Nederlands kolenschip voor de Franse kust vergaan IWITSAUNE flcoit Meet een anbez VERSLAG „GEZONDHEIDSDIENST DIEREN IN ZEELAND" 1953-1954 VIJF NIEUWE WOONOORDEN VOOR DE AMBONEZEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 DECEMBER 195* REDDINGSLOEP SLOEG OM Tenminste 5 personen vonden de dood in de golven Voor de Franse kust is een Nederlands kolenschip vergaan, waardoor ten minste vijf personen de dood in de golven hebben gevonden. Het schip de „Ariel" was Zaterdag met een lading kolen alt de Engelse haven Cardiff vertrokken op weg naar Bordeaux. Voor de Franse kust ter hoogte van Les Sables d'Olonne, een kustplaatsje ongeveer 200 km ten Noor den van de plaats van bestemming kwam het schip in moeilijkheden, toen tijdens een ruwe zee grote golven over het dek sloegen. Voordat de „Ariel" echter in de golven ten onder ging, kon de beman ning de reddingsloep uitzetten en zich daarin begeven. Op weg naar de kust is de sloep echter omgeslagen. Slechts drie personen is het gelukt de vaste wal te bereiken. Deze zijn in het zie kenhuis van Les Sables d'Olonne op genomen. Aan boord van de „Ariel" bevond zich een bemanning van acht koppen, doch het wordt niet uitgesloten ge acht. dat zich eveneens een echtgeno te van een der bemanningsleden aan boord bevond. In ieder geval zijn ten minste vijf personen verdronken. De „Ariel" meet 389 ton en werd in 1951 bij Van der Werff's scheepsbouw in Westerbroek gebouwd. Het schip was eigendom van de N.V. Kustvaart Nagekomen advertenties. Heden overleed, ge heel onverwachts, onze geliefde Man en Vader, de Heer DAVID POLDERMAN, op de leeftijd van 54 jaar. M. POLDERMAN- BOOGAARD JAN, MIEN, WIM. Ritthem, 8 Dec. 1954. Zandweg 28. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag om 12 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed, ge heel onverwachts, onze geliefde Zoon, Schoon zoon, Broeder, Zwager en Oom, de Heer DAVID POLDERMAN, op de leeftijd van 54 jaar. M. C. POLDERMAN VAN HEKKEN W. BOOGAARD Ritthem, 8 Dec. 1954. Heden overleed plot seling door een noodlot tig ongeval mijn beste knecht en vriend, MAARTEN MEULBROEK God sterke zijn zwaar beproefde familie. Fa. A. BLANKEN- BURGH. Nieuwdorp, 7 December 1954. Met groot leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlij den door een noodlottig ongeval van onze beste Vriend en Collega, MAARTEN MEULBROEK God sterke ztjn zwaar beproefde familie. Het personeel: Fa. A. BLANKEN- BURGH. Nieuwdorp, 7 December 1954. Unie te Groningen, doch verhuurd aan de firma Erhardt en Dekkers te Rotterdam. Kapitein van de ..Ariel" was de heer K. Tuil uit Delfzijl. Het Franse persbureau A.F.P. meldt nader, dat de bemanning van de „Ariel" het schip in de nacht van Dinsdag op Woensdag had verlaten. Bij het overstappen in de reddingsloep is de kok van de „Ariel" in zee vallen en verdronken. De overige manningsleden hebben de gehele nacht en de gehele Woensdag geroeid om de kust te bereiken. Niet ver van het strand is Woensdag de sloep om geslagen. Toezicht op het credietwezen (Van onze parlementaire verslaggever) Bij het begin van de vergadering van Woensdagmiddag verenigde de Tweede Kamer zich met 55 tegen 17 stemmen met het wetsontwerp tot verlenging van de duur van de Wet toezicht credietwezen, nadat de heer Schouten (A.R.) verklaard had, dat het grootste deel van zyn fractie er haar stem aan zou geven. Tegen waren V.V.D., behalve mr. Van Leeuwen, K.N.P., C.H., S.G.P., en Prof. Gerbrandy van de A.R. VOETBAL Ruim drie ton voor speler Danny Blanchflower, de Ierse Inter national van Aston Villa, in welke club hij als rechtshalf speelde, is over gegaan naar de eerste divisie club Tottenham Hotspur. Men veronder stelt, dat deze club een transferbe drag van 30.000 pond sterling (315.000 gulden) voor hem heeft neergeteld. Dit bedrag zou het op een na hoog ste zijn, dat ooit in de Britse voetbal geschiedenis voor een speler werd be taald. EERSTE FASE T.B.C.-BESTRIJDING AFGESLOTEN Ontbreken van melkfabrieken bemoeilijkt bestrijding. Abortus Bang in gehele provincie Verschenen is het 8e jaarverslag van de Stichting „Provinciale Gezond heidsdienst voor Dieren in Zeeland" over het boekjaar 19531954. Op- gemerlvt wordt, dat net belangrijkste feit uit het afgelopen jaar was, dat Zeeland per 1 November 1953 ten aanzien van de tuberculose reactie- vrij kon worden verklaard. De eerste fase van de t.b.c.-bestrijding werd daarmee afgesloten. De gehele bestryding is echter nog niet afgelopen, want ook in de komende jaren zullen nog wel tegenvallers worden geboekt. Ook het probleem van de a-specifieko reacties is nog niet opgelost, zo zegt het verslag. Een tweede belangrijke gebeurtenis was het gereedkomen van het laboratorium in December 1953; in Februari 1954 werd het officieel geopend. De abortus-bestryding onderging in 1953 een belangrijke uitbrei ding, doordat de fabrieksleveranciers op Walcheren, Tholen en Zuid-Beve land in het onderzoek werden betrokken. Per 1 Augustus j.l. kon worden voorzien in de reeds enkele jaren bestaande behoefte aan de assistentie van een derde dierenarts. Als zodanig werd toen aangesteld de heer K. G. Robijns uit Apeldoorn. De samenwerking met de verschil lende landbouworganisaties in de pro vincie, met de Stichting voor de Land bouw en met de Bond van Veehande laren wordt zeer prettig genoemd. Iri de 6 bedrijfsvoorlichters, die de Stich ting in d-ienst heeft, bezit zij een nut tig voorlichtingsapparaat, dat veel on juist begrip te niet doet en de band tussen de dienst en de veehouders versterkt. De resultaten van de t.b.c-bestrij- ding waren gunstig. In het verslag jaar werden bij 5935 veehouders (vo rig jaar 6052) 71.823 (78.141) runderen onderzocht. Hiervan reageerden 559 (909) dieren, zodat het reactie-percen tage 0,8 (1,2) bedroeg: er waren geen (vorig jaar 5) open lijders. In het af gelopen jaar werden de laatste be smette bedrijven gesaneerd. Aan de hand van cijfers wordt aan getoond, dat een groot aantal runde ren (10.190) door de veehouders in Zeeland zelf werd aangekocht. De aankopen vonden hun oorzaak voor namelijk in de behoefte aan vee, be stemd voor de vetmesterij. Veel vee werd ook gekocht in de Noordelijke en Oostelijke provincies. Met het oog op de t.b.c.-bestrijding zijn deze aan kopen vrij veilig, zo wordt opgemerkt. Bij aankopen uit Zuid-Holland moet echter rekening met infectiekansen worden gehouden. Van 1 November 1953 tot en met 31 Augustus j.l. werden met subsidie 338 op t.b.c. reagerende dieren opge ruimd en 21 zonder subsidie. Beschikbaar saldo In de slachthuizen van Middelburg en Vlissingen werden van 1 Augustus 1953 tot 1 Augustus j.l. 2589 runderen geslacht. Hiervan waren 2156 afkom stig uit Zeeland, 413 uit andere pro vincies, terwijl van 20 dieren geen herkomst kon worden nagegaan. Het tegoed van de provincie Zeeland bij het Nationaal Fonds Rundertubercu- lose-bestrijding bedroeg op 1 Juli j.l. f 410.294,94. Hierbij komt nog de hef- fjngsbijdrage ad f 4 van de veehou ders, in totaal te begroten op f 287.000 en een tegoed aan overheidsbijdragen van f 120.962, zodat na 4 bestrijdings- jaren een saldo van f 818.256,94 be schikbaar is. Het ontbreken van melkfabrieken maakt de bestrijding van de Abortus Bang in de gehele provincie voor hands nog onmogelijk. Thans wordt deze ziekte georganiseerd bestreden Fritz Walter trainde weer. Fritz Walter heeft voor de eerste keer na zyn genezing van de geel zucht, te Koblenz een lichte traming ondergaan. De vroegere aanvoerder van het Duitse elftal verklaarde, dat het echter nog wel enkele weken zal duren alvorens hy weer in competi tiewedstrijden hij speelt voor FC Kaisers-Lautern kan uitkomen. In een boekhandel te Koblenz zet te Walter voorts zijn handtekening in 5000 exemplaren van het door hem geschreven boek, 32, die Spiele zur Weltmeisterschaft" getiteld. Ruim de helft van de eerste druk, welke 100.000 boeken omvat, is reeds ver kocht. Nederlandse militairen ver loren van België (20). De wedstryd tussen de militaire ploegen van België en Nederland te Ronse (B.) gespeeld, is niet 20 door de Belgen gewonnen. De ruststand Zege van Hongarije op Schotland lang onzeker Hongarije heeft de wedstryd tegen Sohotland in Hampden Park met 4 2 gewonnen. De Hongaren, die in de afgelopen vijf jaar slechts eenmaal verslagen zijn, hebben in Hampden Park hard moeten vechten voor de zege. Want de gereorganiseerde Schotse ploeg (op acht plaatsen gewijzigd na het f elyke spel van enkele weken geleden egen de Ieren), gaf van het begin tot het einde verwoed partij, en na een vrij gelijk opgaande strijd kon Kocsis, met de fraaiste goal van de ontmoeting, pas dertig seconden voor het einde aan alle onzekerheid een einde maken. MOTORSPORT OriëntaHerit „De Zeeuwen" De motorclub „De Zeeuwen" te Mid delburg organiseert Zaterdag 11 De cember a.s. de laatste voor het club kampioenschap meetellende rit. Het is een oriëntatierit door Walcheren over een afstand van 58 kilometer. De start is om 14.30 uur bij hotel „Wal cheren" in Koudekerke. De finish is op dezelfde plaats. op Walcheren, Zuid-Beveland, Tholen en Sint Philipsland. In het bus-onder zoek aan de fabriek zijn thans onge veer 1900 bedrijven betrokken. In het verslagjaar kwam slechts één geval van mond- en klauwzeer in Zee land voor (vorig jaar 19). Het aantal georganiseerde bestrijders bedraagt thans ongeveer 5000. Voor het Cen traal Stierenstation was 1953 door de ramp een moeilijk jaar. In het Weste lijk deel van Oost Zeeuwsch-Vlaande- ïên kon men nog met komen tot op richting van een officiële vereniging, daar het aantal dieren beneden het noodzakelijk minimum bleef. Op 1 Februari werd daar de inseminatie stopgezet, hetgeen een vermindering van 500 geïnsemineerde dieren tenge volge had. In totaal werden 8667 die ren geïnsemineerd. Ook in het verslagjaar werden weer 'enkele vergiftigingsgevallen gecon stateerd door sproeimiddelen bij land en tuinbouw. De moeilijkheden bij het bestrijden van de runderhorzel wor den nog 3teeds groter. De balans van de Stichting per 30 April 1954 ver meldt in totaaltelling aan beide zij den een bedrag van f 455-447,29. De re sultatenrekening 19531954 heeft een totaaltelling van f 423.067,52 en een gunstig saldo van f 9113,13. Geen wijziging in het regeringsbeleid Minister Van Thiel meent in zyn memorie van antwoord op de begro ting voor maatschappelijk werk, dat het beleid t.a.v. de Ambonezen ge richt moet blijven op terugkeer. De regering vermag niet in te zien, dat de kansen der Ambonezen op een terugkeer zouden kunnen worden ver groot, indien zij haar eenmaal ingeno men standpunt zou verlaten, dat een „republiek der Zuid-Molukken" door haar niet kan worden erkend. Teneinde te voorzien in de behoefte aan meer woonruimte welke, door de bevolkingstoeneming, het ouder wor den van kinderen, het sluiten van nieuwe huwelijken, dringend was ge worden, zijn sinds 1 Jan. '54, 11 woon oorden plaatsbiedende aan plm. 230 gezinnen en plmf 50 alleenstaanden aan de bestaande woonruimte toege voegd. Door interne verbouwingen welke reeds begonnen zijn, zullen zeer bin nenkort opnieuw 5 woonoorden, plaats biedend aan plm. 120 gezinnen, beschikbaar komen. Enkele bestaande woonoorden wor den door bouw van enige barakken vergroot, terwijl in de loop van 1955 te Vaassen in de gemeente Epe een woonoord met een capaciteit van plm. 225 gezinnen zal worden ge bouwd. Inzake de plaats van vesti ging is overleg gepleegd met, het rijksarbeidsbureau. De bedoeling is nieuwe woonoorden daar te bouwen waar tekorten aan arbeidskrachten bestaan. Hierdoor en door de bemid deling, welke het rijksarbeidsbureau geeft, wordt de opname in het Neder landse arbeidsproces bevorderd. Een smaak, die precies is afgestemd J op de echte Virginia-roker ',y\ Een kwaliteit waar iedereen op afvliegt En 'n prijs, die het U makkelijk maakt iedere dag Uw doosje te roken MET ALS'EXTRA VOOR DE LIEFHEBBERS; INTERESSANTE VLIEGTUIGPLAATiES Film over Asser T.T, In opdi'acht van de Shell Nederland N.V. is van de T.T. races, die op 10 Juli jl. in Assen zijn gehouden, een film gemaakt, die Woensdagmorgen in Amsterdam tijdens een persvoor stelling voor de eerste maal in Ne derland is gedraaid. De officiële première van deze film gaat Vrijdag a.s., natuurlijk in Assen, voor autoriteiten, officials van de T.T. organisatie en wereldkampioen Geof frey Duke, die speciaal voor deze ge legenheid uit Italië naar ons land is gekomen. Veertien cineasten hebben op die 10e Juli 28.000 meter film verschoten, waar-van na twee maanden monteren 1100 meter de film duurt circa 35 minuten is overgebleven. Het resultaat is een volledig beeld van het gebeuren, dat de Drentse hoofdstad eenmaal per jaar in de be langstelling van een groot deel van de wereld zet. WIELRENNEN Engelse ploeg in Tour de France Dezer dagen heeft Jean Garnault, secretaris-generaal van de Tour de France, een bezoek gebracht aan Londen waar hij besprekingen heeft -;evoerd met de Engelse wielerfabri- :ainten. Deze laatsten hebben er op aangedrongen dat een volledige En gelse ploeg van tien man aan de „Tour 1955" mag deelnemen, en zij venvachten dat de organisatoren hierin zullen toestemmen. Naar verluidt overwegen de Engel se fabrikanten, voor het geval er geen vergelijk tot stand zou komen tussen de N.C.U. (National Cycling Union) en de B.L.R.C. (British Lea gue of Racing Cyclists), de vorming van een fabrieksteam, dat in 1955 zo wel aan de Ronde van Frankrijk als aan de Ronde van Europa zou deelne men, na de Ronde van Gr. Britannië, die in Juni wordt gehouden. Vakbonden in Italië beschuldigd. De Romeinse politie heeft Woens dag de vakbonden die verantwoorde lijk zijn voor de stakingen in de gas bedrijven fe "Rome van November, be schuldigd van dood door onachtzaam heid. Tijdens de stakingen deden zich talrijke gevallen van gasvergiftiging voor, waarvan een met dodelijke af loop, doordat de g&sverbruikers de kranen niet hadden afgesloten, toen de vlam door drukvermindering uit ging. Een aantal van hen werd het slachtoffer van gasvergiftiging toen tijdens hun slaap net gas terugkwam. Advertentie.) ELKE DAME weet het:*1 verfraait Uw temt SCHAAKCOMPETITIE. 's-GravenpoIder-Goes II werd afgebroken (4-3) In Se 2de klasse B van de Zeeuw se schaakcompetitie kreeg 's-Graven. polder bezoek van Goes II. Met drie afgebroken partijen heeft 's-Graven- polder een benauwde 43 voorsprong zodat de einduitslag nog alleszins on zeker is. De stand in deze afdeling luiidt als volgt: De Pion 's-Gravenpoldcr Sealto VUK H 2 2 0 0 4 14 1 1 0 0 2 7Ya 10 0 10 2 0 0 2 0 7 De uitslagen waren: R. Kopmels J. Bakker 2,:j—Va\ L. J. Verkerke M. C. Stouthamer 1O; J. Blom— G. Driessen y>; A. J. Geensen Y. W. Steenhuis 10; P. de Pundert A. Bonder 10; J. van Overbeeke M. Dalebout afg.; F. Harthoorn— W. van Dullemen afg.; H. van Bent- hemW. Kole 01; C. Wielemaker J. C. Meyer afg.; O. KarmanH. Sinke 01. In de 2de klasse C (Zeeuwsch- Vlaanderen) werden drie wedstrijden gespeeld. Oostburg bleef ongeslagen en zonder verüespunten door een voorlopige 81 zege op Landau II en dat was net voldoende om aan de kop te blijven boven Landau I, dat bij Breskens de beide punten weg haalde (2Va7y2) en dus eveneens zonder verïiespimten bleef, maar een bordpuntje minder heeft. Bij Zuid- zandeTerneuzen II moest een par tij worden afgebroken, maar deze moet de beslissing brengen, want de voorlopige uitslag is 54 in het voor deel van Zuidzande, dat dus in ieder geval één puntje binnen heeft. De stand ia hier: Oostburg 2 2 0 0 4 14(4 Landau I 2 2 0 0 4 13^ VSV 2 1 1 0 S 10J/2 Breskens 3 1 0 2 2 122A Zuidzande 10 10 1.5 Terneuzen H 1 0 0 1 0 *4% Landau H 3 0 0 3 0 8 V2 FEUILLETON „Ik voor mij zou het méér tactvol hebben gevonden als hij over zijn be kendheid met het gebeurde had ge zwegen. De meeste mensen worden liever niet aan de dwaasheden van hun prille jeugd herinnerd". „Het is maar drie jaar geleden en bet was geen dwaasheid, dat ik Cliff liefhad. Ongetwijfeld heeft nicht Charlotte de hele kwestie met de ad vocaat besproken en hem verklaard, waarom zij haar testament wilde ver anderen. Voor zyn huwelijk had ze alles aan Cliff willen nalaten", zei Sharon vlug. „Meneer Kerris is een aardige oude man en ik vind het juist iets voor hem om mijn gevoe lens te ontzien". „Dus je bent vastbesloten, er heen te gaan '7 „Waarom niet? Het huis is half van mij en ik wil het zien voor het verkocht wordt". „En vermoedelijk ga je zwelgen in een orgie van- bitter-zoete herinnerin- §en! Je zult alle mogelijke moeite oen om nog eens de narigheid van drie jaar geleden te doorleven. Vrou wen hebben 'n soort passie om zich zelf te kwellen", merkte Monk cy nisch op, „en om nieuwe brandstof op smeulende as te gooien in plaats van de laatste vonkjes ferm uit te trap pen". TWEEDE HOOFDSTUK. De wekker naast Sharon's bed liep met schril geluid af; ze rees overeind, geeuwde en schoof enige blonde haren uil de ogen. Slechts een kil, grauw licht drong in de kamer door ten te ken, dat een nieuwe dag was aange broken. Een ogenblik vroeg ze zich af, of de wekker soms uit eigen be weging alarm had geslagen dan wel verkeerd was gezet, maar terwijl ze werktuigelijk oe hand uitstak om het ding te doen zwijgen, herinnerde ze zich weer alles. Het was Zaterdagmorgen en ze ging naar Ippleside. Ze had de wekker op halfzeven gezet, zodat ze volop tyd had, om zich aan te kleden en voor haar vertrek het kleine flatje schoon te maken, 't Was haar bedoeling ge weest, vroeg naar bed te gaan en een _doo> JAN TEMPEST behoorlijke nachtrust te genieten, maar in plaats daarvan had ze Monk eerst na negenen kunnen kwijtraken en was pas tegen middernacht, na haar bagage te Hebben ingepakt, ver moeid tussen de lakens gekropen. Zelfs toen was 't haar nog niet mo gelijk gebleken, de slaap te vatten. "Urenlang had ze wakker gelegen, denkend aan Clifford en Elsie, aan 't komende weekeinde en aan Monk. Vooral aan Monk. Monk was voor Sharon een raad sel. De eigenmachtige manier, waar op hij zich in haar leven had gemengd en er als het ware bezit van had trachten te nemen, had haar ver baasd, in de war gebracht on woedend gemaakt. „Wat 'n brutaliteit!", dacht ze, terwijl haar pols van boosheid on ergernis ^neller en heftiger klopte. Na haar"erst te hebben achtervolgd cn gekweld tot ze hem uit wanhoop bijna was gaan haten, had hij kalm pjes meegedeeld, dat hy met haar wil de trouwen. Hij had haar verontwaar digde protesten genegeerd en ge lachen om haar met tegenzin afgeleg de bekentenis, dat ze Clifford altijd zou liefhebben. Zijn deels spottende, deels vaderlijke houding ten opzichte van haar tragisch avontuur, had haar uitermate geprikkeld. De man had zich aangesteld als een liefhebbend vader, die een wondje van zijn doch- terye verbond! Was er, zo vroeg Sharon zich af, wel iets, dat je erger irriteerde dan zulk 'n miskenning van 't haar aange- dane leed? Niets en niemand zou haar ooit het gemis van Clifford kunnen vergoeden. „Nooit meer een ander" was heus niet slechts een dramatisch klinkend zinnetje; het was de zuive re waarheid. Voor haar kon geen an dere liefde meer bestaan en toeh had Monk durven beweren, dat nadere kennismaking met hem haar de lief de van haar leven zou doen vergeten. Die geweldige, fantastische ver waandheid had haar letterlijk de adem ontnomen en ze had geen woor den gevonden om te zeggen wat ze van hem dacht. Maar och, geen enkel woord, hoe snijdend en hatelijk ook, zou immers zijn abnormaal dikke huid kunnen doorboren, Met van machtelo ze woede bevende handen sloeg ze wild het dek terug. Hij was gewoon weg ontuitstaanbaar! Zich op de lippen bijtend, dwong ze zich langzamerhand tot meer kalm te. Ze moest zich beheersen, Monk geen vat op haar geven. Hij was niets voor haar zelfs geen vriend en ze zou wel kans zien, verdere ontmoetingen te vermijden. O. ze zou haar positie als vast model voor de omslag van „Home Makers' Weekly" niet graag eraan geven, maar toch nog liever dat baantje verliezen dan door hem te worden opgejaagd. Misschien kon ze er wat op vinden door juffrouw Pris- kett enigszins in te lichten en de mo de-redactrice om geleide naar en van het atelier te verzoeken. De keerzijde van de medaille was dat Monk z'n re latie met het blad zou verliezen. Nu reeds had juffrouw Priskett haar af keuring over zijn persoon en gedra gingen duidelijk doen blijken en als ze reden kreeg aan te nemen, dat hy 't op iedere knappe vrouw, die zijn ateliér betrad had voorzien, zou ze misschien gretig van de kans, in zijn plaats een minder buitenissige foto graaf te benoemen, gebruik maken. Want juffrouw Priskett, was ondanks haar modieuze kleren en keurige „make-up", ondanks haar artistieke inslag, toch van huis uit een echte jongejuffrouw. Ze had bitter weinig met mannen op en 't allerminst met wat ze „vrouwenjagers" placht te noemen. Nu, ja, maar wat kon het haar, Sharon, schelen, of Monk een winstge vende opdracht kwijt raakte? Waar om zou ze hem beschermen? Alleen omdat ze uit haar schooltijd een af keer van „klikken" had overgehouden of vanwege een verouderde opvatting omtrent eerlijk spel Hoe wist ze, dat hij beter was dan een ordinaire vrou wengek en dat hij andere modellen niet precies als haar behandelde? Dacht ze heus, dat zij het enige meis je was, dat indruk op hem nad ge maakt En tochtoch scheen uit zyn hele gedrag en uit wat hij de vorige avona had gezegd, te blijken, dat nrj 't heus ernstig met haar meende. Vrouwenjagers zorgen wel, niet over een huwelijk te praten; dat vinden ze gevaarlijk. Bovendien was Monk niet van hun „type" en hy zou ongetwij feld bij sommige meisjes wel in de smaak vallen. Over smaken valt im mers niet te twisten en niet ieder meisje ontmoet een man als Clifford Visby op haar levensweg. Clifford, met zijn goed-gepropor- tionneerde gestalte, zijn fijne, regel matige gelaatstrekken, mooie donke re ogen en bruin krullend haar, was een uitzonderlijke figuur. Met hem vergeleken moest iedere man wel grof en gewoon lijken. Die langzame, by na ernstige glimlach, de manier waarop hy kon opkijken als iets hem plezier deed, de diepe, oprechte klank van zijn zachte stem, zijn rustige flinke bewegingen en kalme, doelbewuste zelfverzekerdheid, dat alles tezamen vormde een zeldzame, onweerstaan bare combinatie! Welk meisje zou aan hem niet haar hart hebben verlo ren? Welk meisje, dat hem eens had gekend en liefgehad, zou opnieuw kunnen liefhebben? Jawel, maar Elsie had haar hart niet aan hem vex-loren, Elsie bezat geen hart, dat ze kon verliezen, dat was het vreselijke, dacht Sharon, weer helemaal door de oude, pijnlijke smart bevangen. Elsie was slechts een brutaal, knap en geslepen avon turierster je geweest. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4