ZEELAND IN c^eïlliastzeezèe uitgave van de provinciale zeeuwse courant Dóóz kick twaalf slaat. EXTRA NUMMER 31 DECEMBER 1954 ,,'T IS GOED IN 't eigen hart te kijken, nog even voor het slapen gaan Deze simpele regels schreef jaren geleden de Vlaamse dichteres Alice Nahon. Datzelfde kan vanzelfsprekend nuchterder en zakelijker worden gezegd, maar helaas klinkt het dan minder schoon: „het kan geen kwaad, als een mens aan het eind van de dag voor zichzelf de balans opmaakt, teneinde na te gaan of hij met winst dan wel met verlies moet rekenen Dit is evenzeer van toepas sing op het einde van een jaar. Men blikt terug, de goede zaken naast de kwade plaatsend, om te weten met welk saldo het nieuwe jaar kan worden begonnen. Toen wij dezer dagen bladerden in de jaargang 1954 van ons blad, was het, alsof wij keken in „het hart van Zeeland": een bonte reeks van gebeurtenissen, grote en kleine, verheugende en minder aange- Foto: Rijksweg- bij Krabben dijke. De bomen worden waarschijnlijk vol gend jaar gerooid. name, waren hier in woord en beeld vastgelegd, waardoor een glo bale totaal-indruk ontstond over het jaar 1954 in de Zeeuwse ge meenschap. Een kleine honderd van onze foto's uit 1954 zijn in dit nummer opnieuw afgedrukt, ditmaal niet geplaatst temidden van het gebeuren van alledag, maar nu samen één geheel vormend, waardoor het ganse jaar 1954 in Zeeland in beeld wordt gebracht. Wij bieden onze lezers dit „Zeeuwse foto-album" aan, in de hoop, dat het hun zal gaan, zoals het ons verging: namelijk dat opnieuw wordt beleefd het afgelopen jaar met al zijn goede en kwade dingen. Dit foto-boek wil zijn een terugblik in „het hart van Zeeland", voor dat de laatste twaalf slagen van 1954 zijn verklonken. Hoe zei Alice Nahon het ook weer? „Het is goed in 't eigen hart te kijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 9