Amerikaans vliegtuig ter hoogte van Schouwen in zee gestort RODE KRUIS KORPS SCHEIDDE VAN DOKTER VAN DER SLIKKE Uoin lijfje schrale huid? AANWAS BEVOLKING TERNEUZEN RUIM 100 MEER DAN IN GOES ONTPLOFFING BIJ SPOORLIJN: TWEE ARBEIDERS GEWOND Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 JANUARI 1955 ALARM IN ZEEUWSE KUSTPLAATSEN Reddingsboot van Breskens en andere schepen zochten zonder succes Naar men aanneemt Is Maandagmiddag' een Amerikaans vliegtuig ton Westen van Schouwen-Duiveland in de Noordzee gestort. Aan boord be vond zich één persoon. Enkele Zeeuwse kustplaatsen werden gealar meerd: de reddingsboot uit Breskens, de „President J. V. Wierdsma", voer uit, doch keerde gisteravond omstreeks half tien zonder iets te hebben ge vonden in Breskens terug. Verscheidene loodsvaartuigon, marine- en ande re schepen zochten eveneens zonder succes. By het invallen van de duis ternis werd het zoeken gestaakt. Het toestel, dat niet tot het op Soesterberg gestationneerde squadron behoort, moet zijn verongelukt op 51 graden 34 minuten Noorderbreedte en 3 graden 13 minuten Oosterlengte. Onmiddellijk, nadat in de kust plaatsen alarm was geslagen, verliet de sleepboot „Zeehond" de haven van Oostende. Om tien minuten over half twee vertrok een „Harpoon" van de öpsporings- en reddingsdienst van de marineluchtvaartdienst, vliegkamp nam weer af Ditmaal met 117 zielen Het zielental in de gemeenten op Noord- eri Zuid-Beveland nam in het afgelopen jaar af met 117 of met circa 0,17 procent. Op 31 December 1953 be droeg het aantal ingezetenen 67.312 33.665 mannen en 33.647 vrouwen). Dit aantal vermeerdere door geboorte met 1356 (698 mannen en 658 vrou wen) en door vestiging met 2615 (1232 mannen en 1383 vrouwen)het ver minderde door overlijden met 561 (288 mannen en 273 vrouwen) en door vertrek met 3527 (1730 mannen en 1797 vrouwen). Op 31 December 1954 bedroeg het inwonertal dus 67.195 (33.577 mannen en 33.618 vrouwen). Er werden 589 huwelijken voltrokken, er werden 18 echtscheidingen ingeschre ven. De vermindering bedroeg het jaar daarvoor 120 zielen of eveneens circa 0,17 procent. Export appels naar België Met ingang van vandaag is de ex port van Nederlandse appels naar België en Luxemburg weer toege staan. Deze maatregel is het gevolg van de tussen deze landen en ons land gevoerde besprekingen, alsmede van het gewijzigde prijsverloop in ons land. Half. October werd de Nederlandse appelexp'órt' naar België en Luxem burg stopgezet met uitzondering van het ras Cox's Oranje Pippin. Op 27 October werd de export van goudrei- nette weer toegestaan. Voor dit ras gold echter steeds een exportheffing van plm. 15 cent per kg. Ook thans verwacht men dat ex portheffingen zullen worden o: als het prijspeil op de veilingen te laag mocht zijn. Valkenburg. Het toestel keerde later onverrichter zake op zijn basis terug. De loodsboot van de Middensteen- bank, die enige tyd heeft gezocht, vond evenmin enig spoor van het ver miste toestel. Wegens het invallen van de duisternis werd het zoeken ge staakt. Het zal vanmorgen worden voortgezet. De scheepvaart is ver zocht scherp uit te kijken. Ruim millioen kg haring aangevoerd In de week van 2 tot 8 Januari werd in Breskens 1.200.000 kg yle haring aangevoerd, welke gemiddeld 25 cent per kg opbracht. Oesterverzending in December De qesterverzending uit Yerseke heeft in December j.l. bedragen: Nederland 295.915 stuks (vorig jaar 290.011 stuks)'; België 5.663.583 stuks (5.107.015 stuks); Duitsland 101.625 stuks (127.771 stuks);. Engeland 79.850 stuks (12.650 stuks); diverse landen 59.144 stuks (51.350 stuks). Totaal 6.200.117 stuks (5.588.597 stuks). In het seizoen 19541955 werden to taal verzonden tot en met December 1954 13.212.122 stuks oesters tegen 12.330.557 stuks in seizoen 19531954 tot en met 31 December 1953. Bij zijn afscheid als gewestelijk com mandant van het Zeeuwse Rode Kruis Korps werd dokter P. C. J. van der Slikke medegedeeld, dat hem de hoog ste onderscheidingdie het Rode Kruis kent, ten deel is gévallen. Dit betekende toekenning van het Kruis van Verdienste, een eremetaal, dat de scheidende door de kringcommis saris, mr J. A. Heyse (rechts), op de borst werd gespeld. Mevrouw E. C. N. van Heel-van Dissel uit Goes, ge- westelijk onder-commandante Rode Kruis Korps (midden) keek daarbij toe. Negentig jaar R.H.B.S. in Goes Op 14 April a.s. zal het negentig jaar geleden zijn, dat als een van de eerste hogere burgerscholen in den lande, gesticht ingevolge de Middelbaar On derwijswet van 1863» in Goes een ge meentelijke H.B.S. werd opgericht. Toen in de daaropvolgende jaren, deze H.B.S. een al te grote last voor de gemeente bleek te zijn, ging de school over naar het Rijk. In de jaren na de tweede wereldoorlog werd de school uitgebreid met een gemeente lijke gymnasiale afdeling en een mid delbare meisjesschool. Thans staat de school bekend als het „Goesse Ly ceum". Zoals bekend, is vijf jaar geleden het 85-jarig bestaan op waarlijk groot se wijze gevierd. Het is duidelijk dat een dergelijke viering thans niet al leen onnodig, maar ook onmogelijk is. Toch heeft men gemeend dit 90-jarig bestaan niet zonder meer te moeten laten passeren. De reunistenvereniging van het Goesse Lyceum „De. Oude Vlam" heeft, in nauwe samenwerking met de rec tor en de Lyceumvereniging „Vlam", de organisatie van de viering van dit 90-jarig bestaan op zich genomen. Als datum voor deze viering werd 5 Februari a.s. genomen, de dag waar op ook „Vlam" haar jaarlijkse toneel uitvoering zal geven.. Er is een actie op touw gezet, die ten doel heeft zo veel mogelijk oud-leerlingen op die dag in Goes te ontvangen. Er zal een reünie worden gehouden in de vorm van een thé-dansant. Na afloop van deze reünie, staat een gezamenlijk be zoek aan de toneeluitvoering van' „Vlam" op het programma. „Seismolen" in Middelburg zal worden gerestaureerd B. en W. verzoeken raad om een crediet van 47.500 Verleden jaar kocht de gemeente Middelburg de molen op het Seisbol- werk van dr. J. J. Okker aan. B. en W. deelden destijds reeds mede, dat een behoorlijke uitwendige restauratie van dit bouwwerk dat deerlijk ver vallen is diende te volgen. Het col lege verzoekt de raad thans voor dit doel een crediet van 47.500 te ver lenen. B. en W. hebben zich reeds ge wend tot de minister van O. K. en W. en tot G.S. ter verkrijging van sub sidie in dit werk. Aan provinciale subsidie kan worden gerekend op 10 pet. van de eerste 30.000, zijnde 3000 en op 5 pet. van de rest, zijnde 875, in totaal 3875. Het college verwacht, dat van rijkswege een bij drage van 1/3 in de totale kosten, zijnde ongeveer 15.833, is te ver wachten. Voor een bedrag van 27.792 dient derhalve uit de gemeentelijke midde len dekking te worden gevonden. B. en W. stellen voor deze dekking als volgt te verdelenbeschikking over de restant reserve kleine kapitaalsuitga ven, zijnde 19.475,79 én beschikking over het restant van de reserve histo risch aanzien der gemeente, zijnde 4.756,19, in totaal 24.231,9?. Het resterende bedrag ad. 3560 willen B. en W. in 10 jaar afschrijven. Over het eerstgenoemde totaalbe drag kan worden beschikt, omdat de toegezegde rijkssubsidie in de restau ratiekosten van de Vlissingse Molen belangrijk meer bedraagt dan ge raamd werd. TIJDENS BIJEENKOMST IN MIDDELBURG Oud-gew. commandant kreeg het Kruis van Verdienste Tijdens een Zaterdag in hotel „De Burg" in Middelburg gehouden bij eenkomst van het Zeeuwse Rode Kruis Korps werd op hartelijke wijze afscheid genomen van dokter P. O. J. van der Slikke uit Middelburg, ge westelijk commandant RKK. Daarbij werd de scheidende functionaris door kringcommissaris mr. J. A. Heyse in kennis gesteld van het besluit van het hoofdbestuur, dat hem vanwege zijn buitengewone verdiensten de hoogste Rode Kruis onderscheiding heeft toe gekend, namelijk het Kruis van Ver dienste. Mr. Heyse was de eerste, die dokter Van der Slikke toesprak. Hij bracht VAN TOT LAATSTE BRIEF Juist op Oudejaarsavond liet de Sint-Annalandse postbode Jan Weij- ler voor de laatste maal een brief in een Sint-Anrialandse bus glijden, daarmede zijn ruim veertigjarige loopbaan in de dubbele zin van het woord! waardig besluitend. Wey- ler bereikte in de loop van 1954 de pensioengerechtigde leeftyd en geniet thans een welverdiende rust. .Van de P.T.T. ontving hy by zijn afscheid een medaille met inscriptie en van het postkantoorpersoneel een sigaretten- pijpje, eveneens met inscriptie. MOSSELEN De mosselaanvoer te Yerseke is in de afgelopen week zeer gering ge weest; er werden vrijwel alleen Zeeuwse mosselen aangebracht. Een gevolg hiervan was, dat de export naar België en Frankrijk tot onge veer 30 procent terugliep. Het ziet er evenwel naar uit, dat het leed spoe dig zal zijn geleden zij het dan misschien voor korte duur gezien het intreden van de dooi. REGEN Eerst wat aarzelend, maar nader hand fors en in volledige overgave, ■so vielen na een vriesperiode gister middag de eerste regendruppels. De laatste resten sneeuw en ijs kregen het zwaar ie verduren en het duurde niet lang of het werd duidelijk, dat met name voor de jeugd de ijspret van de baan was. Donkere wolken verduisterden Zeeland's hoge he mel", waarmee de nu. weer opgewek te zilvergrijze meeuwen een mooi contrast vormden. Nu weer opgewekt! Want onge twijfeld te lang reeds naar der vo gelen zin hadden zij rhoeten vechten 'voor „het dagelijks brood"; hadden zij zich moeten mengen onder de weggebruikers, om veelal met levens gevaar een schamele broodkruimel van de verkeersweg op te pikken, in bliksemsnelle duikvluchten veelal. De meeuwen, en al de andere vo gels, krijgen weer even respijt. Ko ning Winter neemt voor een ogenbliK, een wat mildere houding aan. De schaatsen kunnen voorlopig nog weer even in het vet MANOEUVRE Door een onhandige manoeuvre kan telde op de hoek Dorpsstraat-Kerk- weg te Waarde Zaterdagmiddag een tractor, welke een aanhangwagen voortbewoog. De bestuurder stelde zich in veiligheid door tijdig van het voertuig af te springen. Een afraste ring moest het ontgelden. Aan de tractor, welke met vereende krachten weer op de wielen werd geholpen, ontstond lichte schade. LADELICHTERS Een bepaald onaangenaam soort lichters is dat der ladelichters. Dit ondervond de slager P. van D. te Sint Jansteen, die een vrij aanzienlijk be drag aan contanten uit zijn winkel lade miste. De politie tracht nu licht in deze zaak te brengen. TWEE MILLE De twee mille is vol! Dat wil zeg gen, dat de stadsautobusdienst te Goes kort geleden in dienst ge steld zijn tweeduizendste passa gier in dit geval een passagi'ere te vervoeren kreeg. Het was mevrouw C. Boudeling, die te dezer gelegenheid een taart in ontvangst mocht nemen. SCHOORSTEENBRAND Zondagmorgen werd te Oostkapelle de landelijke rust verstoord door het loeien van de brandweersirene; Het betrof een schoorsteenbrandje in een pand aan de Domburgseweg, dat men gelukldg spoedig meester was. Bur gemeester Sprehger doet hier de waarschuwing aan toevoegen, dat in het bedoelde huis de schoorsteen in jaren niet was geveegd BOTSING In Sint-Laurens maakte dezer da gen een lantaarnpaal slagzij. Naar de oorzaak van dit ongewoon gebeuren behoefde men niet lang te zoeken, want in de onmiddellijke - omgeving lag een autokoplamp. Het was daar na voor de Rijkspolitie een koud kunstje om de dader op te sporen. Naar verluidt was er alcohol in het spel. Advertentie.J mm OVER HET AFGELOPEN JAAR Zielental van Vlissingen nam in 1954 toe met 872 Vlissingen Het zielental van de gemeente. Vlissingen nam in het afgelopen jaar toe met 872. Op 31 December 1953 bedroeg het aantal ingezetenen 25745 (12928 m. en 12.817 vr.).. Dit aantal vermeerderde door geboorte met 620 (288 m. en 332 vr.) en dóór vesti ging met 2296 (1306 m. en 990 vr.), het verminderde door overlijden met 796 (106 m. en 90 vr.) en door ver trek met 1848 (1070 m. en 778 vr.). Op 31 December 1954 bedroeg het inwonertal dus 26617 (13346 m. en 13271 vr.) Er werden 187 huwelijken voltrokken, er werden 9 echtschei dingen ingeschreven. Goes Het zielental van de gemeente Goes nam in het afgelopen jaar toe met 86. Op 31 December 1953 be droeg het aantal ingezetenen 14024 ,6773 m. en 7251 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 272 (144 m. en 128 vr.) en door vestiging met 780 (370 m. en 410 vl*.), het ver minderde door overlijden met 115 (67 m. en 48 vr.) en door vertrek met 851 (418 m. en 433 vr.). Op 31 De cember 1954 bedroeg het inwonertal dus 14110 (6802 m. en 7308 vr.). Er Machinaal delven wordt noodzaak Mening van Kruiningens polderbestuur Zoals gemeld, hebben de fruittelers in de Kruiningse polder geprotesteerd tegen een besluit van het polderbe stuur, dat binnen zeven meter van de kant der waterleidingen geen beplan ting of bebouwing meer mag worden aangebracht. Van het polderbestuur vernamen wij desgevraagd, dat men inderdaad ook begrip heeft voor de bezwaren, doch de omstandigheden nopen tot het maken van deze bepaling. Reeds thans worden practisch alle werken welke het polderbestuur aanbesteedt, machinaal uitgevoerd. Met het steeds afnemen van het aantal landarbei ders, zal het over een paar jaar wel licht. vrijwel onmogelijk zijn om nog voldoende arbeiders voor het delf- werk te krijgen. Er moet dus reke ning mee worden gehouden, dat in de toekomst alle delfwerk machinaal zal moeten geschieden. Hiervoor is de werkstrook van zeven meter beslist nodig. Nu de herinplant nog moet begin nen, meent het" polderbestuur daarom dat het zaak is om maatregelen te treffen. Immers, wanneer men hier mee zou wachten totdat er bijv. straks nieuwe boomgaarden langs de leidingen zijn ingeplant, zou het zo wel voor de betrokkenen als voor het polderbestuur, nog moeilijker worden. werden 102 huwelijken voltrokken, er werden echtscheidingen inge schreven. Terheuzen Het zielental van de gemeente Terneuzen nam in het afgelopen jaar toe met 190. Op 31 December 1953 bedroeg het aantal ingezetenen 14101 (7022 m. en 7079 vr.). Dit aan tal vermeerderde door geboorte met 301 (151 m. en 150 vr.( en door ves tiging met 750 (336 m. en 414 vr.), het verminderde door overlijden met 90 (47 m. en 43 vr.) en door ver trek met 771 (382 m. en 389 vr.). Op 31 December 195.4 bedroeg het inwo nertal dus 14291 (7080 m. en 7211 vr.). Er werden 89 huwelijken vol trokken, er werden 2 echtscheidingen ingeschreven. (Advertentie.) daadwerkelijke luchtverversing Alleen do ehlorophylkaars zuivert snel de ctmojfeer door de combinatie van actieve luchtcirculalie met chlörophylwerking. Haal „Levend Licht" in Uw huis. Als alle andere GOUDA kaarsen de bron van rijsJ en intieme gezelligheid. N.V. KONINKLIJKE STEARINE KAARSENFABRIEKEN hem hulde voor de voortreffelijke wij= ze, waarop hij zich gedurende vele ja ren van zijn taak kweet en releveer de wat dokter Van der Slikke in "die période tot stand bracht. Tenslotte speldde de kringcommissaris de schei dende onder luid applaus het ereme taal op de borst. De landelijk commandant van het R.K.K., luitenant-g'eheraal P. Alons uit Den Haag, wees er op, dat het Haagse commando dokter Van der Slikke met leedwezen zag vertrek ken. Aan de andere kant vond spr. het echter een vreugde te kunnen constateren, dat de oud-gewestelijk commandant niet geheel voor het R. R.K. verloren gaaf. Spr. deelde !n aansluiting hierop mee, dat dokter Van der Sliltke met ingang van 1 Januari jl. benoemd werd tot hoofdofficier belast met de contacten voor BB-aangelegenheden tussen de Commissaris der Koningin en het gewestelyk R.K.K.-commando in Zeeland. Bovendien werd hij met ingang van dezelfde datum bevorderd tot de rang van luitenant-kolonel. Nadat generaal Alons mevrouw Van der Slikke een bloemstuk had overhandigd, bracht de gewestelijk ondercommandante, mevrouw E. C. N. van HeelVan Dissel uit Goes, dokter Van der Slikke dank voor de prettige samenwerking. Dokter M. Huygens uit Westkapelle, de nieuwe gewestelijke commandant, die de lei ding van de bijeenkomst had, wenste dokter Van der gliltke geluk met zijn benoeming en zijn bevordering en bracht hem dank namens alle commandanten voor de prettige manier, waarop men met hem mocht samenwerken. Ook namens ltringbe- stuur en gewestelijk .commando wer den mevrouw Van der Slikke bloemen aangeboden. Dokter Van der Slikke sprak ten slotte een dankwoord, waarbij hij in de hem toegezwaaide lof de colonnes betrok zonder wier medewerking niet bereikt had kunnen worden wat thans bereikt is. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, ere-voor- zitter van het kringbestuur, kwam na afloop dokter Van der Slikke met diens onderscheiding gelukwensen. KUNST „Het onstuimige Hart" Hulst, Bioscoopgebouw; „St. Joseph's Ghesellen," I1ET TONEELSPEL „Het onstui mige hart" van John Patrick is onte genzeggelijk een Dij zonder moeilijk speelbaar stuk. De gehele handeling geschiedt in èeri ziekenlazaret, er gens in de tropen, waar zes mannen zes Britse of serni-Britse nationa liteiten vertegenwoordigend wor den verpleegd. Vijf van de zes door John Patricit geschapen figuren zijn tamelijk probleemloos levende lie den; soldaten met ergens op de we reld een thuis dat hen wacht. De zes de man vormt de uitzondering; het is een jeugdige, maar een zeer verbitter de Schot, die bovendien onkundig is van zijn trieste lot. Hij is ten dode op geschreven. Langzaam, soms te lang zaam, komt in dit zeer menselijke stuk de climax: het ogenblik, waarop de Schot met zijn lot bekend wordt gemaakt en waarop hij zijn medepa tiënten en de verpleegster (die een grote rol in zijn leven ging spelen) uit medelijdën gehuichelde vriend schap en in het geval van de zuster liefde verwijt. In een zeer bewogen slotscène komt de man dan toch nog tot inkeer. De schryver behandelde dit tere, gemakkelijk naai' het melo drama neigende gegeven, bekwaam; in de mengeling van soldatenhumor en menselijk leed vond hij het juiste evenwicht. -Bij de gisteravond te Hulst door de R.K. toneelvereniging „St. Joseph's Ghesellen" gegeven opvoering bleek na een nog wat zwak begin uit de dramatisciie scène aan het einde van het tweede bedrijf, dat de spelers en met name de hoofdvertolkers (Johnny van Overmeeren als de Schot, Henny Rombout als de zustér en Piet Verwer als Amerikaan) de stof beheersten. Vooral ook kwam dit tot uiting door de ademloze stilte in de zaal; de gespannen aandacht, waarmede de toeschouwers het ge beuren aan de andere zijde van het voetlicht volgden. Om het versleten beeld nog maar eens te gebruiken: men kon een speld horen vallen. En dit gebeurde meermalen! Een volmaakte opvoering? Nee, dat niet. Er was de blijkbaar nog altijd moeilijk te overwinnen handicap van de uitspraak. Met onvolkomen heden, die te vermijden geweest zou den zijn. Waarom bijvoorbeeld moest in dit in het Nederlands vertaalde stuk een kolonel hardnekkig in slecht Engels als „kullenel" wor den aangesproken? Het effect was ronduit gezegd zeer storend. Zoals opgemerkt, werden de hoofdrollen over het algemeen goed vertolkt, waarbij Plet Verwer als de openhar tige Amerikaan zeker extra vermeld mag worden, onmiddellijk na Johnny van Overmeeren, die de zware taak had de Schot uit te beelden. Hij deed dit zeer aanvaardbaar. Henny Rom bout was een verstandige verpleeg ster. Een weinig meer souplesse in de (schaarse) liefdesscènes zou echter niet schaden. Emiel v. d. Walle gaf de opgewekte Brit goed gestalte en regisseur Renaat Staes maakte een kleine creatie van de door heimwee verteerde neger! De Australiër (Louis Oomens) en de Nieuw-Zeelander (Harry van Overmeeren) kwamen minder geslaagd uit de verf eni.Ch. Heirma als de kolonel voldeed helaas onvoldoende. Zijn vertolking miste overtuigingskracht; had mar tialer, maar bovenal meer „Brits" moeten zijn. Reggie Buijsrogge ten slotte was een gedienstige oppasser. Dat de „St. Joseph's Ghesellen" er ondanks de hier genoemde kleine te kortkomingen in slaagden van „Het onstuimige Hart" een alleszins boei ende en in grote lijnen gave opvoering te geven, pleit zowel voor de regis seur als voor de in het gezelschap heersende harmonische toon. v. B. Benoemingen Prov. Waterstaat Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari j.l. benoemd tot kantonnier in vaste dienst bij de Provinciale Waterstaat de heren J. H. de Looff te Wissekerke en A. Neve te IJzendijke. Tot kanton nier op arbeids-eontract eveneens met ingang van 1 Januari j.l. de heren A. de Ridder te Zaamslag, J. Dieleman te Axel en J. J. Kotvis te Axel. BIJ „DE DUINTJES" Granaat uit de oorlog Maandagmiddag omstreeks half vier is nabij het zeebad „de Duintjes" aan de spoorlijn Bergen op ZoomZee land een blindganger ontploft waarbij twee spoorwegarbeiders uit Bergen op Zoom ernstig werden gewond. Een ploeg arbeiders was bezig de spoorwegdijk te ontdoen van vuil, dat zij na het afhakken in de sloot ver brandden. Tijdens dit werk deed zich plotseling een hevige ontploffing voor, waarbij twee arbeiders Tahey en Go- derie, door rondvliegende scherven vrij ernstig aan de benen en het on derlichaam werden verwond. Militairen, die ter plaatse schiet oefeningen hielden, kwamen toege sneld en blusten het vuur. Bij omwo nenden werden dekens gehaald, waarna een arts van de vliegbasis Woensdrecht eerste hulp verleende en Uitvoering van Bach's Mattheus-Passion In de St. Baafskerk te Aardenburg In de St.. Baafskerk te Aardenburg zal op 3 April a.s. (Palmzondag) een uitvoering worden gegeven van de Mattlieus-Passion van Joh. Seb. Bach. Evenals vorig jaar wordt dit evenement verzorgd door de Amster damse Oratoriumvereniging onder leiding van Piet van Egmond. Het ligt in de bedoeling ditmaal het werk onverkort uit te voeren, name lijk het eerste deel 's morgens en het tweede deel 's middags. Als orkest zal optreden het Rotterdams Kamer orkest. de beide slachtoffers per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom liet overbrengen. In de omgeving van „de Duintjes" is in de oorlog veel gevochten en er wordt daar nog steeds munitie ge vonden. Vermoedelijk is thans een blindganger, die in de dijk was ge schoten, door de warmte ontploft. Haagsche Comedie voerl „De Derde" in Middelburg op. Maandagavond 17 Januari brengt de Haagse Comedie, directie Cees La- seur en Paul Steenbergen, onder au spiciën van de ZVU het toneelspel in twee bedrijven van Andrew Rosenthal „De Derde" voor het voetlicht van de Middelburgse Schouwburg. In dit stuk. treden op Ida Wasserman, Elisabeth Andersen, Hanneke Schuttema, Firn Dikkers, Gijsbevt Tersteeg en Luc Lutz. Het wordt geregisseerd door Jan Retèl. 1 Middelburg Electro: „Aan", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: CFA,: ..Een nieuwe morgen", (14 jr.), 20 uur. VUssingcn Alhambra: „Zij .die van de zonde leven", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Politle-spionne". (18 jaar), 20 uur. Goes - Grand: „Zij die van de zonde le- i", (18 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2