KAPPIE EN DE JUWELENROOF GEMEENTEBESTUREN SPRAKEN OVER RIJKSWEG WALCHEREN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? DERDE KOELHUIS VOOR DE VEILING GOES DONDERDAG 20 JANUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 VERZOEK TOT RIJKSWATERSTAAT Naar aanleiding van „Nieuw Walcheren's" suggestie De gemeentebesturen van Middel burg, Vlissingen, Souburg, Arnemui- den en Nieuwland zullen de hoofdin genieur-directeur van de Rijkswater staat in de directie Zeeland verzoeken de bestaande plannen voor de nieuwe Rijksweg Sloedam-Vlissingen over Nieuwland mondeling te bespreken en toe te lichten tijdens een bijeenkomst van deze colleges. Dit werd besloten tijdens een bespreking van vertegen woordigers van de genoemde vijf ge meentebesturen, die Woensdag in het Middelburgse stadhuis werd gehou den. P.T.-inspecteur Jeurgens wordt in Zwolle benoemd. Naar wij vernemen, is binnenkort de benoeming te verwachten van de lieer W. A. L. G. M. Jeurgens tot in specteur van de Posterijen en Tele- frafie in Zwolle. De heer Jeurgens ekleedt thans dezelfde functie voor het district Zeeland en West-Brabant. De benoeming zal naar alle waar schijnlijkheid per 1 Februari a.s. ge schieden. De heer Jeurgens, die op 5 Juni 1897 in Den Haag werd geboren, trad op 1 Januari als surnumerair te Rotterdam in dienst van de P.T.T. Hij volgde de hogere post- en tele- fraafschool en na diverse P-.T.T.- uncties te hebben bekleed trad hij in 1937 in dienst bij het hoofdbe stuur in Den Haag, waar hij opklom tot referendaris. Per 1 December 1945 werd hij benoemd tot adjunct inspecteur van de P. en T. in Breda cn per 1 Juli 1949 tot inspecteur van het betrokken district. Toen de zetel van het district Zeeland en West- Brabant in Januari 1953 naar Middelburg werd overgeplaatst, kwam ook de heer Jeurgens naar de Zeeuwse hoofdstad. Tijdens een op 5 Februari in het Schuttershof in Middelburg te hou den bijeenkomst zal het personeel af scheid van de inspecteur nemen. Vrouwenpolder Praatmiddag. Dezer dagen werd te Vrouwenpol der een praatmiddag belegd door de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Walcheren". De heer Krijger hield een causerie over de chemische be strijding van onkruid, waarop een drukke bespreking volgde. Voorts werd nog een filmstrip vertoond. Burgercommissie. In verband met de aanstaande in gebruikneming van het nieuwe ge meentehuis te Vrouwenpolder is uit de burgerij een commissie samen gesteld. Deze commissie stelt zich ten doel geld bijeen te brengen teneinde bij de opening iets te kunnen aanbie den. Hiertoe za lin de gemeente een hjstcollecte worden gehouden. Oostkapelle Vaardigheidsproeven gymnastiekvereniging. Een aantal dames en heren van de gymnastiekvereniging Oostkapelle legde de vaardigheidsproeven af. Er werden geen gegadigden afgewezen. Als jury fungeerden de heren De Roo en Cappon uit Middelburg. De behaal de resultaten waren: MEISJES KLASSE A: L.Sturm 34,2 p.; I. Rotte 34,7: N. Adnaanse 34,9; R. v. d. Broeke 35,8. DAMES Hl KLASSE A: L. de Kam 39,5; J. Louwerse 39,6; C. de Kam 39,9; T. Brand 40,6; N. Geert- se 41,2; R. Wondergem 41,5; H. Jan- se 42,5; S. Larnperts 40,9; N. Adri- aanse 42,6; D. Franeke 44,5; R. Ken- se 46,3. DAMES H KLASSE: C. Sturm 40,4; T. Homburg 42,8; R. Franclce 43,9; M. Wets de Swart-Lou- rense 44,5; S. Rotte 44,7. JA HEREN in KLASSE B: H. Kip 40,1; H. Geertse 39,7; J. Mesu HEREN Hl KLASSE A: t ?raJlani,s 40; L. de Voogd 41,5; P. J. de Voogt 44,1; J. Kooman 44,4;. HEREN n KLASSE: Ij. Coppoolse 41,5; G. Franeke 42,5 Ontspanningsavond L.J.G. en Z.P.M. n D.® L.J.G.- en Z.P.M.-afdelingen 9"1stkapielle-Serooskerke en omstre den -melden een ontspanningsavond in net Verenigingsgebouw. De voorzitter J- Poppe, heette alle aanwe- z'^en hartelijk welkom. ,,.f; voornaamste programmapunt was wel de opvoering van het toneel- ^,,m Vifi' bedrijven „Het wentelend S"; y,nder regie van de heer E. vowr Swart werd dit stuk op zeer wijze opgevoerd en de Sr? oogstten dan ook een dank- «rhl applaus' Voorts was er een schetsje, verzorgd door de L.J.G. en 7nr£Jan de Z P M- Een orkestje zoigcie voor muzikale, opluistering. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND, rto- 'ixf1 T' van ^'ssingen, gelet op art. 12 "J ,e!'Wet; brengen ter openbare ken- ia« i1Un besll"t van 11 Januari JJ30 aan H. Sanstra te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van metalen platen en een opslagplaats van vloei oaar gas in stalen cylinders in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D no. 889, plaatselijk ge merkt Niemvendijk no. 51. Vlissingen, 18 Januari 1955. Doel van deze bespreking, die on der leiding stond van loco-burge meester wethouder J. W. Kögeler van Middelburg, was te overleggen welke stappen kunnen worden ondernomen naar aanleiding van de door de Stich ting „Nieuw Walcheren" aan de Rijkswaterstaat voorgelegde idee voor een nieuw en korter traject van een Rijksweg op Walcheren. Zoals ge meld, heeft deze suggestie, waarin een traject Sloedam-Arnemuiden- Middelburg-Oost Souburg-Vlissingen wordt genoemd, bij de belanghebben de besturen grote weerklank gevon den. Ter vergadering waren ook verte genwoordigers van „Nieuw Walche ren" aanwezig. Dè voorzitter opende de bespreking met een inleidend woord, waarna van de z^jde van „Nieuw Walcheren" de bedoeling van het project uitvoerig uiteengezet werd. Hierop volgde een uitgebreide dis cussie, waaruit bleek, dat geen van de gemeentebestuurders nauwkeurig op de hoogte was van de concrete plannen, die bij de Rijkswaterstaat bestaan voor de weg Sloedam-Vlissin gen. Om die reden werd dan ook het besluit genomen het bovengenoemde verzoek aan de h.i.d. van de R.W.S. te. richten. Wanneer aan dit verzoek voldaan is, zullen de betrokken gemeentebe sturen zich nader beraden over het geen hen inzake deze kwestie verder te doen staat. Voorlopig wordt dan ook nog geen adhaesie betuigd met „Nieuw YValcheren'"s suggestie. Afdeling Zeeland van het NIVE vergadert 26 Januari in Goes De vorig jaar opgerichte afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency (NIVE) zal Woens dag 26 Januari om 16 uur in hotel „De Korenbeurs" in Goes in vergade ring bijeenkomen. De agenda vermeldt naast een openingswoord van de voor zitter, de heer G. N. van Ginkel, o.a. een lezing van dr ir M. G. Ydo, fir mant van een advies-bureau voor be drijfsorganisatie. Zijn onderwerp is „Problemen bij de invoering van door berekende tarieven". Vlissingen V.C. Vlissingen koos nieuw bestuur. In zijn Woensdagavond gehouden vergadering heeft de V.C. Vlissingen tot voorzitter gekozen de heer W. Le vering. Voorts werd nog een drietal bestuursleden gekozen, zodat het be stuur er thans uitziet als volgt: A. W. Levering, voorzitter; L. Butz, vice-voorzitter; A. F. v. d. Pluijm, eerste secretaris; E. C. Boogerd, tweede secretaris; P. M. van Baaien, eerste penningmeester; M. A. van Liere, tweede penningmeester en J. K. Burgerhof, commissaris. Examens „De Ruyterschool". De heren J. Kluyfhout en G. C. de Groot, leerlingen van de „De Rüyter school" behaalden het scheepswerk- tuigkundig diploma A. Middelburg „Feestrijden" op bromfietsen Van de zijde der Middelburgse ge meentepolitie wordt ons verzocht de bromfietsberijders er op te wijzen, dat het aan te bevelen is, dat zij hun rijwielen op slot zetten. Het komt na melijk de laatste weken herhaaldelijk voor, dat onbeheerde en niet afgeslo ten „brommers", die op trottoirs e.d. zijn neergezet „geleend" worden. In een ander deel van de stad of soms ook in een andere gemeente vindt men deze voertuigen dan terug. Deze manier van „feestrijden" komt vooral des avonds voor; men vermoedt, dat de schuldige van jeugdige leeftijd zrjn. Ook deze week werden reeds weer twee gevallen gesignaleerd. „Wilhelmina" organiseerde twee filmvoorstellingen De Middelburgse Turnvereniging „Wilhelmina" ]*eeft Dinsdag in de bo venzaal van de Sociëteit „De Verge noeging" een tweetal filmvoorstellin gen georganiseerd. Tijdens de mid- lagvoorstelling, die bijgewoond werd door de adspiranten van deze vereni- g, werden vertoond een kleuren- i over de in Rome gehouden kam pioenswedstrijden turnen, en een film over de „lange mat", een rolprent, die beelden gaf van het optreden van de jongens en meisjes op de in 1953 te Rotterdam gehouden „Gymnaestrada" en voorts enkele kinderfilmpies. e avondvoorstelling wera gegeven voor leden van gymnastiekverenigin gen uit Middelburg en vele andere Walcherse gemeenten. Allereerst werd toen vertoond een fraaie film, die een uitgebreide indruk gaf van het grootse turnfestijn, de „Gym naestrada". Daarna volgden een rol prent over de turnwedstrijd Duits land-Japan en de film van de kam pioenswedstrijden in Rome, die beide uiterst leerzaam bleken. De films twerd vertoond en op boeiende wijze toegelicht door de heer Brouwer van het K.N.G.V.. Voor bei de voorstellingen bestond een zeer grote belangstelling. Geslaagde juniores-avond van „Nihil Sine Labore" In één der zalen van „De Gouden Poorte" te Middelburg hield de Mid delburgse gymnasiastenvereniging „Nihil Sille Labore" Dinsdag 'n junio res-avond, die geheel werd verzorgd door de leerlingen der laagste drie klassen. Na de opening door de prae- ses, de heer K. Michielsen en het zin gen van de N.S.L.-hymnus, vertelde Remke Tonkes een Veluwse legende, waarna Annie Roth voor een piano voordracht zorgde. Vervolgens droeg Marijke Ghijsen op geestige wijze voor uit werk van Annië M. G. Schmidt en Ina v. d. Beu gel. Als laatste nummer voor de pau ze bracht een aantal meisjes een ver dienstelijk ballet-nummertje. Na de pauze volgde de hoofdscho tel van de avond, de opvoering van de klucht „Menaechmi" van Plautus, on der regie van de heer F. J. E. Tichel man, eén der docenten. Was het alleen al bewonderenswaar dig dat de jeugdige leerlingen de vrjj lange Latijnse teksten vlot beheer sten en foutloos zegden, tevens wis ten zij, mede door hun mimiek en pas sende kleding, het talrijke publiek aan het einde van de avond tot uitingen Postduivententoonstelling „Walcheren". De Coneourscombinatie „Walche ren" hield het afgelopen weekeind een postduivententoonstelling, waar voor 256 duiven werden ingezonden. Als keurmeester trad op de heer Lambrechts uit Roosendaal. De uitslag is als volgt: 1. oude dof fers: Bekroonde inzendingen van A. Riekwel, Souburg 1 cn 5; S. Prince, I Souburg 2, 3; G. Verburg, Middel burg 4. H. Oude Duiven: H. Ingelse, Mid delburg 1; G. Verburg 2; L. van Geel, Middelburg 3; C. P. Goedhart, Vlis singen 4; H. de Vries, Vlissingen 5. m. Jarige doffers: G. Verburg 1; L. Braet .Souburg 2; N. v. Hoorn, Vlissingen 3; J, Vetter, Middelburg 4; ,A. A. v. d. Berge, VllBsingen 5. IV. Jarige duiven: J. Florisse, Souburg 1-; F. Lacor, Vlissingen 2; F. v. d. Berg, Souburg 3; A. v. d. Weele, Souburg 4; L. de Ruljter, Vlis singen 5. V. Jonge doffers, broed 1954: L. Wallenburg, Souburg 1; J. C. P. Jop- se, Middelburg 2; J. v. Peene, Vlis singen 4; S. Prince, Souburg 5. VI. Jonge duiven, broed 1954: H. de Vries, Vlissingen 1 en 5; A. v. d. Weele 2; A. A. v. d. Berge, Souburg 3: S. Prince, Souburg 4. De wisselbeker, die beschikbaar werd gesteld door „Het Vrije Volk" werd definitief gewonnen door de heer A. Riekwel met zijn driejarige oude doffer, die ook verleden jaar met deze beker werd gehonoreerd. De concurrent van deze doffer was de goede blauwe van de heer G. Ver burg uit Middelburg, die in 1952 voor de eerste maal als mooiste duif voor deze beker in aanmerking kwam en nu vierde werd. De lauwertak ging naar de heer H. Ingelse, eigenaar van de mooiste oude duif. Marktberichten VEILING GOES 19 Jan. Groenten. Spruiten AI 48—53, AU 38, BI 27—35. Witlof AI 55—56, BI 40—42, a£w 17. Rode kool Al 29—30, All 20:28, BI 22. Gr. sav. kool' 20—31. Boe renkool 20j—23. Witte kool 13—16. Peen 12—13. Uien 2—15. Prei 30—35, afw. 14. Andijvie 52. Koolrapen 4—5. Kroten 38. Kropsla 4. Knolselderij 4. Bosselderij 12 —13. van geestdrift in de vorm van een kleine ovatie te bewegen. Wellicht werd hiermede de grond slag gelegd voor een duurzame zelf werkzaamheid der jongeren en N.S. L.-leden, die terdege hebben bewezen uitstekend een eigen avond te kunnen verzorgen. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende, in het tijdvak van 12 tot en met 18-Januari, gevonden voorwerpen: wanten en handschoenen, portemonhaie's m. en z. inh.,. sleutels, veelkleurige hoofddoek, ko peren dasspeld, vergulde armband, groe ne haarspeld, rode ballpointpen, zakmesje, hbndenpenning 1954 no. 3. overal], doos tabletten, schoolétui, gekleurde haarstrik, kinderzakdoek, vulpotlood, jonge poes, rood gevlamde vulpen in étui, paar kin derlaarzen, grote mand, schroevendraaier, grijs zwarte vulpen, étui met vulpen, lin ker zwarte damesschoen, boekje met ze gels, veelkleurige hoofddoek, herdershond, ring met rode steen, klauwhamer, passer doos-, doublé oorbel, blauwe dameshoed, bril in doos, fietspomp, grijze herenhoed, tabakspijp, grijze alpinomuts, potlood, ro de ballpointpen, sigarenaansteker. Aalsdijk 19 te Rotterdam. Aichiba 18 v. St. Vincent Kv n. B. Aires. Algenib 19 te Rotterdam. Almkerk 18 v Marseille n. Duinkerken. Amstel'dijk 18 te Antwerpen. Baud 20 te Tj. Priok verw. Blijdendijk 18 te Rotterdam. Kota Agoeng 18 v. Suez n. Colombo. Merwede p. 18 Bermuda n. Houston. Ridderkerk 18 v. Port Elizabeth n. East London. Stad Maastricht verm. 20 v. Sluiskil naar Rotterdam. Waterland 18 v. Las Palmas n. A'dam. Waterman 18 v. Curagao n. Balboa. Annenkerk 18 v. Rotterdam n. Kobe. Bali 19 nm. te Antwerpen. Caltex Utrecht 18 Algiers gepass. n. Rot terdam. Congostroom p. 18 Finisterre n. Dakar. Drente 19 te Pribk. Esso Amsterdam p. 18 Ouessant n. Sidon. Gouwe 18 te Blyth. Indrapoera 18 v. Belawan n. Aden. Jagersfontein 18 80 m. W.N.W. Lissabon n. Las Palmas. Joh. v. Oldenbarnevelt p. 18 Kp. Nelson n. Surabaja. Lekhaven 18 te Hamburg. Leopoldskerk p. 18 Gibraltar n. Havre. Nieuw Amsterdam 18 te New York. Oranjestad 18 v. Hamburg n. A'dam. Tomini 18 dw. Ceylon n. Aden. Willemstad 18 v. Pt. Olimon n. Cristobal. Wonosarl 19 te Singapore. Alkaid 18 te Vitoria. Bloemfontein p. 19 02,45 Vlissingen van Southampton n. Antwerpen. Kieldrecht 21 te Rotterdam verw. Lutterkerk p. 19 09.10 Vlissingen v. Rot terdam n. Antwerpen. Papendrecht 23 te Southgeorgia verw. Ridderkerk 19 te East London. Advertentie De beste bedden ooit geniaalst! (fjootlwill SCHUIMRUBBER BED AZET BEDDE EN TE ZEVENBERGEN TELEFOON No INHOUD 2 MILLIOEN KG Nog dit jaar in exploitatie In een buitengewone algemene vergadering van de Veilingsvereniging „Zuid-Beveland" te Goes, is zonder hoofdelijke stemming het besluit geno men om op het terrein in de Poel een derde koelhuis, met een inhoud van twee millioen kg te bouwen. Nog dit jaar wil men dit koelhuis in exploita tie nemen. Met het ontwerpen van het plan is er reeds op gerekend, dat in de naaste toekomst er werd op deze vergadering het woord „tienjaren plan" uitgesproken ter plaatse ook een nieuw pakstation en een nieuw veilingsgebouw zullen kunnen verrijzen. De voorzitter, de heer J-. Q. C. Lens hoek, heeft het bestuursvoorstel uit voerig toegelicht. De huidige koelhuis capaciteit van bijna twee millioen kg is reeds lang ontoereikend. Dit Jaar was er wel aanvraag voor een dubbele hoeveelheid, zodat ook werd overge gaan tot de huur van koelhuisruimte elders, tot een totale hoeveelheid van 600.000 kg. Met de verdere verjonging van de boomgaarden moet er op een steeds toenemende aanvoer van mo derne appelrassen als Golden Delicious worden gerekend. Een goede markt- spreiding is daarom van het grootste belang. Het verdient echter geen aan beveling, dat de kwekers zelf tot de bouw van bewaarplaatsen overgaan. Voorts werd er nog op gewezen, dat de resultaten met het koelhuis II heb ben doen zien,'dat bouw van een nieuw koelhuis financieel verantwoord is. Reeds eerder kwamen de plan nen ter sprake, doch de gevol gen van de ramp, alsmede moei lijkheden bij aankoop van de grond werkten stagnerend. VERHOOGDE AANSPRAKELIJKHEID Het voorstel tot nieuwbouw gaf de heer I. Groenewege te Hoedekens- kerke aanleiding om de positie van de veiling onder de loupe te nemen. Met de verschillende veranderingen in het vooruitzicht, pleitte deze spreker voor verhoging van de aansprakelijkheid van de leden. Een bedrag van 300 per lid er zijn ongeveer 1000 leden is te klein geworden. Ook vond hij het niet juist dat grote en kleine kwe kers dezelfde aansprakelijkheid heb ben. Met verwijzing naar de coöp. sui kerfabrieken, zou de heer Groenewege het stemrecht meer progressief willen doen zijn. Van de zijde van het bestuur bleek men direct bereid om zo spoedig mo gelijk met een voorstel te komen om de statuten in die geest te wijzigen. Zoals de heer C. Sanderse uit Lewe- dorp nog uiteenzette, had het bestuur reeds in 1952 hieraan gewerkt, doch mede als gevolg van de slechte uit komsten, waren toen vele bezwaren tegen een verhoogde aansprakelijk heid gerezen. Het voorstel om tot bouw van het derde koelhuis over te gaan werd werd daarop z.h.s. aanvaard, terwijl het bestuur gemachtigd werd ten hoogste 900.000 op te nemen bij de Coöp. Grondkapitaalbank v. d. Landbouw G.A. te Utrecht. Het nieuwe koelhuis is ontworpen door de architect Chr. de Heer te Rot terdam en zal bestaan uit twee vleu gels van 70 x 15 m, met daartussen een gang van 7 meter breedte. In deze SCHAATSEN Sergkiev bracht wereld record 500 m op 40.8 sec. Te Alma Ata zijn de wedstrijden begonnen om de Russische kam pioenschappen in het hardrijden op de schaats. Op de 500 meter maakte Juri Sergkiev een tijd van 40,8 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord be tekent. Het oude record staat met 40,9 sec. eveneens op naam van Serg kiev, op 25 Januari 1953 te Alma Ata gemaakt. KERKNIEUWS. Ds. B. v. d. Berg *j* Te Kampen is in de ouderdom van 75 jaar overleden ds. B. v.d. Berg, eme ritus pred. der Chr. Geref. Kerken. Ds. v. d. Berg die te Kampen werd feboren heeft te Rijswijk (Z.H.) de heologische Hoge School bezocht, en aanvaardde het predikambt in 1911 te Vlissingen. Hij diende de kerken van Sneek, Den Helder en Maassluis en ging om gezondsheidsredenen in 1930 met emeritaat. Ds. v. d. Berg was een en ander maal lid van de Generale Synode en ook bij herhaling curator van de Theologische School te Apeldoorn. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Groede ds. M. de Jong uit ter Aa bij Breukelen. OUD GER. GEM. Bedankt voor St. Phllipsland J. v. Poel te Giesendam. i9. Bemerkend, dat hij ont dekt was, liet Bas de Kruik zijn rol van pop varen en kwam tot leven, en hij werd meteen ook bijzonder levendig! Met een tweede slag ramde iij de sjako nog dieper over de ogen van Jel- le Kniep. .Vooruit, Peu- kl*>l" schreeuwde hij, „we moeten 'm smeren!" Terwijl de veldwachter met zijn hoofddeksel wor stelde, renden de beide ban dieten de stuurhut uit. Maar Kappie was er ook nog! Hij was wel even beteuterd door de overhoedse aanval, maar hij herstelde zich snel en als een besnorde kikvors sprong hij achter de boeven aan. Vlak bij de trap kreeg hij ieder cli een slip van hun jas to pakken. Maa: et geringe gewicht van ïze kleine kapitein kon hun vlucht niet stuiten. Kappie holderdebolder ach ter zich aan slepende snel den zij de trap af. Maar on danks deze pijnlijke afdaling bleef Kappie vasthou den. Als een Romeinse wagenrenner achter twee vu rige rossen gleed hij mee, hèt hele dele over. „Sta niet te staarogen, klont!" schreeuwde hij de Maat toe, die onthutst het vreemde toneel aan schouwde, „help me liever 1" gang worden aan beide zijden perrons gebouwd, zodat er gemakkelijk gela den en gelost kan worden Er komen 12 cellen van 150.900 kg en vier cellen van 75.00U kg voor gasbewaring Het zal mogelijk zijn desgewenst nog meer dere cellen voor gasbewaring in te richten. Nadat de vergadering het belangrij ke besluit tot nieuwbouw had geno men, werd nog afscheid genomen van het bestuurslid, de heer C. Sanderse, wegens vertrek naar de N.O. polder. De voorzitter, de heer Lenshoek sprak de scheidende op hartelijke wij ze toe en bood hem een fotoalbum over de jubileumviering van de vei ling aan. Tenslotte heeftrir. J. H. M. van Stui- venberg, rijkstuinbouwconsulent te Kesteren nog gesproken over zijn Be- tuwse ervaringen met grondbemesting, in verband met het bewaren van fruit. Schade aan de dijk. Mocht bij de storm van 23 Decem ber 1954 tot tevredenheid worden ge constateerd, dat aan de zeewering van de polder Bruinisse nergens schade was aangericht, na de storm van Zondagavond bleken in de steen glooiing aan de Noorddijk op ver schillende plaatsen stenen te zijn weggeslagen, waardoor in de glooiing (van Vilvoordse steen) een aantal gaten waren ontstaan. Verontrustend was dit niet, maar het bewijst wel dat de storm Zon dagavond enorme kracht bezat. Ook de dekzerk van de spuikom sluis werd door de golven van zijn plaats geslagen. Vergadering Zeeuwse groentetelersvereniging (Slot van pag. 3) Wat de afzetmogelijkheden betreft, heeft Zeeland gunstige perspectieven. Er is nog een grote oppervlakte grond in aeze provincie, die voor de aardbeienteelt geschikt is, zo con cludeerde spr. en de klimatologische omstandigheden zijn gunstig. De heer A. van Oosten uit Bieze- linge, eveneens hoofdassistent van de R.T.VJD., besprak hierna „De ras- senkeuze van aardbeien in Zeeland". In zijn causerie behandelde hij op uit voerige wijze het thans gebezigde as sortiment. Daaruit bleek, dat de te lers dienen te gaan in de richting van een ras, dat met name niet aan klima tologische invloeden onderhevig is. Slechts enkele rassen oude en nieuwe komen zodoende in aan merking. De heer Van Oosten gaf hieromtrent tal van wenken en ad viezen. Een goed jaar Tengevolge van ziekte van voorzit ter M. Ton stond deze vergadering onder leiding van secretaris A. H. Geertse. Deze las bjj de aanvang de San-ede van de president voor. Daar- werd onder meer herdacht het over lijden van de energieke penningmees ter M. Tielkemeyer, in December '54 op jeugdige leertijd. De voorzitter merkte verder op, dat het jaar 1954 voor de groentetelers over het alge meen als een goed jaar kan worden beschouwd. Zulks was niet het geval in geheel Zeeland. Want in dat deel van de provincie, dat door de Febru- ari-ramp werd getroffen, kwam de groenteteelt nog niet weer op gang. Ook dit jaar zal nog geen volledig herstel brengen, naar verwacht wordt. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature-Tielkemeyer de heer L. Dekker in dit college be noemd, terwijl de heer P. Jansen de heer Wullëhis opvolgt, de aftreden den werden herkozen. Tot slot van de middagvergadering werden lichtbeelden en films ver toond. NAGEKOMEN ADVERTENTIE? Heden overleed tot onze droefheid, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, LEENDERT G UILJAM OVERBEEKE Weduwnaar van A. A. POLDERMAN, in de ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam J. P. OVERBEEKE Goes. 19 Januari 1955. 's Heer Hendriks- kinderenstraat 37. Heden overleed onze lieve Nicht. JOHANNA GEERTRUIDA COUVÉE in de ouderdom van ruim 92 jaar. Namens de f -milie, J. J. VAN DEN ENDE exc. test. Zierikzee, 18 Januari 1955. Havenpark. De teraardebestelling zal plaats hebb. n op Maandag 24 Januari a.s. Vertrek van het sterfhuis te 2.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7