R ühtQh WEGSCHAP WALCHEREN WIL EIGEN TECHNISCHE DIENST WALCHEREN KROON VERNIETIGDE BESLUIT BOUW SECRETARISWONING Wie bij voorkeur echte Amerikaanse sigaretten rookt, behoeft zich dit grote genoegen om de prijs niet langer te ontzeggen! Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOORSTELLEN VAN COLLEGE VAN BEHEER Woensdag 5 Januari openbare vergadering Het college van beheer van het waterschap „Wegschap Walcheren" komt Woensdag 5 Januari a.s. in de raadszaal van het stadhuis te Mid delburg in openbare vergadering bij een. De agenda omvat o.m. een voor stel van het dagelijks bestuur tot het aanwijzen van een deskundige voor de controle van het geldelijk beheer van de administrateur. Voorts voor stellen tot regeling van de bezoldi ging van de voorzitter en de leden van het dagelijks bestuur, «alsmede tot vaststelling van het presentiegeld voor de leden van het college van beheer, tot benoeming van een hoofd van de technische dienst en een voor stel tot voorziening in de vacature van administrateur. Tenslotte bevat de agenda nog voorstellen tot vaststelling van de be groting 1954 en tot vaststelling van de som der uitgaven, welke moeten worden omgeslagen. Met de Rotterdamse Bank N.V. te Middelburg wil men een rekening courant openen, waarbij" het maxi- mum-crediet in rek.-courant voor het jaar 1955 bepaald zou moeten worden op f 100.000.—. Inzake de benoeming van een hoofd van de technische dienst merkt het dagelijks bestuur in het voorstel o.m. op, dat aan een eigen dienst de voor keur moet worden gegeven. Aanslui ting bij een bestaande dienst, zoals die van de Polder Walcheren, van de beide stedelijke gemeenten of van de plattelandsgemeenten is namelijk ook mogelijk. KLEINE „STAF". Een eigen dienst heeft het niet ge ringe voordeel, dat een vlotte afdoe ning van zaken te allen tijde kan wor den bevorderd en dat het bestuur in staat is een meer intensieve controle uit te oefenen, zo wordt opgemerkt. Een kleine ,,staf" van ambtenaren acht het dagelijks bestuur de meest juiste oplossing, aangezien in het Zeeland in de aether. Vandaag (Donderdag) houdt de Zeeuwse dichter Hans Warren over radio Brussel (Vlaams) een lezing, getiteld „Zeeland, zoals het in de dichtkunst weerspiegeld wordt". De lezing duurt van 19.50 tot 20 uur; de tekst er van zal later in het Zeeuwsch Tijdschrift worden gepubliceerd. Motor schoof door botsing onder groentenwagen Op de hoek van de Herenstraat en de Turfkaai te Middelburg ontstond Woensdagavond om 19.45 een botsing tussen een motor en een met paarden bespannen groentenwagen. De motor kwam uit de richting Nieuwe Haven, de wagen week de Herenstraat uit. Door de botsing schoof de motor vrij wel geheel onder de wagen. De mo torrijder, H. de R. uit Middelburg, en zjjn duopassagier werden beide ern stig gewond. Zij moesten in het gast huis worden opgenomen. De voer man van de wagen, J. de R. uit Mid delburg, liep geen letsel op. De motor werd zwaar beschadigd; de groenten wagen kreeg geen schade van enige betekenis. De politie heeft de schuld vraag nog in onderzoek. De identiteit van de duopassagier werd nog niet vastgesteld. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende in het tijdvak van 15 tot en met 21 December gevonden voorwerpen: wan ten, handschoenen, sleutels, portemon- naies, motorbrillen, damesschoenen, zil veren broche, zw. alpinomuts, zw. lage schoen, schildersstopmes, combina tietang, koptelefoon, Duits woordenboek je, nikkelen passer, 7 muntbiljetten van f 1.00, ballpoint, étui m. rijbewijs, hon denhalsband m. penning nr. 538. goudkl. armband, gekl. shawl, br. portef. m. inh. wegschap zowel de gemeenten als de polder samenwerken. Hierdoor zou vermenging van bevoegdheden voor komen kunnen worden. Voorshands wil men echter vol staan met de benoeming van een hoofd van de technische dienst, het geen wel met voortvarendheid zou dienen te geschieden, aangezien deze ambtenaar met name in de beginpe riode belangrijke adviezen zal moe ten verstrekken, welke voor de ver dere uitbouw van het wegschap van grote betekenis zyn. Het dagelijks bestuur vraagt mach tiging om sollicitanten te mogen op roepen voor deze functie. Te gelege ner tijd wil men ook sollicitanten op roepen voor de definitieve vervulling van de administrateurs-functie, wel ke momenteel wordt waargenomen door de gemeentesecretaris van Kou- dekerke. Thans kan nog niet worden overzien of het administrateurschap een volledige dagtaak zal opleveren. Visserijbijeenkomst Zeeuwse Volkshogeschool. De Zeeuwse Volkshogeschool en de Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen organiseren in nauwe samenwerking met drs. A. G Y. Hildebrandt, van het Landbouw Economisch Instituut op 7 en 8 Janua ri a.s. een eerste Zeeuwse visserijbij eenkomst. Hiervoor is een programma samengesteld, dat de moeilijkheden van de huidige Zeeuwse visserij in het licht stelt. Ir. Dibbits, hoofdambtenaar van Waterstaat, zal spreken over het Deltaplan en het Drie-Eilanden-Plan. Ook zal aandacht worden besteed aan problemen, die reeds thans van be lang zijn. De heer Reuter van het Vis serijproefstation te Utrecht zal één en ander vertellen over de verlenging van de levensduur der visserijmaterialen. De secretaris van de Stichting van de Nederlandse Visserij, de heer Kranen burg, zal de organisatorische kant van de Nederlandse visserij belichten, waarbij tevens de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie behandeld zal wor den. Vrijdagavond 7 Januari zullen bovendien enkele films vertoond wor den. De bijeenkomst wordt Zaterdag middag te 18.00 uur gesloten door ir. H. J. Lugtmeyer, cursusleider van de Zeeuwse Volkshogeschool. Middelburg Kerstmuziekavond op hoog peil De Middelburgse Zangschool gaf Woensdagavond in de gemeentelijke Concert- en Gehoorzaal een Kerstmu ziekavond onder leiding van de heer en mevrouw Kuiler-Puijpe. Het pro gramma werd geopend met zang door de jongsten van de zangschool, met een drietal Oud-Nederlandse Kerstliederen, waaronder het prach tige „Maria die zoude naar Bethle hem gaan". Vervolgens werd een aantal charmante werkjes voor blok fluiten en piano ten gehore gebracht. Een stapje verder ging men met o.a. „Er was een maghet utvercoren", dat al heel wat van de kinderen vergde. Na nog enkele duetten voor blokfluit volgde het hoogtepimt van het programma, n.l. een bewerking van „In 't stalleken van Bethlehem" van de hand van Jan Kuiler. Hadden totnogtoe slechts blokfluit en piano als begeleiding dienst gedaan, thans werd dit ensemble uitgebreid met 'n aantal violen en celli. Het succes van dit programmapunt was van dien aard, dat een reprise nodig bleek. Na de pauze zong een groepje oude re meisjes o.a. 'n kerstlied in de be werking van Willem Pijper én het prachtige „Sound the trumpet" van Purcell, hetgeen een prestatie ge noemd mag worden. Het concert werd besloten met „O Kerstnacht schoner dan de dagen" en „Stille Nacht", beiden bewerkt door Jan Kuiler en wederom in de volledi ge bezetting. Na afloop bood men de heer en mevrouw Kuiler bloemen en 'n mand met fruit aan. Het was 'n avond met alle charmes, die het sa mengaan van kind en muziek nu een maal meebrengt. Kerstvergadering N.C.V.B. In de geheel gevulde Bogardzaal hield de afdeling Middelburg van de Nederlandse Christen vrouwen Bond dezer dagen haar December- vergadering, die in het teken van Kerstmis stond. Nadat de presiden te, mevrouw R. Blaauw-Mulder een openingswoord had gesproken, las mevrouw W. Oldeman-Kopmels een Kerstverhaal. In het programma na de pauze declameerde mej. A. Ie Cointre enige Kerstliederen en hield mevrouw S. v. d. Berg-Overbeke een inleiding over Maria en Lucas. Voor muzikale afwisseling zorgde het zangkoortje onder leiding van mevrouw J. Verspuy-V. d. Hofstede. Mevrouw W. de Nood-Dekker sloot deze wijdingsvolle avond. Kerstfeest Vrijz. Zondagsschool Onder leiding van ds. W. C. P. Metz vierden de oudere leerlingen van de Vrijzinnige Hervormde Zon dagsschool in Middelburg Dinsdag avond in de Koorkerk het Kerstfeest. Terzijde van de preekstoel prijkte een grote denneboom, waarin een RAAD NIEUW- EN ST. JOOSLAND Discussie over Alg. Politieverordening Burgemeester F. S. K. J. Graaf van Randwijck heeft tijdens de raadsver gadering van Nieuw- en Sint Joosland medegedeeld, dat de Kroon het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het raadsbesluit tot wijziging van de begroting in verband met de bouw van een ambtswoning voor de secre taris, heeft vernietigd. De raad be sloot daarop B. en W. te machtigen de bouw van deze woning aan te be steden. Naar aanleiding vah enkele voorstel len van B. en W. tot wijziging van de Algemene Politieverordening ontspon zich een uitgebreide discussie. Deze voorstellen hielden o.a. in, een ver bod tot toelating van bezoekers na sluitingstijd in de particuliere ver trekken van café's, zulks in verband met ontvangen klachten. Tevens werd voorgesteld in de Algemene Politie verordening een bepaling op te nemen, die het mogelijk maakt, dat de po litie ook na zonsondergang woningen kon betreden tegen de wil der bewo ners. De heren S. Janse Jzn en J. Knuijt (beiden P.v.d.A.) en C. A. Polderdijk (G.B.) kantten zich fel tegen deze wij zigingen, Zij meenden, dat aanneming er van inbreuk zou maken op de par ticuliere vrijheid van betrokken groep ingezetenen. Volgens deze sprekers waren geen serieuze klachten te berde gebracht. Zij waren van oordeel, dat de voorstellen geïnspireerd waren door „zoeken" van de zijde der poli tie. De heren P. W. de Lange, A. de Jager( beiden C.H.U.) en Joh. Lucasse (S.G.P.) waren het hiermee niet eens. Zij voerden aan, dat de raad een slui tingsuur vastgesteld heeft. Dit wordt regelmatig ontdoken, hetgeen naar hun mening een aanfluiting van de gemeentelijke verordening betekent. Het voorstel werd tenslotte aange nomen met 4 stemmen tegen 3, die van de heren Janse, Knuijt en Polder dijk. NIEUWE GEMEENTE-ARTS. Aan dokter A. J. de Weerd verleen de de raad op diens verzoek onthef fing van zijn contract als gemeente arts. Tot zijn opvolger werd. met in gang van 1 Januari a.s. benoemd dok- Ier P. J. Brons uit Terneuzen. Tevens besloot men de instructie voor de ge- nieente-arts te wijzigen. Ir F. Klokke, architect in Middel burg, zal worden opgedragen herzie ning van het uitbreidingsplan te ont werpen. B. en W. hadden een voorstel tot wijziging ingediend, omdat in het huidige plan geen plaats is voor wo ningen met garages voor vrachtrij ders, opslagplaatsen e.d. Deze kwestie is urgent in verband met de voorge nomen omlegging van de Rijksweg. Een subsidieverzoek van de vereni ging „Het Wit-Gele Kruis" werd afge wezen. De rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor het jaar 1955 verlengd tot een bedrag van f 25.000. groot aantal kaarsen een zacht licht verspreidde. Ds. Metz vertelde het Kerstverhaal en er werden Kerstliederen gezongen, terwijl door enkele kinderen met begeleiding van een blokfluit een treffend Kerstspel letje werd opgevoerd. De hinderen, die het feest bijwoonden, ontvingen een Kerstboek, een kalender en een versnapering. Voor dit Kerstfeest bestond veel belangstelling. Woensdagmiddag werd met de vier- en vijfjarige kinderen Kerst feest gevierd en Woensdagavond met de Westhillklasse. Tijdens deze bij eenkomsten werd eveneens een een voudig Kerstspelletje opgevoerd. Kerstfeest C.J.V.F. Dezer dagen vierden de Middelburg se groepen van de C.J-V.F. het Kerst feest. Allereerst trokken de meisjes de stad in om bij verschillende zieken een Kerstgroet, bestaande uit zang, de clamatie en een verhaal te brengen. In het kerkcentrum, dat door enkele leden stemmig was versierd, gebruik te men daarna gezamenlijk een brood maaltijd. Vervolgens toonde elke groep, wat voor de zieken was uitge voerd. Tenslotte vertelde Jefka Wim- ke een spannend Kerstverhaal. Deze geslaagde avond stond onder leiding van de jeugdwerkleidster mej. M. A. Teunissen. Vlissingen Kerstbijeenkomst N.V.V.- Vrouwenbond De Vrouwenbond van het N.V.V., afdeling Vlissingen, hield Dinsdag avond in het A.N.M.B.-gebouw een goed geslaagde Kerstbijeenkomst. De avond werd gevuld met tracta- ties, tombola en overhandiging van cadeaux. Voorts werden zang, decla matie en Vertellingen ten beste, ge geven, welke zeer in de smaak van de aanwezigen vielen. De voorzitster, mevrouw Van Put tenVan Thiel, heette een tiental nieuwe leden welkom. Kerstmiddag huisvrouwen De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen hield in het „Strandhotel" te Vlis singen een druk bezochte Kerstmid- dtig. De middag werd gevuld met de clamatie van mevrouw E. L. Adriaan- seBergansius en voorts werden eni ge Kerstliederen ten gehore gebracht, welke op platen waren opgenomen. De voorzitster, mevrouw A. Spuiman- Stuurman, sprak een openings- en slotwoord. Veere Aanvoer bieten Tijdens de bietencampagne werden in Veere 15.788.000 kg nieten aange voerd. Oost- en West-Souburg Z.L.M.-afdeling vergaderde. De afdeling Souburg van de Z.L.M. hield een ledenvergadering in „De Zwaan" onder voorzitterschap van de heer P. de Visser. Op deze vergade ring sprak ir J. Bos, adjunct-secreta ris der Z.L.M.over „De huidige posi tie van de Nederlandse landbouw". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een dankbaar ge bruik gemaakt. Kerstavond. In „Rehoboth" te Souburg werd on_ der auspiciën van de Geref. Jeugdcen- trale een kerstavond gehouden, die geleid werd door de heer B. Koole Jr. Na de Kerstliturgie werd het hoor spel „Een wonderlijk Kerstfeest in Rome" opgevoerd. Ds Brederveld ein digde met dankgebed. Losplaats Souburg. Aan de losplaats te Souburg werd dit jaar 11.978.960 kg suikerbieten aangevoerd. Dit getal is nog nimmer tevoren bereikt. Zoutelande Benoeming. Mot ingang van 1 Februari a.s. is mevr. E. J. JanseVos te Zoute lande benoemd als tijdelijk onderwij zeres aan de Christelijke B.L.O. te Middelburg. Aagtekerke Kerstsamenkomst De onlangs opgerichte afdeling Aagtekerke van de Ned. Chr. Vrou wenbond hield een Kerstsamenkomst. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw J. de Jong-Bikker, pre sidente van het gewest Zeeland. De Kerstliturgie werd verzorgd en voor gedragen door de dames D. H. Baas- Kemp, presidente van de afdeling St. Laurens en D. van Doom-Nieuwen- huise. Mevrouw G. Willemse-Breu- kink, presidente van de afdeling Aagtekerke las een gevoelvol Kerst verhaal. Mevrouw Baas eindigde met dankzegging. Advertentie America's popular cigarette - ||"t 85 cent per pakje Made in Holland for the Successors to Brown WILLIAMSON TOBACCO CORP.. Louisville, Ky. u.s.A. Scharendijke bezit thans een jeugdgebouw Met enkele forse trekken zaagde Woensdagavond ds P. N. Kruyswijk, Geref. predikant te Ouderkerk aan de Amstcl, de plank, die de ingang van het jeugdcentrum te Scharendij ke versperde, doormidden. Enkele honderden belangstellenden kwamen hierop bijeen in de grote zaal van dit gebouw, waar de plaatselijke geref. predikant, ds H. M. Kuitert, door wiens enthousiasme dit jeugdhuis me de tot stand kwam, een welkomst woord sprak. Ds Kruyswijk, voorzitter van depu- taten der Geref. kerken tot besteding van de watersnoodcollecte, droeg het gebouw over aan de kerkeraad na mens zoals hij zeide 700.000 ge reformeerden van Nederland. Groter collecte dan op de 8e Februari 1953 is nimmer gehouden. Dit is ondanks de ramp een goddelijke zegen. Het is daarom met grote dankbaarheid vervuld, dat wij dit huis aan de ge reformeerden van Scharendijke over dragen, aldus spreker. Ds Kruyswijk sprak de verwachting uit, dat de ge hele dorpsgemeenschap van het ge schenk zal mogen profiteren. Examens Te Arnhem slaagde de heer C. Pip- ping uit Oud-Vossemeer voor het wiskundig gedeelte van het examen werktuig-kundig- calculator. Oostburgse raad maakte Door invoering noodmaatregelen De raad van de gemeente Oostburg heeft in haar zitting van Woensdag de begroting behandeld. Hoewel deze zeer scherp gesteld was, moest de be groting sluitend worden gemaakt door een tekort van plm. 12.000 weg te werken. Door het verhogen van de reinigingsrechten en rioolrechten werd het tekort teruggebracht tot 2500. Hoewel de raad ongaarne de ze maatregel nam, moest zy hier toch toe besluiten, zij het dan onder toe zegging, dat zodra de financiële po sitie beter wordt, deze rechten weer verminderd zullen worden. Een uitvoerige discussie ontstond over het voorstel, het resterende te kort van 2500 weg te werken door een verhoging van het school geld der gemeentelijke kleuterschool. Dit voorstel kon(tenslotte alleen maar aangenomen worden, nadat nadruk kelijk toegezegd was,' dat deze ver hoging niet meer dan 50 zou be dragen en ongedaan gemaakt zou worden, zodra de gemeentefinanciën zulks mogelijk maakten, of als de nieuwe wet op het kleuteronderwijs hiertoe de mogelijkheid zou openen- De begroting werd hierna aangeno men. In een volgende editie komen wij nog nader op deze raadsvergadering terug. Appingedijk 21 v. Baltimore n. Norfolk. Arendskerk 21 v. Rotterdam n. Kobe Johan van Oldenbarnevelt 22 v. Suez naar Aden. Kieldrecht 21 v. Aden n. Suez. Muiderkerk 18 v. New Castle Nsw. n. Syd ney. Overijsel p. 21 Ouessant n. Duinkerken. Papendrecht t. verin. 23 v. Curacao n. Aruba. Slamat 21 nm. v. Marseille n. Rotterdam. Stad Maastricht verm. 22 v. R'dam naar Huelva. Stad Schiedam 21 v. Spezia n. Casablanca. Tjitjalengka 22 te Mauritius. Utrecht 21 v. Houston n. New Orleans. Caltex Utrecht t. 21 v. Sidon n. R'dam. Congostroom nacht 21-22 te Amsterdam. Heemskerk p. 21 Suez n. Aden. Jagersfontein 21 te Antwerpen. Korovina t. p. 21 Ouessant n. Kaapstad. Malea t. 22 te Townsville. Molenkerk 21 v. Shanghai n. Kobe. Sirrah 21 v. Sydney n. Nec Castle (N.S. W.). Alnati p. 22 03.50 u. Vlissingen, Antwer pen n. Roterdam. Aludra 21 te Colombo. Arendsdijk p. 22 03.20 u. Vlissingen, ant- werpen n. Rotterdam. Boschfontein 21 v. Aden m. Zd. 9frika. Limburg p. 22 Minikoy n. Aden. Alcyone 17 van Rosario. Aalsdijk 18 v. Houston n. New Orleans. Abbekerk 20 v. Djibouti. Alchiba 19 v. Antwerpen. Alkaid 20 v. Hamburg te Autio. Alphard 15 te Santos. Amerskerk 20 te Singapore. Appingedam 20 90 m. N.O. v. Finisterre Banka 16 te Los Angeles. Arnedijk 20 300 m. N.O. v. St. Maarten. Axeldijk 21 v. Havanna te Trinidad. Bali p. 19 Gibraltar. BUtar 17 v. Tanga te Mombasa. Blijdendijk 21 v. R'dam te New York. Bloemfontein 14 v. A'dam te Durban Boissevain 22 v. Buen. Air te Santos. Celebes 20 v. Pt. Said. Clavella (Shell) 20 515 m. WN.W. v. Pt de Galle. Cottica p. 20 Finisterre. Dacapo 20 45 m. N.O. v. Kaap Villano. Delft 19 295 m. W.N.W. v. Tenerlffe. Dongedijk 15 te Vancouver. Drente p. 20 Finisterre. Esso Amsterdam 19 v. Sldon te Autio. Etrema 20 130 m. Z. v. Finisterre. Gaasterkerk 18 v. Bremen te Antwerpen Gouwe 20 715 m. Z.O. v. Monrovia. Grootekerk 20 150 m. O Z O. v. Pt. Sudan Hydra 20 v. Ciudad TrujlUo n. Guanta. Indrapoera 20 v. Makassar n. Balik Pa- pan. Japara 17 te Baudar Shahpur. Jongkind 17 dwars voor Dungeness. Kcta Gede 18 v. R'dam te Djakarta. Kota Agoeng 18 v. Hamburg te Antw Kota Baroe p. 20 Gibraltar n. Djakarta. Laagkerk 20 560 m. O. v. Bornholm. Harenberg 20 580 m. O .N.O. v. Bermuda. Laurenskerk 12 te Szezicin. Lawak 14 te Portland. Oregon. Lekhaven 20 190 m. Z.Z.W. v. Kp. St. Harta Grande. Leopoldskerk 16 te Shatt al Arab. l*euvekerk 18 v. Hamburg te Bremen. Corilla 19 v. A'dam te Curasao. Cistula 20 19 m. W. v. Nagasaki. Loosdrecht 13 v. Abadan te Basra. Loppersum 12 v. Casablanca te Antw. Marcella 20 v. R'dam n Gothenburg. Meliskerk 15 v. Aden. Ridderkerk 20 van Las Palmas. Statue of Liberty 19 v. Pt. Said. Straat Mozambique 15 te Durban. Weltevreden 20 v. Djakarta te New York Zuiderkruis, geen opgave. Tasman 6 v. Semarang n. Hongkong Telamon 20 v. Barranquilta n. Aruba Tjibadak 15 v. Adelaide n. Frqmantle. HOOG EN LAAG WATER 24 December Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.-t-N.A.f- 1.22 1.83 1.47 2.02 2.19 2.15 2.46 1.41 3.00 1.65 U.+N.A.P 13.32 1.83 13.55 2.02 14.30 2.12 14.59 1.35 15.11 1.60 J. N A t 7.37 1.79 7.58 2.00 8.39 '2.17 8.25 1.46 8.41 1.69 U.— N.A.F 19.56 1.85 20.18 2.05 20.58 2.21 20.40 1.50 20.54 1.74 Onderhoud van de havenwerken Breskens in 1955 aanbesteed Ten kantore van de directie Zeeland van de Rijkswaterstaat in Middelburg werd Woensdag aanbesteed het onder houd van de havenwerken in Bres kens gedurende het jaar 1955. Ingeschreven werd als volgt: P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 99.800; E G. Lindenbergh, Vlissingen, f 100.450 A van der Straatens Aann.bedr. N-V., t 102.000; L. J. Dekker. Vlissingen, f 106.900J. la Gasse, Koudekerke. f 107.000; P. J. van de Sande, Bres kens, f 110.000; L. v. d Klippe, Vlis singen, f 113.000. Comité tot hulp aan verplaatste personen Naar wij vernemen heeft de Com missaris der Koningin in de Prov. Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casem- broot het erevoorzitterschap aanvaard van het Zehuws Comité tot hulp aan Verplaatste personen. Zoals men weet stelt dit Comité zich ten doel een 24- t&l jonge vluchtelingen door een twee jaarlijkse opleiding in Zeeland op agrarisch gebied de vereiste vakbe kwaamheid bij te brengen voor emi gratie naar het Westelijk halfrond. De verloting die hiervoor o.a. is op gezet kan slagen, wanneer in de ko mende weken nog enkele duizenden loten woren geplaatst. Mogen vele Zeeuwen door één of meerdere loten te kopen, medewerking tot dit prach tige en menslievend doel Antwoord B. en W. van Goes (Slot van pag. 2) Nadat In tweede instantie nog ver schillende raadsleden het woord had den gevoerd, waarbij zich o.a. een langdurige discussie ontspon over zgn. „goktenten" op de kermis, ging men tegen zeven uur uiteindelijk tot de behandeling van de begroting over. Hierbij werd het reeds in de aanvang gemelde voorstel over de subsidie voor de bijz. kleuterscholen gedaan. Alle raadsleden en ook de drie wethouders gingen hiermee ac- coord, hoewel B. en W. nog niet wis ten waar het geld hiervoor gevonden moest worden. De heer Van Riesen (WD) gaf er zijn stem aan. met het uitspreken van de hoop. dat men t.z.t. ook be reid zal zyn om een noodoplossing voor de openbare kleuterschool in Goes-Oost te krijgen. Na vaststelling van de begroting, werden daarop nog de bedragen per leerling voor 1956 voor de bijz. scho len vastgesteld Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 22 Dec. Groente: Bloemkool A 1284; B 21—49; C 10—34; Bintjes 7—8,70; An dijvie 27—54. Koopmans Blauwe 8.50.. Boerekoo) 315: Boskroten 828; Rode kool 826; Savoye kool 3—20; Witte kool IP; Bospecn 2634; Peen kg 3—23; Prei 1426; Spruiten ongeschoond 1542; ge schoond 29—59; Uien 4—22; Witlof 39— 76; Rapen 2—11; Veldsla 5—50; Waspeen 10—29: Sla 6—16; Schorseneren 13—58. Appelen: Cox Orange Pippin keuken 11 —13; Glorie van Holland keuken 6; Gol- der Delicious keuken 22—35; Goudrei- nette I 19—28; keuken 12—24; AA 32; A 23; BC 19; Groninger Kroon keuken 17; Jonathan I 17—27: II 7; keuken 3—17; Sterappel keuken 14; Grauwzoet I 33; II 21—28; Lombard Calville keuken 6; Lady Henneker 18; keuken 13. Peren: Bergamotte keuken 3; Comtesse de Paris keuken 6—9; Conference I 60; Gieser Wildeman II 15; keuken 10—23; St Remy I 16—20; II 16; keuken 10—17; Kleipeer 17; Tomaten C 60; Druiven: Black Alicante 1,13. VISMIJN VEERE. 22 Dec. Aangevoerd: 130 kg exportgar nalen 3.37; 2i kg schar 58; 11 kg wulken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3