_Q PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dit nu was het jaar 1954, zoals het in Zeeland reilde en zeilde, in vogelvlucht. Het was een bedrijvig jaar, waarin veel tot stand kwam, dat tot nut van deze provincie strekte. Achterstand werd ingehaald en nieuwe initiatieven werden ontplooid. Vele malen werd ook in de ach terliggende periode gesproken over Drie-Eilandenplan en Deltaplan en soms kreeg men wel eens de indruk, dat Zeeland een gewest is, dat ligt op de „grens van twee werelden Hoe die nieuwe „wereld" na de eventuele afsluiting van de zeegaten er uit zal zien is nog duister, maar nodig zal in elk geval zijn, dat Zeeland krachtig zijn belangen verdedigt en ook zelf initiatieven ter hand neemt. En daarom is het te hopen, dat van 1955 gezegd zal kunnen worden meer nog dan van 1954 het was een goed jaar voor Zeeland Dan zal het met ons gewest waarachtig wel gaan. Op Schouwen-Dulveland, werd de boomplanting begonnen met een boomplantdag te Zie* rikzee. Overigens werd de maand December niet alleen op Schouwen-Dulveland door bomen beheerst: overal wer den kerstbomen aangeschaft, die voor stemmige kerstsfeer zorgden in duizenden wonin gen. December was ook de maand van de mist: enkele da gen lang werd het verkeer in Zeeland ernstig gehandicapt en bij de aanlegplaatsen van de Provinciale Stoombootdien-" sten stonden tientallen auto's te wachten op beter weer. Maar zolang het zicht slecht was, bleef de afsluitboom on verbiddelijk geslotenIn Vlissingen werd een gevel steen gemetseld in de nieuwe Nederlands Hervormde Kerk, die in 't Plan-Bonedyke wondt gebouwd. De heer J. Moll, pre sident-kerkvoogd, verrichtte deze symbolische handeling. In Middelburg werd het col lege van beheer van het Weg schap Walcheren geïnstalleerd en in Goes begon men met de bouw van een barak, waarin de Technische Dienst der Do meinen uit Den Haag een afde ling zal vestigen voor het Drie-Eilandenplan. De Pro vinciale Staten tenslotte spra ken twee dagen lang over de begroting voor 1955, waarbij zij aanzienlijke bedragen voor diverse doeleinden voteerden: o.a. voor de Zeeuwse Muziek school en voor de provinciale V.V.V., die daardoor in staat werd gesteld een blad uit te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 32