JIMMY OP HET SLAPPE KOORD HANG WANG VEROVERDE HARTEN VAN BEVELANDSE JEUGD WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MEUWS l\ een NOTEDÖP DUIDELIJKER BEPALINGEN BOUW- EN WONINGTOEZICHT Burgerlijke Stand MAANDAG 6 DECEMBER 105-1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN GOES BEGONNEN Ruim 2600 kinderen genoten van de P.Z.C.-voorstellingen. Voor ruim zes en twintig honderd Bevelandse kinderen is Zaterdag de grote spanning gebroken. Het „mysterie1' van I»ang Wang en de gele spin dat de laatste weken de aandacht van vele jeugdige P.Z.C.lezers vroeg, is voor hen opgelost: En hoe!! In vier volle zalen van „de Prins van Oranje" te Goes hebben de uit alle dolen van Zuid- eij Noord Beveland gekomen jon gens en meisjes met Oom Gerrit de reis naar het verre, wonderlijke China gemaakt, om daar met een bijna grenzeloos enthousiasme mee te leven met de dolle belevenissen van het vrolijke stel. Wim de Graaf, samensteller en hoofdrolvertolkcr, had met zijn mannen geen dankbaarder publiek kunnen wensen, terwijl de Prov. Zeeuwse Courant aan haar langzamerhand tradi tioneel geworden St. Nicolaasvoorstellingen voor de jeugd, weer een zeer geslaagde dag heeft kunnen toevoegen. In de komende dagen zal Hang Wang zijn geslaagde tournee voortzetten in Vlissingen en Middelburg en het lhdt geen twijfel, of ook daar zal 't een succes worden. En dan zouden we bijna het bezoek van St. Nicolaas en zyn knecht vergeten, dat vooral voor de kleintjes oók één der hoogtepunten vormde. verrassing voor vele kleuters vormde. Met volle overgave en stralende oog jes zongen de kleuters hun liedjes voor de Sint, waarbij de debutantjes hun „optreden" beloond zagen met een „schilderij" van marsepein met de beeltenis van Hang Wang. Nadat ons bijkantoor Goes Zater dagmorgen een laatste belegering van de jeugd om de nog enkele beschik bare kaartjes had moeten doorstaan, vino- reeds om tien uur de eerste voor stelling aan, terwijl des middags het festijn nog driemaal herhaald moest worden om 't telkenjare stijgend aan tal kinderen en niet te vergeten de ouderen, die evenveel genieten! te kunnen verwerken. Over het stuk zelf, zullen we kort zijn. Laten we de kinderen uit Wal cheren de spanning niet ontnemen en bovendien het is, zoals ook bij de yorige P.Z.C.-voorstellingen men moet het toch zelf hebben gezien. De nieuwe schouwburgzaal van „de Prins van Oranje" heeft op haar fundamen ten getrild bij de vele lachbuien. Wat is er gelachen om de zotte avonturen van Oom Gerrit, juffrouwKuitenbrink Leuntje en Karei, tijdens hun bezoek aan het paleis van de Chinese man darijn. Waar een hengelpartijtje in een doodgewoon Nederlands stadje niet toe kan leiden! Dat je als gewone huisvrouw maar zo opeens van achter de wastobbe wordt gehaald om een uitstapje naar China mee te maken. De sprookjesachtige zelf-vervaar- digde décors, alsmede de costuums, droegen ook zeer veel by tot 't schep pen van de juiste sfeer. Na een welkomstwoord van de or ganisator van deze P.Z.C.-voorstellin gen, de heer J. E. Witte, ontbrak, zo als elk jaar, ook nu een gezellig toe passelijk liedje niet, terwijl voorts de komst van Sint en Piet weer een grote Aanbesteding. Te Dreischor werd aanbesteed het opbreken van bestaande verhardingen en rioleringen, het leggen van nieuwe riolering, het dempen van sloten, het opnieuw aanbrengen van een gedeelte opgebroken verhardingen, het leve ren en aanbrengéh. van nieuwe ver hardingen en het maken van bijko mende werken in diverse straten in de gemeente Dreischor. De inschrijvers waren: P. de Jonge, Werkendam f 359.987. Cebr. v. Oord, Werkendam, f 349,000. D. Rentier, Noordgouwe, f 332.985. A. Versloot. Bodegraven, f 328.000. Firma H. Stouten, Brouwershaven, f 326.000.— W. Roest, Rotterdam, f 325.000.J. M. Dekker, Brouwers haven, f 322.000.L. van der Klippe, Vlissingen, f 322.000.P. J. van Els- hout, Den Haag, f 321.600.L. J. Zoetemeijer, Brielle, f 312.000.M. van de Velde, Bruinisse, f 311.500. Fa. Gebr. Everaars en Van den Berg, Steenbergen, f 308.040. De gunning wérd aangehouden. Terug naar Amsterdam. Mejuffrouw Wijers, de sociale werkster, die in het kader „Amster dam helpt Schouwen Duiveland" be reid werd gevonden haar hoofdstede lijke arbeid te verruilen voor werk op het zwaar getroffen eiland, is weer naar Amsterdam teruggekeerd. Kort na het droogvallen van de pol der Bruinisse stond zij de inwoners van Bruinisse met raad en daad by en toen de Vier Bannenpolder droog was, waren Ouwerkerlc en Nieuwerkerk aan de beurt, om geholpen te worden. Zo kwam eigenlijk by elke voorstel ling nog veel te vlug het einde, want met moeite nam de jeugd afscheid van de held „Oom Gerrit", die als keizer een ware ovatie had te incasseren. Dinsdagavond zullen de P.Z.C.-ad- verteerders met hun huisgenoten en personeel te Goes van Hang Wang kunnen genieten. Alleen zal er dan nóg meer te beleven zyn! Storm „strooide" natuursteen..... Van Grote Kerk in Goes. De zware stormwind van Zater dag. is 's avonds rond zes uur op ge vaarlijke wyze aan het „strooien" gegaan in de omgeving van de Klei ne Kerkstraat te Goes. Plotseling kwamen van de hoge gevel van de Grote Kerk enkele flinke moppen natuursteen naar beneden. Gelukkig werd niemand door het vallend ge steente getroffen, hoewel een aer stukken slechts op een meter af stand van een voorbijganger neer kwam. Personeel van gemeentewerken heeft direct op de kerk een onder zoek ingesteld, terwijl men veilig heidshalve de Kleine Kerkstraat voor doorgaand verkeer heeft afge sloten. Overigens was de storm niet al te gevaarlijk; da dijkwacht behoefde niet te worden gealarmeerd. Wel werden de loodsdiensten te Vlissin gen enige tijd gestaakt. Als gewoon lijk bij stormweer spoelde het zee water over de Vlissingse Boulevard. Vooral in de r.acht van Zaterdag op Zondag was dit het geval. Faillissement vernietigd Het faillissement van G. H. Pol derman te St. Maartensdijk is als nog vernietigd na gedaan verzet door de Middelburgse arrondisse- ments-rechtbank. Het was veroor zaakt door een misverstand. Faillissementen. Uitgesproken is het faillissement van A. M. de Rijke te Zierikzee. Curator is mr. K. A. Keuning te Zierikzee. Vlissingen J. P. Andriessen ten grave gedragen. Op de Algemene begraafplaats te Vlissingen werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen de heer J. P. Andriessen, vroeger eerste assistent aan de Nutsspaarbank te Vlissingen, ter aarde besteld, in tegen woordigheid van familieleden en za kelijke relaties. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer F. P. C. Mijs, namens het bestuur van de spaar bank, en door de heer C. Kamermans. als oud-directeur der Nutsspaarbank en commissaris. Beide sprekers herinnerden aan de verdiensten van de heer Andriessen, die ruim 35 jaar lang van 1911 tot 1547 de belangen van de spaarbank en de spaarders diende. Gedurende al die tijd had hij zich doen kennen als een accuraat, getrouw en ijverig man. Ds. W. M. Maas las enkele verzen uit de Bijbel en eindigde met het «On ze Vader', waarna een zoon van de overledene dankte ook namens zijn 'moeder voor de belangstelling. St. Nicolaasviering in „Scheldekwartier". In ht „Scheldekwartier" te Vlissin gen genoten Zaterdagmiddag bijna 600 kinderen van personeelsleden der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" een uitste kend verzorgd Sint-Nicolaasfeest, waaraan o.m. medewerking werd ver leend door het kinderkoor van de Goesse Operettevereniging onder lei ding van de heer Jan Kousemaker. Het koor voerde enkele Sint-Nico- laasliedjes uit en massaal klonk het welkomstlied, toen de Sint en zijn knecht verschenen. Lang kon de Goe de Heilige niet blijven, want hij moest ook nog heel wat zieke kinderen be zoeken. Na de pauze voerden de kinderen van de operettevereniging het sprookje „Kans en Grietje" op, dat door de jongens en meisjes van nabij werd meebeleefd. Bij het verlaten van de zaal ontvin gen de kinderen nog een St. Nicolaas- verrassing. Marktberichten EIERVEILING MIDDELBURG. Minimum eierprijs voor pluimveehou der f 2.43 per kg. Algenib p. 3 Buenos Aires n. Santos. Britsum 3 te Antwerpen. Macoma 3 te Curacao. Schiedyk 4 te Rotterdam. Stad Maastricht 3 v. Napels n. Casablanca. Straat Mozambique 4 vm. te Walvisbaai. Tibia 3 v. Fao n. Rastanura. Lijst van schepen met passagiers, emi granten en repatiërenden. Alnati verm. 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Bloemfontein 7 v. Amsterdam te Kaap stad verw. Boschfontein vertr. 19 v. Amsterdam n. Oost-Afrika. Cottica Georgetown/Amsterdam, 5 Ply mouth verw. Indrapoera 4 v. Rotterdam te Priok ver wacht. Jagersfontein verm. 4 v. Kaapstad n. Am sterdam. Johan van Oldenbarnevelt vertr. 10 v Amsterdam n. Priok. Noordam vertr. 4 12.00 u. New York n. Rotterdam. Oranjestad Amsterdam/Cristobal 11 Tri nidad verw. Waterman vertr. 4 Rotterdam n. Wel lington via Willemstad. Willem Ruys vertr. 9 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad Cristoba/Amsterdam 12 Southampton verw. Blijdendijk p. 4 00.55 u. Vlissingen naar Antwerpen. CorillS 3 v. Rotterdam n. Curacao. Kcta Agoeng p. 4 06.00 u. Dover naar Rotterdam. Laurenskerk 6 05.00 u. Rotterdam verw. Molenkerk 5 te Manilla verw. Muiderkerk 3 te Sydney. Ovcrysel p. 4 Guardafui 5 Aden verw. Wonosari vertr. 5 v. Manilla n. Singapore Abbekerk p, 3 Oporto n. Genua. Celebes 3 v. Belawan n. Colombo. Japara KFM 2 v. Kaapstad n. Durban. Nestor 3 te Paramaribo. Si-hiedijk 3 v. Antwerpen n, Rotterdam. Slamat p. 3 Sabang n. Aden. Gepasseerd op 3 Dec. India, Storno, God met ons,, Esso Nederland 1, Tele- legraaf 14, Chopin, Zeelands Luister 1, Telegraaf 2, Rival, alle naar Rotterdam; Valerina, Romania, Simplon, Hemixem. alle naar Amsterdam; Luma, Luma 5, Tan- ja. alle naar Zierikzee; Catharina, naar Meppel; Adriana, naar Terheyden; Her- mina. naar Balkburg; Onrust, naar Zwijndreoht; Anjome, naar Botlek; Kat wijk aan Zee, naar Schiedam; Coöpe ratieve 1, naar Vlaardingen; Broedertrouw naar Nijmegen; Geeske, naar Drachten: Scheepmakorshaven, naar Scherpenisse; Onderneming, naar Amersfoort; Bona Spes. naar Baarn; Adri, naar Den Haag; Corrie, naar Amersfoort; Hoiiandia, naar Kcizersveer; Labor 4, naar ZwJjndrecht; Elisabeth, naar Delft; Marie Judith 3, naar Haarlem; Puget, naar Straatsburg; Sardinia, Suzane, Carl Rabes, piuviale 7, Raab Karchcr 74. Raab Karcher 84, alle naar Duitsland: Harderwijk, Bever wijk, Sahara, Gandria, Arbedo, Veronica, Proburg, alle naar Basel; Maloya, Rival, Avontuur. Maartje, Adriana, Italia, Stel- vio. Risico. Harmin, Cem 4, Rissa, Tijd stroom. Jaco, Stad Amsterdam 10, Ener gie. Regenille. Familietrouw. Unterwal- den. Rheinpreussen 7, Toiler 5. Adjo, Stroomvaart 13, Fluviale 13. Janna Cor nelia, WTAG 149, Oldenburg. Gelderland 13, Han. Kurier 33, Muscadet. Gualoupe, Lloyd 12, Haut Brion, Achille, Willem, Rheinpreussen 6, Fragonard. Basel, Morea, Irma, Fried. Willem. Charltas. Rea, Vou- vray, Elisabeth, August, Esso Mannheim, Marie Louise, Willy Jeanne, Velp, alle naar België. Kamerlid Bommer sprak in Middelburg. Vorige week sprak de heer J. Bommer, lid van de Tweede Kamer en oud-voorzitter van de Nationale Woningraad, in een goed bezochte vergadeiing van het District-Wal- cheren van de P. v. d. A., in „De Gouden Poorte" te Middelburg, over „De Bouwkas der Noord-Nederland se gemeenten" en over „In erfpacht geven of verkopen van gemeente gronden". Spreker wees er daarby o.m. op, dat Nederland belangryk minder eigen woningen toelt dan andere lan den. In Nederland bedraagt dit aan tal slechts 28 in België 39 Frankrijk 40 West-Duitsland en Zweden 41%, de Ver. Staten meer dan 50 Veere De Sint kwam per reddingboot. Te Veere arriveerde Sint Nicolaas Zaterdagmorgen om ongeveer tien uur per reddingboot aan het Zuider- hoofd, waar de Goede Bisschop werd verwelkomd door de burgemeester van Veere, jhr. mr. I. F. den Beer Poorlugael, en honderden zingende kinderen. Bij de Kampveerse toren be steeg hy zijn schimmel en terwijl het carillon Sint-Nicolaaswijsjes speelde ging de Goedheiligman naar de open bare lagere school, waar de kinderen een tractatie ontvingen. Bus reed tegen tuinhek. Op de hoek WarwijksestraatKade te Veere kwam Zaterdagmorgen een bus van de N.V. Stoomtram Walche ren in onzachte aanraking met het tuinhek van een aldaar staand woon huis. De bus was op weg naar Vrou wenpolder en begon door de gladheid van de weg tengevolge van het bieten transport te slippen. De chauffeur wilde een aanrijding voorkomen, doch kwam tegen het hek terecht. Zowel de bus als het hek werden ernstig be schadigd, maar de passagiers kwamen met de schrik vrij. Met een andere bus konden deze hun reis vervolgen. Zoutelande „Gemeenschappelijk Belang". Onder voorzitterschap van burge meester D. Kodde vergaderde te Zou telande het algemeen bestuur van de Stichting „Gemeenschappelijk Be lang". Als nieuwe leden traden tot het bestuur toe de heer F. Adriaanse en mevrouw de Pree-Riekwel. Het uit eindelijk tekort voor de verenigingen bedraagt 82.75. Het tekort van de fewone dienst bedraagt 856.30, van e kapitaaldienst 503.29. Inkomsten en uitgaven op de begro ting 1955 bedragen 4070.De post onvoorzien is 42. Gestreefd worde zo spoedig moge lijk een geluidsinstallatie, betere ver warming en ventilatie aan te brengen in de grote zaal van het. verenigings gebouw „Middendorp". LAATSTE NIEUWS OFFICIËLE EINDUITSLAG. Verkiezingen in West-Berlijn De einduitslag der YVcst-Berlynse verkiezingen is, blijkens de officiële tellingsresultaten als volgt, waarby tussen haakjes het resultaat der vori ge verkiezingen is vermeld: Sociaal-democraten 684.646 st. 44 (44.7) procent; Christen-democraten 466.595 stemmen 30 (24.6) procent; Vrije Democraten 196.845 stemmen 12.7 (23.0) procent; Duitse party 75.159 stemmen 4.8 (3.7) procent; Communisten 41.225 stemmen 2.7 (vorige maal niet meegedaan)Vluch- telingenparty 39.205 stemmen 2.5 (2.2) stemmen: Party van de Midden stand 26.868 stemmen 1.7 (vorige maal niet meegedaan)Vrije Socia listische Unie 2.374 stemmen 0.2 (0.3) procent; Onafhankelijke Socialisten 1.536 stemmen 0.2 (0.7) procent. DE ZETELVERDELING De Sociaal-Democraten zullen 64, de Christen-Democraten 44 en de Vrye .Democraten 19 zetels in het Westberlijnse stadsparlement krijgen. Van de bijna 1.700.000 kiezers waren er een millioen van het vrouweiyke geslacht. 1.554.766 kiezers, dat is 91.6 procent heeft gestemd, tegen 90.4 procent in 1950. De meest rechtse en de meest link se partij, namelijk de Duitse party en de communisten, slaagden er niet in het vereiste minimum van vyf pro cent der uitgebrachte stemmen op zich te verenigen, zodat zij niet in het stadsparlement vertegenwoordigd zullen zijn. De Sociaal-democraten wonnen ge- makkelyker, dan voorzien was. Raad bijeen. Dinsdagavond a.s. om half acht zal de gemeenteraad van Zoutelande in openbare vergadering byeenkomen onder voorzitterschap van burge meester D. Kodde. O Radio Cairo heeft Zondagavond bekend gemaakt, dat Zondag een aanslag Is ge pleegd op het leven van de Soedanese premier, Ismail el Azhari. In een bericht rit Kartoem wordt verder gezegd, dat een lid van het Soedanese parlement is gearresteerd en Maandag terecht zal staan 0 Het gerechtshof te Cadillac in de Ame rikaanse staat Michigan heeft de 15-jarige Mjehel Stevens veroordeeld "tot levenslan ge gevangenisstraf, omdat hij in Novem ber een jager had gedood met een jacht geweer, De kinderrechter, voor wie Mi chel aanvankelijk was gebracht, had hem niet willen veroordelen. 9 Acht muizen z(jn levend teruggekomen van een reis per ballon 25 km de ruim te in, aldus een artikel in het Britse medische tijdschrift. Het haar van ver scheidene muizen de eerste zoogdieren, die voor een dergelijk experiment zijn ge bruikt was echter van zwart wit ge worden, waarschijnlijk door het bombar dement van kosmische deeltjes. RAAD TERNEUZEN Leveranties Juliana ziekenhuis ter sprake. De raad van de gemeente Terneuzen, die Donderdagavond In openbare vergadering byeenkwam, verleende eervol ontslag aan de heer F. Goedhart als onderwyzer aan de openbare u.l.o. school en aan de lieer I'll, van Gorael als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de kom. De raad benoemde tot ondewyzer aan de openbare lagere school A. de heer W. J. Nobels, tot leraar in tydciyko dienst aan de gymnasiale afde ling van het openbaar lyceum per 1 Februari 1953, de heer F. Goedhart cu tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim ln de kom, de heer A. Verbeek. By de benoeming van een vertegen woordiger in het dagelyks bestuur van de stichting Protestantse zieken zorg „Zeeuwsch Vlaanderen" pleitte de neer W. Weterings (R.K.) voor de benoeming van een tweede vertegen woordiger der gemeente in het be stuur der stichting, doch rijn voorstel verkreeg te weinig steun, zodat de zit tende vertegenwoordiger, de heer R. Hol werd herbenoemd en tot diens plaatsvervanger werd gekozen de heer J. A. de Feyter1. Z.h.s. of veel discussie besloot de raad verder tot wijziging van de ver ordening op de wegenbelasting, tot het verlenen van een tegemoetkoming ingevolge artikel 13 van de lager on- derwyswet 1920 aan een veertiental ingezetenen te Terneuzen en Sluiskil, tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de vereniging voor Christelijk onderwys voor uit- ZUID-BEVELAND Kruiningen Feestmiddag voor de ouden van dagen. De Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Kruiningen en omstreken hield een gezellige middag voor de ouden van dagen ln „De Korenbeurs". De presidente, movrouw F. Kosten- se-Kraak, sprak een hartelijk wel komstwoord tot de vele oudjes en tot burgemeester A. Schipper. De heer C. Burger uit Wemeldinge trad op in Zeeuws costuum en voerde enkele Zeeuwse schetsen op. Ook St. Nicolaas, vergezeld van een tweetal Zwarte Pieten, verscheen ten tonele, hetgeen de gezelligheid nog verhoogde. Mevrouw Wouterse-ten Have begeleidde op de piano de sa menzang, terwijl de Sint zyn cadeau tjes uitreikte. Namens de oudjes uit „Avondlicht" dankte mevrouw Over- beeke-Platte voor de gulle ontvangst en de geschenken. 's-Heer Arendskerke Aantal baden. In het badhuis van het Groene Kruis te 's-Heer Arendskerke wer den in de loop van de maand No vember 698 douchebaden genomen. Balanstotaal Boerenleenbank. Het balanstotaal van de Coöp. Boerenleenbank 's-Heer Arendsker ke bedroeg per 1 December 1954 5.745.620.92. Op? deze datum bedroegen de spaargelden 4.627.862,10 tegen 4.009.228.29 in 1953. In 1954 werden 236 nieuwe spaar bankboekjes uitgereikt. VLISSINGEN Bevallen: M. Verdonk-v. Es, d.; J. G. Niemantsverdriet-Portler. z.; A. M. L. v. Wanrooij-Geleijn, z.; C. J. Samuel-Ma- rinissen z.; P. W. Kiser-Kloosterman z.; M. J. Castel-Versprille z.; H. J. de Kaart- v. Dis d.; W. C. Belfroid-v. Wanrooi) d.; T. Füpse-v. d. Welle d.; M. S. Vos-Roest d.; M. B, Mast-Smies z.; J. Sprenger- Steenhoek z,; M. N. Reinhard-v. d. We- ge z. Bevallen: P. Fagg—Belois, z.; D. A. de Groote—Robijn, d.; J. C. v. d. Heiden— v. Stee, z.; H. Boot—Winterwijk, d.; J. G. v. d. Riet—Kosten, d,; U. Nahuru—La- tumeten, z,; J. C. de ZeeuwLoekemeijer, d.; A. Kruizinga—Ovaa, z,; P. A. M. Wijf fels—Laarhoven, d.; E. d. Korte—v. As. d.; M. Waisapy—Alputila, d.; J. C. Brasser— v. d. Linden, d. Ondertrouwd: A. Visser 29 jr. en E. C. Weijens 24 jr.; F. Raterink 24 jr. en L. J. Kroon 24 jr.; A. Sanderse 22 jr. en C. A. M. Cornelisse 20 jr. Ondertrouwd: G. Pronk, 26 j. en M, P. Herlé, 18 j.: H. Ippen, 24 j. en M. W. Rab, 21 j.; A. Heeres, 27 j. en J. G. Fröberg, 25 j.; A. Wielemaker, 42 j. en J. C. Arde- wijn, 33 j.; E. Meerman, 23 j. en A. J. Gillissen, 17 j. Getrouwd: J. Mallie 23 jr. en G. Koetje 23 jr.; J. M. Schot 25 jr. en C. M. Zan ders 20 jr.; J. Tuankotta 29 jr. en L. Sl- naij 24 jr.; D, A. Jonkers 42 jr. en W. Stam 43 jr. Getrouwd: C. Rijsdijk. 23 j. en E. Meijaard, 22 j.; R. F. Haarsma. 24 j. en M. E. de Koster, 22 j.; P. C. Dieleman, 25 j er. T. Steinhauer, 28 j.; P. J. Vossenberg, 23 j. en M. H. Pel, 19 j,; H. A. de Visser, 24 j. en A. M. Ros. 22 j. Overleden. Th. Siereveld 85 jr. wed. van K. v. d. Gruiter. Overleden: J. F. J. van Dalsum, 80 J., wedn. van J. L. Pison. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: L. A. van Eenennaam—Beve lander, d.: M. P. de Witte—Van Belzen. d,; T. Joziasse—Buijs, z.: M. H. Boone— Van Wijk, z. Ondertrouwd: H. Groenendijk, 31 J. en L. A. Gilde, 24 j. Getrouwd: J. Dingemanse, 24 j. en A. M. Koole, 23 j.; S. P. Janse, 23 j. en E. H. Daalhuizen, 22 j. Overleden: W. Mijnsbergen, 57 j., wed. van J. W. van Nobelen; P. Polderman, 77 jr. M. C. W. Akkermans, 67 j. 34. De verdwijning van Koriander uit het gemeen telijk ziekenhuis van Wiigenwolde was inmiddels niet ongemerkt gebleven. De directeur belde, toen hij er van hoorde, onmiddellijk signor Paravani op en stelde hem van het gebeurde op de hoogte. De circusdirecteur ont ving deze boodschap des morgens om ongeveer acht uur. Op zijn beurt waarschuwde hij Korina, die er weer met Jimmy over sprak. „Koriander is uit het ziekenhuis weggelopen", zei ze. „Hij zal er genoeg van hebben gekregen daar in zijn eentje te moeten liggen. Ik denk wel. dat hij in de loop van de dag hier zal arriveren. Het is naturlijk heel erg dom van hem weg te lopen, voordat hij geheel is genezen, maar toch kan ik het wel begrijpen, 't Is niets voor Koriander, zo lang ziek te moeten zijn". Jimmy Brown knikte. Het bericht, dat Koriander op weg was naar het circus, was hem heel welkom. Langzaam maar zeker kreeg hij genoeg van het circusleven. Hij verlangde weer te rug naar zijn eigen huls en naar zijn dagelijkse be zigheden. De dag ging echter voorbij, zonder dat Ko riander kwam opdagen. Het werd avond, dc voorstelling begon en de voorstelling eindigde, maar er verscheen géén Koriander. Niemand kon natuurlijk vermoeden dat hy die avond tóch in het circus was geweest en dat hij tandenknarsend naar het nummer van Korina en Jimmy had zitten kijken. Toen Korina die avond in haar bed lag, kon zij de slaap niet vatten.... breiding van de rijwielbergplaats van de school aan de Grenulaan. tot wijzi ging van de gemeenschappelijke rege ling ten behoeve van de verzorging van zwakzinnige kinderen, tot verlen ging van de rekening-courant over eenkomst met de bank voor Neder landse gemeenten, tot voorlopige vaststelling van de rekeningen van het woning- en grondöedrijt, van de gemeente over 1952 en tot wyziging van de begroting dienst 1954. By de behandeling van het voorstel tot wyziging van de gemeenschappe- lyke regeling van het centraal bouw en woningtoezicht en gemeentewer ken ln Oost Zeeuwsch Vlaanderen, legde de heer S. W. Henry (PdvA) namens de daartoe eerder uit de raad benoemde commissie een korte ver klaring af, waarby hij o.m. wees op de verbeteringen welke de nieuwe re geling biedt. Zo is o.a. de taak van de dienst duidelijker omschreven, zyn er beroepsmogelijkheden, hebben de ge meenten meer invloed, ook bil benoe mingen en bestaat voor de deelnemen de gemeenten de mogelykheid tot uitr treding na iedere termijn. Burgemeester mr. P. H. W. F. Tel- legen bracht vervolgens dank aan de commissie voor het door haar verrich te werk en sprak de hoop uit, dat de nieuwe regeling door de vereiste twee derden der deelnemende gemeente zal worden aanvaard, waardoor deze van kracht zal worden en de gemeente Terneuzen het eerder bij de Kroon in gestelde beroep kan intrekken. De raad nam vervolgens het voorstel z. h.s. aan. Na slechts korte discussie werd eveneens zonder stemming besloten tot mechanisatie van het bevolkings register. Bij de rondvraag vroeg de heer W. Weterings (R.K.) hoe ver het staat met de A.V.O.-werkplaats, waarop wethouder M. de Vos antwoordde, dat de mogelykheden hiervoor worden on derzocht en men op dit gebied binnen kort in de streek Iets hoopt te kunnen bereiken. De heer Weterings stelde verder de vraag, naar aanleiding van een elders door de heer Henry gedane uitlating, of r.k. zakenlieden niet in aanmerking komen voor leveranties aan het Julla- naziekenhuis. De heer S. W. Henry (P vdA) verklaarde hierop in de raad niet te kunnen discussiëren over in terne bestuursaangelegenheden. Hy kon echter wel mededelen, dat het ziekenhuis heeft besloten, dat de in schrijving voor de leveranties in het openbaar zal geschieden. De heer N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem (VVD) bracht tenslotte nog enkele wensen naar voren aangaande het ophalen van het huisvuil. Weer 29 boeren naar de N.O.P. Donderdag worden de contracten ondertekend. Als tweede groep uit de herverka- velingsgebieden, zullen zoals ge- ï*1 D°hderdag 9 December a s. 29 landbouwers te Goes de pachtcon- tracten voor hun nieuwe bedrijf in de Noordoostpolder ondertekenen. Hun namen zhn: A. van As, Noordgouwe. C. M. Beye, Ouwerkerk- J. Bom, Nieuwer kerk; J. M. van Burg, Zierikzee; P. C. Dalebout, Kerkwerve; M. Franke Tholen; L. J. Geluk, Zierikzee; J. H. Goemans, Dreischor: J .Hendrikse, Oosterland; H. A. Hevboer. Tholen; J. C. Janse, Poortvliet; J. de Jonge, Waarde; C. Jonker, Bruinisse; P. W. Kaat, Scherpenisse; J. C. de Kam, Ouwerkerk; C. J. van Langeraad, Dreischor; H. G. M. Nelisse, Scher penisse; W. van Nieuwenhuyzen, Poortvliet; L. D. Padmos, Zierikzee; H. Z. A. Quaak Scherpenisse; P. M. Ringelberg. Kerkwerve; J. v. d. Slik- ke, Poortvliet; C. Steendyk, Nieu werkerk; B. van Velde, Duivendijke; J. de Vrieze, Dreischor; A. Water man, Waarde: L. van der Wekken, Zonnemaire; H. Weststraten, Waar de en C. Zandyk, Waarde. Eén der voorwaarden voor hun vertrek is, dat zy him grondeigen dom verkopen aan de Stichting tot het Beheren van Landbouwgronden en afstand doen van him recht van pacht op de door hen gepachte per celen ten behoeve van de Herverka velingscommissie. De op deze wyze vrijkomende gronden worden dienst baar gemaakt aan de vergroting van te kleine bed ryven. Het vertrek van deze Zeeuwen naar hun nieuwe be- dryven betekent dus een verlichting van de problemen voor hen, die ach- terblyven. De vrijkomende gronden komen by de definitieve toedeling aan het einde van de Herverkave ling ter beschikking van dc le sane ren bedrgven. Gedurende de Herver kaveling worden ze tijdelijk in ge bruik gegeven aan hen, die daarvoor naar het oordcel van de Herverka velingscommissie. op advies van de Agrarische Subcommissies, het meest in aanmerking komen. VOETBAL Ocwirk blijft in Wenen. Erst Oswirk van Austria (Wenen) blyft voor de Weense vereniging spe len. Hg gaat niet naar Racing Parys. De Franse club had een bedrag van ruim 200.000 gulden geboden voor Oswirk. Maar deze had reeds gerui me tijd geleden verklaard liever in Oostenrijk te willen blyven. Austria is verheugd dat Ocwirk in Wenen blyft, want cfeze club is reeds verscheidene spelers kwijtgeraakt n.l. Melchior, Komrnek, Stojaspal en Au- rednik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3