LANGERE WACHTLIJST VOOR TELEFOON-AANSLUITING Kilo's slanker BonKorets JCaLcnbcts occz 1955 WALCHEREN DWONG LEIDER NOORMANNEN GELIJKSPEL AF Kunstgebitten /MccitMeet een anèez 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 JANUARI 1955 P.T.T. IN 1954 Bijna 50.000 man personeel Zoals de laatste jaren gebruikelijk, heeft de P.T.T. in een boekje „enige cyfers en feiten" een beknopte verantwoording afgelegd van haar daden in het afgelopen jaar. Er werden in het binnenlands verkeer ca. 1785 millioen poststukken ver werkt, dat is byna 70 millioen meer dan in 1953. Er waren 600 millioen brieven en briefkaarten, 700 millioen drukwerken, 330 millioen nieuwsbla den en ca. 140 millioen dienststukken by. Hieraan afgemeten, aldus „cyfers en feiten", nam de overheidsbemoeiing in vergelijking tot het vorige jaar toe noch af. Er werden 19.5 millioen (vorig jaar 17.5 min.) postpakketten be steld en 7.3 min. kg briefpost (v. j. 6.7 min.) naar het buitenland gezon den. De postcheque- en girodienst ver werkte een recordaantal opdrach ten, namelijk 212 millioen tegen 190 millioen in het vorige jaar. De 600.000ste rekeninghouder werd ingeschreven. Onderzocht wordt, in hoeverre gedeeltelijke mechanisatie op het girokantoor en decentralisatie een oplossing kunnen geven om aan het steeds groeiende giroverkeer het hoofd te bieden. By de rijkspostspaarbank werd voor 63 millioen meer ingelegd dan terugbetaald. Er werd 46 millioen gulden aan rente gemaakt en voor 31 millioen aan rente op de spaarre keningen bijgeschreven. Het aantal aan het schoolsparen bij de R.P.S. deelnemende scholieren nam toe tot 435.000; het aantal bedrijven, dat aan bedryfssparen zonder boekje mee deed, steeg met 400 tot 1600. De omvang van het telegraafver- keer bleef ongeveer gelijk: 2.5 milli oen binnenlandse en 4.3 min. buiten landse telegrammen. Eind Dec. wa ren er 1250 telexaansluitingen. Het internationale telexverkeer steeg met ruim 50 procent tot 1.8 millioen berichten. De wachtlijst voor telefoonaanslui tingen werd iets langer: eind Decem ber 28.000 tegen 27.000 vorig jaar, niettegenstaande er 45.000 nieuwe aansluitingen bijkwamen. Het totaal aantal aansluitngen was eind Dec. 680.000. Er werden 715 millioen (v. j. 656 min.) locale en 224 min. (v. j. 206 min.) interlocale gesprekken ge voerd en er werd elf millioen maal naar het weerbericht gevraagd. Het landelijke mobilofoonnet om vatte 25 basisstations met 205 aan sluitingen en er waren 31 particulie re netten met 236 posten. Aan het eind van het jaar waren byna twee millioen radio-ontvangtoe stellen aangegeven. Er waren 504.000 aangeslotenen op de draadomroepnet- Z.O.A.V.O.-conferentie in Bangkok. De ministers van buitenlandse za ken van de acht landen van de Zuid- oostaziatische Verdragsorganisatie (Z. O A. V. O.) zullen op 23 Februari in Rangkok bijeen komen ter bespreking van militaire, economische en politieke maatregelen om verdere groei van com munistische invloed in Zuidoost-Azië te verhinderen, aldus is uit officiële bron in Londen vernomen. De Z. O. A. V. OJanden zijn: Frank rijk, de Ver. Staten, Australië, Nieuw Zeeland, Pakistan, Groot-Brittannië, Thailand en de Philippijnen. Men ver wacht dat de vijf ratificatieoorkonden, die nog gedeponeerd moeten worden om het verdrag van kracht te laten worden, vóór 23 Februari ingediend zullen zijn. De vergadering zal dan dus de eerste officiële bijeenkomst van de Z. O. A. V. O.-raad, die door het verdrag is ingesteld; zijn. Het Nederlandse comité vluchtelingen hulp 1954 sloot het jaar af met een totale opbrengst van f 2.726.000. De laatste da gen is 73.000 binnengekomen. Advertentie Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES ten. De financiële uitkomsten van de draadomroep bleven ongunstig. 49.200 mannen en vrouwen hadden eind December een volledige dagtaak bij het P.T.T.-bedrijf, dat is duizend meer dan vorig jaar. De twee loon- rondes van het afgelopen jaar bete kenden een hogere uitgave van 16 millioen gulden. De loonpost steeg tot ruim 200 millioen. In de ideeënbus kwamen 1200 nieuwe ideeën binnen, waarvoor 8000 aan premies en belo ningen werd uitgekeerd. Atoomcentrales en het bedrijfsleven. Te snelle afschrijving van kapitaalsgoederen? De kans, dat atoomcentrales voor de levering van electriciteit reeds binnen enkele jaren werkelijkheid worden, lieeft de voorz. der Kamer van Koop handel in Twente en Salland, de heer H. Heek Hz., ongerust gemaakt. Im mers zal dit tot gevolg hebben en de directie van het provinciaal electri- citeitsbedrijf in Overijssel heeft zelf de verwachting uitgesproken van re- volutionnaire veranderingen in de energie-opwekking dat men de kapi taalsgoederen in zeer snel tempo zal willen afschrijven. Dat is voor Overijssel o.m. een nieu we centrale te Harculo, welke nog niet in bedrijf is en 55 millioen gulden zal kosten. De industrie neemt voor 75 pet de productie van de centrales af en zal dus ook de versnelde afschrij ving moeten dragen, waartoe ze wel eens niet in staat zou kunnen blijken te zijn. De industrie kan haar positie op de exportmarkt alleen handhaven bij de laagst mogelijke energieprijzen. De heer Van Heek stelde in een ver gadering dan ook de vraag of het geen aanbeveling zou verdienen, dat de pro vinciale overheid met de hiervoor in aanmerking komende organen van het bedrijfsleven overleg pleegde in zake de tarievenpolitiek. Tegen communistische propaganda. Congrescommissie wil versterkte actie. De speciale commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den, die is belast met het bestuderen van „communistische agressiemetho den", heeft aanbevolen Amerikaanse regeringsorganisaties als de „stem van Amerika" en onafhankelijke or ganisaties als „Radio Vrij Europa", die berichten uit het Westen uitzen den naar landen achter „het ijzeren gordijn", te versterken. In een verslag, dat Maandag is ge publiceerd, verklaart de commissie, dat de „waarheid het machtigste wa pen in het democratische arsenaal is" en dat „het geloof en de hoop de ste vige steunen zijn van de volken die in communistische slavernij leven". De commissie stelt voor, dat presi dent Eisenhower een internationale conferentie van alle niet-communis- tische landen belegt, om besluiten te nemen over een gemeenschappelijk beleid, dat voorziet in afbreken van de diplomatieke betrekkingen en op zegging van de handelsaccoorden met communistische Janden. Judo kampioenschappen. Voor de Zuidelijke Judo kampioen schappen Groene Band welke a.s. Zondagmiddag 9 Januari a.s. in de grote zaal van de Hollandse Tuin te Bergen op Zoom worden gehouden, hebben zich al 23 deelnemers uit Limburg, N. Brabant en Zeeland op gegeven. Uit Waalwijk komen drie deelne mers; uit Maastricht en Venlo ieder één; uit Bergen op Zoom 8 en uit Zeeland 5. De Zeeuwse .-deelnemers zijn G. Lepoetev uit- Kapelle Biezelinge; P. Meemelink uit Goes; W. Plipse en Kodde uit Middelburg en J. Heikoop uit Vlissingen. SCHAKEN Uitslagen jeugdkampioen schappen In de voorronde om het jeugdschaak- kampioenschap vari Zeeland werden de eerste wedstrijden gespeeld. Kam pioen Gabe Woudstra begon met een overwinning op M. de Wit, terwijl J. Louwerse remise speelde tegen M. de Wit. De Middelburger G. Snip heeft zich teruggetrokken. -Jé- Volgens een mededeling van de Engel se Lawntennisbond heeft Nederland in geschreven voor het Davis Cup Tournooi 1955. De „Vereniging voor de Effecten handel" gaf een tweemaandelijkse ka lender uit, die verlucht is met foto's, betrekking hebbend op het beursleven, de industrie en de huizenbouw. Een driemaandelijkse kalender kwam van de KLM, geïllustreerd met kleurrijke foto's, die een indruk geven van de mate van service, welke deze maat schappij haar cliënten geeft. Twaalf uitstekende kleurenfoto's sieren de kalender van de Esso Nederland N.V.. Zij geven een kijkje in vele bij de Ne derlanders welbekende toeristische gebieden van Europa. Een handige ka lender is ook die van de N.V. Konink lijke Rotterdamse Beton- en Aanne- mings Mij. v. h. Van Waning en Co, met foto's van projecten, die door dit bedrijf werden of worden uitgevoerd. DeBataafsche Aannemings Mij. zorgde voor een kalender, die niet groot van formaat is, maar zeer aantrekkelijk van uitvoering. „Figura etrusca" is de titel van de Olivetti-kalender, die twaalf fraaie reproducties toont van kunstvoorwerpen der Etruriërs, een volk, dat in Italië leefde. De toelich tingen zijn in Italiaans en Engels ge steld. De Provinciale Zeeuwsche Elec- triciteits Maatschappij en de Gemeente Bedrijven Middelburg gaven ieder afzonderlijk een kalender uit met vier fraaie reproducties van werken van de z.g. Romantische School, uit de collectie Scheen. Hun makers zijn C. Springer, S. L. Verveer, B. C. Koek koek en W. Verschuur, die allen in de vorige eeuw leefden. Bovendien be vatten beide kalenders tekeningen van nuttige electrische toestellen, aldus een contrast met de romantiek vor- AFDELINGSVOET BALOVERZICHT Graauw won met 10 van Hansw. Boys 10 9 1 0 19 66- 9 's H. A. Kerke 10 8 2 0 18 39-15 Volharding Robur. 95131121-22 Vogelwaarde 9 4 2 3 10 21-22 Lewed. Boys 8 3 2 3 8 27-23 Kwadendamme 9 2 4 3 8 13-29 Rapenburg 9 2 2 5 6 19-32 Kruiningen 9 2 2 5 6 16-25 Graauw 10 2 0 8 4 14-44 Volharding 9 0 2 7 2 9-24 In de eerste klasse C had Renesse geen moeite met de Burgh-reserves (05), waardoor de stand luidt: Renesse 8 8 0 0 16 41-11 Burgh H 8 2 1 5 5 11-29 Zierikzee H 6 114 3.14-21 Dreischor 4 0 2 2 2 5-10 In de reserve eerste klasse A bleef Vlissingen Hl ongeslagen en zonder verliespunten aan de leiding door Middelburg Hl met 30 te verslaan. Biervliet kwam op de tweede plaats via een 61 zege op Aardenburg H. E.M.M. had geen moeite met Oost burg II (110), waardoor de Vlissin- gers een plaatsje op de ranglijst ste gen. In B versloeg leider Steen het der de elftal van Terneuzen (15). Luc- tor n maakte Hulst II een deel der Luit afhandig (11); Kruiningen II en Sluiskil II deelden eveneens de pun ten (3—3). ANDERE KLASSEN. 2 A: Noormannen II toonde zich in een doelpuntenrijke wedstrijd baas over Middelburg IV (45). Zuidzan- de I had geen moeite met Vlissingen IV (5—2). 2 B: Axel Hl en Hontenisse UI deelden de punten eerlijk (22). Hansweertse Boys H en Ria W II kwamen tot" een zelfde resultaat, het geen nog zo gek niet is van de ploeg uit Westdorpe. Clinge IIHulst III was onbetwist voor Clinge (71). 2 C: Zierikzee ni gaf Brouwers haven "geen sóhijn van kans (50) en Renesse II won met veel moeite van hekkesluiter S.V.O.W.K. (2 3). 3 A: E.M.M. m trok aan het lang ste eind in de wedstrijd tegen Wal cheren II (42). 3 B: Vogelwaarde reduceerde de achterstand op leider 's-Heer Arends- kerke n enigszins door met 60 van Steen Hl te winnen. Kwadendamme II liet de laatste plaats aan Luctor ni over door deze ploeg met 42 te overwinnen. Koewacht II behaalde de verwachte zege op Rapenburg H, (52), terwijl Corn Boys IH zich naar de derde plaats opwerkte via een 21 zege op Robur II. In de eerste klasse A van de Af delingsvoetbalcompetitie dwong Wal cheren het bezoekende Noormannen een verdienstelijk gelijk spel af (0 0). Groede bleef met gering verschil baas over Sluis (34). ÏJzendijke behaalde de verwachte overwinning op Retranehement (30). De stand luidt: Noormannen 14 10 2 2 22 49-19 Domburg 11 8 0 3 16 54-17 Schoondijke 9 7 0 2 14 36-16 Walcheren 10 6 1 3 13 37-17 ÏJzendijke 11 6 1 4 13 25-30 Groede 11 3 1 7 7 22r50 Retranehement 14 2 1 11 5 22-55 Sluis 12 1 0 11 2 21-62 In de eerste klasse B duurt de nek- aan-nek race tussen Hansweertse Boys en 's Heer Arendskerke onver- minderd voort. Laatstgenoemde ploeg won met 30 van Rapenburg. Kruiningen kon het tegen Robur niet tot winst brengen (01). Graauw deed de onderste plaats over aan Volharding '32, dat met 10 van de Zeeuwsch-Vlamïngen verloor. De stand: mend. De maandkalender van het Korps Rijkspolitie, dat in 1955 zijn 10- jarig bestaan zal vieren, munt ook nu weer uit door zijn verzorgdheid. Naast foto's, die een indruk van het werk geven, dat dit korps verricht, treft men een enkel geestig plaatje aan. De kalender van het „Nieuwsblad van het Noorden" vertelt in vier kleurrijke re producties iets van het straatleven, zo als men dat in Oran, Roquebrune, Ra bat en Ajaccio aantreft. Johs de Kuy- per en Zoon, Schiedam, laten door middel van grappige illustraties op hun kalender zien hoezeer de dieren alcohol zouden kunnen waarderen. Hoe de 16e eeuwse schilder Maerten van Heemskerck de Zeven Wereld wonderen in zijn tijd zag, tonen even zovele reproducties van gravures, die de in dezelfde tijd levende kun stenaar Philip Galle naar pentekenin gen van eerstgenoemde maakte. Zij sieren de zeer verzorgde kalender van de Shell Nederland N.V,. De kalender van „De Zeven Provinciën", assuran tie maatschappij, is als steeds getooid met het gelijknamige vlaggeschip van Michiel Adriaensz. de Ruyter, naar een schilderij van Willem van de Vel de. De Koninklijke Nederlandse Stoomboot-Maatschappij legde eer in met een kalender, waarop zes fraaie reproducties van kleurenfoto's, die echt Nederlands natuur-, steden- èn landschapsschoon in beeld brengen. Verzorgde maandkalenders kwamen tenslotte nog van de Levensverzeke- rlngs-Bank N-V. „Eerste Hollandsche" en van de Levensverzekerings Maat schappij „Utrecht". ff Tijdens het vervoer naar het vliegveld van Londen zijn Zaterdag bijna 400 apen, die deel uit maakten van een zending van 1600 apen die afkomstig waren uit India en bestemd voor de Ver. Staten, overle den. 0 Tussen Mei 1953 en September 1954 zijn 8008 fuctionarissen uit Amerikaanse over heidsdienst ontslagen, omdat zij gevaar lijk werden geacht voor de veiligheid van de staat. In totaal heeft ae Amerikaanse overheid 2.317.000 personen in dienst. BOKSEN Fisser uit Vlissingen naar halve finale. Maandag zijn in gebouw „Odeor" te Rotterdam enkele wedstrijden gebokst om het kampioenschap in de amateur- kiasse C. De Vlissinger F. Fisser (D. O.S.) won met ruim verschil op pun ten van de Hagenaar Van Kralingen (J. Nicolaas). Door deze mooie wed strijd in het lichtgewicht op zijn naam te brengen, heeft Fisser zich in de hal ve finale geplaatst. VOETBAL Uitgebreid programma voor aanstaand voorjaar Vertegenwoordigende elftallen Het bestuur van de K.N.V.B. heeft in overleg met de Technische Com missie een uitgebreid programma voor het aanstaand voorjaar vastge steld, waarop de reeds bekende lan- denwedstrijden staan, alsmede enkele semi-interland-ontmoetingen en een aantal oefenwedstrijden van het voor lopig Nederlands elftal. Het program ma ziet er als volgt uit: 19 Januari in Nederland: Bondself- tal tegen Hamburger S.V. (zo moge lijk). 16 Februari: BondselftalFranse club; 22 Februari Gent: Rode Duivels Zwaluwen; 2 Maart: Bondselftal Engelse eerste divisie club. Het hangt niet alleen van de stand in de Engelse competitie, maar ook van de resultaten der cupwed strijden af, welke club aan de invitatie van de K.N.V.B. gehoor zal kunnen geven, 9 Maart: Nederland BDjurgarden, Djurgarden is de herfstkampioen van Zweden; 13 Maart Amsterdam: Ne derland-Denemark en; 13 Maart: BondselftalDjurgarden in een ander gedeelte van het land; 16 Maart: BondselftalDjurgarden (lichtwed- strijd); 23 Maart: Voorlopig Neder lands elftalLondon te Rotterdam; 3 April Amsterdam: NederlandBel gië; 3 April in België: België BNe derland B: 20 April Essen: Rot Weiss Bondselftal; 1 Mei: Noord Neder landNoord Duitsland (plaats nog niet aangewezen)1 Mei IerlandNe derland te Dublin; 1 Mei Ludwigsha- fen: Rheinland PfalzNederland jeugdelftal (tot 24 jaar)11 Mei: Voorlopig Nederlands elftalEngelse eerste divisieclub; 19 Mei: Rotter dam: NederlandZwitserland; 19 Mei ergens in Zwitserland: Zwitserland B Nederland B; 19 Mei: West Duits landOost Nederland. V erkeerscompetitie K.N.M.V. De jaarlijkse verkeerscompetitie van de KNMV staat weer voor de deur. Op 16 Februari zullen weer tien tallen motorclubs in het hele land deelnemen aan de eerste ronde, een schriftelijke wedstrijd in verkeersken- nis ter bepaling van de provinciale kampioensclub. Het aantal deelne mende leden van een club is onbe perkt, maar de prestatie van de zes best geplaatsten van elke club is be slissend voor de uitslag. Op 30 Maart volgt dan de tweede ronde, een schriftelijke wedstrijd tussen de elf provinciale kampioens clubs. Oók hier zal als maatstaf gel den de prestatie van de zes best ge plaatste deelnemers. Aan de finale, die op een nader te bepalen datum zal worden gehouden, kan slechts worden deelgenomen door de drie best geplaatste clubs uit de tweede ronde. Deze finale zal zowel theoretisch als praetisch zijn en be staan uit een proef ter beoordeling van de rij techniek, de verkeerskennis op de weg, alsmede een theoretische proef op het gebied van de verkeers tekens, -borden en -regels. Tevens zul_ len de motorrijwielen van de deelne mers aan een technische keuring wor den onderworpen. Iedere provinciale kampioensclub ontvangt een KNMV-kampioensvaan- tje. De landskampioen, de tweede en derde prijswinnaars krijgen elk een beker, terwijl de landskampioen te vens voor een jaar in het bezit komt van de wisselprijs. beschikbaar ge steld door het Verbond voor Veilig Verkeer. Advei tentie.j Geen losraken of verschuiven meer van Niemand, die een kunstgebit heeft, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat zijn kunstgebit losschiet of verschuift. Maak een einde aan dit steeds dreigende ongemak. Een weinig DENTOFIX-poe- der houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar op zijn plaats. DENTOFIX voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeer het nog vandaag. Prijs per strooibus slechts f2,35; ver krijgbaar bij apotheken en drogisterijen. ftUILLtlOii -door JAN TEMPES1 26 Nu zijn angst om Elsje gestild was, begon hij zijn oude tijden te herinne ren, de tijden toen zij, Sharon, en hij elkaar zo na stonden Hij mocht dat nu vriendschap noemen, maar het was zeker veel meer geweest. „Ik heb jou ook gemist, Cliff", antwoordde ze zacht. „Heus? Dat vind ik prettig. Ik dacht, dat je me helemaal vergeten had. Je hebt nooit geschreven Hij klopte verstrooid zijn pyp uit en zei toen, even verlegen lachend: ,,'t Klinkt gek, maar ik geloof, dat ik een beetje jaloers was toen die vriend van jou ineens kwam opdagen, Shary". „Meen je dat?" „Zeker. Ik geloof, dat ik niet erg vriendelijk tegen hem was, maar de manier, waarop hij het als iets dat vanzelf sprak beschouwde, dat jy 't heerlijk vond hem hier te ontvangen, maakte me razend. Die man is lang niet goed genoeg voor jou. Stel je voor: een weduwnaar of gescheiden man met twee kinderen. Je, verdient wat beters, meisjelief". „We krijgen 'niet altijd wat we verdienen, Cliff". „Dat is een waar woord. Ik ver dien mijn gegluk niet. Een geslaagd huwelijk betekent alles in iemands leven, begrijp je? Daarom wil ik niet, dat jij het -er maar op waagt". „O, maar dat zal ik niet „Goed zo". Hij stond op, liep naai de gootsteen en klopte haar wat on handig maar vriendelijk op de schou der. ,,'t Is leuk, dat je hier bent, Shary. Morgen moeten we eens lang met elkander praten, maar nu is het hoog tijd om naar bed te gaan. Ben je klaar?" „Bijna. Ik moet deze dingegn nog wegzetten. Wacht niet op mij", sprak ze haastig, terwijl ze zijn blik ver meed. uit vrees, dat hij haar wat vochtige ogen zou opmerken. „Goe- dennacht, Cliff". „Goedennacht, kindlief. Draai de laanp uit voor je naar boven gaat, alsjeblieft". „Ja". Vechtend tegen de opkomende tra nen, boog ze haar hoofd over de schoorsteen. Ze hoorde zijn haar zo vertrouwde voetstappen zich verwij deren en ^erlangde vurig hem na te rennen, zich in zyn armen te werpen en hem vast te houden. Neen, hij was niet veranderden zij even min. Als er geen Elsie was gegweest, hadden ze samen gelukkig kunnen zijn. Bewust of onbewust hield Clifford nog van haar; zijn gevoelens Voor Elsie waren anders; meer een be vlieging dan liefde, trachtte Sharon zich zelf wijs te maken. Hy was een beetje bang voor Elsie en sprak over haar alsof ze een soort godin was, wier minste gril moest worden ge ëerbiedigd. Misschien wist hij in zijn onderbewustzijn, dat Elsie, teleurge steld in haar vewachtingen op finan cieel gebied, zich vroeger of later tegen nem zou keren. „Bedtijd, schat", klonk eensklaps Monk's stem achter haar. Opkijkend zag ze, dat hy de thee doek van de lijn nam en het juist omgewassen Vaatwerk wegzette. „Laat maar staan", zei ze snel. Maar vrolyk antwoordde hij: „Ik zou me graag met de omwas hebben belast als je dat aan mij had willen overlaten. Wist je niet, dat ik een prima huishoudelijke kracht ben?" „Neen. Eigenlijk weet ik niets van je". „Hindert niet; je zult het wel leren. Je weet toch, dat ik kan koken, niet waar?" „Ja. En wat zou dat?" „O. 't Is erg gemakkelijk, een man in huis te hebben, die kan koken, wassen en voor de kinderen zorgen. Er zouden niet zoveel ongelukkige huwelijken zijn als de mannen af en toe het werk van hun vrouwen kon den overnemen. Een meisje mag nóg zoveel van een man houden, maar toch kan er een tijd komen, dat ze er genoeg van krijgt. Ben je het niet met me eens?" „Misschien". „Bedenk nu even, hoe prettig het voor mijn vrouw zal zijn als ze eens kan zeggen: „Ik heb genoeg van al dat geploeter; ik neem een dag vrijaf en laat het aan jou over". Dan kan ze rustig weggaan, omdat ze weet, dat alles in orde komt. Ik sta er voor in, dat ik noch de saus zal laten aan branden, noch rommel zal maken of de kinderen laten hongerlijden", ver zekerde Monk nederig. „Maar waarom ben je dan foto graaf geworden?", zei Sharon. „Je zou voor een uitgeputte huisvrouw als hulp uit de nood je gewicht in goud waard zyn". „Huishoudelijk werk is een liefheb berij van me, maar fotograferen is mijn broodwinning en ik verlang ab soluut niet van baan te veranderen. Ik probeer alleen, aan te tonen, dat mijn vrouw geweldig zal boffen. Ze behoeft geen tijd en energie te ver spillen om me 't huishouden te leren". „Dan heeft zeker je vroegere vrouw 't je al geleerd. Wat is er met haar gebeurd, Monk Kreeg ze genoeg van zo'n ideaal-eehtgenoot en heeft ze je in de steek gelaten?" „Hoe kom je er aan, dat ik ooit ge trouwd zou zijn geweest? Ik weet niet of ik het al dan niet als een compli ment moet opvatten", zei Monk na denkend. „Ben je heus niet getrouwd ge weest?" „Neen, jij zult de eerste en de laat ste zijn, als je dat bedoelt". „O, ik zal zeker niet. IkMet een gesmoorde snik keerde ze zich van de gootsteen af. „O, ik ben zo moe en was ik maar niet hier geko men!" „Arm schaap! Morgenochtend, na flink te hebben geslapen, zul je je wel beter voelen. Wil ik je soms naar bo ven dragen?" „Praat geen onzin". „Ik spreek in volle ernst. Ut kan heel vaderlijk en beschermend zijn. Ik heb me terdege geoefend". Sharon schudde mismoedig het hoofd, maar ditmaal had ze niet het gevoel, dat ze zich moest verweren. Hij zette alles op zijn plaats en hing de theedoek op. Toen sloeg hij de arm bemoedigend om haar heen. „Een schouder nodig om uit te huilen, schat?" „O, plaag me alsjeblieft niet! Ik... ik voel me zo ellendig. Alles is zo ver ward en akelig. Ik weet, dat Elsie niet deugt voor Clift en voel tot in mijn vingertoppen, dat ze van plan is hem de bons te geven nu hij geen leans meer heeft op het geld van nicht Charlotte. Maarmaar wat kan ik er aan doen?" „Wat kun je doen? O, je zou er bij kunnen staan en de stukken oprapen, maar denk je, dat je daaraan iets zou hebben? Ik geloof veeleer van niet. Je bent heus niet van de zelfopoffe rende, lijdelijke aanbiddende soort, liefste. En je zou het ook niet leuk vinden, om gedurende je verdere leven je vriend over het verlies van Elsie te moeten troosten. Of denk je van wel?" „Ikik weet het niet". „Maar ik weet het. Wanneer het vooruitzicht om de tweede mevrouw Monk de Newlyn te worden je niet aanstaat, zou het je heus niet beter bevallen, de tweede mevrouw Visby te moeten zijn. Vooral niet omdat Clifford Visby steeds zichzelf en niet Elsie schuldig zou achten aan de mis lukking van zyn eerste huwelijk". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4