Zeeuws inwonertal het laagst van Nederlandse provincies JIMMY OP HET SLAPPE KOORD ZWITSAL WALCHEREN De dokter zei: zalf gebruiken, maar JEUK D.D.D. Gezonde Bab/es WOENSDAG 22 DECEMBER 1954. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 16 ZEELAND IN CIJFERS Over 1953 ivas er een vertrekoverschot van 2388 ZEELANDS INWONERTAL is het laagste in de rü van Nederlandse provincies en bedraagt slechts 274.244, een aantal, dat nog lager is dan dat van Drenthe (293.759). Er zjjn zelfs drie steden in ons land, die meer in woners hebben dan de Zeeuwse eilanden samen, namelijk Amsterdam, Rot terdam en Den Haag, terwijl het inwoneraantal van Utrecht dat van Zee land ongeveer benadert (241.635). In vergelijking met de toestand op 31 December 1950 is de bevolking toegenomen in Zeeland met 2575 inwoners of ca. 0,9 Dit percentage blijft echter ver onder het landelijk gemiddel de, dat over dezelfde periode 3,4 bedraagt. De bevolkingsdichtheid in Neder land nam tussen 1950 en 1954 even eens toe. Op 31 December 1950 werd een aantal inwoners per vierkantejei- lometer in ons land genoteerd van 314,9 en op 31 December 1953 van 325,3. In Zeeland kwam dit aantal van 161,2 op 162,7. Overigens is Zeeland geenszins het dunst bevolkte deel van ons land: Drenthe en Friesland spannen in dit opzicht de kroon, al moet worden op gemerkt, dat in Drente de stijging aanzienlijker was dan op de Zeeuwse eilanden. In 1950 bedroeg het aantal inwoners per vierkante kilometer in Drenthe nog 108,9 en in 1954 reeds 122,2. Deze cijfers zijn te vinden in het pas verschenen Statistisch Zakboek 1954, dat door het Centraal Bureau voor de Statistiek op gezette tijden wordt uitgegeven. In dit boekje is op genomen een lijst van gemeenten met 20.000 en meer inwoners. Slechts twee Zeeuwse gemeenten komen op deze lijst voor namelijk Vlissingen en Middelburg. In 1953 vestigden zich in Zeeland in totaal 5266 mannen en 5625 vrou wen, terwijl vertrokken 6410 mannen Ver. Poolse oud-strijders in Vlissingen bijeen. De Vereniging van Poolse oud strijders hield in „Concordia" te Vlis singen een feest-vergadering, welke werd bijgewoond door het bestuur van Vereniging „AxelPolen". Tij dens deze vergadering boden de Axe laars de vereniging van Poolse oud strijders te Vlissingen een penning aan, die is uitgegeven ter gelegen heid van de 10-jarige bevrijding van Axel. Nadat de voorzitter van de Vereni ging van Poolse Oud-strijders, ir. J. Minkiewicz de vergadering had geo pend sprak namens de Polen de heer Strenk, lid van het hoofdbestuur van de Vereniging van Poolse Oud- strijders, in Nederland. De spreker wees vooral op de hechte vriend schapsbanden, die de inwoners van Axel met de Polen verbinden en ein digde zijn toespraak met de wens uit te spreken, dat de prettige samenwer king tussen de Vereniging „Axel Polen" en de Vereniging van Poolse Oud-strijders" nog vele jaren mag duren. De toespraak van de heer Strenk werd beantwoord door de heer A. Scheele, voorzitter van de Vereniging „AxelPolen", die vervolgens over ging tot de aanbieding van de pen ning. De voorzitter van de Vereniging van "Poolse Oudstrijders die de pen ning in ontvangst nam, zeide o.a. dat deze penning niet slechts een bewijs van vriendschap is. maar tevens „een herinnering aan de grote waarheid, dat de vrijheid ondeelbaar is; in Po len en in Nederland dezelfde". Als wederzijds bewijs van vriend schap bood de Vereniging van Pool se Oudstrijders de Axelse gasten een artistiek uitgevoerd foto-album aan, een werkstuk van de heer Szczepan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer D. J. Oggel, secretaris van „AxelPolen", die sprak over 't doel van deze vereniging en die de hoop uitsprak dat er een tijd zal ko men, dat een vrij Polen en een vrij Nederland contacten zullen leggen o.a. ook op cultureel gebied. De heer J. Verplanke uit Axel, ver telde over de sir yd om Axel en de offers die door de Polen werden ge bracht. De vergadering werd besloten met een gezellig samenzijn. Scheepvaart door Kanaal van Zuid-Beveland In de maand November 1954 pas seerden er totaal door het Kanaal van Zui/d-Beveland 6595 schepen, met een gezamelijke inhoud van 2.845.604 ton. Daarvan waren 4581 schepen (2.240.765 t.) geladen en 2041 schepen (604.839 t.) ledig. Bij deze schepen waren o.a. 3776 geladen motorsche pen (1.378.322 t.), 1476 ledige motor schepen (368.460 t.), 776 geladen sleepschepen (851.829 t.) en 239 ledi ge sleepschepen (219.786 t.). Verder waren er bij 819 sleepboten en 44 coastei-s van welke laatste er 25 ge laden en 19 ledig waren. Tot de Rijnvaart behoorden 303 geladen sleepschepen (398.867 t.), 6 ledige (7.479 t.), 492 geladen motor schepen (274.530 t.). 20 ledige (16.349 t.) naar België, 150 geladen sleepschepen (193.573 t.), 8 ledige (11.162 t.), 288 geladen motorsche pen (185.604 t.) en 62 ledige (31.517 t.) van België. In totaal passeerden er naar België o.a. 1981 geladen motorschepen (741.443 t.). 658 ledige (143.063 t.), 394 geladen sleepschepen (443.377 t.), 103 ledige (82.392 t.), van België 1795 geladen motorschepen (636.879 t.) 818 ledige (225.397 t.). 382 ge laden sleepschepen (408.452 t.) en 136 ledige (137.394 t.) In nationaliteiten waren de sche pen verdeeld in 4551 Nederlandse, 1283 Belgische, 262 Franse, 255 Zwit serse, 10 Engelse, 223 Duitse en 11 Luxemburgse. en 6869 vrouwen, hetgeen neerkomt op een vertrekoverschot van 2388. Er zijn in dit jaarboek ook belang wekkende cijfers opgenomen over de rechtspraak. Zo blijkt, dat er in 1952 in het arrondissement Middelburg in totaal 64 onherroepelijke veroordelin gen zijn uitgesproken terzake van misdrijven, vermeld in de Wegenver keerswet. Van deze 64 waren er niet minder dan 59, waarvan het vonnis werd uitgesproken in verband met artikel 26 (rijden onder invloed van alcohol) Per 100.000 inwoners waren er in .1939 in Zeeland een aantal van 217,1, dat wegens misdrijf werd veroordeeld. Dit aantal bedroeg in, 1952: 346,5. Het landelijk gemiddelde over dezelf de periode steeg van 230,5 op 378,8. Arbeidsmarkt in Zeeland. Blijkens opgave van het Districts bureau voor de Arbeidsvoorziening stonden per 15 December j.l. in totaal 1385 werkzoekenden ingeschreven bjj de onder dit bureau ressorterende ar. beidsbureau's. Op die datum waren er 1029 man nelijke werkzoekenden: geheel werk loos 706, werkzaam op objecten voor aanvullende werkgelegenheid 143 en tewerkgesteld op GSw-objecten ISO. Er werden voor mannelyke arbeids krachten 636 aanvragen van werk gevers genoteerd. Het aantal ingeschreven vrouwelij ke werkzoekenden bedroeg op 15 De cember 356: 202 waren geheel werk loos, terwijl 154 niet-werkloos waren. Hier werden door werkgevers 266 aanvragen „Coöperatief leven" Met ingang van 1955 zal het Land bouw Coöperatief Centrum voor Zuid Westelijk Nederland een maandblad fenaamd „De Bron" uitgeven. Het lad „Coöperatief leven op Walche ren" zal voortaan als inlegblad van „De Bron" en niet langer afzonder lijk verschijnen. Dit blijkt uit een be richt in het laatste blad, mededelin. genorgaan van de Walcherse land bouwcoöperaties. Leden „Wilhelmina,; legden vaardigheids proeven af. Ten overstaan van een jury, be noemd door de Zeeuws Brabantse Turnkring, hebben leden van de ver schillende afdelingen van de Middel burgse turnvereniging „Wilhelmina" de vaardigheidsproeven gymnastiek van het K.N.G.V. afgelegd. Daarbij zijn geslaagd van de meis jes voor het B-diploma: Henkiè Schout, Catrien van Roon, Tonny Wondergem, Lenie Lurjendflk, Sjaan- tje Looise, Janny van Luyk, Hanna van der Hofstede, Nettie Vink, Jo Willemse. Dineke Koole, Paula Ste- vense, Marina Schoenmakei'3, Sjaan Snijders en Betsie van Keulen. De laatste voor de 2e maal en de overi gen voor de 1ste maal. Oost- en West-Souburg Geslaagde uitvoering van Souburgs Mannenkoor. Voor het A-diploma zijn geslaagd ae meisjes: Willy Verhage (2e maal), Rla Goverse (lste), Leida Cijvat (4e), Tilly Koster (3e), Gerda Hou- mes (lste), Lies Midavaine (2e), An neke Hondsmerk (lste), Neeltje Gi- deonse (3e), Sari Dingemanse (2e), Ria van Rooyen (3e), Joke Houmes (3e), Rietje van Sorgen (3e), Toos Jeras (3e), Rietje Boogaard (4e) en Irene Barcntscn (2e). Het nieuwe wisselbekertje, dat voor de meisjes-afdeling weer be schikbaar kwam, ging voor een jaar naar Toos Jeras, die het hoogste aan tal punten behaalde, n.l. 79,2. Van de jongens slaagden: Wim Klap, Ko Dekker, Piet Baars, Ko de Plaa, Jo Huibrechtse, Kees Boo gaard, Piet de Haan, Henk de Voogd (2e maal), en Wim van den Broeke (2e maal). Het wisselbekertje werd voor de 2e maal gewonnen door Wim van den Broeke. Voorts slaagden de heren: P. van Gilst en P. Pieterse voor de lste maal, J. Kuijs voor de 5e maal en P. Dingemanse van Medioburgura voor de 4e maal. Van de dames slaagden in de lste graad: J. Timmermans (6e maal) en mevrouw C. AdriaanseVerhage (6e maal). In de 2e graad slaagden de dames J. Houmes (3e maal), A. Anderiessen (4e maal), J. Lahr (5e maal), mevr. FeliusSchouwenaar (4e maal), A. Geldof (4e maal), C. van Ouwerkerk (4e maal), en C. Voogd (8e maal) en in de 3e graad: W. van Dijk (2e maal), R. Meertse, A. Leijs, B. Vos, L. Kamermans, N. Bouwense (6e maal), T. de Lange (5e maal). A. van RooHaan (4e maal). De wisselbcker ging voor een jaar naar mej. C. Voogd. Jaarvergadering „Smecoma" Dezer dagen hield de afdeling Mid delburg van de Bond van Smeden, Constructie- en Machinebedrijven (Smecoma) in het Schuttershof haar jaarvergadering onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer J. W. Minderhout. Voor de pauze werden en kele huishoudelijke zaken afgehan deld, na de pauze, tjjdens welke een koffiemaaltijd werd gebruikt, werd een bestuursverkiezing gehouden. D( aftredende leden, de heren P. van Sighem L. Az. en I. J. Schieman wer. den herkozen. Hierna kreeg de heer Groeskamp, assistent bij de Rijksnijverheidsdienst, het woord voor zyn causerie „Is prijs concurrentie ln het ambacht te be strijden?". Tenslotte hield het waar nemend hoofdbestuurslid voor Zee land. de heer A. J. Schieman uit Axel, een praatje over de vakopleiding vroeger en nu en de mechanisatie in de bedrijven. Succesvolle speelgoedactie van „Jonge Strijd"-afdeling Zoals bekend, heeft de afdeling Mid delburg van „Jonge Strijd", de jonge renorganisatie van het N.V.V., in Augustus jl. een grote hoeveelheid speelgoed ingezameld. De leden van „Jonge Strijd" hebben zich daarna be zig gehouden met het opknappen van deze voorwerpen. Zij behaalden het fraaie resultaat van in totaal 500 stuks gaaf speelgoed. Een deel hier van werd met St. Nicolaas uitgereikt aan de kinderen van het tehuis „Wel gelegen" in Serooskerke (W.). Het grootste deel vindt echter zijn bestem ming in Duitsland, waar vele van de in kampen voor ontheemden verblij vende kinderen met dit speelgoed ver bied zullen worden. Dezer dagen hield het „Souburgs Mannenkoor" in „De Zwaan een zang en toneeluitvoering, waarvoor goede belangstelling bestond. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer L. M. Naaktgeboren, werd begonnen met de uitvoering van een zeer gevarieerd programma van liederen onder leiding van de dirigent de heer S. Sanders. Na een min of meer aarzelend begin van „O, Neder land, let op u saeck" uit Valerius Ge- denckclanck", herstelde het koor zich spoedig. De overige liederen, zoals Kermisbed van E. Hullebroek, Kerst lied van B. Diamant, „Wiegenlied der Hirten" door H. Reimann, bewerking S. Sanders cn 2 Negro Spirituals, bleek duidelijk, dat het koor over goed stem- menmateriaal beschikt. De heer W. de Kam, in een bariton-solo, met het lied je „Hij die geen liedje zingen kan" van E. Hullebroek, oogstte veel bijval, evenals de twee tenor-solo's van de heer Van Wal, met Largo uit „Xer xes" en Ave Maria, van J. Willems. Het hoogtepunt van de avond werd bereikt met liet „Slavenkoor" uit „Na- bucco" van G. Verdi en het „Jagers koor" uit „Der Freischutz" van C. M. von Weber. Een gewaardeerde en muzikale af wisseling was het optreden van de ho boïst P. I. Verhage, uit Middelburg, met een hobo-concert in F van Correl- li-Barbirolli. Na de pauze werd opgevoerd het toneelspel in drie bedrijven „Even voorstellen mijn tante", door Ro- sita Peters. Dit vrolijk spel, dat zeer goed gespeeld werd, amuseerde ieder een in de zaal en het langdurig applaus was dan ook verdiend. Deze geslaagde avond werd met een gezellig samen zijn besloten. Kerstzangdienst Dezer dagen werd in de Geref. Kerk te Souburg een Kerstzangdienst gehouden, uitgaande van de Evang. Comm. v. d. Geref. Kerk en de Open Deur-groep van de Ned. Herv. Kerk. Sprekers waren idr. Tj. M. Haitjema met als onderwerp: „Gods Belofte" en ds. G.'D. L. Brederveld met onder- wrep „Heerlijk vervuld!" Medewer king verleende het Ambonezenkerk- koor uit Vlissingen en de heer Goe- degebure met een orgelaolo. Voor deze bijeenkomst was een zeer grote belangstelling. Verkeersongeval Vorige week had op de Nieuwe Vllssingse weg te Souburg een ver keersongeval plaats. Ter hoogte van het M.E.T.O.-gebouw reed J. uit Souburg, door de gladheid van de weg, tegen een lichtmast, Hot ongeval be perkte zich tot materiële schade aan de auto. Slecht suikerbietenjaar voor telers en industrie Einde der campagne nu pas in zicht De suikerbletencainpagne heeft, zo als bekend, dit jaar een zeer abnor maal verloop. Tot begin November hadden de fabrieken te kampen met onregelmatige aanvoer, als gevolg van de slechte weersomstandigheden. Ze z(jn dan ook later begonnen dan oorspronkelijk In de bedoeling lag en hebben ln het begin niet op volle ca paciteit kunnen draaien. Indien alles normaal was verlopen zouden de fabrieken haar campagne zeker ongeveer half December hebben beëindigd. Thans is het einde pas nu in zicht. De eerste fabrieken zullen dezer dagen afdraaien en de laatste tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Men verwacht in totaal, zo verneemt het A.N.P. van bevoegde zijde, plus minus 3.100.000 ton suikerbieten met een gemiddeld gehalte van 15.45 pro cent, waaruit circa 380.000 ton suiker geproduceerd zal worden. Het bietge wicht is zeer laag nl. tot op heden on geveer 740 gram per biet. De tarra is zeer hoog (veel klei aan de bieten door het regenachtige weer) en komt femiddeld op ca 25 procent. Gezien eze omstandigheden is dit jaar voor de telers en voor de industrie slecht te noemen. Het ziet er naar uit, dat de animo voor het verbouwen van sui kerbieten het volgende jaar tenzij er iets aan de prijs wordt gedaan aanzienlijk zal dalen. Aangespoelde vissen van onbekende soort In de Zoöl. Mededelingen van het Rijksmuseum voor Nat. Historie te Leiden lezen wij, dat de by Biezelin- §e aangespoelde tropische ipeervallen ehoren tot een nog niet beschreven soort. Zorgvuldige vergelijkingen met het in Leiden aanwezige materiaal hadden tot resultaat, dat nog één exemplaar werd gevonden, dat onder een foutieve naam was geregistreerd, terwijl de soort, waarmee de vissen het meest overeenstemming vertoon den: Selenospis hezzbergi (Bloch) op bepaalde punten belangrijke verschil len daai-mee aanwees. F.esultaat van de opzending was, dat een nieuwe soort aan de wetenschap kon worden toegevoegd, waarvoor als naam werd gekozen Sciadeichthys (Selenaspis) walrechti (Boeseman). Het betreffende No. van de mede delingen is Dl. XXXHI No. 9, 13 Dec. 1954. Z. Reorganisatie-rapport Onder voorzitterschap van de heer M. A. van de Putte vergaderde te Souburg dezer dagen de A.R. kiesver eniging. Na afhandeling van de huis- houdelyke zaken werd door de heer P. van Boven het „Reorganisatie rapport" Ingeleid waarover zich een drukke en leerzame discussie ontwik kelde. Domburg Uitvoering zangvereniging De gemengde zangvereniging „Vol harding leidt tot het doel" te Dom burg gaf in café „Tramzicht" haar Jaarlijkse uitvoering. Na het ope ningswoord van de voorzitter, de heer C. Vreeke Wzn., werd onder leiding van de heer J. Hekhuis een goed ver zorgd zangprogramma uitgevoerd. Speciale vermelding verdienen de „Zo- merhymne", cantate voor kooi-, solo en duetten van J. Nauta en het „Ave Verum" van W. A. Mozart. De piano-begeleiding was bH me vrouw Visser-Walraven in goede han den. Na de pauze volgde opvoering van hei kluchtspel „De Muizenval' vrij naar het Fries. Ook dit gedeelte van het programma was uitstekend verzorgd en oogstte veel succes. Officiële publicaties VLISSINGEN. OPHALEN HUISVUIL. In verband met de Kerstdagen 2al het huisvuil in die wijken waar dit des Za terdags wordt opgehaald, nu Vrijdag 24 December a.s. worden opgehaald. MIDDELBURG. 8LUITING GEMEENTELIJK HUISVESTINGSBUREAU. Het gemeentelijk huisvestingsbureau te Middelburg zal op 23, 24, 30 en 31 Decem ber a.s. gesloten zijn. Onze baby van drie weken kreeg zalf voor een infectie. De dok ter zei: „Met deze zalf zullen de luiers wel bederven. Er komen vlekken in, die er niet meer uit gaan". En het resultaat? Ik ben heel gewoon doorgegaan met de luiers in Castella Pa- reis te wassen en er bleef geen vlek in! Driewerf hoera voor Castelia Parels! Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgeto gen zijn over de snelle en fantasti sche resultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen pap je vooraf te maken! Alle yuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu einde- U- vliegt nu door de wat heen! lijk eens een 100% veilig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank heid. de helder heid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis! Biggekerke Interkerkelijke dienst. Vrijdag 24 December zal men ln de Ned. Herv. kerk te Biggekerke een interkerkelijke Kerkdienst houden. Hierin zullen voorgaan ds C. van Es, Gereformeerd predikant te Melisker- ke en ds A. D. H. Roscam Abbing, Ned. Herv. predikant te Biggekerke. Zoutelande Uitvoering meisjesverenigingen De meisjesverenigingen „Martha" „Jong Martha" en „Van knop tot bloem" hielden haar vyf en dertig ste jaarfeest in Middendorp te Zou telande. Het programma bood een bonte verscheidenheid van verslagen op rijm. voordrachten en schetsjes. Na de pauze voerden de meisjes een toneelstuk op. getiteld „Stryd aan het witte front". De speelsters hadden een welver diende hulde in ontvangst te nemen. Ds. J. F. Wagener sprak een ope nings- en een slotwoord. Het talrijke publiek stelde het gebodene zeer op prijs. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: M. GrootRoskam, z.; I MarkusseDe Bart, d.; J. de Klerk—Ver- meule, z,; A. Boone—De Kam, z.; E. A. DijkstraVan Oorschot, z.; M. Leijnse Van Boven, d.; J. MualSinay, z. Getrouwd: C. A. van Duin, 46 j. en C. A. Sponselee, 44 j.; A. M. Hilleman, 23 J. en C. J. Marijs, 18 j.; J. Walthuis, 25 j. en M. Te vel, 23 j.; R. W. Dekker. 28 j. en E. C. Adelaar. 27 j.: J. J. van Belle, 22 J. en M. Cosijn. 21 J.; H. J. Hoek. 27 j. en M. de ReiJ. 27 J. Overleden: F. H. Boot, 82 j„ geh. met A. van de Blezenbcs; W van den Broe ke, 69 j., geh. met M. Me liefste; J. van den Bosse, 82 j., wedn. W. de Bruijne; W. Spinnaalj, 56 j., geh. met P. J. de Smldt; L. Louwerse, 83 J., wede. M Bravenboèr; J. Poortvliet, 81 j„ wedn. M. Meijer; van Tigchelen, 83 j., wede. van Joh. van den Bergen; J. D. Klaassen, 59 J„ geh. met A. C. Knaape. VLISSINGEN. Bevallen: T. J. Wise—De Moor, d.; A. Brasser—De Smit, d.; E. v. d. Velde— v. Tuijl, z.; A. M. P. Pieterse—v. Niel. d.; M. A. J. KorteKopmels, z.; A. C. GelderenE'jjsterveld. d.; C. L. Bruinooge v. Oosten, d.; W. J. Jonkman—v. He- mert, z.; R, J. AltenaWestrik, d.; J. Lo- pulissa—Nanloky, d.; J. Louwerse—Van Kerkvoort, z.; M. Weezeman—Willemsen, d. Ondertrouwd: L. Prinsen, 27 j. en M. L. G. Verhulst, 22 j.; J. Groeneveld, 28 j. en J. E. de Jonge, 21 jr.; A. Muller, 28 j. en E. C. v. d. Velde. 25 J.; L. de Kok, 27 J. en M. E. Damhuis, 29 j. Getrouwd: A. Sanderse, 22 j. en C. A. M. Cornelisse, 20 j.; C. M. Kole, 25 j. en J. K. Lippens, 23 j.; B. Schullwerve, 24 J, en W. van Gemert, 22 j.; M. Marijs, 23 j. en M. C. v. d. Bosse. 23 j.; G. Dlmitrlw, 38 j. en G. S. Moeijaert, 31 j.; G. Pronk, 26 j. en M. P. Merlé, 18 j. Overleden: J. Naerebout, 57 j., e. v. M Wielemaker; S. Heijstek, 46 j., e. v. J. W. v. Sorge; W. Fleurbaaij, 3 j.; M. Hollebrandse, 57 j.p e. v. N. J. Schippers: P. v. Belzen, 56 j., e. v, L. de Boo van Uljen. 23 December, Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.F. Ü.+NAP 0.43 1.73 12.56 1.70 13.23 13.50 14.17 14.32 1.09 1.40 2.02 2.18 1.93 2.06 1.37 1.89 2.01 1.26 1.49 U.—N.A.P. 6.57 1.66 7.17 1.86 7.57 2.03 8.00 1.5! 19.21 19.42 20.20 20.02 20.14 1.79 2.01 2.16 1.48 1.74 48. Ziedend van woede had Jimmy onverrichterzake het politiebureau veriaten. Hoofdinspecteur Barend Bonnmans had hem niets willen Vertellen over de stand van het onderzoek. „Dit soort zaken moet u nu maar aan de politie overlaten, waarde heer", had hij gezegd. „Wij zijn druk bezig en misschien, dat wij over een dag of wat iets meer weten". Jimmy was maar weg gegaan, maar zijn indruk van de zaak was, dat meneer Bonnemans nog niets aan de kwestie had Hij wachtte nog een paar dagen en toen stapt- Ml' naar Piet Potlood, zijn trouwe vriend, de joumaüsM ,,Ik wil je alleen spreken Piet", zei hij, toen hj bij hem binnenstapte. „Oh, ik begrijp al waar Je voor komt", zei Piet Potloot. „Je wilt mU vragen eens een gepeperd artikel te schrijven tegen de politie die geen vinger uitsteekt, om de zaak-Koriander tot een oplossing te brengenNu, maak je maar niet on gerust. Ik zit net de proefdruk te corrigeren van het artikel, dat vanavond in de krant komt over deze zgak. Het is een verregaand schandaaL Het enige wat de heren klabakken hier uitvoeren, i> het controleren van de hulsvrouwen. Of die 's morgens na tienen geen kleedjes kloppen op de openbare weg. Lees het maar eens. Ik heb 't ze eens flink verteld". Jimmy begon te glimlachen. „Nee", zei hij, „daar kom ik eigenlijk niet voor. Ik heb een plan en daar wilde ik jouw mening eens over weten". Advertentie KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de #/ERM0GÉNf (Advertentie.) Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de Jeuk in enkele seconden, doodt de zlek- teklemen en geneest tot diep in de huldporita. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP (Advertentie.) Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Meliskerke Z.L.M. kwam bijeen. Onder voorzitterschap van de heer W. de Buck hield de afdeling Melis- kerke van de Z.L.M. een drukbezoch te bijeenkomst. Besloten werd de coöperatieve poterbewaarplaats te verbouwen. Dit werk zal worden op gedragen aan de fa P. Harpe. De heer J. Koene werd in het bestuur herko zen. Een winterwerkplan werd opge steld, waarin een viertal vergaderin gen met verschillende sprekers is op- f enomen. De voorzitter sprak tenslot- e over het onderwerp „Ons bedrijf in 1954 en in de naaste toekomst". Hij betoogde, dat het bouwplan 1955 meer extensief zal moeten worden opge steld en waarschuwde tegen overdrij ving. Spreker roerde verder aan de grote wereldoverschotten aan voeder- granen, die ook voor Nederland zorg baren, de Benelux, de PBO en als on derdeel daarvan het landbouwschap. De uitgaafposten in Walcheren noem de spreker hoog, wijzende op het ge stegen dijkgeschot, de kosten voor het wegschap en in de toekomst de extra kosten van de herverkavelingsrente. De heer De Buck hoopte dan ook, dat de gronden in 1955 rijk zullen dragen en verder, dat de plattelandssamenle ving nog hechter mag worden. St. Laurens Kerstavond De Geref. Meisjesvereniging „Wees een zegen" in St. Laurens hield onder leiding van mej. S. Hillebrand een Kerstavond. Nel van Keulen hield een inleiding en Marie Ton las een Kerst verhaal. De avond werd verder ge vuld met een Kerst-declamatorium en koorzfuig. De voorzitter van de J.V., de heer A. C. Simonse, sloot met dankgebed. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Adri van Oorschot trap op voor het N.V.V. Voor de Besturenbond van het N.V. V. te Hoek trad op het bekende caba retgezelschap van Adri van Oorschot in de Gemeentelijke Gehoorzaal. De avond werd geopend door de voorzit ter van de besturenbond, de heer P. de Fouw, die een welkomstwoord sprak. Voor het talrijke publiek van leden en genodigden gaf het gezelschap Van Oorschot brillante staaltje van kleinkunst ten beste. Zoals gebruike lijk, oogstten de „Spelbrekers" een daverend applaus. Namens het N.V.V. sprak de heer C. Hoek, districtsbe stuurder een propagandistisch woord. Tenslotte dankte de voorzitter de s Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 18/12 Ircanla van Amsterdam. FreJ van Aalborg. Albi- sola van Sluiskil. 19/12 Dorsoduro van Sfaxen. Annchen Peters van Antwerpen. Dinkel van Antwerpen. Thyra van Gent. Vlissingen vertrokken: 18/12 Ramon Al fonso R naar Alicante. Kotka naar Stet tin. Ircanla naar Hampton Roads. Albl- soia naar Huelva. Diet naar Zwijndrecht. 19/12 Dorsoduro naar Antwerpen. FreJ naar Safi. Dinkel naar Londen. Annchen Peters naar Rostock. Thyra naar Huil. Gepasseerd van Antwerpen: 19/12 Hilda naar Zee. Flevo naar Amsterdam. Drie bergen naar Southampton. Ponza naar Sendarne. Herstlla naar Amsterdam. Jo sef Swcndcn naar Avonmouth. Alchiba Rotterdam. A Scheer naar Bor deaux. Admiralengracht naar Londen. Arendskerk naar Rotterdam. Diana V naar Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11