de autohandelaar F. een oude Chevrolet voor f 300.inwerkelijk- heid nauwelijks 200 waard maar de 100 extra waren voor P. Deze moest evenwel een valse verklaring opmaken, waarin de waarde van de wagen in de verkoop op 3760 werd geschat. Op 30 Aug. liet C. deze oude wagen slopen in St. Niklaas. Onmid- delijk daarna reed hij naar Kortrijk, waar hij de diefstal aangaf van deze auto. Hij poogde toen een verzeke ringsmaatschappij op te lichten door een formulier in te vullen, waarin de diefstal werd aangegeven. Getuige, in deze zaak tegen M. C. was de oüd- wielrenner, die meegegaan was en het adres van de sloper had gegeven. P. verklaarde, dat hij de kwitantie wel voor dit bedrag had afgegeven in de wetenschap, dat de verzekering er toch niet in zou vliegen dank zij naar experts. M. C. ontkende de poging tot op lichting, zoals hij alles ontkende. Uit het getuigenverhoor zij nog aangestipt, dat de. president, mr P. van Empel aan P. voorhield, hoe be langrijk in deze zaken zijn getuigenis is. „Het maakt sterk de indruk, dat U maar voorgeeft: zodra zij verkeer de dingen doen, ga ik aan de kant staan en doe niet meer mee". P. bleef bij al zijn verklaringen in eerste in stantie afgelegd. De Officier van Justitie wees er in zijn re quisitoir op, dat de feiten vast staan. Hij acht de verklaringen van P. wel geloofwaardig. Van G. is o.a. nog een ogenblik ontsnapt en uitgeweken naar België. Het kostte erg veel moeite hem te bewegen naar ons land terug te komen. C. is de hoofddader. De Officier kwam vervolgens tot zijn eis en vroeg toen ook tegen Van G., die hij een meeloper noemde, acht maanden. Later toen deze verdachte en getuige alsnog ter zitting ver scheen werd dit veranderd in vrij spraak, omdat niet uitgemaakt kon worden of P. begrepen had, dat ze het samen deden dan wel C. alléén. Ten aanzien van de geschiedenis met de gestolen auto, zeide C.) dat P. er in had toegestemd de kwitantie te vervalsen omdat hij „zwart geld" dekken moest. P. ontkende dit even wel. De Officier kon zich niet voorstel- lèrt, waarom dit geld -,;zwart" moest zijn. Die tijden zijn al lang voorbij. Van G. bevestigde het verhaal van de sloperij. Eenmaal in Kortrijk had C. hem weg gestuurd, in welke t\jd hij zijn aangifte gedaan moet heb ben. Zij waren er in een gebuurde au to naar toe gereden en er was geen andere wagen aan te pas gekomen, zodat die diefstal, ook moeilijk ge pleegd kon zyn. Van G. wist zeker, dat hij op 30 Augustus was meege gaan, omdat een week later zijn cur sus begon. Dit klopt met de datum van aangifte in Kortrijk, nl. ook 30 Augustus. Men heeft veel moeite gedaan om de beweerde verkopers met C. te con fronteren. Maar van die beruchte Belgische familie kende niemand hem, terwijl de man, die haar dit maal In de gevangenis te Gent ver tegenwoordigde er wel iets anders uitzag (lan O. beweerde. Onder gelach zeide de Officier, dat dezo man niet zoals C. zeide zijn haar la brosse had maar doodgewoon in een scheiding. De verdediger van C-, mr H. A. R. de Mul bepleitte vrijspraak daar het overtuigend bewijs naar zijn mening niet geleverd is. Ook vestigde hij er nog ae aandacht op, dat van G. in de tjjd van zijn ontvluchting contact heeft gehad met P., hetgeen deze evenwel ontkende. Mr. Tichelman sloot zich in zijn pleidooi aan bij de vrijspraakt, door de Officier ger vraagd. Uitspraak 4 Februari a.s. VAN TOT zS.ifpc VANDAALTJES. Een tiental jongens en meisjes van elf tot veertien jaar heeft bij de kin derpolitie te Bergen op Zoom verant woording moeten afleggen voor zijn wel zeer laakbaar gedrag. De delicten waren vele: de jeugdige vandaaltjes hielden zich bezig met het plegen van diefstallen in velerlei winkels. In de behaalde bnit dreven zij een on derlinge ruilhandel! HERSENSCHUDDING. Het achtjarige jongetje S. te Oude- lande kwam tijdens de gymnastiekles in botsing met een andere jongen. De botsing was nogal hevig, want de jeugdige S. kwam te vallen en liep een hersenschudding op. VUURBOL 't Mysterie van de vuurbol, dat in tussen eigenlijk al geen mysterie meer is, lioudt de gemoederen wel be zig en in gemoede zou men zich kun nen afvragen waarom, 't Ding is ver schenen en verdwenen. Maar juist dit laatste houdt velen klaarblijkelijk in tensief bezig. Want indien we de waarnemers ge loven. kan het verschijnsel zowel in liet Land van Saeftinghe als in Wïs- selcerke, Sluis of Barendrecht. zijn verdwenen. Ben opmerkelijk ver schijnsel derhalve, waar gelukkig de Utrechtse sterrenwacht een verhelde rend licht over deed schijnen door op te merken, dat verschillen in waarne ming van 50 tot 100 kilometer tot de gebruikelijke verschijnselen behoren. Misschien dat thans de kleine me ningsverschillen weer verdwijnen? 't Zou zonder meer een opluchting zijn, want het g. schrijf en gepraat over een al weer verdwenen verschijn sel werkt op de duur toch wel een - wevnig verlammend. Met een variant op Bur on zouden wij willen zeggen: „Wij houden van vuurbollen, mits ze 'niet te laag komen BRANDSPUIT. Onlangs meldden we, dat de brand spuit van Sirjansland een gift was uit Rijssen. De bedoelde spuit is echter in bruikleen ontvangen van de ge meente Soest. Te zijner tijd zal een nieuwe worden aangeschaft. WITTE MUIZEN. Bij het dorsen op het erf van de landbouwer Van A. te Axel trof men een nest witte muizen aan. Dit mag wel als een grote zeldzaamheid wor den beschouwd. KAAL GEZICHT. De weinige bomen in de Dorpsstraat te Sirjansland tot voor de ramp een sieraad der gemeente zijn ge rooid. Zij hebben de ramp niet kun nen overleven. Het is een kaal ge zicht, maar de Dorpsstraat maakt er een bredere indruk door. TEGENVALLER. Voor een rechtgeaard brandweer man is het altijd een tegenvaller, wan neer het blijkt, dat er loos alarm ge slagen is. Dit ondervonden Vrijdag middag de Vlissingse vuurbestrij- ders. Met man cn macht rukte men uit naar het Groenewoud, waar rook was geconstateerd. Iemand had wat vochtig stro in brand gestoken In Uzendijke is een nieuwe R.K. LandbouwhuiSlioudschool in aanbouw welke vermoedelijk in Mei zal zijn voltooid, waarna het gebouw in Juni officieel in gebruik genomen zal wor den. De opleiding telt thans ongeveer 110 leerlingen en op dit aantal is de nieuwe school een ontwerp van architect J. Bedauw uit Goirle ge baseerd. Zij zal o.m. bevatten een practijldokaalannex eetlokaal, een theorielokaal, twee naaïlokalen, een strijklokaal en een directiekamer. Voorts komen in de onmiddellijke om geving van het gebouw schooltuint jes, welke door de leerlingen zelf worden onderhouden en waarvan de producten bij het onderwijs zullen worden gebruikt. (Foto P.Z.O.) Veertigtal woningen in Vlissingen De woningbouwvereniging- „Ver eniging tot verbetering van de volks huisvesting" te Vlissingen wil bin nenkort overgaan tot de bouw van een veertigtal huizen aan de Beatrix- laan en de President Rooseveltlaan. B. en W.'van Vlissingen stellen thans aan de raad voor over te gaan tot verkoop van 2305 m2, grond voor een som van 47.776.10 en voorts tot verkoop van 17vm2 grond, gelegen aan de Vincent van Goghlaan, ten behoeve van de aanleg van een zij straat ten westen van een der bouw lokalen. Ook stellen B. en W. voor tot het aangaan van een geldloni groot 500.000, met het oog op financiering van de te bouwen veer tig woningen. JANSENc TILANUS. Lakens en slopen, royaal en sterk, aan het prachtige weefsel herkent U ons merk. V.A.R.A. zendt klankbeeld uit over watersnoodramp Maandagavond 31 Januari a.s. zendt de VARA een door Bob Uschi geschre ven klankbeeld uit, dat is gewijd aan de ramp welke het Zuidwesten van ons land twee jaar geleden teisterde en aan het herstel dat daarop volgde. De titel van dit klankbeeld is „Land werd water, water werd land". De regie wordt gevoerd door Gabri de Wagt. Gemeente-secretaris be noemd in Sas van Gent Gemeente accoord met deelname helicopterdienst In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer B. J. Lammens is thans benoemd tot gemeente-secre taris van Sas van Gent, de heer G. A. van den Hemel. De heer Van den He mel is momenteel gemeente-ontvanger voor de gemeenten Sas van Gent, Koewacht en Overslög. De heer Van den Hemel werd met zes tegen vijf stemmen benoemd. De raad van Sas van Gent heeft zich voorts in principe uitgesproken voor deelname in het geraamde tekort voor een eventueel door de „Sabena" te openen helicopterdienst Brussel-Sluis kil-Rotterdam v.v. TWEE NIEUWE VAARTUIGEN Kwekers uit Bruinisse in vergadering bijeen De mosselkwekersvereniging „Al gemeen Vissersbelang" te Bruinisse hield onder voorzitterschap van de heer A. de Koning in het Veerhuis haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag van de secretaris, de lieer D. de Koning, bleelc, dat het afgelopen jaar voor de mosselkwekers over het algemeen een gunstig jaar was. De vloot werd uitgebreid met twee mo dern geoutilleerde vaartuigen. Minder reden tot verheuging gaf het verloren gaan van duizenden tonnen mosselen op de Waddenzee door de storm en de daar aangerichte schade door zee sterren. Verder moest proces-verbaal wor den opgemaakt wegens diefstal van mosselen, waai* Bruinisser kwekers de dupe van werden. De resultaten van de mósselzaadvisserij waren gering. Veel mosselzaad ging ook verloren op de Westerschelde, waar de banken voor de visserij te vroeg waren open- (Slot van pag. 1) wil hierbij het georganiseerde be drijfsleven inschakelen. Na uitvoe rige discussie ging de vergadering voorlopig accoord met de plannen en voteerde een bedrag van f 500. dat voorzover nodig ter beschikking van genoemd centrum kan worden gesteld. Met de voorzitter en de directeur van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren, de heren J. P. Lindenbergh en dr. G. Wagenaar werd ook uitvoe rig van gedachten gewisseld over de toekomstige verhouding tussen de Gezondheidsdienst en het Landbouw schap. De vergadering was van me ning, dat de diensten hun werk zo veel mogelijk moeten kunnen blijven aanpassen aan de toestanden, zoals die in elke provincie liggen. Tevens zal de uitvoering van het werk niet door formalisme gestagneerd dienen te worden. Ook wordt hoge prijs ge steld op een nauwe band tussen ge zondheidsdienst en georganiseerd landbouwbedrijfsleven. P.B.O.-commissie In de Zeeuwse Provinciale P.B.O.- commissie werden voor de Z.L.M.als lid resp. plv. lid voorgedragen: 1. Ir. M. A. Geuze. Poortvliet, lid; J. A. Stols, St. Philipsland plv. lid; 2. A. M. Geluk, Schuddebeurs, lid; C. j| van Westen, Zierikzee, plv. lid; 3. P J. J Dekker, Wemeldinge, lid; J. M. Klompe, Wolfaartsdijk, plv. lid; 4. W. de Buck, Meliskerke, lid; G. E. de Jonge, Wissekerke, plv. lid; 5. J. B Becu-Risseeuw, Groede, lid; Jz. de Bruijne-Risseeuw, Cadzand. plv. lid; 6. A. Haak, Zaamslag, lid; B. de Aantal V.V.V.-informatrices in Februari naar Zeeland Na het bezoek, dat twintig infor- matrices en informateurs van ver schillende V.V.V.'s Woensdag aan Zeeland brachten, komt volgende maand weer een aantal van deze functionarissen in onze provincie. Het zijn een twintigtal informatri- ces en één informateur, die onder auspiciën van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer van 31 Januari tot 19 Februari een cursus volgen, die hen gedurende één van deze drie weken m verschillende plaatsen van ons land brengt, om kennis te nemen van de toeristische attracties, die daar geboden worden. Zij bezoeken Zeeland op Woensdag 9 en Donder dag 10 Februari. Waarschijnlijk ko men zij in Goes en ook op Walche ren. Onder de informatrices bevin den zich twee Zeeuwse dames, één uit Middelburg en één uit Vlissin gen. Winter-toogdag C.P.M.B. en C.J.B.T.B. De Christelijke Plattelandsjeugd zal op Zaterdag 29 Januari een win tertoogdag houden in „Het Cen trum" te Axel. In de morgenbijeen komst zullen de Christelijke Platte landsmeisjes hun algemene vergade ring houden, waarbij mej. A. M. Hoekendijk uit Heemstede zal spre ken over het onderwerp „Meisjes van de zelfkant". Ook de C.J.B.T.B. komt 's morgens in ledenvergadering bij een, waarbij ir. P. R. Bouman uit Axel enkele landbouwfilms zal ver tonen. In de gecombineerde middag vergadering spreekt de heer J. ae Jong uit Alphen aan de Rijn over „Jeugd en Jeugdleven", terwijl de toogdag wordt besloten met de op voering van het toneelstuk „De Huis- tyran". ('Advertentie.) iöc Zó boeiend is nu PANORAMA Bruyekere, Ossenissc, plv. lid. Besloten werd om straks bij even tuele vorming van een dagelijks be stuur als leden voor te dragen de he ren ir. M. A. Geuze en J. B. Becu en als hun plaatsvervangers de heren P. J. J. Deldcer en W. de Buck. In het bestuur van de Stichting Proefboerderijen Zeeland werden be noemd de heren A. W. Cevaal en J. van der Zande. Bouw 66 woningen in Vlissingen aanbesteed Namens de Vereniging voor Volks huisvesting te Vlissingen werd door architect W. Messer aanbesteed het bouwen van 66 woningen, o.m. aan de Irislaan te Vlissingen. Er werd inge schreven in twee gedeelten, n.l. 60 wo ningen type A en B (A) en 6 wo ningen type A (B). Ingeschreven werd als volgt: Fa De Muynck en Petrie, Vlissingen, f 761.8Ö0 (totaal bedrag); (A 683.800. en B 138.000); Fa Priem, Lewedorp, 783.700) (A 696.200 en B 87,500);. Gebr. Van Gorp, Goes, f 817.7Ó0 (A f 730.600 en B f 87.100); Fa Chris- tiaanse, Vlissingen, f 828.722 (A f 744.468 en B f 84.254); N.V. Heij- kamp, Vlissingen, f 829.500 (A 750.000 en B 79.500); Nationaal Bouwbedrijf, Den Haag, f 835.200 (A f 752.000 en B f 83.200). De gunning werd aangehouden. Vlissingen naar „E 55" Het is niet uitgesloten, dat ook de gemeente Vlissingen zal deelnemen aan de deze zomer te Rotterdam te houden tentoonstelling „E 55", welke beoogt een overzicht te geven van hetgeen Nederland sinds 194.5 tot stand heeft gebracht. B. en W. stellen de raad voor in beginsel tot deelneming te besluiten en het college voor dat doel voorlo pig een crediet te verlenen van 2400. De gemeente Vlissingen kan ruimte in onderhuur krijgen van de provinciale afdeling op de „E 55". B. en W. hebben zich nog geen mening gevormd over de vraag waai' het zwaartepunt van een Vlissingse in zending zal moeten liggen, maar zijn van oordeel, dat een inzending niet mag ontbreken, mede gezien uit toe ristisch oogpunt. Hierbij wordt in aanmerking" genomen, dat drie da gen per week een helicopterdienst van de „E 55" naar Walcheren zal worden onderhouden. Universitair examen Aan de Leidse universiteit slaagde voor het semi-artsexamen mevrouw W. van den EndeSnethlage uit Mid delburg. Aanleg en uitbreiding riolering aanbesteed Namens het gemeentebestuur van Sluis werd door de Centrale Dienst „West Zeeuwsch-Vlaanderen" aanbe steed: A het uitbreiden van de rio lering in de Nieuwstraat; B het aan leggen van de riolering te Sint Anna ter MuidenC het vernieuwen va' de weg Sluis—-Heille. Ingeschreven werd ais volgt: Fa Bunschoten, Noordwijk, A f 19.767, B f 26.847 en C f 121.914; Fa E. L. K., Geleen, A f 31.000, B f 16.800 en C f 120.000; Fa J. L. Dekker, Vlissingen, C f 112.300; J. Lagasse, Koudekerlce, A f 18.800 en C f 114.800; M. P. Hol. Hulst, C f 117.500; Fa J. de Kroon, Rh en en, A f 22.776, B f 37.042 en C f 204.757; C. v. d. Klippe, Vlissingen, A f 18.500, B f 33.600 en C f 115.500; L. v. d. Klippe, Vlissingen, A 16.500; Gebr. De Oude, Biervliet, C f 113.400-; C. de Ruijsscher, Biervliet A 16.167, B 27.467 en C 123.719; N. V. Van Splunder's Aann. bedrijf, Ridderkerk A f 17.000, B f 32.000 en C f 117.000; Fa M. Wandel, Souburg, C f U2.800 De begroting was; A f 15.700, B f 25.844 en C f 1Ö6.825. De gunning werd aangehouden. Ongelukkige val Door de gladheid kwam de Wed. W. K.D. in de Langestraat te Schore te vallen. Zy kwam daarbij zo onge lukkig op haar arm terecht, dat ver voer naar h<?t ziekenhuis te Goes noodzakelijk bleek. Daartegenover stond de goede af zet van mosselen, de goede kwaliteit ervan en de grote leveringen, die 1954 tot een goed jaar stempelden. Men betreurt het, dat de afsluiting van de zeegaten aan deze voorspoed een einde dreigt te maken. Dat de te genactie van Yerseke zich beperkt tot het behouden van de Oosterschelde werd een betreurenswaardig feit ge noemd. Het openhouden van de Gre- velingen is ook een levensbelang voor de Zeeuwse vissers, met name voor de mosselkwekers. De voorzitter toonde zich enthou siast voor de te Vlissingen gehouden visserijdagen en drong aan op meer deelname uit Bruinisse bij een volgen de gelegenheid. ENKELE CIJFERS. De voorzitter deelde mede, dat in het seizoen 1954/1955 aan het ver koopkantoor van de mosselhandel per 31 Dec., waren afgeleverd 520.445 ton nen mosselen, waarvan 142.654 uit Zeeland en de overige uit de Wadden zee. Afgenomen werden tot die datum door België 196.417 tonnen ter waar de van 3,175.880 en 195.542 tonnen door Frankrijk ter waarde van 3.691.653. Breedvoerig werd, gespro ken over de openstelling van Üe Wad denzee voor het vissen van mossel zaad. Men zou weer graag zien, dat hiervoor het Groningse wad werd aangewezen. Zoals gebruikelijk zou het zaad van het Friese Wad kunnen dienen voor de percelen van de Waddenzee. De bestuursleden W. Jumelet Ma en Joh. Jumelet Sz. werden herkozen. Ook de afgevaardigde naar de verga dering van de Zevibel zag zijn man daat verlengd. Na de pauze sprak de secretaris van Zevibel, dis. R. Cambier, o.m. over de aanvullende bijdrage op de uitkering oorlogsschade; de kansen hierop zyn miniem. Een en ander houdt verband met de bopaling, dat men na de oorlog een nieuw schip moet hebben aangeschaft. Vrijwel al le vissers hebben echter, nadat de Duitsers him schepen hadden wegge voerd, tweedehands schepen gekocht. Tijdens de rondvraag wees de heer L. de Waal op het gedeelte, dat ligt tussen het Groningse en het Friese Wad. Wanneer de dam van Ameland als scheidslijn werd genomen, kon het thans bestaande zg. niemandsland by het Groninger Wad worden getrok ken, hetgeen van belang is in ver band met een te verwachten mosse- lentekort. Ook over verschillend tar reren van mosselen te Tholen en Yer seke werden opmerkingen gemaakt. Aan 2e Visserij ïnspectië zal worden verzocht de verplichte vaart via Sta voren in te trekken. De vaart over Harlingen biedt het voordeel van be schutting tegen harde wind door de Afsluitdijk. Koelhuis in Breskens Naar wij vernemen heeft het be stuur van de eoöp. aankoopvereni ging „Landbouwbelang van West Zeeuwsch-Vlaanderen"^ besloten over te gaan tot de bouw van een koel huis. Momenteel worden de plannen hiertoe bestudeerd. Indien mogelijk zal het nieuwe gebouw op het ha venterrein verrijzon, in de omgeving van de graansilo. EEN VOORTREFFELIJK MIDDEL TEGEN ASTHMA EN BRONCHIALE HOEST. Wellicht heeft U reeds talloze midde len tegen asthma en bronchiale hoest gebruikt, zonder werkelyk verlichting te vinden. Toch bestaat er een product dat zyn doeltreffend heid bewezen heeft en dat aan tien duizenden lijders verlichting heeft gebracht. Het zijn de Adozo tablet ten. Eén Adozo tablet bij het opstaan genomen verzekert U een dag zonder aanvallen; één tablet bij het naar bed gaan, een rustige nacht. Probeer de Adozo tabletten en U zult zelf zien, dat hun uitwerking wonder baarlijk is. Bij apothekers en drogisten. VANDAAG. Middelburg - Electro: „De koning der Zuidzee", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De verdedigers van de Duivelsrots", (14 jr.), 20 uur; Kunst zaal Van Bentliem en .Tutting: Exposi tie oude muziekinstrumenten, 0—18 uur. Vlissingen Alhambra: „A, en C. als waaghalzen". (a.l.), 19 en 21 uur; Lu xor: „Saskatchewan", (14 jr.), 19 en 21 uur; Concertgebouw: Toneelavond spoorwegtoneelvereniging, 20 uur. Goes Grand: „De drift in het bloed", (18 jaar), 19 en 21 uur; Prins van Oranje": N.F.O.-lezing over bodem- behandeling, 14 uur. MOKGEN. Midd/elburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: 15, 19 en 21 uur. Goes Grand; als vandaag, 19 en 21 uur, „De duivel van diablo'", (a.l.), 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2