KAPPIë EN DE JUWELENROOF Twee nieuwe kleuterscholen Zierikzee officieel geopend in WALCHEREN VERBETERING EN VERNIEUWING VLISSINGSE RIOLERING Waar zijn onze schepen? KLMM uit de AETHER •DONDERDAG 13 JANUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 BELANGRIJKE VERBETERING Resultaat van samemverking Bij de reeks gemeenten op Schouwen en Doiveland, waar na de ramp een nieuwe kleuterschool werd geopend, voegde zich Woensdag Zierikzee, waar zelfs twee kleuterscholen, de Burgerkleuterschool en de Christelijke kleuterschool „Kehoboth" in gebruik werden genomen. Deze feestdag werd bijzonder geaccentueerd door de aanwezigheid van burgemeester jlir. mr. J. Schuurbêque Boeije, die voor het eerst na een langdurige ziekte aan een openbare bijeenkomst deelnam. Wethouder R. Gerritsen, de stuwende kracht bij de totstandkoming van de bouw, is nog steeds ernstig ziek. Wethouder J. Catshoek gaf een overzicht van plannen en uitvoering van de beide scholen, welker bouw gesteund werd door het kapitaal uit de Slavenkas. sterdam, Zuster M. Materna, van de R.K. kleuterschool, de schoolarts, de heer A. J. Schilstra, de opzichter A. G. Mohr, predikanten van de ver schillende kerkgenootschappen, nota ris P. Heering, de heer D. C. A. Lugt, directeur van de Rotterdamse Bank en de bgna voltallige gemeenteraad van Zierikzee. Bij de gemeentesecre taris, de heer D. H. Mulder, berustte de leiding van deze middag. Slavenkas Het kapitaal voor de bouw van de beide kleuterscholen te Zierikzee komt uit de Slavenkas, wellicht de oudste sociaal-culturele instelling. Haar oorsprong dateert uit de tjj- De echtgenote van burgemeester Sehuurbeque Boeije aanvaardde, als waarnemend presidente van de Bur gerkleuterschool, het gebouw en prees de goede samenwerking met het be stuur van de Christelijke kleuter school. Spreekster dankte de vele gevers uit binnen- en buitenland voor het meubilair en speelgoed en eindigde met de wens, dat de school tot grote bloei mag komen. De voorzitter van het bestuur der Christelijke kleuterschool, de heer A. M. den Boer, bracht de historie van gebouwen en onderwijs in herinnering. Sprekend over de prettige samenwer king met het neutrale onderwijs, merkte de heer De Boer op, dat het uit elkaar, gaan van beide scholen geen concurrentiestrijd als oorzaak heeft, maar levensbeschouwing en be lijdenis. De Rijksinspectrice bij het kleuter onderwijs, mej. H. J. Glasz, vertrouw de, dat de scholen aan de bestemming zullen voldoen, maar bovenal tevre denheid aari de kleuters zullen schen ken. „Een kind heeft behoefte aan licht, ruimte en vrolijkheid. De tegen woordige tijd vraagt voor de kinde ren een aanvullende voorziening, wel ke het ouderlijke huis niet geheel ge ven kan; deze is in de kleuterschool te vinden". De heer J. F. Spijker bracht de ge lukwensen over van het hoofdbestuur van het Rode Kruis en beloofde het gemis van een passende vloerbedek king in de speelzalen onder de aan dacht van de Zweedse hulp-instelling „Redt de kinderen" te brengen. Hoogtijdag Tenslotte nam burgemeester Sehuur beque Boeije het woord op deze, vvat liij noemde, hoogtijdag voor Zierik zee. „Hoe men ook in denkrichting kan uiteenlopen, toch is er door sa menwerking groot resultaat te be reiken". Spr. noemde het een voor recht uitgenodigd te zijn om de offi ciële opening te verrichten. D.e genodigden en vele belangstel lenden begaven zich daarop vanuit de Gra/anbeurs naar de nieuwe- gebou wen!, welke, na door de burgemeester officieel te zijn geopend, grote be wondering oogstten. In heldere, in af wisselende kleuren uitgevoerde loka len staat het allernieuwste speelma teriaal. Een fraai uitgevoerde inven taris voldoet aan alle eisen en beide scholen mogen ongetwijfeld een sier aad voor Zierikzee worden genoemd. De opening werd ö.m. bijgewoond door de heer M. Veldkamp, namens de stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel werk, de heer D. van Kleef, namens het Jeugd-Rode Kruis, de heer P. C. Besanger, adop tie-ambtenaar van de gemeente Am- Loop der bevolking in 1954 AAGTEKERKE Het zielental van de gemeente Aagtekerke nam in het afgelopen jaar af met 12. Op 31 December 1953 bedroeg het aantal ingezetenen 742 (385 m. en 357 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 11 (7 m. en 4 vr.) en door vestiging met 21 (9 m. en 12 vr.), het verminderde door overlijden met 10 (7 m. en 3 vr.) en door vertrek met 34 (17 m. en 17 vr.). Op 31 December 1954 bedroeg het inwonertal dus 730 (377 m. en 353 vr.)Er werden 6 huwelijken voltrok ken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. KOUDEKERKE. Het zielental van de gemeente Koudekerke nam in het afgelopen jaar toe met 2. Op 31 December 1953 bedroeg het aantal ingezetenen 2605 (1290 m. en 1315 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 31 (16 m. en 15 vr.) en door vestiging met 171 (73 m. en 98 vr.),»het ver minderde door overlijden met 51 (21 m. en 30 vr.) en door vertrek met 149 (66 m. en 83 vr.). Op 31 Decem ber 1954 bedroeg het inwonertal dus 2607 (1292 m. en 1315 vr.). Er wer den 22 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. DOMBURG Het zielental van de gemeente Domburg nam in het afgelopen jaar toe met 1. Op 31 December 1953 be droeg het aantal ingezetenen 1419 (707 m. en 712 vr.). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 30 (14 m. en 16 vr.) en door vestiging met 44 (15 m. en 29 vr.), het verminderde door overlijden met 11 (4 m. en 7 vr.) en door vertrek met 62 (29 m. en 33 vr.). Op 31 December 1954 bedroeg het inwonertal dus 1420 (703 m. en 717 vr.). Er werden 15 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. RITTHEM. Het zielental van de gemeente Ritthem nam in het afgelopen jaar af met 7. Op 31 December 1953 be droeg het aantal ingezetenen 534 (282 m. en 252 vr.). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 8 (4 m. en 4 vr.) en door vestiging met 24 (12 m. en 12 vr.), het verminder de door overlijden met 6 (3 m. en 3 vr.en door vertrek met 33 (15 m. en 18 vr.). Op 31 December 1954 bedroeg het inwonertal dus 527 (280 m, en 247 vr.). Er werden 6 huwe lijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. den der zeerovers, toen menig schip uit Zierikzee in handen van de pira ten viel. De equipage verdween dan meestal als slaaf en bracht een flinke prijs op. Wilde de kapitein zijn zeelui weer terughebben, aan was er maar één oplossing; Op de Slavenmarkt zijn in kopen doen. De losprijs werd steeds hoger en tenslotte besliste de raad van Zierikzee in 1657 om voor het loskopen van scheepsbemanning een collecte te houden. In 1734 was de stuurman van „De Palmboom" ge vangen genomen en zijn losprijs was door de zeeschuimers op 5387,50 vastgesteld. De collecte m Zierikzee bracht 3600 op en de raad paste de rest bij. In 1735 trad de Slavenkas in wer king, een soort verzekering waar zo wel bemanning als reders aan betaal den. Na het uitroeien, van de zeero verij wordt de rente van het steeds groeiende kapitaal gebruikt om oude zeelui in provinciehuizen te onder steunen. In 1941 overleed de laatstgerech- tigde trekker en het kapitaal groeide aan tot 93.000. Een deel daarvan is gestoken in de nationale lening voor de wederopbouw, een ander deel is be steed voor de bouw van de twee kleu terscholen. Vlissingen Nijverheidsleraren maakten excursie naar P.Z.E.M. Een gezelschap leraren bij het la ger nijverheidsonderwijs bracht Woensdag een bezoek aan de elcctri- sche centrale van de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij te Vlissingen. Deze excursie was een onderdeel van de over het gehele land in zeventien districten gehouden re gionale leergangen, op initiatief van de contactcommissie van het Neder land Verbond van Organisaties van Directies en Leerkrachten bij het La ger Nijverheidsonderwijs, de stichting Vakopleiding Bouwbedrijf en met me dewerking van het ministerie van on derwijs, kunsten en wetenschappen. Het doel van deze leergangen is de daarvoor in aanmerking komende le raren in contact te br.engen met de jongste ontwikkelingen in de practijk van het bouwen. Behalve aan de théo rie wordt ook veel aandacht besteed aan de practische kant van de bouw kundige vraagstukken. Biljartwedsïrijd In café Verhulst te Vlissingen werd een biljartwedstrijd gehouden tussen de kampioen van Zeeland 500 punten cadre 38/2. en de Middelburger Rij- ckenburg, die 200 caramboles voor kreeg. De kampioen van Zeeland maakte in 15 beurten de 500 caram boles vol en won daarmede de partij. Drie vechtersbazen ingerekend. Enige weken geleden vernam de po litie, dat zekere J. L. uit Middelburg een soort bende had opgericht. Ver gezeld van twee „adjudanten" tracht te J. L. in café's in Vlissingen herrie te schoppen. In de afgelopen nacht deed zich weer zo'n geval voor. Een surveillerende politieagent werd door een voorbijganger gewaarschuwd, dat in een café op de boulevard werd ge vochten. Bij onderzoek bleek, dat J. L. het dansen trachtte te verhinderen door het gooien met bierglazen. Toen de agent dit wilde verhinderen, kwa men de „adjudanten" L. te hulp. De politieman ging daarna naar buiten, waar hij met bierglazen werd beko geld. Zelfs werd een fiets naar hem gegooid. Ook trachtten de drie man nen de agent te stompen, maar deze verdedigde zich goed. Nadat assisten tie was aangekomen, werden de vech tersbazen ingerekend. Vergadering Grafische Bond. De afdeling Vlissingen van de Al gemene Nederlandse Grafische Bond vergaderde Dinsdagavond in „Royal". De voorzitter, de heer L. J. Plorusse, wijdde enkele woorden aan de nage dachtenis van de overleden oud-voor zitter, wijlen de heer J. C. Leuvelink. Tijdens deze vergadering nam men voorts afscheid van de secretaris, de heer G. J. waterman, die binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd zal be reiken. De voorzitter hield een korte toespraak, waarna de heer Water man een geschenk werd aangeboden uit waardering voor het vele werk, dat hij in de loop der jaren voor de Grafische Bond verrichtte. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Wil kes. De avond was verder gewijd aan de bespreking van het vakstudiewerk en werd besloten met een geanimeer de rondvraag. Onderhoud van zeeweringen in Vlissingen en Veere aanbesteed Woensdag werd in het gebouw van de directie Zeeland van ae Rijkswa terstaat in Middelburg aanbesteed 't onderhoud van de rijkszeeweringen en havenwerken in Vlissingen en Veere en van de rivierwerken in het Veerse Gat en de Zandkreek gedurende 1955. Er kon in twee percelen worden in geschreven. De uitslag luidde; Eerste perceel: G. J. Eland te Vlis singen, 22.000; C. v. d. Klippe te Vlissingen, 22.600; J. la Gasse te Koudekerke 22.800; Aann. bedr. Zeeland te Middelburg 23.800; E. G. Lindenbergh te Vlissingen, 22.450. Tweede perceel: P. de Voogd te Veere, 9990; E. G. Lindenbergh te Vlissingen, 10.250; Aann. bedr. Zee land N.V. te Middelburg, 10.500; L. v. d. Klippe te Vlissingen, 11.000. De gunning werd aangehouden. Middelburg Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende in 't tijdvak van 4—11 Januari gevonden voorwerpen: wanten en hand schoenen, portemonnaie's, m. en z. inh1,,' kindermutsjes, huissleutels, shawls, gr. zw. das, oorbel,-nikk. fluit m. komp. en huissl., br. m. witte muts, zw. ceintuur, 3 bilj. v. 2.50, stalen motorketting, pak je schoolhandw., zw. plastic boodsch. tas met inh., herenpolshorl., pr. bl. lcinder- sch„ ballpoint, 2 kolenzakken, muts m. kwast, doosje inh. vork, lepel en mes, keeshond, dweil, étui m. 2 sleuteltjes, nikk. armb. v. herenpolshorl., ring m. 3 sleutels, leren damesportef., hondenhalsb,, dubb. halsketting, herdershond, zw. vul- potl., schoolétui, ronde zaklant.,Duits woordenb., bilj. v. 2.50, zw. damesmuts. Oostkapelle „Helpt elkander" bijeen Het varkensfonds „Helpt Elkander" te Oostkapelle kwam in algemene ver gadering bijeen onder leiding van de, voorzitter, de heer A. Bimmel. Uit de jaarverslagen bleek, dat voor 7 var kens vergoeding werd uitgekeerd en er over het verstreken jaar een tekort in kas was van f 164,70. De aftredende bestuursleden, de he ren A. Bimmel, M. Boone en S. Roelse werden herkozen. De contributie voor 1955 werd vastgesteld op 90 cent per maand per varken. In verband met het 50-jarig bestaan had de vergadering een enigszins feestelijk karakter. De heer Klok, dierenarts te Oostkapelle hield een inleiding over verschillende ziekten en bestrijding daarvan bij GRIJPSKERKE Bevallen: C. Keijmel-Janse, z.; P. J. Geertse-Leijnse, d.; C. Jasperse-Van Sluijs, z. Getrouwd: D. Manteau 38 jr. en L. Lou- Minister Algera 10 Febr. naar Zeeland De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera, zal 10 Februari a.s. een bezoek aan Zeeland brengen. De minister zal met het College van Gedep. Staten een aantal waterstaats- problemen behandelen. Vergadering „In dienst der kerk" De afdeling Zeeland van de Her vormde Mannenorganisatie „In Dienst der Kerk" vergadert Zaterdag 22 Januari a.s. des middags om 3 uur in „De Prins van Oranje" te Goes. De agenda vermeldt o.m. de volgende puntenbestuursverkiezing, causerie ds Wagener uit Zoutelande over het onderwerp: „Onze kansen in Zeeland" en een spreekbeurt van de heer Goud zwaard uit Rotterdam. Antwerpse rivierloodsen in staking In een te Antwerpen gehouden ver gadering hebben de rivierloodsen be sloten Zaterdag a.s. te staken om te protesteren tegen het feit, dat de ach terstallige loonbijslagen nog steeds niet zijn uitbetaald, aldus de N.R.C. Eerste nummer „De Bron" verschenen. Deze maand is voor de eerste maal verschenen het nieuwe mededelingen blad van de land- en tuinbouwcoöpe- raties in Zuid-West Nederland, „De Bron". Het blad verschijnt maande lijks en wordt verspreid op Walcheren Zuid-Beveland, Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen, Goeree- Overflakkee en het gebied rondom Wouw. Het is te beschouwen als een vervanging van het tot dusver op on regelmatige tijden uitgegeven blaadje „Samenwerking". In de introductie van het eerste nummer schrijft ir M. A. Geuze onder meer: „In de kringen van het coöpe ratieve aan- en verkoopswezen be stond reeds in meerdere streken con tact met de leden via al dan niet re gelmatig verschijnende „bladen". In Walcheren was men op dit gebied het verst gevorderd en „Coöperatief Le ven" daar verscheen niet alleen perio diek, doch was tevens publïciteitsor- gaan voor alle belangrijke vormen van coöperatieve bedrijvigheid op het eiland. Deze vorm van coördinatie heeft ons bestuur dan ook voor ogen gestaan bij het stichten van dit nieu we blad „De Bron", en verder: „Het zal beslist geen concurrent zijn voor de gewone landbouwbladen. De opzet is geheel anders gericht. Het omslag blad is bestemd voor algemene prin cipiële coöperatieve berichtgeving; de inlegbladen voor de diverse stre ken verschillend bevatten de zake lijke informaties der coöperaties. De eindredactie berust bij het L(and- bouw) C (oöperatie) C(entrum)". NIEUWE POMP ER BIJ Officieel in gebruik genomen Op 23 December van het vorig jaar was de overslag door de storm over de Vllssingse Boulevard een 55 m3 per seconde. Dat kon men afleiden uit het feit, dat de stand in de riolering gelijk bleef ondanks de hard werkende pompen. Overigens bleek, dat men juist op tijd gereed was met de verbete ring en vernieuwing van de pomp-installatkc van de Viis-tingse riolering, want op deze wijze kon men sneller dan anders het geval was geweest de modder in de Slijkstraat weg werken. De twee bestaande pompen hadden samen een capaciteit van 35 m3, de nieuwe heeft een capaciteit van 35 m3, zodat de totale capaciteit tot 70 m3 kan bedragen. Het laat zich verstaan, dat daarmede heden, welke zich bij de bouw voorde- nog geen garantie gegeven wordt, dat de stad niet onder water kan komen te staan, want men moet tenslotte rekening houden met een mogelijke uitval van de electrische stroomvoor ziening, zodat de pompen niet kun nen werken en mgt een te overvloedi ge regenval of storingen in het riole- ringsnet. De verbetering en vernieuwing van de Dompinstallatie een werk van ruim 130.000 gulden, waarvoor een jaar nodig was is Dinsdagmiddag officieel door het Vlissingse gemeen tebestuur in gebruik genomen. Daar toe hadden de genodigden zich verza meld in het eindpompstation in de Verlengde Paardestraat, waar burge meester Kolff de schakelaar omdraai de om de pompen in werking te stel len. Het voltallige college van B. en W., de heer J. vader, hoofdambte naar van de P.Z.E.M., welke maat schappij" alle denkbare medewerking verleende, het betrokken personeel van gemeentediensten alsmede ir Bos en ir Faber van een Sneekse firma en aannemers en uitvoerders waren op deze officiële bijeenkomst aanwezig. De heer J. Moll, directeur van ge meentewerken van Vlissingen, gaf 'n uiteenzetting van de betekenis van deze vernieuwing en van de moeilrjk- Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken: U/1 Trio I naar Irvine. 12/1 Rollon naar Le Havre. Egaa naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen. 11/1 De Ruyter van Rotterdam. Setas van Zee/ Gent. Fiona van Rotterdam. H.A.S.T. V van Amsterdam. Corsica van Vlaardingen. 12/1 Meuse van Rotterdam. Angeja van Londen. Monica van Zeebrugge. Gepasseerd van Antwerpen. 11/1 Auriga naar Ddense. Monica naar Zeebrugge. Jo hannes naar Cardiff. Aagtedijk naar Rot terdam. 12/1 Start naar Fullham. Amsteldijk 10 480 m. zo. v. Kaap Race. Annenkerk 10 v. Bremen te Antw. Bacchus 10 160 m. wtn. v. Lissabon. Celebes 10 te Brake. Coryda 10 v.'Curagao te Hulï. Dacapo 9 v. Oporto te R'dam. Delft 14 te Callao verw. Drente 11 te Belawan. Gouwe 10 v. Monrovia te Bremen. Hestia 8 v. New York n. Guanta. Hydra 9 v. Puerto Ordaz n. Trinidad. Kieldrecht 10 v. Antw. Korovina 10 v. East London te Lorenzo Marquez. Kalabahi 10 v. Makassar n. Menado. Loppersum 5 v. Antwerpen te Savona. Lutterkerk 11 v. Basra te R'dam. Meliskerk 8 v. Zanzibar n. A'dam. Mariekerk 10 v. Hamburg te Antwerpen. Polydorus 10 v. A'dam te Hamburg. Teiresias 9 v. Newport News. Tibia 9 75 m ono. v. Cook Town. Weltevreden 10 v. Galveston te New Or leans. Willemstad 11 te Curasao. Woensdrecht 11 v. Hamburg te Holtenau. Aalsdijk vrw. p. 15 v.m. Vliss, n. Antw. Wonosari 11 v. Calcutta n. Belawan. Amerskerk 12 te Alexandrië. Arendsdijk 11 n.m. te New York. Boschfontein 11 60 m. n. Jebel Teir n. Aden. Cistula (t.) p. 11 Sabang n. Mena al Ahmadi. sso Amsterdam (t.) p. 11 Ouessant n. Antwerpen. Gaasterkerk 13 vun. te Port Said verw. Heemskerk 12 te Adelaide. Indrapoera 12 te Singapore. Jagersfontein 11 te Amsterdam. Johan van oidenbarnevelt 11 320 m. wtz. Adelaide n. Melbourne. Laertes p. 11 Guardafui n. Belawan. rak 11 v. Cristobal n. Trinidad. Leopoldskerk p. 11 ten z. van Kreta n. Catania. Oranjestad 11 v. Plymouth n. A'dam. Ouwerkerk 12 te Brisbane. Perna (t.), 11 v. Trinidad n. Curasao. Soestdijk 11 v. Tj. Priok n. Tjilatjap. Aardijk 12 te New Orleans. 14 Januari Vlissingen Terneuzen Hansweerf Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER d.+M.AR U.+N.AJ-. U.-N.Ai'. U.N.A.F. 1.96 18.09 1.87 12.20 2.13 2.13 18.38 2.04 0.10 1.92 12.51 2.26 2.24 19.14 2.19 0.45 2.10 13.23 2.43 1.25 19.32 1.42 0.28 1.36 12.55 1.78 1.49 19.47 1.65 0.44 1.58 13.12 2.03 5.41 6.14 7.06 7.27 Straat Mozambique 11 v. Port Swetten- ham n. Singapore. Alamak 12 v. Colombo n. Madras. Alnati 11 te Santos. Alphard 11 v. Porto Alegre n. Rlogrande. do Sul. Baud 12 te Singapore. Bloemfontein 11 110 m. nnw. p. Verde w. Afrika n. Southampton. Cottica 12 te Paramaribo. Dongedijk 12 vun. te Los Angeles. Kota Gede 10 te Balikpapan. Loosdrecht 12 n.m. te Bahrein. Manoeran 12 v. Genua n. Pt. Said. Mapia 12 v.m. v. Aden n. Suez. Noordam 11 340 m. zzo. Kp. Race n. R'dam Polyphemus 11 v. Pt. Said n. Algiers. Rijnkerk 12 te East London. Willem Ruys p. 12 Minikoy n. Pt. Said. den. Hij roemde de samenwerking met de PZEM cn dankte het gemeen- tepersoneel voor het hier geleverde werk. Ir Bos uit Sneek sloot zich hier bij aan met de verzekering, dat in de Scheldestad de arbeid met gemeente werken zeer prettige ervaringen bood, hetgeen niet altijd in iedere stad het geval is. Bij ae twee oude pompen was de net spanning voor de®2 electro-motoren 125 volt, thans is die spanning ge bracht op 220 volt. Ten behoeve van "de nieuwe pomp moest een kelder naast de bestaande worden gebouwd van gewapend, beton. Ondanks aezc werkzaamheden mocht met het leegpompen van de riolering niet worden gestopt. Gelukkig is men er in geslaagd, dank zij aller krachts inspanning. deze moeilijkheden op te lossen. Ingenieus is het registratie toestel in de pompkamer. waardoor precies wordt aangegeven hoe laat de pompen in werking worden gesteld, terwijl voorts gezorgd is voor een zeer economisch systeem van het ge bruik van de capaciteit van de pom pen. Na de officiële ingebruikneming was er nog een ontvangst op het stadhuis. Marktberichten VISMIJN VEERE. 12 Jan. Aangevoerd: 87 kg exportgar- naler 2,19: 75 kg schar 46—53; 25 kg bot 50—51; 27 kg schardUn 31—38. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 4 Januari 1955 aan J. J. Schouwenaar te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten van een slagerij, waarin 2 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 8 P.K. gebezigd zullen worden in het perceel Sarazijnstraat 15. Vlissingen, 10 Januari 1955. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: M. K. ie CointreVan den Ouden, z.; M. VosDen Engelsman, d.; P. A. JasperseHoogerheide, d.; C. L. Crucq Hovesladt. z. Ondertrouwd: R. J. Kompagne, 30 j, G. S. Keij, 35 j. Overleden: J. Labrujère. 74 j., geh. met L. Wondergem; L. Uijl, 85 j., weduwn. M. Uijl. VEERE. Bevallen: A. Barentsen—Kromhout, z.; Chr. BoutSchot, z. Getrouwd: H. A. van Cranenburgh, 37 j, met Joh. de Buck, 23 j. Overleden: G. van den Berge, 78 j.; M. G. Hogg, 56 j. DOMBURG Bevallen: W. de Visser-Roelse, d.; C. P. Dourleijn-Boogaard, z; K. Boogaard-Ga- briëlse, d. Ondertrouwd: P. J. Koene, 31 Jr. en P. Brand 26 jr. Getrouwd: W. G. W. Loggers 27 Jr. en W. de Waardt 23 jr. Overleden: E. B. H. Smit 68 jr. wed. van P. Wartena. ARNEMUIDEN Bevallen: W. Gideonse-Boone, d.; C. C. Pieijte-Meulmeester, r. en d.; P. Tramper- Dekker, d. Getrouwd: H. M. Roeting 26 Jr. en C. Kluijfhout 24 jr.; J. van Belzen 21 jr. en A. de Rijke 23 jr.; F. Biiek 24 jr. en I. E. SWartelé 22 jr. Overleden; G. Theune 55 jr. echtg. van S. de Nooijer. 13. „Als die lui straks hier komen, moeten we zo blij ven staan, zonder ons te verroeren", fluisterde Bas de Kruik, „dan denken ze, dat we ook poppen zijn". Hij nam een starre hou ding aan en vroeg: „Lijk ik zo niet net een pop uit een étalage?" „Hm." zei Peukie critisch, „die deftige jas is wel goed, maar je kop deugt er niet boven". „Wat?!" nep Bas de Kruik beledigd. „Misschien komt het door die pet," zei Peukie gauw. „Dat is zo", bromde Bas. die pet- zou me verraden" Vlug stak hij de pet in zijn binnenzak en gritste een der poppen de hoed af. Op hetzelfde ogenblik klonken er voetstappen op de trap. die naar de stuurhut voer de. De beide boeven bleven in een starre nouding staan en wachtten in spanning de gebeurtenissen af. Even later kwamen Kappié stuurhut binnen. :n Jellle Kniep, „Hier zijn ze ook niet", zei de veldwachter, te leurgesteld de hut rondkijkend. „Die juwelendie- ven zijn ontsnapt, kapitein. VRIJDAG 14 JANUABL HILVERSUM I. 402 m 748 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Walerst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis"; caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgelconc. 11.10 Radiofeuilleton. 11.30 Gram. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en /amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Operaconc. (In de pauze: 1420 14.40 Litt. caus. en voordr.i 15.00 Gevar. progr. VARA: 16.00 Orgelspel. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianoduo. 1720 Muz. caus. 18.00 Nws. 18.15 Act. 1820 Dansmuz. 18.45 „De strijd voor meer welvaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 „Prof. Dr. Albert Schweit zer in Osio", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Hoorspel over Albert Schweitzer. VARA: 21,00 Gram. 21.10 ..Wordende We- reld", klankb- 21.30 Buitenl weekoverz. 21.45 Cabaret. 22.15 Rhythm muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Kamerork. en sol. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7X0— 24.00 KRO. KRO: 7,00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg. Kal. 3X0 Nws. weerber. en kath. nws. 820 Gram 9.00 Voor de vrouw. 9.45 Schoolradio. 10X0 Noord-hol lands Philh. ork„ koor en sol. 1020 Gram. 11.00 Voor de zieken 11.40 Chansons 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 1223 Voor de vrouwen van het platteland- 12.40 Strijk-septet. 1225 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 1320 Amus. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14X0 Promenade ork en sol. 15.00 School radio. 1520 Koorzang. 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd 17.15 Kinder koor. 17.40 Pianorecital. 18.00 Metropole ork. 1820 Vragenbeantw 18.45 Gram. 18.55 Caus. 19.00 Nws. 19.10 rtegerlngsuitz.: .Verklaring en toelichting, waarin opge nomen hel emigratiepraatje van H. A. van Luyk 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Gram 20.40 Act. 2025 De Ge wone man 21,00 Politiek Forum. 2120 Mu zikale quiz. 22.00 Omr. ork. en solist. 22.40 „Teken van groeiend Kerkbesef' caus. 22.55 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed, in het Diaconessenhuis te Utrecht; onze geliefde Broeder en Zwager, de Heer A. HAAT In de ouderdom van bij na 63 jaar. D. ALA AT. M. DINGEMANSE— MAAT C. DINGEMANSE. J. DINGEMANSE. Wolfaartsdijk, 12 Januari 1955. l:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7