Zeewierindustrie uit Zeeland verovert de markt, maar... .•V83 Mm Förtiiamitif IN MEMORIAM G. BALUNTUN Immr Almanak Kilo's slanker BonKorets VISSERÏJ-CRITIEK OP REDE VAN IR. DIBBITS PHILIPS LAMPEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DlLNÖDAG lö J AiN UA1U li)00 ZWARE CONCURRENTIESTRIJD Buitenland voert dumpingpólitiek in de loods aan de kanaalkant te Scliore, waar de Zeeuwse zeewierindus trie „Alginac" is geevstigd, werd er vooral in 'C afgelopen jaar '54 zo het een en ander klaargespeeld. In de fabriek zelf, zowel als in de werkkamer van drs. K. Veldkamp, de energieke, rusteloze leider van dit bedrijf. Bij dui zenden kilogrammen is er het wier van de Zeeuwse zeedijken binnenge bracht om als.... poeder naar de consumptieysberedders en de papierindus trie te verdwijnen. Na de eerste aanloop-jaren, is de N.V. „Algïnac" in 1954 eigenlijk pas op grote schaal met de winning van de voor velen nog onbekende alginaten begonnen. Tegelijk is er echter ook een moordende strijd tegen de buiten landse concurrenten ontbrand. Een stryd, welke drs. Veldkamp tot dusver in zyn voordeel heeft weten te beëindigen, doch of dat op de duur zonder hulp is vol tè houden Het is reeds eerder verteld, dat de ze jonge Zeeuwse industrie, die uit het vroeger geheel verwaarloosde zeewier kostbare alginaten haalt, niet alleen in steeds toenemende mate de viezen gaat besparen, doch door ex- §ort ook buitenlandse betaalmiddelen egint op te leveren. De credietverle- ning door het Rijk en de technische bestand, welke bijzonder worden ge waardeerd, beginnen dus nu hun vruchten af te werpen. Maar, zoals het vaak in het leven gaat, het vreem de, jonge eendje in de bijt van de al- ginaten-industrie, werd niet met en thousiasme door ;de buitenlandse con currenten begroet. Men moet name lijk weten, dat er slechts vijf produ centen over de gehele wereld zijn. Be halve Amerika, dat in Europa niet aan de markt komt, zijn het slechts bedrijven in Engeland, Frankrijk en Noorwegen, welke zich met de Algi- nac op de verwerking van zeewier toeleggen. Onze Zeeuwse industrie nu, is na de stagnatie door de ramp, vorig jaar eerst goed met de alginaten in poe- dervorm op de marlet gekomen. Be- Iialve enige export naar België Duitsland en Brazilië, werkt men vooral i'i hot binnenland. Ook hier gaan de consumptie-ijsbereiders er steeds meer toe over, alginaten te ge bruiken om het waterys een „roml- ger"-strnctuur te geven. Zware concurrentie. Op de vrij door het buitenland te betreden Nederlandse markt moest echter een zware strijd worden gele verd tegen de Engelsen, die voor het research-werk jaarlijks zo ongeveer een millioen pond van hun overheid toegestoken krijgen.» Van de Noren en Fransen, die in de consumptieijs-sec tor niet met de kwaliteit mee konden had de „Alginac" geen hinder. Het „gevecht" tegen de Engelsen leidde er echter toe, dat in de loop van het jaar de prijs geleidelijk met meer dan 30% daalde, terwijl de concurrenten hetzelfde product in eigen land voor bijna de dubbele prijs verkochten. Dit laatste was mogelijk, omdat men in Engeland beschermd wordt door een. hoog invoerrecht op alginaten. „Algi nac" kwam de strijd gelukkig goed door, al moest zij dan ondanks loon- ronden e.d., met lagere prijzen genoe gen nemen. Na het zomerseizoen wendde men zich meer tot de Neder landse papierindustrie, welke voor een bepaalde papiersoort ook alginaten ge bruikt. Weer moest er stryd gevoerd worden om een belangrijke order bin nen te halen. De Engelsen moesten daarbij het loodje leggen, doch toen het leverings-contrac.t bijna gesloten was, kwamen de Fransen opdagen met een prijs, welke vér beneden de kostprijs lag. Hoe dit mogelijk Was laat zich slechts raden. In ieder geval is het zo, dat de Franse zeewierindu strie een hoge staatssubsidie ontvangt voor de winning van jodium uit zee wier, waardoor dus indirect de algi- natenfabricage uit de overgebleven wier eveneens wordt gesteund. Dank zij de loyale medewerking van de betrokken Nederlandse pa pierfabriek werd ook deze „aan val" op de „Alginac" afgeslagen. Maar, zal' in de toekomst de Neder landse industrie zich de luxe kun nen en willen veroorloven om een aanzienlijk hogere prys te betalen, dan door de buitenlandse concur renten wordt bedongen Natuur lijk zouden overigens deze goed kopere aanbiedingen slechts zo lang gestand worden gedaan, tot dat de „Alginac" van het toneel zou zijn verdwenen. Daarom "is het niet teveel gevraagd, dat de overheid door liet treffen van bepaalde maatregelen voor de ((Al ginac" de mogelijkheid schept om on der gelyke omstandigheden de con currentiestrijd met de buitenlandse firoducenten aan te binden. In het be- ang niet alleen van de „Alginac" zelf; doch niet minder ten gunste van onze nationale economie. Gezien de krachtdadige medewerking, welke het Rijk reeds in de vorm van credieten en technische bijstand verleende, mag er niet aan getwijfeld worden, dat ook op het gebied van bescherming tegen de diimpingspolitiek van het buitenland, zoveel mogelijk de helpen de hand aan deze veelbelovende indu strie zal worden geboden! met zulle kondenweec BESCHERMT TEGEN VERKOUDHEID, GRIEP, KEELPIJN In buisjes a 20 en ftacons 50 tabletten Schade door harde wind De harde windstoten, die Zondag avond optraden, hebben, zo blijkt, in Middelburg de nodige schade aange richt. Het pand van de heer S. op de hoek van de Zuidsingel en de Korte Noordstraat moest het bijv. ontgel den. Ruim 100 dakpannen werden van het dak geslingerd, dat zodoende aan I de voorzijde voor driekwart onbedekt lag. Bovendien leverden de scherven der pannen gevaar voor het verkeer op, zodat de orandweer een en ander heeft opgeruimd. Van het dak van de Schouwburg liet een flink stuk zinken goot los door de wind. De goot kwam in. een' na,bijzijnde boom terecht. Ook hier kwam de brandweer er aan te pas. Tenslotte waaide op het huis hoek Breestraat-Schuitvlotstraat de schoorsteen van het dak. Er deden zich nergens persoonlijke ongelukken voor.- Dit alles geschiedde tussen 22 en 23 uur. „Oradour" vlot. Het Franse stoomschip „Oradour" (7176 brt.), dat in de afgelopen nacht op de Hoge Platen in de Westerschel- de ter hoogte van Breskens aan de grond is gelopen, is Maandagochtend om half negen door de sleepboten „Ebro" en „Witte Zee" van L. Smit en Co. vlot getrokken. Het schip heeft zijn reis later voortgezet. Geslaagde brochure van Landboüw Coöp. Centrum Het bestuur van het Landbouw Coöperatie Centrum voor Zuid-Weste lijk Nederland heeft kortgeleden be sloten een aantal brochures uit te ge ven, die niet voor het gehele werkge bied, maar voor regionaal „gebruik" z(jn bestemd. Als eerste resultaat van dit besluit is thans verschenen het boekje „Een en ander over de land- en tuinbouw- cooperatie op Walcheren". Deze keu rige, zeer geslaagde brochure, samen gesteld door de neer J. Hof en van een voorwoord voorzien door de Com missie voor Landbouwcoöperatie op Walcheren, kan zoals de titel reeds aanduidt dienen als inlichtingen bron voor wie iets omtrent geschiede nis, bloei en werkwijze van ae agrari sche coöperaties op dit eiland wil we ten. Het bevat een schat aan wetenswaar digheden over het coöperatief aan- en verkoopwezen, de boerenleenbanken, de zuivelindustrie, de afzet van groenten, fruit en eieren, de onderlin ge verzekeringen, coöperaties als die van de silo, de aardappelbewaarplaat- seri e.d. en bovendien over buiten Wal cheren gevestigde coöperaties. Het boekje is gedrukt op fraai papier en rijkelijk geïllustreerd met foto's en grafieken. „Een en ander" zal dan ook zeker zijn weg bij de belangstel lenden vinden. Plet gemeentehuis van Kapelle'Jieeft sinds kort een torentje gekregen. Met de kolossale toren van de Ned. Hérv. Kerk vormt dit nieuwe bouwwerk een harmonisch beeld (Foto: P.Z.C.) VAN »mn TOT MUZIEKUITVOERING. Zaterdagavond gaf de muziekver eniging „Luctor et Emergo" in de zaal Middendorp te Zoutelande haar jaarlijkse uitvoering. Na een ope ningswoord van de voorzitter voer den de muzikanten onder leiding van de directeur, de heer A. Joosse, een tiental nummers uit. welke met een hartelijk applaus werden gewaar deerd. Na de pauze gaf de toneelclub „De Golfbrekers" een opvoering van het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon". Tenslotte werd de oudste begunstiger, de heer A. Flipse gehuldigd met een feestmars. IN WAARDE. Ook in Waarde bereidde de muziek vereniging haar leden een gezellige avond. Het was „Vooruit", dat onder grote belangstelling in de zaal Kloet een viertal muzieknummers uitvoer de. Een ander hoogtepunt van de avond was de opvoering van de klucht „Geld dat stom is". Muziek en toneel stonden op goed peil, zodat te recht veel succes werd geoogst. IN KRABBENDIJKE. De buurtvereniging „De Oostweg" te Krabbendijke hield in zaal Verburg haar jaarlijkse feestavond, door de mandolineclub uit Kruiningen met een rijkelijk gevarieerd programma opgeluisterd. Deze mandolinevereni ging gaf overigens nog een vertol king van het toneelstuk „Het Gouden Kalf". Zowel de muzikale- als de to neelprestaties getuigden van een de gelijke voorbereiding. 't SNEEUWEN KLEED... 't Beeld van de trieste regenzondag, zoals wij dat gisteren beschreven, is tijdelijk weer teniet gedaan. Want wéér vielen gisteravond in eindeloze dwarreling de witte vlokken, weder om steden en dorpen, pleinen en stra ten bedekkend met het witte kleed. Wéér kreeg het in de winter vaak zo grauwe, troosteloze landschap een ander, vriendelijker aanzien, 't Sneeu wen kleed immers bezit de macht om scherpe contouren een v)einig te ver zachten, om harde geluiden gedemp ter te doen klinken't Schenkt de wereld van tijd tot tijd een vrediger aanblik, 't maakt de dingen soms minder meedogenloos. Totdat weer de regen komt, de storm, het nood weer Zoals ook 't leven retgen, storm en noodweer kent. Perioden, waarin men naar een sneeuwen kleed" verlangt, totdat 't weer bestendiger is gewor den. e WOLPHAARTSDIJK. In Wolphaartsdijk trad de mond- accordeonvereniging uit Wemeldinge op de planken voor het talrijke, pu bliek in gebouw „Tavenu", onder lei ding van de heer P. B. van Sprang. Ook hier werd aan de uitvoering een toneelstuk toegevoegd en wel een Zeeuwse klucht in twee bedrijven, spelende in ,,'t weunuus van de broers Blok". IN NIEUWDORP. Tenslotte hield ook de schaakclub „De Burght" te Nieuwdorp een feest avond, welke onder leiding stond van de heer Spee. De toneelvereniging" „Kunst naar Kracht" uit Heinkens- zand bracht er het toneelspel in drie bedrijven „Nacht en Morgen" voor het voetlicht en oogstte daarmede veel succes. LEZINGEN. Over het onderwerp „De Botsing der Generaties" zal Woensdag 19 Ja nuari a.s. in het Evangelisatiegebouw te Renesse spreken mevrouw Bijl Viets uit Den Haag. Zij houdt deze causerie, voor de gezamenlijke Her vormde Vrouwengroepen in de West hoek van Schouwen. Op 18 en 20 Ja nuari a.s. zal deze zelfde voordracht respectievelijk te Bruinissé en Wisse- kerke worden gehouden. LOTERIJ. De handwerkclub „Amieitia" te Wissekerke organiseerde enige tijd geleden een loterij. De loten gingen vlot van de hand en de opzet slaagde dan ook volkomen. Dit bleek o.m. uit de woorden der presidente van de club, die Zaterdag allen dankte voor de medewerking, in het bijzonder waarnemend burgemeester J. van Halst, die de trekking verrichtte. Advertentie, j Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets Werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en. snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en Verstopping' maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u,ls een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Dodelijk ongeval. Te Souburg is Zondagavond de 92- jarige weduwe M. FonseVan dei- Klooster van een trap gevallen en met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd.Zy is daar later op de avond overleden. In sloot geraakt en 1 verdronken. In dé nacht van Zondag op Maan dag is de 40-jarige S. aan de Kruis weg te Hontenisse in een sloot ge raakt en jammerlijk verdronken. Aaii;;.! >men wordt, dat de man ten gevolge .van het stormachtige weer van r'.e rechte weg is geraakt. Overlast van water in West Zeeuwsch-VIaanderen De snelle dooi, gepaard gaande met aanhoudende regen, heeft tijdens het afgelopen weekend de water-' stand in de West-Zeeuvvsch-Vlaamse polders aanzienlijk doen stijgen. Vele sloten en watergangen staan tot de rand gevuld. De lager gelegen wei den en akkers staan blank. Bij aan houdende Westenwind zullen bij het lozen waarschijnlijk moeilijkheden optreden. Het watèrgemaal te Bier vliet nabij de Braakmandijk zal dag en nachl; in werking blijven om in de kortst mogelijke tijd het ongemak ongedaan te maken. DELTAPLAN GEEN AVONTUUR Teleurstelling over rede tijdens Volkshogeschool bijeenkomst te Vlissingen. De eerste visserij-bijeenkomst van de Zeeuwse Volkshogeschool lieeft in brede kring weerklank gevonden en dat was waarschijnlijk met name te danken' aan het onderwerp, dat de eerste dag werd behandeld: het Delta plan. „Rijkswaterstaat en de Zeeuwse vissery kruisten de degens", aldus werd in het verslag van deze bijeenkomst in de P.Z.C. geformuleerd en in derdaad leek het debat enigszins op een tournooi, waarin weliswaar op hoffelijke, maar vaak ook wel op scherpe wijze de standpunten tegenover elkaar kwamen te staan. Wanneer men het oor nog eens in visserijkringen te luisteren legt, dan blykt, dat de opvattingen van Rijkswaterstaat, zoals ze in Vlissingen werden voorgedragen door ir. H. A. M. C. Dibbits, nog steeds een onderwerp van nadere bespreking en crifciek ontmoeten. Zo brengt „De Visserijwereld", het vakblad voor het Nederlandse visserij bedrijf in hét laatst-verschenen nummer, naast een verslag over de Vlis- singse bijeenkomst, een uitvoerige en critische beschouwing over de rede van ir. Dibbits onder de titel „Het Delta-plan geen avontuur". zal hij zeer velen niet op zyn zijde vinden en zeker werd zy niet gedeeld in de kring van Zeeuwen, waar hij sprak. Wij hopen ten zeerste, dat ook het Delta-plan niet wordt gezien als een avontuur van Waterstaat, waar mede het de aandacht der wereld op zich kan vestigen, want daarvoor zijn de belangen, welke ermee zyn ge moeid, te groot". „Ware de heer Dibbits een onderge schikt ambtenaar, dan zou men aan zyn uiteenzetting een betrekkelijke waarde toekennen", aldus de hoofd redacteur van h'et blad. „De heer Dib bits is echter een zeer hoge functio naris bij Waterstaat, zodat men ge neigd is zijn betoog als representatief te zien. In dit geyal moeten wij zeg gen, dat het ons buitengewoon diep heeft teleurgesteld. In het begin van zijn betoog refereerde spreker zich aan de Koninklijke Kerstboodschap van 1953, waarin wordt gesproken 'over de ballast der traditie. De heer Dibbits had, moeten weten, dat dit woord niet door iedereen is bewon derd, omdat er nog altijd tallos velen zyn, die de traditie van enorm belang achten voor onze volkskracht. En ze ker had hij zich dan later zelf niet moeten beroepen op .de Nederlandse traditie om de kustlijn te verkorten". „In deze tijd, dat de slogan opgeld doet: „sociale zorg van de wieg tot het graf", komt vervolgens de heer Dibbits aan Zeeuwse vissers, die hun eeuwenoud beroep bedreigd zien, ver tellen, dat het niet meer tot de styl van deze tijd behoort, dat men bij de pakken neerzit en dat men anderen laat zorgen. Dat hij hierbij zelf her innerde aan de Zuiderzeesteunwet, dat had iets van wrange ironie". „Er is het woord van die andere grote dijkenbouwer, ir. Lely: „Mo ge er geen smet blijven kleven aan dit werk", waarmede hij de sociale gevolgen van de afsluiting bedoel de. Ziedaar een woord van een man, die zich bewust was, dat dat gene, dat voor de gemeenschap wordt opgeofferd, door die ge meenschap naar vermogen moet worden vergoed", aldus Vissery- wereld. Het blad besluit aldus: „Eén op merking van ir. Dibbits zij hier nog gereleveerd: „Het leven is een avon tuur". Ook in deze levensopvatting KUNST „De Derde" Schouwburg, Middelburg „De Haagsclie Comedie". DE PROBLEEMSTELLING in het toneelspel „De Derde" van Andrew Rosenthal is niet nieuw; de moeilijk heden immers waarmede uit de oor log terugkerende militairen te maken hebben werden bij voorbeeld vry „po pulair" belicht in het boek, het to neelspel en de film „De beste jaren van ons leven", een geestesproduct dat in alle drie zijn verschflningsvor- men de wereld veroverde. Het toneelspel van Rosenthal ech ter „graaft dieper", stelt 't probleem scherper en met oneindig veel meer nuancen, welke door de schrijver wel iswaar soms slechts werden aange stipt, maar waarmede dan toch het probleem als zodanig de „weg te rug" voor hen, die jaren en jaren aan liet front vertoefden, de weg terug naar huis en haard en naar een nor male maatschappij minder alge meen en daardoor boeiender werd ge steld. In „De Derde" gaat het om een in de oorlog gegroeide vriendschap (of meer dan dat tussen twee mannen van wie de oudste, de getrouwde, te rugkeert in de schoot van zyn gezin en van wie de jongste, de vrijgezel, „de weg terug" niet kan vinden, me de tengevolge van een vereenzaamde jeugd. Wanneer hy deze weg tracht te vinden ten koste van het gezin van zyn vriend, waarin hij het eerste jaar na zijn terugkeer uit militaire dienst liefdevol wordt opgenomen, ontstaat het conflict; de controverse tussen de vrouw en de vriend van de heer des huizes. Een controverse, die be wust wordt uitgelokt door een „voor oorlogse" huisvriend, een man-van-de -wereld, die het gezin Morelahd wil behoeden voor een zjjns inziens zeke re ondergang. En daarin slaagt. Om dat hij de geestkracht de door hem reeds verworven sympathie op het spel te zetten. De schrijver stelde niet slechts een na-oorlogs, doch ook een typisch menselijk probleem, en wist uit de combinatie van beide een wel uiter mate boeiend, bijzonder knap toneel spel te scheppen, -dat alle gelegen heid biedt tot sterk spel. Een gele genheid waarvan de leden van „De Haagsche Comedie" in de gisteravond onder auspiciën van de Z.V.U. in de Schouwburg te Middelburg gegeven, voorstelling een voortreffelyk ge bruik hebben gemaakt. Onder regie van Jan Retel kwam een opvoering tot stand, welke vrijwel als volmaakt kan worden gekenschetst en waarbij in het bijzonder opviel het gave, zui vere en tot in details uitgebalanceer de spel van de vertolkers der drie mannenrollen, van Luc Lutz als van de bitter vereenzaamde ex-militair Kip Ames, van Gijsbert Tersteeg ais de zich kwasi-norichalant opofferen de Felix Callender en van Pim Dik kers tenslotte als de door tweestrijd gepijnigde Hank Moreland. Daarnaast excelleerden ook Elisa beth Andersen als de begrijpende, maar wanhopig voor haar geluk, voor een zinvol bestaan vechtende Jean Moreland en Ida Wasserman als de flegmatieke berustende én we reldwijze echtgenote van een Felix Callender. Het spel van dit vijftal maakte de ze opvoering tot een meeslepend ge beuren, waar het nog wat te schoolse optreden van Hanneke Schuitema als het twaalfjarig dochtertje Emmie Moreland geenszins afbreuk aan deèd. Dit accentueerde eigenlijk al leen maar op charmante, ontwapen de wijze de prestaties van „de grote vijf" Terecht was er aan het einde van deze voorstelling dan ook een kleine ovatie van een dankbaar publiek, met als extra uiting van waardering de welhaast traditionele bloemenhulde voor de actrices. v. B. Met grote ontroering heb ik kennis genomen van de voor mij nog zo on verwacht komende tijding, dat mijn begaafde vriend en collega Ballintijn overleden is. Als jong jounalist heeft hij enke le jaren op de Alkmaarse redactie ge- werkt waar ik zo velen heb zien ko men en gaan, maar waar hij toen reeds de bijzondere aandacht trok door zijn onvermoeide werkzaamheid en zyn bijzondere geschiktheid voor de journalistiek. Hij was een vlotte werker, de allround journalist, die in die tyd een dertig jaren geleden gelegenheid had zich met vele rubrie ken vertrouwd te maken en wiens werk altijd van een bijzondere flair en talent getuigde. Reeds, toen was het duidelijk, dat hij zijn weg wel zou vinden en wat hij na de oorlog voor Zeeland heeft bete kend, zijn vele functies in tal van ver enigingen en zijn onvermoeide op bouwende journalistieke arbeid, be hoef ik in dit blad niet te memoreren. Wij sympathiseerden met elkaar, misschien omdat hij. zijn journalistie ke arbeid zo vele jaren heeft gegeven aan het blad waarbij ik destijds als volontair ben begonnen en dat toen Middelbürgsche Courant heette, wel licht ook omdat wy zo prettig hebben samengewerkt in Alkmaar, de stad Advertentie Rotterdam, zater dag. De Heer m. trapte gisteravond in zijn schuur ongeluk kigerwijze op een hark. De steel sloeg met kracht tegen zijn voor hoofd en veroorzaakte een gescheurde wenk brauw, die door de huis arts moest 'worden ge kramd. Oorzaak wa9 de slechte verlichting, een zgn. „gloeiende s p ij k e r waartegen niet genoeg gewaar schuwd kan worden. Dit is de ijszak, waar mede de Heer M. zijn kloppende hoofdpijn tracht te verlichten. En dit ts de les: Op keldertrappen, overlo pen en zolders, In gangen, trappenhuizen, schuren e.d. goed licht van Philips lam pen. Om de kosten hoeft niemand het te laten. Op deze punten worden lam pen immers maar weinig gebruikt. Bovendien zijn de Philips lampen uiterst zui nig en laag in prijs. Méér IICHT voor WEINIQ GEHOS waar hij de vrouw heeft gevonden die hem in zo vele voor hem vermoeien de jaren zo trouw terzijde heeft ge staan. Dankbaar berd enk ik de gezellige tijd toen wij als voorzitter en secre taris van de adviescommissie van de Regionale Dagbladpers hebben sa mengewerkt en bovenal de hartelijke wijze waarop1 ik bij mijn periodieke bezoeken aan Zeeland in zijn gast vrije woning werd ontvangen, en de rechtmatige trots waarmee hij dan over zijn werk en zijn bedrijf kon spreken. Toen ik hem verleden jaar niet thuis trof omdat hij een zeereis maakte in de hoop daardoor de zo lang gezochte rust te zullen vinden, heb ik niet kunnen vermoeden deze harde en sympathieke werker nooit meer te zullen ontmoeten. Moge zijn vrouw en zijn dochters troost kunnen putten uit de gedach te, dat hij een goed mens, een onver moeid werker, een uitstekend vereni gingsman en een zeer bekwaam jour nalist geweest is, wiens heengaan al len, die hem gekend hebben diep ont roerd heeft. TJEERD ADEMA. Oud-Hoofdredacteur van de Alkmaarsehe Courant. Alkmaar 14 Januari 1955. VANDAAG Middelburg - Electro: „De witte hel", (a.l.), 19 en 21.15 uur: Kunstzaal Van Benth. en Jutting: Expositie oude mu ziekinstrumenten, 918 uur. Vlissingen Alhambra: „Demetrius en de gladiatoren", (18 jr.), (cinemascope), 19 en 21 uur: Luxor: „Havenwijk (18 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Mensen zoals jij en ik" (14 jr.), 20 uur. „Prins van Oranje": Toneelavond P. v. d. A. verzordg door 'Enny Mols- De Leeuwe, 20 uur. Zicrikzeo „Huis van Oranje": Vergade ring C.B.T.B. SchouwenDuiveland, 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2