VTtnviVClALE ZEEUWSE COURANT In Vlissingen trok deze maand de jaarlijkse Schekle- beker-zweimvedstryd de aan dacht, die dit keer onder guns tige weersomstandigheden werd verzwommen. Vóór de start werden de deelneemsters en deelnemers samen met de officials „vereeuwigd". In Axel werd de bevrijding herdacht: tien jaar geleden werd deze Zeeuwseh-Vlaamse stad door de Polen bevrijd. De gevallenen werden herdacht. Kolonel Sydlowski, destijds commandant van de bevrijden de troepen, was speciaal naar Axel overgekomen. In Schou- wen-Duiveland vroeg de af sluiting van het Dijkwater de aandacht. Aanvankelijk scheen het alsof deze landaanwinning snel en zonder tegenslagen zou verlopen, maar juist op het moment, dat men meende de slag gewonnen te hebben, brak de sluiting weer door. De ingenieurs besloten daarop het aldus ontstane gat op de conventionele manier te dich- fcenj namelijk door „opzinken". En dit gelukte. Andere punten, die de aan dacht in Augustus vroegen waren: de geslaagde visserij- dagen in Breskens, terwijl voorts uit West Zeeuwsch- Vlaanderen nog het nieuws kwam, dat het waterschap „Het Vrije van Sluis" bij de Provinciale Waterstaat een plan tot afdamming van het Zwin had ingediend. Overigens is men in België sterk gekant tegen afsluiting. In deze maand kon ook ge meld worden, dat de ontzan- ding van de Kruiningse Pol- er achter de rug was en dat zowel in Kruiningen als in Kortgene de muziekcorpsen jubileerden. In Ovezande werd een luisterrijk schuttersfeest gehouden en Middelburgse sportlieden togen naar Folke stone in het kader van de jaarlijkse sportuitwisseling. De ontvangst was p-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 24