Heerser over het eiland Lundy tussen Engeland en Ierland EDWARD G. ROBINSON IN EEN VOORTREFFELIJKE DETECTIVE BEGROTING NIEUW-GUINEA DOOR KAMER AANVAARD PR0V. KERKVERGADERING HERVORMDE KERK BIJEEN DINSDAG 14 DECEMBER 1954. P»R O V 1 N O 1 A L E ZEEUWSE COURANT 5 MARTINUS I IS OVERLEDEN Eeuwenlang was het een smokke laars- en roversnest Ruim 150.000 betaalde Martin Harman in 1925 voor een eiland in het Kanaal van Bristol tussen Engeland en Ierland. Lundy, aldus de naam van Harman's „eilandgoed", behoort noch tot Engeland, noch tot Ierland. Het is een door de mogendheden vergeten zelfstandig eiland. Derhalve noemde Harman zicli „vorst" van Lundy en liet hy zich aanspreken met het pom peuze woord „majesteit". De inwoners van Lundy en onderdanen van „Zijne Majesteit Martinus I" hielden echter gaarne rekening met deze kleine ijdelheid van hun heerser, want hij was een mild en medelijdend souverein, die vaak in het buitenland vertoefde engeen belastingen hief in zijn ryk. Als rentmeester en eerste minister van de vorst van Lundy fungeerde de heer W. F. Gade, die ruim 20 jaar de „Eerste onderdaan" van Martinus I is geweest. Tevreden vervulde hij zijn ambtsplichten. Hij is boer, winkelier en herbergier. Hij verzorgde de staatszaken en legde zijn „heer" re kening en verantwoording af. Gade's dochter, Mary, werkt des zomers op het land. Zij ontvangt, evenals alle andere onderdanen van wijlen Mar tinus I, loon uit de staatskas. U kunt ook zeggen: uit de particuliere kas van de vorst, want verschil tussen beide kassen is er niet. Geen staat ter wereld wordt zo autocratisch en te vens zo gemoedelijk geregeerd als Lundy! De kok, de barman en de schoenmaker hebben naast him eigen lijke beroepsbezigheden tal van an dere werkzaamheden. Hierdoor is het te verklaren, dat herten, paarden, varkens, schapen en geiten er bij do zijnen in het wild leven. Een enkele maal wordt zo'n dier wel eens ver- het eiland lundy schalkt en belandt dan op de borden der Lundynezen of toeristen (die vooral des zomers het eiland bezoe ken). Geen politieman ziet toe op de naleving van de jachtwet, en wel om de eenvoudige reden dat er geen poli tie en geen wetten op Lundy bestaan. Ook ae vuurtorenbemanningen (de vuurtorens worden door de Britse re- fering in stand gehouden) zijn vrij, at wil zeggen, zij zijn slechts onder worpen aan een beperkende bepaling. Zij mogen zich van de torens naar de herberg (de enige!) slechts be geven langs een speciaal afgeba kend pad. En voor dit „Recht van een heiiaergbezock" betaalde de Britse re gering jaarlijks een aard", aan wijlen Zijne Majesteit Residentie. Een oud huis „Milcombe", diende de vorst tot residentie als hg met zijn sportvliegtuig op het eiland was neer-' gedaald. Bij die gelegenheden schudde hg al zijn onderdanen de hand, praat te met hen, informeerde naar hun welstand en gaf vaak mooie geschen ken weg. „Milcombe" werd in de 19e eeuw gebouwd door de toenmalige eigenaresse van Lundy, de familie Heaven. Later bouwde Hudson Hea ven een grote kerk op Lundy maar dit betekende zijn faillissement. Hij moest het eiland verkopen en zijn St. Helena Kerk bleef ledig. Dit gebeurde in de eerste wereldoorlog. Tien jaar later werd Martinus I eigenaar en vorst van Lundy. Bewogen is de geschiedenis van wij len koning Martinus' rijkje zeker. Zij gaat terug tot ongeveer 1000 jaar n. Chr. Ridders uit net vermaarde ge slacht De Marisco heersten er toen en stoorden zich niet aan de koning van Engeland. Conflicten met deze heer ser bleven niet uit. Bloedige strafex pedities der Engelsen kostten aan me nige Marisco het leven. Later waren het zeerovers, smokkelaars, slavenha lers en schipbreukelingen die op Lun dy een veilige wijkplaats vonden. Politie arresteert botersmokkelaars Schip aan de ketting gelegd De politie heeft vorige week Vry- dag een 44-jarige inwoner van Die- men, S. K. gearresteerd op verden king, dat deze man de organisator was van een smokkelcomplot. Ook zijn in verzekerde bewaring gesteld een zekere De V. uit Hilversum, rech terhand van K., en de schipper Van V. zonder vaste verblijfplaats. Het com plot kwam aan het licht by een po ging van De V. en Van V., 3400 kilo gram boter naar België te smokke len. Enkele weken geleden huurde De V. in Rotterdam een grote vrachtauto met chauffeur. De auto werd beladen met dozen en de chauffeur kreeg op dracht een personenauto te volgen, die voor hem reed om de weg te wij zen. De V. ging zelf naast de chauf feur zitten. De personenauto reed. ge volgd door de vrachtwagen, naar Meerkerk. Daar werd op een weg langs een vaarwater gestopt bij een schip. De inhoud van de wagen werd vervolgens overgeladen in het schip. De rijkspolitie te Meerkerk vond dit verdacht. Het scheepje werd in Go- rinchem achterhaald en onderzocht. De boter werd gevonden, de schipper f earresteerd en het schip aan de ket- ing gelegd. De schipper noemde als opdrachtgever De V. Deze bleek de rechterhand van de organisator en via de schipper en de rechterhand kwam de politie bij K. terecht. Het onderzoek is nog niet voltooid. Vooral in de 18e eeuw was Lundy een berucht smokkelnest. Postzegels heeft Lundy nog. Mun ten niet meer. De postzegels zijn ge zocht en vormden een aardige bron van inkomsten voor Martinus I. De munten echter kostten hem meer dan ze waard waren, want zij verdwenen in onheilspellend tempo naar alle oor den der wereld met uiteindelijke be stemming: munt- èn penningverzame lingen. Hotel. Ook het toeristenhotel, welks direc teur de alom-aanwezige en alles-be- herende „minister-president" en „on derkoning" Gade is, betekende een aardige winstbron voor wijlen Mar tinus I, want de laatste jaren was Lundy nogal in trek bij toeristen. Vooral de Engelsen nemen graag een kijje in het miniatuur-staatje, dat geen leger heeft, geen lid is van het Atlantisch pact, geen contact onder houdt met de Verenigde Naties en waar de Engelse politie, ja, zelfs Scotland Yard slechts mogen komen met speciale toestemming van de vorst of diens „onderkoning". Toch zgn de betrekkingen met Engeland vriendschappelijk, heel wat vriend- schappelijker dan met de Verenigde Staten. Washington verstoutte zich namelgk, wijlen Martinus I te dwars bomen, toen hij Lundy lid wilde ma ken van de Wereldpostvereniging. Bo ze tongen beweren voorts, dat de koel heid der betrekkingen tussen Lundy en de U.S-A. mede haar oorsprong vinden in een brief, die wijlen Marti nus I eens ontvingt van een hoogge plaatst ambtenaar der Verenigde Sta ten, en die begon met de woorden: „Dear mr. King" (geachte heer ko ning). Op het stuk van zijn titel ver- stènd Martinus namelijk geen grap jes! Paradijs. Lundy is, ondanks zijn autocrati sche regeringsvorm, een paradijsje in onze woelige Westerse wereld. Geen kabinetscrisis en straaljagers, geen belastingen, H.-bommen of examens, geen politie en geen misdadigers men kan zich nauwelijks een idealer gemeenschap denken. Natuurlijk is 't er, vooral in de winter, wel eens wat saai, maar de onderdanen van wijlen koning Martinus I treffen elkaar dan in de Marisco herberg en de vuurto renwachters zorgen voor nieuws uit de buitenwereld. Zo nu en dan brengt een schip middels een sloep post en levensmiddelen aan de wal en dan is het feest op Lundy en in de herberg, waar een glaasje bier niet duur is (Martinus I hief geen accijnzen!) en de stemming goed. En als het zomer wordt, doen de Lundynezen, het hotel, het postkantoortje en de herberg al lemaal goede zaken. Wat ze verdienen mogen ze allemaal zelf houden. Belastingen? De schoenmaker en de kok lachen, als ze dit woord ho ren. Belastingen zijn immers helemaal niet nodig, zeggen zij luid en lachend. Op Lundy hebben we de waarheid van deze woorden zonneklaar bewe zen! Nu is Martinus I ter ziele. Zijn volkje rouwt om hem. Wat zal de toe komst brengen?, vragen de Lundy nezen zich af. Geen wonder, want zo goed als on der de heerschappij van koning Mar tinus I hebben zij het nog nooit ge had! FILMS IN ZEELAND „De zaak Paradine" in het Donderdag-program Twee goede oude bekenden, vooral na de „Mrs. MLnlverfilms", namelijk Greer Garson en Walter Pidgeon ver vullen de hoofdrollen in „Schandaal om een kind" (ELECTRO, Middel burg), waarin zij een protestants echt paar spelen, dat in moeilijkheden komt na het adopteren van een ka tholiek kind. „Schandaal om een kind" moet het vooral hebben van het spel der hoofd rolvertolkershet probleem wordt niet bepaald overtuigend behandeld. Er is teveel ge,schermd met sentimentele details en verder heeft men het nogal gezocht in spectaculaire effecten. Dit laatste komt vooral tot uiting in een tijdens noodweer gehouden speurtocht naar het verdwenen kind, waar vrij wel de gehele burgerij van een klein provincieplaatsje aan meedoet. On middellijk daarna komt het „happy end", 't kind wordt gevonden en het ouderpaar wordt het eens... Regisseur Negulesco heeft betere producten op zijn naam. Edward G. Robinson, de befaamde karakterspeler, vervult een hoofdrol in de spannende detectivefilm „De misdaad van de week" (Luxor, Vlis- singen) en hij doet dit wederom voor treffelijk. Bovendien is het gegeven voor deze rolprent uiterst origineel: een televisiestation brengt een serie misdaadverhalen, welke op werkelijk heid berusten. Er komen moeilgkhe- den wanneer „De misdaad van' de week" nog niet „rond" blijkt te zijn. Dit gegeven werd knap uitgewerkt en zo ontstond een thriller van goed ge halte. Spanning, maar dan van een an der kaliber, vindt men eveneens in „Pony Express", een Wild West op hoog niveau, met de alom bekende Buffalo Bill, die adembenemende avonturen beleeft op het witte doek van Grand (Goes). Avonturen, waar in weerspannige Indianen uiteraard een grote rol spelen! Een met vaart en verve verfilmde Western. Uitsluitend ontspanning biedt „The stars are singing" (Albambra, Vlissin gen); een opgewekte musical in tech nicolor, met als voornaamste sterren Rosemary („Come on a my house") Clooney, operaster Lauritz Melchior en de charmante Anna Maria Alber- ghetti. Het verhaal? Wel, een luchtige er romantische geschiedenis over een Pools vluchtelingetje met een „gou den stemmetje", dat in New York triomfen viert. Muziek en zang vor men de hoofdschotel. Schouwburgbioscoop (Middelburg) prolongeerde „The Robe"; de reeds eerder uitvoerig besproken Cinemas cope-film naar het bekende boek van Lloyd C. Douglas. DONDERDAG In de serie speciale Donderdagavond- voorstellingen brengt Grand (Goes) het meesterwerk van Alfred Hitchcock „De zaak Paradine", met in de hoofd rollen Gregory Peck en Ann Todd. Een verbluffend knappe film, hande lend over een rechtszaak, waarin mrs. Paradine (Alida Valli) als beklaagde terechtstaat. De sfeer, de spanningen, die Hitchcock in deze film wist te be reiken, zijn vrijwel ongeëvenaard. Bo vendien beschikte hij over spelers als Charles Laughton, Charles Coburn, Louis Jourdan, Ethel Barrymore en de reeds eerder gei.oemden, die stuk voor stuk volmaakt spel te zien geven. Een brillante film. Een vaak ontroerend filmwerk werd ,.Rya Rya, alleen maar etn moeder" (Alhambra, Vlissingen); de sobere, maar dank zij de voortreffelijke ver filming vaak aangrijpende levensge schiedenis van een landarbeiders- vrouw. De Zweden hebben van dit ge geven wederom een film gemaakt, die een waardig product werd in de rij van oprechte, zuivere Zweedse film werken. En ook in deze film toonden zij weer hun meesterschap op fotogra fisch gebied. Electro (Middelburg) tenslotte ver toont Donderdagavond de reeds eerder besproken Italiaanse film „Verboden verhaal"; de geschiedenis van drie jonge vrouwen, die tezamen eenzelf de ongeval krijgen wanneer er in Rome een trap bezwijkt en tientallen solliciterende meisjes gewond raken. Dit (historische) onderwerp gaf stof voor twee films, waarvan „Verboden verhaal" het sterkst van het onder werp afwijkt, omdat regisseur Genina teruggreep op <^e levensgeschiedenis sen van drie bij het incident betrok ken vrouwen en „de trap de trap laat". Een film van klasse, waarin uitste kend gespeeld wordt door drie jonge Italiaanse actrices. Marechaussée ontevreden over ontwerp-politiewet Het bestuur van de „Vereniging: van leden, behorende tot het wapen der Koninklijke Marechaussee bene den de rang van officier" heeft zich inzake het ontwerp politiewet gewend tot de ministers van Algemene Za ken, van Justitie, van Oorlog en van Marine en van Binnenlandse Zaken, alsmede tot de leden van de Staten- Generaal. In het schrijven wordt opgemerkt, dat het in de lijn der verwachtingen lag, dat in het thans uitgekomen ont- wez-p „politiewet" voor de Koninklijke Marechaussee en de haar opgedragen taken een plaats zou worden inge ruimd. Het is voor hen, die tot dit wapen behoren met het oog op een juiste taakuitoefening uitermate te leurstellend. dat zulks niet het geval is, aldus het schrgven. In een bijlage van het schrgven worden tien wijzigingen voor het ontwerp voorgesteld. De Siberische Notenkraker Nucifra- ga caryocatactesDaar deze vogels voor onze lezers onbekenden zijn. waarvan niet eens in elk vogelboek een afbeelding is opgenomen, plaatsen wij bovenstaande schets. Goede her kenningspunten: de oogstreek, de ge vlekte veertjes, de donkere vleugels en de witte vlek onder de staart. Hoofdkleurbruin. Z. Beeldspraak in de Kamer (Van onze parlementaire redacteur). Prof. Gerbrandy: „Ik was toen geen Kamerlid, anders was dat wel op een behoorlijke manier behandeld geworden". De heer Posthumus vond, dat „men het er met zijn klompen mee eens moest zijn" en zijn fractiegenoot de neer Blom, sprak van „luchtkastelen, die op drijfzand zijn gebouwd". Hij schrok er zelf van en consta teerde, dat het een gewaagde beeldspraak was. Baron Van der Feltz was zo opgetogen over een toezegging van de minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, ir. Witte, dat hij spontaan ver klaarde: „Ik zou de minister daarvoor kunnen omhelzen". Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, antwoor dend op klachten van mevrouw LipsOdinot over de gezond heidstoestand van de kinderen in sommige streken van ons land, drukte zich als volgt uit: „de hangbuikies van kinderen, die mevrouw'-LipsOdinot ter tafel heeft gebracht". Enquete-Commissie blijft doorwerken (Van onze parlementaire redacteur) Nog altijd Is de Parlementaire En quête Commissie, die een onderzoek instelt naar het beleid van de Neder landse regeringen onmiddellijk vóör, gedurende en in de eerste tijd na de tweede wereldoorlog, niet met haar arbeid gereed gekomen. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van de Tweede Kamer deelde de voorzitter, mr. Kortenhorst, mede, dat de Parlementaire Commis sie verzocht heeft haar opdracht met één jaar, tot 31 December 1955, te verlengen. De Kamer had tegen deze verlenging geen bezwaar. De hoofdstukken van het verslag der Commissie betreffende het mili taire beleid in Nederlands-Indië en de houding van de Nederlandse regering in Londen tegenover de illegaliteit zijn in vergaande staat van voorbe reiding. Als sluitstuk moet hierop nog volgen het rapport over het beleid ten aanzien van Nederlands-Indië gedu rende de oorlog. Van Gelder kon in 1954 volop produceren Aandeelhouders der N.V. Van Gel der Zonen zijn in een gisteren- te Am sterdam gehouden buitengewone ver gadering unaniem accoord gegaan met het voorstel ten laste van de agioreserve aan houders van prefe rente en gewone aandelen een belas tingvrije bonus uit te keren van 10 procent in gewone aandelen, waar door het geplaatste kapitaal met 3.337.000 wordt vermeerderd. De bonusaandelen delen tenvolle in de resultaten van het lopende boekjaar. De maatschappij heetf in 1954 vol op kunnen produceren, zo deelde het bestuur nog mede. Men is niet te leurgesteld in zijn verwachtingen. De brand in Velsen is weliswaar een tegenslag geweest, doch de verlo ren gegane productie is inmiddels grotendeels ingehaald. Visserij op tonijnen niet mislukt Na een debat van enkele dagen over de begroting van het departement van overzeese rijksdelen en speciaal over Nieuw-Guinea, heeft de Tweede Kamer Maandagmiddag deze begroting /„h.s. goedgekeurd. Bovendien aan vaardde zij z.h.s. de begrotingen van Nieuw-Guinea voor de dienstjaren 1953 en 1954, het wetsontwerp bewindsregeling Nieuw-Guinea en het wets ontwerp tariefwet Nicuw-Gulnea. De fractie van de C.P.N. kreeg telkens aantekening, dat zij tegen de aanneming van deze wetsontwerpen was. Tenslotte nam de Kamer een verslag van de parlementaire missie naar Nieuw-Guinea voor kennisgeving aan. Vooraf had de minister van over zeese rijksdelen, prof. Kernkamp, in tweede termijn nog een aantal spre kers geantwoord. Prof. Kernkamp, was evenals mr. Luns, van oordeel, dat de voor Neder land gunstige uitslag mede te danken is aan de omstandigheid, dat Neder land uitvoerig aan het debat over de resolutie in de politieke commissie heeft deelgenomen. Nederland heeft daardoor namelgk gelegenheid gekre gen voor de gehele wereld duidelijk te maken, dat het terecht de souvereini- teit over Nieuw-Guinea uitoefent. Ne derland verkeert op het ogenblik in een veel gunstiger positie dan wan neer het een in de V. N. aangenomen resolutie naast zich neer had moeten leggen, vond de bewindsman. Onderwijs en Visserij Geleidelijkheid bg de ontwikkeling van de autochthonen, vond de be windsman het meest aanbevelens waardig. De visserij op tonijnen is niet mislukt zo verzekerde hij tegen over enkele sprekers, die dit veron dersteld hadden. Er is door het gou vernement met een schip geëxperi menteerd. Dit is afgelopen en de re gering is nu voornemens de tonijn vissen} over te dragen aan een parti culiere onderneming. Dit heeft altijd in de bedoelmg gelegen. Voorts deel- Duitsers door Polen vrijgelaten De voorzitter van het Poolse Rode Kruis heeft een telegram aan de voor zitter van het Westduitse Rode Kruis, dr. Weitz, gezonden, waar in staat, dat Polen bereid is enige Duitsers, die in Polen of in door Polen bestuurde ge bieden, wonen, toe te staan naar Duitsland te gaan. Tot nu toe was slechts bekend, dat Polen er in had toegestemd, dat „een zeker aantal van in Polen verblijvende personen" naar familieleden in de Bondsrepubliek zou mogen verhuizen. Maandag kwamen negen Duitse man nen en één vrouw uit Poolse gevan genschap in West-Duitsland aan. Nederlandse handelsmissie in Rood China Een Nederlandse delegatie onder leiding van de heer C. J. Schaap, is te Peking aangekomen voor het voe ren van besprekingen met de Chi nese autoriteiten over de mogelijk heden tot uitbreiding van de handel tussen Nederland en communistisch China. In de Nederlandse delegatie zijn vertegenwoordigers opgenomen van de chemische, pharmaceutische, electrische, machine- en seheeps- bouwindustrie. Geen benoeming van vrijgestelde kracht voor ommis- sariaat Cultureel M aatschappelijk Werk Na een langdurige bespreking hee;ft de Provinciale Kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland, die Maandag te Goes voor de laatste maal in deze vierjarige zittingsperiode bijeenkwam, als haar oordeel uit gesproken, dat om allerlei redenen geen vrijgestelde kracht voor het com missariaat voor cultureel en maatschappelijk werk in Zeeland kan worden benoemd. De praeses, ds. A. W. M. Odé uit Goes, die ook voor de laatste maal deze vergadering leidde, herinnerde in zijn openingswoord dat verschei dene leden volgend jaar, wanneer een nieuwe zittingsperiode begint,niet zul len terugkeren, hetzij omdat zij niet meer herkozen konden worden, het- zg omdat zij zich met meer herkies baar stelden. Zo zal ook uit het Mo- deramen, de assessor, de ouderling kerkvoogd A. H. S. Stemerding uit Souburg verdwijnen. In het kort ging ds. Odé na, wat er in deze eer ste periode van de Provinciale Kerk vergadering volgens de Kerkorde, in onze provincie is gebeurd. Het is een tijd van aanpassing geweest en van het zoeken van een meuwe weg. Spr. herinnerde aan de stichting van het kerkcentrum te Middelburg, waar alle kerkewerk in onze provincie, zo ver het uitgaat van de Ned. Herv. Kerk, administratief gebundeld wordt, voorts aan verschillende com missies, die hun werkzaamheden zijn begonnen, aan de stormramp, die vorig jaar zovele gemeenten getrof fen neeft, aan hetgeen gedaan is tot herstel van de schade en tot slot aan het commissariaat voor cultureel en maatschappelijk werk, dat het Mo- deramen en Breed Moderamen zor gen gegeven heeft en nog geeft. Ds. Odé besloot zijn openings woord met dank te brengen in het bijzonder aan hen, die niet terugke ren, voor hetgeen zij voor de Kerk als afgevaardigde naar de Provin ciale Kerkvergadering hebben ge daan. Hij wilde zijn dank uitspreken aan alle leden voor de goede geest, die er op de vergaderingen heeft ge heerst, hoewel men op bepaalde pun ten niet altijd gelijk heeft gedacht. Na de behandeling van het agen dapunt over het commissariaat voor cultureel en maatschappelijk werk en de vaststelling van de begroting van het Kerkcentrum over 1955, kreeg de voorzitter van het Provin ciaal Werkverband van Protestantse Bibliotheken, de heer F. van der Rhee uit Goes, het woord. Deze deelde een en ander mede over de ontwikkeling van dit Werk verband sinds het door de Provin ciale Kerkvergadering in het leven werd geroepen. En zgn thans vijf en vijftig bibliotheken aangesloten met een gezamenlijk boekenbezit van 30.000. Door de nieuwe bibliotheek wet zag spr. nieuwe mogelijkheden voor de uitbouw van de lectuurvoor ziening ten plattelande, mede door dit Werkverband. Als lid van de commissie voor be zwaren en geschillen werd benoemd as. A. Postma van Kamperland en al zijn secundus ds. Roseam Abbing van Biggekerke. Als lid van de jeugdraad werd benoemd de heer Van Bezooyen uit Tholen en als lid van het Werkverband Protestantse Bibliotheken de heer Van Dam uit Nieuwerkerk. De heer J. J. Moll uit Vlissingen werd herkozen als lid van de Provinciale kerkvoogdijcommis sie. Aan het slot van de vergadering dankte het oudste lid, ds. Homan uit Hulst de praeses en de assessor voor de leiding, die zij hebben gegeven en in het bijzonder de praeses voor de fijne en tactvolle ivijze, waarop hij de vergaderingen heeft gepresideerd de de minister mede, dat een> proef zal worden genomen met het Neder lands als voertaal op enkele missie schooltjes. Zo mogelijk zal daaraan later uitbreiding worden gegeven. Hoewel de standpunten ten aanzien van Nieuw-Guinea bij de regering en de P.v.d~A. niet geheel eensluidend zijn, verheugde de bewindsman zich over dp veranderde houding van de P.v.d.A. Zijn conclusie luidde, dat Ne derland moet doorgaan met zijn taak ten opzichte van Nieuw-Guinea als tot dusver. Men moet biyven werken aan het ontwikkelingsplan om daar door meer welvaart aan de bevolking van dit overzeese rijksdeel te bren gen. Nagekomen advertenties. De begrafenis van wij len de Heer W. SPINNA AIJ is vastgesteld op Woensdag 15 Decem ber. Vertrek van Seis- bolwerk 4 te Middel burg om 2.30 uur. Het Bestuur van de Afd. Middelburg van de Ned. Onderwijzers vereniging geeft met diep leedwezen kennis van het plotseling overlijden van zgn Voorzitter, de Heer W. SPINNAALJ. Zijn heengaan betekent een groot verlies voor onze afdeling. Het Bestuur, Middelburg, 11 Dec. '54 Heden werd plotseling van ons weggenomen ons geliefd Kleinzoon tje en Neefje WIMMEE FLEURBAAIJ, in de bloeiende leeftijd van ruim 3 jaar. Goes M OOSTDIJK. M. OOSTDIJK— DE PAN. Kinderen en Klein kinderen. 13 December 1954. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze lie ve Man en Vader, Broeder, Zwager en Oom PAULUS VAN BELZEN, op de leeftijd van 56 jaar. Vlissingen: L. VAN BELZEN— DE BOO VAN UIJEN. PAULUS. Middelburg: K. VAN BELZEN. H. VAN BELZEN— DE LOUW. Vlissingen: L. VAN BELZEN. J. VAN HESE— VAN BELZEN. M. P. VAN HESE. Middelburg: D. VAN BELZEN. F. VAN BELZEN— BLIEK. Neven en Nichten. Vlissingen, 13 Dec. '54 Emmastraat 34. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 16 Dec. a.s. Vertrek van het sterf huis om 12 uur. Heden nam God on verwachts tot Zich on ze geliefde Pleegdoch ter en Nicht CATHARINA JANNA RISSEEUW, in de ouderdom van 62 jaren. Sint Laurens: C. J. VAN T HOFF RISSEEUW. J. W. VAN 'T HOFF. Nieuwenhoorn: W. J. RISSEEUW. Neven en Nichten. St. Laurens, 13 Dec. '54 Bezoeken kunnen we gens ziekte niet wor den afgewacht. De ter aardebestelling is be paald op Donderdag 16 Dec. a.s. n.m. 12.30 u. op de begraafplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5