WENNEKER onbekende eiland JIMMY op het TWEEDE AARDAPPELKOELHUIS IN KAMPERLAND GEOPEND Oude Proever ZWITSALINE gelée HELICOPTERDIENST ZAL 00K ZIERIKZEE AANDOEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 21 JANUARI 1955 PROVINCIALE Z E E O W 8 E COURANT verderf Sereen INVESTERING ANDERHALF MILLIOEN Komt er een aardappelwasserij op Noord-Beveland Bij een normale export in het najaar, kan thans van het resterende deel van de Noord-Bevelandse aardappeloogst ongeveer zestig procent in koel huizen worden bewaard. De laatste vijf jaar heeft de bouw van aardappel- bewaarplaatsen een enorme vlucht genomen op dit eiland, want men be schikt thans over een opslagcapaciteit van 10.000 ton, waarvan 6500 ton in coöp. koelhuizen en 3500 ton by particulieren. De Noord-Bevelandse boer heeft zich hiervoor een investering van ongeveer anderhalf millioen gulden getroost Donderdagmiddag kwam men in Kamperland bijeen om daar het nieuw gebouwde koelhuis officieel te openen en zich tegelijk reeds weer te beraden op de toekomst. „Want", zo merkte de voorzitter van de Coöp. Koelhuisvereniging „Kamperland", de heer K. A. van Langeraad op, „we zijn hiermee niet klaar" In het verenigingsgebouw „Renata" kwamen naast de leden met hun da mes tal van genodigden bijeen. De voorzitter kon o.m. het hoofd van de technische afdeling van het Centraal Bureau, ir G. van Alphen, de wnd. burgemeester van Wissekerke, de heer J. van Halst, wethouder G. P. Leendertse, architect Chr. de Heer, opzichter P. G. van der Stoep van het Centraal bureau, en vertegen woordigers van de Boerenleenbank „Kamperland" en zusterverenigingen, verwelkomen. Verder schetste de heer Langeraad in hèt kort de geschiedenis van de vereniging en de bouw van de beide koelhuizen welke men thans bezit. In 1950 kwam het eerste gebouw gereed, dat een capaciteit van ongeveer 1200 ton heeft en een oppervlakte van 50 x 17 meter beslaat. Naar de toen be kende methode werd dit gebouw in 80 vakken verdeeld, waaronder 10 koelgangen voor de aanvoer van de koude buitenlucht zorgen. Het nieuwe, dit jaar gereed geko men koelhuis, dat inmiddels ook reeds geheel gevuld is met aardappelen en uien, heeft een omvang van 53x23 m., met een gang van 6 meter breedte, waarlangs 27 cellen met een totale capaciteit van 1700 ton zijn gebouwd. Alle cellen, met een isolatie van vlas scheven, worden thans afzonderlijk gekoeld volgens het ontwerp van ar chitect De Heer, met een koelgang langs de bovenzijde. Het bezoek dat het gezelschap aan beide koelhuizen bracht, leerde wel duidelijk hoezeer in enkele jaren tijds het systeem van aardappelkoelïng gewijzigd. Met gerecht- grondig is i vaardigde trots namen de Noord-Be velanders kennis van de nieuwste aanwinst. OFFICIËLE OPENING Tijdens deze bezichtiging werd door het onthullen van een gedenksteen in de gang van het nieuwe koelhuis ook de officiële opening verricht. Ir G. van Alphen bracht daarbij een ere-saluut aan de Noord Bevelandse boeren, die kans gezien hebben in korte tijd een zo groot aantal koelhuizen te plaat sen. Opzichter F. G. van der Stoep, onthulde de gedenksteen. In het verenigingsgebouw bleef men daarna tot in'de avonduren in gezel lige stemming bijeen, waarbij nog menig ws*>rd van gelukwens aan hel adres van de vereniging werd gericht. KLANT IS KONING De voorzitter nam deze gelegenheid ook te baat om zijn visie op de toe komst te geven. Er wordt nu alle zorg besteed om een uitstekend product te telen, er worden koelhuizen gebouwd, doch de klant die koning is, gaat steeds meer eisen aan het product (Advertentie.) ZEER OUDE GENEVER HOOG EN LAAG WATER 22 Januari. CJ.+N.A. F. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U N. A.F. Vlissingen 1.02 1.69 13.19 1.82 7.26 1.63 19.38 1.68 Terneuzen 1.29 1.85 13.42 1.97 7.53 1.76 20.06 1.81 Hansweert 1.55 2.03 14.11 2.16 8.24 1.93 20.40 1.98 Zierikzee 2.21 1.26 14.39 1.30 8.10 1.52 20.22 1.50 Wemeldinge 2.38 1.48 14.53 1.54 8.26 1.76 20.39 1.73 programma, dat o.a. de namen van. Abt, Schubert, Kreutzer en Brahms vermeldde. Andere nummers, die wer den gezongen waren o.a. „Ons genaekt die avondstaar" van B. Diamant, het „Wilhelmus" en het „Zeeuwse Volks lied" van Jan Morks. Al met al vorm de het optreden van „Sint Caecilia" een zeer geslaagde zangavond. Brand in woning ie Middelburg Tussen half tien en kwart voor tien Donderdagavond is brand ontstaan in de benedenvoorkamer van een woning aan het Armeniaans Schuitvlot te Middelburg, die bewoond wordt door een alleenstaande oude man, de heer C. de K. Een buurman snelde direct te hulp met een „Minimax". De brandweer, die eveneens spoedig ter plaatse was, heeft daarna het vuur geblust met water uit de tank van de brandweerauto. Er werd grote mate riële schade aangericht. De inboedel was niet verzekerd. De heer De K. be vond zich toen de brand uitbrak, reeds te bed. De oorzaak wordt toe geschreven aan het feit dat de vlam men van de kachel roet dat zich in de schoorsteen bevond hebben aange tast. Dit roet begon te smeulen en heeft een in de buurt zijnde balk sterk verwarmd, zodat deze balk in brand vloog. Vlissingen Kaarttournooi P.Z.E.M. De personeelsvereniging der P.Z.E.M organiseerde Woensdagavond in de Conferentiezaal van de Centrale Zee land in Vlissingen een kaarttournooi, waarvoor veel belangstelling bestond. Voor de winnaars waren aardige prij zen beschikbaar. Het was een zeer ge slaagde avond. Aanrijding Op de hoek Paul Krugerstraat— Scheldestraat te Vlissingen ontstond een aanrijding tussen twee personen auto's. De botsing was een gevolg van de gladheid van het wegdek. Er was enige materiële schade. Crematie wijlen de heer C. Rotmans Te Westerveld werd Donderdag het stoffelijk overschot gecremeerd van wijlen de heer C. Rotmans, in leven leraar aan de R.H.B.S.-en te Vlissin gen en Middelburg. In de aula werd het woord gevoerd door de directeu ren van deze onderwijsinrichtingen, de heer G. Lammers en ir. J. P. van Dalsum, die de grote gaven van de overledene in het licht stelden. Ten slotte sprak de vader van de heer Rot mans. Veere Raad vergadert De raad van Veere komt heden, Vrijdag 12 Januari, in vergadering bij een. Biggekerke DIAKEN GEKOZEN In de Ned. Herv. kerk te Biggeker ke is tot diaken gekozen de heer A. Clarisse. Met zeldzaam fraaie auto-reproducties voor de liefhebbers Advertentie.) Ü7 diiiii moyïezachte bandea jl aardappel stellen. Langzamerhand zal men, zoals in Amerika reeds voor 90% het geval is, ook hier steeds meer gewas sen aardappelen In een aantrekkelijke verpakking willen hebben. Men zal zich daarop dienen voor te bereiden. In dit verband opperde de heer Lan geraad het idee, mettertijd de twee koelhuizen die thans loodrecht op elk aar zyn geplaatst, nog met een even wijdig aan het eerste koelhuis lopen de vleugel uit te breiden. De tussen- gelegen ruimte zou dan gemakkelijk van een overkapping kunnen worden voorzien. Deze' ruimte kan be nut worden voor sorteerhal en voor een aardappelwasserij. Bij de bouw van het tweede koelhuis is met deze mogelijkheid voor uitbreiding reeds rekening gehouden. Het idee van stichting van een aardappehvasserij werd door verschil lende sprekers met Instemming be roet, waarbjj de wens naar voren wam om hiertoe zo snel mogelijk over te gaan, doch dan coöperatief voor het gehele eiland. Begin van brand In de meubelmakerij van de heer B. in de Scherminkelstraat te Vlissin gen ontstond een begin van brand, toen vuur uit de kachel tussen hout krullen viel. Ook het hout, dat rond de kachel stond vatte vlam, en het plafond begon eveneens te smeulen. Met emmers water werd de brand geblust, waarbij de brandweer assi stentie verleende. Marktberichten VISMIJN VEERE 19 en 20 Jan. Schar (20 Jan.) aanvoer, 22, prijs per kg 68—71. Sardijn (19 Jan.) 6335, 4146. Sardyn (20 Jan.) 4791, 16—27 ZWEMMEN Strijd om Zuidelijke titels 2 en 3 Juli in Middelburg Zaterdag 2 un Zondag 3 Juli zullen bi Zeeland de Zuid-Nederlandse zwemkampioenschappen worden ge houden. De Middelburgse Zwem- en Pol Club „Luctor" zal zich in principe althans me' de organisa tie van dit evenement belasten. Een en ander is n g afhankelijk van de toestemming van de Stichting „Mid delburgse Zweminrichting", die het nieuwe zwembad beheert. Alle nummers van deze kampioen schappen wo -den op 3 Juli verwerkt, behalve de 1500 m, die de dag tevo ren wordt gehouden Naast de vele zwemnummërs zal op deze dagen ook het jaarlijkse tournooi tussen de vertegenwoordigende dames- en he- renploegen van Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg worden gehouden. SCHAATSEN Zeeuwse kampioenschappen 1955 in Heinkenszand Tijdens de jaarvergadering van de HeinkenszandSi IJsvereniging deelde de voorzitter, burgemeester H. J. J. Derckx, mede, dat ijs en weder die nende de Zeeuwse kampioenschappen hard- srhoonrijden in Heinkens zand zullen worden gehouden. De da tum, waarop deze wedstrijden worden gehouden is uiteraard nog niet be kend. Tijdens de vergadering bleek, dat de financiële positie van de H.IJ.V. gunstig is ce noemen. V.jorts werd nog medegedeeld, dat de wedstrijden in schoonrijden bij kunstlicht zullen worden gehouden, hetgeen het effect in belangrijke mate zal verhogen. De vereniging zal dit jaa» de indoor-trai ning van de daarvoor in Zeeland in aanmerking komende candidaten op zich nemen. Momenteel zijn onderhan delingen gaande met de Zeeuwse schaatskampioen Jan de Jager uit Wolphaartsdijk om als trainer te fun geren. kleiner, dan nOg zou je rustig aan boord Kunnen stap pen, want kapitein Brulboei is de knapste en gewiekst, zeeman, die ik ken. Van hem kan je zeggen, dat geer zee hem te hoog gaat. Nee Miebet, haal je maar geer muizenissen in je hoofd. Het zal best loslopen op dezt notedop". Jackie en Jimmy begonnen alle bagage aar boord te sjouwen, terwijl Miebet nog wat op de kadi bleef staan praten iet Piet Potlood. ..Ik ben toch eer beetje bang, meneer Potlood", zei Miebet. „Goeie grutjes, wat een klein scheepje is dat. Ik wist natuur lijk wel, dat we niet aan boord zouden komen van eer. zeekasteel, maar zo iets nietigs, nee, dat had ik nie; gedacht". Plet Potlood vond eigenjyk wel dat Miebet een beetje gelijk had, maar hy zei natuurlijk niets. STICHTING NIEUW SCHOUWEN-DUIVELAND Voor verdeling der plaatsen moet worden gezorgd. Van 28 Mei tot 23 September zal op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag de Sabena een helicopter-verbinding Middelburg-Zierikzee-Rotterdam onder houden. Dit werd medegedeeld op de vergadering van de Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland te Zierikzee. De prys van een enkele reis Zierikzee- Rotterdam komt op f 22.50. Daar een helicopter slechts zeven zitplaatsen telt en dus het gevaar dreigt, dat de plaatsen reeds van Middelburg af be zet zijn, benoemde de Stichting, een commissie welke zich onder meer zal belasten met het verkrygen van een evenredige verdeling der plaatsen. De gebeurtenissen op Schouwen-Duiveland rond de Februari-ramp zullen worden vastgelegd in een met vele foto's verlucht boek, verzorgd door de stichting ..Nieuw Schouwen-Duiveland". Besloten werd tot de samenstel ling van een dergelijk werk over te gaan, voorlopig op basis van 2000 exem plaren. Het boek zal de ramp en de gevolgen op verschillende manieren be lichten tevens zal de nadruk op de toekomst van het eiland worden gelegd. De voorzitter van „Nieuw Schouwen-Duiveland", de heer P. Heering, meen de dat deze uitgave alleszins verantwoord is en door de tijd zijn waarde be houden zal. Langdurig werd in deze vergadering gesproken 'over de veiligheid van het eiland. Allen waren het er over eens, dat er onder de bewoners een zekere onrust heerst en dat deze onrust on voldoende bekend is bij de autoritei ten. De Stichting Nieuw Schouwen- Duiveland besloot een bespreking met Gedeputeerde Staten en de Rijkswa terstaat aan te vragen, teneinde deze autoriteiten van de klimmende zorg der eilandbewoners op de hoogte te brengen. Van het gemeentebestuur van Kerk- werve was bericht ontvangen, dat men de Grontmij. opdracht had ge geven tot herbeplanting. De gemeente Haamstede verzocht een aanvullings subsidie om beplanting bij de wo ningen in de omgeving van het vlieg veld te financieren. De Stichting nam echter het standpunt in, dat dit hier geen geval van herbeplanting betreft. De puzzle-actie in Amsterdam voor de herbeplanting op Schouwen-Duive land is op niets uitgelopen. Door de onevenredige kosten- en profijtver houding is deze prijsvraag door de ju stitie niet toegestaan. Aan de heer B. W. Schot Jaczn., voorzitter van de vis sersvereniging, wei-d ter vergadering een certificaat uitgereikt uit erkente lijkheid voor "de belangrijke bijstand van de vissers bij de reddingswerk- Vrachtauto reed tegen spoorboom Zware mist was oorzaak dat Don derdagmorgen om twintig over vier een vrachtauto van de fa. B. uit Y- muiden, komende uit de richting Ber gen op Zoom, tegen de afsluitboom in de overweg onder Krabbendijke is gebotst. De overweg was juist geslo ten voor het laten passeren van een goederentrein. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Alleen werden de afsluitboom en auto be schadigd, terwijl het wegverkeer eni- fe tijd werd gestagneerd doordat de oom was ontzet en hierdoor niet di rect omhoog gehaald kon worden. Gecompliceerde aanrijding te Goes Personenauto in elkaar gedrukt Tijdens de mist is Donderdagmor gen omstreeks half zeven op de Mid delburgse straat te Goes een gecom pliceerde aanrijding ontstaan, waar bij niet minder dan drie auto's be trokken waren. Hoewel een personen auto vrijwel geheel werd vernield, bleven de vier inzittenden gelukkig ongedeerd. Langs de weg stond een truck met oplegger van de fa. De R. uit Amster dam geparkeerd wegens motorde fect. Hoewel de wagen was verlicht, is waarschijnlijk als gevolg van de mist een personenauto, be stuurd door een zekere O. uit Vlis singen, achter tegen de oplegger ge reden. Onmiddellijk daarna botste een vrachtauto, bestuurd door zeke re De H. uit Spakenburg, aan de achterzijde tegen de personenauto, waardoor de laatste tussen beide wagens werd gekraakt. Hoewel er van de personenauto weinig goeds meer overbleef, bekwa men de bestuurder met zijn vrouw en twee kinderen wonder boven wonder geen letsel. De beide vrachtwagens werden slechts licht beschadigd. zaamheden in de rampnacht. Ook het veer Zijpe—Anna Jacobapolder kwam ter sprake. Unaniem was men vol lof voor de kapitein, aan wie het echter tijdens mist tengevolge van de gebrek kige haven-outillage, onmogelijk is te varen. De suggestie werd gedaan op de landingshoofden mistsirenes te plaatsen. Ter tafel kwam nog de han delswijze van de zijde der R.T.M.- directie, die een bekwame schippër heeft ontslagen. Landbouw Coöp. Centrum Zuid-Westelijk Nederland Algemene vergadering Woensdag 2 Februari in Bergen op Zoom Het Landbouw Coöperatie Cen trum voor Zuid-Westelijk Nederland zal Woensdag 2 Februari a.s. zijn al- Semene vergadering houden in „De .orenbeurs" in Bergen op Zoom. De agenda vermeldt naast de ope ningsrede van de voorzitter, ir. M. A. Geuze, de gebruikelijke jaarstuk ken, een bestuursverkiezing ter voor ziening in enkele vacatures van het algemeen bestuur en een voorstel tot 't toekennen van presentiegelden aan de leden van het algemeen en dage lijks bestuur. Na de pauze zal een viertal cause rieën worden gehouden: De heer J. H. Blank, inspecteur van het Cen traal Bureau uit Rotterdam spreekt over „De financiering van aan- en verkoopcoöperaties", jhr. mr. J. C. Greven, directie-secretaris van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- bank in Utrecht over „Doel en wer king van het borgstellingsfonds voor de landbouw", drs. J. Heerkens, me dewerker van de Zuid-Nederlandse Zuivelbond, over „Afzetvooruitzich- ten voor de coöperatieve zuivelfabrie ken" en de heer S. G. Nooteboom, directeur van de Veilingsvereniging „Krabbendijke en Omstreken", over „Urgente taken voor het tuinbouw veilingswezen". De vergadering begint om 14.15 uur. Zoals bekend, omvat het L.C.C. geheel Zeeland, West-Brabant en Goeree en Overflakkee. Middelburg Chr. Middenstanders spra ken over oudedagvoorzie- ning. De Christelijke Middenstands Ver eniging in Middelburg hield Woens dagavond in het C.J.M.V.-gebouw een vergadering om het rapport over de ouderdomsvoorziening te bespre ken. De heer L. Janse de Jonge leidde dit onderwerp in. Hij schetste de ont wikkeling van het verzekeringswezen en ging in op de historie van de socia le wetgeving op het gebied van de oudedagsvoorziening. Hierna gaf hy een kort overzicht van de inhoud van het advies hieromtrent van de Sociaal Economische Raad (S.E.R.). Na deze inleiding gaf de voorzitter, de heer P. J. Hamming, deze materie in bespre king. Er volgde een levendige discussie waarbij de leden vele vragen stelden. Onder meer kwam aan de orde de vraag omtrent de compensatie van de premie. Hierover verschilde men van mening. De vraag is: Moet de werk nemer volledig gecompenseerd wor den en zo ja moet dan ook de kleine zelfstandige die compensatie volledig krijgen en op welke wijze Doorbere kening in de pryzen, zoals het advies van de SER voorstelt, ontmoette veel bezwaren. Dit punt zal dan^óok op de a.s. bondsvergadering in Utrecht te berde worden gebracht. Vei'der kwam aan de orde de vraag hoe het moet gaan met de weduwe, die nog niet pensioengerechtigd is, terwijl ook de loongrens in bespreking kwam. Het bleek verder de bedoeling dat de werkelijk principiële tegen standers ook hiervan zullen worden vrijgesteld. Aan het slot van de bespreking werd nog de algemene vraag gesteld of het steeds meer invoeren van so ciale wetten, hoe goed in principe ook, aan de ene kant het verantwoor delijkheidsgevoel van de werknemer afremt en aan do andere kant, door de steeds hoger wordende sociale las ten, remmend werkt op de arbeids gelegenheid. Algemeen was men echter van me ning, dat deze sociale voorziening ze genrijk zal zijn voor ons volk, alhoe wel zij bepaalde consequenties met zich meebrengt. Verheugend werd het genoemd, dat de initiatieven van voor de oorlog door de Christelijke volks vertegenwoordigers op sociaal gebied, thans, zij het in gewijzigde vorm, door practisch alle partijen worden uitge voerd en ondersteund. Uitvoering „Sint Caecilia" Het R.K. dameskoor „Sint Caecilia" uit Vlissingen gaf Woensdagavond in het verzorgingshuis „Sint Willibrord" in Middelburg een uitvoering onder leiding van de heer D. J. L. Burm, or ganist van de Middelburgse parochie kerk. Het koor vertolkte met volle dige overgave de liederen van het Algenib 19 v. Hamburg te Rotterdam. Amsteldijk 18 te Havre. Appingedam 18 v. Lissabon n. Oporto. Appingedijk 16 te Santos. Banka 16 v. Tacoma, via Hongkong naar Calcutta. Bali 19 te Antwerpen. Batavier I p. 19 Finisterre. Baud 20 te Djakarta verw. B'oissevain 19 te Tamatave. Coryda 18 m. W. v. Vestmann. Dacapo 19 v. R'dam n. Lissabon. Belft 18 te Mollendo. Don ge dijk 17 v. Los Angeles. Drente 18 v. R'dam te Djakarta. Gaasterkerk p. 19 Guardafui, n. Sydney. Gouwe 18 v. Hamburg te Blyth. Heemskerk 16 te Melbourne. Hestia 17 v. Pampatar te Carupano. Japara 16 v, Bahrein n. Calcutta. Lekhaven 18 v. Bremen te Hamburg. Kalabaki 17 v. Menado te Peta. Loosdrecht 18 te Bombay. Mapia 18 v. Port Said. Meliskerk 18 te Beira n. Amsterdam. Molenkerk 18 te Colombo. Nieuw Amsterdam 18 v. Havana te New York. Oranjestad 19 v. Hamburg te Amsterdam. Ouwerkerk 17 v. Brisbane te Townsville. Polydorus verm. 20 n. Amsterdam. Fcflyphemus p. 17 Gibraltar. Ridderkerk 18 v. Port Ellsabetrh. Sliedrecht 19 van Antwerpen te Mena al Ahmadi. Schie 19 v. Ymuïden n. Barranquilla. Sirrah 18 v Cristobal te Houston. Schouten KPM 17 175 m. Z.W. v. -Saigon Tjibadak 17 v. Belawan te Colombo. Tibla 17 v, Singapore te Auckland. Tjibodas 17 v. Djakarta n, Surabaia. Tomini p. 18 Dondra Head. Wonosari 19 v. Belawan te Singapore. Alkaid 20 te Rio Janeiro. Annenlcerk p. 19 Ouessant n Genua. Axeldijk 20 te B. Aires. Jagersfontein 20 vm. te Las Palmas. Kieldrecht 19 v. Hamburg n. Rotterdam. Laertes 20 te Belawan. Laurenskerk p. 19 n.m. Gibraltar n. Mar seille. Mataram 20 te Londen. Nestor 19 v. Trinidad n. Paramaribo, Overijsel vertr. 20 v. Rotterdam n. Bre men. Perna t. p. 19 Trinidad n. Monrovia. Prins Philips Willem 19 v. Rotterdam n. Duinkerken. Tegelberg 20 te East London. Telamon 19 v, Trinidad n. Baltimore. Utrecht 19 v. Casablanca n Beyrouth. Waterman 20 te Balboa. Willem Ruys 19 v. Port Said n. Napels. Alamak 19 v. Madras n. Chalna. Bloemfontein 19 te Antwerpen. Caltex Utrecht p. 19 Gibraltar n. R'dam. Indrapoera p. 19 Sabang n. Aden. Johan van Oldenbarnevelt 19 320 m. W.Z.W. Adelaide n. Surabaja. Kota Baroe p. 19 ten Z. Minikoi n. 'Bela wan. Leuvekerk p. 19 Perim n. Aden. Manoeran 19 v. Suez n. Djeddah. Oranje 19 510 m. W. ten N. Minikoi n. Co lombo. Straat Mozambique 20 te Hongkong. AJbireo 166 te Rosario. Almkerk p. 20 Gibraltar n. Duinkerken. Blitar 20 te Marseille. Mariekerk p. 20 Ouessant rf. Marseille. Metula t. 20 te Ybkohama. 3. Piet Potlood bracht Jimmy, Jackie en Miebet naai Amsterdam, waar de „Voorspoed" van kapitein Ba rend Brulboei in de haven gemeerd lag. Ze waren blij toen ze eindelijk uit het kleine autotje konden stappen want met al die bagage hadden zij maar nauw gezeten. Kapitein Barend Brulboei stond op de kade op hen te wachten en hij wees hen dadelijk met kennelijke trots zijn schip aan. Het viel Miebet een beetje tegen. Het was eigenlijk maar een klein stoombootje, dat zij daar zag liggen. Moesten e daam.ee zo'n grote reis onderne men? Wat een notedop was datEn fluisterend maakte zij Jimmy Erown deelgenoot van haar onge rustheid. Die begon meteen hardop tt lachen. „Ach. wat notedop", zei hij. „Al was de „Voorspoed" nog tweemaal (Advertentie.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7