PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Miniatuur-YValcheren, een van de geslaagste initiatieven van „Nieuw-YValeheren", trok de gehele zomer duizenden bezoe kers. Toen op 30 September de poorten van dit eiland in het klein werden gesloten, noteer de men zelfs een bezoekers aantal van 206.000 De Commissari der Konin gin opende at weg IJzendyke- Waterlandkerkje-Gostburg. In Juni bracht H.M. de Koningin ook een werkbezoek aan Schou- wen-Quiveland (zie foto's). Het .Landjuweel 1954 werd afgesloten met een Zeeuwse Culturele Dag in Hulst enin Oostburg werd de nieuwe tele fooncentrale in gebruik geno men. -In Middelburg keerde dr. Korringa op de jaarvergade ring van Zevibel zich sterk te gen het Deltaplan, waarbij hij pleitte voor een „plan-ander half", dat de Oosterschelde zou openlaten. In Goes werd de Z.L.M.-vergadering en -ten- toonstelling gehouden, een ma nifestatie van boerenkracht! In Maastricht tenslotte behandel de de Mij. voor Nijverheid en Handel het Deltaplan, waarbij burgemeester Willemsen van Yerseke de belangen van- zijn gemeente hartstochtelijk ver dedigde. In deze maand bestond de Veilingsvereniging Zuid-Beve land te Goes vijftig jaar. Er werd ook melding gemaakt van noodweer boven Zee land, waarbij hagel- en stort buien ernstige schade toe brachten aan de te velde staande gewassen en niet te vergeten aan de fruitteelt. Er waren ook enkele landelijke congressen in deze provincie, o.a. de Chr. Bakkers en de pa troons in het meubileringsbe- drijf. Steeds meer blijkt Zee land een gezocht oord voor het houden van jaarvergade ringen enz., vooral pok omdat de mogelijkheden voor het ma ken van uitstapjes vele zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 20