Dichte mist ontwrichtte het verkeer op Zeeuwse waterwegen „Vrije van Sluis" wil Wegschap in West-Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeuwse Almanak AFLUKIN- daadwerkelijke luchtverversing Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 DECEMBER 1954 IN DE BAN VAN DE HERFST Busverbinding Sluiskil-Breda v.v. bewees haar grote waarde De veelomstreden busverbinding: tussen Sluiskil en Breda heeft gisteren de gelegenheid gehad haar grote waarde voor de bevolking van Zeeuwsch- Vlaanderen te demonstreren. En niet zonder resultaat; de vraag naar ver voer was tengevolge van de door de mist gestremde verbindingen over water welhaast overstelpend. Een ondoordringbaar mistgordijn was over de Zeeuwse strohten „neergelaten" en vele veerboten waren aan de bolders gekluisterd of konden de diensten niet dan met grote vertragingen uitvoe ren. Voor de bewoners van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zou dit vóór de ramp een volledig isolement hebben betekend. Nu echter konden zij, die genood zaakt waren de andere zijde van de Schelde te bezoeken, gebruik maken van de busverbinding. En er werd ge bruik van gemaakt, dankbaar De dienst VlissingenBreskens v.v. heeft zij het wat vertraagd tot omstreeks vier uur in de middag kun nen functionneren. De mist en de wa terstand maakten het daarna onmo gelijk de vaarten voort te zetten. Aan beide zijden van de Schelde verzamel den zich de voertuigen voor de laad- bruggen en men hoopte op „misschien nog een boot". Helaas, deze ging niet. In Breskens stonden honderden wachtende auto's en evenzovele per sonen moesten zich een onderkomen voor de nacht zoeken. Te Vlissingen was het iets minder erg, maar ook daar waren vele teleurgestelden Verscheidene passagiers hebben zo goed en zo kwaad het ging op de boot in de fuik overnacht. Ook de wacht kamer by de boot diende als „slaap zaal". De boot tussen Walcheren en Noord-Beveland via VeereKamper land heeft één vaart gemaakt, des middags om half drie, tydens een vry heldere periode, maar toen was het ook daar afgelopen en reizigers voor Noord-Beveland moesten gebruik ma ken van het veer tussen wolphaarts- dtfk en Kortgene. Deze laatste verbinding Is ln het geheel niet verbroken geweest en kon er dus voor zorgen, dat het eiland niet volledig van de buitenwereld werd afgesloten. Ook ZierikzeeKatseveer heeft vrijwel geen belemmeringen onder vonden. Slechts ontstond enige ver traging tengevolge van de lage wa terstand des midaags. TWEE JAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAt De complete collectie Indus horloges vindt U bij Fa. VAN DEN HEMEL Kleine Markt 9 - Vlissingen. De veerboot tussen Zijpe en Anna Jacobapolder is de gehele dag niet van de steiger geweest, zodat vervoer van auto's en dergelijke niet mogelijk was. Voor het transport van reizigers zorgde de heer Van der Maas met een klem bootje, dat ook de post vervoer de. Des middags om twaalf uur werd de eerste vaart gemaakt op de l\jn KruiningcnPerkpolder en men heeft het tot omstreeks half zeven kunen volhouden. Aan beide Schelde- oevers was op dat ogenblik geen vraag naar vervoer meer, doch des avonds om tien uur stond in Kruinin- gen weer een dertigtal teleurgestelde automobilisten, wie de pas naar het Ook Vlissingen in beroep Over toedelingsplan van wegen B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor in beroep te gaan bij de Kroon tegen het plan xan wegen en waterlopen en het plan van toedeling van wegen en waterlopen in het her- verkavelingsblok Walcheren. Aan de Kroon zal worden verzocht zo wordt voorgesteld dat de toe deling zodanig wordt gewijzigd, dat aan het wegschap Walcheren geen we gen gelegen op het grondgebied van Vlissingen worden toegewezen, doch dat deze toewijzing aan de gemeente geschiedt. In dat geval is aan onder houd nodig een bedrag van 5.000 per jaar, terwijl bij toewijzing aan het Wegschap de gemeente jaarlijks 18.000 als bijdrage zal moeten beta len. B. ën W. achten het geheel overbo dig dat aan het Wegschap Walcheren het onderhoud van wegen in Vlissin gen wordt toegewezen. Deze gemeen te beschikt immers over een technisch apparaat, dat voldoende is geoutil leerd om de wegen ook die met ge sloten wegdek naar behoren to on derhouden. B. en W. zouden over deze bezwaren heengestapt zijn als aan het verlan gen van Vlissingen om de in het ka der der herverkaveling aangelegde landbouwwegen in het Westen aan te sluiten op de bebouwde kom der ge meente. Ook in het Oosten is de aan sluiting op het landbouwwegennet on voldoende. Mocht de Kroon niet accoord gaan met toedeling van wegen binnen de gemeente aan Vlissingen, dan wordt verzocht doortrekking van de Bm. van Woelderenlaan aan te sluiten op het landbouwwegennet. Voorts worden nog bezwaren aangevoerd tegen de kaart, die op bepaalde punten onjuist is. VAN £joi in TOT tS.Ljpi LAATSTE PAAL. De laatste paal is in de grond, zo luidt de blyde mare, welke ons uit Schoondijke bereikt. Bedoeld wordt de laatste paal, welke geheid werd voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis in deze gemeente. Burgemeester F. A. van Rosevelt was Dinsdagmiddag bij dit gebeuren aanwezig en reikte, na dat deze „mvjP'-paal in de grond was verdwenen, aan de hei-ploeg de ge bruikelijke gratificatie uit. KERSTKLANKEN. In vorige jaren klonken te midder nacht by de aanvang van het Kerst feest van de Sint-Jacobstoren te Vlis singen stemmige carillonklanken. Men heeft het thans beter geacht om deze carillon-bespeling dit jaar iets vroeger te stellen. Van tien uur tot MIST Voor het eerst deze winter is Zee land weer schuil gegaan achter dich te nevelsluiers. Een loodgrijs mistgor_ dijn sloot zich reeds in de vroege morgenuren over land en wateren het blééf gesloten tot in de late avond. Monotoon loeiden op de Zeeuwse wateren de ganse dag de misthoorns en aarzelend zochten de veerboten hun weg over het nu zo vijandige vaarwater. Zeeland in de greep van de mist. Dat betekent honderden en honder den reizigersbijeen in wachtlokalen der veerdiensten, in koffiehuizen en zo maar rond de patates-frites-kra- men b\j aanlegsteigers. Dat betekent honderden auto's, op gesteld in vele rijenpaardekrachten tot werkloosheid gedoemd. Dat betekent tientallen telefoontjes van en naar de kantoren der stoom bootdiensten: „Wordt er nog geva ren Hoe laat? Dat betekent extra inspanning voor de bemanningen van de veerboten. Zeeland in de mist. Dat betekent uren vol onzekerheid. Dat betekent nog steeds wo- lement voor duizetiden! half elf des avonds zullen de Kerstlie deren over de stad klinken. LICHT. De bewoners van de Noorse wonin gen te Renesse zijn uit hun duister isolement verlost. De P.Z.E.M. heeft een vijftal straatlantaarns doen plaat sen en daarmede in een langgevoelde behoefte voorzien. Het wachten is nu nog op het doortrekken van de reeds bestaande weg tot de Provinciale Straatweg, zodat ook auto's ongehin derd tot de woningen kunnen voorrij den. MUIZEN. Op Schouwen en Duiveland woedt reeds sedert de ramp van Februari vorig jaar een ware muizenplaag. Ook Renesse ondervindt veel last van het genoemde ongedierte. Zelfs in de na de ramp geplaatste Oostenrijkse wo ningen, welke vlak by de duinen zijn gelegen, richten de vernielzuchtige linagers veel schade aan. KLOPJACHT. De heer W. C. van Nieuwenhuizen te St. Philipsland organiseerde dezer dagen een klopjacht op hazen. De buit was niet gering; 35 hazen vielen de jagers ten prooi. Vlaamse land was afgesneden Ook in Perkpolder moesten automobilisten wachten. Op de lijn TerneuzenHoedekens- kerke werd overdag vrijwel normaal gevaren, slechts éen dienst viel uit. De boot van 14.25 u. uit Hoedekens- kerke arriveerde eèn half uur te laat, doordat het schip op een havendam voer en moest wachten op hoog water om vlot te komen. De laatste boot ging omstreeks 11 uur voor Terneu zen voor anker. Men zou proberen vannacht binnen te komen. Raadsbesluit van Terneuzen geschorst Kroon wil eerst onderzoek instellen Op 1 September j.t. besloot de raad van Terneuzen zich jegens de „Natio nale Levensverzekerlngsbank" te Rot terdam borg te stellen voor de stipte nakoming van verplichtingen, voort vloeiende uit 45 hypothecaire geld leningen door genoemde N.V. ten be hoeve van de bonw van evenzovele wo ningen, te verstrekken aan nader door B. en W. aan te wijzen personen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit besluit goedgekeurd. De Kroon heeft thans beide beslui ten geschorst tot 1 October 1955, hangende 't onderzoek naar de vraag of voornoemde besluiten in strijd zyn met de wet of het algemeen belang. Opvullend snel zuivert de brandende chlorophylkaars de lucht in Uw kamer. Alleen de chlorophylkaars brengt een actieve lucjitcirculatie, gepaard met verbranding en vernietiging van rook en andere onreinheden, tot stand. Het is de ideale manier om een aangename en gezonde atmos feer in Uw woning te brengen. Bovendien is het licht van deze kaars-, evenals van alle andere Gouda Kaarsen,„Levend Licht" dat sfeer schept in elk interieur. tfcfcL. N.V. KONINKLIJKE STEARINE KAARSENFABRIEKEN ALGEMENE VERGADERING IN OOSTBURG Verhoging dijkgeschot goedgekeurd na langdurige discussie Het waterschap „Het Vrye van Sluis" zal op korte termyn het initiatief nemen om te komen tot het oprichten van een wegschap in West-Zeeuwsch- Vlaaiulercn. Dit verklaarde de dijkgraaf, de heer C. M. van den Broecke, tijdens (1c algemene beschouwingen over de begroting 1955 in de Donder- dagmiddag' te Oostburg gehouden algemene vergadering. In deze vergadering werd voorts na een langdurige discussie met 26 te gen 22 stemmen besloten, het dijkgeschot voor het ongebouwd te verhogen met 10 per ha en tot een verhoging met 7 tot 10 van het gebouwd. De laatste verhoging komt ten goede aan de post onvoorzien op de begroting 1955. De verhoging van het dijkgeschot houdt in, dat op de begroting 1955 500.000 wordt uitgetrokken op de gewone dienst voor wegvgjbetering en dat liet hiertoe opgestelde vyfjarenplan (20 km per jaar) niet door middel van geldleningen zal worden gefinancierd. Tijdens de algemene beschouwin gen in de middagvergadering werd lang en breed gesproken over de per- soneelsbezeting van het waterschap. Daarbij kwam naar voren, dat een tè sterke afvloeiing van personeel on danks mechanisatie schadelijk bljjkt te zijn. Besloten werd, voor ge- pensionneerde 65-jarige arbeiders weer jongere plaatsvervangers in dienst te nemen, die dan zo goed mo- glyk over de districten verdeeld zul len worden. Het dagelijks bestuur zal de kwestie der personeelsbezetting nog nader onderzoeken; een voorstel uit de vergadering om 10 tot 12 man nieuw aan te stellen, werd verwor pen. Tevoren had ir. I. van Sandick naar aanleiding van diverse vragen uiteengezet, dat bij een grotere per soneelsbezetting, onder meer aanleg van nieuwe wegen in eigen beheer mogelijk zon zijn. In de morgenvergadering werd een aantal voorstellen, onder meer be treffende de verkoop van een nood woning in Oostburg, verkoop van gronden, wijziging staat van water leidingen, ruilingen van gronden, wij ziging begroting 1953 en vaststelling rekening 1953, aangenomen. Eveneens besloot men de salarissen van de ambtenaren met 8 te ver hogen, nadat over deze aangelegen heid in een besloten vergadering van gedachten was gewisseld. Ook werd na enige discussie besloten over te gaan tot de bouw van een duiker tussen de polders Elisa beth en Koninginnen op ongeveer 110 m Oostelijk van de thans bestaande duiker in die dyk. Eventueel meerde re kosten, ontstaan door verschuiving, zouden voor rekening van de provin cie moeten komen, zo deelde de voorzitter op diverse vragen mede. Na behandeling van de begroting werd nog besloten tot het aangaan van een Kasgeldlening tot een bedrag Maar laat U het genoegen niet bederven. Gebruikt daarom tijdig en grlop van 500.000 en werd de volgende aanbeveling opgemaakt tot benoe ming van een gezworene voor het 4de district (Aardenburg) wegens perio dieke .aftreding van de heer C. F. Vercraeye te Aardenburg: 1. C. F. Vercraeije, 2. A. Paridaen en 3. A. Laco-Cysouw. Zeewering Bij de inleiding tot de algemene be schouwingen sprak de heer Van den Broecke allereerst over de zeewerin gen, waarbij wederom tot uiting kwam, dat men afhankelijk is van de door Rijkswaterstaat in het kader van de Deltawet te nemen maatrege len. „De zeewering is een kwestie van afwachten", aldus de voorzitter. Men heeft weinig houvast en zal er slechts naar streven „te houden wat men heeft". Het bestaande afwateringsplan zal te zijner tijd grondig landbouwkun dig, cultuurtechnisch en waterstaat kundig bekeken worden. Met het op stellen van een globaal plan heeft het waterschap voldaan aan de wens van Rijkswaterstaat. Thans heeft men ccn basis voor besprekingen. Als onderdeel van net plan kunnen de werken in Biervliet worden be schouwd, die volgens een vijfjaren plan worden uitgevoerd. Voorts sprak de heer Van den Broecke over de wegenkwestie, waar bij wederom naar voren kwam, dat het waterschap onmogelijk het onder houd voor de ca. 600 km weg alleen kan dragen en waarbij spreker het hiervoor opgestelde vyfjarenplan toe lichtte. Instemming De heer J. Becu-Risseeuw betuigde zyn instemming met hetgeen door do voorzitter naar voren was gebracht, doch vroeg voorzieningen teii aanzien van de "zogenaamde Driekoker bij Cadzand, De voorzitter antwoordde, dat er naar gestreefd wordt in zo kort mogelyke tyd de oude toestand te herstellen, waarvoor echter toe stemming van hogere autoriteiten no dig is. Op desbetreffende vragen zet te ir. Van Sandick uiteen, dat herstel op korte termijn nodig is aan de Bres- kense dijk en dat de oorspronkelijke wachtsluis herbouwd zal moeten wor den. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting, welke op de gewo ne dienst sluit met 2.455.419,67 en op de buitengewone dienst met 2.373.709,25, werd met nadruk vast gesteld, dat de voor het onderhoud van de zeewering uitgetrokken post ad 100.000, welk bedrag ruim geno men is, gehandhaafd dient te worden, teneinde een zekere armslag te heb ben. Nadat, zoals opgemerkt, uitvoerig was gesproken over de personeelsbe zetting, werd nog met 34 tegen 15 stemmen de post onderhoud wegen ad 500.000 goedgekeurd, Op de buitengewone dienst werd na ilge bespreking besloten de post verbetering der afwatering (leidin gen) ad 200.000 te schrappen en de post verbetering der afwatering (kunstwerken) van 187.000 terug te brengen tot 100.000. Tevoren had men nog besloten van de post herziening salarissen op de gewone dienst ad 25.000, 15.000 over te brengen naar de post onvoor zien. Mobilofoons voor waterschap in W. Zeeuwsch-Vlaanderen Ook het waterschap „Het Vrye van Sluis" in West-Zeeuwsch-Vlaan deren heeft van de Bescherming Be volking de beschikking gekregen over een verplaatsbare mobilofoon, welke in tijden van nood gebruikt kan worden voor het leggen van contacten. Voorts zijn mobilofoons opgesteld in de gemeentehuizen te Cadzand en Breskens, welke even eens gebruikt kunnen worden wan neer onverhoopt het dijkleger gemo biliseerd zou moeten worden. Ook dit seizoen wedstrijd Sluis-Brugge op de schaats Wanneer de weersomstandigheden meewerken, zal deze winter opnieuw de schaatswedstrijd SluisBrugge worden gehouden. De toeristentoent op dit traject zal dagelijks van beide kanten worden opengesteld. De deel nemers zullen een schaatsinsigne ont vangen, waaraan de jaarlnks uit te reiken linten kunnen worden beves tigd. Behalve een gecostumeerde ijs- wedstrijd met verlichting, zullen schoolwedstrijden en koppelkoersen worden gehouden. Indien de ijsperiode dit toelaat, zal een extra tocht worden ingelast ten bate van „Sport steunt Zonneveld". Rondom de Kade te Sluis zal 400 m. verlichtingssnoer met lampjes worden aangebracht. Getracht zal worden, reeds met Kerstmis en Nieuwjaar deze verlichting in gebruik te stellen. Aldus werd besloten in de vergade ring van de IJscommissie te Sluis, die dezer dagen in vergadering bijeen kwam. Ds J. Koekebakker 55 jaar predikant Vandaag is het 55 jaar geleden, dat ds. J. Koekebakker te Middelburg werd bevestigd als predikant by de Algemene Doopsgezinde Sociëteit. Hy werd in 1875 geboren, stond eerst vier jaar te den lip (N.-Holl.) daarna 16 jaar te Aardenburg en tenslotte nog tot zyn emeritaat op 1 Augustus 1940 nog 21 jaar te Middelburg. In 1921 werd hy tevens predikant van Goes. VANDAAG. Middelburg Electro: „De Gestapo mist één man", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Botsende hartstoohten", (18 jr.), 20 uur; Schuttershof: „La Comp. Durable", lezing „Doel en we zen der vrijmetselarij", 20 uur. Vlissingen Albambra: „Bittere rijst", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Taza, zoon van Conchise", (14 jr.) 20 uur. Goes Grand: „De terugkeer van Don Camillo", (ai.'. 20 uur. Onderling Kunstgenot: „Wapens en de mens," Prins van Oranje, 20 u.; Uitvoering harmonie „Eu- phonia". Schuttershof, 20 u.; Pro vinciale Postduivententoonstel- ling Slot Ostende, vanaf 4 uur, 's middags, geopend. KUNST „Wapens en de mens9 „ONDERLING KUNSTGENOT", PRINS VAN ORANJE, GOES. Met „Wapens en de mens" heeft G. B. Shaw de toneelliefhebbers een stuk geboden, dat qua inhoud ver uit steekt boven vele blijspelen, waarmee vaak zowel beroepsartisten als ama teurs hun publiek plegen te vergas ten. Want niet alleen is het de En gelse humor, welke als een verfris send bad werkt, maar ook treft het in dit stuk telkens weer, hoe op fijne, geestige wijze aan de toeschouwer de spiegel wordt voorgehouden. Immers, al laat Shaw zyn stuk spelen in het gezin van de Bulgaarse majoor Pet- koff, waar de dames de oorlog tegen de Serviërs idealiseren als een spelle tje van helden, aan valse romantiek maakt misschien iedereen zich op zijn tyd wel eens schuldig. De Kon. Erlt. toneelvereniging „On derling Kunstgenot" te Goes, voor de eerste maal onder leiding van de be roepsregisseur Ai-end Hauer uit Am sterdam, bracht Donderdagavond in de „Prins van Oranje" dit gezellige, maar zeker geenszins gemakkelijk te vertolken stuk. En het mag met vol doening worden vastgesteld, zij deed dit op uitstekende wijze! Zonder daarmee afbreuk te doen aan de prestaties van de speelsters en spelers mag het succes van deze uit voering zeker voor een niet gering deel worden toegeschreven aan het werk van de regisseur. Er werd vlot en met grote souplesse gespeeld, waarby ook de opstelling en mimiek van de -uitvoerenden vaak de hand van de regisseur verrieden. De ovatie aan het slot, waarin de heer Hauer spontaan werd betrokken, was dan ook alleszins verdiend. In de rolbezetting ^varen over het algemeen geen zwakke plaatsen aan te wijzen. Mevrouw N. Geijsen-Smout als Catharina Petkoff, de vrouw des huizes, liet, zoals steeds, goed be heerst spel zien. Dr. H. Doeleman als haar tegenspeler gaf een kostelijke creatie van de operette-majoor, die zyn troepen moest demobiliseren met hulp van een vijandelijke kapitein en zich verder in zyn kamerjasje eigen lijk het meest op zijn gemak voelde. Raina, de dochter van Petkoff, één van de hoofdfiguren, werd op ver dienstelijke wijze ten tonele gebracht door mej. E. C. Kole, terwijl de heren W. A. Haanebrink en J. H. H. Schu- ringa resp. als majoor Sergius Sara- nofr en de Zwitserse kapitein Bllint- schli zich hierbij goea aansloten. Vooral in het tweede en laatste be drijf was dit trio er uitstekend in. En dan verder nog het eerlijke, openhartige dienstmeisje Louka! voortreffelijk was de manier waarop mevrouw H. Ubbink-Wormgoor deze figuur uitbeeldde. De heer S. Berre- voets had weer een rolletje, dat ala het ware speciaal voor hem geschre ven was. Hij deed het goed als de on derdanige huisknecht, terwijl de heer W. Sinke nog een Russisch officier op de planken bracht. Tenslotte nog een compliment voor de uitstekende toneelaankleding, de verlichting en de verzorgde kleurrijke costumes, die deze uitvoering van „Onderling Kunstgenot" mede tot een zeer aantrekkelijke avond maakten. Vanavond zal deze uitvoering worden herhaald- Aan het eind waren er bloe men voor de dames. De V. Concert „De Volksstem" De Arbeiderszangveremging „De Volksstem" te Middelburg, die gister avond in de Concert- en Gehoorzaal haar jaarlijkse uitvoering gaf, be schikt over tenoren, die qua klank de drie andere partijen verre overtreffen. Maar het lijkt er 30ms op, alsof die tenoren menen dat zij daarom mogen domineren en daardoor hebben, zij de neiging tè hard te zingen. En het mooie tenorengeluid verdwijnt in dat geval om plaats te maken voor een geforceerde klank. De bassen zijn in dit opzicht bescheidener van aard, maar hun stern-gehalte is over de ge hele linie iets minder dan die van hun rechter-buuriieden. En de dames stemmen blijven, eerlijk gezegd, ach ter bij die van de heren: vooral de sopranen zullen nog vele vocalises moeten doorwerken, voordat zij een mooie, gave klank ontwikkelen. Ziedaar enige critisehe eerste in drukken van het concert, dat onder leiding van de dirigent, de heer A. Hollaers, werd gegeven. Deze critiek betekent echter geenszins een negatie ve veroordeling, maar wil integendeel een constructieve bijdrage zijn tot het streven naar verbetering, dat ook in dit koor wordt aangetroffen. Wat wij hierboven schreven over de tenoren geldt in grote lijnen voor „De Volksstem" als geheel: er bestaat een voortdurende neiging tot te fors en te hard zingen en üe gevolgen daarvan bleven niet uit. Een fugatische inzet, zoals die bijvoorbeeld voorkomt in „Elegischer Gesang" van Beethoven, ontspoorde daardoor, in Schubert's „Mirjams Siegesgesang" werd de stemming enige malen onzuiver en hetzelfde gebeurde ook in Handels „Hallelujakoor". En dat was toch niet nodig geweest, vooral niet omdat deze werken met pianobegeleiding werden uitgevoerd. Maai- zodra het koor be heerst en met een klein volume zong, was het verrassend te horen, welk een uitstekend resultaat kon worden bereikt. Met name bleek in het Kerstlied „Ons ghenaket die Avontstar", dat dit koor grote moge lijkheden heeft. Het zal er voor „De Volksstem" er vooral om gaan deze mogelijkheden uit te buiten. Want nogmaals: deze vereniging is tot f;oede dingen in staat, maar dan zul- en dirigent en leden er zich vooral voor moeten hoeden, dat zy niet te hoog grijpen. Maar voor het overige zy hier met waardering melding gemaakt van het werk van dit koor: in Middelburgs culturele gemeenschap neemt het een eigen en belangrijke plaats in! Aan dit concert werd medegewerkt door mevrouw Loeff-Kunst, sopraan en mevrouw Scheltens-Koops, alt. Zy zongen duetten o.a. van Mendelssohn, Cath. v. Rennes, L. A. v. Tetterode en van Purcell. Vooral de werkjes van deze Engelse componist werden uiterst muzikaal voorgedragen en oogstten terecht grote waardering. Mevrouw Loeff zong bovendien nog de soli in „Mirjams Siegesgesang" en Mozart's „Laudaete Dominum". Voor beide dames, alsook voor de pianiste, mevrouw Smit-Minderhoud, waren er bloemen. de K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2