Minister Beijen besprak uitvoerig de Europese samenwerking mmoRp") Het echte licht van het Kerstfeest zal nooit uitgaan BELANGRIJKE WIJZIGINGEN VOOR DE MIDDENSTAND DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 BUITENLANDSE ZAKEN IN DE KAMER Nog niet bekend wat precies taak van wapenpool is Ruim vier uur hebben de minister van buitenlandse zaken, mr. Beyen, en zijn ambtsgenoot zonder portefeuille, mr. Luns, verbonden aan hetzelfde departement, Woensdagmiddag gesproken om de vele afgevaarigden te antwoorden, die Dinsdag over de begroting van buitenlandse zaken het woord hadden gevoerd. Minister Beyen hield een lange verhandeling over de Europese samenwerking, waarin hij slechts zelden rechtstreeks reageer de op de opmerkingen, die uit de Kamer gemaakt werden. Sterk kreeg men de indruk, dat deze redevoering al geruime tyd van te voren was geschre ven Hij herinnerde aan de verwerping door Frankrijk van de EDG en aan de stagnatie, die dientengevolge is inge treden in de ontwikkeling van supra nationale organen. Tegenover het verlies van de EDG stond de winst van de vernauwing van de band tus sen de continentale Europese landen en het verenigd koninkrijk, aldus de bewindsman, en van de vorming van een Westeuropese unie. De vraag is dan, of deze de kern wordt van de Westeuropese samenwerking, niet al leen op defensief, maar ook op ander gebied. In de eerste plaats ging de minister daarvoor na, wat de rol kan zijn van een parlement, dat bij de unie in het leven wordt geroepen. Eigenlijk zou voor een nuttige wer king van dit parlement supra-na- tionale samenwerking nodig zijn, vond mr. Beyen. Engeland is echter niet bereid, om deel te nemen aan een su- pra-nationale gemeenschap omdat het al deel uitmaakt van een soortge lijke gemeenschap met een geheel eigen plaats: de Britse Common wealth. Een belangrijke taak kan voor de unie weggelegd zijn, aldus meende de minister, op het gebied van de re geling van de Saarkwestie. Boven dien is gedacht aan de taak, die de une zou Kunnen vervullen in verband met de instelling van een wapenpro- ductiepool. De bestudering daarvan begint op 17 Jan. a.s. in Parijs. De wapenpool De bewindsman was hierover ech ter nog al pessimistisch gestemd en wel, omdat men de raad van minis ters moeilijk aansprakelijk kan stel len voor de gehele continentale wa penproductie en-invoer, zonder ver warring te stichten. Wat moet men b.v. beginnen met de dagelijkse lei ding van de wapenpool? Dit orgaan zal verantwoordelijk moeten zijn aan de raad van ministers, waarvan de leden weer verantwoordelijk zijn uit sluitend aan hun eigen parlementen. De minister zag in een wapenpool, dien geen supranationaal karakter draagt, geen element in de ontwikke ling van de economische integratie van Europa. Hij kon trouwens nog niet eens zeggen, wat precies de taak van de pool zou zijn. Hij zeide te zul len afwachten, welke resultaten de bespx-ekingen in Paiijs opleveren. FrankrijkDuitsland Bezwaren had mr. Beyen tegen een bilaterale samenwerking tussen Frankrijk en Duitsland ter oplossing van het Europese probleem en ter be paling van de plaats van Duitsland in Europa, omdat hier sprake is van algemene Europese vraagstukken, die multilateraal door zoveel mogelijk Europese landen opgelost moeten worden. Tenslotte beschreef de bewindsman, welke rol de parlementen kunnen vervullen ter verbreding van de ge dachte der supra-nationale gemeen schap. Minister Luns ging in op een aan tal practische kwesties, die geduren de het debat door de afgevaardigden aan de orde waren gesteld. Hij gaf daarbij een uitvoerig verslag van de behandeling van de kwestie-Nieuw- Guinea voor de Verenigde Naties. Hij laakte, zoals hij reeds eerder had ge- WAT ZE ZEGGEN. Dit zei mr. Ken neth Johnston, die het in Engeland had over een middel voor het bestrij den van ongedierte: „Tegenover elke Britse soldaat, die in de afgelopen oor log onder de luizen raakte, stonden 8000 Duitse soldaten, die er dik onder zaten". STOELEN. Als een kind zo blij was kapitein H. de Jonge (van de Siba- jak) na zijn laatste emigrantenreis naar Australië. De passagiers (meer dan 1000) hadden ditmaal slechts 40 stoelen vernield tegen een gemiddel de van meer dan 100 vernielde stoe len op vorige emigrantenreizen. Hier helpen slechts stalen stoelen!! DE MOED VERLOREN. De acro baat Luis Raluys in Barcelona heeft de moed verloren. Hij wil niet langer in het circus optreden. Tien jaar lang heeft zijn vrouw hem uit een lcanon geschoten. Dat zweven uit een ka non beviel hem best.maar in de loop der jaren bleekdat zijn vrouw nooit goed zou leren schieten. Zestien keer schoot ze hem het ziekenhuis in en vorige week liet ze hein neerkomen in de lecuwenkooi ,fNou heb ik er genoeg van", zei Luis. VROUWENTEKORT. Jongemannen, die naar Nieuw Zeeland willen emi greren doen er goed aan te luisteren naar dr. O. C. Mazengarb. Er zijn in mijn geboorteland Nieuw Zeeland, aldus Mazengarb thans een kleine 40.000 vrouwen te kort en het wordt erger. Een man krijgt in Nieuw Zeeland pas een goede huwelijkskans als hij zo om en de bij 45 jaar is Dan kan hij met de weduwe van z'n overleden vriend trouwen..." daan, de houding van Amerika en gaf te kennen, dat ten aanzien van Nieuw Guinea een nauw contact met Austra lië een eerste vereiste is. Aansluiting bij het Zuid-Oost-Azië pact behoort niet tot de politieke mogelijkheden, zo betoogde hy. Benelux Hij hoopte voorts, dat de komende besprekingen tussen België, Neder land en Luxemburg spoedig tot de verwezenlijking van een parlementai re Beneluxraad zullen leiden en hij deelde mee, dat de aanleg van wa terwegen in Westelyk Noord-Bra bant misscliien zou moeten geschie den onafhankelijk van de Belgisch- Nederlandse kanalenkwestie. Bij de uitvoering van het Deltaplan was met de belangen van België reke ning gehouden. Rechtsherstel Er zal geen middel ongebruikt gelaten worden, zo zei de minis ter, om rechtsherstel te krijgen voor de gearresteerden in Indo nesië. Het ligt voorts in het voorne men, de nota die is samengesteld over de infiltraties op Nieuw-Guinea, te publiceren. Tenslotte deelde de be windsman mee, dat door de medewer king van de gemeente 's-Gravenhage meer ruimte verkregen zal worden voor de afwerking van de achterstal lige betalingen en dat meer perso neel zal worden aangetrokken zodat hij hoopt, dat de eenvoudige gevallen alle voor eind 1955 zullen zyn afge daan. Eerste Kamer accoord met aankoop emigrantenschip De Eerste Kamer heeft Woensdag avond met 19 tegen 17 stemmen aan genomen het wetsontwerp tot wijzi ging der begroting 1954 van het scheepvaartfonds, waarbij f 6.500.000 wordt aangevraagd voor de aankoop van een emigrantenschip. Tegen stem den C.H., V.V.D., C.P.N. en enige K.V.P.-ers. Nieuwe hoofdredacteur aan „Vrij Nederland" De heer P. M. Smedts, sedert 1947 correspondent van de „Volkskrant" in Londen, heeft met ingang van 1 Api-il 1955 een benoeming aanvaard tot hoofdredacteur van het socialis tische weekblad „Vrij Nederland". De heer Johan Winkler heeft met ingang van 1 Februari aanstaande uit die functie ontslag genomen. WET OP DE OMZETBELASTING Vereenvoudiging in de heffing Met ingang van 1 Jan. a-s. treedt de nieuwe wet op de omzetbelasting in werking. Tegelijkertijd vervalt het besluit op de omzetbelasting 1940. De nieuwe wet handhaaft het z.g. cascadestelsel ook wel genoemd stel sel van meermalige heffing dat reeds in het besluit op de omzetbelas ting 1940 was neergelegd. In beginsel zal derhalve, evenals thans, iedere levering van goederen en iedere dienst aan omzetbelasting zyn onder worpen. Voor de leveringen van goederen maakt de nieuwe wet daarop echter reeds aanstonds een zeer belangrijke uitzondering, n.l. door de levering, in de laatste schakel de schakel van de detaillist, die als handelaar aan particulieren levert vrij te stellen. De bestaande heffing van drie procent bij de kleinhandelaar komt dus te vervallen, waardoor de winke liers, venters etc. voor hun leveringen van handlsartikelen aan het publiek voortaan buiten de heffing van de omzetbelasting blyven en ook niet ver plicht zullen zijn aangifte te doen van hun omzet. De betekenis van die vrijstelling wordt echter nog vergroot door een bijzondere bepaling. Terwijl tot dus ver ondernemers met een jaarlijkse omzet van f 800.of minder waren ontheven van de verplichting tot het doen van een aangifte, ontheft de nieuwe wet van die verplichting alle in Nederland wonende of gevestigde ondernemers, wier jaarlijkse omzet aan leveringen als fabrikant en aan verrichte diensten f 2000 niet over schrijdt en wier jaarlijkse omzet aan leveringen als handelaar andere dan vrijgestelde leveringen aan par ticulieren 12.000 niet over schrijdt. Gewezen kan voorts worden op een zekere vereenvoudiging in de percen tages van heffing. Onder de nieuwe wet zal de belas ting in het algemeen verschuldigd worden bij het uitreiken van de fac turen of in sommige gevallen by het verrichten van de levering of de dienst en dan ook niet van ae kasont vangsten maar over de in rekening gebrachte bedragen worden geheven. Alleen bij handelsagenten en bij landbouwers, tuinbouwers en veehou ders zal de belasting nog over ont vangen vergoedingen (provisies enz.) en verkoopprijzen worden geheven. Invoer Het zal onder de nieuwe wet mo gelijk zijn de tarieven bij invoer maxi maal met zeven procent te verhogen, Koninklijk Kerstfeest in Soestdijk. Prinses Beatrix houdt een inleiding over het op te voeren Kerstspel. terwijl tot dusver een verhoging van slechts 3 procent mogelyk was. Het aantal vrijstellingen is uitge breid en sommige reeds bestaande vrijstellingen zijn verruimd. Zo is b.v. de bestaande vrijstelling voor zieken huizen en dergelijke instellingen uit gebreid tot alle niet door natuurlijke personen geëxploiteerde inrichtingen, waarin spijzen en dranken worden verstrekt ën verzorging van personen plaats vindt, mits met de inrichting geen winst wordt beoogd of gemaakt. In feite zullen, hierdoor tal van te huizen voor bejaarden e.d. personen, alsook instellingen als jeugdherber gen, seminaria, militaire tehuizen, volkshogescholen, kinderkampen, in ternaten voor schipperskinderen enz. Tijdens een eenvoudige plechtigheid op de werf van de N.V. Zaandamse Scheepsbouwmaatschappij te Zaan dam is Woensdagmorgen de kiel ge legd van het nieuwe hospitaal-kerk schip ,JDe Hoop". Twee Scheveningse vrouwen volgen het gebeuren. 3% Staatslening voor onbepaald bedrag Het ministerie van. financiën meldt, dat op 11 Januari open staat de in schrijving op een 3',4 procent Neder landse Staatslening 1955. 1-Iet bedrag der lening zal worden vastgesteld na sluiting der inschrijving. De koers van uitgifte bedraagt 100 procent. De le ning heeft een looptijd van ten hoog ste 40 jaren. Jaarlijks wordt 216 pro cent op de lening afgelost, onder voor behoud van versterkte of algehele del ging. De coupons vervallen per 1 Fe bruari en 1 Augustus. Storting moet plaats vinden op 1 Februari. Doel der lening is consolidatie van vlottende schuld en financiering aflossing bui tenlandse schuld. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot nominaal f 1000 en de schuld register-inschrijving ten minste 100.000 gulden. geheel aan de heffing van omzetbe lasting worden onttrokken. Medische hulp De artsen met uitzondering van de dierenartsen en de tandartsen worden door de nieuwe wet van om zetbelasting vrijgesteld, met dien verstande, dat de levering van kunst gebitten en andere losse prothesen door tandartsen belast blijft. Verder worden geheel vrijgesteld de verpleeg sters (verplegers) en verloskundigen (vroedvrouwen), terwyl ook het ver voer van zieken met ambulance-auto mobielen en de lijkbezorging en an dere diensten door begi'afenisonder- nemingen geheel aan de heffing van de omzetbelasting worden onttrok ken. De voor de vrystelling van kunste naars enz. geldende omzetgrens van 8000 is voor enkele categorieën, te weten voor beeldhouwers en journa listen, verhoogd in verband met de veelal aanzienlijke beroepskosten van deze personen. Opgenomen is voorts een viijstel- ling voor het opnemen van adverten ties in dagbladen en tenminste drie maal per jaar verschijnende periodie ken. Voorts is een algehele vrijstel ling van boeken in de wet opgeno men. De termijn, binnen welke bij de in specteur een bezwaarschrift tegen een aanslag of tegen een beschikking op een verzoek om teruggaaf van om zetbelasting kan worden ingediend, welke termijn tot dusver een maand bedroeg, is verlengd tot twee maan den. Storm over ons land (Slot van pag. 1) In Harlingen bereikte het water een hoogte van 3.71 m boven N.A.P., dat is 8 cm meer dan in de Febr.- storm van 1953. De bewoners van de havenwijken moesten worden ge waarschuwd, dat het water over de spoorbaan de stad binnenkwam. Het water kwam echter niet verder dan de drempels van de woningen. Het water in de Lek liep hoog op. De veerboot kon de verbinding met de Alblasserwaard niet meer onder houden. De hoge waterstand werd funest voor de aanleg van een haven onder de gemeente Ammerstol. Voor dit werk werd een crediet van 2 millioen beschikbaar gesteld. De kade werd vernield en het gehele terrein is over stroomd. De draglines staan onder water en de directiekeet is wegge snoeid. Ook te Rotterdam had men veel last en schade van het hoge water. In het Noordhollands kanaal is bij Alkmaar een overzetbootje overvaren door een motorboot. De 30-jarige veerman J. H. kwam om het leven. Hij had door de storm de naderende sleepboot niet gehoord.. In het buitenland Overal in West-Duitsland werd door de storm schade aangericht: bomen werden ontworteld en verbindingen verstoord. In Wilhelmshaven kwam een man om het leven, doordat hij een dak van een munitiebunker op zich kreeg. In Delbrück werd een textiel fabriek door een brand verwoest, die naar men geloofde door bliksemin slag werd veroorzaakt. Op het eiland Helgoland kwamen overstromingen voor. De nieuwe zeeweringen langs het la»e land aan de Engelse kust had den Woensdag hoge vloeden en zeer grote golven te weerstaan. In de ha vensteden Lowestoft, Graet Yar mouth en Harwich drong het zeewa ter binnen. Nieuwe hoge vloeden wor den verwacht. Aan de Belgische kust werden windsnelheden tot zeventig kilometer per uur gemeten. Er waren geen overstromingen of dijkdoorbraken. Dr. Sheppard veroordeeld Dr. Samuel Sheppard is schuldig bevonden aan „moord in de tweede graad" en veroordeeld tot levenslan ge gevangenisstraf. Dr. Sheppard, een 31-jarige specia list, wordt ervan beschuldigd zijn vrouw, die in blijde verwachting was, doodgeslagen te hebben. Hij heeft verklaard onschuldig te zijn. Zijn ver dediger heeft onmiddellijk beroep aangetekend. KERSTVIERING OP SOESTDIJK Onnoemelijk vele zijn de kansen, die wij hebben gemist In de g3rage v3n de marechaussee-kazerne, naast de tarnen van het paleis vierde de koninklijke familie gisteren het Kerstfeest tezamen met het personeel uit Soestdijk, Den Haag en van 't Loo. Het was, evenals andere jaren, een stemmingvol cn blij gebeuren, waar de koninklijke familie één was met haar personeel en zelf een belangrijk aandeel had in de herdenking van het wondervolle gebeuren in de stal te Bethlehem. Prinses Irene was door een lichte griep niet aanwezig. Als gasten van het koninklijk paar woonden o.m. Prinses Armgard en Prins Aschwin met echtgenote de viering bij. De Prins opende de middag met een kort welkomstwoord waarna kinderen de Advent- en Kerstliturgie zeiden en een voor een de vier adventskaarsen en de drie Kerstkaarsen werden aan gestoken. Op het podium stond in het midden een grote Kerstboom, rechts daarvan stond een kinderkoortje van het per soneel en links het koor van de zang vereniging „Paleis Soestdijk". Terwijl de kaarsen van de Kerst boom aangestoken werden, trad de Koningin naar voren en las met zach te stem liet Kerst-evangelie. Het kinder-Kerstspel van ds H. J. W. Modderman vormde een der hoog tepunten. Prinses Beatrix leidde het in Toespraak Prins Bernhard zeide in zijn Kerst toespraak o.m.: Voor ons allen zal dit ieder jaar terugkerende feest, waarop wij de geboorte van het Kerstkindje herdenken, een aanlei ding zyn om by onszelve de balans op te maken van wat wy met het Kerstlichtje, dat wij van het vorige feest medegenomen hebben, hebben gedaan. Wij zullen nagaan in hoe- verre wij dit licht tot uiting hebben laten komen in onze daden. Ik wil hier niet veel zeggen over de nega tieve feiten, die wy zullen hebben te boeken, de werkelijk duistere daden, die wij hebben begaan, bijvoorbeeld de keren, dat wij onbarmhartig, haatdragend en onverdraagzaam je gens onze naaste zyn geweest. Want eigenlijk vind ik het nog veel belangrijker, dat wij by onszel ve nagaan in hoeverre door ons iets positiefs gepresteerd werd, de keren dat wy het lichtje in ons, dat toch eigenlijk de warme liefde voor onze naaste is, voor iedereen, wie dan ook, om ons heen hebben laten gel den. Hebben wij ons opengezet voor de pi'oblemen en gevoelens van anderen en getracht hen werkelijk te helpen, zonder hierbij ons eigen belang in geding te brengen? Gemiste kansen Onnoemelijk vele zijn de kansen, die wij allen, als we eerlijk zyn, moeten bekennen gemist te hebben om op deze wijze Gods licht uit te dragen. Allemaal zullen wij bij het opmaken van onze rekening voor onszelf tot een eindresultaat komen, waaraan zeker nog wel iets te ver beteren valt. En het heerlijke is nu, dat Kerst mis ons eraan herinnert, dat. wat wy ook gedurende het afgelopen jaar hebben gedaan, wy telkens weer op nieuw kunnen beginnen. Bij God is Elaats voor onze duisternis, God oudt in Jezus Christus altijd zijn armen voor ons geopend. Wij behoe ven met onze zorgen, onze schulden, ons telkens weer falen maar tot hem te gaan. die het licht der wereld was en is. om verlossing en nieuwe kracht te ontvangen. De lichten van de Kerstboom wor den straks gedoofd, maar het echte licht van het Kerstfeest, het eeuwi ge licht, dat Jezus Christus is, zal nooit uitgaan. Daarvan kunnen wy iedere keer weer ontvangen, Lidien wy maar in alle nederigheid tot God gaan en ons hart werkelyk geheel voor het ontvangen van zyr licht openstellen. Het Wereldgebeuren Masker viel af Zy wierpen de vensterruiten in, trapten de deuren stuk en ver nielden de toonbanken in het Engelse reisbureau te Nicosia (Cy prus). Zy, dat waren studenteri, maar men zal dat begrip voor Cy prus wat ruimer moeten nemen dan in West-Europa gebruikelijk is. Op Cyprus rekent men tot de studenten alle opgewekte jongelui, die boven de dertienjarige leeftijd nog niet voor een financiële beloning arbei den. Deze jongelui waren verbolgen, omdat de Verenigde Naties niet be reid waren de kwestie-Cyprus op de agenda te plaatsen. Zo maar zonder meer is die kwes tie in de doofpot gedaan, terwijl toch ongeveer 92 procent van alle Cyprioten ernstig ontevreden is over het Britse bestuur en aansluiting wenst bij Griekenland. Dus wierp men op Cyprus venster ruiten stuk en hield men pro teststakingen. In het stadje Li massol op Zuid Cyprus haalden de jongelieden de Britse vlag neer, die voor het (Britse) politiecommissari aat wapperde. In plaats daarvan he- sen zij de Griekse" vlag. Een advocaat, die als pro-Brits be kend stond en die daarvoor door de Engelsen met de titel ..Sir" was be loond. moest het aanzien, dat zrjn mede-Cyprioten de ramen cn deuren van zijn kantoor vernielden, waarna hij beschuldigd werd van landver raad. In de hoofdstad Nicosia was het nog woeligerDaar hield men voertuigen aan op straat en nodigde de Britse inzittenden uit direct het eiland te verlaten. Er werden ernstige vernielingen aangericht, de politie moest van traangas gebruik maken en Britse militaii'en waren genoodzaakt stalen helmen op te zetten, omdat de lucht sterk verontx-einigd was met zwe vende bakstenen en flessen. Behalve op Cyprus was het ook onrustig in Athene, waar gede monstreerd werd voor de Britse en de Amerikaanse ambassade. Dit laatste nu is opmerkelijk. Het bewijst namelijk, dat de Grieken zeer wel dóór hebben hoe het mogelijk is geweest, dat de Cyprus-kwestie door de Verenigde Naties in de doofpot is gestopt. Zij wetoen, dat Amerika de hand in dit spelletje heeft gehad. Tot nog toe was hét zó. dat elke volksgroep, die zich „gekoloniseerd" gevoelde bij de Amerikanen altijd wel een open oor vond. Daarop rekenden ook de Cyprio ten, die het Engelse koloniale be stuur reeds lang beu waren. De Amerikanen echter hebben de Britse (en Amerikaanse) defensie- belangen zwaarder laten wegen dan hun afkeer van het kolonialisme. Ze vonden met de Britten dat het eiland voorlopig onmisbaar was in de Brits-Amerikaanse defensieketen, welke in het Midden Oosten is opge bouwd. En daarnaast waren ze van mening, dat het Britse bestuur over Cyprus betere veiligheidsgaran ties gaf dan een eventueel Grieks bestuur. Vanzelfsprekend hebben de Ame rikanen dat laatste niet open lijk gezegd. Ze hebben het al leen maar gefluisterd in het oor van de gedelegeerden, die in de politie ke commissie van de Verenigde Na ties moesten stemmen over het al of niet behandelen van de Cyprus- kwestie. Met dat gefluister hebben ze succes gehad. Voorlopig althans. Want het zou wel eens zó kunnen uitkomen, dat de Amerikanen toch later spijt krijgen van hun houding... Immers ze hebben zich nu wel heel lelijk in de kaart laten kijken. Dui delijk is gebleken, dat niet het anti kolonialisme bij de Amerikanen op de voorgrond staat, maar slechts het zoeken naar eigen voordeel. Zodra dat eigen voordeel in het gedrang komt laat men haastig het anti-koloniale masker vallen!! En nu dat masker eenmaal geval len is zal men in de toekomst be zwaarlijk nog de houding van de goe dige anti-koloniale „oom" kunnen aannemen, die zich uitsluitend uit {uire mensenliefde in andermans ko- oniale zaken mengt!! Nieuwe ontwikkeling in de zaak-Huysmans. Ook liberale senator er bij betrokken Enige tijd geleden werd melding gemaakt van de arrestatie van de Mechelse notaris Huysmans, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan knoeieryen met Belgische en Neder landse ongeldig verklaarde bankbil jetten. Ook werd gesproken van wa pensmokkel. Behalve genoemde Huys mans werd nog een aantal andere personen aangehouden, o.w. een Rus sin, die naar men zegt een dochter is van de bekende Russische geleerde Voronof, bekend om zyn verjongings kuren. Dezer dagen is een zekere August S. uit de Polderstraat te Mechelen, gearresteerd. Een Brussels ochtend blad weet nog te melden dat binnen kort de Senaat zich zal moeten uit spreken over de opheffing van de parlementaire onschendbaarheid van de Liberale senator De Stobbeleir uit Aalst. Ook hij zou bij deze malver saties betrokken zijn. „Het Volk" bericht dat op het vliegveld te Grimbergen op last van de recherche intussen het toeristen vliegtuig Oo-Apg in beslag is geno men, dat voor rekening van een Brus selse firma vluchten naar Noord- Afrika heeft uitgevoerd. Hiertoe werd overgegaan na een vlucht naar Tanger met de vroegere hoofdpiloot van de Sabena, Deppe. Deze piloot was indertijd reeds be trokken by een diamantsmokkel te New-York. De inbeslagneming van het vliegtuig zou, volgens het blad, zyn geschied in verband met het on derzoek in de zaak Huysmans. De piloot werd vrijgelaten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5