Herstel en wederopbouw van Oosterland vordert goed NIEUWS IN EEN N0TED0P WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ZUID-BEVELAND Blijft „st het n"* hi opzi'enf>a,e )E GOESSE GEMEENTEBEGROTING SLUIT NIET REEEL VRIJDAG 17 DECEMBER 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT A GEEN DOODS DORP Ned. Herv. kerk wordt binnenkort in gebruik genomen Er is voor de bewoners van Oosterland alle reden om tevreden te z\jn over het herstel en de wederopbouw van hun woonplaats! Ook in de toe komst zal het geen doods dorp worden. De ligging aan de grote weg en de waarde als agrarisch middelpunt geven hiervoor zekerheid, hoe ook in de toekomst, b.v. door het Deltaplan de structuur van Schouwen-Duiveland zal veranderen. Dit vertelde ons Woensdagmiddag burgemeester S. W. A. Lau- rense, juist op het moment, dat vrachtwagens de nieuwe aanplant voor het gemeentehuis aanvoerden, 's Morgens was besloten in Slrjansland, ressor terend onder Oosterland, vijf woningwetwoningen te bouwen. Het IQkt soms wel of Sirjansland wat vergeten wordt, maar dat is een verkeerde indruk. Het gemeentebestuur draagt ook dit deel van de gemeente een warm hart toe. Door inpoldéring van het Dykwater kan voor dit dorp zelfs een ople ving worden verwacht. Het wederopbouwplan is dienovereenkomstig vast gesteld, terwijl binnen een half jaar met de uitvoering kan begonnen wor den. Tussen Kerstmis en de jaarwisse ling zal het hersteljaar 1954 voor Oos terland bekroond worden met inge bruikneming van de geheel gerestau reerde Nederlands Hervormde kerk: een feestdag voor de bevolking, in welks leven de kerk een grote plaats inneemt. De adoptiegemeente Soest zal zich belasten met de beplanting rondom het kerkgebouw. De restaura tie van de partuculiere woningen en de nieuwbouw verlopen globaal tot volle tevredenheid. Wanneer de vorst geen spelbreker is, kan omstreeks 15 Januari de eerste groep van de 46 woningwetwoningen worden betrok ken. De eerste Juli zullen zy alle zyn opgeleverd. Verder zullen nog vier, uit Denemarken afkomstige bunga lows worden gebouwd; hierin zal zelfs centrale verwarming worden aange bracht. Deze maand werd een aanvang ge maakt met de bouw van een Groene Kruis-centrum; de gemeenteraad be sloot annex een badhuis in te richten. Ook aan het zwaarbeschadigde „Hervormde Gasthuis" (een zestal huisjes voor bejaarden), wordt hard gewerkt. De gemeente heeft ook nog plannen in petto voor de bouw van verblijven van ouden vgjj dagen. Een aula op de begraafplaats is in aan bouw. Het gerestaureerde raadhuis kan volgende zomer weer betrokken worden. Een straat- en rioleringsplan is ge maakt. Voor de riolering van de Lan ge Sint Joostdijk is men by de zoge naamde Leugenput begonnen. Een nieuw dorp moet trottoirs en een doelmatige verlichting hebben. Dit laatste nu is bestudeerd en een voorstel voor de straatverlichting is ingediend. De beplanting van de dorpskern wacht op de beslissing, waar precies de troittoirs komen te liggen. Een nieuwe weg achter de mo len zal in de toekomst noodzakelijk zyn. RECREATIE. De Heide Maatschappij heeft thans de aanleg van een sportterrein op zich genomen op het zogenaamde Zaele, een terrein van 1,7 hectare. Dezer da gen is besloten, in de maand Maart met de uitvoering te beginnen; een bericht, dat vooral door de jeugd met enthousiasme zal worden ontvangen. Trouwens, de burgemeester meent, dat men, gezien de omstandigheden, over de gehele linie van een bloeiend verenigingsleven spreken mag. Al leen de vergaderruimte beperkt zich tot het verenigingsgebouw, waar mid denstandsopleiding, Oosterlands Cul turele Vereniging en een knipcursus elkaar afwisselen. Alleen de muziek vereniging wil nog niet op gang ko men. In het provisorisch herstelde Verenigingsgebouw worden druk be zochte instuifavonden gehouden. Ook de bijeenkomsten voor ouden van da gen, georganiseerd door een damesco mité, hebben belangstelling. „We heb ben nog veel te doen en nog allerlei om op te lossen", zo merkte burge meester Lauren se nog op, „maar we hopen verjongd en vernieuwd uit dit trjdpërk van ons dorpsleven te ko men". Dr Dominicus 70 jaar Op 29 December zal de Neerlan dicus dr. F. C. Dominicus 70 laar worden. Hij werd te Wemeldinge geboren en volgde de Rijksnormaal school te Goes. Hij legde in 1903 zijn onderwijzersexamen af, behaalde voorts ae hoofdacte en de acten la ger onderwns Frans, Duits en Engels. Na een studie in Zuid-Afrika behaal de hy de acten middelbaar Frans en Engels. In het jaar 1928 promoveer de hij aan de rijksuniversiteit, Leiden tot doctor in de Nederlandse taal en letterkunde. Dr. Dominicus heeft aan verschil lende instellingen van lager- en mid delbaar onderwijs gedoceerd. Van zijn hand verschenen: „Het huiselijk- en maatschappelijk leven van de Zuid-Afrikaner in de eerste helft van de 18de eeuw (bekroond door de Zuid-Afrikaanse academie). „Het ontslag van Willem Adriaen van der Stél (ztin dissertatie), „De onderbouw, practische Nederlandse spraakkunst „Door weten tot kun nen", „Stijloefeningen", „Faits en fantaisies'„From far and near" en vele andere leerboeken voor het mid delbaar onderwijs, benevens talrijke artikelen in dagbladen en tijdschrif ten. Vlissingen Zilveren PZEM-jubileum De heer L. J. Smits te Vlissingen, werkzaam in de oude P.Z.E.M.-cen- trale, vierde Donderdag zijn zilveren jubileum in dienst van dit bedrijf. Met zyn echtgenote werd de jubilaris 's morgens ontvangen in de feestelijk in gerichte tekenkamer van het tech nisch kantoor. De heer Smits werd daar toegesproken, bij ontstentenis van de directeur, door de hoofdinge nieur, ir. H. Broekhoff, die de jubila ris dank bracht voor de aan het be drijf bewezen diensten. Voorts spraken de heren J. de Lan ge, technisch-ambtenaar van de cen trale en de heer F. Kaashoek, tech nisch-ambtenaar, de heer J. H. W. van Beuzekom, de personeelschef en tenslotte de heer B. de Jonge na mens de personeelsvereniging, zulks onder overhandiging van een aanden ken. De gebruikelijke enveloppe van de zijde van de directie bleef evenmin achterwege. De oudste machinist, de heer G. van der Welle, feliciteerde' namens het personeel; hy bood een blijvend aandenken aan en daarnaast een bloemstuk voor mevrouw Smits. De jubilaris dankte tenslotte voor de hartelyke woorden en voor de ge schenken. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 15-12 Ro sa Corraao van Hamburg; Arnewood van Londen. 16-12 Uranienborg van Norresundet. Vlissingen vertrokken: 15-12 Ere bus naar Southampton; Rosa Corra- do naar U.S.A. 16-12 Arnewood naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 15-12 Hersuia van Hamburg; Alchiba van Victoria. 16-12 Admiralengracht van Rotterdam; Flevo van Faro. Gepasseerd van Antwerpen: 15-12 Holland van Londen. Aalsdijk 16 te Houston. Alchiba 15 nm. te Antwerpen. Alphard 15 te Santos. Blitar 14 te Tanga. Bloemfontein 14 te Durban. Caltex Utrecht t. p. 15 Algiers n. Sidon. Dongedijk 15 te Victoria. Hersilia 15 nm. te Antwerpen. Indrapoera 16 te Makasar. Jagersfontein 15 v. Las Palmas naar Southampton. Johan van Oldenbarnevelt p. 15 Oporto n. pt. Said. Kota Gede 16 te TJ. Pandan. Laagkerk p. 15 Casquets n. Kiel. Leopoldkerk 15 v. Bandarshapur n. Bas rah. Mataram p. 15 Gibraltar n. Rotterdam. Metula t. 16 te Min. Papendrecht t. p. 15 Paramaribo n. Cura cao. Perna t. 15 nm. te Durban. Stad Schiedam p. 15 Gibraltar n. Spezia. Tegelberg 15 v. Kobe n. Hongkong. Willemstad 15 te Amsterdam. Weltevreden, 13 v. Halifax n. N. York. Zuiderkruis 15 130 m. O. ten N. Algiers n. Amsterdam. Oranjestad 15 v. Curasao n. Aruba. Annenkerk 15 v. Casablanca n. Antwer pen. Lawak 11 v. Vancouver n. San Francisco. Merwede 17 vm. Amsterdam verw. Slamat 16 v. Port Said n. Genua. Banka 16 te Los Angeles. Celebes 15 Perim gep. n. Suez. Heemskerk 15 v. Genua n. Port Said. Meliskerk 15 v. Aden n. Mombasa. Omala t. 16 te Thameshaven. Polydorus 16 v. Aden n. Suez. Polyphemus 16 te Port Swettenham. Rijnkerk 16 te Zanzibar. Sloterdijk 16 te New York verw. Straat Mozambique 15 v. East London n. Durban. Aar dijk 12 te Antwerpen. Abbekerk 15 te Port Said, Alamak 15 v. Aden. Algenib 14 v. Victoria. Alkaid 14 v Bremen te Hamburg. Almkerk 14 v Sydney n. R'dam via Aden Alnati 8 v. R'dam te Hamburg. Aludra 11 te Bombay. Amerslcerk 13 te Hongkong. Appingedijk 13 v. New York n. Boston. Arendsdyk 14 330 m. Z.O. v. Kaap Race. Arendskerk 13 v. Bremen te Antwerpen. Amedijk 14 30 m. Z.W. v. Burica Point. Axeldijk 14 v. New York te Havanna. Bali 15 te Genua. Bacchus 14 v. Port of Spain n. Paramari bo. Batavier I 10 v. Casablanca te Bordeaux. Baud 14 v. Belawan te Singapore. Biijdendijk 13 490 m. W.Z.W. v. Fayal. Boissevain 15 v. Yokohama te B. Aires. Boschfontein 14 v. Hamburg te Antwer pen. Britsum 3 v. Montevideo te Antwerpen. Cistula 14 230 m. W.N.W. v. Manilla. Clavella (Shell' 14 230 m. W.tJ4. v. Ras Kalhat. Congostroom p. 12 Las Palmas n. A'dam via Antwerpen. Corilla 13 1000 m. N.W. v. St. Vincent C.V. Dacapo 12 v. Rotterdam te Lissabon. Delft 14 305 m. W. v. Finisterre. Esso Amsterdam 14 60 m. 0.t.N. v. Kaap Gata. Etrema 12 80 m. N.W.t.N. v. Messina. Gaasterkerk 14 v. Hamburg te Bremen. Gouwe 30 v Cotonou te Port Gentil. Grootekerk 13 90 m. N.N.O. v. Chagos Archipel. Hydra 13 389 m. N.O. v. Miami. Japara 13 v. Bahrein n. Calcutta. Jongkind p. 14 Kaap Villano. Kieldrecht 7 te Bombay. Kota Agoeng 13 v. Rotterdam te Ham burg. Kcta Baroe 15 te Southampton. Laertes 11 v. Bremen te Hamburg. Larenberg 13 90 m. Z.Z.W. v. Miami. Laurenskerk 12 v. Hamburg te Sckecin. Lekhaven 9 v Rosario tc B. Aires. Leuvekerk 12 te Hamburg. Ridderkerk 14 v. A'dam n. Beira, via Las Palmas. Telamon 12 v. Rotterdam te La Guatra. Tasman 6 v. Semarang te Hongkong. Marcella g. o. Faillissementen in November Het totaal aantal faillissementen, dat over het gehele land in November werd uitgesproken, bedraagt 112 (v.j. 109). In Zeeland werden in deze maand 2 (v.j. 1) faillissementen uit gesproken. 't Totaal aantal faillisse menten, uitgesproken van 1 Januari tot en met 30 November j.l. bedraagt thans 1258 (1488). Arnemuiden Jaarfeest Bestuurdersbond N.V.V. De Arnemuidse Bestuurdersbond van het N.V.V. hield haar jaarlijkse feest avond. De voorzitter, de heer A. Poort vliet opende deze avond met een wel komstwoord, in het bijzonder tot de heer Van Wagtendonk, districtsbe stuurder te Middelburg, de waarne mend burgemeester B. J. Lasoe, de heer en mevr. Geluk, de heer en mevr. Gerritse, de heer en mevr. van Mael- saelke, alsmede schipper van deArnm. 8, die reeds zo dikwnls belangeloos werk verrichtte voor de afdeling Ar nemuiden. Voor de pauze sprak de districts bestuurder, de heer Van Wagtendonk. Hy memoreerde, dat het N.V.V. te Arnemuiden in 1954 een groot verlies heeft geleden, door het overlijden van de heer F. Buijs, in leven voorzitter van de bestuurdersbond. De heer Buijs, aldus de heer Van Wagtendonk was een flinke kracht. Hierna werd een ogenblik stilte in acht genomen. Vervolgens schetste de heer Van Wagtendonk de verschillende gedach ten, die thans nog verwezenlijkt moe ten worden en die leven in het N.V.V. De heer Van Wagtendonk huldig de de heer Gerritse, die zo bereidwil lig is geweest de cursus algemene ontwikkeling in Arnemuiden te lei den. De Bestuurdersbond te Arne muiden beschikt over een grote vita liteit, aldus de heer Van Wagten donk. Zij heeft namelijk het plan, om te komen tot oprichting van een cur sus, die bedoeld is om de zogenaam de „huiskamerproblemen" op te los sen. De Bestuurdersbond wil ook de vrouw een plaats in het kader van het N.V.V. geven en wel door het stichten van een Vrouwenbond, die ten eerste voor het T.B.C.-fonds van het N.V.V. nuttig werk zou kunnen doen. Het gezelschap van Adri van Oorschot, bracht vervolgens een uit stekend programma ten tonele. Het spel en de liedjes met begeleiding oogstten veel bijval. Vooral de „Spel brekers" werden met dankbaar ap plaus begroet. De titel van het pro gramma luidde „Wij nemen een snip perdag". Tijdens de pauze werd een verloting gehouden. Nieuw- en St. Joosland Raad komt bijeen De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Nieuw- en St. Joosland, die Maandagavond om 19.30 uur gehouden zal worden, vermeldt de ontslagaanvrage van de heer A. J. de Weerd als gemeentearts. Voorgesteld wordt een nieuwe gemeente-arts te benoemen. Op de voordracht, die B. en W. hiertoe hebben ingediend, staat als enige candidaat de heer P. J. Brons, arts in Terneuzen. Verder zul len o.a. behandeld worden: de vast stelling van een nieuwe instructie voor de gemeente-arts, herziening van het uitbreidingsplan, vaststelling ver ordening beheer en organisatie van de brandweer, een wijziging van de Al gemene Politieverordening en een subsidie-verzoek van het Wit-Gele Kruis. Muziekvereniging „ONDA" hield geslaagde uitvoering De Muziekvereniging „Oefening na den Arbeid" te Nieuw- en Sint Joos land hield dezer dagen haar jaarlijk se uitvoering in zaal Pluymers. De heer S. Alberts, voorzitter van de ver eniging, riep alle aanwezigen een har. telijk welkom toe. Daarna werd het muzikale gedeelte onder leiding van de directeur, de heer J. Meliefste, vlot afgewerkt. Uitgevoerd werden de nummers: „Officer of the Day"; „Di vertimento"; „Lustspiel Ouverture"; Fantasie uit de opera „La Muette de Portici"; „Potpourri Populaire no. 1" en „Disciplin". Vooral het stuk „Di vertimento", waarmede op het con cours 1954 te Kloetinge een eerste prys werd behaald in ae 2e afdeling fanfare, oogstte veel succes. In de pauze werd een verloting ge houden, waaraan diverse pryzen wa ren verbonden, die door de zakenmen sen uit het dorp beschikbaar waren gesteld. Na de pauze werd de klucht in 3 bedrijven „Het verliefde Trio" opge voerd door de eigen toneelvereniging, hetgeen de lachspieren nog al eens in beweging bracht. Het eind van het liedje was. dat alles toch nog op zijn nootjes terecht kwam en ieder zijn geliefde kreeg. Aan het toneel werk- Advertentie.) Goes Postdienst tydens de Kerstdagen Op de beide Kerstdagen 25 en 26 December a.s. wordt de Post- zowel als de Telegraafdienst uitgevoerd als op Zondagen. Op Nieuwjaarsdag 1 Januari 1955 is het kantoor voor de Postdienst ge sloten. Voor de Telegraafdienst is het kantoor geopend van 89 en van 13—14. op die dag van 89 uur gelegenheid om de voor hen bestemde correspondentie af te halen. Wielerwedstrijd op home-trainers De Goesse wielerclub „De Loco motief houdt Zaterdag 18 Decem ber a s. wedstrijden op home-trai- ners te Goes. Vele bekende Zeeuwse renners zullen zich op de rollen ver tonen, o.a. Jo de Roo, Piet Rent meester, Jaap Hulssoon en Jan Westdorp. Nico van Est, Piet de Bruijn en Jan van Osta zullen de kleuren van Brabant komen hoog houden. Als gast zal waarschijnlijk aanwezig zijn Jet van de Vyver. N.V.V. over nieuw ontslagrecht De N.V.V. bestuurdersbond Goes or ganiseerde Woensdagavond een ka dercursus in „De Prins van Oranje" te Goes. De heer C. Hoek, districtsbestuur der van het N.V.V. in Zeeland, hield een inleiding over het onderwerp „Het nieuwe ontslagrecht", waarbij hij de wijzigingen in de per 1 Juli van dit jaar ingegane nieuwe wet betreffende het ontslagrecht nader toelichtte. Spreker schetste het ontstaan en de groei van de arbeidsovereenkomst en gaf een uitgebreide bespreking van de rechten, waarop men bij ontslag aanspraak maakt. Hierbij trok hy de vergelijking tussen de toestanden van vroeger en thans. Na afloop werd over dit onderwerp uitvoerig van ge dachten gewisseld. ,'s-GravenpoIder Ouderavond O.L.S. De Oudercommissie van de Open bare Lagere school te 's Gravenpol der weegt 375.45 kilo. Dit werd uit- femaakt op een dezer dagen gehou- en Ouderavond. Deze avond, onder leiding van het hoofd der school, de heer A. J. Geensen, bracht onder meer ook een poppenkastvoorstel ling. Leerlingen van de school ga ven hierbij een opvoering van „De Platte Koeke" in Zeeuws dialect. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de toestand van de kas te wensen overliet. Daarom werden enige attracties ingelast, zoals het raden van het gewicht van de Oudercommissie en het raden van het aantal werkuren voor de boi. v van een poppenkast. Na een korte theepauze sprak de burge meester, de heer J. D. Jansen, een propaganda rede waarin hij de beste wensen voor de toekomst van de school uitsprak. Tegen het einde van de avond werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld om vragen betreffende de school in te dienen. Hierbij werd de wenselijkheid naar voren gebracht om by de verjaarda- fen van de leden van de Koninklij- e familie iets voor de kinderen te organiseren en eventueel contact op te nemen met de nog steeds bestaan de Oranjevereniging. Nadat de tal- ryke aanwezigen het werk van de kinderen in ogenschouw hadden ge nomen werden tot slot nog enkele films vertoond. OORDEEL FINANCIËLE COMMISSIE Verschillende onderhoudsposten te laag geraamd De financiële commissie uit de Goesse gemeenteraad is met zorg vervuld over de wyze, waarop by de samenstelling van de begroting 1955 evenwicht ls verkregen in de uitgaven en inkomsten. Verschillende onderhoudsposten z(jn n.l. lager geraamd dan wel gewenst zou zyn. Voor eenmaal ls dit mis schien te rechtvaardigen, doch meerdere jaren achtereen is dit niet moge lijk, daar dan het gevaar bestaat, dat de zuinigheid de wijsheid zou bedrie gen. Ook de uitkering over vorige jaren voor de politic en het gemeen tefonds kan maar voor eenmaal geraamd worden. In feite is het dus zo, dat de begroting reëel sluit. Er zal voor gewaakt moeten worden, dat daar door het verzorgings- en voorzieningspeil van de gemeente niet verwaar loosd wordt, zo merkt deze commissie in haar rapport aan de raad op. De commissie sprak er haar voldoe ning over uit, dat het B. en W. gelukt is de begroting zo tydig aan te bieden, dat zy nog dit jaar door de raad kan worden vastgesteld. Verder wordt o.m. nog opgemerkt, dat tegen vaststelling van de begro ting van het gasbedrijf geen bezwaar bestaat, doch wel wil de commissie haar oordeel voorbehouden over de te bouwen kantoorbarak, totdat de de finitieve plannen zyn ingediend. De commissie betreurt het ten Het aantal echtscheidingen in West- Duitsland is van 50.800 in 1952 tot 47.400 in 1953 verminderd, aldus blijkt uit sta tistieken van de bondsregering. Volgens de nieuwe Britse iegerwet zal „lafheid in het gezicht van de vijand" niet meer gestraft kunnen worden met de doodstraf. Het maximum is nu levenslan ge gevangenisstraf. De doodstraf staat wel op andere misdrijven, die gepleegd wor den met de bedoeling de vijand te hel pen. VOLLEYBAL Volleybalprogramma Zaterdag wordt een inhaalprogram ma afgewerkt, zowel voor de eerste klasse als voor de tweede klasse. Het programma luidt: Heren eerste klasse: M. de Ruyter I Zuidwesters I; MTS IIM. de Ruv- ter I; UOC I—MTS H. Heren tweede klasse: VCUM. de Ruyter H; MVC n-UOC H; EVVC II MVC H: MVC H—Hoa Moa EL Examens Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagde voor de le graad Jiu Jitsu de heer W. de Schipper uit Krab- bendijke. ten mede de leden P. C. Reijnoudt, L. Joosse, J. Keur, P. Meliefste, Truus Baurdoux, J. Knuijt, Dora Crucq, Jan- ni Knuyt en Joh. Pleijte. Het offi ciële gedeelte werd daarna door de voorzitter met een kort woord geslo ten. De muziekvereniging kan op een geslaagde avond terugzien. Vrijdag avond wordt de uitvoering nogmaals herhaald. 0 De Belgische koning, Boudewijn. zal in Mei aanstaande zijn eerste bezoek aan de Congo brengen, aldus ls Dinsdag van de zijde van het koninklijk paleis te Brussel bekend gemaakt. 0 Mevrouw Eleonora Roosevelt heeft de ..William Morris Theatrical Agency" toe stemming verleend tot het nemen van be slissingen over en het oefenen van toe zicht op het maken van een film over haar overleden echtgenoot, president Franklin Roosevelt. Het bureau zal de scenarioschrijvers, regisseurs en filmspe lers uitzoeken, en het plan daarna verko pen aan de filmmaatschappij die de hoog ste prijs biedt. De Britse nationale vrouwenraad zal in het komende voorjaar bij Oxshott in Zuid-Engeland een luxueus huis laten bouwen, dat zal worden aangeboden aan een vrouw, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor het land, aldus werd Woensdag te Londen bekend gemaakt. De uitgekozen vrouw zal het „droomhuis" tot haar dood mogen bewonen, waarna een nieuwe gerechtigde zal worden aan- gewezen- Zuid-Slavië en Indonesië hebben Woensdag de Verenigde Naties kunstwer ken geschonken, die de vrede symbolise ren. Het Zuidslavischtf geschenk is een beeld, een vrouw te paard van vijf meter hoogte, op een sokkel van acht meter. In donesië stelde een uit hout gesneden ge zicht ter beschikking. De kunstwerken zhn bedoeld voor verslering van het ge bouw van de Verenigde Naties te New York. 0 Het aantal doden als gevolg van ver keersongelukken in West-Duitsland wordt dit jaar op 12.000 geschat, duizend meer dan het vorige jaar, aldus heeft een woordvoerder van het bondsmmisterie van verkeer Woensdag bekend gemaakt. Ter vergelijking zei hij. dat dit aantal voor Groot-Brittannië voor 1954 op 5000 wordt geraamd. zeerste, dat het door de houding van één gemeente niet mogelijk is de nieuwe vleeskeuringsdienst in wer king te doen treden. Zolang dit niet het geval is. kan geen verhoging van keurloon worden gevraagd, met het gevolg, dat de gemeente Goes de niet onaanzienlijke tekorten van deze dienst kan bijpassen. SCHUTTERSHOF-PLANNEN. Verder ziet de commissie met be langstelling de plannen tegemoet, die in de loop van het jaar zullen worden ingediend voor verbetering van het Schuttershof, mede in verband met de suggesties die gedaan zijn in de voor bespreking van de raad over de begro ting. Zij zal het ten zeerste op prijs stellen, indien B. en W. onder het oog willen zien of in de toekomst aan dit gebouw nog wel behoefte bestaat. Zo neen, of het dan geen aanbeveling ver dient in dit gebouwencomplex na ver bouw of nieuwbouw verschillende ge meentediensten onder brengen, om dat verschillende dharvan te klein gehuisvest zijn. Met name is gedacht aan de politie, gemeentewerken en de secretarie. De commissie zal gaarne worden in gelicht over de wijze waarop het voor het massa-jeugdwerk uitgetrokken subsidiebedrag zal worden verdeeld. Ook zal men gaarne in de -oop van het" jaar nadere voorstellen ontvan gen onder welke voorwaarden subsidie aan bureaux voor beroepskeuze kan worden toegekend. PLANNEN ZWEMBAD. Ook had de commissie geen bezwaar tegen het maken van plannen om te komen tot de bouw van een zwem bad. Integendeel, men zal de plannen t.z.t. met belangstelling tegemoet zien. Wel heeft zy bezwaar tegen de toelichting, waaruit kan worden gele zen, dat B. en W. gemachtigd worden met de bouw aan te vangen voor de p.annen door de gemeenteraad zyn goedgekeurd. Daarom wordt de toe zegging- gevraagd, dat niet met de houw zal worden begonnen, voor de plannen door de raad zijn vastgesteld. Ged. Staten hebben de eis gesteld dat de -'ooibelasting noet wordei verdubbeld, in verband met de zeer grote uitgaven voor de riolering. De commissie heeft ook geen bezwaar tegen verdubbeling van deze belas ting, doch wel maakt z(j de opmerking dat de wyze waarop deze verhoging wordt medegedeeld, h.i. minder juist ls. Men had tocb wel mogen verwach ten dat over zo'n Ingrhpende maat regel, vooraf met het college van B. en W. overleg ware gepleegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3