Touwtrekken om erfenis vroegere Noordwestduitse omroep Intercontinentale wapens: een bedreiging zonder afweer OORLOG ONTBRAND OM DE VROUW IN NIEUW-ZEELAND GEMIDDELDE FRANSMAN IN DE STATISTIEK DE WOENSDAG 19 JANUARI 1935 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T AMERIKAANSE ACHILLESHIEL Wolven trekken Westwaarts (Van een bijzondere medewerker) Innsbruck, Januari 1955 Het be richt, dat er tussen Kerstmis en Nieuwjaar in het Arntal In Oost-Tirol wolven waargenomen zijn, vestigt de aandacht op het steeds toenemende optreden van deze roofdieren in Mid den-Europa. Men spreekt van een trek der dieren naar het Westen. Vol gens officiële Pooise-gegevens, waar aan men in dit geval wel nauwelyks reden heeft te twijfelen, werden er in de districten Lublin en Bialvstork verleden winter ongeveer 1000 scha pen, 500 stuks wild, 50 paarden en 30 runderen, 20 kalveren en talrijke var kens door de grauwe rovers buitge maakt. Bij een in deze gebieden geor ganiseerde drijfjacht werden *19 wol ven neergeschoten. Midden Juli van het vorige jaar moesten in een dorp in de omgeving van Breslau 31 schapen er aan gelo ven. terwijl de ongewapende boeren achter hun gegrendelde deuren het woeden van de beesten lijdelijk moesten aanzien. Van een herder in een bij Breslau gelegen dorp wordt bericht, dat hij zich slechts op het laatste ogenblik in veiligheid kon brengen voor een bende aanvallende wolven door in een boom te klimmen. Op de reddende tak gezeten moest hg toezien hoe de wilde beesten voor zijn ogen 92 schapen. 4 lammeren en de hond verscheurden en nog 35 dieren zo zwaar verwondden, dat later al leen nog een noodslachting mogelijk was. In het wildpark en vroegere na tuurbeschermingspark van prins Pless doodde een troep van 12 wolven een bison. De boeren in de omgeving van Danzig klagen herhaaldelijk over de verliezen in de kolchozekudden bovendien hebben de wolven nage noeg alle dorpshonden uitgeroeid. In het district Previca. het Weste lijke deel van Slowakge, dat aan Ne- der-Oostenrijk grenst, zijn reeds 60 wolven geconstateerd en in de vorige zomer werd een hele wolvenfamilie midden in Neder-Oostenrijk neerge schoten. Zelfs in Zwitserland werd een wolf geschoten, hetgeen sinds meer dan 100 jaar niet meer voorge komen is. OP ZOEK NAAR EEN MAN Eert truc van de regering? (Van een bijzondere medewerker). Om het mannenoverschot, dat in Nieuw-Zeeland zo gauw mogelgk „aan de vrouw" gebracht moet worden, is tussen de dochteren van dit schone land en enkele tienduizenden vrouwen en meisjes van de Britse eilanden, die in de loop van de laatste weken geïmmigreerd zijn, een open oorlog uitgebroken. Schuld hieraan heeft een lid van de Nieuw-Zeelandse Ge zondheidsdienst, dokter O. C. Mazangrab, die de resultaten van de laatste volkstelling nauwkeurig bestudeerd had. Daaruit bleek, dat er in Nieuw- Zeeland 70.000 ongehuwde mannen tussen de 30 en 40 jaar, doch nauwe lijks meer dan 30.000 ongehuwde vrouwen van dezelfde leeftijd zijn. Deze verhouding tussen de geslach ten vond dr. Mazangrab verontrus tend. Nieuw-Zeeland is toch al dun bevolkt en er zijn hoogst onaangena me gevolgen te verwachten, als er niet tgdig maatregelen genomen wor den om het uitvallen van hele gehoor, tejaargangen te voorkomen. Mazan grab liet daarom in Engelse kranten een advertentie verschijnen, waarin jonge meisjes uitgenodigd werden naar Nieuw-Zeeland te komen, waar haar een waar paradijs te wachten stond prachtig natuurschoon, goe de materiële vooruitzichten en een enorm aanbod aan huwbare mannen 1 De advertenties hadden een gewel dig succes. De Nieuw-Zeelandse rege ring, die tot dusver reeds alles heeft gedaan om immigranten in het land te brengen, kan zich in de handen wrijven: nog nooit .tèvorën heeft een campagne zo'n weerklank gevonden. Ieder nieuw schip, dat sinds weken in Auckland voor anker gaat, brengt dochteren van Albion mee, die in vreugdevolle verwachting de toe komst tegemoet zien. Uit alle delen van Engeland, uit alle sociale kringen hebben de Engelse vrouwen en meis jes de oproep beantwoord. Om de reis te aanvaarden was en is alleen een pas en de 92 pond voor de overtocht nodig. Als de 13.000 zeemijlen afge legd zijn, wacht het paradijs op aarde. Onbestreden is deze opvatting niet, want vooral de Nieuw-Zeelandse meisjes hebben zeer snel en zeer duur op het initiatief van de overijverige dr. Mazangrab gereageerd. Zij zijn veeleer van mening, dat het experi ment op een volslagen fiasco zal uit lopen; dat de ïmmigrerende meisjes zeer snel haar illusies zullen verlie zen en zullen merken, dat er niet veel verschil is of men als oude vrijster in Nieuw-Zeeland of in Engeland sterft. De vrouwen van Nieuw-Zeeland be strijden namelijk, dat er een mannen- overschot is en dat de huwelijkskan sen in Nieuw-Zeeland gunstiger zou den zijn dan ergens anders in het Britse Commonwealth. Dr. Mazan grab wordt er openlijk van beschul digd, dat hij niet weet waar hij over spreekt en blijkbaar in opdracht van de regering handelt, die geen midde len schuwt om tegen elke prijs immi granten in het land te lokken. Geen salonpoppetjes Een geheel andere mening zijn daarentegen de heren der schepping toegedaan. Ze geven openlijk toe, dat het vooruitzicht op de stroom uit En geland hen met grote opgetogenheid vervult, vooral omdat de Nieuw-Zee landse meisjes volgens het eenstem mige mannelijke oordeel „vervelend en volgestopt met eisen" zouden zijn. De Amerikaanse meisjes komen even min in aanmerking, omdat ze zich om iedere kleinigheid laten scheiden. Maar ais er sprake is van Engelse meisjes beginnen de ogen veelzeggend te schitteren. Wat verwachten ze dan van de onverwachte stroom uit het moederland? In de eerste plaats flin ke vrouwen, geen salonpoppetjes met zwakke zenuwen, maar kameraden, die bereid zijn haar man ook op een afgelegen farm te volgen en hard te werken. Daarvoor mogen zij echter ook op een huwelijksgift rekenen, zo als deze in Nieuw-Zeeland gebruike lijk is: een koelkast en een eiectri- sche wasmachine. Geen man in Nieuw-Zeeland zou het durven wagen zijn jonge vrouw deze geschenken bg het huwelijk te onthouden! deze zender een grote waarde ge hecht, voornamelijk voor het bereiken van de Duitsers in Oost-Duitsland. Zij is tot dusverre nog niet accoord gegaan met de personele voorstellen, die door de omroep-ondernemingen zjjn gedaan, waardoor in de uitvoe ring der plannen een aanzienlijke ver traging is gekomen. Van de zijde der oppositie is de regering er daarom van beschuldigd er naar te streven, de nieuwe lange golfzender tot een officiële propaganda-inrichting te willen maken, wat zij op haar beurt uiteraard heeft ontkend. INTERESSANTE GEGEVENS Kostbare waarschuwingsgordel over enkele jaren nutteloos? I.B.M.", is de dreiging, die op het ogenblik boven de Verenigde Staten hangt. Deze afkorting staat voor „Intercontinental Ballistic Missile", een onbemand, vleugelloos projectiel, iets in de geest van de V-2, die de Duit sers tegen het einde van de tweede wereldoorlog gebruikten. De „I.B.M." Is het uiteindelijke doel van de raketten-ontwerpers en andere militaire on derzoekers. Het grootste probleem is wel de besturing, die het mogelijk moet maken om deze robot naar een doelwit te leiden op enorme afstanden. Dit schrijft de militaire specialist, Hanson W. Baldwin in een artikel onder de titel „Triomf van de aanval??" in „The New York Times". Het laatste jaar hebben de ontwik kelingen in het bouwen van dit soort projectielen het mogelgk gemaakt, om met vrij grote zekerheid te voor spellen, dat er een „I.B.M." gereed kan zijn in zeven tot tien jaar van nu. Deze voorspelling wordt mogelgk op een ogenblik, waarop de Verenigde Staten en Canada hebben besloten om eleetronische waarschuwingketens te bouwen in Canada en het gebied van de Noordpool. Baldwin vervolgt: Dit betekent, dat op een tijdstip ergens tussen 1962 en 1965, misschien wat eerder, misschien wat later, de Verenigde Staten en naar wij moeten aannemen ook de Sowjet-Unie, de eerste van een „fa milie" van intercontinentale projec tielen zullen bezitten. Deze toestellen zullen in een grote parabolische Ig'n naar de stratosfeer klimmen, in vijf tien tot dertig minuten de Atlanti sche Oceaan oversteken met een snel heid van meer dan 6500 kilometer per uur en op een afstand van zeven- tot achtduizend kilometer een afwijkings- fout maken van misschien zes tot twaalf kilometer. Geen afweer. Deze projectielen zullen In staat zijn, bijzonder krachtige atoom- of waterstofbommen te dragen. Op het ogenblik is er geen enkel technisch afweermiddel tegen te bedenken. De „LB.M." betekent daarom, aldos Bald win, de laatste en wellicht finale triomf van de aanvallen en dat op de zelfde tijd waarop wij bezig zijn onze defensie te versterken. Het betekent ook, dat de tegenwoordige, lichtelyk verbeterde positie van de Amerikaan se defensie uiteraard tot niets zal worden teruggebracht. Met de opkomst van de jet-onder schepper en het geleide projectiel te gen vliegtuigen, zoals de „Nike", zal tot de „I.B.M." zijn intrede doet, de verdediging van het Noordamerikaan- se vasteland tegen luchtaanvallen versterkt worden. Deze verdediging is betrekkelijk dan altgd reeds aanzienlgk sterker dan vier jaar ge leden het geval was. De jongste be slissingen om de eleetronische waar schuwingsketen door. Midden-Canada te completeren en een „D.E.W."-lijn (distant early warning vroegtijdi- fe waarschuwing uit de verte) door et Poolgebied aan te leggen, zullen er toe bijdragen deze verdediging nog hechter te maken. Maar wanneer de ze nieuwe radarposten gereed zijn in twee tot vier jaar, zullen zg bepaalde beperkingen hebben, zelfs tegen be mande toestellen. De lijn, die midden door Canada loopt, ter hoogte van het Zuidelijke gedeelte van de Hudson Baai, zal bij voorbeeld voornamelijk bestaan uit vrij goedkope automatische eleetroni sche apparaten. Op zijn best zullen zij kunnen waarschuwen, dat er „iets door deze eleetronische omheining is gevlogen. Maar deze linie zal niet in staat zijn, voor het grootste deel al thans, om een vliegtuig te volgen of zelfs maar aan te geven in welke De Engelse marine heeft een nieuw toestel ontworpen voor het redden van drenkelingen op zee. Het systeem berust op een soort schepnet", waar mee men een persoon uit zee kan op vissen, terwijl de helicopterwaaraan het net met een kabel is bevestigd, langzaam overvliegt, 't Toestel wordt toegepast op vliegdekschepen, op ma- rine-luchtbases in binnen- en buiten land en kan ook in het burgerleven uitkomst brengen voor het redden van zwaar gewonden uit het water, die er anders nog erger aan toe gera ken, doordat zij met een band onder de armen worden opgetildHet nieu we apparaat werd uitgevonden door luit.-commandant John Sproule van het marine-commando Lucht-Zee red- dingseenheden te Ford in Sussex, En geland. Men heeft er tijdens de proe ven al 100 succesvolle reddingen mee uitgevoerd. Foto: het „schepnet" in de practijk opgetakeld naast de helicopter-cabine. richting het vliegt. De „D.E.W.'Mgn zoals die geprojecteerd is, zal zich uitstrekken van Alaska tot Groen land. De voornaamste stations zullen kunnen aangeven hoe een toestel vliegt, aangenomen, dat het zich niet op zeer grote of zeer geringe hoogte bevindt. Maar het is uitsluitend een waarschuwingssysteem; er is geen ondersteuning ontworpen in de vorm van uitgebreide radar-posten, Vlieg velden voor straaljagers of bases voor onderscheppingspr o j ectielen En er zal een uitgestrekte, eenza me streek liggen tussen de „D.E. W."-lijn en de lijn door Canada en een ander feitelgk onverdedigd ge_ bied tussen de lijn doör Canada en de zogenaamde „Pinetree"-ketting, die het Noorden van de Verenigde Staten beschermt en de defensie- punten van de grote Canadese en Amerikaanse steden. Een paar af leidende vliegtuigen kunnen zo het personeel van de „D.E.W."-lijn en de lijn door Canada voor de gek houden en daarmee een groot deel van Noord-Amerika. Eleetro nische tegenmaatregelen en mis schien zelfs vluchten vogels kun nen het waarschuwingssysteem in werking stellen en zgn waarde tot niets terugbrengen. Kostbare aanleg In andere woorden, zo vervolgt Bald win, zelfs wanneer de maatregelen, die nu zijn ontworpen, uitgevoerd zgn dan zullen zij op zijn best een nogal onzeker alarmapparaat in het leven hebben geroepen met niet meer dan vijftig tot 75 effectivteit te gen vliegtuigen, die niet hoger vliegen dan 18.000 meter en liefst met snelheden, die lager zijn dan die van het geluid. En de beide linies zullen geen enkele verdediging opleveren tegen een intercontinentaal projectiel. Niettemin zal de „D.E.W."-lijn alleen al, nog niet meegerekend het deel dat door Groenland zal lopen, een 150 tot 200 milliard dollar kosten. Baldwin wil geen waarschuwing la ten horen tegen de ontworpen maat regelen: geen enkele verdediging is ooit honderd procent geweest en, ge geven de tegenwoordige bedreiging door de bemande Sowjet-vliegtuigen en atoombommen, is het noodzakelijk dat men de verdediging zoveel moge lijk verbetert, ongeacht de hoge kos ten en ongeacht de vergankelijke aard van deze verdediging. Maar wel kan men er een argument aan ontlenen voor hetgeen men doet ondernemen tegen de toekomstige bedreiging. Het enig mogelijke antwoord tegen, over de nu opdoemende bedreiging van het intercontinentale projectiel is de passieve verdediging de burger lijke verdediging in de ruimste zin des woords. Dit betekent diepe en versterkte schuilkelders, niet zoveel dat de Ame rikanen een ras van holenmensen wor den, maar voldoende om het voortbe staan van leiding en gezag te verze keren in geval van een ramp. Het be tekent organisatie van brandweer en eerste hulp en dergelijke diensten. Boven alles betekent het de spreiding en decentralisatie van de Amerikaan se industrieën, bevolking en steden. En dit betekent geld veel geld. De armzalige, te zuinige toewijzingen voor passieve verdedigingsmaatrege len in de Verenigde Staten, aldus Baldwin, zullen steeds duidelijker de Amerikaanse Achilleshiel tonen, naar gelang de tijd van de „I.B.M." nader bij komt. Onderzoek naar scholen voor blindengeleide-honden Op verzoek van de minister van so ciale zaken is een commissie ingesteld, die een onderzoek zal instellen naar de betrouwbaarheid van particuliere scholen voor het opleiden van blinden geleidehonden. Deze commissie zal een rapport uitbrengen over haar bevin dingen aan de staatssecretaris van so- eiale zaken. Werkt een dergelijke school te goeder trouw, dan zal een door de commissie gewaarmerkt legi timatiebewijs worden uitgereikt, zo dat geen twijfel meer kan bestaan aan de al of niet betrouwbaarheid van de genen, die gelden voor dit doel inza melen. Veel studenten en wijn, maar weinig huizen (Van een bijzondere medewerker). Enkele interessante gegevens leve ren de jongste Franse statistieken op: volgens deze cijfers kunnen de Fransen zich het meest beroemen op het schoolbezoek en het aantal studenten. Wat het schoolbezoek be treft staat Frankrijk gelijk met de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland en Nederland en in de voorste linie; ook het aantal studenten staat nauwelijks achter bij de op dit gebied vooraan staande landen, zoals de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland en Canada. Op andere gebieden ziet het er echter niet zo schitterend uit. Wat het aantal doktoren betreft, staat Frankrgk op de 11e plaats één dokter op 1200 inwoners, terwyl Amerika, Duitsland en Italië reeds op 750 êb 800 inwoners een dokter bezitten. Daarentegen ziet het er be ter uit met betrekking tot de zie kenhuisbedden: voor 70 Fransen staat 1 bed ter beschikking, in tegen stelling met Amerika (1:100), Italië (1:143), Engeland (1:185), Turkye en Egypte (1:1000), in India zelfs 1:2500! De Fransen zijn een andere weinig verheugende omstandigheid het slechtst behuisd, daar 45 pro cent van alle woningen in Frankrijk een bewoningscoëfficiënt heeft van meer dan anderhalf personen per ka mer. Op geheel Europa omgerekend, is slechts 25 procent van alle wonin gen zó sterk bewoond. Daarentegen is het met de tele foons weer beter gesteld. Hoewel het telefoonnet in Frankrijk zelf als on voldoende wordt beschouwd, bomt het aan dichtheid toch direct achter de meest „vooruitstrevende" landen, met 6 aansluitingen per 100 bewoners in het Verenigd Koninkrijk zijn het er 12, in Denemarken 18, in Zweden 26 en in de Ver. Staten 30 toestel len per 100 bewoners. Op 100 Fran sen komen 18 radiotoestellen voor, tegen 23 in West-Duitsland en Zwit serland, 25 in Noorwegen en Enge land, 32 in Zweden en 70 in de Ver. Staten. De gemiddelde Fransman consu meert per jaar 8 kilogram kranten, de Zwitser 9, de Engelsman 12, de Australiër 18 en de burger der Ver. Staten 35 kilogram. Wat het Een recente opname van H.K.H. Prinses Man-griet, die vandaag haar twaalfde verjaardag viert. (Foto Meyboom) aantal auto's betreft staat Frankrgk met 1 wagen op 14 inwoners op de 7e plaats, direct na Engeland en Zweden en vér voor West-Duitsland (1 auto op 33 inwoners), Italië (55) en Spanje (160). Nog een paar cQfers: in Frankrijk staan 11.181 dorsmachines, 211.500 tractoren en 83.000 machines voor het rooien van aardappels ter be schikking. In het vorige jaar hebben de Fransen 305.289 nieuwe auto's gekocht. De helft van de inwoners van Frankrijk gaat niet met vacan- tie, omdat ze het niet kunnen beta len Voor elke 10 Fransen is één bioscoopplaats beschikbaar. Wat de persoonlijke consumptie be treft zijn de Fransen doorsnee-con sumenten met betrekking tot suiker en vlees (26 resp. 57 kilogram per hoofd van de bevolking). Maar ze nemen in het verbruik van wijn de eerste plaats in; per hoofd van de bevolking drinken ze 137 liter per jaar, op grote afstand gevolgd door de Italianen, die het slechts tot 84 liter brengen. Daartegenover drinkt de Fransman slechts 19 liter bier per jaar, de Belgen daarentegen 115! Als men echter de alcoholhou dende dranken wijn. bier, spiritua liën enz. omrekent in zuivere alco hol, dan verkrijgt men de volgende vergelgkende tabel voor de alcohol consumptie in de verschillende lan den: Italië 14,2 liter, Zwitserland 13, Ver. Staten 9,4, Groot-Brittannië 9,3, België 8,8, West-Duitsland 6,1, Zwe den 5.1, Denemarken 4, Frankrgk daarentegen 30,5 liter! RADIO-ZORGEN BIJ OOSTERBUREN De Britten krijgen alle schuld Om een van de oudste Duitse radiozenders, Langenberg, wordt thans in de bondsrepubliek een taaie stryd uitgevochten. De grootste Duitse om roep, de Noordwest Duitse omroep, gaat namelijk in een Westelijke en een Noordelijke groep uiteenvallen en de vraag ïs, wie de enige deugdelijke middengolf zal krygen toebedeeld. Omstreden is de 809 metergolf van Langenberg. De NWDR is een schepping geweest van de Britse bezetting, die een om roep voor het gehele gebied der Britse zöne in het leven had geroepen en daaruit de kapitaalkrachtigste organisatie in de Duitse radiowereld had gemaakt. Desondanks heeft de NWDR het leven slechts kunnen rekken, zolang de bezetters hem de hand boven het hoofd hielden. Tot niet geringe verontwaardiging van de Duitsers is dat veel te lang het geval geweest. Jarenlang is er vanuit het land Noordryn-Westfalen een hevige druk op de Britten uitgeoefend, teneinde deze ertoe te brengen de handen af te laten van,een zo specifiek binnenlands probleem als de regeling van de radio- omroep. Weinige dagen geleden is de Britse bezetting eindelijk voor deze druk be zweken. Zij heeft met ingang van 1 Februari haar verordening, die het omroepmonopolie voor de NWDR in hield, ingetrokken. Daardoor komen de Duitsers zelf aan bod. In Noord- rijn-Westfalen heeft men zich reeds driekwart jaar geleden op deze situ atie voorbereid door een wet aan te nemen, waarbij het land een eigen om roep zal krggen. Het volkrijkste en economisch belangrijkste land der bondsrepubliek meent daar aanspraak op te kunnen maken. De wet zal in werking treden op hetzelfde ogenblik, waarop de Britse verordening naar de bezettingsarchieven zal verhuizen. Drie maanden later hoopt men in Keulen met eigen uitzendingen te kunnen beginnen. De drie Noordelijke landen: Ham burg, Nedersaksen en Sleeswijk-Hol- stein. hebben zich morrend bij deze gang van zaken neergelegd. Zij had den liever de NWDR behouden gezien, waarmee Hamburg het centrum van het Westduitse radiobestel gebleven zou zgn. Zij zullen samen de omroep-noord gaan vormen. Ernstige moeilijkheden zijn evenwel opgetreden bg de verde ling van de erfenis aan golflengten, die de NWDR zal nalaten. Noordrrjn- Westfalen heeft tot dusverre meer dan de helft opgebracht van de radio-be lasting, waar-uit de NWDR zgn aan zienlijk fortuin heeft kunnen opbou wen. Daarom meent men in dit land ook aanspraak te kunnen maken op de enige bruikbaar geachte golfleng te. Deze werd tot dusverre door Ham burg en Langenberg beiden benut, waardoor deze zenders tot een soort Siamese tweelingen geworden zijn. In Hamburg wenst men echter niet toe te geven en thans worden naar tech nische mogelijkheden gezocht voor een zodanige samenwerking, die de beide takken van de uiteenvallende omroep in staat zou stellen zich in de middengolf verstaanbaar te maken. Schuld van alle moeilijkheden krij gen inmiddels de Engelsen, die naar Duitse lezing bg hun nobele zorgen voor de NWDR ook hoogst egoïstische bijbedoelingen zonden hebben gehad. De Britten hebben namelijk bij de golvenstrijd van 1948 in Kopenhagen de oude lengte van Langenberg inge palmd en dat wordt als de bron van alle Duitse radiozorgen beschouwd. Men spreekt hier zelfs van „onbe twistbare roof" en spreekt tegelijker tijd de hoop uit, dat de Britten zo hof felijk zullen zijn, ook hun winst van het Kopenhaagse golf plan goeddeels weer terug te storten in de kas der Duitse sonvereiniteit. Vanaf 1 April zal in elk geval de studio Keulen zich als „Westdeutsche Rundfunk" melden. Hamburg moet het dan voortaan bij de provinciaal aandoende aankondiging „Funkver- band Nord" laten. Al eerder heeft de nu definitief uiteenvallende NWDR haar Berlijnse filiaal moeten opgeven. Het uiteenvallen van de Noordwest duitse omroep brengt ook nieuwe ge zichtspunten voor de verdere Duitse radioplannen, waarover al sedert jaar en dag gestreden wordt. De bondsre gering heeft namelijk verklaard, dat zij bereid is haar plannen voor een fe derale radiowet in te trekken. Voor waarde daartoe is. dat zij overeen stemming met de landelijke regering zal bereiken over het stichten van fe derale zenders van grote reikwijdte. Ook voor de televisie, die tot dusverre door de afzonderlijke omroepen werd verzorgd, wil men bij deze gelegen heid een centrale regeling treffen. Van de zenders met grote reikwijdte is inmiddels de „Deutsche Welle" reeds op de korte golf gestart. Zij wordt gedreven door de gezamenlijke omroepen. Daarnaast moet thans een nieuwe „Deutschlandsender" op de lange golf in bedrijf worden gesteld, die geheel West- en Midden-Europa zal bereiken. De regering heeft aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7