AVONTUREN ONTBREKEN NIET IN DE FILMPROGRAMMA'S WALCHEREN zeeuwsch-vlaanderen DE TOELATING VAN W.-DUITSLAND TOT WESTEUROPESE UNIE Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN KLAM uit de AETHER DINSDAG 28 DECEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FILMS IN ZEELAND „Moulin Rouge" in reprise In „Opstand der Khyber horden'" (Alhambra, 'lissingen) wordt d< grootste attractie gevormd door het Cinemascope-systeem, dat alles „in den brede" laat zien; het verhaal heeft weinig of niets om het iyf. De Khyber horden zijn opstandige stammen in Brits-Indië, die door een onverschokken detachement tot over gave worden gedwongen, zij het ten koste van aanzienlyke verliezen. De commandant van het detachement be zit een charmante dochter, op wie twee jongelieden verliefd worden. De held uit deze historie wint ook de liefde van de commandantsdochter, maar daaraan gaan vele spannende gebeurtenissen vooraf en met name de held in dit verhaal ontsnapt nogal eens op het nippertje aan een ge welddadige dood Bepaald geen groots filmwerk. Electro (Middelburg) prolongeert ,,Bc zoek mijn kind", waarin Bing Crosby een ietwat larmoyante rol vervult als een radio-journalist, die tijdens en na de tweede wereld oorlog zijn verdwenen zoon zoekt en tenslotte ook terugvindt. Van onze adverteerders Nieuwbouw voor wasserij Edelweis De Vlissingse wasserij Edelweis is in de loop van dit jaar uitgebreid met een aantal ruimten voor het perso neel. Voorts werd een nieuwe kantoor ruimte en privékantoor ondergebracht in het eveneens nieuwgebouwde woon huis voor de directeur van de wasserij. Voor het personeel is een cantine ge bouwd, die in alle opzichten voldoet. In deze cantine werd reeds een per soneelsbijeenkomst gehouden in de Kerstweek. Kleedkamers, toiletten en douchecellen voor mannelijk en vrou welijk personeel afzonderlijk, beteke nen eveneens een grote verbetering. Ook het nieuwe woonhuis, dat smaak vol werd ingericht, evenals de beide kantoorruimten mag buitengewoon ge slaagd heten. Een uitbreiding van de werkplaats zal mettertijd verkregen worden als het voormalige kantoor bij deze ruimte getrokken wordt. Ook de machinerieën van Edelweis ondergaan een uitbreiding en vervanging. Daar toe zijn reeds een nieuwe centrifuge met tijdregeling en een automatische bontwasmachine besteld. Officiële publicaties MIDDELBURG. ONTTREKKING GEDEELTE OUDE WERFSTRAAT AAN HET OPENBAAR VERKEER. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het voornemen be staat een deel van de Oude Werfstraat te onttrekken" aan het openbaar verkeer. De tekening, waarop dit deel is aange geven, ligt ter inzage ten Stadhuize, ka mer 14. Schriftelijke bezwaren dienen vóór 16 Januari 1955 bij de Gemeenteraad te wor den ingediend. LEZERS SCHRIJVEN Boulevard te Vlissingen bij storm De toeschouwers, welke zich Don derdagmiddag omstreeks één uur op de Boulevard te Vlissingen bevonden, hadden alleen oog voor het geweld waarmee zich de golven tegen de Iioulevardmuur stortten tussen de Coosje Buskenstraat en de Gevangen toren en wel met zo'n kracht, dat ge weldige massa's water zich tot boven de huizen verhieven en op de achter de Boulevard gelegen woonwijk te recht kwamen. De meesten zullen zich niet ge realiseerd hebben, dat dezelfde gol ven zich ook stortten op de dijk rechts van de Coosje Buskenstraat en dat, wanneer de aanrollende golven niet gebroken waren geworden door het op de glooiing aanwezige staketwerk (paalrijen^, deze zich tot op de Bou levard geworpen zouden hebben. Hoewel dus deze Boulevard bedui dend lager is dan de eerstgenoemde, was hier niet het minste gevaar en kwam het water nauwelijks op de fcuitenberm. Wanneer op de glooiing voor de Bou levardmuur een staketwerk had ge staan (vroeger stonden op de glooiing langs de Boulevard enige rijen palen, welke als golfbreker dienst deden en waarvan op sommige plaatsen de restanten nog te zien zijn), zou de kiacht van de golven alvorens de muur te bereiken voor een groot ge deelte gebroken zijn. De muren zouden de geweldige sto ten van het water niet te doorstaan hebben en veel minder water zou over de Boulevard kunnen storten. Hoewel vroeger ook stormen met hoge vloeden voorkwamen hebben de bewoners van de Boulevard voor zo- veer mij bekend nimmer zoveel last gehad van het overstortende water. Dat palen de golven zouden breken was Donderdagmiddag om half vier duidelijk te zien. Het water was ge zakt, zodat de glooiing droog was ge komen. De golven kwamen nu slechts met dunne uitschieters nog tegen de muur. Wanneer zich nu iets op hun weg zou bevonden hebben (palen) zou de kracht geheel gebroken zijn geweest Nu door niets tegengehouden, was de kracht nog groot genoeg om omhoog en over de muur te schieten. Wanneer voor de muur een stevig staketwerk (eventueel van beton) werd aangebracht met doorlopen van de paalhoofden tot tegen de muur zouden naar mijn mening de bewoners minder last hebben van het overstor tende water en zou wellicht verhoging en dus verminking van onze mooie Boulevards achterwege kunnen blij ven, ook al zou bij uitvoering van het Deltaplan enige verhoging van de stormvloeden kunnen plaatshebben Een en ander zou in 't Waterbouwkun dig laboratorium te Delft kunnen on derzocht worden. •Vlissingen C. VAN DE KLIPPE, Paul Krugerstraat 104. Donderdagavond gaat in Electro de reprise van de befaamde film „Moulin Rouge", waarin José Ferrer een uitzonderlijk mooie vertolking geeft van de schilder Henri de Toulouse-Lautrec. Het is een brokje Montmartre-geschiede- nis, onder regie van John Huston op voortreffelijke en vaak aangrij pende wijze verfilmd. Het zoeken naar verborgen schat ten blijft altijd een dankbaar onder werp voor een avonturenfilm en ook in „Broeders zonder vrees" (Grand, Goes) heeft men zich dat gerealiseerd. Avonturen bij de vleet en bovendien een dosis romantiek, die niet gering is. Robert Taylor, Stewart Granger en Ann Blyth vervullen de hoofdrol len. In deze rolprent gaat het om verborgen parels. In „De zwarte desperado" (Luxor, Vlissingen) komt er een goudschat aan te pas, waar kloeke cowboys naarstig naar speuren, daarbij de re volvertaai uitstekend beheersend. Schurken, helden en mooie meisjes ontbreken ook in dit verhaal niet, zodat de liefhebber van enig opper vlakkig amusement zijn hart kan op halen. Rijkskweekschool in eind ronde schooldamtournooi Voor het damtournooi van de Mid delburgse scholen, dat tijdens de Kerstvacantie wordt gehouden, wer den de eerste wedstrijden gespeeld. In groep I (ouderen) won ae Rijks kweekschool met 128 van de Ulo Singelstraat A. De Ulo Dwarskaai A en de Chr. HBS speelden eerst gelijk (1010). waarna overgespeeld werd. Het werd toen een 137 overwinning voor de Chr. HBS. De winnaarsronde tussen de Rijkskweekschool en de Chr. HBS werd door de aanstaande onderwijzers met 164 gewonnen, zodat zij Woensdag in de eindronde komen. De Ulo Dwarskaai A verloor de verliezersronde met 119 van de Ulo Singelstraat A. In groep II (jongeren) speelden de o.l.s. Molenwater en de o.l.s. Graven straat A eerst gelyk (1010), waar na de tweede wedstrijd met 128 door de o.l.s. Molenwater A werd ge wonnen. De o.l.s. Singelstraat behaal- dede een stevige 146 zege op de o.l.s. Molenwater B. De winnaarsron de tussen de o.l.s. Molenwater A en de o.l.s. Singelstraat werd door het Molenwater met 137 gewonnen. De verliezersronde tussen de o.l.s. Gra venstraat A en de o.l.s. Molenwater B eindigde in een royale 173 over winning voor de Gravenstraat. Examens Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen groothandel in kaas A. Her- dewel te Clinge. Middelburg Mej. E. H. van der Lijn f Dezer dagen overleed mej. E. H. van der Lyn, in leven onderwijzeres aan de Rijkskweekschool te Middel burg. Mej. Van der Lijn, die de leef tijd van 50 jaar bereikte, volgde de Rijkskweekschool voor Onderwijzeres sen in Apeldoorn. Zij was daarna o.a in Drente en in Den Haag als onder wijzeres werkzaam. Per 1 September 1937 werd zy in Middelburg benoemd. C.J.M.V. vierde Kerstfeest. In een drietal zalen van het C.J.M. V.-gebouw aan de Singelstraat te Middelburg, hebben de gezamenlijk C. J.M.V.-clubs, tweede Kerstdagavond, een Kerstfeestviering gehouden. De voorzitter, de heer C. Hamelink, ver welkomde in zijn begroetingswoord de afgevaardigden van de Commissie van Bijstand, de heren Koole en Naaktgeboren, die met hun echtgeno ten aanwezig waren, de afgevaardig den van de tafeltennis-vereniging „Will van Zóelen" en die van het Tamboers- en Pyperscorps „Juliana". Een 70-tal personen zat vervolgens aan een gemeenschappelijke brood maaltijd aan, gedurende welke maal tijd een viertal leden (studenten) het woord voerde. Na de broodmaaltijd werd een af wisselend programma met zang en declamatie afgewerkt. Tot slot werd het Kerststuk „De Herder" van de heer M. C. Fallentin (Hoofdbestuur der C.J.M.Yi) opgevoerd, waarin Christus geboorte wordt bekend ge maakt aan onze huidige wereld, in haar bonte verscheidenheid.. In een pakkend slotwoord wees de heer Naaktgeboren op de onderlinge band tussen de leden van de C.J.M.V. en wekte hij de leden op deze band in het komende jaar nog te versterken. Aagtekerke VOETBAL Spannend duel gaf E.M.M. winst op Sluiskil (21) In een voetbaltechnisch matig, maar qua spelverloop spannend duel leed Sluiskil in eigen huis een verdiende 12 nederlaag tegen het Vlissingse EMM. Met de wind in de rug waren de Vlissingers voor de rust sterker, maar hun voorhoede bleek hopeloos onproductief. Aan de andere zijde ge lukte het beter. De gevaarlijke mid- voor Overbeeke, die overigens goed door de Vlissingse stopper Kornelis werd bewaakt, scoorde na 20 minu ten voor de thuisclub (10). Enkele minuten voor rust schoot rechtsach ter Avermaete bij een doelworsteling tussen de eigen doelpalen door en het was 11. Acht minuten na de thee namen de Vlissingers de leiding door een schot van de linksbuiten (21). Geruime tijd hierna was het een strijd tussen gelijkwaardige partijen, waarbij de EMM-ers door zwak spel van de Sluiskil-defensie vele fraaie kansen kregen. De voorhoede wist er echter geen gebruik van te maken. In de slotfase van de strijd werden de Vlis singers 'danig in de verdediging ge drukt. Maar met doelman Gunter en stopper Kornelis aan het hoofd, wis sen zij stand te houden, zodat er in de stand geen wijziging meer kwam. R.C.S. behaalde verdiende 20 zege op R.K.F.C. De belangrijke wedstrijd RCSRK- FC eindigde in een 20 overwinning vnor de thuisclub, hoewel er tot een kwartier voor het einde nog voor bei dé elftallen winst in zat. RKFC speel de vóór de rust met de straffe wind in de rug, maar dit voordeel werd door het voortreffelijk spel van RCS' defensie en middenlinie teniet gedaan. In deze periode brak RCS met goede aanvallen door de RKFC defensie en ontstonden gevaarlijke momenten voor het doel. Midvoor Vermeule kwam zelfs nog, dank zij een mistrap van ten back, alleen voor de doelman, maar hij schoot recht in de handen \an de keeper. Vele corners kreeg R- KFC te nemen, deze „inswingers" wa ren met de wind zeer gevaarlijk, maar Beun had er een goede kijk op. Na de rust kreeg RCS wat meer vrijheid on v. d. Dries loste een kei hard schot dat met een schitterende zweefsprong door RKFC's doelman on schadelijk werd gemaakt. De druk, die RCS het laatste kwartier uitoefende, werd RKFC te zwaar en er ontston den vele doelkansen voor de gasthe ren. Eén daarvan werd door Keule- mans benut (10). Met nog 5 minu ten spelen kreeg de thuisclub wegens hands een penalty toegewezen. Het was Melse die hieruit de stand op 20 bracht. Enkele ogenblikken later maakte Wan jen hands in het beruchte gebied, maar de toegestane penalty bracht geen verandering in de stand, daar RKFC's rechtsbinnen zacht in de richting van Beun schoot. Teraardebestelling van de heer J. Birza. Onder zeer grote belangstelling werd Maandagmiddag op de algemene be graafplaats in Aagtekerke het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer J. Birza, in leven sinds 1921 hoofd van de diaconieschool in deze gemeente, die in de nacht van Woens dag op Donderdag j.l. op 61-jarige leef tijd overleed. Een aantal kerkeraads- lc-den van de Hervormde Kerk be geleidde de baar, die met een palm tak gedekt was, naar de laatste rust» plaats. Aan de groeve werd achtereenvol gens het woord gevoerd door de he ren L. Germing uit Apeldoorn, zwa ger van de overledène, P. Birza, uit Groningen, broer van de overledene, P. Bogaard, uit naam der ouderlingen en der leden van het schoolbestuur, in welke beide colleges de heer Birza zitting had, J. Bosselaar, namens de afdeling van „Het Groene Kruis", waarvan de overledene voorzitter was, A. A. Jellema, schoolhoofd uit Domburg, namens de collega's, ds. W. Noteboom, Hervormd predikant uit V/amel, vroeger in Aagtekerke en A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg. Ds. L- H. W. Theunissen, Nederlands Hervormd predikant te Aagtekerke, gaf hierna een schets van- het leven en werken van de heer Birza, die hij één van de meest geziene figuren in de ge meente noemde. Ds. Theunissen bad tenslotte het Onze Vader, waarna de heer P. Birza, zoon van de overledene dankte voor de bewezen eer, in wel ke dank hij in het bijzonder ds. Theu nissen en zuster A. Schaberg uit Oost- kapelle betrok. Moeilijke 21 zege van Terneuzen op Zeelandia Terneuzen begon in de wedstrijd te gen Zeelandia met enige druk uit te oefenen op het Zeelandia-doel en het was geenszins tegen de verhouding, dat Klouwers na een kwartier spelen, Stadhouders voor de eerste maal het nakijken kon geven. Zeelandia, dat met invallers voor Beukert en Jan Si mons speelde, slaagde er in enkele kansen te scheppen, maar voor het Terneuzense doel gekomen, bleef het beslissende schot uit. Na de thee ontstond het tweede Terneuzen-doelpunt op voor Zeelan dia onprettige wijze. De scheidsrech ter gaf namelijk outbal, maar op appèl vao Terneuzen vroeg hij de mening van de Zeelandia-doelman, die toegaf dat het een corner was. Uit deze cor ner ontstond het tweede doelpunt, waarvan Franke de maker was. Een slechte beloning voor het sportieve ge drag van doelman Stadhouders! Toen ongeveer een kwartier voor het einde Jo Simons met een verbluffend hard schot van verre afstand de achter stand verkleinde, rook Zeelandia nog een kansje. Ondanks hardnekkige po- g-ngen slaagde het er echter niet m de gelijkmaker te scoren. Successen voor fokker Op de landelijke tentoonstelling van pluimvee, sierduiven enz. in Axel be haalde de heer B. Mulder, lid van „Middelburg en Omstreken" de vol- fende prijzen: Goud Sibricht hen, oud G, Pauwstaart Rood schild 1 U. Mooiste duif van de tentoonstelling met Oud Holl. meeuw, 2-maal 1 ZZG en 1 GG tevens mooiste duif op één na. Terneuzen Aanbesteding In „Du Commerce" te Terneuzen werd door het architectenbureau L. de Bruijne, in opdracht van de wo ningbouwvereniging „Werkmansbe- lang", aanbesteed het bouwen van acht étagewoningen aan de Dokweg en van respectievelijk 4, 7 en 4 een gezinswoningen in de Zuidlandpolder. Ingeschreven werd als .volgt: F. Lambert, Stoppeldijk, blok I 101.590 blok II 54.610, blok Hl 95.300, bl. IV 54.710, massa 306.100, firma gebr. v. d. Poel, Terneuzen 112.000, 7 61.000. 107.000, 61.000, massa 323.800, gebr. Krieckaert, Hengst dijk 109.800, 58.800, 102.900, 58.800, massa 330.300, S. J. Mie- len en zn, Terneuzen 108.644, 61.000, 107.688. 60.890, massa 335.200, A. de Lops, Hengstdijk, 122.900, 55.990, 105.650, 55.890, massa 340.430, firma van Wier- meersch, Axel 116.408, 61.826, 106.250, 61.826, massa 343.000, J. F. v. d. Veen, Terneuzen 125.000, f 56.900, 107.000, 56.800, massa 344.700, P. Rinders, Hoek 126.521, 58.557, 109.290, 58.957, massa 345.230, J. Kolijn. Terneuzen 126.125, 57.000, 108.000, 57.000 massa- 348.125, A. J. de Visser, Zaamsl., 125.425, 58.000. 107.930, 57.550, massa 348.905, A. P. Freij- ser, Terhole, 126.000, 57.650, 108.000, 57.650, massa 349.300. P. F. Voet. Kloosterzande. 117.000, 62.000, 108.500, 62.000, massa 349.500, A. van Driessen en zn, Lamswaarde 117.500, 62.500, 109.000, 62.500, massa 351.500, L. W. Hamelink, Zaamslag. 127.000, 59.000. 108.500. 58.900, massa 353.400, P. J. de Potter, Hulst, 144.900. 60.900, 108.900, 61.900, massa 376.600. Een zestal inschrijvingsbiljetten bleek van onwaarde te zyn. De gun ning werd aangehouden. Jaarvergadering R.K. Schippersbond In hotel „De Arend" te Terneuzen hield Maandag de plaatselijke afde ling van de R.K. Bond van Reders en Schippers een drukbezochte jaar- en feestvergadering onder voorzitter schap van de heer A. Simons. Na goedkeuring van de jaarverslagen werden de periodiek aftredende Be stuursleden, de heren A. Simons en A. van Denderen herkozen en in plaats van de heer Simons, die zich .voor deze functie niet meer herkies baar stelde, koos de vergadenng tot bestuurslid de heer P. de Bakker te Terneuzen. De heer Simons werd be noemd tot ere-voorzitter van de afde ling. Nadat een aantal vragen de bin nenscheepvaart betreffende, waren besproken, volgde een souper voor de leden en hun dames, dat gevolgd werd door geanimeerde feestavond. Tijdens deze feestavond werd beslo ten de volgende jaarvergadering we derom te Terneuzen te houden. VERTROUWENSKWESTIE VERBONDEN AAN: Commentaren op stemming in Nationale Vergadering De commissie van buitenlandse zaken van de Nationale Vergadering heeft in de nacht van Maandag op Dinsdag de Nationale Vergadering aanbevolen zich nit te spreken tegen toelating van West-Duitsland tot het verdrag van Brussel en de organisatie van de Westeuropese Unie. De aanbeveling werd gedaan met twintig tegen negentien stemmen bij vier onthoudingen. Na besluit van de commissie maak te Mendès-France zijn voornemen be kend om de vertrouwenskwestie te verbinden aan de aanvaarding van dit punt en het gehele rapport-billolte. Mendès-France had een tweede be handeling van het genoemde punt, het eerste van het protocol van de ver dragen, verzocht en de kwestie voor gelegd aan de commissie van buiten- Wildwedstrijd. Door de in hotel „Centraal" te Ter neuzen gevestigde biljartclub K.O.T. werd de traditionele jaarlijkse wild- wedstrijd gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. De voornaamste uitslagen luiden: 1. F. Bracke; 2. C. Kramer; 3. B. van der Eijk; 4. S. Die- leman; 5. S. Laurens; 6. S. Vlieger. Kaartwedsirijd In „La Belle Vue" te Terneuzen werd op eerste Kerstdag een „wild- kaarting" gehouden, waaraan door een groot aantal liefhebbers werd deelgenomen. De uitslag luidt: 1 A. de Zeeuw, 2 L. Meyer, 3 B. Eeckman, 4 D. van Langevelde sr., 5 D. van Langevelde jr. Axel Jaarvergadering N.C.L.B. In de Chr. Fröbelschool aan de Ds. Jan Scharpstraat te Axel vergaderde de plaatselijke afdeling van ae N.C. L.B. onder leiding van de heer J. Ol- lebek. Na een welkomstwoord aan de afgevaardigden der zusterafdelingen uit omliggende plaatsen volgde het goedverzorgde jaarverslag van de secretaris, de heer C. Overduive. De penningmeester, de heer D. Freekenhorst gaf een overzicht van inkomsten en uitgaven, waaruit een batig saldo bleek van f 191.40, zodat het Kassaldo steeg tot f 466.Het aantal leden steeg tot 145. Aan de Urker-vissers werd voor de jongste rampsschade f 40-gezonden. Na de vertoning van de N.C.R.V.-film „Her wonnen Land" werd een verversing aangeboden. Na de pauze volgde een komische film en vervolgens sprak de nieuwe bondsbestuurder voor Zee land, de heer Den Hollander uit Goes een propagandistisch woord. Na de „Avondzang" werd met het „Onze Vader" besloten. VIERING KERSTFEEST. De afdeling Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen vierde in „Het Centrum" het Kerstfeest. Als spreek ster trad op mevrouw Van Hoeve- Plooy uit 's-Gravenhage, die twee kerstvertellingen verzorgde: „Kerst- herinneringeir' en „De Vierde Wijze uit het Oosten". Onder leiding van mevrouw Smies-de Visser zong een speciaal gevormd koortje de mooie Kerstliederen. Mevrouw Maris dankte na afloop de vele medewerksters. Aalsdijfc 25 te Brownsville. Aiamak 26 te Bombay. Alkaid 25 te Rotterdam. Appingedtjk 24 nm. te New York. Bacchus 24 v. Demerara n. Pt. of Spain. Baud 26 te Ambon. Boschfontein p. 26 Gibraltar n. Marseille. Britsum 25 Rotterdam. Delft 25 te Trinilad. Drente p. 26 vm. Str. Messina n. Pt. Said Etrema t. 26 v. Coryton n. Huil. Gaasterkerk 24 te Rotterdam. Heemskerk 25 v. Aden 26 110 m. W. Kp. Guardaful n. Adelaide. Hersilia 25 v. Amsterdam n, Barbados. Indrapoera 25 te Tarakan. Kota Agoeng 24 te Rotterdam. Gota baroe 24 te Genua. Lekhaven 24 v. Vitoria n. Teneriffe. Leuvekerk 25 nm. te Antwerpen. Macoma t. 27 nm. te Napels. Mapia 26 te te Padang. Muiderkerk 27 te Melbourne. Oranjestad 25 v. Cristobal n. Aruba. Polydorus p. 24 nm. Pantelaria n. A'dam. Polyphemus 27 te Colombo. Pr. Willem van Oranje 24 te Rotterdam. Stad Maastricht p. 26 Dungeness n. Huei- VEEMARKT ROTTEHDAM. 27 December. Aanvoer in totaal 1612 stuks. Vette koeien en ossen 809: varkens 550; schapen of lammeren 253. Vette koeien per kg. in ct. Ie kw. 260— 270, 2e kw. 240—250, 3e kw 200—210; var kens (lev. gew.) per kg. in ct. Ie kw. 185, 2e kw. 183, 3e kw. 180: lammeren per st. in gid. Ie kw. 110, 2e kw. 100, 3e kw. 90. Vette koeien aanvoer korter, handel ta melijk, prijzen hoger, prima's boven no tering: varkens (lev. gew.) aanvoer min der, handel vlug, prijzen hoger, prima's boven notering; lammeren aanvoer even meer, handel kalm. prijzen als vorige week. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 27 Dec. Kleiaardappelen 35 mm. op waarts. Eigenheimers J. 10.0012.50: Bin tjes f 7.00—8.00; Bevelanders f 11.50 12.00; Meerlanders f 9.00; IJselster f 8.00; Alpha's f 7.00; Furore f 12.00. Zandaardappelen geen notering. Voeraardappbien f 3.15—4.00, Prijzen be rekend per 100 kg. en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAAXBEURS ROTTERDAM. 27 Dec. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe: Rode op vochtconditie tot f 27.00 Voedergranen: kalm prijshoudend. Zomergerst naar kwaliteit en vochtge halte f 26.00—27.50; geschoonde gedroog de tot f 2825; haver naar kleur en vocht gehalte f 25.002625; extra blanke tot f 27.25; rogge doorsneekwaliteit f 20.75 2) .75; bakrogge f 22.5023.50. Peulvruchten: kalm. Groene erwten tot f 95.00; schokkers tot f 128.00; bruine bo nen tot f 82.50. VEILING BERGEN OP ZOOM 27 Dec. Groenten- en fruitveiling. An dijvie 53—58; bloemkool A 48—80, B 28— 57. C 10—24; waspeen 24—28: prei 19—24; kroten 1126; sav. kool 1227; 6pruiten A 44—86, B 23—34; rode kool 16—32; wit te kool 7—14; boerenkool 1519: witlof 56—65. Appelen. Jonathan 1626; Goudreinet- te 17—38; Golden Delicious 23—30; Lomb. Calville 19—32. Peren. Comtesse de Paris 1332. VISMIJN VEERE 27 Dec. Export garnalen, aanvoer 618. prijs per kg 330—332. Schar 60. 54—63. Bot 113, 50—61. Kabeljauw 3, 60. Wulken 24. 55—75. VEILING GOES 27 Dec. Groenten. Bloemkool BI 44, CII 27. afw. 16—34; sprtiiten AI 41—45. AH 32—39, BI 23—25, afw. 24; witlof AI 74— 77. AH 67. Bil 55, afw. 41: knolselderij I 9—12, II 10—12; rode kool All 19. BI 15; gr. sav. kool 17—22; boerenkool 16—24; witte kooi 11—12; peen 4; prei 29—32; uien 3; andijvie 50—52; boswortelen 23; was peen 22. Straat Mozambique 26 v. Lorecomarques n. Mauritius. Tegelberg 26 te Singapore. Willemstad 26 dw. Ouessant n. Madeira. Aardijk p. 26 Key West n. New Orleans. Alnatl 26 180 m. N.t.O. Finisterre n. Las Palmas. Alphard 26 v. Rlo Grande n. Pto. Alegre. Amerskerk 27 te Penang. Banka 27 te Portland. Corilla t. 26 nm. te Curacao. Johan v. Oldenbarnevelt 26 170 m. W. Guardafui n. Fremantle. Kieldrecht 27 v. Port Said n. Genua. Leopoldskerk 27 v. Bahrein n. Port Said. Limburg 26 nm. v. Aden n. Suez. Noordam 26 240 m. W. Landsend n. New York. Tibia 19 v. Ras Tanura Pladju. Oranjefontein 26 210 m. W. Monrovia n. Kaapstad. Stad Schiedam 26 te Casablanca. Willem Ruys 26 170 m. W. Sabang n. Be- lawan. Bali 25 te Amsterdam. Jagersfontein 25 te Amsterdam. Laertes 25 v. Amsterdam n. Indonesië. Manoeran 25 te Amsterdam. Salawati 25 te Amsterdam. Schie 25 te Amsterdam. Arnedijk 29 te Liverpool verw. Blijdendijk 24 te Baltimore. Loppersum p. 24 2155 Vlissingen naar Ceuta. Overijsel vertr. 28 v. Duinkerken 29 Lon den 2 Jan. Rotterdam verw. Soestdijk 27 Penang. Slamat .27 24.00 u. Hoek v. Holland verw naar Rotterdam. Alchlba 24 v. Bremen verw. Annenkerk 24 10-45 u. rede Vlissingen n. Rotterdam. Laurenskerk 24 v. Brunsbuttel n, Ham burg. Bloemfontein verm. 26 v. Durban n. Am sterdam via Kaapstad. Cottica Amsterdam/Demerara 4 Barbados 6 Paramaribo verw. Waterman vertr. 4 Jan. v. Rotterdam n. Nieuw Zeeland via Willemstad. Zuiderkruis vertr. 21 Jan. v. Amsterdam naar Kaapstad via Las Palmas. Axeldijk 23 v. Trinidad n Vitoria. Grootekerk 23 v. Pt. Said n. Genua. Ayendskerk p. 23 vm. Ouessant n Genua Cistula t. 24 te Nigata daarna Bunju en Balikpapan. Malea t. 23 v fownsville n. Mirt. Merwede 22 te Hamburg. Molenkerk 24 te Kobe. Ouwerkerk 24 te Sydney. landsc zaken De Nationale Vergade ring had zich Vrijdag tegen dit eerste punt uitgesproken. Waarnemers te Parijs hebben na de stemming over de eerste vertrou wenskwestie in de Franse Nationale Vergadering verklaard, dat Mendès- France zeker schijnt te zijn van goed keuring van bekrachtiging van het accoora over Westduitse bewapening. De goedkeuring van Duitslands toe treding tot de Navo werd een grote persoonlijke overwinning voor Mén- dès-France genoemd. President Eisenhower gaf Maan dagavond uiting aan zijn voldoening over de uitslag in de Nationale Ver gadering. Westauitse regeringsfunctionaris sen te Bonn hebben de goedkeuring van West-Duitsland toelating tot de Navo met instemming begroet. Kleurkanarieshow te Axel De vereniging „De Zeeuws Vlaam se Vogelvrienden" te Axel organi seerde in hotel „Het Gulden Vlies" 'n goed geslaagde show van kleurkana- ries. Talrijke fraaie prijzen en ge bruiksvoorwerpen waren door de Axelse neringdoenden beschikbaar gesteld. De jury kende de volgende prijzen toe: Eigen kweek 1954 (beker): le pr.: W. Dieleman, Axel met Dominant- Wit 90 punten; 2e prijs (beker): L den Exter, Axel met Brons-Groen 90 punten; 3e pr. (beker): G. M. Borgh- styn, Axel met zilver-Isabel, 90 pun ten; 4e prijs (beker): J. C. Baveko, Zaamslag met Orange. 89 punten. Vrije klasse: le prijs (beker)M. G. Borghstyn. Axel met Citroengeel. 91 fmt.; 2e prijs: (lauwertak): M. Wie and, Axel met Oranje-Rood, 90 pun ten; 3e prifs, (medaille)J. C. Bave ko, Zaamslag, met Citroen-Geel, 90 punten. Klasse van 4 vogels (gelijke kleur), eigen kweek 1954: le prijs (beker): W. Dieleman, Axel met Dominant- Wit totaal 353 punten. Vrije stammen klasse: lc prijs: J. C. Baveko, Zaamslag, met totaal 353 punten (lauwertak). Kampioen eigen kweek: W. Diele man, Axel met Dominant-Wit (be ker). Kampioen vrije klasse: M. G. Borghstijn, Axel met Citroen-Geel, (beker). Kampioen Vetstof: W. Dieleman, Axel, met Dominant-Wit (beker). Kampioen Pigment: I. den Exter, Axel met Brons-Groen( beker). Kampioen gehele Tentoonstelling M. G. Borghstyn, Axel met Citroen geel (91 punten), beker. Het totaal aantal inzendingen der drukbezochte tentoonstelling was 179. De ingezonden vogels waren van zeer f oede klasse. Een verloting hielp mee ot dekking der kosten. WOENSDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM L 402 ra 746 kc/s. 3.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 'n Woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11 00 Gram. 11.15 „De Citadel", hoorspel. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Vocaal ens. 12.33 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13-20 Gram. 14.00 Oratoriumver., Gelders ork en sol. 1550 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. of act. 1750 Orgelspel. 13 00 Koorconc. 1850 Gram. 18.33 Cello en orgel. 18.45 Spectrum van het Orga nisatie- en Verenigingsleven. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Muz. caus 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. en solist. 21.05 „Waarom Christelijk Nationaal?" caus. 21.25 Gram. 21.55 „Omzwervingen op Formosa", caus. 22.10 Kerkconc. 22.45 Avondoverdenking. 22 00 Nws. 23.15 Gram 23.30 „Man en vrouw", caus. 23 4524."K) Gram. HILVERSUM H. 298 m 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 1950 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 „Even opkrikken", 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Orgelspel. 850 Voor de huisvrouw 9 00 Gym. voor de vrouw. 210 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwijding VARA: 10.20 Voor de vrouw 11.00 Gram 12.00 Accordeonork. en solist. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland 12 38 Pianoduo. 13.00 Nws 13.15 Tentoon stellingsagenda 13.18 Dansmuziek. 1350 Gram. 14.00 Medische k*-on. 14.10 Gram 14 30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd 16.50 Gram 17.15 Populaire mui 1750 Regerir.gsuilz.: Rijks delen overzee Dr. F. C. Kamma: „Pa- poease begrippen". 18.00 Nws. 18.15 Comm. 18.20 Gram. 1850 Act. 18.40 lnstr. kwint. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 ..Wat Wil de Nederlandse Consumentenbond?" caus. 1955 VARA-Varla. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20X5 Pol. comm. 20.15 Gevar. progr voor de mil. 20 50 „Onze oude Dundas Hoorspel. 21.40 Promenade-ork. en soils' 22.15 .Ruimte vaart", caus. 2250 Lichte muz 25 v. Nws. 23.15 Soc nws in Esperanto 2:: ut Orgel spel. 23.40-24.00 Gram. 29 December Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER ü.-j-N.A.P. U.-f-N-A.F. U.—,N A.K 4.07 4.36 5.14 1.94 2.11 2.19 1.40 1.65 16.35 17.02 17.42 18.05 18.19 2.05 2.21 2.30 1.58 1.82 10.50 11.08 11.49 11.26 11.41 2.02 2.20 2.37 1.67 1.90 U.—N.A.P. 22.52 1.6 23.10 23.51 23.33 23.50 1.85 2.01 1.31 1.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3