Plan voor bouw Molenberghofje wordt bestekklaar gemaakt WALCHEREN GEEN VERKOOP VAN FRUIT OP ZONDAGEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 19 JANUARI 199B F&OVlNOi&LB BBBUV/Së O O R A N T O RAAD MIDDELBURG Moet Bescherming Bevolking plaats ruimen voor Maatschappelijke Zorg ïn vlot tempo heeft de Middelburgse gemeenteraad, the Dinsdagmiddag onder voorzitterschap van loco-burgemeester wethouder J. W. Kögeler (A.R.) bijeen kwam, zich door een omvangrijke agenda gewerkt. Naar aanleiding van enkele voorstellen werd kort gediscussieerd. Geen der voor stellen stuitte echter op grote tegenkanting. De heer M. A. L. Hubregtse (PvdA) vroeg B. en W. naar de vorderingen inzake de plannen voor bouw en verbouw van het Molenberghofje. Hy merkte op, dat deze plannen reeds in 1953 werden opgesteld, maar dat men naderhand daaromtrent niets meer heeft vernomen. Wethouder A. J. Berenpas (PvdA) antwoordde, dat thans ter plaatse meer ruimte ter beschikking is gekomen, doordat op de hoek van de Molenberg een oud pand is aangekocht. Daardoor kunnen twee woningen meer in het hofje worden geprojecteerd. Aan de gemeentewerken is opdracht gegeven bestek en tekeningen gereed te maken. De aanbeste ding zal daarna kunnen worden gehouden na overleg met G.S. Voor de bouw van dit hofje dient echter bovendien nog volume voor twee woningen verkregen te worden. Hetzelfde raadslid informeerde naar de mogelijkheid om de kantoren van de Kring Walcheren der Bescherming Bevolking (B.B.) te doen verhuizen naar het pand Dam 43. Dit laatste perceel komt binnenkort vry, omdat dan de Rijksdienst voor het Wegver keer, naar de Abdij verhuist. Thans zetelt de B.B. in de vleugel van het stadhuis, waar ook de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg is gevestigd. De vraag van de heer Hubregtse vond zijn oorzaak in de opmerking in het verslag van deze dienst over 1953, dat er gebrek is aan een spreekkamer voor de maatschap pelijke werksters. Spreker vond, dat deze krachten recht hebben op zulk een vertrek. Wethouder Be renpas zegde toe, dat aan deze suggestie aandacht zal worden ge schonken. - De aanschaffing van een boekhoud machine voor de bedrijven ontmoette geen bedenkingen. De heer J. S. Hoek (AR) vroeg of er voor de nieuwe ma chine voldoende emplooi zal zijn. Hij gaf in overweging voor een efficiënt gebruik van de machines een centra le, schrijfkamer in te richten. Wethou der jhr mr J. A. J. W. Schorer (Pvd A) zei, dat er bij de zucht naar ra tionalisatie een grens is. Het aan schaffen van de boekhoudmachine houdt verband met de achterstand bij de incasso, die men heeft opgelopen met de oude machines. Ook de voor zitter zei, dat men niet alles kan gaan centraliseren, doch hij wilde de sug- festie van de heer Hoek ter kennis rengen van de verificateur der ge meente. De overeenkomst voor de levering van lange-afstands-gas werd goedge keurd en een crediet werd verstrekt voor het vernieuwen van het electri- sche kabelnet van de Rouaanse kaai. De Marktsluiting op Donderdag bleek een lastige zaak. De Centrale Vereniging voor JVTarkt-, Straat- en Rivierhandèl verzette zich tegen het voorstel van B. en W. om de tijden een half uur later te stellen. De voorzitter deelde mee,, dat de huidige verordening soepel wordt toe gepast, zodat er helemaal niet de hand gehouden wordt aan de sluitings tjjd. De Vereniging wil dit gehand haafd zien. In verband met bezwaren van de kooplieden wilden B. en W. thans een regeling, waaraan ook streng de hand wordt gehouden. Van daar het voorstel, waarin echter ter vergadering nog wijziging werd ge bracht door B. en W. De sluitingstijd in de winter werd op vijf uur gebracht in plaats van op half vijf, zoals eerst de bedoeling was. In dè zomer is de sluitingstijd half zes. De raad ging hiermee accoord. Het verlenen van een tijdelijke tap- vergunning voor „Miniatuur .Walche ren" ontmoette bezwaren bij de heren A. J. Kaland (CH) en A. J. Schot (SGP), die zulks overbodig vonden. Met de stemmen van genoemde raads leden en van wethouder A. J. Beren pas (PvdA) tegen werd het voorstel echter aangenomen. Kerkelijke zaken De heer I. van Loo (PvdA) toonde zich verbaasd over het voorstel tot verhoging van het subsidie voor de restauratie van de Gasthuiskerk. Eerst waren de totale kosten op 64.000 begroot, daarna werd het 104.000 en thans wordt 't 160.000. Hij meende, dat de aannemer niet ge heel voor zijn taak berekend zou zyn, een opmerking echter, waarvan de heer Schot zich onmiddellijk distan- cieerde, omdat zover hem bekend de aannemer uitermate zijn best doet. De voorzitter wees er op, dat bij restauratiewerken zich altijd tegen vallers voordoen. Hij verwees naar de restauratie van de stadshuistoren. Men kan echter z.i. niet anders doen, dan ook het gemeentelijk sub3idie te verhogen, waartoe de raad dan ook besloot. Bij de wijziging, die daarop moest worden aangebracht in de rekening courant-overeenkomst met de kerke- raad de Chr. GerefKerk vroeg de heer L. A. Schenk (WD) of een ver hoging van de rijkssubsidie vaststaat. De voorzitter had hierover inlichtin gen ingewonnen en meende, dat de Kansen gunstig zijn. Mocht evenwel verhoging van rijkswege achterwege blijven, dan zal de kerkeraad verant woordelijk worden gesteld voor het terugbetalen van de geleende bedra gen eventueel verdeeld over een lan- ge reeks van jaren. De toekenning van een extra bijdra ge aan de Openbare Leeszaal ont moette tegenstand by de heer Schot, die zei. dat er boeken in de biblio- cneeK zijn, die gevaar voor de goede zeden opleveren. Hij vroeg ook of men het lidmaatschapsgeld niet moest opvoeren. Hierover ontstond enige discussie, waaraan een eind kwam toen de heer Kaland opmerkte, dat "et bestuur der Leeszaal al het mo gelijke doet om de leden te bewegen de contributie vrijwillig te verhogen. Hamerstukken Een aantal voorstellen ging onder de hamer door. De heer I. J. de Bert werd opnieuw benoemd tot tijdelijk leraar aan de Openbare U.L.O. De heer C. G. van der Linden werd be noemd tot tijdelijk leraar aan het Gymnasium. De heren S.-Caljouw en mr A. J. van der Weel zagen zich herbenoemd als leden van het bestuur der Godshuizen en hetzelfde was het geval ten aanzien van de heren L. A. Schenk en P. I. Hamming als leden van de Commissie van advies voor de Volkscredietbank. Medewerking werd verleend voor de aanschaffing van leermiddelen e.d. ten behoeve van de Hervormde school Zuidsingel, de Geref. school aan de Gravenstraat en de Chr. school aan 't Zand. De wethouders, zagen hun salaris met ingang van 1 October jl. met zes procent verhoogd. Een crediet werd verleend dienend tot eerherstel van de oud-wethouder, de heer P. Ph. Paul. Een verzoek om subsidie van het Wit Gele Kruis werd z.h.s. afgewezen. Z.h.s. besloot de raad grond aan de Oude Werf straat, Loskade en Mais- baai te verkopen aan de N.V. The Vi- trite Works. Tijdens de rondvraag spraken de heren B. A. Hesselink (WD) en Van Loo over het sneeuwruimen. Wethou der L. J. van 't Westende (KVP) ant woordde op hun vragen. De heer Van Loo zei, dat de bevolking (en zelfs raadsleden niet strooien op hun stoep bij gladheid. Hy wilde meer toezicht hebben van de zijde der politie. De voorzitter wees op de onmogelijkheid van politietoezicht. Er zijn daarvoor niet voldoende agenten. De bevolking zal echter op de plicht van 't strooien by gladheid worden gewezen. Koudekerke Ontspanningsavond yan V.C.B. „Lammerenburg" De Vereniging voor Culturele Be langen „Lammerenburg" hield Zater dag in het Verenigingsgebouw in Kou dekerke een ontspanningsavond voor de inwoners van deze gemeente, waar voor grote belangstelling bestond. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer Slagboom, zongen enkele da mes van Lammerenburg op de tonen van de VCB-band, aan de piano bege leid door de heer Hage, een aantal op gewekte liedjes. De hoofdschotel van de avond vorm de de opvoering van „De rauwe grond' een toneelspel in drie bedrijven van Arie van der Lugt. In dit stuk aan schouwde men de langzame ondergang van het bedrijf van lepe Damsma, on danks het harde werk van zijn eige naar. Naast dit thema was er de lief de van Iepe's dochter voor de zoon van een rijke boer, in welke verhou ding het standsverschil de grote moei lijkheid was. De aanstaande schoon zoon van Damsma zorgt tenslotte, dat de hoeve behouden kan blijven. Dit spel werd alleszins verdienste lijk opgevoerd. Vermelding verdienen de vertolkingen, die de dames A. FranckeVos, J. Brasser en de heren A. Francke, L. Boone en J. Koppejan van hun rollen gaven. De regie bleek bij de heer U. Buitenkamp in goede handen. De heer Slagboom sprak een slotwoord aan het eind van deze ge slaagde avond. Grijpskerke Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: C. Boogaard—Zwartepoorte, z.; E. C. Brummel—'De Ruiter, d.; J. JongepierWisse, z.; C. S. de Wagter- Steur, d.; P. E. van MoolenbroekFlipse, z.; L. de VeijKramer, d.; P. A. Flipse Roelse, z.; A. A. Koster—De Vries, z. Ondertrouwd: R. Kiviet, 24 j. en J. C. Damman, 25 j W. Rademaker, 26 j. en J. C. Bloekpoel, 22 j-: S. P. Telepary, 21 j. en A. van Aggelen, 19 j.; D. Schipper, 23 j. en W. F. van Verre, 23 j.; F. H. Dir- ven, 22 j. en A. van der Graaf, 20 j.; B. H. A. R. de Ruljter, 25 j. en J. J. Sturm. Getrouwd: F. F. Parinussa, 22 j. en A. A. Griep, 17 J.; B. Jansen van Galen, 25 j. en A. Hibels, 21 j.; J. Jakobsen, 31 j, en A. G. Pluijmers, 20 j. Overleden: J. de Jong, 87 j., geh. met L. H. Eiff; A. Vos, 20 j.J C. Buijs, 81 j., wede. P. C. Adamse; L. van der Maas, 79 J., wede. J. van den Boomgaard; H. Bienefelt, 72 j., wede. A. Hubregtse; A. Baard. 83 j., wede. J. de Rijcke; M. Francke, 78 j.; P. Hendrikse, 79 j., wede G. B'osschaart. SINT LAURENS Bevallen: L. Hillebrand-Kluijfhout, z.; N. Marinissen-Janse, d.; E. Verhage-Van Slooten, z.; W. Polderman-Hillebrand, d.; D. M. Koole-Filius, d.; J. A. Kalkman- Den Haan, z. Ondertrouwd: A. Meijers en P. Vader. Getrouwd: J. Roeleven 29 jr. en G. J. Semeijn 21 jr. Overleden: F. Pouwer 20 jr. geh. m. M. Gideonse; C. J. Risseeuw 62 jr. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Bevallen: M. Pl'eijte-Adriaanse, d. Getrouwd: M. Theune 36 jr. en J. Reijn- houdt 27 jr. Overleden: H. van Leerdam, 60 jr. echtg. van H. A. L. Vogels. F. C. Rooze 61 jr. echtg. van E. Verlare. WESTKAPELLE Bevallen: N. Lievense-Van Rooijen, d. Getrouwd: H. van Rooijen 24 jr. en S. Gabrielse 22 jr. Overleden: J. Lievense 86 jr. wedn. v. Bimmel. W. Verhage 67 jr. wedn. van W. Janse; N. Hengst, 70 jr echtg. van K. Louwerse. RITTHEM Bevallen: C. J. Verhage-De Visser, d. Ondertrouwd: W. P. Dekker 28 jr. en I. P. Barentsen 30 jr. Getrouwd: G. A. F. Bol 27 jr. en A. M. Cornelis 22 jr. Overleden: D. Polderman 54 jr. echtg. M. Bogaard. AAGTEKERKE Bevallen: A. Dekker-Sandee, z.; N. de r;sser-Kwekkeboom, d. Ondertrouwd: J. van Eekelen 29 jr. en C. van Bedaf 30 jr. P. Brouwer 23 jr. n M. T. de Visser 24 jr. Overleden: C. de Hollander 66 jr. wedn. an J. Dekker: Levenloos aangegeven kind van A. v. d. Woestijne; A. van Stuij- venberg 60 Jr. echtgen. van A. J. Blok: J Birza 61 jr. echtgen. van M. F. Germing SEROOSKERKE (W.). Bevallen: K. M. WattelDobbel;. Ondertrouwd: S. v. d. Broeke, 29 n P. Meijers, 24 j. Getrouwd: Joh. Minderhoud. »i n Joha. de Visser, 20 jr. Overleden: Adr. Meijers, 75 j., -cn;g an P. P. Melis: P. P. Sturm, 21 j.; P. P. Melis, 72 j., weduwe van Adr. Meijers; P. Melis, 3 mnd. Voor het examen melkerscursus slaagde de heer Z. Poppe Kzn. te Grijpskerke. Meliskerke A.R.-Kiesvereniging bijeen. Onder voorzitterschap van de heer W. de Buck vergaderde de AJFt.- Kiesvereniging in Meliskerke om zich te beraden over het reorganisa tierapport van de partij. De voorzit ter hield over dit onderwerp een in leiding, waarna een brede bespreking volgde. Daarbij werden achtereenvol gens o.a. het horizontale en het ver ticale vlak, deputatenvergadering, centralenconvent, taakverdeling en bevoegdheden van Centraal Comité onder de loupe genomen. Het was een geslaagde bijeenkomst. De heer I. Dekker ging aan het slot voor in dankgebed. Van onze adverteerders. Dinsdag werd in de Sint Jacobs- straat te Vlissingen een filiaal van de banketbakkerij P. M. Merk geo pend. Filiaalhouder is de heer J. J. Faber. De winkel, waarvan de inrich ting werd verzorgd door de firma Haasdijk, biedt een frisse aanblik. Een keurige betimmering van don ker hout vormt een fraai contrast met het wit van de celotex wanden. T.L.-buizen zorgen voor een goede verlichting. Deze nieuwe winkel is zeer zeker een aanwinst voor Vlissin gen. Brigade-generaal De Leur nam 15 officieren eed af Plechtigheid in Middelburg In handen van brigade-generaal G. J. de Lear, inspecteur van het Dienstvak der Militaire Administratie, heeft Dinsdag in Middelburg een vijftiental nieuwbenoemde reserve-officieren van dit dienstvak de officierseed afgelegd. Deze plechtigheid voltrok zich op de binnenplaats tussen Rotterdamse Kaai en Breestraat, waar de le COAK on der commando van majoor J Potte- boom in carré stond opgesteld. Nadat allen de eed of belofte had den afgelegd, wees generaal De Leur de officieren op de betekenis van de zojuist afgelegde eed. Tot slot richtte de inspecteur zich met een kort woord tot het personeel van de COAK. Na de eedsaflegging defileerde de COAK, eveneens onder commando van majoor Potteboom, voor generaal De Leur, die daartoe op een voor de RHBS in de St. Pieterstraat opgericht podium had plaatsgenomen. De muzikale omlijsting van deze bei de plechtigheden was in handen van de Koninklijke Militaire Kapel. De namen der beëdigden luiden: G. H. Bischot, F. de Moll, J. van leperen, L. Tjoonk, R. C. Mante, H. J. Janssen, G. van Remmerden, A. J Vlissing, H. J. Boelema, J. W. van Kempen, J. Vis ser. W. J. A. A. M. Goldschmitz, T. J. van der Vleugel, A. H. Buikema, P. Langenberg. Scheepvaart in kanaal van Zuid-Beveland. In de maand December 1954 pas seerden er totaal door het kanaal van Zuid-Beveland 6010 schepen welke een inhoud hadden van 2.820.926 ton. Daarvan waren 4216 schepen van 2.314.290 t. geladen en 1794 schepen van 506.636 t. waren le dig. Bij deze schepen waren o.a. 3405 geladen motorschepen (1.355.153 t.) en 1337 ledige (308.198 t.) en 787 ge laden sleepschepen (951.349 t.) en 205 ledige (180.833 t.). Verder waren er bij 802 sleepboten en 49 coasters van welke laatste er 22 geladen en 27 ledig waren. Tot de Rijnvaart behoorden er 293 geladen sleepschepen (374.665 t.) en 6 ledige (8980 t.) en 494 geladen mo torschepen (302.705 t.) én 19 ledige (16.303 t.), naar België en 147 gela den sleepschepen (185.220 t.)( 4 ledi ge (4570 t.), 294 geladen motorsche pen (197.323 t.) en 27 ledige motor schepen (16.347 t.). In totaal passeerden er naar Bel gië o.a. 1778 geladen motorschepen (717.824 t.), 625 ledige motorsche pen (139.293 t.)405 geladen sleep schepen (453.199 t.)94 ledige (87.530 t.), van België 1627 geladen motorschepen (637.329 t.), 712 ledige motorschepen (168.905 t.), 382 gela den sleepschepen (498.15Ó t.) en 111 ledige sleepschepen van 93.303 ton. In nationaliteiten waren de sche pen verdeeld in Nederlandse 3971, Belgische 1154, Franse 276, Zwitser se 277, Engelse 8, Duitse 311 en Luxemburgse 13. Faillissementen in Zeeland. Gedurende 1954 werden in Neder land in totaal 1372 (v.j. 1628) fail lissementen uitgesproken. Voor Zee land luidden deze cijfers over de overeenkomstige periode 31 (19), hetgeen dus een toename te zien geeft. Brand in Ambonnezepkamp Doordat een van de bewoners met een brandende kaars iets onder een matras aan het zoeken was, brak in het Ambonnezenkamp te Aardenburg brand uit. Gezien het brandgevaar van deze houten barakken werd de brandweer gewaarschuwd. Deze was in een minimum van tyd aanwezig, doch hoefde niet meer handelend op te treden, daar de brand reeds met eigen krachten was geblust. Officiële publicaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCLALE ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken te Vlissingen maakt bekend, dat hij verhin derd ls hedenmiddag. Woensdag 19 Janu- ri, spreekuur te houden. RAAD KAPELLE Restauratiekosten van de toren thans op f 63.000 begroot De raad van Kapclle vergaderde Dinsdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester H. G. van Suylekom. Uitvoerig werd gesproken over de verordening winkelsluitingswet 1951 met betrekking tot de verkoop van fruit. Aan de discussies werd deelgenomen door mevrouw Beenakker-Ha- tersel (PvdA), C. Tramper (PvdA), A. de Waard (SGP), A. de Neef (Pvd A), F. van Hoorn (VVD) en J. de Jager (AR). Duarbjj pleitten de afge vaardigden van de P.v.d.A. en VVD voor deze Zondags-verkoop, waarby er op gewezen werd, dat het fruit op de ryksweg wordt verkocht, dat wil zeggen buiten de bebouwde kom, terwijl bovendien het vreemdelingenver keer er door wordt gestimuleerd. De vertegenwoordigers van de rechtse par tijen wezen er op, dat het element van de Zondagsheiliging een rol speelt en dat er hier sprake was van een principiële kwestie. Tenslotte werd besloten met 6 tegen 4 st- (die van de heren I-\ v. Hoorn, A. d. Neef, C. Tramper en mevrouw Beenakker-Hatersel) besloten de verkoop van fruit op Zonda gen niet toe te staan. Met dezelfde stemverhouding werd besloten tot wij ziging van de algemene politieverordening tot verbod van de verkoop van ys en patates frites op Zondag. Voordat tot afwerking der agenda werd overgegaan, deelde de voorzit ter mede, dat het woning-probleem nog steeds het urgenste punt van het femeentelyk beleid is. Vele particu- ere ^bouwers wachten op toekenning van volume en premie. Daarnaast kon hy mededelen dat het plan van de uit valsweg is goedgekeurd en uitgevoerd kan worden. Intussen is de subsidie hierop van 70 tot 75% verhoogd. Het postkantoor met kantoorhou derswoning werd onderhands ver huurd aan de kantoorhoudster mej. P. Verschuure, terwijl de P.T.T. 10 jaar lang jaarlijks 1370.huur zal betalen. Bij het punt restauratie gemeente toren Kapelle, deelde de voorzitter me de dat de kosten hiervoor nu geraamd zijn op 63.000.hetgeen wel een grote tegenvaller ls. De gemeente zal in het ongunstigste geval 50% hier van voor haar rekening moeten nemen, terwijl het overige gesubsi- dideerd zal worden voor 40% door mo numentenzorg en 10% door de provin cie. Besloten werd het werk onder hands aan te besteden. Ook het plan tot het bouwen van een twintigtal woningen is geheel op een teleurstelling uitgelopen. Inplaats van dit aantal zullen er 8 gebouwd worden t.b.v. personeel van plaatse lijke bedrijven. Voor vier woningen is bouwvolume en premie aanwezig ter wijl de overige vier door de plaatse lijke bedrijven zullen worden bijge bouwd, waarover dan de premie zal worden „uitgesmeerd". Alle plaatse- Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen VEEMARKT ROTTERDAM. 18 Januari. Aanvoer In totaal 3562 (5958) stuks. Vette koeien en ossen 900; ge- bruiksvee 791 (427); vette kalveren 70; graskalveren 110 (101); nuchtere kalve ren 845; varkens 180; biggen 165; paarden 130; veulens 11; schapen' of lammeren 344; bokken of geiten 17. Vette koelen per kg. In et. le kw. 250— 269. 2e kw. 220—245, 3e kw 190—204. Vette kalveren per kg. In ct. le kw. 290 —300, 2e kw. 260—270, 3e kw. 220—250. Pr. p. k. In. ct. Pr. p. st. In gl. le 2e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Sl.paarden 200 186 175 Schapen Lammeren Kalfkoeien en Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken le 2e kwaliteit 300 250 175 53 48 44 55 45 33 125 115 95 115 105 95 1025 900 750 650 600 475 650 550 460 400 300 250 Vette Koeien flauw, dalende prijzen, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer tame lijk. handel vlot. prijshoudend; graskalve ren aanvoer tets kleiner, handel slepend prijzen iets minder; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel redelijk door kor tere aanvoer, pijsh.; biggen aanvoer gro ter. handel kalm, prijzen onveranderd, slachtpaarden aanvoer iets minder han del stroef, prijzen ongewijzigd; veulens en schapen aanvoer kleiner, handel rede lijk. prijzen iets hoger: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer gewoon, handel ta melijk, prijzen ongewijzigd: vare koeien aanvoer matig, handel stil, vooral niet ho ger in prijs; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen iets lager. VEILING KRABBENDIJKE 18 Jan. Exportveiling: Jonathan AA 41, A 42. B 35, C 30. Huish. maat 80 37, m. 75 30—35, m. 70 29—35, m. 65 24—30, m. 21—22. Tweetjes 6. Goudreinette AAAA 32, AAA 34, AA 29, A 27, B 22, C 15, m. 90—95 30, m. 85—90 29, m. 80 28, m 75 25, m. 70 18. Huish. grof 32—26. Eentjes 18. Golden Delicious m. 75 37. m. 70 5361, m. 65 4253, m. 60 3135. Cox's Orange Pippin AAAA 56. AAA 62, AA 70. A 57. B 36—40, C 18—30, m. 80 52. m. 75 55. m. 70 52. m. 65 48, m. 60 30—33, m. 55 12—15. Tweetjes 6. Gewone veiling. Jonathan 6.4017. Goudreinette (los) 3—22. Goudreinette verp. 17=39. Cox's Orange Pippin (los) 3—60. Cox's Orange Pippin (verp.) 44—73. Golden Delicious 447. Laxton Superbe 3—34. VEILING MIDDELBURG 18 Jan. Aardappelen. Bintjes 6.507.10. Koopmans Blauwe 11.20. Appels: Goudreinetten B 22, C 20—21, I 19—30, H 14, K 10—22. Jonathan I 16—33, II 11—12, K 8—22. Golden Delicious 1 32. II 1819, K 25. Lombart Calville 1 1524, Cox's Orange Pippin K 40—41. BC 33. Lax- ton's Superbe K 4. Peren: St. Rémy 1 18. K 11—18, Zw wijnpeer K 5—6. Conference K 13—25 Comtesse de Paris K 3—12. Br. A. Lucas K 25. Groenten: Sav. Kool 15—30. Rode kool 2635. Boerenkool 1523. Spruiten on- geschoond 22—54. Spruiten schoon 3867 Prei 20—38, Kg rapen 2—13 Kg peen 5— 19. Waspeen 29—38. Kg kroten 32—40. Bos- kroten 19. Veldsla 25—106. Andijvie 64— 86. Witlof 43—58. Kg uien 5—21. Sla 7. Kg sla 31. EIERNOTERING GOES Bericht handelaren Kipeieren 10 ct.. Poelje-eieren 8 ct.. Eena eieren 8 ct., Kalkoeneieren 15 ct., Gan-- eieren 15 ct. Opheffing gebrek aan sport terreinen in Middelburg Deel industrieterrein wordt misschien bespeelbaar gemaakt In de Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering van Middelburg heeft de heer P. H. Geers (P.v.d.A.) het college van B. en W. enkele vra gen gesteld naar aanleiding van de persberichten omtrent de moeilijkhe den, die gerezen zyn met de Middel burgse sportterreinen. Zoals men weet, heeft de K.N.V.B. onlangs me degedeeld, dat de competitie voor het lager voetbal in de Zeeuwse hoofd stad stopgezet zal dienen te worden per 1 Maart, wanneer op die datum geen voorziening in het tekort aan speelterreinen zullen zyn getroffen. Dit zou betekenen, dat dan onge veer -300 spelers niet meer in compe titieverband kunnen uitkomen. De moeilijkheden vinden hun voor naamste oorzaak in de slechte toe stand van de velden op „Modder- oord". De heer Geers wilde nu weten hoe het staat met het gebrek aan terrei nen en of er al contact is geweest tussen B. en W. en de betrokken sportorganen. De laatste vraag moest loco-burge meester, wethouder J. W. Kögeler, ontkennend beantwoorden. Hij deelde mede, dat de sportcommissie deze zaak thans in handen heeft. Er wordt naar een oplossing gezocht, zo bleek verder uit het antwoord van de heer Kögeler, door het niet-verhuurde ge deelte van het groot-industrieterrein aan de Kleverskerkseweg bespeelbaar te maken. Bovendien wordt onder zocht of het mogelijk zal zijn de nieuw aangelegde sportvelden eerder te doen gebruiken dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Waar zijn onze schepen? Alcyone p. 17 Fernando Noronha n. Si Vincent Kv. Amsteldijk p. 18 10.20 Vlissingen v. Havre n. Antwerpen. Banka 15 v Tacoma n. Hongkong. Blijdendijk 18 v. Antwerpen n. R'dam. Dongedijk 16 v. Los Angles n. Europa. Rijnkerk 17 v. Kaapstad n. Las Palmas. Grootekerk 17 te Amsterdam. Kota Agoeng 17 v. Port Said n. Colombo. Limburg 16 te Belfast. Loosdrecht 18 te Bombay. Mapia 18 v. Port Said n. Liverpool. Molenkerk 18 te Colombo. Stad Maastricht 18 te Terneuzen, Bloemfontein 18 te Southampton. Esso Amsterdam t. p. 17 14.20 Vlissingen n. Sidon. Gaasterkerk 18 v. Aden n. Melbourne. Jagersfontein 17 150 m. NJ4.0. Flnisterre n. Las Palmas. Kleldrecht 17 te Hamburg. Laagkerk 17 te Rotterdam. Laurenskerk p. 17 Flnisterre n. Calcutta. Lekhaven 17 v. Rotterdam n. Bremen. Manoeran 18 vm. te Port Said Nestor 18 te Trinidafl Polyphemus p. 17 Gibraltar n Halifax. Willem Ruys 18 te Suez. Aalsum 17 v. Bahrein n. Suez A. Algenib 17 v Hamburg te Antwerpen. Almkerk 17 v Genua n. Marseille. Aludra 17 te Calcutta. Arendskerk 17 nm te Penang. Baud 17 v Seiawan n. Prlok. Japara KRl 16 v Bahrein o Calcutta. Kota Gede 18 te Prlok. Leuvekerk p 17 Djeddah n. Aden. Perna 17 v Curacao n. Monrovia. Sirrah 18 te Houston. Sliedrecht p. 17 Rasalhadd n. Mena al Ahmadi. lrjke bedrijven zijn met deze regeling accoord gegaan. Tot afgevaardigde en plv. afge vaardigde naar de vergaderingen van de Waterleiding Maatschappij werden f ekozen de heren J. Balkenende en B. e Jager. NAGKKOMEN ADVKRTBNTIB. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden, mijn geliefde Vrouw en Moeder C. C. BOUWENS op de leeftijd van 53 jaar. üit aller naam, J. VAN DEN OOSTEN. Middelburg, 18 Jan. 1955. Korte Geere 55. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Za terdag 12.30 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw en Moeder, Mevrouw JACOBA WILFÏELMINA LEUXTJE VAN GORSEL geboren VVELLEMAN op de leeftijd van 54 jaar. H. VAN GORSEL SUSAN JAN MAJA Krabbendijke, 18 Januari 1955. De begrafenis zal plaats hebben op Zater dag 22 Januari a.s. des namiddags 1 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw JACOBA WDLHELMINA LEUNTJE VAN GORSEL geboren WELLEMAN op de leeftijd van 54 jaar. Krabbendijke: S. M. WELLEMAN— VAN ARENTHALS Krabbendijke L. J. W. WELLEMAN C. C. WELLEMAN Voorburg: Ir. M. W. WELLEMAN S. J. WELLEMAN— MULDER en Kinderen Utrecht: CHR. L. WELLEMAN Amsterdam: SA. M. A C. WELLEMAN. arts. Krabbendijke, 18 Januari 1955. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Man. Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der de Heer JACOBUS RISSEEUW in de ouderdom van ruim 87 jaar. Oostburg: A. S. RISSEEUW— MA ZURE Holl. Rading: J. I. RISSEEUW L. P. RISSEEUW— v. d. WAL. Den Haag: P. M. RISSEEUW Oostburg: A. HOSTE— RISSEEUW M. I. HOSTE. Haarlem: E. W. ALBREGTS— RISSEEUW G. E. ALBREGTS. Klein- en achterklein kinderen. Oostburj,, 18 Jan. 1955 Corresp. adres: Oude Haven 10. Oostburg. De teraardebestelling zal plaat.1? hebben op Vrijdag 21 Jan. a.s. des namiddags om 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3