Uitvoering Deltaplan behoort niet tot provinciale taak ZWITSAL schrale huid? imn BIJNA DRIEHONDERD ZEEUWSE KANARIES IN VLISSINGEN BEWARING CONSUMPTIE- EN P00TAARDAPPELEN „BINNEN" Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 DECEMBER 1954 GED. STATEN WAARSCHUWEN: Géén behoefte aan een Zeeuwse Deltacommissie Trovineialc Staten hebben dc provinciale begroting 1955 in afdelingen be handeld en daarbij gesproken over allerlei aspecten van het beleid van het provinciaal bestuur. En vanzelfsprekend zijn ook hier vele woorden gewijd aan Drie-Eilandenplan en Deltaplan en de gevolgen daarvan voor Zeeland. Zo wilden de Statenleden gaarne goede voorlichting over de hnidige stand van zaken, voorts werd de suggestie geuit tot instelling van een speciale Zeeuwse „Delta-commissie", de visserij kwam eveneens ter sprake alsook de havens. Ged. Staten deelden mede géén behoefte te hebben aan een commissie uit de Staten, die zal nagaan wat er gedaan moet worden met de problemen rond het Deltaplan. Het college pleegt immers regelmatig overleg met de hoofden van provinciale en andere diensten, die op hun beurt weer deel uitmaken van speciale rijkscommissies- Ged. Staten zijn daardoor vol doende in de gelegenheid om alle ontwikkelingen van het Delta-plan te vol gen. Hoewel de belangen van Zeeland zeer nauw met de uitvoering van het Deltaplan zijn verweven, zal men er gced aan doen zich te realiseren, dat de uitvoering niet behoort tot de provinciale taak, zo waarschuwt het college. Ged. Staten zijn gaarne bereid om de Staten ten aanzien van het Deltaplan van voorlichting te dienen. Thans echter zou deze voorlichting te bespiegelend van aard moeten zijn en juist daaraan kan het hoogste orgaan der provincie geen behoefte hebben, aldus menen zij. Het zal niet mog-elyk zfln aan de maximale verlangens van de vissers van Yerseke te voldoen. Het college heeft intussen niet alleen aandacht voor de straks uit te keren schade vergoedingen, doch zoekt tevens naar middelen om de bedryven op een an dere plaats in Zeeland voort te zetten. In dit verband wordt gedacht aan het scheppen van een bevloeiings- systeem voor een meer verfijnde cul tuur aan de binnenkant van de af sluitdijk door de Oosterschelde. Ten aanzien van de mosselen is wellicht een Noordelijker plaats mogelijk, al is dit niet zeker. Ook de afstand naar Parijs, de grootste afnemer, speelt een belangrijke rol. Er is reeds een bespreking gehouden met het ge meentebestuur en belanghebbenden, waarbij enkele plannen zyn geopperd, doch waarvan de waarde nog niet vaststaat. Wel staat vast, dat Ged. Staten zullen staan op zo goed moge lijke overgangsregelingen, die niet vergeleken kunnen worden met de Zuiderzee-steunwet, alleen al daarom niet. omdat in de oes- terbedrijven zulke grote kapitalen zijn geïnvesteerd. Concentratie van polders Voorts werd in de afdelingen ook gesproken over de mogelijkheden voor de haven van Colijnsplaat en over Veere als thuishaven voor de huidige vissers. Een lid van Ged. Staten meende bij de behandeling, dat in Veere alleen maar oude vissers wer ken, zodat het probleem dat hier zou ontstaan na de totstandkoming van (Advertentie.) aonééstjy""" VAN Nu de kapper en de melkboer weer klagen over liet gure weer en de harde wind. bereiden wij ons voor, moedig de winter te ondergaan, en sneeuwbuien en alle ijsnarigheden te trotseren. Niet alzo het schaap van de heer J. Crucq in Arnemuiden. Het had voor de naderende winter slechts minachtend „bèè" over en bracht een welgeschapen lam ter wereld, daarmee getuigend van een brede visie op de toekomst. IN DE BUS De jongeman, die halverwege Vlis- singenMiddelburg da bus beklom, geraakte by het aanschaffen van het benodigde plaatsbewijs i» financiële moeilijkheden. De voor dc rit ver schuldigde som bedroeg vijf en twin- tig cent. Toen de knaap met een achteloos gebaar twee dubbeltjes en een stuiver op het motorblok wierp, rolde de stuiver-er af en verdween ergens tn de diepte. ,J)aar sal een andere voor in de plaats moeten komen", sprak de chauffeur. De jongeling kreeg liet benauwd. ,,'k Heb niet meer bij me", ant woordde hij bedremmeld Hij trof het. De chauffeur ontpop te sicli als een menselijk wesen, vrij van ambtelijke verstarring. De ont brekende som werd de onfortuinlijke passagier voorlopig geschonken, waarop deze opgelucht een zitplaats zocht. Waarna hij het weer trof. Want nabj zijn zitplaats ontwaarde hij op de vloer een dubbeltje, dat daar als het ware voor hem neergelegd De knaap aarzelde niet lang. Hij maakte zich meester van liet munt stukje en by het verlaten van de bus bood liij het de chauffeur met een triomfantelijk gebaar aan. Hij kon zijn schuld inlossen! De chauffeur incasseerde het dub beltje en gaf de passagier, die zo slecht bij kas was, het wisselgeld ad vijf centen terug. Dat trachtte hij althans. Maar de passagier bleek niet ver knocht aan het aardse slijk. Met een achteloos gebaar beduidde hij de chauffeur, dat deze de stuiver wel houden kon. Waarna hij opgewekt, wederom zonder een cent op zak, toegstapte het Drie-Eilandenplan, geleidelik zou aflopen. Dit werd evenwel ontkend door een lid van de provinciale sta ten. De samenwerking van polders en waterschappen op Xehomven-Duive- land en Noord-Beveland bevindt zich in een stadium van voorbereiding, al dus delen Ged. Staten mede. In de betrokken commissies is men tot overeenstemming gekomen. In Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen is men tot de conclusie gekomen, dat één uitwa- terlngs-waterschap voor dit gebied gewenst is, In alle afdelingen brachten de Sta tenleden blijdschap eh dankbaarheid tot uitdrukking over het feit, dat de begroting thans een gunstiger beeld vertoond. Toch blijft voorzichtigheid geboden. Ged. Staten gingen uitvoerig in op de huidige begrotingspositie: men heeft de wind mee gehad, maar het gaat er nu om daarvan een goi gebruik te maken! Ged. Staten wtfzen er op, in antwoord op allerlei opmer kingen over de situatie in Zeeland, dat er gunstige symptomen zijn waar te nemen. Zo zijn ten aanzien van de landwe gen In de laatste kwart eeuw zicht baar vorderingen gemaakt. Het mo torisch verkeer en vervoer over de weg staat niet meer in een al te on gunstige verhouding tot de rest van Nederland. Na de bevrijding Is in Zeeland een sterke groei te constateren van het technisch, middelbaar en voorberei dend hoger onderwijs. De noodzakelijkheid van een zo vol ledig mogelijke, middelbare techni sche school treedt steeds duidelijker aan de dag). Ten slotte Is het E.T.I. betrokken geweest by financieringen in het bedrijfsleven tot een bedrag van rond f 1.500.000. Er kan welis waar op velerlei terrein nog niet ge daan worden wat gewenst is, maar toch zijn deze symptomen een aanwij zing om op de ingeslagen weg voort te gaan. Vele Statenleden hadden opmerkin gen gemaakt over het grote gebrek aan bouwvolume. Er werd zelfs ge suggereerd een klaagschrift aan H.M. de Koningin te richten. Ook Ged. Sta ten verklaren, dat Zeeland door een veel te beperkt bouwvolume in een impasse is geraakt, maar toch menen zij dat van een klaagschrift aan de Koningin geen sprake kan zijn. Waar mogelijk en nodfg zullen zij blijven pleiten voor een redelijke oplossing van dit vraagstuk. (Vervolg op pag. 5) TOT OUDE SPUIT. Lieden, die zich te Sluis onledig hielden met opruimingswerkzaamhe den in het vlas, vonden op een land bouwbedrijf aan de Sint Annastraat een zwaar Duits machinegeweer, dat meer dan tien jaar een vergeten en verwaarloosd bestaan had geleid. De rijkspolitie heeft zich over het ongure voorwerp ontfermd. NIEUWE HUIZEN. De nieuwe Zweedse geschenkwo ningen in Oosterland, die deze week gereedgekomen zijn, blijken ware pa- leisjes te zijn geworden, waarin het zelfs met een schoonmoeder nog ge riefelijk wonen zou zijn. Hulde aan de gulle gevers! OUDE HUIZEN. Van nieuw naar oud. De goede stad Axel, die om zo te zien, niet veel stedenbouwkundig antiek bezit, blijkt toch nog een oud gebouw rijk te zijn Bij de afbraak van het hotel „Willem III" bleek namelijk, dat zich in de achtergevel een steen bevond met het jaartal 1793. Naar Axelse begrippen is zulks bijna een fossiel te noemen. Gewestelijke bijeenkomst van „Het Rode Kruis" De Kring Zeeland van het Neder landse Rode Kruis houdt morgen Zaterdag een gewestelijke bijeen komst in het gebouw van het Medisch Centrum te Goes. Het doel van deze bijéénkomst, waar voor behalve be stuursleden van alle Kruisverenigin gen ook de kinderartsen, wijkver pleegsters, verpleegsters van de afde lingen kraamverzorging in de zieken huizen en dergelijke functionarissen zijn uitgenodigd, is te komen tot ver dere opbouw en uitbreiding van de Sectie Moedermelkcentrale in geheel Zeeland. Tot nog toe heeft deze Cen trale zich gespecialiseerd in bepaalde gebieden van het gewest. Tijdens deze bijeenkomst zal drs. G. G. A. Mastenbroek uit Amsterdam als spreker optreden, waarbij tevens een film wordt vertoond. De leiding berust bij de voorzitter van het bestuur der afdeling Zuid-Be veland West, de heer A. J. van Heel. Door samenwerking met de in Zee land aanwezige Kruisverenigingen hoopt men aan het gestelde doel te kunnen beantwoorden. Géén sijsjeslijmerKeurmeester P. Minnaard beluistert aandachtig de zang van de kanaries, die momen teel tentoongesteld worden in het Concertgebouw te Vlissingen. Foto P.Z.C.) Na ongeval overleden De 28-jarige monteur C. uit Middel burg, die Dinsdag tijdens werkzaam heden in een garage te Vlissingen zwaar gewond werd, is Donderdag in het St. Joseph-ziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. Weg OostburgAardenburg vrij voor verkeer De Rijksweg Oostburg-Aardenburg is hersteld en voor het verkeer open gesteld. Hierdoor is de wegomlegging van ruim 8 kilometer over Zuidzande en Sluis komen te vervallen. SCHOKKELS, KLOEKEN EN KLINGELS Schoonheidsconcours en zangwedstrijd HolrolTen, schokkers, kloeken en klingels voor de buitenstaander on begrijpelijke termen, maar voor de kanarie-liefhebber stemmen In de sym- phonie, die de komende dagen in het Concertgebouw te Vlissingen te horen zal zyn, wanneer de kanarietentoonstelling, georganiseerd door de vereni ging „Vogelvreugd", haar poorten zal openen. Dagen lang zijn reeds Organisatoren en keurmeesters in het Concertge bouw in de weer. Zo'n driehonderd vo gels in allerlei kleuren en met ver schillende stemmen, moeten stuk voor stuk gekeurd worden, want deze ten toonstelling betekent tevens de fede ratieve wedstrijd voor* Zeeland en Ber gen op Zoom. De beste kanaries ko men uiteindelijk terecht op de grote internationale tentoonstelling, die aan het begin van het volgend jaar in Frankrijk zal worden gehouden. De kanaries, zo Vertelde ons keur meester F. Sander uit Voorschoten, kunnen onderverdeeld worden in zang- en kleurvogels. Van de oor spronkelijke kanarie, die werd inge-r, voerd van de Kanarische Eilanden en niet geel is, maar groen, werden door kruismg, terugkruising en vermen ging met andere soorten wel vijftig soorten gekweekt, die alle opgenomen zijn in een officieel kanariestamboek. Er zijn zuiver witte vogels en andere, die geheel rood zijn, blauwe, groene en talloze tussenvormen. Nederland is het toonaangevende land in de kleur- kanariefokkerij, waarmee in 1910 een aanvang werd gemaakt en waarmee treffende resultaten zyn bereikt. Voorzingen De andere keurmeester, de heer P. Minnaard uit Eindhoven, zit in 'n stil kamertje ergens achter in het ge bouw, waar voortdurend geheimzin nige zwarte kistjes worden binnenge dragen. Het mysterie is echter spoe dig opgelost, want de zwarte kistjes blijken zich te ontpoppen als kooitjes met evenzovele kanaries. „Wanneer de vogels uit het donker in het licht komen", vertelt de heer Minnaard. „beginnen ze, alsof de zon opkomt, te zingen en binnen de tijd van een half uur werkt iedere vogel zijn eigen repertoire af". De heer Minnaard „hoort" vier vo gels tegelijk en elk half uur wordt de stapel van vier kooitjes die hij voor zich heeft staan, Vervangen door een nieuwe. Voor knorren, schokkels-, klingels, kloeken en fluiten alle maal onderdelen van het repertoire krijgt ieder vogel een cijfer. Maar hoe LEZING IR. M. SANDE RS TE MIDDELBURG Walcherse boeren op dit gebied nog terughoudend Tijdens dc vergadering van de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting „Walcheren", die Donderdag in Mid delburg werd gehouden, heeft ir. M. Sanders van dc Rijkslandbouwvoor- lichtlngsdienst (RLVD) een causerie gehouden over „Dc moderne bewaring van consumptie- en pootaardappeten", In zijn betoog hield spr. een krachtig pleidooi voor de bewaring van de land bouwproducten „binnen", dat wil zeg gen in speciaal daarvoor opgetrokken luchtgekoclde bewaarplaatsen. Hij wees er daarbij op. dat Walcheren op dit gebied nogal achtergebleven is. Een vergelijking tussen Noord-Beve land en Walcheren leert, dat men in de eerste streek een capaciteit aan be waarplaatsen bezit, die voldoende is voor 60 procent van de totale produc tie. Voor Walcheren bedraagt dit per centage slechts 12. „Het bewaringsprobleem is een vraag stuk, dat thans in de algemene be langstelling staat", aldus ir. Sanders. Hij meende, dat de kuilbewaring lang zamerhand afgedaan heeft, daar de beter bewaarde rassen voor een zeer groot deel vervangen zijn door het ras Bintje, dat in 1952 een totaal aandeel in de productie bezat van 52 procent. Bintje is slecht bewaarbaar, omdat bij deze aardappel de „kiemrust" zeer kort duurt. Wil men er voor zorgen, dat deze rust langere tijd duurt dat de aardappel a.h.w. slaapt dan dient men over bewaarplaatsen te be schikken. Vooral de laatste twee jaren heeft het bouwen van aardappelbewaar plaatsen een grote vlucht genomen. Zij hebben o.a. het grote voordeel, dat men er de opgeslagen voorraden con stant beneden een temperatuur van 4 graden C. kan houden. Dit houdt het product in de kiemrust- Een kuilbe waring heeft variabele temperaturen. Ken kuil heeft tal van andere nadelen, die spr. opsomde. Een bewaarplaats heeft o.a. nog het voordeel, dat de aardappelen gemakkelijker sorteer- baar zijn, terwijl toch de kwaliteit de zelfde blijft. Ir. Sanders meende, dat de handel over enkele jaren voor in kuilen be waarde aardappelen geen interesse zal tonen. In dit verband drong hij er ook op aan, dat ook op Walcheren meer bewaarplaatsen zullen worden ge bouwd thans is er één in Middel burg. Naar zijn mening dienen deze gebouwen over het eiïarl verspreid t< staan. Nadat spr. dieper was ingegaan ach tereenvolgens op het bewaren van de consumptie- en de pootaardappelen aan de hand van grafieken, maakte hij de heer Minnaard de zang van de vier vogels onderscheidt dat is het ge heim vaft de keurmeester! Ook de auditie is nu achter de rug en zo zal vandaag de tentoonstelling in het Concertgebouw haar poorten kunnen openen voor een ieaer, die kennis wil maken met dit „pluimvee van de kleine man": met veel liefde gekweekte voortbrengselen van een t'fhebbefij, die weinig geld hoeft te kosten, maar daarnaast een enorm aantal mogelijkheden op velerlei ge bied in zich draagt. Angstige uren in Stavenisse De bevolking van Stavenisse heeft Donderdagavond enkele angstige uren doorgemaakt, toen het bootje, waar mede een vijftigtal werklieden uit de gemeente gewoonlijk om half vijf van af de Schelphoek terugkeert, om acht uur nog niet binnen was. Daar men een ongeluk vreesde wer den alle instanties, die hulp zouden kunnen bieden, gealarmeerd. De Rijks politie te water uit Wemeldinge, en kele mosselvissers uit Zierikzee en oen bootje van de veerdienst trokken op onderzoek uit. Dit onderzoek le verde gelukkig een positief resultaat op. Het scheepje, waarop zich de ar beiders bevonden, was op een zand bank vastgelopen en kon met assis tentie omstreeks tien uur weer wor den vlotgesleept. Politieman aangereden in Aardenburg De 38-jarige wachtmeester der Rijkspolitie A. C. van H. is op de rijksweg AardenburgDraaibrug ter hoogte van de steenfabriek aangere den door een uit Aardenburg komen de personenwagen, bestuurd door W. V. uit Aardenburg. De agent moest met zware verwondingen in het zie kenhuis te Oostburg worden opge nomen. Zyn toestand is ernstig. Tentoonstelling van konijnen en pluimvee Voor de Provinciale Tentoonstelling van Konynen en Pluimvee, welke op 23, 24 en 25 December a.s. in het vei linggebouw te Terneuzen wordt ge houden, en waarvan de organisatie berust bij de P.K.V. „Terneuzen", blijkt thans reeds zeer grote belang stelling te bestaan. Tot nu toe wer den meer dan 350 inschrijvingen uit vele delen van Zeeland ontvangen. enkele berekeningen, die leerden, dat bewaren in koelhuizen zeker niet duurder is dan in kuilen. Tenslotte vestigde hij er de aandacht op, dat in de laatste tijd de bouw van bewaar plaatsen reeds weer een evolutie door maakt, doordat tal van nieuwe ideeën baan breken. Bij de discussies merkte dr. ir. C. W C. van Beekom, Rijkslandbouwconsu- leut voor de Zeeuwse eilanden, op, dat de Walcherse boer dit alles nog met enige terughoudendheid gade slaat. Liever willen zij voorshands de ver dere ontwikkeling van de kullconser- vr-ringsmiddelen afwachten. Ir- San ders antwoordde daarop, dat men naar zijn mening in de toekomst toch op Walcheren ook naar het bouwen van bewaarplaatsen toe zal moeten. Uit de verder gevoerde discussie bleek wel, dat men over het algemeen de bouw van bewaarplaatsen niet als een onmiddellijke noodzaak aanvoelde O.a. werd opgemerkt, dat een verge lijking tussen Noord-Beveland en Wal cheren niet geheel opgaat, omdat het laatste eiland, behalve productiege bied tevens consumptiegebied is. Ver der worden grote partijen uit Wal cheren reeds voor de winter naar el ders verkocht. KUNST Geslaagd concert van de Vlissingse Orkestvereniging SOLIST. CAREL VAN LEEUWEN BOOMKAMP, CELLO. MISSCHIEN voelt minister Cals er iets voor: er zou een bindend voor schrift moeten komen voor amateur- orkesten, waarin wordt bepaald, dat vóór het aanvangsuur het gehele pro gramma nog eens grondig moet wor den doorgespeeld. Daarmede zou dan worden vermeden, dat het betrokken orkest pas in de loop van het concert op een niveau komt, dat zbwel in de zaal als op het podium geheel voldoet. Reeds eerder zijn in deze kolom op merkingen in deze geest gemaakt en wij herhalen ze vandaag, omdat ook gisteravond weer bleek, dat het voor een niet-beroepsorkest uiterst moeilijk is om bij een concert 'van de eerste maat af goed, geconcentreerd en mu- zikaal-verantwoord te spelen. Gister avond namelijk gaf in het Concertge bouw te Vlissingen de Vlissingse Or kestvereniging onder leiding van Jan Kuiler een concert, waarvan het ver loop grafisch voorgesteld kon worden door een curve, op de grafiek lopend van links-onder met een vrij scherpe hoek naar rechts-boven. Zo werd be gonnen met Beethoven's „Coriolan" en Schubert's balletmuziek uit „Rosamun- de", verdienstelijk en onderhoudend, maar tevens voorzichtig gespeeld. Niet groots, maar zeker niet slecht. De cur ve maakte een flauwe opwaartse be weging. Maar toen kwam de scherpe hoek: Carel van Leeuwen Boomkamp, deze ras-musicus, wandelde het toneel op voor het celloconcert van Saint Saëns en zorgde onmiddellijk voor de metamorphose. Met een overrompelen de muzikaliteit speelde hij alle por- celeinen voorzichtigheid uit het or kest weg, met zijn prachtige cellotoon dwong hij als het ware alle strijkers cm een even mooie toon te maken, terwijl tenslotte zijn eminente tech niek zo aanstekelijk werkte, dat elk individueel orkestlid op dat moment meer dan anders scheen te presteren. Dat alles nu gebeurde in dit cellocon cert. Maar het had ook éérder ge kund: diezelfde geladenheid, diezelfde fleur en frisheid, die in dit werk door het orkest ten toon werd gespreid, was wellicht evengoed bij Beethoven en bij Schubert voor de dag gekomen, wan neer men vóór het concert nog eens samen had gemusiceerd, orkest samen met de muzikaal-suggestieve Van Leeuwen Boomkamp. Werkelijk, minister Cals moet er toch nog maar eens over denken.. Uit het bovenstaande zal men be grepen hebben, dat de solist van gis teravond zich deed kennen als een magistraal cellist. Hij speelde de no- hele muziek van Saint Saëns met een prachtige warme toon, vol distinctie, alsof dit aristocratische werk speciaal voor hem was geschreven. Dankbaar was het publiek voor deze vertolking zowel van cellist als van orkest en lang en hartelijk werd geapplaudis seerd. Van Leeuwen Boomkamp op zijn beurt dankte met een voornaam gespeeld preludium uit een Cello-sona te van Bach. Na de pauze speelde de Vlissingse Orkestvereniging de niet eenvoudige Symphdnie in a, eveneens van Saint Saëns. Helaas waren in de vertolking van dit werk enkele vlekjes te con stateren. Niettemin moet ook bij deze compositie met waardering gewag ge maakt worden van het orkestspel. Te recht werd dirigent Jan Kuiler lang durig gehuldigd voor zijn onvermoeid si reven om met dit orkest in de Schel- destad goede concerten te geven, een hulde waarin hij zijn hard-werkend ensemble liet delen. Een grote ruiker werd hem aangeboden aan het slot van deze avond. de K. Dijkraadsleden in Breskens dienden ontslag in Oplossing van gerezen kwestie wordt moeilijk De dijkraadsleden van de waterke ring van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens, die zoals bekend, niet accoord gingen met dc benoeming van een voorzitter buiten de aanbeveling om, hebben thans hun ontslag ingediend. Zes van de afgetreden dijkraadsle den maken deel uit van de vergade ring van ingelanden van het water schap Oud en Jong Breskens, het z.g. binnenbeheer, welke vergadering zes nieuwe afgevaardigden moet benoe men. Men vreest, dat zodra een ver gadering wordt uitgeschreven met dit punt op de agenda, de ingelanden ook hier zullen wegblijven om een be noeming te verhinderen. Of het bestuur van het binnenbe heer hef' zover laat komen dat de moeilijkheden overslaan naar dit wa terschap wordt betwijfeld. Ook voor het waterschap het Vrije van Sluis is het een moeilijke opgave nieuwe afgevaardigden te benoemen, daar ook in dat bestuur een afgetreden dijk- raadslid zitting heeft. De enige oplossing kan worden ge vonden in een bespreking van de ge rezen moeilijkheden met Gedeputeer de Staten en de Kroon. Auto vloog in brand Ter hoogte van de boerderij van de heer A. de Wilde aan de Javadijk te Sint-Annaland vloog Donderdagmid dag een pesonenwagen, bestuurd door P van W. uit Oud-Vossemeer, in brand. De wagen brandde geheel uit. De heer Van W. wist zich op het laat ste ogenblik te redden. VANDAAG. Middelburg Electro: „Zo lang jij bij mij bent". (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schuttershof: Ontspanningsavond COAK, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Kinderen der liefde", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De duivel van diablo", (14 jr.), 20 uur; Doopsgezinde kerk: lezing voor Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur. Goes Grand: „Kinderen der liefde", (18 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2