HET JAAR 1954 IN HET BUITENLAND Aan het einde van 1954 kon in de Kerstboodschap worden gezegd, dat nergens ter wereld meer officieel oorlog was. Maar de wapens zwegen ove rigens niet bepaald in het afgelopen jaar. Grote opschudding werd verwekt door de wilde schietpartij in het Capitool te Washington door Portoricaan- se nationalisten. Vijf leden van het Huis van Afgevaardigden werden ge wond. Boven ziet men de arrestanten kort voor dat ztf werden ingesloten. Gaston Dominici werd veroordeeld in het bekende proces na de moord op de familie Drummond. Maar door nieuwe onthullingen werd het onderzoek weer ter hand genomen. Churchill vierde zijn 80ste verjaardag. De gehele wereld leefde mee met deze heuglijke dag van de krasse staatsman. De aardbeving in Algerije eiste honderden slachtoffers. Een kindje uit Orléans- ville: dakloos en zonder ouders. West-Duitsland beleefde de gangster-ter- reur op de autowegen. Een Duitse auteur schreef op zijn wagen uit voor zorg, dat er bij hem toch niets te halen viel. De scheepvaart werd ernstig ge troffen door zeer zware stormen. Het Engelse lichtschip „South Goodwin" sloeg lek en zonk. Geconfereerd is er veel in 1954. Eden, Adenauer en Men- dès-France in druk gesprek op de Londense conferentie over de herbewa pening van West-Duitsland. Frankrijk en de geheel wereld leed een zwaar verlies doo de dood van de Franse schrijfster Colette. Hier ziet men haar op haar 80ste verjaardag, omring^ door vrienden. Generaal Naguib van Egypte werd door de revolutionnaire raad van al zijn functies ontheven. Het Engelse Koninklijk paar maakte een reis door het gemenebest, waarna het weer thuis gekomen, een triomfantelijk welkom ten deel viel. De strijd om Dien Bien Phoe hield dagenlang de gespannen aandacht vast. Generaal De Castries kon het er niet volhouden. Helaas is dit beeld van oorlogsactie ons al te vertruowd. Misschien brengt 1955 ons wat verder op weg naar de vrede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 21