KAPPIE EN DE JUWELENROOF HENK STAM NAM AFSCHEID VAN BILTHOVEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN Waar zijn onze schepen? SPIERPIJN Kloosterbalsem uit de JETHER DINSDAG 18 JANUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Concert en afscheids bijeenkomst Maandagavond is aan de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de lieer Henk Stam, in „De Werkplaats" te Bilthoven een afscheidsavond aange boden in verband met zijn vertrek uit deze gemeente en zijn vestiging m Middelburg. Er was daartoe een co mité gevormd, waarin o.m. zitting hadden de echtgenote van de burge meester, mevrouw Fabius-Van vloten en de componist Henk Badings. Het eerste deel van de avond bestond uit een concert dat werd gegeven door de violist Jos Verkoeyen, begeleid door Henk Stam. Uitgevoerd werden de Suite in A van Bach de Suite van Henk Stam, in 1953 in opdracht van de regering gecomponeerd, de Sonate voor viool van Henk Bailings en de Sonate in A van Brahms, opus 100. Hierna werd het woord gevoerd na mens het comité door mevrouw H. M. Vlamingh Kiebèrt, diein een sympa thieke toespraak wees op de grote verdiensten van Henk Stam, met na me voor de gemeente De BiltBilt hoven. Zij herinnerde eraan, dat men Officiële publicaties MIDDELBURG. Verkeersmaatregelen in verband met de opening van de Herenbrug (art. 4, lid 1, sub c en h, en lid 2 sub b van het Wegen verkeersreglement) B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de Raad dier ge meente van 13 Augustus. 1951; overwegende, dat het door de openstel ling van de Herenbrug en de daarmede verband houdende ingebruikneming van de route Markt-Lange Noordstraat-Stad- huisstraat-Volderijlaagte-Klein Vlaande- ren-Seisbuitenbrug-Seissingel noodzake lijk is, dat o.a. ter beveiliging van deze route, enkele verkeersmaatregelen wor den getroffen; overwegende, dat de straten, waarin maatregelen worden getroffen, gelegen zijn binnen de bebouwde kom der ge meente en in beheer zijn bij de gemeente; gelet op artikel 5 van het Wegenver keersreglement: besluiten I. vast te stellen een verbod wachten (wachtverbod) voor het deel van de Lange Noordstraat, gelegen tussen de Markt en de Bachtensteene, aan beide zijden, ge durende de maanden Juli en Augustus en op alle Donderdagen; (model 55); II. vast te stellen een verbod wachten (wachtverbod) voor de Stadhuisstraat, aan beide zijden, gedurende de maanden Juli en Augustus en op alle Donderdagen; ge durende de overige dagen van het jaar echter slechts alleen voor de zijde van die 6traat gelegen langs het Bodenplein; (modellen 55, 56 en 57); III. de Seisstraat geslo'en te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen in de richting Seisplein-Seisblnnenbrug; (n>odel 21); IV. de Seisbihnenbrug gesloten te ver klaren voor voertuigen en samenstellen van voertuigen, welke een gewicht van twee ton te boven gaan; (model 71); V. in de bocht Klein Vlaanderen-Vol- derij laagte in het middenplantsoen van KI. Vlaand. 'n bij duisternis verlicht blauw bord te doen aanbrengen met de aandui ding in witte kleur „Centrum (model 123). Dit besluit is toegezonden aan Géd. Sta ten van Zeeland, de hoofdingenieur-di recteur van de Rijkswaterstaat in Zeeland te Middelburg, de A.N.W.B., de K.N.A.C. en de K.N.M.V. Middelburg, 14 Januari 1955. MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HER INENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 1 Febr. 1955, des voormiddags van 910 uur, ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Me- het hier allerwege betreurt, dat deze jonge musicus Bilthoven verlaat. Me vrouw Vlamingh Kiebèrt zeide, geen vrees te koesteren, dat de nieuwe werkkring van Henk Stam hem zal verhinderen zijn compositorische en publicistische arbeid voort te zetten: „Daarvoor bent U van een te muzi kale „stam"... zo zeide zij. Zij sprak de hoop uit, dat hij nog vele malen in Bilthoven zou optreden, hetgeen voor al door zgn contacten met het com ponistencentrum „Gaudeamus" niet onmogelijk is. Tenslotte bood zij Henk Stam na mens het comité een kandelaar met drie armen aan, waarin zij de symbo len zag van zijn gezin, zyn werk in Zeeland en zijn werk als componist. Zij hoopte, dat alle drie de armen van de kandelaar in de toekomst stralend zouden blijven. Aan mevrouw Stam- Van Konijnenburg bood zij eveneens een afscheidsgeschenk aan. Henk Stam dankte op een bijzonder persoonlijke manier voor het vele goede, dat hij in Bilthoven had onder vonden, voor de vele vriendschap en voor de treffende wijze, waarop men afscheid van hem had willen nemén. Na afloop verenigde men zich nog in Huize Gaudeamus, welke bijeenkomst o.m. werd bijgewoond door de echtge note van de burgemeester en Henk Badings. Natuurverschijnsel boven Vlissingen Maandagavond omstreeks kwart over acht hebben ver scheidene Vlissingers een na tuurverschijnsel waargenomen in de. vorm van een vreemd voorwerp in de lucht. Het be woog zich met grote snelheid in de richting Noord-Zuid en verdween boven de Schelde. Mevrouw M. J. Kesteloo-Ka- land, uit de Hendrikstraat, nam een ovaalvormig voorwerp waar, dat zich in tweeën split ste en plotseling verdween. Het vloog op geringe hoogte, aldus mevrouw Kesteloo, en had een lila-geelachtige kleur. De heer P. Verhagen, kantooi John P. Best, zag een groene bal, die zich trillend met grote snelheid en op grote hoogte voortbewoog in de richting Noord-Zuid. Boven de Schelde spatte de bol in vurige sterren uiteen, waarna de hemel nog even hel was verlicht. „Geen vliegende schotel, maar een ge woon natuurverschijnsel", aldus de heer Verhagen. De 12-jarige Leida Postuma, uit de Anjelierenlaan, nam om streeks kwart over acht een lichtend voorwerp waar, dat spoedig in het niet oploste. Be slist géén vallende ster, zo vond Leidal VWVWVWWIVVVWVVVVSW Middelburg Ouderlingen N.H.-Gemeente. De kerkeraad van wijk-gemeente II (wijk van dr. H. van der Linde) van de Nederlands Hervormde Kerk te Middelburg heeft tot ouderling be noemd, de heren P. J. Gelok en C. Pagter. De heer W. P. J. Baars werd tot tweede jeugd-ouderling in deze wgk benoemd. Examen De heer H. A. F. G. Wöhler uit Middelburg slaagde voor het practijk- diploma boekhouden van de Neder landse Associatie voor Practijkexa- mens. „Herenbrug" in Middelburg wordt Zaterdag geopend B. en W. van Middelburg hebben de nieuwe brug, die de Herengracht overspant tussen Stadhuisstraat en Volderijlaagte, de naam „Herenbrug" gegeven. Het bouwwerk, dat thans vrijwel voltooid is, zal Zaterdagmor gen in gebruik worden genomen, zulks met enige plechtigheid. De ope ning van de brug zal geschieden door mr A. J. van der Weel uit Middel burg, in diens kwaliteit van voorzit ter der Herverkavelingscommissie Walcheren. Deze gebeurtenis -begint om 11 uur. Daarna is er een ont vangst in de Burgerzaal van het stadhuis. De „Herenbrug" is, zoals bekend, de laatste schakel in de. uit valsweg naar Domburg, die loopt van de Markt door de Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen over de Seisbuitenbrug, Seissingel en Sand- berglaan. disch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 14 Januari 1955. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 17 Jan. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers f 11.5013.50: Bintjes 8. Bevelanders 12.00—12.50; Meerlandcrs 9.00—9.25; Alpha's 7.Furore 11.00 —11.25. Zandaardappelen, geen noteringen. Voeraardappelen 3.50—4.—, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 17 Jan. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: Tarwe: Rode op vochtconditie tot f 27.35; Voor voederdoeleinden weinig vraag Voedergranen kalm prijshoudend Zomergerst naar kwaliteit en vochtge halte f 26.50—28.50. geschoonde gedroog de tot f 29.50. Haver naar kleur en vocht gehalte f 25.50—27.50. extra blanke tot 28.—. Rogge doorsneekwaliteit f 22.50— f 23.—, bakrogge f 23.00—24.—. Peul vruchten zeer kalm Groene erwten tot 95.Schokkers tot 1 125.Bruine bonen tot f 85.—. VEEMARKT ROTTERDAM. 17 Jan. Aangevoerd werden 2396 die ren, waarvan naar schatting 1472 stuks vette koeien en ossen. 755 varkens en 169 schapen of lammeren. Vette koeien prijs in ets per kg le kw. 250—270, 2e kw. 232—246, 3e kw. 190—206. Varkens (lev. gew) in ets per kg le kw. 185. 2e kw. 182, 3e kw. 180. Lammeren in gld per stuk le kw. 110, 2e kw. 100, 3e kw. 90. Vette koeien, aanvoer ruim; handel sle pend, prijzen iets lager. Enkele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.), aanvoer korter, handel vlot, prijzen even stijver. Enkele prima's boven noL Afloop traag. Lammeren, aanvoer groter, handel rede lijk. prijshoudend. Krijgt „Commissie H.G.V." dit jaar een eigen lokaal Verschenen is het verslag van de Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting (H.G.V.) in Mid delburg. Hieruit blijkt, dat de Com missie hoopt dit jaar de beschikking te krijgen over een eigen lokaal, voor zien van telefoon en schrijfmachine, zodat dan de werkzaamheden nog meer uitgebreid kunnen worden. In het verslag wordt opgemerkt, dat hieraan grote behoefte bestaat. In een eigen lokaal zou iedere middag gelegenheid tot informatie bestaan. Er werden spreekuren gehouden in de Industrie- en Huishoudschool. Na dat dit initiatief enkele weken was voortgezet, werd deze mogelijkheid tot nader contact met de Middelburg se huisvrouwen, opgeheven. In het verslagjaar werden 3 cur sussen gehouden, waaraan in totaal 81 personen deelnamen. Gebrek aan leerkrachten was er de oorzaak van, dat het aantal cursussen niet vergroot kon worden. Het bezoek aan het in formatie-kraampje, dat Donderdags op de Markt stond, was in 1954 gro ter dan vorige jaren: De verkoopop brengst bedroeg in totaal 50.48 (v.j. 71.87). Van de Landelijke Stichtings Commissie werd een toezegging voor subsidie over het jaar 1955 ontvangen. De jaarrekening van de comissie over 1954 vermeldt een totaaltelling van 549,22. Er is een batig slot van 196.92. Vlissingen Onderwijzeres benoemd. Tot onderwijzeres aan de Prins Willemschool te Vlissingen is be noemd mej. W. H. Helmstrijd te Domburg. Feestavond supportersvereniging. De supportersvereniging van de V. en A.V. „De Zeeuwen" te Vlissingen houdt Zaterdag 29 Januari a.s. in het Concertgebouw een feestavond ter gelegenheid van haar vijfjarig jubi leum. Op deze avond zullen o.a. op treden, Mieke Telkamp, Coos Speen- hoff e.a. Meliskerke Z.L.M. vergaderde. De afdeling Meliskerke van de Z. L. M. vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van de heer W. de Buck. Spreker van deze bijeenkomst was mr. J. F. G. Schlingemann uit Goes, secretaris-penningmeester der maatschappij. Zijn onderwerp was „Het Landbouwschap", een orgaan, dat voor het agrarisch leven van grote betekenis kan worden, zoals spr, meende. Hij behandelde voorts o.a. het ontstaan van deze Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie, de Werkwijze en de verhouding tot de standsorganisaties. Naar aanleiding van deze inleiding werd een groot aantal vragen gesteld. Tot slot werd een aantal fraaie landbouwfilms ver toond. De vergadering was zeer druk bezocht. Nog steeds geen wachtgele- genheid te Anna Jacoba R.T.M. zou hier lokaal dienen in te richten. De laatste dagen wordt bij het veer Anna Jacobapolder het gemis van een wachtgelegenheid bijzonder sterk ge voeld. Met name Zondagavond kwam dit naar voren, Een sneeuwjacht en het vrij hoge water niemand die hier voor ver antwoordelijk gesteld kan worden deden de R.TM. besluiten de over tocht stop te zetten, Bij onderlinge overeenkomst vaart dan het z.g. boot je van Maas. Om ongeveer negen uur Zondagavond laadde de laatste bus van Roosendaal zijn passagiers af op Anna Jacoba. De R.T.M.-boot was uit gevallen en het kleine bootje, beladen met passagiers van Zijpe, merendeels soldaten, had moeilijkheden en werd naar Duiveland teruggesleept. Er was dus geen enkele gelegenheid over te gaan; dit zou nog ruim een uur du ren. Gedurende deze wachttijd stond ondanks het barre weer, de rei zigers, onder wie kinderen, gegn en kele wachtgelegenheid ter beschikking dan een schuurtje zonder zitplaatsen, verwarming of zelfs een deur. Te gen half elf kwam een bootje en wer den de verkleumde passagiers overge zet. Het zou toch wel zeer wenselijk zijn, dat de R.T.M. besloot op korte termijn hier een behoorlijke wachtge legenheid in te richten. Federatie van kanarie verenigingen vergaderde In de Korenbeurs te Bergen op Zoom werd Zaterdag de vergadering gehou den van de federaties van kanarie verenigingen waarmede de zusterver enigingen van de „Edelzanger" uit Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Vlissingen, Axel en Sluis samenwer ken. Op deze vergadering werd o.m. besloten de federatie tentoonstelling dit jaar te Bergen op Zoom te hou den en wel op 17 en 18 December a.s. Na afloop der vergadering recipieerde het bestuur van de „Edelzanger" in verband met het 25-jarig bestaan der vereniging, waarop de Zeeuwse ver enigingsafgevaardigden hun geluk wensen aanboden. Sint Laurens Toneeluitvoeringen. De toneelgroep van de buurtvereni ging „Brigdamme" in St. Laurens zal op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Januari a.s. in het Verenigingsgebouw een op voering geven van het blijspel in drie bedrijven van Hans Nesna „Daar was laatst een meisje loos". Aan deze avonden wordt bovendien een loterg verbonden waarvan de opbrengst be stemd is voor de financiering van uit stapjes in de vacantie door de buurt kinderen. Veere Jaarvergadering Het Varkenshoudersfonds te Veere hield onder voorzitterschap van de heer J. de Nood haar jaarvergade ring. In het afgelopen jaar werden 107 varkens ingeschreven. Hiervan werden er wegens ziekte drie vergoed. De vergoeding voor zieke of gestor ven varkens werd vastgesteld met de zelfde voorwaarden als in 1954. De heer J, Masu werd gekozen als be stuurslid. De heer J. Melis, die zich niet meer beschikbaar stelde voor de functie van bode. werd door de ver gadering dank gébracht voor de ja renlange arbeid voor het Varkens fonds verricht. In zijn plaats werd benoemd de heer F. de Bree. BIUARTEN Kampioenschappen libre. In café Gillissen te Middelburg werd een aanvang gemaakt met de biljartkampioenschappen van het dis trict Walcheren en Zuid-Beveland 1ste klasse libre. De eerste uitslagen waren: 200 46 21 4.34 169 46 29 3.67 J. Rijk (OHGL) 200 28 20 7.14 J. v. d. Guchte (OHGL) 162 28 27 5.78 C. Rgn (ALM. Goes) 135 33 14 4.09 M. Peynhout (ALM, Middelburg) 200 33 25 6.06 B. Korff (VEG) J. de Groot (VEG) J. Rijk (OHGL) C. Merk (Hoek) 134 33 20 4.06 200 33 30 6.06 J. v. d. Guchte (OHGL) 200 31 32 6.45 J. de Groot (ABV) 181 31 28 5.83 C. Rijn (ALM, Goes) 162 31 26 5.22 J. Ryk (OHGL) 200 31 28 6-45 C. Merk (Hoek) 200 48 14 4.16 B. Korff (VEG) 160 48 20 3.33 VOLLEYBAL Hoa Moa zag geen kans om leiding te heroveren. De strijd in de tweede klasse van de Walcherse volleybalcompetitie bracht maar weinig verrassingen. Hoa Moa zag geen kans om het lei dende Marathon van zijn plaats te verdringen, ondanks het feit, dat de ze ploeg rust had. UOC won zijn par tij van MVC n, onder protest. De uit slagen in deze afdeling luidden: EWC HI—VCU 0—3; M. de Ruyter n—MVC IH 3—0; EWC II—Hoa Moa H 3—0; MVC III—EWC Hl 3 0; UOC II—MVC IH 3—0; EWC n—M. de Ruyter II 3—0. De stand is nu: Marathon Hoa Moa n M. de Ruyter n VCU EWC H UOC n Zuidwesters MVC H MVC III EWC IH 8 6 1 1 13 20- 8 9 5 2 2 12 19- 9 9 4 1 4 12 20-13 9 4 1 4 12 21-13 9 4 2 3 11 16-12 9 4 2 3 9 20-13 7 3 2 2 6 15-12 7 1 5 1 3 10-12 8 1 7 0 2 8-21 9 0 9 0 0 0-27 Wcistkapelle Voordrachtsavond J. van Elsacker Voor de afdeling Westkapelle van de Christelijke Bouwvakarbeiders bond trad in het Jeugdgebouw van de Ned. Herv. kerk op de voordrachts kunstenaar J. van Elsacker uit Rot terdam. De heer Elsacker is West- kappelaar van geboorte. Hij bracht een aantal luimige en ernstige proza stukken ten gehore, die door de tal rijke aanwezigen geboeid werden ge volgd. Aanwezig was ook de districts secretaris de heer Koetsveld, die een toespraak hield. De leiding van dpze avond was in handen van de heer J. Westerbeke, voorzitter van de afde- ling. Zoutelande Ned. Hery. Kerk In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer C. van Sluys naar Middelburg werd tot ouderling in de Ned. Herv. kerk te Zoutelande gekozen de heer Joh. Lievense. Examen. Aan de Theol. Hoge School te Kam pen slaagde voor het cand. examen, de heer L. Douw te Zoutelande. Aarsdijk 1 6 te Antwerpen. Aardijk 17 te Havanna. Abbekerk 17 v. Hongkong 16 140 OZO Hongkong n. Shanghai. Amerskerk 16 te Genua. Appingedijk 16 te Santos. Blitar 15 te Genua. Bloemfontein p. 16 kp Flnisterre n. South ampton. Boschfontein 17 te Mombasa. Clavella (T) p. 16 Minikoy n. pt. Sudan. Congostroom 15 v. A'dam n. Dakar. Cottica 15 nm v. Paramaribo n. Plymouth. Grootekerk 16 v. Hamburg n. A'dam. Heemskerk 16 te Melbourne. Indrapoera 16 te Belawan. Jagersfontein 16 60 m NO Ouessant n. Las Palmas. Kieldrecht 15 te Bremen. Kota Agoeng 16 nm te Port Said. Kola Gede 15 v. Surabaja n. Cheribon. HOOG EN LAAG WATER 19 Januari. U.+N.A.F. u.+N A.P. U.—N .A.P. Vlissingen 10.29 1.35 23.14 1.39 4.13 1.30 Terneuzen 10.56 1.53 23.40 1.57 4.37 1.42 Hansweert 11.16 1.71 5.06 1.60 Zierikzee 11.35 0.98 5.15 1.20 Wemeldinge 11.52 1.17 5.15 1.42 U.—N.A.P. 16.58 1.51 17.22 17.49 17.50 17.49 1.64 1.81 1.40 1.65 17. ICapple wilde juist de trossen losgooien, toen de angstkreten, van de Maat weergalmden. Het volgend ogenblik zag hij zijn stuur man, aan een vreselijke op winding ten prooi, de trap vanT, e brug afstormen. „Kappie I" gilde de Maat, „de poppen spreken! Zij rie- Pen „OEF" en scholden me Uit! „Hossende haaien nog an toe! bulderde Kappie, die nu volledig zijn geduld verloor. „bange klont, schichtige zeekakelobbes! - beeld je je ja nu weer JP?' Ga op je post! NU! DA DELIJK!" Maar hoewel de Maat an- i rSr^ direct gehoorzaamde ais Kappie zo tekeer ging, bleek ditmaal zijn angst voor de geheimzinnige pop- pe,lT overhand te hebben. „Nee. NEE!" jammerde t V ga alet naar de stuurhut terug 1" Die poppen praten I Heusl En één hikt sprekend op Bas de Kruik 1" °nge'" daeht Kappie, ,.de klont heeft het nu wei erg op zijn zenuwenI Hij staat gewoon te trap pelen van ellende I Zou er soms toch iets met die poppen met pluis zijn?' „Wat is hier aan de hand?" klonk plotseling de barse stem van Jelle Kniep. Aangetrokken door het geschreeuw, was de veldwachter weer aan boord gekomen. „Hij zegt. dat de poppen praten en dat één van hen op die juwelendlef lijkt", antwoordde Kappie, „laten we maar eens kijken". „Goed," bromde Jelle Kniep. „Maar ik denk, dat Tjeerd Duizendschoon zich weer eens aanstelt. Het zou goed voor hem zijn, als ik hem eens een tijdje opsloot in het smookhok." En met een strenge blik naar de Maat, volgde hij Kappie naar de stuurhut. Laertes p. n. 16-17 Colombo n. Belawan Laurenskerk p. 15 Ouessant n. Marseille. Lawak 14 nm v. Trinidad n. Kaapstad. Limburg 16 voor Belfast ten anker. Mapia 16 te Suez. Oranje p. 15 Daedalusrif n. Colombo. Ouwerkerk 15 v. Brisbane n. TownsviUe: Polyphemus 16 v. Algiers n. Pt. Said. Slamat 15 te Rotterdam. Soestdijk 16 v. Tjilatjap n. Tt. Priok. Stad Alkmaar 16 te Immingham. Stad Maassluis 15 nm v. Kirkenaas n. Rot terdam. Straat Mozambique 15 v. Singapore n. Hongkong» Tibia (T) 177 te Auckland. Tomini p. 15 Sabang n. Aden. Weltevreden 15 v. New Orleans n. Char leston. Blijdendijk 17 te Antwerpen. Gaasterkerk 17 te Aden. Joh. v. Oldenbarn. 17 70 m ZW Kp Howe (Zd Zw Australië) n. Sydney. Meliskerk 17 te Beira. Oranje p. 17 Aden n. Colombo. Alnati 16 te Montevideo. Delft 18 te Mollende verw. (verb.) Laagkerk 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Noordam 17 te Rotterdam. Oranjestad 17 te Hamburg. Polydorus 16 te Liverpool. Ridderkerk 16 v. Kaapstad te Port Eli sabeth. Alcyone p. 16 Recife n. St. Vincent KV Alkaid 16 v. Bahia n. Vitoria. Arnedijk 16 te Londen. Waterman 17 te Curacao. Woensdreeht 16 v. R'dam n. Lissabon. Wonosari 17 te Belawan. In de eerste klasse werd een beslis singswedstrijd om dc vierde plaats ge speeld. tussen het Souburgsc Zuid westers en M. de Ruyter. Zuidwes ters wist de zo begeerde puntjes in de wacht te slepen. Door deze beslis singswedstrijd is het mogelijk gewor den om volgende week met cïe op nieuw ingedeelde competitie te begin nen. De eindstand luidt hier. EWC I MTS I MVC I Zuidwesters M. de Ruyter i UOC I Hoa Moa I MTS H 7 7 0 0 14 21- 1 7 6 1 0 12 18- 6 7 4 3 0 8 14-12 7 2 3 2 G 12-14 7 12 4 7 13 3 7 0 4 3 7 0 5 2 6 11-14 5 9-12 3 8-18 2 5-20 De nieuwe competitie-indeling ziet er als volgt uit: Eerste klasse A: EWC I: MTS I; MVC I; en Zuidwesters L Heren eerste klasse B: M. de Ruy ter I; UOC I; Hoa Moa I; MTS 11. (Advertentie.) driemaal daags krachtig laten wrijven met Kloosterbalsem, die diep in de weefsels doordringt. Ook bij rhcumatick en ischias: WOENSDAG 19 JANUARL HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gr. 8.00 Nws- en weerber. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (935— 9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnbuneded. 12.33 V. b. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 „Wat beoogt het Prinses Margriet Fonds?", caus. 13.20 Tentoonstel- llngsagenda. 13.23 Omr. ork. 14.00 Medische kron. 14.10 Instr. trio. 14.30 V. d. Jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd 16.50 Gram. 17.35 Sport. 17.50 Regeringsultz.: Rijksdelen Overzee: „Handel en Bedrijf ln Suriname" door Mr. C. M. Elenbaas. 18.00 Nws. en 'comm. 18.20 Sport. 18.30 Roemeens ork. 18.55 VARA-Varia 19.00 Kinderliedjes. 19.10 Reisverhaal over Is raël. VPRO: 19.30 v. d. jeugd. VARA 20 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Gevar. progr. v. d. sold. 20.50 „De Revisor" hoorsp. 22.25 Marinierskapel. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.20 Hammondorgel. 23.40 —24.00 Gram. HILVERSUM U. 298 m. 1007 kc/S. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. huisvr. 9.35. Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Omr. ork. 11.55 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Vocaal ens. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 14.00 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. of act. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Kamermuz. 13.45 „Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven", caus. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Muzikale caus. 19-30 Bul- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20,20 Radio Phllharm. ork. en soliste. 2130 „Het Christendom in de eerste eeuwen" caus. 21.40 Lichte muz. 21.50 Pol. kapel en solist. 22.20 Lichte muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. NAUfKUMBN ADVEKTENTIB. Heden overleed plot seling onze innig gelief de Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. MAATJE KOOLE Weduwe van GILJAM LOKERSE in de ouderdom van bijna 64 jaar. Yerseke: ELIZABETH N. PEKAAR-LOKERSE PHILIPPUS L. PEKAAR en Kind Driewegen: NEELTJE P. NIJSSE- LOKERSE JAN NIJSSE en Kind. Vlaardingen: JACOBUS P. LOKERSF. ADRIAN A D. LOKER- SE-MINNAARD en Kinderen driewegen, 17 Januari 1955. Ruijgendjjk 4. De begrafenis zal plaats hebben op Don- Ierdag 20 Januari a.s. 1es middags om 12 uur Driewegen. HERVERKAVELING f HOLEN Het ligt in het voornemen om op Vrjjdag 28 Januari a.s. een excursie te organiseren naar de N.O.P. Tijdens deze excursie zal een indruk worden gegeven van deze nieuwe polder en zullen enkele bedrijven be zocht worden. Grondgebruikers in de gemeenten Stavenisse, Sint An- naland en Oud-Vossemeer, die minstens 7.5 ha in ge bruik hebben, kunnen aan deze excursie deelnemen. De deelname is geheel gratis. Zij, die belangstelling voor de N.O.P, hebben, worden uitgenodigd aan deze excursie deel te nemen. In verband met de busreservering dienen gegadigden zich vóór Vrijdag 21 Januari a.s. schriftelijk op te geven bh' het Bureau van Uitvoering te Sint Maar tensdijk, onder opgave van naam en adres. Bijzonderhe den over vertrektijd enz. worden nader bekend gemaakt. De excursie zal niet langer dan één dag duren. Onder weg wordt een koffiemaaltgd aangeboden. HET BUREAU VAN UITVOERING HERVERKAVELING THOLEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3