Bevestiging rechtbankvonnis geëist tegen bankbediende KOMT WATERWEGENKWESTIE WEER AAN DE ORDE EERSTE PAAL GESLAGEN VOOR RAADHUIS TE SCHOONDIJKE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 DECEMBER 1954 SCHUIMRUBBER BED ZltZ' DE VERDWENEN ENVELOPPE MET 50.000.— Verdediger: „Verdachte kan geen volmaakte misdaad uitdenken (Van een speciale verslaggever) De geruchtmakende zaak van de aangetekende brief met 50.000, die door liet bijkantoor Goes van de Amsterdamse Bank op 3 April van dit jaar naar Amsterdam was gezonden en waarvan de inhoud by aankomst bleek te zijn vervangen door waardeloos papier, is Woensdag door het gerechts hof te 's Gravenhage met grote zorg behandeld. Nieuwe gezichtspunten de den zich daarbij evenwel niet voor. Evenals de officier van justitie by de Middelburgse rechtbank concludeerde de procureur-generaal, mr J. Zaayer, dat niemand anders dan de beklaagde bankbediende, de 34-jarige M. B. P. uit Goes, de 50.000 heeft kunnen doen verdwijnen, omdat niemand anders voor het bedrijven van deze misdaad de gelegenheid zou hebben gehad dan beklaagde, die bovendien in geldelijke moeilijkheden verkeerde door specu laties. Na een zeer kort requisitoir, waarin hij overigens toegaf, dat er geen enkele materiële aanwijzing van beklaagde's schuld is, eiste hij bevestiging van het vonnis van de Middelburgse rechtbank, die B. op 17 September jl. conform de eis tot drie jaar gevangenisstraf had veroordeeld. Beklaagde hield ten slotte zijn on schuld staande met de woorden, wel ke hij reeds by de aanvang van de zitting tegenover de president, mr Van Veen, bezigde :„Ik heb het niet gedaan". De president stelde de beklaagt., over de wijze, waarop de geldzending op de bank op de ochtend van Zater dag 3 April is gereed gemaakt, een groot aantal vragen. Uit de antwoor den kwam evenals voor de rechtbank te Middelburg vast te staan dat de 50.000 (20 bilj. van 1000, waarvan de nummers werden genoteerd en 300 biljetten van 100) op de gebruikelij ke wijze in een couvert was gesloten. Het couvert was daarna van lakstem- pels voorzien. Tot het ogenblik, dat beklaagde met de brief naar het post kantoor ging, is deze onder berusting feweest van de kassier, die over een ureau beschikt, waarvan hij de bo venklep kan dichttrekken en afslui ten. De president: „Hoe verklaart U, dat de enveloppe in Amsterdam is aangekomen, gevuld met waardeloos papier Beklaagde: „Daar heb ik geen ver klaring voor". De president ging uitvoerig in op het vinden van eigendommen der bank in zijn woning. Voor de aanwe zigheid van een numerateur en een blikken trommel kon hij een aanne melijke verklaring geven. „Maar hoe zit het dan met de acht tien schrijfmachinelinten van de bank, die bij de huiszoeking bij U werden gevonden". „Dat kunnen er nooit achttien ge weest zy'n". „Hoeveel dan wel „Hoogstens een stuk of acht", „Een bewijs van eerlijkheid is dat niet". „Nee meneer de president", gaf beklaagde bedremmeld toe. De president verdiepte zich ook in verdachte's levensomstandigheden. „U hebt 6000 schuld, nietwaar?" „Niet meer dan 5000. maar ik heb nog 3000 te vorderen". „Van wie dan toch? Dat hebt U nooit willen zeggen". Beklaagde: „Ik heb dat nu al acht maanden opgekropt en ik zal daarmee doorgaan". Een discussie ontspon zich tussen beklaagde en de president over de mededeling van de laatste, dat vol gens de getuigenverklaringen B. op de avond van de fatale 3 April dron ken was. „Wie dat hebben gezegd, kunnen dit niet verantwoorden!" Voor het eerst toonde B. tekenen van verontwaardiging. De president zei vaderlijk: „Ja, in het algemeen dronk U niet, maar op die derde April was er misschien iets gebeurd, waar voor U vergetelheid zocht in de drank". „Ik zou niet weten, waarvoor, me neer de president". Nadat mr Van Veen nog meer aan dacht geschonken had aan het gedrag van B. op die avond, kwamen de ge tuigen aan bod. GETUIGEN De opperwachtmeester L. E. van Dijk uit Den Haag, die het onderzoek heeft geleid, blijft bij zjjn ook voor de rechtbank afgelegde verklaring, dat bij P.T.T. geen onregelmatigheden hebben plaats gevonden, zodat het onmogelijk is, dat er tussen Goes en Amsterdam lets met de bewuste brief zou zijn gebeurd. De verkliaringen van de scheikundi ge drs A. H. Witte van het gerechte lijk laboratorium in Den Haag wijzen uit, dat de brief, die op 3 April aan het postkantoor werd afgestempeld en ingeschreven, ook in Amsterdam is aangekomen. Doch dit was niet de enveloppe, die op de bank door be klaagde en de kassier gereed is ge maakt. Er had een verwisseling plaats gehad met een enveloppe, waarvan een deel der lakstempels op zettelijk was los gelaten en later met een plakmiddel werd bevestigd. President: „Wat hebt U te zeggen op de verklaring van de deskundige, dat de enveloppe is verwisseld?". Beklaagde: „De enveloppe, die ik klaar heb gemaakt, heb ik ook naar de post gebracht!". De kassier Verklaarde, dat hy toen de zending gereed werd gemaakt enigszins afgeleid is geweest door de komst van een meisje dat geld kwam wisselen. Toen daarna de brief geslo ten moest worden kreeg hij een ogen blik de indruk, dat er iets met het geld niet in orde was. WAARDOOR Een van de raadsheren stelde de vraag waardoor de kassier die vreem de indruk kreeg. Het antwoord luid de: „Ik kan het niet verklaren. Ik ben wat slecht van gezicht". Ook de verdediger, mr M. A. Ter- woert uit Middelburg stelde deze ge tuige nog een paar vragen. Verdediger: „ZHn er by de bank niet al eerder manco's geconstateerd?" Getuige: „Uit een aangetekende zen ding met effecten en 10.000 is het geld spoorloos verdwenen". Verdediger: „En wat is er van waar, dat er effecten in open bewaargeving verdwenen zouden zijn?" Getuige verklaarde van niets te we ten. Nadat de procureur-generaal zyn beknopt requisitoir had gehouden en daarbij bevestiging van het vonnis eiste was het woord aan de verdedi ger. PLEIDOOI VQOR VRIJSPRAAK In zyn pleidooi bracht de verdedi ger, mr M. A. Terwoert, hulde voor de wijze, waarop het onderzoek werd ver richt in deze „detectivestory". Door dit onderzoek is komen vast te staan, dat er twee brieven geweest zijn: de brief met 50.000, op het kantoor der bank verzorgd, en de vooraf klaarge maakte met waardeloze rommel. Zij zyn op een bepaald ogenblik verwis- (Vervolg op pag. 5). Ernstig bedrijfsongeval te te Vlissingen Dinsdag is de 28-jarlge monteur C. uit Middelburg by werk in een garage te Vlissingen onder de as van een au- DINNCNVERING 8FD »»in HAZET BEODEN. EN MATRASSE TELEFOON Ne to bekneld geraakt. Het onderdeel viel op zijn borst en C. werd ernstig gewond naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht. Hy verkeert in levens gevaar. Militair Iestoestel bij Rilland-Bath neergestort Beide inzittenden ongedeerd Een militair-lestoestel van de vlieg basis Woensdrecht van het type Fok ker S 11 is Woensdagmorgen onv streeks 10 uur in de omgeving van Rilland tijdens een oefenvlucht neer gestort. De beide inzittenden, een ser geant-instructeur en een leerling vlieger liepen hierby slechts lichte verwondingen op. De heer A. David, die een hofstede in de Fredericapolder bewoont, hoor de een harde klap en zag het ongeluk gebeuren. Het toestel vloog op een hoogte van ongeveer vijfentwintig meter en bevond zich juist in een glij vlucht toen het plotseling de toppen van de bomen op de dijk tussen de Fredericapolder en de Zimmermanpol- der raakte. Met afgezette motor gleed het vliegtuig op de straatweg aan, maar moest wegens de telefoonleidin gen nog enkele meters stygen, waar na het een honderdtal meter verder in het bouwland terecht kwam en over de kop sloeg. Onmiddellk rende hy naar het toestel, maar by zyn aan komst bleken de beide vliegers zich zelf al bevryd te hebben door de cock pit van plexiglas in te trappen. Vanuit de hofstede werd de vlieg basis Woensdrecht van het ongeval in kennis gesteld. Reeds enkele uren la ter werd het toestel door militairen met een grote vrachtwagen afgehaald en in zijn geheel naar de vliegbasis overgebracht. Het was de eerste maal dat de leer. ling-vlieeer een oefenvlucht maakte. Het toestel werd slechts licht bescha digd. De vliegbasis Woensdrecht stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. „Oosterschelde" tot één uur vast Tengevolge van de lage waterstand is Woensdagmiddag de veerboot „Oos terschelde", die om vyf uur uit Zie- rikzee was vertrokken, in de Zand- kreek aan de grond gevaren. Onge veer een uur over tijd arriveerde de boot te Katseveer. VAN 3.U)in TOT eS.ijpe AETHERFORUM... Bij de begrotingsbehandeling in.de Axelse gemeenteraad, welke, zoals alle andere, gewooniyk werd vooraf gegaan door lange beschouwingen, ging menige sigaar en sigaret in rook op, zodat op de duur liet plafond nog slechts was waar te nemen door een subtiel gordyn. Dit was voor een der raadsleden van de P.v.d.A.-fractie aanleiding om de vraag te stellen, of er misschien wat „gelucht" kon wor den, waarop de voorzitter het raads lid in overweging gaf deze vraag aan het V.A.R.A.-aetherforum voor te leggen. Er volgde geen commentaar, maar het gerucht doet de ronde, (lat men genoemd forum inderdaad in de ze aangelegenheid wil mengen. LUCHTREI8. Het schuurtje van de heer D. van Strien te Sint-Philipsland heeft een luchtreis gemaakt. Tijdens een zware windstoot waarvan we er in de af gelopen dagen wel enkele hebben ge- NIEUW In een restaurant te Kortgene ont dekten wij onlangs een nieuw recept. Een voor ons volkomen nieuw voe dingemiddel, dat naar wij menen te mogen veronderstellen nog niet elders in den lande vervaardigd wordt! Het werd besteld door een haas tig heer, aan wie overigens indirect de eer voor deze „uitvinding", indien we dat even zo mogen noementoe komt. In enigszins verwarde bewoordin gen gaf hij de hoteleigenaar te ver staan, dat hij als twaalfuurtje een biefstuk met brood wenste te gebrui kenMaar, zo bleek, niet onmiddellijk. „Een biefstuk met brood, maar dan even wachten", zo sprak de man. Hij moest nog weg. Een ogenblik fronste de hotelhou der nadenkend de wenkbrauwen. Toen antwoordde hij beleefd: „Zeker meneer, dat kan. Dat wordt dan één biefstuk-wachten" had werd het „bouwwerk" van zyn „fundament" gelicht én enkele me ters verder ter aarde gesmeten. Het schuurtje kon deze mishandeling niet weerstaan en begaf het volkomen. Jammer van de reis KLIP ANKER. Het eerdergenoemde schuurtje was niet het enige stormslachtoffer. In de vluchthaven te Zijpe had het sleep- schip „Stad Heijst", onder commando van kapitein S. van Wyck op weg van Antwerpen naar Dordrecht, het klipanker laten vallen. Het was niet meer nodig het anker op te halen, want de boot sloeg los en verspeelde het nuttige instrument. Ruim acht honderd Kilo ijzer ligt nu dus op de bodem van de vluchthaven. OPGERICHT „Opgericht op 7 December 1954" zal ongetwijfeld mettertyd staan in het vaandel van de mannenvereni- ging te Wissekerke. Het vaandel is er nog niet, maar de vereniging wél; de ze werd Dinsdagavond in het Vereni gingsgebouw geboren. Er Is ook al een bestuur: J. C. Schouten, voorzit ter, ds. Boonstra, vice-voorzitter, C. Louwerse, secretaris, S. Meulenberg, penningmeester en J. J. van den Ber ge, adjunct. Men zal éénmaal per week vergaderen. EEN DRINGEND PROBLEEM Mogelijk reeds advies in Januari a.s. Do Brusselse R.K. „Nieuwe Gids" meent te weten, dat de Nederlands- Belgische besprekingen over de kwes tie der waterwegen binnenkort zullen worden hervat. Het is mogelijk, aldus het blad dat de ministers van Buiten landse Zaken er eerstdaags over zul len confereren, alhoewel deze kwestie niet voorkomt op de agenda van de ministeriële Benelux-conferentie 9 December aanstaande. En het vervolgt: „Intussen kregen de Hoge Raad van het Verkeerswezen en de Centrale Raad voor het Be drijfsleven opdracht om de regering zo mogelijk reeds in de loop van Ja nuari een advies te geven over het verslag en de voorstellen van de hh. Van Cauwelaert en Steenberghe. Er is anderzyds een nieuwe factor, nl. de conclusie van de Nederlandse Delta-commissie. In het verslag van deze commissie wordt er terloops op gewezen, dat bij een hormalè hoge waterstand het water in de Wester- schelde enkele centimeters hoger zal komen te liggen, indien de zeegaten worden afgesloten. Maar hoe zal de waterstand bij stormweer er uit zien en vormt hij geen bedreiging voor de oevers en dykên van de Schelde? Dit ;ijn problemen die vanuit Belgisch tandpunt moéten worden bekeken, aldus de deskundige waarnemers. Bo vendien is er het onbetwistbaar feit, dat de afsluiting der zeegaten gedu rende 25 jaren allerlei verkeers-moei- lykheden op dé huidige Vaarweg tot gevolg zal hebben. Deze handicap is ernstig en wettigt van Belgische zijde het verkrijgen van een compensatie. Van de zijde van het Gentse stadsbe- stuur en de grote economische en so ciale organisaties van Gent zyn tegen de oplossing van het probleem Ter- neuzen verschillénde bezwarén geuit". Tenslotte zegt dit blad nog: „De afsluiting der zeegaten maakt intussen van liet Moerdijkkanaal een nog dringender probleem dan voor heen tenzij de Nederlandse regering een betere oplossing zou voorstellen. Men ziet echter niet welke andere op* lossing de belde partyen kan bevredi gen. De regeringen moeten thans hun Werkzaamheden sluizen Vlissingen Van de zijde van de Rijkswaterstaat, directie Zeeland, wordt bekendge maakt, dat wegens het uitvoeren van werkzaamheden aan de zeesluizen in Vlissingen op 15, 21 en 28 December en op 4 Januari 1955 van 8 tot 13 uur niet met de kleinê sluis en van 13 tot 18 uur niet met de grote sluis van dit sluizencomplex zal worden geschut. Te Schoondijke iuerd door burgemees ter F. A. van Rosevelt de eerste paal geslagen voor het nieuwe raadhuis. Pleidooi voor samenvoeging waterschappen (Slot van pag. 1). en taakverdeling. De breuk met de traditie noemde jhr. Rutgers zeer be treurenswaardig, maar dit is naar zyn mening een argument, dat niet mag worden aangevoerd. Al by al kwam het hem voor, dat de voordelen de na delen overtreffen. In het vervolg van zyn rede be toogde jhr. Rutgers, dat uit organi satorisch oogpunt algehele samen voeging te prefereren is, daar men dan geen doublure van organisaties verkrijgt. In Zuid-Holland beperkte men zich tot concentratie van dijks- beheer en ook in Noord-Brabant gaat men die richting uit. Gevallen van al gehele samenvoeging doen zich voor in Utrecht, Gelderland en Zeeland. Dat er in een bepaald gebied een ge meenschappelijk belang is voor het onderhoud van een zeewering, maar een tegenstrijdig belang tussen be paalde delen van dit gebied betreffen de de regeling van de afwatering, achtte spr. mogelyk. De Staten van de betrokken provincies hebben in dergelijke gevallen niet verder willen gaan. Naar zijn mening zal hier ge streefd moeten worden naar een op lossing van de belangentegenstellin gen. Tenslotte gaf jhr. Rutgers, bij iet behandelen van de derde vraag, een overzicht van de concentraties, die na de Februariramp in Zuid-Hol land, Noord-Brabant, Gelderland, Utrecht en Zeeland tot stand zyn ge komen of in voorbereiding zyn, HISTORISCH MOMENT Door burgemeester F. A. van Rosevelt „De eerste klap is een daalder waard!" Met deze woorden stelde Woens dagmorgen Schoondijke's burgemeester, de heer F. A. van Rosevelt, de heimachine in werking, die de eerste van de 27 palen voor hot nieuwe ge meentehuis de grond in dreef. Bij deze korte plechtigheid was o.m. aan wezig de aannemer van het werk, de heer W. F. Christiaansen uit Vlis singen en een vertegenwoordiger van het architectenbureau ir. S. J. van Embdcn te Delft. standpunt bepalen waarna een inter nationaal verdrag moet worden opge steld, een verdrag dat bij de beide parlementen aanhangig moet worden gemaakt. Het is juist bij de redactie van het verdrag, dat enkele details nog beter zouden kunnen geregeld worden, aldus waarnemers". „Wij beleven hier een historisch mo ment", zo zeide burgemeester Van Ro sevelt. „Tien jaar geleden werd het oude gemeentehuls verwoest en nu staan wij op het punt, de eerste paal van een nieuw raadhuis te slaan De burgemeester sprak de hoop uit, dat het nieuwe raadhuis een langer leven beschoren zou zijn dan het vo- ï'ige, dat slechts 44 jaar in gebruik was geweest. Moge het slaan van deze eerste paal, zo besloot spreker, een tijdperk van grote bloei en welvaart voor ge meente en bevolking inluiden. Vervolgens liet de burgemeester, onder het wakend oog van heibaas Van Exter, het blok voor de eerste maal op de feestelyk met groen ver sierde paal neerkomen. Hierna begaven de genodigden, bij wie zich o.m. bevonden wethouder J. de Feyter en de raadsleden J. D. Dek ker en J. Risseeuw. zich met de hei- ploeg naar café „Zeelandia", waar door het gemeentebestuur een verver sing werd aangeboden. De heer Chris tiaansen sprak hier nog een kort woord ter gelegenheid van de fees telijke gebeurtenis. Hij zeide te ho pen, dat het nieuwe gebouw, dat zo stevig gegrondvest werd, vele jaren lang een waardig tehuis voor het ge meentebestuur mocht zyn. De plechtigheid werd besloten met een genoeglijk samenzijn. Men hoopt volgende week, wanneer het heien ge reed zal zHn, mét de eigenlyke bouw werkzaamheden te beginnen. !l!lll!lll!lllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||| Boterletter s „Voor het einde van dit jaar zal nog met het nieuwe raad- huis begonnen worden", had burgemeester F. A. van Rose- velt van Schoondhke op zekere avond in 1953 triomfantelyk verklaard. =e Wethouder J. de Feyter deel- de zyn goede verwachtingen niet en er was een wedden- schap geboren, met als inzet een boterletter, die burgemees- ter op 1 Januari eervol verloor. Nu is dan eindeiyk, op het nippertje, de eerste paal gesla- gen, maar Mhrgemeester was §f byna wéér een boterletter kwyt geweest. Het was met de hak- ken over de sloot lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllifil KUNST „De Beunhaas" Middelburg, Schouwburg; Het Middel burgs Dilettanten-Toneel". I' EN VERFRISSEND BROKJE TO NEEL hebben de auteurs Johan Ben dien en Henk Bakker geschapen met het detective-spel „De Beunhaas", het geen temeer verheugend is omdat men zelden meer „toneel van eigen bodem" in Nederland krijgt te aanschouwen. Zonder zich te verliezen in loodzwa re verwikkelingen slaagden de schrij vers er ih een hoe paradoxaal dit klinken moge „luchtige moordge schiedenis" te vervaardigen, waarm r.aast het onontbeerlijke element spanning, de humor niet ontbreekt. De verwikkelingen rond de moord op freule Ampsen van Gelre zijn m een lichte, onderhoudende trant gehouden en de enkele „thriller-effecten" ver rassen dientengevolge des te meer! Bovendien wisten de auteurs in „De Beunhaas" een uitstekende climax te brengen, Welke veel, zo niet allés ver goedt van het nogal zwakke voor spel, dat aan de drie bedrijven vooraf gaat. In deze drié bedrijven speelt de eigenlijke nandeling zich af: het onderzoek in de moordzaak door een inspecteur van politie, die zich daarbij de „assistentie'' moet laten welgeval len van een scherpzinnige jonkheer, broer van de vermoorde freule en voor de wel wat erg naief-ijverig ge tekende inspecteur, medeverdachte. De handeling voltrekt zich geheel in een der vertrekken van het kasteel „De Beukenborgh". De gisteravond in de Schouwburg te Middelburg gegeven opvoering door „Het Middelburgs Dilettanten-Toneel" was nog extra attractief gemaakt. De voorzitter, de lieer W. de Pagter, gaf een kleine toelichting en deelde mede, dat de toeschouwers mede als speur ders mochten fungeren, waarvan zo bleek na afloop een druk gebruik was gemaakt! Mede een bewijs voor de belangstelling, waarmede de pres taties der leden van „Het Middelburgs Dilettanten-Toneel" werden gevolgd. Niet ten onrechte overigensOnder re- ie van mevrouw A. A. Scheltens Coops, slaagden dc amateur-tonelisten er in een alleszins boeiende, verant woorde vertolking te geven van dit onderhoudende detective-spel, waarbij allen zonder uitzondering voor hun taak berekend bleken te zijn. Er waren uiteraard nuancen. Zo wist de heer C. van Hoek wél een bijzonder gave creatie te geven van „Johker Jan". Zijn opvallend beheerst, tot ih details verzorgd spel stond op hoog peil en de heer P. van den Berg had als de directe tegenspeler van de heer Hoek dan ook geen lichte taak. Hoe wel zijn inspecteur van politie soms iets minder „aangezet" had kunnen zijn, vervulde hij deze opgave overi gens goed. De heer H. Bolier gaf mét name in het laatste bedrijf de tuinman Harm uitstekend gestalte; voordien zou,iets meer souplesse niet geschaad hebben. De „stuursheid" was iets te ver door gevoerd, hetgeen eveneens gold voor de keukenmeid Anna, die voor het overige kostelijk werd gespeeld door mej. C. de Lange. De heer B. A. van Verre toonde zich een meester in de zo langzamerhand in vele stukken tra ditionele huisknechtenrol. Hij was de stijve butler ten voeten uit! Mevrouw M. C. J. van Hoek-Schey- beler en de heer J. W. van Maren Bentz van den Berg voldeden goed als het nichtje en de rentmeester, die het met elkaar „eens werden", en het zelfde kan gezegd worden van me vrouw J..G. van der Most-Meyboom als Fietje, een vinnig kamermeisje, en van de heer E. Vooys als Tom, de dienstvaardige chauffeur. De heer J. Dronkers tenslotte zorgde voor een uiterst vermakelijke caféhouder. Me vrouw A. A. Scheltens—Koops was in het voorspel een alleszins waardige freule. Een woord van lof mag tot besluit zeker niet ontbreken voor het waar lijk stijlvolle décor. „Het Middelburgs Dilettanten-Toneel" kan bogen op een zeer verzorgde opvoering van „De Beunhaas", welke vanavond en mor genavond wordt herhaald. Rest nog te melden, dat bij deze eerste uitvoering maar liefst 175 toe schouwers als mede-speurders fungeer den, van wie er vijftien een juiste op lossing inleverden en waarbij de heer G. van Loo. na loting, als prijswinnaar een premie van tien gulden in ont vangst mocht nemen. v. B. Advertentie. VANDAAG: Middelburg Schuttershof: P.Z.C.-avond voor adverteerders, 20 uur; Electro: „Othello", (18 jaar). 19 en 21.15 uur; Ned. Koffiehuis: Vergadering Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting „Walcheren", 10 uur; Restaurant Wöhler: Algemene ledenvergadering „Uit het Volk—Voor het Volk", 20 u. Vlissingen Alhambra: „Een zomer slechts heeft z(j gedanst", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De vier veren" (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „De bruiloft van Figa ro" (18 jr.), 20 uur. Schuttershof: 7..V.U. causerie over ex ploratie door Centraal-Afrika, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2