Sneeuwval veroorzaakte weinig moeilijkheden in Zeeland PREDIKBEURTEN IIMMY OP HET SLAPPE KOORD WALCHEREN ZEEUWSE CHRISTELIJKE JONGE BOEREN TE GOES BIJEEN coors ZATERDAG 15 JANUARI 1955 PROV1N01ALE ZEEUWSE O O U H A ET o KONING WINTER SLOEG TEN TWEEDE MALE TOE Gemiddeld 12 centimeter dik sneeuw-tapijt over provincie De gehele provincie Zeeland is in de nacht van Donderdag op Vrijdag en de daaraan voorafgaande avond onder een dikke sneeuwvacht bedekt geworden. Op de meeste plaatsen in d e provincie begon Donderdag vroeg in de avond wat natte sneeuw te vallen, welke echter spoedig in een meer blijvende neerslag veranderde, zodat in weinige uren tijd de velden en stra ten met een witte laag waren bedekt. Des nachts stond er een vrij stevige wind, welke op sommige plaatsen de sneeuw tegen muren ophoopte. In de vroege morgenuren, toen de sneeuwval eindelijk ophield, lag ge heel Zeeland bedekt met een sneeuwlaag van gemiddeld twaalf centimeter. Over het algemeen ondervond het verkeer hiervan zo goed als geen hin der. Wel werden enkele busdiensten wat vertraagd uitgevoerd, maar ner gens behoefden zij geheel te worden gestaakt. Van ernstige ongelukken is ook geen melding binnen gekomen. Wel ontstonden hier en daar, tengevolge van de gladheid der weg, kleine aan rijdingen en de gebruikelijke valpar tijen, maar over het algemeen bleef het daarbij. De gemeentelijke diensten droegen er zorg voor, dat overal zoveel moge lijk de sneeuw Werd weggeruimd en waar dit niet mogelijk was, de wegen toch beter berijdbaar gemaakt wer- den. In Goes Terwijl de bevolking van Goes nog van haar nachtrust genoot, waren de mannen Van de reinigingsdienst reeds aan de arbeid. Des morgens om vier uur bonden zy met vier aan auto's gemonteerde sneeuwploegen de strijd tegen de sneeuw aan. Aanvankelijk nog een ongelijke strijd, want terwijl de wegen gezuiverd werden, Viel de sneeuw nog gestadig neer. Tegen het vertrek van de eerste trein was men reeds zover gevorderd, dat de wegen naar het station begaanbaar waren. Zo geleidelijk kreeg practisch de ge hele stad een beurt, waarna de zand- auto's zijn uitgerukt om te strooien, Bovendien werd in de binnen stad een begin gemaakt met het verwijderen van de sneeuw, zodat, men er over het algemeen niet veel hinder van heeft ondervonden. Toen des middags ook het zonne tje een handje kwam helpen, ver dween de sneeuw zienderogen. Op Walcheren Van ontwrichting van het verkeer was ook op Walcheren zo goed als geen sprake. De openbare vervoers diensten functionneerden vrijwel nor maal. De gehele dag konden de bus diensten over het eiland en naar Goes worden onderhouden. In Middelburg ontstonden twee bot singen, die beide hun oorzaak von den in de toestand van het wegdek. Op de hoek van de Helm en de V] markt kwamen des morgens een tankauto, bestuurd door H. A. M. uit Goes en een bestelauto, waarin J. W. J. B. uit Middelburg achter het stuur zat. in aanrijding. De eerste wagen reed achteruit de Helm in om daar stookolie te lossen. Op dat moment naderde van de Vlasmarkt de bestel auto. Vermoed wordt, dat de bestuur der van deze wagen door de sneeuw is'misleid, zodat hij de breedte van de straat ter plaatse niet goed heeft kun- MiJNHARDTJES: sterke bestrijders van pijnen. Ged. Staten naar Tholen Gedeputeerde Staten zullen 28 Ja nuari a.s. een bezoek brengen aan het eiland Tholen. Er zal dan overleg wor den gepleegd met de gemeentebestu ren van St. Maartensdijk, Scherpenïs- se, Stavenisse en St. Annaland over het eventueel afsluiten van de havens. Raadhuis Oosterland aanbesteed. In opdracht van de adopterende ge meente Soest werd in het gemeentehuis te Oosterland aanbesteed de bouw van een nieuw raadhuis voor deze gemeente. De inschrijvingen luiden: Fa Dasselaar, Amersfoort, f 58.940: Gebr. Capelle, Oos terland, f 57,800; J. Stouteri, Oosterland, 57.000; J. Boogert, Oosterland, f 56.700; J. Meerman en Zn., Oosterland, f 56.000; A. Boot, Oosterland, f 55.100; H. Stouten, Brouwershaven, f 54.000. De raming was f 40.000, waarbij echter niet de kosten voor vreemde arbeiders waren inbegrepen. Benoemingen. By Koninklyk Besluit zijn benoemd tot lerlen van de Voogdijraad te Mid delburg mr. H. J. M. Stieger, bur gemeester van Hoedekenskerlce en de heer C. van der Mark, commissaris van politie te Vlissingen. Vóór de duur van vijf jaren zijn in de pachtkamer van het kanton gerecht te Middelburg benoemd de heren L. Kodde te Souburg, als plaatsvervanger van het eerste lid, en D, Kasse te Veere, plaatsvervan ger van het tweede lid. Aan de heer A. A. Vermeulen, hoofdinspecteur-titulair van 's-RijkS belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Middelburg, is op zijn verzoek met ingang van 11 Ja nuari j.l. eervol ontslag verleend als plaatsvervangend lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Middelburg. De heer J. Bonthuis, inspecteur van 's Rijles belastingen, hoofd van de inspectie der registratie, en suc cessie te Middelburg, is met ingang van 11 Januari j.l. herbenoemd als plaatsvervangend lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Middelburg. Burgemeester A. A. Schuit van Kortgene werd herbenoemd als lid van de Brandweerraad. i nen waarnemen. In ieder geval pro beerde hij voor de tankauto langs te komen, maar dit mislukte met boven vermeld gevolg. Er werd geringe ma teriële schade aangericht. 's Middags botsten op de hoek van de Houtknal en do Segeerstraat een auto van de BTT en "een personen auto tegen elkaar. De eeimo wagen kwam van de kaal af en werd be stuurd door A. O. v. d. B. itii Mid delburg, do tweede kwam uit de Se geerstraat, met H. M. J. Th. uit Ber gen op Zoom aan het stuur. De per sonenauto werd zwaar beschadigd, de PTT-auto licht. Vermoedelijk tenge volge van de sneeuw heeft chauffeur V. de B. te weinig rechts gehouden. Een bijzonder woord van lof mag ditmaal niet worden onthouden aan de postbodes en krantenbezorgers, die er veelal nog voordat de meeste we gen „gebaand" waren, op uit moesten trekken. Jubileumviering „Rozenoord" te Sluis Hulde aan Saarfje Kareis Vrijdagavond werd op „Rozenoord" te Sluis feestelijk het 40-jarig bestaan van deze stichting gevierd. De direc teur, de heer J. P. J. Wage, heette tal van genodigden welkom, onder wie burgemeester P. F. van Hoote- gem, de bestuursleden met hun dames, et personeel en de bewoners van het woonoord en het cabaret-gezelschap van de heer Bourgonje. Hij bracht dank aan het bestuur voor het vele werk in het belang van „Rozenoord" verricht. De heer C. M. van den Broe- cke uit Aardenburg, voorzitter van de stichting, zei zich te midden van een groot gezin te voelen en deelde mede, dat een afstammeling van de familie Blankert de oorspronkelijke bewo ners van „Rozenoord" zich moge lijk in het woonoord zal vestigen. Hij bracht voorts hulde aan Saartje Ka reis, die vanaf de stichting op „Rozen oord" heeft gewoond. Mej. Kareis ont ving een wekker voor haar slaapka mer. Burgemeester P. F. van Hoote- gem bracht de gelukwensen van de gemeente over. De heer I. van Op- dorp bood mevrouw Wage namens het Eersoneel en de bewoners een fraai loemstuk aan. Daarna was het woord aan de ca baretgroep, welke er uitstekend in slaagde allen aangenaam bezig te hou den. Middelburg Jaarwisselingsbijeenkomst De afdeling Middelburg van de Par tij van de Arbeid hield Donderdag avond in de grote zaal van „De Gou den Póorte", die tot de laatste plaats bezet was, een jaarwisselingsbijeen komst. Voorzitter A. J. Berenpas her dacht in zijn openingswoord de leden, die de afdeling gedurende het afge lopen jaar ontvielen. Hij releveerde verder de belangrijkste gebeurtenis sen op politiek terrein en wees er op, dat 1955 een belangrijk jaar voor de partij zal worden, mede omdat zij in dit jaar haar 10-jarig bestaan zal her denken. Voor de pauze werden o.a. enkele, door de Amerikaanse Ambassade ter beschikking gestelde, films vertoond, betrekking hebbende op het leven in de U.S.A. in zijn verschillende scha keringen. Na de pauze gaf een vrou welijk lid. in dichtvorm, een humoris tisch overzicht van de gebeurtenissen in de afdeling tijdens het afgelopen jaar. Het oud-raadslld, de heer L. Sul kers, gaf daarop, eveneens in dicht vorm, een geestig antwoord. De dames Sitton en Schuitema droegen werk van Simon Carmiggelt en Annie M. G. Schmidt voor, terwijl een toneel groepje, samengesteld uit leden, met de opvoering van enkele vermakelijke stukjes deze zeer geanimeerde bij eenkomst besloot. Herv. Mannenvereniging bijeen Onder voorzitterschap van de heer H. J. Ikkink vergaderde de Hervorm de Mannenvereniging „In Dienst der Kerk" te Middelburg. Nadat jaarver slagen van secretaris en penning meester waren uitgebracht, sprak ds. C. D. .Otte, Nederlands Hervormd predikant uit Veere, over de Profeet Hosea. Hosea betekent God is mijn hulp. Hosea had een uitermate onge lukkig huwelyksleven. Hij zag zijn huwelyk echter als een beeld van de verhouding van God tot zijn volk. On danks de ontrouw van Israël is God genadig. Hjj wil niet de ondergang van de zondaar maar zijn behoud. Weliswaar is er zijn toorn, maar zijn liefde gaat dit te boven. Gods toorn is uiteindelijk een instrument van zijn liefde. Dat is de kern van dit boek. Na de pauze gaf dé causerie van ds. Otte aanleiding tot een levendige dis cussie. Examen. De heer M. Dekker uit Middelburg slaagde voor het practijk-diploma boekhouden van de Nederlandse Asso ciatie voor Practijkexamens. Voor het practijkdiploma boekhouden an de Nederlandse Associatie voor Prac tijkexamens slaagde de heer H. Izeboud uit Middelburg. Vlissingen Raadsleden bezochten Kon. Mij. „De Schelde" Dé leden van de Vlissingse gemeen teraad en de hoofden van de gemeen tediensten brachten Vrijdag een be zoek aan de Koninklyke Maatschappij „De Schelde". Namens de directie be groette ir. C. Kapsenberg het gezel schap in het Scheldekwartier en deel de mede, dat de heer J. W. Hupkes verhinderd was aanwezig te zijn. Ir. Kapsenberg en de onderdirecteur, de heer G. N. van Ginkel, gaven vervol gens een overzicht van de reorgani satie van het bedryf, die thans voor een deel is uitgevoerd, en zy bespra ken de verdere uitwerking van het z.g. „streefplan" in de naaste toe komst. De beide sprekers deelden daarover verscheidene belangwek kende bijzonderheden mede en wezen er o.a. op, dat het een dringende noodzaak is, dat Vlissingen over meer woningen kan beschikken. Honderden arbeiders kunnen in het bedryf nog emplooi vinden. Ongeveer 1250 arbei ders wonen nog buiten Vlissingen, terwijl bovendien een aantal Belgi sche arbeiders is tewerkgesteld. Onder) leiding van ir. J. H. Kriete- meijer werd hierna 'n groot aantal afdelingen van het bedryf bezichtigd. Aan het einde van de excursie ver tolkte burgemeester mr. B. Kolff de dank van alle deelnemers voor de wij ze, waarop „De Schelde" de raadsle den had doen kennis nemen van het werk in deze voor Vlissingen zo be langrijke industrie. Op deze wyze kan een goed begrip worden verkregen o.m. van de moeilijkheden, waarmede de directie heeft te maken. Des middags werd door de directie in het Strandhotel een lunch aange boden. Jong C.N.V. op de planken Een vrolijk en bont programma van schetsjes, liedjes en muziek werd Don derdagavond te Vlissingen in een ge zellige bijeenkomst van de Jeugdclub ,.Jong C.N.V." ten tonele gebracht. Voor deze bijeenkomst, die onder leiding stond van de heer C. J. Va der, waren uitgenodigd de besturen der vakorganisaties, aangesloten bij de Chr. Besturenbond en verdere be langstellenden, teneinde nader met deze jonge club kennis te maken. Hersengymnastiek en goocheltoeren werden afgewisseld door de opgewek te klanken van twee muziekclubjes, die er mede toe bijdroegen een onge dwongen en prettige sfeer te scheppen. Examens „De Ruyterschool" De leerlingen van de „De Ruyter school" te Vlissingen G. Boot en L. M. L. Lockefeer, behaalden respectievelijk het diploma Scheepswerktuigkunde C II en Classis Walcheren N.H. kerk adopteert zendingsgebied Sarwi op Nieuw-Guinea In het Hervormd Kerkcentrum te Middelburg sprak ds Baars, zendings predikant te Sarwl op Nieuw-Guinea voor de leden van de gemeentelijke zendingscommisslos en voor de elas- sicale zendingsraad der Nederlands Hervormde kerk. Spreker vertelde hoe hij in 1951 van Celebes was overgeplaatst naar Sarw>, een gebied aan de Noordkust van Nieuw-Guinea, ten Westen van Hol- landia. Tengevolge van de oorlog was hier materieel en moreel veel schade aangericht. Alle scholen, de kerk en de woning van de zendeling waren verwoest. Zijn eerste taak was de herbouw van de kerk en van een woning en de organisatie va'n het gemeentelijk leven. Een aantal scholen werd ge opend. Bij zijn rondreizen bezocht ds Baars de verschillende gemeenten en hield daar kerkdiensten. Ëen groot aantal jongeren werden gedoopt, „Er is onder de Papoea-bevolking (aanvankelijk zeer heidèfis) eeh grote belangstelling voor het Evangelie, en de oorspronkelijke tegenstellingen tus sen de stammen worden doorbroken Ik zie dit als een groot wonder, waar over wij ons zeer verheugen Het stelt ons echter voor een zware opdracht in dit onmetelijke grote gebied en van de Nederlandse kerken wordt veel steun verwacht, die dringend nodig is", aldus spreker, Van groot belang Is het onderwijs voor de jonge Papoea's en de oplei ding van inlandse krachten voor Evangelist. Welbewust dient men er naar te streven dat er een zelfstan dige Papoea-kerk zal ontstaan, zo besloot ds Baars. De vergadering besloot hierna met algemene stemmen om de verantwoor delijkheid voor dit zendingsterrein voor rekening van de classis Walche ren te aanvaarden. Ds Baars zal in Februari of Maart de gemeenten op Walcheren bezoeken, Chr. Hist. uwengroep Voor de Chr. Hist. Vrouwengroep te Vlissingen hield de heer C. Dron- kers een lezing over de Verenigde Staten van Amerika. Spreker behan delde de vroegste tijden, van de ont dekking in 1492 door Columbus, de komst der Hollanders en de verove ring door de Engelsen. Voorts gaf spreker een duidelijk beeld van de wordingsgeschiedenis van dit nu uit 51 staten bestaande land, \yaarvan president Lincoln de grondlegger is. Tot slot werden de oorlog Noord-Zuid en het negervraagstuk toegelicht. KADERBIJEENKOMST C.J.B.T.B. Culturele situatie op platteland moet worden verbeterd Het steeds toenemend industriële karakter V3n de Nederlandse werk indeling, welke ten koste gaat van het agrarische bedrijfsleven, zal in dc naaste toekomst de positie van land- en tuinbouw in een moeilijke situatie brengen. Was ln i860 zestig procent van het Nederlandse bedrijfsleven nauw aan het agrarische verwant, in 1950 kou men een ferugslag van dertig pro cent constateren. Dit deelde drs J. J. Knibbe, voorzitter van de Christelijke Koeren- en Tuindersbond. afdeling Zeeland, mede in zijn openingsrede voor de kader- conferentie der CJ.B.T.B., welke gisteren en vandaag in restaurant „Dc Opril" te Goes wordt gehouden. In verband met dit verschijnsel wees spreker met klem op de noodzaak, reeds nu te Ijveren voor een rede lijke positie voor hen. die in land- en tuinbouw werkzaam zijn. Speciaal voor de jonge boeren is het van groot belang, dat zij uitgebreide kennis op doen, teneinde later met de overheid een goed landbouwbeleid te kunnen voeren. Daarvoor is het noodzakelijk, dat zij zich van hun kleine kring los maken en leren nationaal en sociaal- economisch te denken. In het Landbouwschap zag de heer Knibbe een samenbundeling van krachten, waarom hij adviRcerae tn de toekomst aan dit orgaan de volle steun te geven. yOp de jongere generatie rust te vens de taak de culturele en sociaal- culturele vorming van de plattelan ders ter hand te nemen", aldus spre ker. Wegens verhindering van de heer C. M. Vogelaar, die een lezing zou houden over de „Culturele situatie en ontwikkeling op het platteland", be handelde drs J. J. Knibbe thans dit onderwerp. Spreker gaf eerst een de finitie van de cultuur, waarna hij de revolutionnaire ommekeer in de land bouw besprak. s Van Rooms-Katholicke en humanis tische zijde wordt momenteel ge poogd het culturele peil van de plat telander te bevorderen. Drs Knibbe meende, dat de CJ.B.T.B. hierbij niet achter mocht blijven en eventueel in samenwerking met andere Christelij ke organisaties tijdig aan deze taak moest beginen. Na een gemeenschappelijke koffie maaltijd kwam men des avonds we derom in vergadering bijeen. Spre kend over de buitenlandse contacten vroèg drs J. J. Knibbe de mening van de vergadering over uitwisseling met Advertentie. Bouwers van moderne zakeninterieurs VOORHAVEN 101 -IEL 3««71 ROTTEROAM ZONDAG 16 JANUARI Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. van Til (Bed. H.A.) 2 ds. van Til (Bed. H.A.), 5 da van Til (Dankz. H.A.); Noorderkerk kerk 9.30 ds. Krabbe (voorb. H.A.) 5 ds. Krabbe; Luth. Kerk. avónc 7.15 ds. Spoelstra; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veenstra; Domburg 10 leesd., 2.30 drs. Verschoor; Gapinge 9-30 en 2 ds. Spoelstra (Bed. H.A. en Dankz.)Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare (voorm. voorb. H.A.) Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melislterke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Pontier; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor (Bed. H.A. en Dankz.)Vrouwenpol der 10 en 2.30 drs. Jager; Westka- pelle 10 en 2.30 ds. v. d. Schaaf (Bed. H.A. en Dankz.). Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 stud. Brandes; Zoute- lande 10.30 en 2.30 stud. Brandes. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 id.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 id.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds.' Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 lees- dienst. Ver. v. Vrïjz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver, v. Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 7 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 67. Jimmy droeg Korina in zijn armen naar de taxi. Zijn gezicht stond op storm. Woedend was hij op Koriander, die het arme meisje half had laten ver hongeren en die haar geprest had in de molen te blijven, daar hij anders zoals hij haar dat wel tien maal per dag had ingeblazen nogmaals een poging zou doen Jimmy uit de weg te ruimen. Het arme kind had zich hierdoor laten overdonderen en was gedwee in de molen gebleven. Na enige dagen had zij in haar ai.gst alle begrip voor tijd en plaats verloren. Zij had dit alles gezegd waar Koriander bij was en deze schaamde zich zo diep. dat hij kermend het kamertje was uitgelopen. Hij had niet aan het laddertje ge dacht en was hals over kop naar beneden gestort. Korina had wel even een gil geslaakt, maar haar oni brak de kracht te gaan kijken hoe Koriander er aar toe was. Jimmy kon het eigenlijk ook weinig sche len, maar toen hij Korina in de auto had gedragen liep hij naar de watermolen terug om te kijken hot Koriander er aan toe was. Met één oogopslag had hij bemerkt, dat de man een van zijn benen had ge broken en dat hij bovendien bewusteloos was. ,Jk zal een ziekenauto hierheen laten komen", bromde Jimmy. „Als ik hem hier alleen uitsleep maak ik mis schien nog meer brokken en bovendien is het de hoogste tijd, dat Korina rust en voedsel krijgt, wani dat arme kind is een ineenstorting nabij". ds. Wagener; Vlissingen 5 ds. Ros- cam Abbing. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Her9t. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 prof. Verheij. Leger des Heils. Middelburg 10 Heildienst, 7.30 vaarwelsamenk. o.l.v. kapt. v. Amerongen. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen ka zerne „Willem III" 10 en 5 de heer Noels. Ned. Herv. Kerk. Vlissingen (En gelse Kerk) Zaterdag 15 Jan. 7.30 8 Interk. avondgebed; Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemui den 10 en 2.30 ds. Rouw; Biggeker- ke 9.30 ds. Abbing (voorb. H.A.), 2 ds. Johhannes; Domburg 10 én 7 ds. v. WillenswaardGapinge 2 ds. de Boer (H.A.); Grijpskerke 10 (voorb. H.A.) en 2.30 (H.A.) ds. Wisse; Kle- verskerke 2 ds. Otte (H.A.)Melis kerke 2.30 ds. Kloosterman; Middel burg Nw. kerk 10 ds. Sneller (H.A.), 5 ds. v. d. Linde (voortzetting en Dankz.), 7 ds. Aalders (opendeurd.) Oostkerk 10 ds. v. Woerden, 5 ds. Bouw; Electro-Bioscoop 10 de heer Buys (jeugdk.); Nieuw- en St. Joos- land 10 en 2.30 (H.A.) ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Hai- tjema (H.A.), 9.30 jeugdkerk ir „Concordia"; Oostkapelle 10 (H.A.) en 2.30 (Dankz.) ds. Richard; Rit- them 10 en 2.30 ds. van 't Hof (voorb. H.A.); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 vic. v. d. Lelie; St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie. 2.30 ds. v. d. Wind; Veere 10 ds. Otte (H.A.), 7 jeugdd.; Vlissingen St. jacobs- kerk 10 ds. Kloosterman (H.A.), 5 ds. de Groot; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Maas, 7 ds. Cornet; Havendorp 10 ds. de Groot (H.A.); Vrouwenpolder 10 ds. de Boer (H. A.)Westkapelle 9.30 leesd.. 2.30 ds. Oosthoek; Zoutclandc 9.30 ds. Jo hannes. 2-30 ds. Wagenaar. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite: Monsieur le Pasteur Risseeuw. Zevendags Adventisten. Vlissingen (Zat. 15 Jan.) 9.15 ds. v. Drongelen, 10.15 Bijbelstudie. buitenlandse jongeren. Na een korte gedachtenwisseling sprak de vergade ring als haar mening uit, dit initia tief van de bond gaarn? goed te keu ren mits de uitwisseling in eigen Christelijke sfeer geschiedt. Hierna ging men over tot de be spreking van enkele orgunisatie-vra- gen. Besloten werd met soortgelijke organisaties samen ploegwedstrijden te organiseren. Teven* werd de wen selijkheid geuit de afdelings-secreta- rissen en penningmeesters in provin ciaal verband te laten vergaderen. Postduivententoonslelllng Door de Concourscombiyatie „Wal cheren" zal op Zaterdag 15 en Zon dag 16 Januari a.s. een postduiven- tentoonstelling worden gehouden in het R.K. Verenigingsgebouw Beurs te Vlissingen. Op deze tentoonstelling zullen de kampioendulvcn vliegsei- zoen 1954 te bewonderen zijn. KERKNIEUWS. Ds. Hermanides 40 jaar predikant Maandag 17 Januari a.s. viert ds. W. L. Hermanides te Ossendrecht zyn 40-jarig ambtsjubileum als predi kant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Hermanides werd op 5 Septem ber 1883 te Geldermalsen geboren, be zocht het Gereformeerd gymnasium te Zetten en studeerde vervolgens aan de Ryks Universiteit te Utrecht. Na dat cand. Hermanides in 1914 door 't Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 17 Januari van het daaropvolgend jaar (1915) door zyn oudere broer, wijlen ds. S. H. Hermanides, toen predikant te Kerk Avezaath te Uit wijk (classis Heusden) in het ambt bevestigd. In 1918 verwisselde de ju bilaris deze gemeente met die van Kleverskerke "(classis Middelburg). Op 18 Januari 1920 werd ds. Her manides door z|jn zwager wijlen ds. B. Tichelman van Scheveningen te Hulst (classis LJzendijke) beVestlgd. Deze zijn derde en laatste gemeente diende hy tot 1 October 1949. toen hem op 66 jarige leeftyd emeritaat werd verleend. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Ossendrecht, waar hij nog vele jaren hulpprediker en bystand in het pastoraat is ge weest. Tydens zijn verblijf in Hulst was ds. Hermanides eerst 10 Jaar lid en daarna nog zes jaar praeses van het classicaal bestuur van IJzendijke en vele jaren scriba van de ring AxeL ZONDAGSDIENST ARTSEN. In Vlissingen is bij spoedgevallen te be reiken dr. H. C. A. Detmar, arts. Bad huisstraat 25, tel. 2233. In Middelburg is te bereiken de heer W. Ruiter, arts, Lan- geviele 49, tel. 2637. In Koudekerke, West kapelle en Zoutelande is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, De Casembrootstraat 26. tel. K 1187—234. In Veere, Serooskerke (W.) en Domburg is bereiken de heer M. A. v. Siuijs, arts te Veere.' Markt A 155. tel. K 1181— 271. Apothekeif Middelburg: Nonhebei Lange Delft 133, tel. 2538; Vlissingen: mej. D, H. v. d. Kleinemulder, Singel 5, tel. 2730. Officiële publicuties VLISSINGEN Voorrangskruising B. en W. var. VJissïngei». gelet op ar tikel 5. 6e lid sub c van het Wegen verkeersreglement. brengen ter openbare kennis: dat zij in het belang van de vrij heid van het verkeer en de veiligheid op de weg op grond van artikel 4. le lid sub b en artikel 5, lé lid sub c van ge noemd reglement hebben besloten het kruispunt van de Koudekerkseweg en de President Rooseveltlaan aan te wijzen als voorrangskruising, waarbij het verkeer dat zich voortbeweegt langs de Koude- kerkseweg voorrang heeft ten opzichte van het verkeer, dal zich voortbeweegt langs de President Rooseveltlaan; dat dit besluit voor een leder ter in zage ligt ter gemeente-secretarie, 2e af deling kamer 1; dat Ingevolge het bepaalde in artikel 5, 7e lid van het Wegenverkeersreglement bovengenoemd besluit in afschrift :s toe gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland, aan gedeputeerde staten van Zeeland, aan de - A.N.WJ3.. aan de K.N.A.C. en aan de KH.M.V. Vlissingen, 12 Januari 1955. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. - 14 Jan. Aardappelen: Bintjes grote 7,80 —8; Koopmans Blauwe 10.50.- Appelen: Goudreineiten A 30; B 25— 29; C 22; I 21—23; keuken 7—21; Cox Orange Pippin I 30—31; II 10—15; Jona than I 11—34; II 7: keuken 4—24; BC 18: Golden Delicious I 51—52; II 28; keu ken 29—37. Peren: Zwijndrechtse Wijnpeer keuken 6; St Remy I 17—18; H 7—13; Conference keuken 14—19; Comtesse de Paris II 4; keuken 2021; Gieser Wildeman keu ken 26. Groenten: Bloemkool C 10—16; Savoye kool 10—32; Rode kool 26—36; Witte kool 22; Boerenkool 9—13; Andijvie 53—33; Prei 2a42; Spruiten (ongeschoond) 17— -56; (geschoond) 33—70; Rapen per kg 3 —15; Uien per kg 5—23; Witlof 38—61; Veldsla 4—102; Peen per kg 5—15; Was- peen 18—42; Kroten per kg 32—33; Sla C 8; Snij sla 4S—70. 16 Januari Zon op Maan op 17 Januari Zon op Maan op ZON EN MAAN. 8.41 1.52 8.40 1.01 onder 16.59 onder 11.20 ondcrl7.00 Ier 11.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3