Energiek spelend Roda Sport gaf DOS geduchte afstraffiing (1-5) COEBERGH's SPORT- FRAMBOZEN BRANDEWIJN PRODUCTIEF ROOSENDAAL HAD SUCCES TEGEN GOES (2-5) /SiocU Meet een 4 PROVINCIALE ZEEOWSE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1954 WEDSTRIJDEN VAN DE DAG Doelverdedigers van S.C. Enschede en M.V.V. bijzonder op dreef Het Utrechtse D.O.S., dat in de „voor"-competitie zo'n bijzonder goede indruk heeft gemaakt, blijkt momenteel totaal uit vorm te zyn. De club van Luiten trad Zondag aan tegen Roda Sport en moest met niet minder dan 51 het onderspit delven. D.O.S. kreeg al spoedig handenvol werk aan de goed opgezette aanvallen van de Limburgers en het verwonderde dan ook niemand, dat de bezoekers na 25 minuten spelen de leiding namen door een doelpunt van de actieve Rutten. In de 40e minuut had De Jonge geen moeite de stand op 20 te brengen, nadat back Van Basten had gemist. De tweede helft was 5 minuten oud, toen Rutten met een fraaie kopbal de stand op 30 bracht, In buitenspelpositie slaagde Lammers er in de achterstand tot 31 te reduceren, maar Timmermans en Vinken scoor den ieder nog eenmaal, zodat de eindstand 51 werd bereikt. Rapid J. C. heeft het gepresteerd in zijn derde thuiswedstrijd voor de derde maal een 50 overwinning te behalen. Ditmaal was het Alkmaar '54, dat de kracht van de Limburgers ondervond. Overigens moet worden gezegd, dat de Noord-Hollanders geen greintje geluk hadden, de Lim burgers daarentegen hadden wel alles mee. Na een gelijk opgaande strijd benutte Damstra in de achtste .mi nuut een penalty en een half uur la ter kogelde Hanneman nummer twee in de touwen. Van een overwicht van Onze uitslagenlijst EERSTE KLASSE A. LongaExcelsior 22; Den Haag -R'damVeendam 80; Stormvo gelsAmsterdam 00; Zwolse Boys Emma afg.LeeuwardenGo Ahead afg.; N.A.C.—M.V.V. 0—0; D.O.S.-Roda Spott 15. EERSTE KLASSE B. Fortuna '54Sparta afg.; Rigters- bleekElinkwijk 22; BrabantiaD. W.S. 11HeraclesHeerenveen afg.; WageningenE.D.O. 00; Wil lem H—A.D.O. 4—0; S.V.V.—Sit- tardia 32. EERSTE KLASSE O. Rapid J. C.Allernaar '54 50; Vi tesseHermes D.V.S. 22; Haarlem P.S.V. 12; FeyenoordEnschede Boys 1—1; G.V.A.V.—Noad 2—2; Blauw Wit—N.E.C. afg.; E.B.O.H.— Limburgia afg. EERSTE KLASSE D. R.B.C.—H.V.C. 2—2; D.F.C.—V. V.V. afg.; A.G.O.V.V.—De Volewijc- kers afg.; XerxesBeQuick 12; B. V.V.V.S.V. afg.; AjaxDe Graaf schap 3—0; EnschedeEindhoven 1—0. ZUID I TWEEDE KLASSE B. Rood-WitMiddelburg 12; Vlis- singenAlliance afg.; GoesRoosen daal 25. DERDE KLASSE O. Zierikzee—V.E.S. '35 afg.; D.H.V. Virtus afg.; OdioBaardwijk 3—0. DERDE KLASSE D. Corn BoysHulst afg.; R.C.S.R. K.F.C. 20; ZeelandiaTerneuzen 1 2; AxelBiervliet afg.; Hontenis- seMeto 11. VIERDE KLASSE F. S.C. GastelN.S.V. afg.; Steenber- fanGrenswachters afg.; Kaaise oysDe Schuiers afg.; Burgh Halsteren afg.; R.S.V.—H.S.C. '28 3—1. VIERDE KLASSE G. YersekeSteen afg.; Koewacht Ria 51; HoofdplaatAardenburg afg.; ClingeBreskens 50; Sluiskil E.M.M. 1—2. RESERVE EERSTE KLASSE. Middelburg HDe Valk n afg. RESERVE TWEEDE KLASSE C. Vlissingen nDe Zeeuwen II afg.; Breskens IIGoes H 21. Afdeling Zeeland De uitslagen van de in de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. gespeelde wedstrijden waren: 1 A: Noormannen IDomburg I 01; Retranchement IGroede 10 1; IJzendijke I—Sluis I 4—2. 1 B: Rapenburg IRobur I 22; Graauw IKruimngen I 03; Kwa- dendamme IVogelwaarde I 11; Lewedorpse Boys IHansweertse Boys I 15. Res. 1 B: Terneuzen EUKruinin- gen H 25. 3 B: Rapenburg IIRobur II 22. Rapid J. C. was er in die periode zeker geen sprake, maar hoe hard de Alkmaar-spelers ook zwoegden, het beslissende schot in de voorhoede ontbrak. Kort na de hervatting schoot Peg- geman de bal in eigen doel, waar door Alkmaar een geslagen ploeg was. Van Melis en Stroucken maak ten er in de slotphase nog 50 van. Keeperstalenten Doelman V. d. Wint (ex V.S.V.), die Zondag voor de eerste maal onder de lat stond bij Sportclub Enschede heeft in de wedstrijd tegen landskam pioen Eindhoven een fantastische partg gespeeld. Enschede, dat on danks veldmeerderheid van Eindho ven een 10 overwinning behaalde, dankte deze zege aan zrjn nieuwe doelverdediger, die tal van harde schoten onschadelijk wist te maken. Het doelpunt van Sportclub viel in het midden van de tweede helft. Ook de doelman van M.V.V., welke ploeg in Breda de punten deelde met N.A.C., bleek in uitstekende vorm te verkeren. De schutters van N.A.C., Overbeeke en Canjels, kregen bij de Maastrichtse doelverdediger geen kans goals te maken. Daar ook de voorhoede van M.V.V. in bedwang werd gehouden, door de N.A.C.-de- fensie, bleven doelpunten uit. Technisch en tactisch stak het spel van de combinatie Den Haag- Rotterdam met kop en schouders uit boven het spel, dat de nieuwe eerste klasser Veendam demonstreerde. De ex-N.B.V.B.-ers waren over alle li nies sterker, waardoor reeds by de rust een 40 voorsprong was verkre- gen. Ook na de hervatting behield 'en Haag-Roterdam het initiatief, met als resultaat nogmaals vier doelpunten. De fabrikanten van al deze goals waren Schouten S, De Har der 3, Clavan en Jac. Heyster. De sportieve Veendammers slaagden er zelfs niet in de eer te redden. Een inproductief De Graafschap leed in ztfn uitwedstrijd tegen Ajax een 30 nederlaag. Kort na de aan vang hadden de hoofdstedelingen succes toen Burgers na voorbereidend werk van Michels de openingstreffer scoorde. Hoewel De Graafschap in de eerste helft herhaaldelijk kwam op zetten, kreeg het aanvalsquintet wei nig kansen, omdat het spel veel te veel in de breedte werd gehouden. Na de hervatting ging net initiatief aanvankelijk uit van de bezoekers die „weigerden" van de kansen te profiteren. In de 24e minuut ontwor stelde Ajax zich aan de greep van de bezoekers en V. d. Wel schoot uit een voorzet van Michels nummer twee in de touwen. Ajax bleef ster ker en het was tenslotte Burgers, die een derde doelpunt scoorde. HOCKEY Overzicht 2e klasse A. Het is opvallend, dat de hekkenslui ters Cadetten en Zwart-Wit III in de laatste drie wedstrijden ieder één punt verzamelden. Daardoor houden zij een nek-aan-nek-race om aanslui ting bij de andere clubs te krijgen. De Cadetten speelden zelfs gelijk tegen Zwart-Wit II. Zwart-Wit III deelde de punten in een fors gespeelde wed strijd met Breda II. Were Di bleef op eigen terrein Push II de baas. Gedurende de kerstdagen lag de competitie stil. De stand is thans in de 2e klasse A: Were Di 10 8 0 2 27—13 16 Ereda II 10 5 3 2 19—13 13 Zwart-Wit II 10 5 1 4 18—18 11 Warande 9 3 4 2 10—17 10 Push II 10 4 2 4 23—19 10 Middelburg 9 3 2 4 15—12 8 Zwart-Wit III 9 1 2 6 15—29 4 Cadetten 9 1 2 6 12—26 4 Het herstel van de Zuidwellebrug bij Zierikzee is in volle gang. Deze brug zal één der toegangswegen voor de stad wordenwat het verkeer by de nauwe Nobelpoort aanmerkelijk zalontslasten. BELANGSTELLING Het bestuur van één der Zeeuwse voetbalclubs wilde aan z\jn leden onlangs een bij zondere avond bezorgen, waar voor zo dacht men wel grote belangstelling zou be staan. Het had daartoe een in de sportwereld bekend spreker uitgenodigd, die een causerie zou houden over ,J)e vormen de waarde van de sport". De bewuste avond kwam en het bestuur verzamelde zich met de spreker in de zaal, waar de lezing gehouden zou worden. ,&et publiek stroomde binnen", zo zou de volgende zin moeten luiden. Maar het publiek „stroomde" helemaal niet bin- nen, het „druppelde" nog niet eens de zaal in. Acht uur zou men beginnen, om kwart over acht hadden welgeteld 15 man plaats genomen, daarbij het be stuur niet inbegrepen. ,jMten wij nog een kwartier wachten zo oordeelde de voorzitter, „om half negen is de traning afge lopen, dan komen er vast nog wel wat spelers hierheen." Het werd half negen, maar het ge tal der bezoekers steeg niet noemenswaardig. Zodat het be stuur in arren moede besloot de bijeenkomst af te gelasten. Onvei~richterzake kon de spre ker die een reis van enkele uren had gemaakt huis waarts kerenHy zal zeer zeker geen gunstige indruk van de mentaliteit der Zeeuwse voetballers en hun supporters hebben meegenomen. Want het tekent wél, dal van een verenig ging, die ruim 600 leden telt, waarvan ongeveer 150 werken de, slechts 15 tiaar eer. avond komen, vsaar toch een zeer be langwekkend onderwerp door een deskundige wordt toege licht. DIT VOORBEELD NIET ALLEEN? Nu is het een feit, dat de Ne derlander niet gauw warm loopt voor een vergadering. Men is wel lid van een vereniging, maar men blijft lauw en onge ïnteresseerd. Als het fout gaat, wordt er gekankerd, maar zelfs iets doen, actief zyn, dat is er niet bij. En wat rest er dan voor een goedioïttend en ijverig bestuur Zijn aankondigingen in een clubblad niet voldoende om ieder op de hoogte te stel len? Moet men soms persoon lijk alle leden gaan bezoeken om hen te stimuleren. Of moe ten er slechts feestavonden kaleidoscoop worden gegeven? Een onder vinding als de bovengenoemde is werkelijk om moedeloos on der te worden en dus in het vervolg maar "een initiatieven meer uit te voeren, wanter is toch geen belangstelling. Wij hebben zeer sterk de indruk, dat dit voorbeeld niet alleen staat. Wie betere sportpresta ties wil bijv. een hoger voet- balpeil in Zeeland en wie zou dat niet willen, die moet daaraan zélf medewerken. En dit geldt niet alleen voor actie ve sportbeoefenaren! Hopelijk gaat men dat nu eindelijk eens inzien. VERHEUGEND INITIATIEF. Over de verhoging van het Zeeuwse voetbalpeil gesproken, de Afdeling Zeeland van de K. N. V. B. heeft men kon het dezer dagen lezen een bijzon der verheugend initiatief geno men. Een centrale training wordt ingesteld, waartoe reeds 32 spelers een uitnodiging in de bus vonden. Vier Zeeuwse oefenmeesters werken belange loos mee. Elke veertien dagén komt men eenmaal bijeen op Zaterdag om aandacht te besteden aan de techniek van het spel, maar ook en dat is bijzonder belangrijk -- aan de mentale traning. Bo-ir Hen zal de overige Zaterdagen van de maand gedecentraliseerd worden getraind. Het eerste doel is een hecht Zeeuws elftal te vormen, dat de strijd tegen sterke tegenstanders met suc ces zal kunnen aanbinden. Daarom wordt het puikje van de Zeeuwse voetballers in een „Zeeuwse-elftalclub" verenigd, terwijl verder een groepje ou dere en geroutineerde spelers als reserve is aangewezen. Men zal ook veel aandacht besteden aan de jeugdige spelers, die op de voetbalvelden in onze pro vincie worden aangetroffen. WEER; BELANGSTELLING Dit alles kan leiden tot een grondige vernieuwing van de Zeeuwse voetbalsport door in tensieve scholing van zyn beste vertegenwoordigers. Verwacht wordt dat ook het publiek hier voor belang stelling zal tonen. In dit verband onderschreven wij van harte de woorden van de heer A. Imanse, afdelings voorzitter: „Om te komen tot een winnend Zeeutcs elftal zal bij het publiek een brede be langstelling moeten worden ge kweekt. De spelers moeten ge dragen worden door de sympa thie van het publiek." Het initiatief van de afdeling is intussen nog maar een eerste poging om de weg naar omhoog te vinden. Juist daarom echter verdient het grote steun en waardering. SCHAKEN Spanning nam toe in strijd om de persoonlijke titels Li de wedstrijden om het persoon lijk schaakkampioenschap van Zee land is de spanning sterk toegeno men, doordat de Vlissinger W. J. Plinsinga voor het eerst niet tot de volle winst kwam. Tegen V. d. Sande moest hy namelijk met remise genoe gen nemen. Quakkelaar maakte ech ter tegen Sanders geen fout en dus moet nu de ontmoeting tussen deze twee matadors de beslissing bren gen, waarbij Plinsinga, die een half puntje voorstaat, aan remise genoeg heeft om zijn titel te prolongeren. De stand is nu: W. J. Plinsinga éy2 uit 5; M. J. Quakkelaar 4 uit 5; S. San ders en P. J. v. d. Sande 1 uit 5. hy ook Schipper een nederlaag be zorgde. Hierdoor zyn beiden gelyk geëindigd, zodat zij een beslissings wedstrijd zullen moeten spelen om uit te maken, wie van beiden in de finale komt. Wielemaker verloor zo wel van Kense als van Schipper, waardoor de eindstand als volgt luidt: Gabe Woudstra en Chr. Schip per 5 uit 6; I. Kense 2 uit 6; J. Wie lemaker 0 uit 6. In groep B behaalde Wismeyer re mise tegen Scheele en dat was pre cies genoeg, om zich in de eindronde te plaatsen. De eindstand is hier: P. J. Wismeyer 2% uit 4; L. J. Woud stra 2 uit 4; A. J. Scheele uit 4. In groep C won Holster van De Vlieger, maar omdat laatstgenoemde kans zag om Niemarkt een nederlaag te bezorgen, kwam Holster in de fi nale, want hij bond ook Joziasse aan zijn zegekar. De eindstand is: K. Hol ster 5 uit 6; A. J. Niemarkt 3VS uit 6; L. A. de Vlieger 2% uit 6; D. Jo ziasse 1 uit 6. TELEURSTELLENDE NEDERLAAG In zijn thuiswedstrijd tegen Roosen daal heeft Goes een teleurstellende 52 nederlaag geleden. De gasten wa ren niet bijzonder op dreef, maar zij waren productiever dan Goes, terwijl ook hun tempo hoger was. De Goesse spelers schoten vooral in snelheid en uithoudingsvermogen te kort. Alleen Rob Moens en Le Conté maakten daar op een gunstige uitzondering. Goes trad aan zonder Piet Wijs. De Roo- sendaalse ploeg was volledig. Overschrijvingsbepalingen Ten aanzien van de toepassing der overschrrjvingsbepalingen gedurende seizoen 1954'55 heeft het bondsbe- stuur van de K.N.V.B. de onder staande regeling getroffen, die door het bestuur van de afdelingen is overgenomen: A. overschrijving van amateur naar semi prof. B. overschrijving van semi prof naar semi prof. C. overschrijving van amateur naar amateur. D. overschrijving van semi prof naar amateur. Voor de onder A en B genoemde gevallen is het aanvragen van over schrijvingen tot 1 Juni 1955 niet mo gelijk. Dit geldt voor iedere speler die overschrijving vraagt naar een vereniging uitkomende in de eerste klasse. Een aanvraag van amateurclub naar amateurclub kan na een maand worden verleend, mits de te verlaten vereniging een verklaring geeft van geen bezwaar. Hetzelfde geldt voor overschrijving van semi profclub naar amateurclub, echter met dien verstande dat over schrijving dit seizoen niet mogelijk is wanneer de speler in kwestie by de te verlaten vereniging voor deelne ming aan wedstrijden en /of training geldelijke vergoeding heeft ontvan gen. Bovendien zal voor de onder C en D genoemde gevallen maar eenmaal in dit seizoen overschrijving mogelijk zijn. Overschrijving op korte termijn wordt niet verleend wanneer door een der hierbij betrokken clubs 75 met haar eerste elftal van de competitie wedstrijden heeft gespeeld. Het gemis van Wijs deed zich al spoedig voelen in de Goesse defensie. Bij één der eerste aanvallen der be zoekers speelde J. Luijk verkeerd te rug op zijn doelman, waardoor v. d. Raterd na 6 min. de score kon ope nen (0—1). Goes antwoordde met goed opge zette tegenaanvallen, die wel pers pectief boden. Na 14 minuten moest De Jong dna ook de gelijkmaker uit de touwen halen. Een fraaie combinatie tussen Omer Moens en Lindenberg werd op de juiste wijze afgewerkt door Jo Krijger (11). Drie minuten later kon Roosendaal wederom de leiding nemen, toen Fou- draine even wijfelde om de bal weg tc werken uit de doeimond en Van Daanen Zwartepoorte passeerde (12) Toch bleek, dat in de nu volgende periode Goes beslist niet de mindere hoefde te zijn van de gasten. Een kop bal van Rob Moens ging rakelings naast het doel en even later kreeg Krijger een goede kans, maar hij kon deze, zwaar gehinderd, niet in een doelpunt omzetten De sporadische aanvallen van Roosendaal bleken sneller van opzet te zijn en waren daardoor gevaarlijker. Zo koh Daanen via de paal Zwartepoorte opnieuw het nakijken geven (13). Daarna was het weer de beurt aan Goes om diverse malen gevaarlijk voor het doel van De Jong te ver schijnen, maar het spel in de Goesse voorhoede miste alle fantasie en bleef onproductief. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Goes, wat veld spel betrof, geenszins de mindere van Roosendaal, maar niet in staat de kan sen te benutten. Nadat een fraai schot van Omer Moens door de uitstekende doelman der gasten was gestopt, bracht v. d. Haterd aan de andere kant de stand op 14 door een snelle aanval af te ronden met een kopbal. Roosendaal bleef enige tijd het initiatief behou den en Zwartepoorte moest enkele sa ves verrichten om verder onheil te voorkomen. Toch moest hij even la ter zwichten voor een schot van Daa nen (15). Hierna nam Goes het ini tiatief over, maar nu toonde De Jong zich nogmaals een betrouwbare doel man. Van der Sluis kon tenslotte de eind stand op 52 brengen- FEUILLETON. _door JAN TEMPEST „Ik heb je al g-zegd, dat zijn ka rakter niet deugt. Alleen een ploert valt een meisje, dat hem uit de weg wil gaan, nog lastig." „Monk is geen ploert", zei Sharon kortaf. „Hij is alleen maar onbereken baar en helemaal niet conventioneel." „Dat laatste vooral." „Kijk nu eens wat je doet! Je hebt dat brood tot sintels laten verbran- .den", riep ze uit, toen de lucht van verkoold brood in haar neusgaten drong. „Geef mij die, vork maar. De kinderen moeten razende honger heb ben. "l Is uren en uren geleden, dat we in de trein thee hebben gedron ken." „Je schijnt erg bezorgd voor ze. Ze. ker omdat het Monk's kinderen zijn", merkte Clifford argwanend op. „Helemaal niet. 't Kan me niet sche len van wie ze zijn, maar kinderen mag je geen honger laten lijden. Ook de hond moet eten hebben. Is er wat vlees in huis?" „Ik geloof, dat Elsie hier wat zelf- gerookte ham heeft gebracht, maar dat is veel te goed voor een hond. Wie sleept nu een hond mee in an dermans huis? 't Beste bewjjs wat voor soort kerel het is! De kinderen zijn al erg genoeg, maar ik ben be nieuwd wat Elsie van de hond zal zeggen, 't Beest zal overal haren ach terlaten." „Houd 'nu eens op met je gepraat alsof het hele huis Elsie toebehoort. Bertha is een rustige, welopgevoede hond. Als ik er geen bezwaar tegen heb, is dat voldoende", hernam Sha ron. „Jtf bent geen huisvrouw. Onze herdershond mag nooit in huis ko men. Hij slaapt in de hooiberg", zei Clifford. „Elsie kan in haar eigen huis doen wat ze wil, maar niet in het mijne." „Ja, maar het is óók van mij en ik wil, na alle moeite die Elsie ermee gehad heeft, niet, dat jouw onge wenste vrienden het overhoop ha len." Wat een onmogelijke situatie! dacht Sharon wanhopig. Als ze alleen met Monk was, verdedigde ze Clifford, maar zodra ze met deze samen bleef, zag- ze zich genoodzaakt, Monk in bescherming te nemen. O, was ze maar terug in haar Londense flatje, weg van allebei! Die mannen maak ten haar zenuwen kapot. Op 't laatst zouden ze waarschijnlijk nog heftig ruzie met elkaaren haar krijgen. Toen de oude klok opnieuw begon te slaan, keek Clifford verstrooid op. „Lieve hemel, al tien uur. Wat is er toch met Elisie gebeurd?" „Dat zei je ook al, toen ik binnen kwam", riep Sharon boos. „Wat blief je? Hoor eens, ik moet het een of ander doen. Ik kan hier maar niet zo op bericht van haar zit ten wachten. Die onzekerheid is fnuikend." „Ga dan in de kruiwagen zitten en laat je naar het postkantoor rollen!" Clifford keek haar met sn donke re, verwijtende blik aan. „Je bent zeker over je zenuwen heen. Beheers je! Weet je dan niet, dat ik Elsie op de thee had ver wacht?" „Goed, maar daarom behoef je niet op mij te vitten. Ik ben niet verant woordelijk voor Elsie's verblijfplaats. Wanneer je zo bezorgd over haar bent, ga dan naar het dorp en bel haar vrienden op". „En moet ik clan jou met je vriend alleen laten? Steekt dat er achter?" Ze antwoordde slechts met het hoofd te schudden, want ze vertrouw de haar eigen stem niet, die nu elke minuut in een schreeuw zou kunnen uitbarsten, 't Was ook zo'n fantas tische en tot wanhoop brengende toe stand, iets als een eindeloos schijnen, de nachtmerrie zonder slot of val Wanneer ze maar niets voor beide mannen had gevoeld, zou de hele ver wikkeling veel van een klucht hebben gehad, maar nu leges haar liefde voor Clifford, die zijnerzijds bezorgd was om Elsie, haar als 't ware op de pijnbank. „Toch geloof ik, dat dit het enige ls wat ik doen kan", hernam Clifford na enige tijd blijkbaar niet op zijn ge mak. „Ik heb geen rust, voor ik weet, dat Elsie het goed maakt, maar Ik laat jou niet graag hier achter. Wees alsjeblieft voorzichtig, hoor. Misschien doe je het verstandigst met je ln je slaapkamer op te sluiten." „Wees toch niet zo dwaas! Monk is helemaal niet gevaarlijk." „Dat denk je, maar je weet het niet. In Londen lopen zulke rare ty pes rond en 't heeft er veel van, of je ln verkeerde handen bent geval len. Je had je huis niet moeten ver laten." „O, in 's hemelsnaamSharon wrong zich de handen. „Als je gaan wilt, ga dan! We kunnen niet de hele nacht in deze keuken zitten." „Nu, ik zal niet lang uitblijven. Pas goed op Jezelf, kindlief." Hij klopte haar onhandig op de schouder en ging toen, de lucht opsnuivend, voort „Nu verbrand jij de toast. We hebben maar twee broden en kunnen dus niet royaal zijn. Waar is nu die lantaarn? Ik kon misschien beter een kjeiner kaarsje meenemen." Hij ging de achterdeur uit, terwijl koude, vochtige lucht een ogenblik het huis binnendrong. Sharon staar de wanhopig naar het verkoolde stuk brood, dat -e ln 't vuur hield. Daar op liet ze de vork vallen en barstte in tranen uit. Het was te veel voor haar. Ze was moe, hongerig en uitgeput en Clifford dacht alleen om Elsie. Sharon ver borg- haar gezicht in de handen en schreide zoals ze sinds haar vertrek uit Ippleside nog niet had geschreid. Eensklaps hoorde ze gestommel in de gang en een doffe slag, gevolgd door een wrevelige uitroep, .aar ze lichtte het hoofd niet op, kroop in tegendeel dieper in haar stoel. „Ik geloof dat ik te oud ben voor hinderniswedstrijden in het donker. Waarom is me niet gezegd, dat ik een zaklantaarn moest meebrengen?" vroeg Monk, die op de drempel stond, gelaten. „Is dit de enige lamp in „Neen, natuurlijk niet", antwoord de ze met gesmoorde stem. „Er waren vroeger lampen in elke kamer en hanglampen in de gangen. Ik denk, dat Cliff niet de moeite heeft geno men, ze aan te steken. Of misschien heeft Elsie ze schoongemaakt en weg gezet." „In de hall ben ik over je koffer gestruikeld. Ik hoop maar, dat er niets kapot is behalve mjjn grote teen", zei Monk, terwijl hij naar het vuur hinkte en haar met opgetrokken wenkbrauwen aanstaarde „Wat is dat? Huil je? Wat is er nu aan de hand?" „Ikik was bezig wat toast te maken voor de tweelingen enen nu is het verbrand." „Daarom behoef je nog niet te schreien. Waar is je nbidder?" „Och, houd op! Dat is hij niet en hij is het nooit geweest. En als jij me nu ook gaat bevitten, zal ik nog gek worden", riep Sharon zenuwachtig uit. „Ik kan niet méér verdragen, ik k&n het iet." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4