EERSTE STEEN GELEGD VOOR CHR. B.L.O.-SCHOOL TERNEÜZEN WALCHEREN VISSERIJDAGEN GECOMBINEERD MET TENTOONSTELLING MIDDELEEUWS HYMNENBOEK IN KOUDEKERKE GEVONDEN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 22 DECEMBER 1954. PROVINCIALE A bi E U W S E C O u R N T ONDER GROTE BELANGSTELLING Mogelijkheden voor moeilijk lerend kind uitgebreid In aanwezigheid van de burgemees ter van Terneuzen, mr P. H. W. F. Teilegen, het bestuur van de vereni ging voor Christelijk Bijzonder Lager Onderwijs, de architect, ir P. J. 't Hooft, de aannemer, de heer B. Ste» gink, het hoofd der school, de heer It. C. Muïnen, en een aantal genodig den, werd Dinsdagmiddag door ds J. Scholten, voorzitter van het bestuur, in de Zuidlandpolder te Terneuzen symbolisch de eerste steen gelegd voor de nieuwe school voor Chr. B.L.O. In een korte toespraak verwelkom de ds Scholten in het bijzonder bur gemeester Tellfegen in diens kwaliteit van waarnemend voorzitter der stich ting, welke de belangen der moeilijk lerende kinderen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen behartigt. Spreker dankte zowel voor de steun, welke men van de stichting en van het gemeentebe stuur mocht ontvangen, als voor de goede verhouding, welke steeds be stond en mede heeft geleid tot de be langrijke gebeurtenis van deze steen legging. Ds Scholten herinnerde er aan, hoe op 1 September de school, die thans nog in noodlakalen is onder gebracht, kon worden geopend, waar mede een hartgrondige wens van vele ouders en leerkrachten in vervulling ging. Op 27 September vond de aan besteding van de nieuwe school plaats Brigade-generaal De Leur nam 19 officieren de eed af Plechtigheid in Middelburg In handen van brigade-generaal G. J. de Leur, inspecteur van het Dienst vak der Militaire Administratie, heb ben Dinsdagmorgen in Middelburg ne gentien tijdelijk tot reserve-officier aangestelde vaandrigs van dat dienst vak, de officiersecd afgelegd. De plechtigheid voltrok zich op de binnenplaats tussen de Breestraat en de Rotterdamse Kaai, waar in de toe komst de brandweer- en reinigings garage zal verrijzen. De militairen van do le COAK waren er in carré opge steld onder commando van de oplei dingscommandant, majoor J. Potte- boom. Nadat de officieren de eed had den afgelegd, hield generaal De Leur een korte toespraak, waarin hij hen op de betekenis van de zojuist afge legde eed wees. Tot slot richtte de inspecteur zich tot officieren, kader en manschappen van de COAK. De COAK defileerde daarna in de tfc'. Pietersstraat onder commando van majoor Potteboom voor de generaal, die daartoe op een podium voor het P.HBS-gebouw had plaatsgenomen. De muzikale opluistering van eedsafleg ging en défilé was ditmaal in handen van het muziekcorps van het regiment Huzaren van Boreel. De namen der beëdigden luiden: J. C. Reeuwijk, J. A. Brand, F. F. J. Drij- koningen, C. H. Jansen, F. D- Overdijk, J. F. Bollen, K. B. A. van der Schuijt, H. W. Meijer, B. W. van der Sande, E. P. Lander, D. J. van Gompel, J. B. Beekman, J. de Rooij, J. W. C. Milders, J. W. van Zeeland, C. J. Smeekes, P. Moester, F. S. Riemer en H. J. van Weijen. en in October kon met de bouw wor den begonnen. Hetgeen tot dusver werd opgeleverd, geeft goede hoop voor een voorspoedige afbouw en spreker wenste de architect en uit voerders Gods zegen toe bij de bouw der school, welke ten doel heeft het moeilijk lerende kind dat onderwijs te geven, hetwelk past bij zijn karak ter, aanleg en mogelijkheden. Nadat burgemeester Teilegen als waarnemend voorzitter van de stich ting en als burgemeester van Terneu zen zijn verheugenis had uitgesproken over de bouw van de school, waardoor de mogelijkheden voor het moeilijk lerende kind worden uitgebreid, bood ir 't Hooft zijn gelukwensen aan en wees daarbij op de zinvolle betekenis van de eerste steenlegging. Na de symbolische steenlegging en de bezichtiging van het in aanbouw zijnde gebouw, begaf het gezelschap zich naar het Herv. jeugdgebouw, waar een verversing werd aangebo den. Het nieuwe schoolgebouw, waarover wij reeds eerder een beschrijving ga ven, wordt een zogenaamde verdie- pmgsschool. Het gebouw zal o.m. be vatten voor moeilijk lerende kinderen vier leslokalen, een handenarbeidlo- kaal en een keuken en voor zeer moei lijk lerende kinderen een leslokaal, een lokaal voor handenarbeid en eveneens een keuken. De verwarming zal geschieden door middel van een centrale oliestookinrichting. Officiële Fifa-film Wereldkampioenschap Voetbal 1954 Hedenavond vertoont de P.Z.C. de film over het wereldkam pioenschap Voetbal 1954 te SOUBURG in „Het Zwaantje". Prijs 1,Aahvang: 8 uur. Als bijzondere toegift vertonen wij de vorig jaar te Parijs ge speelde wedstrijd ten bate van het Rampenfonds: Nederlandse Profs Frankrijk Biljartcompetitie Voor de biljartcompetitie eerste klasse libre werd te Vlissingen de wedstrijd A.B.C.AJnM. gespeeld. Het werd een 24 zege voor A.L.M. De uitslagen waren: Verhulst (ABC) 326, 8, 186, 40,75 Rijkenberg (ALM) 220, 8, 101, 27.50. Harting (ABC) 190, 24, 29, 7.91. Gabriëlse ALM 136, 24, 17, 5.66. Schouten (ABC) 95, 20, 19, 4.75. Verhage (ALM) 160, 20, 39, 8,00. Middelburg C.O.A.K.-Kerstviering Voor de militairen van de le C.O. A.K. werd Dinsdag in het Middelburg se Schuttershof een Kerstviering ge houden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Bij de aanvang hield aalmoezenier W. A. M. Pompe een korte toespraak, waarna het C.O.A. K.-zangkoor het lied „Hoe leit dit Kindeke" zong. Vervolgens was het woord aan ds. D. van der Werf, leger- predikant, die eveneens een kort woord sprak. Het overige deel van het program ma, dat geheel in het teken van het naderende Kerstfeest stond, bestond uit de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven met een voorspel van J. J. C. Böckling „De droom van meneer Scrooge Dit stuk, geschre ven naar Charles Dickens befaamde „A Christmas Carol" werd door een groepje dames en militairen onder re gie van 2e luitenant M. G. van Raay verdienstelijk vertolkt. Het oogstte bij het talrijk publiek veel succes. Tij dens het spel zong het C.O.A.K.-koor nog een aantal liederen. Op de wieken De Middelburgse Postduivenvereni ging „Zeelandia" hield het afgelopen weekeinde in gebouw „Mercurius" haar jaarlijkse duivententoonstelling. Er waren 125 dieren ingezonden. Als keurmeester trad op de heer Slag boom uit Zierikzee. De prijzen werden als volgt behaald: Klasse I: 1 en 4 G. Verburg; 2 M. Jaspers; 3 A. Hooftman; 5 P. van Sab- ben. Klasse II: 1 A- Hooftman; 2 en 5 M. Jaspers; 3 G. Verburg; 4 J. de Buck. Klasse III: 1 J. Vetter; 2 B. Biesen; 3 en 4 A. Hooftman; 5 L. van Geel. Klasse IV: 1 M. Jaspers; 2 J. de GEMEENTERAAD BRESKENS R.B.Y.C. heeft goede resultaten afgeworpen De gemeenteraad.van Breskens kwam, zoals wij Dinsdag reeds méldden, Maandag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Eekhout. Bij de behandeling van de begroting 1955 sprak de voorzitter er zijn genoegen over uit, dat ook in het volgende jaar weder om de visserydagen zullen worden gehouden. Hij vroeg zie. echter af, of dit te combineren zqu zijn met een jaarmarkt. De R.B.Y.Cheeft goede re sultaten afgewofpen en de jachthaven is een beeld, dat men te Breskens niet gaarne zou missen. Voorts herinnerde de voorzitter aan de gevestigde industrieën. De te bouwen Willielmina fröbelschool zal tevens ruimte maken voor een nieuw jeugdhuis van de Ned. Herv. gemeente. De voorzitter vroeg zich af, hoe Breskens met een toevoeging van vijf woningen ooit uit de impasse zal ge raken van 250 noodwoningen. Hij zag dit tevens als een ernstige bedreiging van de industrievestiging. Verder her innerde hij nog aan de bouw van een nieuw raadhuis, een badhuis en een gymnastieklokaal. Ondanks het uit blijven van een regeling voor de we deropbouw zal de gemeente voortgaan met het realiseren van het herbouw plan. De straatverlichting in de Dorps straat en op het Spuiplein achtte de voorzitter volkomen aangepast, i De barakken welke thans nog ten dienste staan van de ouden van dagen, zullen worden verkocht, zodat de bouw van een lokaliteit voor deze mensen nodig is. Reeds heeft de Cen trale Dienst de opdracht ontvangen hiervoor een plan te ontwerpen. Ten slotte heeft een nieuw verenigingsge bouw de volle belangstelling van het gemeentebestuur. Een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de R.K- kleuterschool met terugwerkende kracht, zal t.z.t. worden ingediend. Bij dc verdere behandeling der be groting werd o.m. de mogelijkheid ge opperd om in West-Zeeuwsch-VIaan- dcren voor gezamenlijke rekening een beroepsbrandweerkorps te vormen of eventueel een magirusladdcr te kopen. Gevraagd werd, of de huur der nood woningen tot het oude bedrag kan worden teruggebracht. Van Prot. Chr. zijde werd gepro testeerd tegen het houden van de vis serijfeesten op Zondag, maar het idee om aan de feesten een tentoonstelling te verbinden vond de volledige in stemming. De Wijziging verordening vleeskeu ringsdienst werd na enige discussie aangenomen, evenals een wijziging in de algemene politieverordening. De jaarwedden van het secretarie-perso neel werden gewijzigd. Een voorstel tot wijziging der salarissen van het personeel, dat buiten deze regeling valt, werd in handen van B. en W. ge geven. Zij zullen hierover met een nader voorstel komen. Buck; 3 L. van Geel; 4 J. Vetter; 5 P. van Sabben. Klasse V: 1 J. C. F. Jop- se; 2 I. Wondergem; 3 J. de Buck; 4 J. van Belzen; 5 P. van Sabben. Klas se VI: 1 M. Jaspers; 2 B. Biesen; 3 en 4 I. Wondergem; 5 A. Hooftman. Klasse VII: 1 en 2 M. Jaspers. Klasse VIII: 1 I. Wondergem. De mooiste vogel van de tentoon stelling was van G. Verburg, de mooi ste jonge doffer was het eigendom van J. C. F. Jopse. Wijkavond H.H. gemeente In de geheel gevulde Bogardzaal te Middelburg werd onder leiding van de wijk-predikant dr H. van der Lin de, een wijk (Kerst-) avond van de Hervormde Gemeente gehouden. Na dat gezamenlijk enige Kerstliederen waren gezongen hield ds. van der Linde een meditatie, gewyd aan het Kerstgebeuren. Vóór de pauze declameerden de da mes L. Meyer en Van Moort en de heer W. Baars. Na de pauze vertelde mej. Mejjer een Kerstverhaal en sprak de heer Kees Helder over „Advent". Nadat gemeenschappelijk gezongen was. sloot dr. Van der Linde deze uit stekend geslaagde Kerst-wijdings. avond. Adventswijdingsdienst De afdeling Middelburg van de Her vormde Vrouwengroep „In Dienst der Kerk" hield Maandagavond in de Bo gardzaal een goed bezochte Advents wijdingsdienst. Na een openingswoord van de presidente, mevrouw M. C. Don-Verboon, werd een Kerstliturgie uitgevoerd, waaraan, behalve bij de gedeelten, die gezamenlijk werden ge zongen, de dames Don, Edelman, Groe- newold en Jonker, deelnamen. Mevrouw Bastiaanse, die het Kerst verhaal „Het heidehuisje" voordroeg en mej. De Munck, die het gedicht „Harm de Visser" declameerde, oogst ten daarmee veel succes. De verschil lende onderdelen van het programma werden afgewisseld door samenzang, terwijl ook een zangkoortje onder lei ding van mej. De Vo3 medewerking verleende. Schoolcompetitie Middelburg Tijdens de Kerstvacantie zullen een aantal Middelburgse scholen deelne men aan schooldamwedstrijden, ge organiseerd door de Middelburgse Damclub. Niet minder dan 16 tiental len hebben voor deze wedstrijden in geschreven. Deze tientallen worden verdeeld in twee groepen als volgt: Groep I (ou deren); Rijkskweekschool, ULO Sin gelstraat A en B; Chr. H.B.S.; ULO, Dwarskaai A en B; ULO Nieuwe Ha ven A en B. Groep Iï (jongeren): OLS Molen water A, B en C; OLS Gravenstraat A en B; OLS Singelstraat; ULO Sin gelstraat C; ULO Dwarskaai C. Alle wedstrijden worden gespeeld in de bovenzaal van de Schouwburg aan het Molenwater en beginnen 's mid dags om twee uur op 23, 27 en 29 De cember voor groep I, op 24, 28 en 3f December voor groep II. Op 30 Decem ber zal vermoedelijk een wedstrijd tussen de winnaars van beide groepen worden gespeeld. Ongeveer een jaar geleden werden bij de restauratie van het orgel in de Ned. Hervormde kerk te Itoudekerke met muziek beschreven perkamenten gevonden, waar ds. F. S. Klooster man uit Vlissingen op verzoek van de kerkvoogdij een nader onderzoek naar heeft ingesteld. De perkamenten zo is gebleken zijn vermoedeiyit restanten van een laat middeleeuws hymnenboek. Ds. Kloosterman (candidaat klas sieke letteren) liet foto-copiën van de documenten maken en slaagde er in veelal verbleekte en vervaagde Go- thische lettertekenen van een der bladen geheel te ontcijferen. Na trans criptie ontstond een hymne op de Drie Koningen, waar nog slechts en kele regels aan ontbreken. Ds. Kloos terman zag in versmaat en woord spelingen overeenkomst met de wer ken van de in 1180 gestorven Adam van St. Victor. Een ander blad bleek niet in versmaat een stuk te be vatten, betrekking hebbend op de ont hoofding van Johannes de Dooper en een derde manuscript is een hymne op Maria, Sterre der Zee. De perkamenten, welke na de her vorming weinig meer gebruikt wer den, zijn vermoedelijk gebruikt om er pakkingen voor het orgel van te ma ken. Het is niet uitgesloten, dat men ook in Zoutelande dergelijke docu menten kan aantreffen. De zes originele bladen bevinden zich weer in het archief van de Ned. Hervormde Kerk te Koudekerke; ds. Kloosterman behield de foto-copiën en is voornemens deze zo mogelijk al le te ontcijferen en te vertalen. Of de vondst van enig belang is acht hjj moeilijk te beoordelen; vermoedelijk dateerde het hymnenboek uit de 15e of 16 e eeuw. Afd. Zuid-Beveland C.B.T.B. hield jaarvergadering Referaat over het bouwplan van de boer De afd. Zuid-Beveland van de Boe ren en Tuindersbond hield Dinsdag middag haar jaarvergadering In „de Prins van Oranje" te Goes. Het jaar verslag van de secretaris, drs. J. J. Knibbe, herinnerde aan de slechte weersomstandigheden van dit jaar. De pogingen om voor de boeren, van wie het gewas hagelschade opliep, bij zondere voorzieningen te krijgen, werden niet met succes bekroond. Wel kan er dienaangaande een beroep op het Borgstellingsfonds voor de Land- en Tuinbouw worden gedaan. In de gebieden, welke door de wa tersnood werden getroffen gingen de herstellingswerkzaamheden normaal door, hoewel het behandelen van de financiële schadevergoedingen erg aan stagnatie onderhevig is. Uit het jaarverslag bleek tevens, dat aan de technische herziening van wachtgeld en werkloosheidswet hard wordt ge werkt. De positie van de gehuwde vrouw, welke niet de kostwinner van het gezin is, heeft hierbij de volle be langstelling. De bouw van de Chr. Landbouwhuis- houdschool te 's Heer Arendskerke wacht nog steeds op de rijksgoedkeu ring, waarna men tot aanbesteding kan overgaan. Met de Stichting voor School- en Beroepskeuze werd dit jaar op pret tige wijze samengewerkt. Het bureau te Goes blijkt in een behoefte te voor zien, daar in de afgelopen periode reeds meer dan honderd gevallen werden behandeld. Na goedkeuring van de rekening van de penningmeester, ging de ver gadering over tot de bestuursverkie zing. Na hoofdelijke stemming wer den de heren H. Hoeve, Baarland, J. de Jager, Kapelle en drs. J. J. Knib be uit Goes met meerderheid van stemmen herkozen. Vervolgens hield het hoofd van de Christelijke Lagere Landbouwschool te 's Heer Arendskerke, de heer C. Blaauw, een referaat over „Het bouw plan van de boer". Spreker was van mening, dat het bouwplan van de boer niet bepaald behoort te worden naar productiviteit alleen, maar te vens een economische daad met gods dienstige achtergrond moet zijn. Het is zeer belangrijk om bij de te genwoordige landbouw te streven naar een gezonde vruchtopvolging en afwisselend krachtvoegende en krachtontnemende gewassen te ver bouwen, aldus spr. Nadat de heer Blaauw enkele vragen, naar aanlei ding van zijn betoog gesteld, had be antwoord, brachten de heren J. Bug- zer uit Krabbendijke en A. de Jager uit Nieuwdorp een geanimeerd vraag gesprek tussen een jonge en oudere boer, waarbH enkele belangryke pro blemen op net gebied van de land bouw werden besproken. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. Jo Sternheim voor Z.V.U. Voor de Stichting Zeeuwsche Volks universiteit trad Dinsdagavond in het „Schuttershof" de bekende voor drachtskunstenaar Jo Sternheim op met het dramatische dichtwerk „Je- remia" van de dichter-schiijver Ste fan Zweig. Van deze belangrijke schepping van Zweig werd indertijd in het kader fan de „Grote Trek - actie eveneens een vertolking gege ven, waarover wij reeds uitvoerig schreven, zodat wy met een beknopt resumé menen te mogen volstaan. Deze tragedie, welke door Zweig vrij naar de Bijbelse tekst werd gedrama tiseerd, werd ontleend aan ae hoofd stukken 37 en 38 van het boek Jere- mia, welke handelen over de onder gang van Jeruzalem en de dood van koning Zedekia en de profeet Jeremia. In proza en poëzie bracht de heer Sternheim een uitstekende vertolking van dit dramatische gegeven, waar van hij zelf de vertaling verzorgde. Zyn boeiende voordracht, welke door een duideiyke korte inleiding werd voorafgegaan, werd door de aanwezi gen met grote aandacht beluisterd. Collecte Doordat de Heilsmuzikanten te Goes Zaterdag de moeite namen bij de Kerstpotten enkele Kerstliederen te spelen, brachten de potten het mooie bedrag van 225.op. VEILING GOES. 21 Dec. Exportveiling Appelen: Cox Orange Pippin 47—63; Sterappel I 16— 25; Goudreinette AA 31; A 25; BC 16; I grof 22,60; I 15,80; II 9,40; Jonathan AA 32; A 34; B 29,10; C 27; 1 16.30-30; II 7,70; Golden Delicious A 52—55; B 43; C 27—37; I 25—57; II 8—15; Bramley Seed ling I grof 10; I 8,50; I! 4,50; Cox Orange Pippin op monster I 45. Peren: Comtesse de Paris I grof 21; I 8,50; St Remy I grof 16; I 16,30; II 9,50; Pondspeer I 12; II 8; Gieser Wildeman I grof 33; I 25—27; H 12; Kleipeer I li; Conference II 15; Harm. Harkes I 12— 33.40; II 9. Verpakt fruit: Goudreinette AA 3438; I 27—33; Golden Delicious AA 58—61; A 55—60; B 33—47; I 36—64; Cox Orange Pippin I 41—72; Jonathan A 33; I 23—31: Doyenne du Cornice I 89111. Gewone veiling. Appelen: Cox Orange Pippin keuken 2831; fabr 322; Jona than keuken 1020; fabr 38; Golden Delicious keuken 1034: fabr. 325; Sterappel keuken 5—10; fabr. 3; Zoete E--mgaard keuken 29; fabr. 27; Winston keuken 10—21; f br. 3; Goudreinette keu ken 13.50—15,70; fabr. 8,40—9,50; kroet 3.80; diverse soorten appelen kreet 3.60 Peren: Comtesse de Paris keuken 16; Doyenne du Comice keuken 79—60: fabr 's-Heer Arendskerke Afscheid brandmeester In een vergadering van de Vrijwilli ge Brandweer te 's-Heer Arendsker ke werd afscheid genomen van de brandmeester Chr. Janse, die de ge meente binnenkort verlaat. De schel dende brandmeester werd toegespro ken door commandant G. van Dam me en door burgemeester A. A. Elen- baas, die woorden van dank sprak voor het vele werk, dat de heer Jan- se in het belang van de brandweer heeft verzet en de spontane wijze, waarop dit steeds geschiedde. De heer Van Damme bood tenslotte een ge schenk aan. Alkaid 20 te Antwerpen. Appingedijk 21 te Baltimore. Arendskerk 20 n.m. te Antwerpen. Axeldijk 21 te Trinidad. Blijdendijk 21 te New York. Heemskerk 20 v. Pt. Said n. Suez. Johan van Oldenbarnevelt 21 te Pt. Said. Kieldrecht 21 te Aden. Omala (t) 20 v. Thameshaven n. Curacao. Perna (t) 20 v. Port Elisabeth n. Trinidad Slamat 20 v. Genua n. Marseille. Utrecht 18 te Houston. Aalsdijk 19 te New Orleans. Almkerk p. 20 Kp. Leeuwin n. Aden. Alnati 22 v. Antw. te R'dam verw. Bali p. 21 Kp. Finisterre n. Aden. Drente verw. p. 22 vjn. Gibraltar n. Na pels. Jagersfontein 21 07.30 u. v. rede Vliss. n. Antwerpen. Kota Agoeng 21 non. v. Antwerpen naar R'dam. Kota Baroe 22 17.00 u. Marseille verw. Laagkerk 20 te Gdynia. Merwede 20 v. A'dam n. Hamburg. Overijssel p 20 20.00 u. Kp. Finisterre n. Duinkerken. Polydorus 20 v. Pt. Said n. A'dam. Salawati 21 te R'dam. Willem Ruys p. 21 Guardaful n. Colombo Alcyone 17 van Rosario vertr Ahbekerk 30 te Djibouti. Algenib 18 225 m. Z.Z.W. v. Fern. Naronha Alphard 15 te Santos. Aludra 19 260 m. Z. v. Bombay. Amerskerk 19 te Singapore. Annenkerk 19 te Antw. ADpingedam 19 50 m. O.N.O. v. Ouessant. Arendskerk 19 v. Antw. te R'dam. Arnedijk 19 90 m. Z. v. Mona Eii. Banka 16 te Los Angeles. Bacchus 19 v. Paramaribo te D?merara. Meliskerk 15 v. Aden. Mapia 19 v. Semarang n. Tegal. Mataram 19 v. Djakarta te R'dam. Molerikerk 5 te Shanghai. Muiderkerk 16 v. R'dam te N. Castle N.S.W. Nestor p. 18 Azoren. Ophlr 19 v. Belewan te Djakarta. Oranjestad 19 v. Puerto Limon. Ouwerkerk 13 v. R'dam te Melbourne. Papendrecht 18 v. Buen. Aires te Cu rasao. Polyphemus 17 v. Penang te Belawan. Pr. Willem van Oranje 19 te Hamburg. Rijnkerk 21 v. Zanzibar te Mozambique. Ridderkerk 20 te Las Palmas. Schie 20 te Antw. Schiedijk 19 v. Bremen te Newport. Schouten KPM 19 v. Mozambique te Mom basa. Sinabang 17 v. Melbourne te Sydney. Sloterdijk 19 230 m. Z. t. O. v. Halifax. Sirrah 16 v. Tandjong Priok te Sydney Soestdijk 14 dwars voor Socotra. Stad Alkmaar 20 v. Bombay te R'dam. Stad Leiden 17 te Tokaradi. Stad Maassluis 18 120 m. N. t. W. v. Trondheim. Stad Maastricht 18 v. Cassablanca te Rot terdam. Stad Schiedam 17 30 m. Z. v. Minorca. Statue of Liberty 18 te Suez. Weltevreden 20 v. Djakarta te New York Willem Barendsz 15 v. Kaapstad. KERKNIEUWS. Drs Okke Jager te Vrouwenpolder heeft het beroep naar Rotterdam niet aangeno men. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te St. Thomas (Canada) btj de Old Free Christian Reformed Church ds D. Slagboom, Middelburg. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Amsterdam-C, F. J. Dle- leman te Yerseke. 62—65; St Remy keuken 7—10; fabr. 69; Pondsperen keuken 8; fabr. 5—6; Gieser Wildeman keuken 23—27; fabr. 7—12; Kiel- peer keuken 8; fabr. 3—4; Conference keuken 24—27; fabr. 10—14; Harm. Har- ker fabr. 9; Légipont keuken 15. VEEMARKT ROTTERDAM 21 Dec. Aanvoer in totaal 4142 6701), waarvan: vette koeien en ossen 800; ge- bruiksvee 1008 (557'; Vette kalveren 86; Graskalveren 235 (172); Nuchtere kalve ren 984; varkens 105; biggen 380; paarden 143; veulens 9; schapen of lammeren 338; bokken of geiten 44. Prijs in cents per kg: Vette koeien, le kw 250—262. 2e kw. 230—242, 3e kW. 190—200; vette kalveren le kw. 280—300, 2e kw. 260—280, 3e kw. 230—250; Slacht- paarden le kw. 195, 2e kw. 185, 3e kw. 175. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kW. Graskalveren 325 250 175 Nuchtere kalveren 55 50 46 Varkens (lev. gew) 50 43 3 8 Schapen 120 110 90 Lammeren 110 100 90 Kalf- en Melkkoeien 1025 900 800 Vare koelen 650 600 475 Vaarzen 675 600 475 Pinken 425 325 280 Vette koelen, aanvoer ruim, handel traag, niet geheel prijsh., enkele prima's boven notering. Vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel redelijk, prij zen onveranderd; Graskalveren, aanvoer iets meer, handel matig, vooral niet ho ger in prijs. Nuchtere kalveren, aanvoer even groter, handel stug, iets minder in prijs. Biggen, aanvoer ruimer, handel lui, vooral niet hoger in prijs Slachtpaarden, aanvoer, als vorige week. handel flauw, le kwal. prijsh., 2e en 3e Iets iager. Lammeren, aanvoer kleiner, handel ma tig, iets teruglopende prijzen. Melkkoeien aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen als vorige week. Vare koeien, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen on gewijzigd. Pinken, aanvoer gewoon, han del stroef, prijzen constant. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren kipeieren 12 cent; poelje-eieren 9 cent; eendeleren 8 cent; kalkoeneieren 15 cent; ganseleren 15 cent. VEILING SINT MAARTENSDIJK. 21 Dec. Uien gewone 21,10; drielingen lb; picklers 25; stek 4,50 Aanvoer 20 ton. Stekpeen 4,10. Aanvoer 1600 kg. VISMIJN VEERE. 21 Dec. Aangevoerd: 850 kg exportgar nalen 2,59—3.28; 72 kg schar 44—59; 66 kg bot 51—61; 28 kg wulken 54; 6 kg schardijn 35—47. SCHAKEN Schoolcompetitie van Z.S.B. begon met negen zestallen De schoolschaakcompetitie van de Zeeuwse Schaakbond is ook weer be gonnen Er wordt aan deelgenomen door acht scholen, die samen r.egen zestallen afvaardigden, verdeeld over twee groepen De indeling luidt als volgt; Groep A (Zeeuwsch-Vlaande- ren): Technische school, Terneuzen; Koningin Wilhelmina Lyceum, Oost- burg; Chr. ULO Oostburg en Lyceum Terneuzen. Groep B (Walcheren): Gymnasium, Middelburg, RHBS, Middelburg I en II; Op- ULO Middelburg en RHBS Vlissingen. In groep B werden de eerste wed strijden reeds gespeeld RHBS Mid delburg I nam de leiding door een eigen tweede zestal. Het gymnasium Middelburg bezorgde de RHBS Vlis singen een l&--4$4 nederlaag De vol gende ronden zullen worden gespeeld op 15 en 29 Januari en op 12 en 26 Fe bruari. De competitie is enkelrondig. De twee hoogstgeplaatste zestallen zullen daarna nog een enkelrondige vier kamp houden om het schoolschaak- kampioenschap van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15